Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.09. klo 18:00 58-Cup 5/5 Tulokset (päivitetty: 16:45 13.09.2018)
58-Cup 5/5
Kenttäurheilijat -58
12.09.2018

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Petri Korander                   VihdVie                   31,38             
     30,95  29,59  31,38  x      x      x      

2)   Risto Karasmaa                   HelsTa                    23,32             
     x      23,32  x      x      x      x      

     Jukka-Pekka Hassinen             RunClub                   DNS               


N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Amanda Räty                      KeskiUYU                  39,50             
     x      36,85  39,50  37,95  x      x      

2)   Minka Nurro                      KU-58                     32,54             
     x      x      x      32,54  30,76  x      

3)   Marjo Suomalainen                ViipU                     26,66             
     25,51  x      26,66  x      -      x      

4)   Milla Kelonurmi                  KeskiUYU                  26,53             
     26,53  25,55  26,53  24,77  25,14  x      



P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tommi Huotari                    KU-58                     2,37              
     2,37   2,15   x      
                          

2)   Levi Tanke Aba                   KU-58                     2,26              
     2,26   2,06   1,99   
                          

3)   Matias Nikmo                                               2,05              
     2,05   2,04   1,95   
                          

4)   Lauri Torro                      KU-58                     1,66              
     1,66   1,49   -      
                          



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Riina Pellinen                   KU-58                     2,33              
     2,33   2,18   2,30   
                          

2)   Saana Mäkynen                    KU-58                     2,16              
     2,04   1,94   2,16   
                          

3)   Oona Malinen                     KU-58                     1,97              
     1,78   1,90   1,97   
                          

4)   Renata Mariedunma                                          1,81              
     1,81   1,65   x      
                          



P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Tommi Huotari                    KU-58                     24,11             
     10,69  18,82  24,11  

2)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  21,17             
     17,00  10,15  21,17  

3)   Levi Tanke Aba                   KU-58                     12,55             
     12,55  8,78   10,54  

4)   Lauri Torro                      KU-58                     5,81              
     3,60   5,81   5,47   

5)   Matias Nikmo                                               3,34              
     3,12   2,92   3,34   

     Veeti Erähalme                   KU-58                     DNS               


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Renata Mariedunma                                          6,26              
     3,50   4,36   6,26   

2)   Oona Malinen                     KU-58                     5,36              
     3,65   5,36   4,61   

3)   Riina Pellinen                   KU-58                     5,35              
     5,35   4,63   4,11   

4)   Saana Mäkynen                    KU-58                     3,27              
     2,46   3,27   2,82   

     Saara Torro                      KU-58                     DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    3,79              
     3,79   3,65   2,76   
                          

2)   Taavi Tainio                     KU-58                     2,98              
     2,98   2,92   2,88   
                          

3)   Veeti Erähalme                   KU-58                     2,57              
     2,57   2,09   -      
                          

4)   Arten Pärtma                                               2,52              
     2,06   2,45   2,52   
                          

5)   Ville Lintu                      KU-58                     2,49              
     2,19   2,49   2,47   
                          

6)   Oliver Cukurs                    KU-58                     2,08              
     -      2,08   2,08   
                          

7)   Leo Krogell                      KU-58                     2,08              
     2,08   2,00   1,75   
                          

8)   Vili Aalto                       KU-58                     1,96              
     1,91   1,96   -      
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Matilda Suokas                   KU-58                     3,15              
     3,15   2,75   2,23   
                          

2)   Hilma Larvala                    KU-58                     3,06              
     3,06   2,88   3,00   
                          

3)   Usva Torro                       KU-58                     3,06              
     2,85   3,06   -      
                          

4)   Minja Malinen                    KU-58                     2,68              
     2,68   2,63   2,65   
                          

5)   Meriam Jrad                      KU-58                     2,63              
     2,55   2,49   2,63   
                          

6)   Peppi Turunen                    KU-58                     2,47              
     2,34   2,28   2,47   
                          

7)   Jade Karppinen                   KU-58                     2,40              
     2,40   2,30   2,26   
                          

8)   Maisa Alakauha-Luoma                                       2,38              
     2,38   2,34   2,29   
                          



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    23,61             
     19,75  21,20  23,61  

2)   Taavi Tainio                     KU-58                     9,01              
     7,06   7,45   9,01   

3)   Oliver Cukurs                    KU-58                     8,55              
     7,80   8,55   5,05   

4)   Arten Pärtma                                               6,70              
     6,67   6,70   4,61   

5)   Ville Lintu                      KU-58                     5,87              
     5,87   5,32   4,93   

6)   Veeti Erähalme                   KU-58                     5,73              
     5,73   -      3,88   

7)   Vili Aalto                       KU-58                     3,08              
     3,08   2,53   -      



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Meriam Jrad                      KU-58                     7,87              
     7,87   5,27   5,42   

2)   Matilda Suokas                   KU-58                     7,70              
     7,70   6,47   6,77   

3)   Usva Torro                       KU-58                     7,28              
     6,75   7,28   7,20   

4)   Hilma Larvala                    KU-58                     6,43              
     4,55   4,89   6,43   

5)   Jade Karppinen                   KU-58                     5,78              
     5,78   3,98   5,75   

6)   Maisa Alakauha-Luoma                                       4,95              
     4,95   3,75   4,83   

7)   Peppi Turunen                    KU-58                     4,23              
     4,23   4,05   4,08   

8)   Minja Malinen                    KU-58                     3,69              
     3,69   -      3,47   

     Julia Nkeonyealan                KU-58                     DNS               
     Noora Komu                       KU-58                     DNS               
     Petra Pennanen                   HKV                       DNS               


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     7,17 -0,5          
     6,34   7,17   6,74   6,82   x      x      
     -0,6   -0,5   -0,7   +0,8                 

2)   Marcus Võsu                      KU-58                     6,66 -0,6          
     6,15   6,30   6,66   6,32   x      x      
     -0,9   -0,5   -0,6   +0,6                 

3)   Leevi Piispanen                  KU-58                     5,95 -0,6          
     x      5,78   5,46   5,95   5,81   x      
            -0,8   -0,5   -0,6   -0,5          

     Luukas Wasström                  KU-58                     DNS               


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Olivia Backlund                  KU-58                     8,20 +0,3          
     8,20   -      7,59   7,55   x      x      
     +0,3          -0,2   -0,4                 

2)   Nea Puiro                        KU-58                     7,13 -0,6          
     6,69   6,93   7,13   6,64   6,58   6,80   
     -0,5   +0,7   -0,6   -0,7   -0,5   -0,6   

3)   Sara Oikarainen                  KU-58                     6,30 -0,6          
     5,76   5,99   6,30   6,19   6,14   x      
     -0,4   -0,3   -0,6   -0,8   -0,9          

     Emma Simonen                     KU-58                     NM                
     x      x      -      -      -      -      
                                               

     Mia Flink                        EspTa                     DNS               


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  29,85             
     x      25,52  28,20  25,63  29,85  28,18  

2)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    29,53             
     29,53  24,91  21,55  28,29  26,08  25,18  

3)   Leevi Piispanen                  KU-58                     10,51             
     10,20  10,51  8,03   9,98   8,13   9,60   

4)   Joel Pellinen                    KU-58                     8,31              
     7,15   6,17   8,31   7,86   7,86   x      

5)   Marcus Võsu                      KU-58                     5,13              
     5,13   2,99   3,34   3,37   4,77   3,63   

     Luukas Wasström                  KU-58                     DNS               


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mia Flink                        EspTa                     20,06             
     20,06  19,53  18,43  19,58  15,16  19,49  

2)   Emmi Hätönen                     KU-58                     15,58             
     14,46  11,82  13,58  12,65  15,58  15,23  

3)   Olivia Backlund                  KU-58                     12,98             
     12,98  11,28  12,42  10,74  x      7,18   

4)   Emma Simonen                     KU-58                     10,35             
     9,00   8,76   8,70   7,77   9,71   10,35  

5)   Sara Oikarainen                  KU-58                     9,45              
     9,15   7,61   7,96   9,45   7,42   8,18   

6)   Nea Puiro                        KU-58                     8,80              
     8,78   8,45   8,80   8,06   8,78   8,20   

7)   Elsa Hietanen                    KU-58                     7,09              
     6,79   7,09   6,10   7,06   6,90   6,34   



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Joona Heiskanen                  KU-58                     8,97 -0,8          
     8,72   x      8,97   8,84   8,79   x      
     -0,7          -0,8   -0,7   -0,5          

     Aaro Malmila                     KU-58                     DNS               
     Anton Leppäaho                   KU-58                     DNS               
     Josue Perez Rosello              KU-58                     DNS NM            
     Sami Malmila                     KU-58                     DNS               
     Tiitus Siikala                   KU-58                     DNS NM            


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lumo Keisanen                    VantSa                    10,31 -0,8          
     10,30  10,31  10,12  9,91   10,04  x      
     +0,7   -0,8   -0,6   +1,1   +0,7          

2)   Inka Söderlund                   KU-58                     9,95 +0,8          
     x      x      x      9,95   x      x      
                          +0,8                 

3)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      9,28 +0,9          
     9,28   8,78   -      -      -      -      
     +0,9   -1,0                               

4)   Elsa Keinänen                    EsboIF                    8,58 -0,3          
     8,58   5,82   8,41   -      -      -      
     -0,3   +0,7   +0,4                        

5)   Ella Perttula                    KU-58                     8,55 -0,5          
     7,65   -      8,55   x      8,36   8,24   
     -0,6          -0,5          +0,7   +0,9   

6)   Sara Juva                        KU-58                     8,33 +0,7          
     8,33   8,01   7,97   8,17   -      -      
     +0,7   +1,7   -0,8   +1,0                 

7)   Alicia Strömberg                 KU-58                     8,12 +0,9          
     8,12   x      x      7,46   -      -      
     +0,9                 +0,8                 

8)   Wilma Simonen                    KU-58                     8,10 -0,7          
     7,31   8,10   7,15   7,80   7,64   7,70   
     -0,6   -0,7   +0,6   +0,7   -0,6   -0,5   

9)   Ella Råstedt                     EsboIF                    8,09 -0,5          
     8,02   8,09   8,05   -      -      -      
     -0,6   -0,5   +0,8                        

10)  Sara Puiro                       KU-58                     6,70 +0,8          
     x      6,70   x      x      x      6,64   
            +0,8                        +0,6   

11)  Hannaliisa Liibert               KU-58                     6,63 +0,3          
     x      x      x      -      6,63   x      
                                 +0,3          



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anton Leppäaho                   KU-58                     33,10             
     30,60  32,35  29,52  x      30,68  33,10  

2)   Tiitus Siikala                   KU-58                     31,80             
     30,26  x      28,71  31,80  30,52  31,57  

3)   Josue Perez Rosello              KU-58                     13,66             
     13,54  10,23  12,76  12,42  13,66  11,36  

     Aaro Malmila                     KU-58                     DNS               
     Sami Malmila                     KU-58                     DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    27,61             
     27,05  27,32  25,54  27,61  26,93  24,64  

2)   Ella Perttula                    KU-58                     20,05             
     16,01  17,95  20,05  x      18,07  x      

3)   Inka Söderlund                   KU-58                     16,45             
     10,06  9,87   13,76  11,65  16,45  13,83  

4)   Wilma Simonen                    KU-58                     12,73             
     11,53  8,16   9,07   10,24  12,73  10,73  

5)   Sara Puiro                       KU-58                     9,26              
     9,26   8,71   9,18   7,32   5,93   7,27   



T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     53,79             
   1) Alicia Strömberg, 2) Inka Söderlund, 
   3) Ella Perttula, 4) Emmi Satosuo


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mikko Kuivalainen                EspTa                     11,18 +1,3          
     10,15  11,12  10,95  -      11,18  -      
     +0,6   +0,5   +0,4          +1,3          



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Maryana Ishanova                 HämeenlTa                 10,52 -0,7          
     10,52  9,97   9,96   9,98   9,77   -      
     -0,7   +0,6   -0,6   +1,0   +0,6          

2)   Venla Lindroos                   RekRai                    8,92 +0,4          
     8,90   8,83   8,64   8,82   8,56   8,92   
     -0,5   -0,5   +0,9   +0,9   +0,3   +0,4   

3)   Elisabeth Perez Rosello          KU-58                     7,79 +0,5          
     6,83   7,79   x      x      6,86   x      
     +0,4   +0,5                 +0,5          



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Vivian Suominen                  HIFK                      49,15             
     44,82  49,15  x      47,02  x      47,33  

2)   Nellinoora Maunula               HIFK                      38,65             
     38,65  36,70  37,49  x      33,66  37,00  

3)   Elisabeth Perez Rosello          KU-58                     10,07             
     10,07  8,97   8,80   9,96   7,46   8,75   



T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Kenttäurheilijat -58             KU-58                     1.01,16           
   1) Wilma Simonen, 2) Elisabet Perez Rosello, 
   3) Sara Juva, 4) Emma Simonen
2)   Helsingin Tarmo                  HelsTa                    1.03,50           
   1) Sara Hekkala, 2) Eeva Eisanen, 
   3) Maisa Mikkola, 4) Jenna Aarnio