Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
18.08. klo 10:00 Uudyn pm 9-15v Tulokset (päivitetty: 18:47 19.08.2018)
Uudyn pm 9-15v
Riihimäen Kisko
18.08.2018

P9 40m
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,85              
2)   Rikhard Kallioniemi              KerU                      7,03              
3)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   7,11              
4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  7,23              
5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,36              
6)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  7,38              
7)   Joa Härmä                        LänsiUU                   7,44              
8)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   7,53              
9)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     7,55              
9)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,55              
11)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,58              
12)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,60              
13)  Joa Liuha                        HyvsU                     7,67              
14)  Rafael Sandberg                  PorvU                     7,77              
15)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,80              
16)  Jesse Hietanen                   RiihimKi                  7,88              
17)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  7,89              
18)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  7,90              
19)  Timi Enström                     KarkkPo                   7,92              
20)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  7,95              
21)  Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  8,03              
22)  Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  8,06              
23)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  8,14              
24)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  8,24              
25)  Aaron Keränen                    KarkkPo                   8,56              
26)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  8,68              
27)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  8,74              
28)  Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  8,78              
29)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  8,89              
30)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  9,16              
31)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  9,45              
     Jesse Toivonen                   LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Rikhard Kallioniemi              KerU                      7,03              
2)   Joa Härmä                        LänsiUU                   7,44              
3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  7,90              
4)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  8,03              
5)   Eetu Helminen                    RiihimKi                  8,74              
6)   Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  8,78              
7)   Matthias Wunsch                  RiihimKi                  8,89              
8)   Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  9,45              

Loppukilpailu erä 2
1)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,58              
2)   Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  7,95              
3)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  8,14              
4)   Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  8,24              
5)   Aaron Keränen                    KarkkPo                   8,56              
6)   Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  8,68              
7)   Tobias Wunsch                    RiihimKi                  9,16              
     Jesse Toivonen                   LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     7,55              
2)   Joa Liuha                        HyvsU                     7,67              
3)   Rafael Sandberg                  PorvU                     7,77              
4)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,80              
5)   Jesse Hietanen                   RiihimKi                  7,88              
6)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  7,89              
7)   Timi Enström                     KarkkPo                   7,92              
8)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  8,06              

Loppukilpailu erä 4
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,85              
2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   7,11              
3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  7,23              
4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,36              
5)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  7,38              
6)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   7,53              
7)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,55              
8)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,60              


T9 40m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  7,04              
2)   Venla Repo                       PorvU                     7,08              
3)   Veera Keskinen                   VihdVie                   7,19              
4)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   7,23              
5)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  7,31              
6)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  7,33              
7)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     7,37              
8)   Heta Mösö                        NurmijYU                  7,42              
8)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,42              
8)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,42              
11)  Sofia Sopanen                    MäntsU                    7,47              
12)  Nelia Krantz                     HyvsU                     7,49              
13)  Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,52              
14)  Saimi Liikanen                   HyvsU                     7,60              
15)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,72              
16)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,75              
17)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,77              
18)  Meeri Saha                       KerU                      7,93              
18)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  7,93              
20)  Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,95              
21)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  8,02              
22)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     8,11              
23)  Sara Tuparinne                   PorvU                     8,12              
24)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  8,19              
24)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  8,19              
26)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     8,39              
27)  Lucia Nousiainen                 KerU                      8,52              
28)  Saana Koivisto                   KerU                      8,61              
29)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,67              
30)  Inka Taipale                     RiihimKi                  8,80              
31)  Ilse Immonen                     KeskiUYU                  9,02              
     Eimi Maliniemi                   RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Heta Mösö                        NurmijYU                  7,42              
2)   Nelia Krantz                     HyvsU                     7,49              
3)   Saimi Liikanen                   HyvsU                     7,60              
4)   Meeri Saha                       KerU                      7,93              
5)   Nella Jääskeläinen               HyvsU                     8,39              
6)   Lucia Nousiainen                 KerU                      8,52              
7)   Saana Koivisto                   KerU                      8,61              
8)   Ilse Immonen                     KeskiUYU                  9,02              

Loppukilpailu erä 2
1)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  7,33              
2)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     7,37              
3)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  7,93              
4)   Ada Myrtenblad                   PorvU                     8,11              
5)   Veera Inkinen                    RiihimKi                  8,19              
6)   Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,67              
7)   Inka Taipale                     RiihimKi                  8,80              
     Eimi Maliniemi                   RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  7,31              
2)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,42              
3)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    7,47              
4)   Miisa Virtanen                   HyvsU                     7,72              
5)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,75              
6)   Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  8,02              
7)   Sara Tuparinne                   PorvU                     8,12              
8)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  8,19              

Loppukilpailu erä 4
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  7,04              
2)   Venla Repo                       PorvU                     7,08              
3)   Veera Keskinen                   VihdVie                   7,19              
4)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   7,23              
5)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,42              
6)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,52              
7)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,77              
8)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,95              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   3.43,54           
2)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  3.51,30           
3)   Luukas Koivisto                  KerU                      3.58,50           
4)   Antti Saari                      JanJa                     4.02,31           
5)   Eetu Pekkala                     KerU                      4.04,34           
6)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  4.05,33           
7)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4.06,60           
8)   Jere Paananen                    NurmijYU                  4.08,39           
9)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     4.08,45           
10)  Samu Taskinen                    MäntsU                    4.12,24           
11)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  4.14,29           
12)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  4.14,57           
13)  Noel Bitter                      RiihimKi                  4.14,81           
14)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  4.22,14           
15)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  4.22,30           
15)  Mats Veskimäe                    PorvU                     4.22,30           
17)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  4.35,60           
18)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  4.53,92           
19)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  4.55,38           
20)  Alex Leiramo                     PorvU                     5.00,42           
21)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  5.06,00           
22)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  5.08,83           
23)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  5.31,77           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.55,06           
2)   Nelia Krantz                     HyvsU                     4.02,73           
3)   Elina Malinen                    RiihimKi                  4.05,82           
4)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    4.15,22           
5)   Enna Virtanen                    JanJa                     4.16,84           
6)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   4.18,16           
7)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  4.19,76           
8)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  4.21,95           
9)   Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  4.23,80           
10)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  4.28,51           
11)  Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  4.29,73           
12)  Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    4.32,51           
13)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  4.36,53           
14)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  4.47,60           
15)  Sara Tuparinne                   PorvU                     4.58,63           
16)  Inka Taipale                     RiihimKi                  5.14,40           
17)  Saana Koivisto                   KerU                      5.24,07           
     Eevi Aarnio                      RiihimKi                  DNS               
     Nella Jääskeläinen               HyvsU                     DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      xo     xo     xo     xxx    

3)   Jere Paananen                    NurmijYU                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Joa Härmä                        LänsiUU                   110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    

6)   Antti Saari                      JanJa                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      xxo    xxo    o      xxx    

7)   Joa Liuha                        HyvsU                     100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    

8)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    

8)   Timi Enström                     KarkkPo                   95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

12)  Noel Bitter                      RiihimKi                  95                
     85     90     95     100    
     xo     xo     o      xxx    

13)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xo     xxx    

14)  Lauri Lamminen                   HyvsU                     95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

15)  Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  95                
     85     90     95     100    
     xo     o      xxo    xxx    

15)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     xo     o      o      xxo    xxx    

17)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  95                
     65     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

18)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    

18)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    

20)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  85                
     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      o      xxx    

20)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  85                
     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      o      xxx    

22)  Lauri Ruusunen                   RiihimKi                  85                
     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xo     xxx    

23)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  80                
     65     70     75     80     85     
     xo     o      xo     o      xxx    

24)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  75                
     65     70     75     80     
     xxo    o      xo     xxx    

25)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  75                
     65     70     75     80     
     o      xo     xxo    xxx    

26)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  70                
     65     70     75     
     xo     o      xxx    

26)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  70                
     65     70     75     
     xo     o      xxx    

28)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  65                
     65     70     
     xo     xxx    

     Jesse Toivonen                   LänsiUU                                     


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     108               
     70     75     80     85     90     95     100    105    108    111    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xo     xo     xxx    

2)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   108               
     95     100    105    108    111    
     o      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  100               
     95     100    105    
     xo     o      xxx    

4)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Venla Repo                       PorvU                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Sara Tuparinne                   PorvU                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

8)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Nelia Krantz                     HyvsU                     95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

10)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      xo     xxx    

11)  Ella Sahila                      JanJa                     90                
     80     85     90     95     
     xo     o      xo     xxx    

12)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     85                
     75     80     85     90     
     o      o      xo     xxx    

13)  Heta Mösö                        NurmijYU                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

13)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

15)  Inka Taipale                     RiihimKi                  80                
     75     80     85     
     xo     o      xxx    

16)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  80                
     70     75     80     85     
     o      xo     xo     xxx    

17)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     80                
     75     80     85     
     o      xxo    xxx    

18)  Ilse Immonen                     KeskiUYU                  75                
     70     75     80     
     o      o      xxx    

19)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  75                
     70     75     80     
     xo     o      xxx    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3,72              
     3,39   3,55   3,41   3,72   
                                 

2)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   3,61              
     3,40   x      3,39   3,61   
                                 

3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3,54              
     3,15   3,29   3,38   3,54   
                                 

4)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   3,50              
     3,28   3,46   3,50   3,49   
                                 

5)   Joa Liuha                        HyvsU                     3,37              
     3,08   3,21   3,15   3,37   
                                 

6)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3,33              
     3,20   3,21   3,33   3,26   
                                 

7)   Eino Lahti                       NurmijYU                  3,30              
     3,30   3,14   3,14   3,19   
                                 

8)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3,22              
     3,19   2,97   3,14   3,22   
                                 

9)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3,19              
     2,93   3,04   3,19   
                          

10)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  3,12              
     2,66   2,47   3,12   
                          

11)  Mats Veskimäe                    PorvU                     3,10              
     3,10   2,63   3,04   
                          

12)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  3,09              
     3,09   3,05   3,07   
                          

13)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  3,05              
     3,05   3,01   3,01   
                          

14)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     3,00              
     2,87   2,72   3,00   
                          

15)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  2,85              
     2,80   2,85   2,71   
                          

16)  Voitto Säilä                     LänsiUU                   2,84              
     2,60   2,80   2,84   
                          

17)  Eetu Pekkala                     KerU                      2,78              
     2,78   x      2,75   
                          

18)  Samu Taskinen                    MäntsU                    2,77              
     2,77   2,51   2,56   
                          

19)  Luukas Koivisto                  KerU                      2,74              
     2,74   x      2,55   
                          

20)  Antti Saari                      JanJa                     2,70              
     2,70   2,52   x      
                          

21)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  2,68              
     2,66   2,68   x      
                          

22)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  2,63              
     2,63   2,34   2,54   
                          

23)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  2,62              
     2,62   2,32   2,61   
                          

24)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  2,58              
     x      2,58   2,55   
                          

25)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  2,57              
     2,46   2,37   2,57   
                          

26)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  2,45              
     2,45   2,36   2,35   
                          

27)  Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  2,28              
     x      2,28   2,27   
                          

28)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  1,89              
     1,77   1,89   1,89   
                          

     Jesse Toivonen                   LänsiUU                   DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3,35              
     3,19   3,35   3,11   2,76   
                                 

2)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  3,29              
     3,29   3,28   x      3,19   
                                 

3)   Venla Repo                       PorvU                     3,28              
     3,28   3,09   3,10   3,25   
                                 

4)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   3,14              
     2,82   2,98   2,92   3,14   
                                 

5)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3,09              
     x      3,05   3,09   3,06   
                                 

6)   Velma Peiponen                   HyvsU                     3,07              
     2,89   2,95   3,07   2,84   
                                 

7)   Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  3,05              
     3,02   2,70   2,72   3,05   
                                 

8)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  2,94              
     2,52   2,72   2,94   2,69   
                                 

9)   Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  2,90              
     2,81   2,90   2,81   
                          

10)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  2,86              
     2,75   2,40   2,86   
                          

11)  Miisa Virtanen                   HyvsU                     2,85              
     2,66   2,85   2,60   
                          

12)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  2,84              
     2,60   2,84   2,73   
                          

13)  Sofia Sopanen                    MäntsU                    2,82              
     2,75   2,82   2,73   
                          

14)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  2,81              
     2,80   2,81   2,80   
                          

15)  Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    2,81              
     2,78   2,81   2,62   
                          

16)  Kerttu Kyyrö                     KerU                      2,78              
     2,78   x      2,41   
                          

17)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  2,72              
     2,61   2,72   2,40   
                          

18)  Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  2,69              
     2,40   2,69   2,69   
                          

19)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   2,67              
     2,67   1,93   2,18   
                          

20)  Ella Sahila                      JanJa                     2,65              
     2,52   2,65   2,62   
                          

21)  Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   2,64              
     2,54   2,64   2,40   
                          

22)  Saana Koivisto                   KerU                      2,58              
     2,47   2,58   2,41   
                          

23)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  2,56              
     2,51   2,55   2,56   
                          

24)  Sara Tuparinne                   PorvU                     2,46              
     2,26   2,33   2,46   
                          

25)  Meeri Saha                       KerU                      2,42              
     2,42   2,37   2,33   
                          

26)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     2,42              
     1,92   x      2,42   
                          

27)  Enni Jokkala                     PorvU                     2,40              
     x      2,40   2,24   
                          

28)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  2,39              
     2,39   1,96   2,17   
                          

29)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     2,26              
     1,95   2,26   2,21   
                          

30)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  2,23              
     2,23   2,23   2,20   
                          

31)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  2,20              
     2,20   x      x      
                          

32)  Inka Taipale                     RiihimKi                  2,17              
     2,15   2,17   2,07   
                          

33)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  1,80              
     1,80   1,64   1,79   
                          

     Eimi Maliniemi                   RiihimKi                  DNS               
     Elina Malinen                    RiihimKi                  NM                
     x      x      x      
                          

     Oivi Heikinaho                   VihdVie                   DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Lamminen                   HyvsU                     7,08              
     6,67   6,45   6,79   7,08   

2)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   6,58              
     6,58   6,09   x      5,99   

3)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  6,47              
     6,28   x      6,47   x      

4)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  5,93              
     5,43   5,93   5,63   x      

5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  5,49              
     5,49   x      5,34   5,14   

6)   Mikko Koivisto                   HyvsU                     5,43              
     5,21   4,77   5,43   5,36   

7)   Samu Taskinen                    MäntsU                    5,35              
     4,49   4,83   5,35   4,45   

8)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  5,14              
     4,38   x      5,14   4,85   

9)   Noel Bitter                      RiihimKi                  5,10              
     5,10   4,60   4,61   

10)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  5,09              
     4,99   5,05   5,09   

11)  Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  5,08              
     4,72   5,08   5,03   

12)  Mats Veskimäe                    PorvU                     5,00              
     5,00   x      x      

13)  Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  4,99              
     x      4,99   4,32   

14)  Eetu Pekkala                     KerU                      4,83              
     4,83   4,83   4,52   

15)  Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  4,77              
     4,77   4,76   4,63   

16)  Voitto Säilä                     LänsiUU                   4,70              
     x      4,70   4,58   

17)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  4,44              
     4,03   4,44   4,32   

18)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  4,29              
     4,12   3,57   4,29   

19)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4,27              
     3,43   3,68   4,27   

20)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  4,19              
     3,58   3,83   4,19   

21)  Alex Leiramo                     PorvU                     3,95              
     3,58   3,70   3,95   

22)  Eetu Helminen                    RiihimKi                  3,57              
     2,49   3,57   3,10   

23)  Luukas Koivisto                  KerU                      3,56              
     3,51   3,56   x      

24)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  3,55              
     3,55   3,33   2,90   

25)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  2,93              
     2,93   x      2,38   

26)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  2,56              
     2,39   2,52   2,56   

27)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  2,43              
     2,23   2,40   2,43   

     Jesse Toivonen                   LänsiUU                   DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  6,46              
     6,46   5,87   6,28   6,41   

2)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   5,84              
     4,91   4,96   5,37   5,84   

3)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   5,65              
     x      x      5,14   5,65   

4)   Elina Malinen                    RiihimKi                  5,43              
     4,96   5,34   5,43   5,29   

5)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  5,42              
     4,60   4,91   5,10   5,42   

6)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   5,27              
     5,11   5,26   5,05   5,27   

7)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    5,20              
     4,69   5,20   4,67   4,76   

8)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  5,09              
     5,09   4,56   4,82   5,09   

9)   Helmi-Sofia Palmu                HausjU                    4,92              
     4,04   4,63   4,92   

10)  Kerttu Kyyrö                     KerU                      4,92              
     4,32   4,60   4,92   

11)  Venla Repo                       PorvU                     4,77              
     4,22   4,41   4,77   

12)  Ada Myrtenblad                   PorvU                     4,66              
     4,66   4,46   4,18   

13)  Ella Sahila                      JanJa                     4,55              
     3,81   4,18   4,55   

14)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  4,13              
     3,53   3,74   4,13   

15)  Milla Louhivuori                 NurmijYU                  4,08              
     3,29   3,26   4,08   

16)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     4,04              
     3,74   3,42   4,04   

17)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  4,00              
     4,00   3,84   3,99   

18)  Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  3,99              
     3,95   3,99   3,05   

19)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3,97              
     3,97   3,43   2,60   

20)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  3,89              
     3,89   x      x      

21)  Sara Tuparinne                   PorvU                     3,84              
     x      3,79   3,84   

22)  Enni Jokkala                     PorvU                     3,65              
     2,62   3,65   3,28   

23)  Anni-Sofia Rinne                 LänsiUU                   3,64              
     3,14   3,64   3,17   

24)  Liisa Kerttunen                  KeskiUYU                  3,41              
     2,89   2,91   3,41   

25)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  3,09              
     2,54   2,35   3,09   

26)  Amanda Kortesoja                 KeskiUYU                  3,04              
     3,04   2,33   x      

27)  Saana Koivisto                   KerU                      2,84              
     2,75   2,84   2,81   

28)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  2,65              
     2,41   2,51   2,65   

29)  Inka Taipale                     RiihimKi                  2,30              
     1,62   1,75   2,30   

     Eimi Maliniemi                   RiihimKi                  NM                
     -      



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  23,68             
     21,17  23,08  21,74  23,68  

2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  19,59             
     19,59  19,57  15,91  x      

3)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  19,52             
     18,26  19,52  17,67  19,17  

4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  18,23             
     18,23  16,96  16,54  15,76  

5)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  17,39             
     15,89  17,39  16,94  16,25  

6)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  16,94             
     16,67  14,65  16,94  13,35  

7)   Leevi Lehtinen                   RiihimKi                  14,87             
     13,33  12,43  12,55  14,87  

8)   Vihtori Saukkola                 NummKip                   14,51             
     13,85  12,52  14,51  10,01  

9)   Leevi Kaipiainen                 KeskiUYU                  14,38             
     13,01  11,59  14,38  10,75  

10)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  13,77             
     11,13  13,77  11,07  13,69  

11)  Ville Tanskanen                  VihdVie                   13,56             
     13,56  12,19  9,00   11,34  

12)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  12,20             
     8,88   10,20  12,10  12,20  

13)  Antti Saari                      JanJa                     12,07             
     x      12,07  11,03  9,49   

14)  Joa Härmä                        LänsiUU                   11,88             
     9,49   11,88  10,23  9,54   

15)  Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  11,06             
     10,02  10,66  11,06  10,69  

16)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  10,73             
     9,80   8,57   8,39   10,73  

17)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  10,18             
     8,52   9,50   9,92   10,18  

18)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     9,14              
     9,14   8,24   x      9,13   

19)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,81              
     8,81   8,13   8,04   7,38   

20)  Aaron Keränen                    KarkkPo                   8,62              
     8,35   8,62   8,50   7,86   

21)  Veeti Riekkinen                  RiihimKi                  8,42              
     5,44   6,74   6,36   8,42   

22)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,41              
     6,54   7,41   3,53   6,56   

23)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  6,83              
     6,16   x      6,83   6,65   

24)  Jarkko Naumanen                  RiihimKi                  5,99              
     5,33   5,99   x      5,00   

25)  Timi Enström                     KarkkPo                   5,85              
     4,83   4,00   5,55   5,85   

     Jesse Toivonen                   LänsiUU                                     


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    15,74             
     14,16  13,78  15,74  14,54  

2)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  13,01             
     10,12  8,54   13,01  x      

3)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  12,06             
     11,95  11,82  12,06  11,18  

4)   Ella Sahila                      JanJa                     11,71             
     11,71  11,21  8,26   10,71  

5)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  11,63             
     8,00   8,77   11,63  7,81   

6)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  11,23             
     10,20  11,23  8,51   11,00  

7)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  9,84              
     9,84   6,30   8,19   6,48   

8)   Nelia Krantz                     HyvsU                     9,67              
     x      8,89   9,67   8,49   

9)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   9,38              
     5,75   9,38   7,16   6,38   

10)  Sara Tuparinne                   PorvU                     8,60              
     7,74   6,45   6,75   8,60   

11)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  8,32              
     8,10   7,13   7,99   8,32   

12)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  8,02              
     4,59   6,91   8,02   7,60   

13)  Martta Mösö                      NurmijYU                  7,07              
     7,01   6,70   6,06   7,07   

14)  Nella Jääskeläinen               HyvsU                     6,92              
     5,06   6,92   6,41   6,39   

15)  Inka Taipale                     RiihimKi                  6,69              
     6,69   x      4,53   6,26   

16)  Onerva Pennonen                  NurmijYU                  6,43              
     6,03   5,88   6,43   5,31   

17)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  5,98              
     5,76   3,80   5,48   5,98   

18)  Ilse Immonen                     KeskiUYU                  5,39              
     5,05   4,05   3,82   5,39   

19)  Veera Inkinen                    RiihimKi                  5,20              
     3,40   5,20   5,18   3,73   

20)  Saana Koivisto                   KerU                      4,05              
     x      x      3,61   4,05   

     Eimi Maliniemi                   RiihimKi                  DNS               


P10 60m
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,43              
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,59              
3)   Samuli Saarikoski                KerU                      9,91              
4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,93              
5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  9,96              
6)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  9,99              
7)   Joonas Sohlman                   JanJa                     10,02             
8)   Ville Mattila                    RiihimKi                  10,06             
8)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   10,06             
10)  Aapo Meriläinen                  KerU                      10,08             
11)  Lauri Saha                       KerU                      10,23             
12)  Anton Sokoff                     HyvsU                     10,53             
13)  Veikka Ahti                      JanJa                     10,58             
14)  Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  10,76             
15)  Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  10,94             
16)  Veeti Metsola                    RiihimKi                  11,31             
     Daniel Nylund                    LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aapo Meriläinen                  KerU                      10,08             
2)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  10,76             
3)   Veeti Metsola                    RiihimKi                  11,31             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ville Mattila                    RiihimKi                  10,06             
2)   Lauri Saha                       KerU                      10,23             
3)   Anton Sokoff                     HyvsU                     10,53             
4)   Veikka Ahti                      JanJa                     10,58             
5)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  10,94             
     Daniel Nylund                    LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     9,43              
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  9,59              
3)   Samuli Saarikoski                KerU                      9,91              
4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     9,93              
5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  9,96              
6)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  9,99              
7)   Joonas Sohlman                   JanJa                     10,02             
8)   Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                   10,06             


T10 60m
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    9,48              
2)   Aino Pirhonen                    PorvU                     9,62              
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,64              
4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,82              
5)   Armida Suomi                     LänsiUU                   9,86              
6)   Aila Leino                       JanJa                     9,95              
7)   Selma Asell                      LopU                      10,05             
8)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    10,16             
9)   Tiia Enström                     KarkkPo                   10,17             
10)  Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  10,17             
11)  Maija Jokinen                    RiihimKi                  10,18             
12)  Essi Korhonen                    KeskiUYU                  10,22             
13)  Helmiina Putus                   MäntsU                    10,26             
14)  Enni Hedberg                     KerkkU                    10,34             
15)  Venla Hyvölä                     JanJa                     10,36             
15)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   10,36             
17)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   10,46             
18)  Lilli Koivisto                   KerU                      10,47             
19)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,49             
20)  Catarine Billingham              HyvSUrh                   10,58             
21)  Liia Liski                       NummKip                   10,59             
22)  Maija Santanen                   JanJa                     10,60             
23)  Sini Virtanen                    KarkkPo                   10,69             
24)  Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  10,71             
25)  Milja Rautiainen                 JanJa                     11,26             

Loppukilpailu erä 1
1)   Enni Hedberg                     KerkkU                    10,34             
2)   Lilli Koivisto                   KerU                      10,47             
3)   Catarine Billingham              HyvSUrh                   10,58             

Loppukilpailu erä 2
1)   Essi Korhonen                    KeskiUYU                  10,22             
2)   Helmiina Putus                   MäntsU                    10,26             
3)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,49             
4)   Maija Santanen                   JanJa                     10,60             
5)   Sini Virtanen                    KarkkPo                   10,69             
6)   Milja Rautiainen                 JanJa                     11,26             

Loppukilpailu erä 3
1)   Aila Leino                       JanJa                     9,95              
2)   Selma Asell                      LopU                      10,05             
3)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    10,16             
4)   Maija Jokinen                    RiihimKi                  10,18             
5)   Venla Hyvölä                     JanJa                     10,36             
6)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   10,46             
7)   Liia Liski                       NummKip                   10,59             
8)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  10,71             

Loppukilpailu erä 4
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    9,48              
2)   Aino Pirhonen                    PorvU                     9,62              
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  9,64              
4)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   9,82              
5)   Armida Suomi                     LänsiUU                   9,86              
6)   Tiia Enström                     KarkkPo                   10,17             
7)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  10,17             
8)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   10,36             


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.37,69           
2)   Topias Töllinen                  RiihimKi                  3.39,01           
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3.47,27           
4)   Joonas Sohlman                   JanJa                     3.50,28           
5)   Aapo Meriläinen                  KerU                      3.53,90           
6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  3.54,45           
7)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   3.55,88           
8)   Jonne Saraniemi                  PorvU                     4.02,66           
     Daniel Nylund                    LänsiUU                   DNS               


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3.48,68           
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  3.50,52           
3)   Venla Hyvölä                     JanJa                     3.57,19           
4)   Aino Kanervala                   KerkkU                    4.00,66           
5)   Maija Harju                      JanJa                     4.00,68           
6)   Aino-Emilia Korpisaari           RiihimKi                  4.01,98           
7)   Armida Suomi                     LänsiUU                   4.04,31           
8)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    4.04,84           
9)   Liia Liski                       NummKip                   4.15,15           
10)  Maija Santanen                   JanJa                     4.23,57           
11)  Milja Rautiainen                 JanJa                     4.23,62           
12)  Olivia Savolainen                KerU                      4.29,99           
13)  Veera Mustonen                   RiihimKi                  4.32,52           
     Daniela Perklén                  NurmijYU                  DNS               
     Julia Syrjänen                   KeskiUYU                  DNS               


P10 60m aidat
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  11,21             
2)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     11,41             
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     11,65             
4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,15             
5)   Ville Mattila                    RiihimKi                  12,17             
6)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  12,61             
7)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  14,85             
8)   Veeti Metsola                    RiihimKi                  15,64             
9)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  16,32             
     Jonne Saraniemi                  PorvU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ville Mattila                    RiihimKi                  12,17             
2)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  14,85             
3)   Veeti Metsola                    RiihimKi                  15,64             
4)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  16,32             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  11,21             
2)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     11,41             
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     11,65             
4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  12,15             
5)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  12,61             
     Jonne Saraniemi                  PorvU                     DNS               


T10 60m aidat
1)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,05             
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    11,50             
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  11,57             
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  11,81             
5)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  12,16             
6)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     12,42             
7)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  12,61             
8)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   13,14             
8)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   13,14             
10)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   13,44             
11)  Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  13,90             
12)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  13,97             
13)  Veera Mustonen                   RiihimKi                  14,44             
14)  Kia Sairanen                     HyvsU                     14,50             
15)  Aino Kanervala                   KerkkU                    15,08             
     Kerttu Saari                     NurmijYU                  DNS               
     Julia Syrjänen                   KeskiUYU                  DNS               
     Daniela Perklén                  NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  12,61             
2)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   13,14             
3)   Kia Sairanen                     HyvsU                     14,50             
     Kerttu Saari                     NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   13,44             
2)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  13,90             
3)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  13,97             
4)   Veera Mustonen                   RiihimKi                  14,44             
5)   Aino Kanervala                   KerkkU                    15,08             
     Julia Syrjänen                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Aino Pirhonen                    PorvU                     11,05             
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    11,50             
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  11,57             
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  11,81             
5)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  12,16             
6)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     12,42             
7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   13,14             
     Daniela Perklén                  NurmijYU                  DNS               


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonne Saraniemi                  PorvU                     125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

6)   Veli Lindroos                    PorvU                     105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

7)   Lauri Saha                       KerU                      105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Ville Mattila                    RiihimKi                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      xo     xxx    

9)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  105               
     95     100    105    110    
     o      xo     xxo    xxx    

10)  Veeti Metsola                    RiihimKi                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     xxx    

11)  Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  85                
     85     90     
     o      xxx    

     Daniel Nylund                    LänsiUU                                     


T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  137               
     115    120    125    130    134    137    140    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Armida Suomi                     LänsiUU                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xo     o      xxx    

4)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Aino Pirhonen                    PorvU                     110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Helmiina Putus                   MäntsU                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Liia Liski                       NummKip                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Kia Sairanen                     HyvsU                     105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

9)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

10)  Eerika Nieminen                  JanJa                     105               
     95     100    105    110    
     o      o      xxo    xxx    

10)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

10)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xxo    xxx    

13)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxo    xx-    

     Daniela Perklén                  NurmijYU                                    


P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  3,92              
     3,91   3,92   3,86   3,89   
                                 

2)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     3,90              
     3,74   3,76   3,90   3,57   
                                 

3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     3,86              
     3,75   3,86   3,85   3,58   
                                 

4)   Aapo Meriläinen                  KerU                      3,84              
     3,84   3,05   3,63   3,61   
                                 

5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3,76              
     x      3,61   3,76   3,68   
                                 

6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  3,54              
     3,54   x      3,49   3,22   
                                 

7)   Joonas Sohlman                   JanJa                     3,49              
     3,49   3,30   3,39   3,31   
                                 

8)   Lauri Saha                       KerU                      3,48              
     3,34   3,48   3,46   3,34   
                                 

9)   Pessi Mikkonen                   KeskiUYU                  3,21              
     3,05   x      3,21   2,85   
                                 

10)  Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  2,93              
     2,93   2,75   2,57   2,83   
                                 

11)  Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  2,92              
     2,92   2,70   2,58   2,72   
                                 

12)  Veikka Ahti                      JanJa                     2,83              
     2,50   2,52   2,83   2,63   
                                 

13)  Veeti Metsola                    RiihimKi                  2,77              
     2,77   2,70   2,59   2,64   
                                 



T10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  3,97              
     3,97   3,85   3,87   3,51   
                                 

2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  3,88              
     3,83   3,81   3,88   3,69   
                                 

3)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    3,74              
     3,65   3,70   3,62   3,74   
                                 

4)   Aino Pirhonen                    PorvU                     3,74              
     3,65   3,53   3,74   3,40   
                                 

5)   Laura Mantila                    RiihimKi                  3,74              
     3,46   3,74   3,41   3,50   
                                 

6)   Eerika Nieminen                  JanJa                     3,63              
     3,39   2,90   3,16   3,63   
                                 

7)   Selma Asell                      LopU                      3,51              
     3,51   3,19   3,23   3,29   
                                 

8)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3,49              
     3,44   3,41   3,49   3,39   
                                 

9)   Maija Jokinen                    RiihimKi                  3,45              
     3,25   3,34   3,36   3,45   
                                 

10)  Inka Hämäläinen                  JanJa                     3,44              
     3,44   3,39   1,94   2,58   
                                 

11)  Tiia Enström                     KarkkPo                   3,44              
     3,44   3,33   3,11   x      
                                 

12)  Aino-Emilia Korpisaari           RiihimKi                  3,43              
     3,30   3,09   3,29   3,43   
                                 

13)  Nea Hyrsylä                      VihdVie                   3,42              
     3,42   3,11   3,06   x      
                                 

14)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,40              
     3,29   3,40   3,38   3,35   
                                 

15)  Aila Leino                       JanJa                     3,30              
     3,30   2,18   3,20   3,17   
                                 

16)  Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  3,28              
     3,23   3,20   3,28   3,17   
                                 

17)  Milja Rautiainen                 JanJa                     3,26              
     3,22   3,26   3,19   3,17   
                                 

18)  Venla Hyvölä                     JanJa                     3,24              
     3,02   3,16   3,24   2,94   
                                 

19)  Aino Kanervala                   KerkkU                    3,24              
     3,24   2,90   2,97   2,92   
                                 

20)  Enni Hedberg                     KerkkU                    3,21              
     2,98   x      3,15   3,21   
                                 

21)  Lilli Koivisto                   KerU                      3,19              
     3,19   2,94   2,97   2,94   
                                 

22)  Kia Sairanen                     HyvsU                     3,12              
     3,12   2,94   2,87   2,90   
                                 

23)  Helmiina Putus                   MäntsU                    3,12              
     3,12   2,92   2,54   -      
                                 

24)  Maija Santanen                   JanJa                     3,09              
     3,05   3,09   2,69   2,68   
                                 

25)  Liia Liski                       NummKip                   3,03              
     3,03   2,96   x      2,94   
                                 

26)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  2,99              
     2,98   2,99   2,77   2,92   
                                 

27)  Sini Virtanen                    KarkkPo                   2,87              
     2,87   2,83   2,70   2,78   
                                 

28)  Essi Korhonen                    KeskiUYU                  2,64              
     2,44   2,64   2,62   2,49   
                                 

     Julia Syrjänen                   KeskiUYU                  DNS               


P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  8,74              
     8,27   7,59   x      8,74   

2)   Anton Myrtenblad                 PorvU                     7,02              
     6,89   6,99   7,02   x      

3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     6,64              
     6,50   6,44   6,64   6,63   

4)   Anton Sokoff                     HyvsU                     6,51              
     6,40   6,51   6,10   6,26   

5)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   6,45              
     6,38   6,21   6,02   6,45   

6)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  4,39              
     4,39   x      3,76   3,93   

7)   Luka Hautala                     HyvsU                     3,50              
     2,95   3,48   3,50   3,37   

     Daniel Nylund                    LänsiUU                                     
     Veeti Metsola                    RiihimKi                                    


T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  8,63              
     8,63   x      x      8,30   

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  6,95              
     6,72   6,68   6,65   6,95   

3)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    6,91              
     6,91   6,90   6,80   6,51   

4)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   6,75              
     6,75   6,59   6,05   6,43   

5)   Laura Mantila                    RiihimKi                  6,73              
     6,49   6,22   6,73   6,56   

6)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     6,34              
     5,42   5,89   5,80   6,34   

7)   Aino Pirhonen                    PorvU                     6,08              
     6,08   5,92   5,90   6,06   

8)   Armida Suomi                     LänsiUU                   6,01              
     5,93   5,59   6,01   x      

9)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    5,88              
     5,88   5,51   5,55   5,82   

10)  Milja Rautiainen                 JanJa                     5,70              
     5,68   5,70   5,50   5,19   

11)  Kia Sairanen                     HyvsU                     5,52              
     5,52   5,39   5,04   4,87   

12)  Iisa Aramo                       HyvsU                     5,47              
     4,53   5,29   5,43   5,47   

13)  Tiia Enström                     KarkkPo                   5,26              
     5,06   5,02   4,84   5,26   



P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  19,05             
     x      17,29  18,58  19,05  

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  16,62             
     14,16  14,79  15,65  16,62  

3)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   16,34             
     15,82  16,18  15,59  16,34  

4)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  11,61             
     8,70   7,88   x      11,61  

5)   Veeti Metsola                    RiihimKi                  8,94              
     8,16   x      8,94   8,49   

     Daniel Nylund                    LänsiUU                   DNS               


T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  16,94             
     16,94  16,61  15,28  x      

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  16,84             
     16,71  13,98  16,84  x      

3)   Eerika Nieminen                  JanJa                     15,16             
     x      15,16  13,80  14,89  

4)   Kia Sairanen                     HyvsU                     14,93             
     10,94  11,33  12,65  14,93  

5)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   14,04             
     11,97  x      14,04  13,57  

6)   Iisa Aramo                       HyvsU                     13,63             
     13,63  x      13,16  11,39  

7)   Armida Suomi                     LänsiUU                   13,60             
     13,02  12,74  13,60  11,91  

8)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    13,56             
     13,56  11,82  x      x      

9)   Laura Mantila                    RiihimKi                  11,64             
     10,72  11,64  11,31  10,61  

10)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  10,22             
     7,99   8,27   8,23   10,22  



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  29,58             
     29,58  25,05  28,33  28,98  

2)   Anton Sokoff                     HyvsU                     28,76             
     27,08  27,90  24,44  28,76  

3)   Joonas Sohlman                   JanJa                     22,61             
     19,41  19,35  20,43  22,61  

4)   Lauri Saha                       KerU                      19,10             
     19,10  x      18,97  17,62  

5)   Ville Mattila                    RiihimKi                  18,73             
     18,73  16,34  18,18  15,56  

6)   Teemu Tanskanen                  VihdVie                   12,85             
     12,85  11,36  x      12,53  

7)   Miiro Riekkinen                  RiihimKi                  10,80             
     x      10,80  9,52   8,83   

     Daniel Nylund                    LänsiUU                                     


T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  25,93             
     25,93  25,05  23,56  23,66  

2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  21,86             
     18,54  x      21,86  19,94  

3)   Eerika Nieminen                  JanJa                     20,46             
     16,61  x      11,79  20,46  

4)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   19,60             
     18,65  17,76  19,39  19,60  

5)   Kia Sairanen                     HyvsU                     19,05             
     16,09  14,30  16,47  19,05  

6)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    18,40             
     14,15  15,85  17,75  18,40  

7)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  16,71             
     16,71  15,78  15,50  x      

8)   Armida Suomi                     LänsiUU                   14,40             
     8,84   12,65  14,40  12,29  

9)   Aino Kanervala                   KerkkU                    14,15             
     13,18  10,91  x      14,15  

10)  Iisa Aramo                       HyvsU                     11,32             
     11,32  7,38   8,68   10,95  

11)  Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  8,99              
     8,03   8,51   8,56   8,99   

12)  Sini Virtanen                    KarkkPo                   8,76              
     x      6,80   x      8,76   



P10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  7.16,48           
2)   Veeti Metsola                    RiihimKi                  7.45,96           


T10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Maija Harju                      JanJa                     5.44,01           
2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  7.28,36           
3)   Liia Liski                       NummKip                   7.49,53           


P11 60m
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,76              
2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  8,89              
3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  9,01              
4)   Lauri Koivunen                   KerU                      9,01              
5)   Oiva Odiah                       PorvU                     9,03              
6)   Topias Välläri                   JanJa                     9,21              
7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     9,45              
8)   Erno Paappanen                   KerU                      9,46              
9)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   9,53              
10)  Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  9,54              
11)  Oliver Sandberg                  PorvU                     9,69              
12)  Aleksi Jäske                     RiihimKi                  9,71              
13)  Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  9,72              
14)  Joonas Laine                     RiihimKi                  10,16             
15)  Eetu Autio                       JanJa                     10,27             
     Kasper Päivärinta                JanJa                     DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Erno Paappanen                   KerU                      9,46              
2)   Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   9,53              
3)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  9,54              
4)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  9,71              
5)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  9,72              
6)   Joonas Laine                     RiihimKi                  10,16             
7)   Eetu Autio                       JanJa                     10,27             
     Kasper Päivärinta                JanJa                     DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,76              
2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  8,89              
3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  9,01              
4)   Lauri Koivunen                   KerU                      9,01              
5)   Oiva Odiah                       PorvU                     9,03              
6)   Topias Välläri                   JanJa                     9,21              
7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     9,45              
8)   Oliver Sandberg                  PorvU                     9,69              


T11 60m
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     9,04              
2)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   9,17              
3)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      9,38              
4)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     9,39              
5)   Anni Huttunen                    HyvsU                     9,45              
5)   Elsa Pinola                      HyvsU                     9,45              
7)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,51              
8)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  9,69              
9)   Neela Jakonen                    HyvsU                     9,70              
10)  Elli Paananen                    LänsiUU                   9,84              
11)  Sarla Kakkola                    NurmijYU                  9,86              
12)  Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  9,88              
13)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  9,92              
14)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,94              
15)  Viiu Liski                       NummKip                   10,00             
16)  Hanna Henttonen                  JanJa                     10,12             
17)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  10,14             
18)  Liisi Halén                      LänsiUU                   10,16             
19)  Linnea Ruhala                    KerkkU                    10,22             
20)  Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  10,25             
21)  Ronja Sundström                  KarkkPo                   10,29             
22)  Helka Pelkonen                   KerkkU                    10,40             
23)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  10,41             
24)  Sara Jousimaa                    HyvsU                     10,49             
     Hertta Turunen                   PorvU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Liisi Halén                      LänsiUU                   10,16             
2)   Linnea Ruhala                    KerkkU                    10,22             
3)   Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  10,25             

Loppukilpailu erä 2
1)   Anni Huttunen                    HyvsU                     9,45              
2)   Viiu Liski                       NummKip                   10,00             
3)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  10,14             
4)   Ronja Sundström                  KarkkPo                   10,29             
5)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    10,40             
6)   Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  10,41             

Loppukilpailu erä 3
1)   Neela Jakonen                    HyvsU                     9,70              
2)   Elli Paananen                    LänsiUU                   9,84              
3)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  9,86              
4)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  9,88              
5)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  9,92              
6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,94              
7)   Hanna Henttonen                  JanJa                     10,12             
8)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     10,49             

Loppukilpailu erä 4
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     9,04              
2)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   9,17              
3)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      9,38              
4)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     9,39              
5)   Elsa Pinola                      HyvsU                     9,45              
6)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,51              
7)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  9,69              
     Hertta Turunen                   PorvU                     DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.13,37           
2)   Christian Lindberg               RiihimKi                  3.24,59           
3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  3.27,55           
4)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  3.36,56           
5)   Eetu Autio                       JanJa                     3.59,75           
6)   Joonas Laine                     RiihimKi                  4.14,54           
7)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  4.20,79           
8)   Santeri Saarikoski               KerU                      4.27,67           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     3.38,51           
2)   Ellen Telén                      LänsiUU                   3.43,64           
3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    3.43,91           
4)   Neea Taskinen                    MäntsU                    3.46,70           
5)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  3.52,89           
6)   Alisa Kiiski                     PorvU                     3.53,18           
7)   Saana Knoop                      PorvU                     3.55,13           
8)   Aino Jokkala                     PorvU                     3.56,49           
9)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  4.00,41           
10)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  4.05,16           
     Minni Tuppura                    NurmijYU                  DNS               


P11 60m aidat
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,28             
2)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  10,78             
3)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  11,12             
4)   Eetu Autio                       JanJa                     11,16             
5)   Kasper Päivärinta                JanJa                     11,59             
6)   Erno Paappanen                   KerU                      11,61             
7)   Christian Lindberg               RiihimKi                  11,81             
8)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,97             
9)   Joonas Laine                     RiihimKi                  12,61             
10)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  13,10             
11)  Matias Palomäki                  PorvU                     13,45             
12)  Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  18,32             

Loppukilpailu erä 1
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  11,12             
2)   Kasper Päivärinta                JanJa                     11,59             
3)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  13,10             
4)   Matias Palomäki                  PorvU                     13,45             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,28             
2)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  10,78             
3)   Eetu Autio                       JanJa                     11,16             
4)   Erno Paappanen                   KerU                      11,61             
5)   Christian Lindberg               RiihimKi                  11,81             
6)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,97             
7)   Joonas Laine                     RiihimKi                  12,61             
8)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  18,32             


T11 60m aidat
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     10,97             
2)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,05             
3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  11,35             
4)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,60             
5)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     11,78             
6)   Neela Jakonen                    HyvsU                     11,79             
7)   Elli Paananen                    LänsiUU                   11,79             
8)   Anni Huttunen                    HyvsU                     11,80             
9)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  11,88             
10)  Elsa Pinola                      HyvsU                     12,02             
11)  Linnea Ruhala                    KerkkU                    12,41             
12)  Neea Taskinen                    MäntsU                    12,44             
13)  Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  12,50             
14)  Aino Jokkala                     PorvU                     12,58             
15)  Sissi Kaksonen                   HyvsU                     12,65             
16)  Helka Pelkonen                   KerkkU                    12,73             
17)  Hanna Mustonen                   MäntsU                    12,81             
18)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  13,31             

Loppukilpailu erä 1
1)   Linnea Ruhala                    KerkkU                    12,41             
2)   Neea Taskinen                    MäntsU                    12,44             
3)   Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  12,50             
4)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    12,81             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     11,78             
2)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  11,88             
3)   Aino Jokkala                     PorvU                     12,58             
4)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     12,65             
5)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    12,73             
6)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  13,31             

Loppukilpailu erä 3
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     10,97             
2)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,05             
3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  11,35             
4)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,60             
5)   Neela Jakonen                    HyvsU                     11,79             
6)   Elli Paananen                    LänsiUU                   11,79             
7)   Anni Huttunen                    HyvsU                     11,80             
8)   Elsa Pinola                      HyvsU                     12,02             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  135               
     110    115    120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Lauri Koivunen                   KerU                      135               
     105    110    115    120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Christian Lindberg               RiihimKi                  130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xo     xxx    

7)   Eetu Autio                       JanJa                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

8)   Anton Palomäki                   VihdVie                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

8)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    xxx    

10)  Matias Palomäki                  PorvU                     95                
     90     95     100    
     xo     xxo    xxx    

     Aukusti Malinen                  RiihimKi                                    


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elsa Pinola                      HyvsU                     134               
     110    115    120    125    128    134    140    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  125               
     105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Anni Huttunen                    HyvsU                     125               
     100    105    110    115    120    125    128    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    

4)   Venla Liukkonen                  JanJa                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Pinja Lindstedt                  PorvU                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Aino Jokkala                     PorvU                     120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

7)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   110               
     100    105    110    115    
     xo     xo     xo     xxx    

8)   Hanna Henttonen                  JanJa                     105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      xxx    

9)   Helmi Säilä                      LänsiUU                   90                
     90     95     
     xo     xx-    

     Minni Tuppura                    NurmijYU                                    
     Nea Hyvärinen                    RiihimKi                                    


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  4,50              
     4,33   4,44   4,50   4,36   
                                 

2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   4,48              
     4,29   4,30   4,25   4,48   
                                 

3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  4,46              
     1,73   4,46   4,46   4,15   
                                 

4)   Topias Välläri                   JanJa                     4,06              
     4,04   3,89   3,73   4,06   
                                 

5)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     4,06              
     2,88   3,98   4,01   4,06   
                                 

6)   Oiva Odiah                       PorvU                     3,97              
     3,71   3,73   x      3,97   
                                 

7)   Christian Lindberg               RiihimKi                  3,94              
     3,94   3,70   3,78   3,67   
                                 

8)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3,86              
     3,86   3,61   2,63   3,49   
                                 

9)   Erno Paappanen                   KerU                      3,85              
     3,74   x      3,75   3,85   
                                 

10)  Lauri Koivunen                   KerU                      3,80              
     3,80   3,26   3,66   x      
                                 

11)  Aleksi Jäske                     RiihimKi                  3,72              
     3,65   3,72   3,59   3,57   
                                 

12)  Lauri Loikkanen                  LänsiUU                   3,62              
     3,45   3,43   3,54   3,62   
                                 

13)  Oliver Sandberg                  PorvU                     3,57              
     3,57   3,38   x      3,32   
                                 

14)  Eetu Autio                       JanJa                     3,34              
     3,34   3,01   -      -      
                                 

15)  Matias Palomäki                  PorvU                     3,15              
     3,15   3,14   3,03   3,00   
                                 

16)  Joonas Laine                     RiihimKi                  3,08              
     3,04   3,08   2,88   3,06   
                                 

17)  Elias Walden                     KeskiUYU                  2,99              
     2,86   2,99   2,47   2,73   
                                 

     Kasper Päivärinta                JanJa                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     4,19              
     3,78   3,96   4,11   4,19   
                                 

2)   Anni Huttunen                    HyvsU                     4,06              
     4,06   4,00   3,92   3,96   
                                 

3)   Neela Jakonen                    HyvsU                     4,05              
     4,05   3,83   3,84   3,93   
                                 

4)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     4,03              
     4,03   3,96   3,92   3,90   
                                 

5)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  4,02              
     4,00   4,02   3,86   3,91   
                                 

6)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   3,92              
     3,76   3,92   3,84   3,91   
                                 

7)   Liisi Halén                      LänsiUU                   3,82              
     3,61   3,69   3,62   3,82   
                                 

8)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  3,80              
     3,64   3,80   3,78   3,70   
                                 

9)   Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      3,80              
     3,57   3,80   x      3,26   
                                 

10)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  3,77              
     3,63   3,41   3,77   3,45   
                                 

11)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3,76              
     3,76   3,65   3,44   3,66   
                                 

12)  Ellen Telén                      LänsiUU                   3,68              
     3,68   3,63   3,44   3,56   
                                 

13)  Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  3,67              
     3,47   3,58   3,67   3,61   
                                 

14)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  3,57              
     3,57   3,34   3,46   3,56   
                                 

15)  Meri Kuivalainen                 NummKip                   3,53              
     3,45   3,49   3,53   3,49   
                                 

16)  Linnea Ruhala                    KerkkU                    3,52              
     3,14   3,41   3,52   3,31   
                                 

17)  Hanna Henttonen                  JanJa                     3,48              
     3,29   3,28   3,43   3,48   
                                 

18)  Elli Haataja                     JanJa                     3,39              
     3,39   3,35   3,34   2,09   
                                 

19)  Anni Veijalainen                 KeskiUYU                  3,34              
     3,10   3,10   3,34   x      
                                 

20)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  3,30              
     3,24   3,14   3,27   3,30   
                                 

21)  Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  3,28              
     3,27   3,09   3,22   3,28   
                                 

22)  Ronja Sundström                  KarkkPo                   3,28              
     3,00   3,28   3,16   3,08   
                                 

23)  Elli Paananen                    LänsiUU                   3,17              
     2,32   3,08   2,55   3,17   
                                 

24)  Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  3,06              
     3,06   2,95   -      -      
                                 

25)  Viiu Liski                       NummKip                   3,03              
     2,93   x      3,03   2,99   
                                 

     Hertta Turunen                   PorvU                     DNS               
     Minni Tuppura                    NurmijYU                  DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Topias Välläri                   JanJa                     8,69              
     8,69   8,49   8,48   8,54   

2)   Akusti Ruokangas                 JanJa                     8,05              
     7,85   8,05   7,76   7,97   

3)   Aapo Autio                       JanJa                     7,50              
     7,50   x      x      x      

4)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  7,09              
     7,06   7,09   6,57   6,83   

5)   Erno Paappanen                   KerU                      7,03              
     6,42   6,48   7,03   6,56   

6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  6,40              
     6,21   6,40   x      x      

7)   Lauri Koivunen                   KerU                      6,17              
     x      6,17   5,91   4,86   

8)   Oliver Sandberg                  PorvU                     5,94              
     5,55   x      5,94   5,39   

9)   Matias Räkköläinen               JanJa                     5,94              
     x      x      5,94   x      



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     7,14              
     6,75   6,68   6,94   7,14   

2)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  7,11              
     7,11   7,06   6,55   6,50   

3)   Elli Paananen                    LänsiUU                   6,95              
     6,30   6,76   6,95   6,84   

4)   Ellen Telén                      LänsiUU                   6,79              
     5,55   6,30   6,52   6,79   

5)   Matilda Rontu                    KerU                      6,75              
     6,75   5,96   6,52   6,48   

6)   Venla Liukkonen                  JanJa                     6,60              
     6,60   6,59   6,28   6,17   

7)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  6,48              
     5,54   6,48   5,96   6,20   

8)   Elsa Pinola                      HyvsU                     6,45              
     6,11   6,45   6,09   6,19   

9)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  6,34              
     6,15   6,34   6,18   6,23   

10)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  6,09              
     6,09   5,57   4,91   5,59   

11)  Laura Karusalmi                  VihdVie                   5,61              
     5,61   5,38   5,59   5,52   

12)  Aino-Kaisa Pyykkönen             KerU                      5,60              
     4,82   5,39   4,40   5,60   

13)  Anni Veijalainen                 KeskiUYU                  5,16              
     5,16   4,54   4,51   x      

     Sonja Koskela                    RiihimKi                                    


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  26,32             
     16,23  26,32  21,17  x      

2)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   24,84             
     20,66  x      24,84  x      

3)   Erno Paappanen                   KerU                      20,71             
     18,83  20,71  18,95  20,05  

4)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  19,93             
     19,93  13,10  17,19  14,33  

5)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  19,62             
     18,84  19,62  x      x      

6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     17,87             
     x      17,87  x      17,39  

7)   Anton Palomäki                   VihdVie                   17,73             
     14,61  16,76  16,27  17,73  

8)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  16,88             
     15,60  16,13  14,17  16,88  

9)   Matias Räkköläinen               JanJa                     16,63             
     15,25  x      x      16,63  

10)  Aapo Autio                       JanJa                     16,38             
     x      x      15,44  16,38  

11)  Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  16,37             
     x      x      16,37  x      

12)  Joonas Laine                     RiihimKi                  14,18             
     14,18  12,00  11,10  x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  19,92             
     19,92  x      x      17,36  

2)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  17,56             
     14,36  16,27  17,56  14,97  

3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  15,82             
     x      15,82  13,62  14,26  

4)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  15,55             
     13,33  12,70  x      15,55  

5)   Sara Jousimaa                    HyvsU                     14,92             
     12,63  14,92  x      12,64  

6)   Ellen Telén                      LänsiUU                   14,75             
     11,63  14,75  12,89  12,06  

7)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  14,73             
     x      14,73  x      11,22  

8)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   13,63             
     13,63  x      11,83  x      

9)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  13,49             
     12,30  13,49  11,69  12,00  

10)  Elli Paananen                    LänsiUU                   13,35             
     11,82  13,35  x      12,08  

11)  Hanna Henttonen                  JanJa                     13,16             
     x      10,27  x      13,16  

12)  Linnea Ruhala                    KerkkU                    11,43             
     x      x      11,43  x      

13)  Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  11,38             
     11,38  10,99  10,66  x      

14)  Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  11,22             
     10,94  10,58  11,22  10,96  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Akusti Ruokangas                 JanJa                     32,95             
     32,16  32,95  32,89  32,85  

2)   Vilho Haaksluoto                 RiihimKi                  27,62             
     23,94  24,81  27,62  26,12  

3)   Arttu Haaksluoto                 RiihimKi                  27,54             
     27,54  x      27,33  x      

4)   Christian Lindberg               RiihimKi                  24,71             
     22,09  24,22  23,93  24,71  

5)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  24,34             
     23,85  24,34  x      x      

6)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   23,59             
     23,59  23,05  x      20,91  

7)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     20,43             
     20,43  x      20,31  x      

8)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  20,28             
     20,28  x      18,69  17,67  

9)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  19,56             
     18,96  19,56  x      18,56  

10)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  17,33             
     15,38  13,25  x      17,33  

11)  Joonas Laine                     RiihimKi                  13,47             
     13,47  11,57  11,06  12,02  

12)  Matias Räkköläinen               JanJa                     13,23             
     12,37  x      12,25  13,23  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  21,90             
     21,90  20,86  15,53  18,80  

2)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   18,73             
     18,73  17,80  17,58  14,68  

3)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  18,11             
     14,04  15,18  18,11  14,14  

4)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  16,91             
     16,91  15,50  11,79  16,07  

5)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  16,44             
     14,03  12,56  12,97  16,44  

6)   Venla Liukkonen                  JanJa                     15,24             
     12,81  15,24  12,66  12,54  

7)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  14,42             
     13,93  14,42  13,45  12,11  

8)   Matilda Rontu                    KerU                      13,99             
     13,85  12,56  10,48  13,99  

9)   Lilja Laurikainen                KeskiUYU                  8,28              
     6,66   8,28   7,80   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Christian Lindberg               RiihimKi                  5.49,21           
2)   Elias Walden                     KeskiUYU                  7.30,27           
3)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  7.32,46           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   5.57,24           
2)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     7.08,30           


P12 60m
1)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     9,15              
2)   Niilo Mölsä                      PorvU                     9,23              
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,26              
4)   Aarni Piri                       HyvsU                     9,43              
5)   Sisu Malvela                     VihdVie                   9,50              
6)   Olavi Halonen                    HyvsU                     9,65              
7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,83              
8)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     10,12             
9)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  10,14             
10)  Riku Hautala                     HyvsU                     11,36             
     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     9,65              
2)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  10,14             
3)   Riku Hautala                     HyvsU                     11,36             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     9,15              
2)   Niilo Mölsä                      PorvU                     9,23              
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,26              
4)   Aarni Piri                       HyvsU                     9,43              
5)   Sisu Malvela                     VihdVie                   9,50              
6)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,83              
7)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     10,12             
     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               


T12 60m
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,66              
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     8,68              
3)   Nea Nummenpää                    JanJa                     9,11              
4)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   9,45              
5)   Elle Ceder                       KerU                      9,49              
6)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,58              
7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,60              
7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,60              
9)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,61              
10)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,97              
11)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  10,03             
12)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  10,19             
     Emma Hautamäki                   JanJa                     DNS               
     Angelina Billingham              HyvsU                     DNS               
     Tuuli Kulju                      JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  9,58              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,60              
3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  9,97              
4)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  10,03             
5)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  10,19             
     Angelina Billingham              HyvsU                     DNS               
     Emma Hautamäki                   JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  8,66              
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     8,68              
3)   Nea Nummenpää                    JanJa                     9,11              
4)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   9,45              
5)   Elle Ceder                       KerU                      9,49              
6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,60              
7)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,61              
     Tuuli Kulju                      JanJa                     DNS               


P12 200m
1)   Lauri Koivunen                   KerU                      30,03             
2)   Niilo Mölsä                      PorvU                     31,04             
3)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      31,31             
4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  31,36             
5)   Otso Barck                       KeskiUYU                  32,19             
6)   Aarni Piri                       HyvsU                     32,58             
7)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     33,17             
8)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  34,16             
     Olaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  DNS               
     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      31,31             
2)   Otso Barck                       KeskiUYU                  32,19             
     Olaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Lauri Koivunen                   KerU                      30,03             
2)   Niilo Mölsä                      PorvU                     31,04             
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  31,36             
4)   Aarni Piri                       HyvsU                     32,58             
5)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     33,17             
6)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  34,16             
     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               


T12 200m
1)   Saara Eriksson                   PorvU                     29,38             
2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  29,46             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  31,18             
4)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,51             
5)   Elle Ceder                       KerU                      31,79             
6)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  32,25             
7)   Marianne Salmi                   MäntsU                    32,65             
8)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  33,92             
9)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   34,72             
10)  Anni Kiiski                      PorvU                     38,09             
     Emma Hautamäki                   JanJa                     DNS               
     Isabella Edelman                 NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Elle Ceder                       KerU                      31,79             
2)   Marianne Salmi                   MäntsU                    32,65             
3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  33,92             
4)   Anni Kiiski                      PorvU                     38,09             

Loppukilpailu erä 2
1)   Saara Eriksson                   PorvU                     29,38             
2)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  29,46             
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  31,18             
4)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   31,51             
5)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  32,25             
6)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   34,72             
     Emma Hautamäki                   JanJa                     DNS               
     Isabella Edelman                 NurmijYU                  DNS               


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Niilo Mölsä                      PorvU                     3.34,10           
2)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      3.38,51           
3)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  3.44,68           
4)   Olavi Halonen                    HyvsU                     3.46,25           
5)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  3.55,64           
6)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  4.02,09           
     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               


T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Marianne Salmi                   MäntsU                    3.30,45           
2)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.34,93           
3)   Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  3.35,35           
4)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   3.39,63           
5)   Elle Ceder                       KerU                      3.39,78           
     Inari Uotila                     PorvU                     DNS               


P12 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  10,57             
2)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     12,61             
3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  13,15             


T12 60m aidat
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,35             
2)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,90             
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,94             
4)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  11,77             
5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,31             
6)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  12,54             
7)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,02             
8)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  13,21             
     Tuuli Kulju                      JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  12,54             
2)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  13,21             
     Tuuli Kulju                      JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,35             
2)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  10,90             
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,94             
4)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  11,77             
5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,31             
6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,02             


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      135               
     110    115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      xo     o      o      xxx    

3)   Niilo Mölsä                      PorvU                     125               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      

3)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     125               
     110    115    120    125    
     o      o      o      o      

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  110               
     100    105    110    115    
     xo     o      o      xxx    

     Tatu Metsola                     RiihimKi                                    


T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  135               
     120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Sara Koskela                     PorvU                     125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

6)   Milja Ahonen                     RiihimKi                  120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    o      xo     xxx    

7)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  115               
     110    115    120    
     xxo    o      xxx    

8)   Aada Grönroos                    RiihimKi                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      xo     xxx    

9)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  115               
     105    110    115    120    
     xxo    o      xxo    xxx    

     Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  NH                
     130    
     xx-    



P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     250               
     220    230    240    250    260    
     o      -      o      o      xxx    

2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  210               
     160    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    



T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  210               
     180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  180               
     160    170    180    190    
     o      o      o      xxx    



P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  4,36              
     3,88   4,15   4,36   4,03   
                                 

2)   Olavi Halonen                    HyvsU                     4,30              
     4,30   4,14   x      4,23   
                                 

3)   Aarni Piri                       HyvsU                     3,82              
     3,70   3,79   3,82   3,75   
                                 

4)   Sisu Malvela                     VihdVie                   3,82              
     3,62   3,82   3,35   3,58   
                                 

5)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  3,72              
     3,71   3,72   3,36   3,37   
                                 

6)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  3,65              
     3,65   x      3,51   3,54   
                                 

7)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     3,63              
     3,63   3,59   3,49   3,47   
                                 

8)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  3,63              
     3,63   3,53   3,46   3,41   
                                 

9)   Otso Barck                       KeskiUYU                  3,54              
     3,24   x      x      3,54   
                                 

10)  Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  3,41              
     3,41   2,90   3,41   3,35   
                                 

11)  Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  3,32              
     3,32   3,30   x      3,05   
                                 

     Olaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  DNS               
     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               


T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Nummenpää                    JanJa                     4,36              
     4,05   x      4,01   4,36   
                                 

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  4,34              
     4,29   4,30   x      4,34   
                                 

3)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  4,29              
     4,26   4,29   x      4,27   
                                 

4)   Saara Eriksson                   PorvU                     4,25              
     3,02   3,29   x      4,25   
                                 

5)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  3,89              
     3,75   3,79   3,69   3,89   
                                 

6)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  3,87              
     3,87   3,87   x      3,73   
                                 

7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  3,70              
     3,70   3,47   3,50   3,56   
                                 

8)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  3,63              
     3,44   3,59   3,63   3,40   
                                 

9)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   3,58              
     3,58   3,42   3,58   3,32   
                                 

10)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   3,40              
     3,19   x      3,40   3,36   
                                 

11)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  3,39              
     3,39   3,23   3,37   3,27   
                                 

12)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  3,36              
     3,36   3,14   3,31   3,36   
                                 

13)  Aada Grönroos                    RiihimKi                  3,18              
     3,16   3,18   3,07   x      
                                 

14)  Anni Kiiski                      PorvU                     2,90              
     2,83   2,71   2,52   2,90   
                                 

     Inari Uotila                     PorvU                     DNS               


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     13,96             
     12,90  13,96  x      x      

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  8,22              
     8,22   x      x      x      

3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  7,62              
     7,58   x      x      7,62   

4)   Juho Auranen                     NurmijYU                  7,62              
     7,62   7,51   x      7,25   

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  6,93              
     6,25   6,93   6,25   x      

     Tatu Metsola                     RiihimKi                  DNS               


T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  9,80              
     8,86   9,80   9,79   x      

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,25              
     8,84   8,96   9,25   8,80   

3)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  8,93              
     8,07   x      8,93   7,86   

4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,13              
     8,04   8,13   7,72   x      

5)   Nea Nummenpää                    JanJa                     8,00              
     7,94   7,28   8,00   7,77   

6)   Milja Ahonen                     RiihimKi                  7,74              
     6,75   7,74   6,97   7,28   

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  7,60              
     6,47   6,26   7,10   7,60   

8)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  7,29              
     6,88   7,14   7,29   6,67   

9)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  6,92              
     5,85   6,79   6,92   6,57   

10)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  6,35              
     6,35   6,08   6,15   6,20   

11)  Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   6,30              
     5,94   6,08   5,72   6,30   

12)  Aada Grönroos                    RiihimKi                  6,21              
     6,05   5,98   6,15   6,21   

13)  Nella Daavitsainen               KerkkU                    5,53              
     x      4,82   5,53   x      

     Tuuli Kulju                      JanJa                     DNS               


P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     46,03             
     x      x      45,62  46,03  

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  25,07             
     x      19,58  22,75  25,07  

3)   Olavi Halonen                    HyvsU                     24,05             
     19,23  x      24,05  x      

4)   Aarni Piri                       HyvsU                     21,40             
     x      x      x      21,40  

5)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     17,44             
     x      13,98  15,99  17,44  

6)   Juho Auranen                     NurmijYU                  14,27             
     x      14,27  12,95  12,28  

     Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  DNS               


T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  34,21             
     x      32,93  34,21  32,41  

2)   Janette Ylisoini                 KerU                      30,66             
     29,04  26,98  30,66  26,39  

3)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  24,67             
     23,65  24,67  20,92  x      

4)   Nea Nummenpää                    JanJa                     21,83             
     19,87  17,89  21,83  x      

5)   Aada Grönroos                    RiihimKi                  21,10             
     17,41  21,10  x      x      

6)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  18,39             
     17,75  18,39  17,53  x      

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  17,78             
     17,49  x      16,66  17,78  

8)   Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                   16,55             
     15,56  16,03  16,55  15,36  

9)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  15,98             
     13,08  14,77  13,93  15,98  

10)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  14,96             
     14,96  13,06  x      13,99  



P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     55,54             
     x      52,35  55,54  x      

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  21,42             
     20,40  21,42  x      x      

3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  19,39             
     16,90  x      19,39  18,45  

     Valtteri Vasama                  NurmijYU                  NM                
     x      x      x      x      


T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Janette Ylisoini                 KerU                      27,15             
     25,67  22,56  24,23  27,15  

2)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  19,99             
     19,42  19,99  x      19,19  

3)   Aada Grönroos                    RiihimKi                  17,85             
     x      15,88  x      17,85  

     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  NM                
     x      x      x      x      

Kilpailun ulkopuolella
     Maija Santanen                   JanJa                     11,31             
     11,10  10,20  10,01  11,31  


P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  34,65             
     34,65  x      30,94  31,07  

2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  34,40             
     33,15  x      32,43  34,40  

3)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     33,18             
     33,18  x      29,25  30,60  

4)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  29,71             
     27,96  29,71  x      28,70  

5)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      28,81             
     x      25,19  28,81  20,69  

6)   Olavi Halonen                    HyvsU                     27,17             
     27,17  24,39  26,78  25,79  

7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  22,64             
     22,22  x      22,64  21,72  

8)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     20,02             
     x      20,02  16,44  13,29  



T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  27,40             
     23,76  23,04  27,40  25,74  

2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  25,35             
     x      25,35  x      x      

3)   Janette Ylisoini                 KerU                      21,17             
     18,77  21,17  21,02  18,50  

4)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  20,42             
     20,42  18,26  17,24  20,26  

5)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  19,39             
     18,78  19,39  18,78  18,80  

6)   Aada Grönroos                    RiihimKi                  18,97             
     18,97  15,91  15,14  x      

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  16,09             
     14,84  15,89  15,70  16,09  

8)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  15,81             
     13,02  14,24  15,06  15,81  



P12 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Juho Auranen                     NurmijYU                  14.43,03          
2)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  15.54,43          


T12 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  12.41,38          
2)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  12.58,36          
3)   Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  13.16,41          
4)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  14.38,14          


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   8,22              
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  9,00              
3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  9,04              
4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  9,50              
5)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  9,92              
     Timo Kukk                        NurmijYU                  DNS               


T13 60m
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     8,65              
2)   Elsa Rönkkö                      KerU                      8,91              
3)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   8,94              
4)   Selma Kojola                     NummKip                   9,03              
5)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     9,04              
6)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      9,07              
7)   Anni Napari                      VihdVie                   9,10              
8)   Elsa Mattila                     HyvsU                     9,11              
9)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   9,12              
10)  Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   9,14              
11)  Amanda Rontu                     KerU                      9,16              
12)  Evita Santala                    KeskiUYU                  9,21              
13)  Adalia Hurme                     HyvsU                     9,26              
14)  Aino Halonen                     HyvsU                     9,28              
15)  Senni Ruuskanen                  MäntsU                    9,30              
16)  Laura Ylönen                     HyvsU                     9,38              
16)  Noora Laitila                    KerU                      9,38              
18)  Ea Vuori                         MäntsU                    9,44              
19)  Isla Sokoff                      HyvsU                     9,49              
20)  Moona Virtanen                   HyvsU                     9,60              
21)  Lotta Lamminen                   HyvsU                     10,17             
22)  Anniina Henttonen                JanJa                     10,54             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Aino Halonen                     HyvsU                     9,28              
2)   Senni Ruuskanen                  MäntsU                    9,30              
3)   Isla Sokoff                      HyvsU                     9,49              
4)   Moona Virtanen                   HyvsU                     9,60              
5)   Lotta Lamminen                   HyvsU                     10,17             
6)   Anniina Henttonen                JanJa                     10,54             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Selma Kojola                     NummKip                   9,03              
2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     9,04              
3)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      9,07              
4)   Amanda Rontu                     KerU                      9,16              
5)   Evita Santala                    KeskiUYU                  9,21              
6)   Adalia Hurme                     HyvsU                     9,26              
7)   Laura Ylönen                     HyvsU                     9,38              
8)   Ea Vuori                         MäntsU                    9,44              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,7
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     8,65              
2)   Elsa Rönkkö                      KerU                      8,91              
3)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   8,94              
4)   Anni Napari                      VihdVie                   9,10              
5)   Elsa Mattila                     HyvsU                     9,11              
6)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   9,12              
7)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   9,14              
8)   Noora Laitila                    KerU                      9,38              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   26,94             
2)   Timo Kukk                        NurmijYU                  28,69             
3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  30,10             
4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  32,50             
5)   Veeti Savolainen                 KerU                      33,68             


T13 200m
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,66             
2)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     29,48             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      29,59             
4)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      29,63             
5)   Aino Lindroos                    PorvU                     29,76             
6)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     29,91             
7)   Thea Kolu                        NurmijYU                  30,18             
8)   Ea Vuori                         MäntsU                    30,37             
9)   Aino Risku                       KeskiUYU                  30,38             
10)  Anni Napari                      VihdVie                   31,38             
11)  Annika Vilen                     RiihimKi                  32,09             
12)  Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   32,40             
13)  Laura Ylönen                     HyvsU                     32,45             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     29,48             
2)   Elsa Rönkkö                      KerU                      29,59             
3)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      29,63             
4)   Annika Vilen                     RiihimKi                  32,09             
5)   Laura Ylönen                     HyvsU                     32,45             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,3
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,66             
2)   Aino Lindroos                    PorvU                     29,76             
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     29,91             
4)   Thea Kolu                        NurmijYU                  30,18             
5)   Ea Vuori                         MäntsU                    30,37             
6)   Aino Risku                       KeskiUYU                  30,38             
7)   Anni Napari                      VihdVie                   31,38             
8)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   32,40             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Veeti Savolainen                 KerU                      3.30,16           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      3.12,68           
2)   Ea Vuori                         MäntsU                    3.13,99           
3)   Aino Halonen                     HyvsU                     3.27,29           
4)   Pihla Väisänen                   KerU                      3.35,08           
5)   Aino Risku                       KeskiUYU                  3.35,19           
     Senni Ruuskanen                  MäntsU                    DNF               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,28             
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  10,38             
3)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  11,11             
4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  11,32             


T13 60m aidat
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,18             
2)   Amanda Rontu                     KerU                      10,52             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      10,60             
4)   Adalia Hurme                     HyvsU                     10,65             
5)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   10,93             
6)   Salla Savikko                    RiihimKi                  11,29             
7)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,68             
8)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,75             
9)   Thea Kolu                        NurmijYU                  11,96             
10)  Sini Jousi                       HyvsU                     13,38             
     Greta Laukala                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,68             
2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,75             
3)   Thea Kolu                        NurmijYU                  11,96             
4)   Sini Jousi                       HyvsU                     13,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,18             
2)   Amanda Rontu                     KerU                      10,52             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      10,60             
4)   Adalia Hurme                     HyvsU                     10,65             
5)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   10,93             
6)   Salla Savikko                    RiihimKi                  11,29             
     Greta Laukala                    NurmijYU                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  153               
     125    130    135    140    145    150    153    156    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  145               
     125    130    135    140    145    150    
     o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  135               
     125    130    135    140    
     o      o      o      xxx    

4)   Juho Mantila                     RiihimKi                  135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     135               
     130    135    140    
     o      o      xxx    

1)   Marianna Utulahti                VihdVie                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Julia Pitkänen                   JanJa                     135               
     130    135    140    
     xo     o      xxx    

4)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Moona Virtanen                   HyvsU                     130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Selma Kojola                     NummKip                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Laura Ylönen                     HyvsU                     125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Noora Laitila                    KerU                      125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Ea Vuori                         MäntsU                    125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

9)   Evita Santala                    KeskiUYU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

11)  Lotta Lamminen                   HyvsU                     120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

12)  Saana Myllymäki                  KerU                      115               
     105    110    115    120    
     o      o      xxo    xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  275               
     230    240    250    260    275    280    
     o      xo     o      o      xo     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Isla Sokoff                      HyvsU                     250               
     220    230    240    250    260    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  250               
     220    230    240    250    260    
     xxo    o      xo     xxo    xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Timo Kukk                        NurmijYU                  4,64 -0,3          
     4,32   3,76   4,39   4,64   
     +0,4   +0,3   -0,3   -0,3   

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,24 +1,6          
     4,24   4,15   x      x      
     +1,6   -0,3                 

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  3,97 -1,0          
     3,58   3,05   3,90   3,97   
     -0,1   +0,6   -0,9   -1,0   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   4,66 -0,4          
     4,66   x      x      x      
     -0,4                        

2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     4,61 +1,4          
     4,50   4,22   4,50   4,61   
     +0,5   +0,2   +0,9   +1,4   

3)   Anni Napari                      VihdVie                   4,47 +0,8          
     3,90   4,30   4,36   4,47   
     -0,4   +1,0   +1,1   +0,8   

4)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   4,32 -1,3          
     4,32   3,65   3,78   4,20   
     -1,3   +0,6   +0,3   +0,5   

5)   Aino Lindroos                    PorvU                     4,26 +0,5          
     4,09   4,18   3,85   4,26   
     -0,3   +0,7   +1,3   +0,5   

6)   Annika Vilen                     RiihimKi                  4,23 +0,2          
     3,95   3,89   4,23   x      
     -0,5   +0,8   +0,2          

7)   Elsa Mattila                     HyvsU                     4,15 +0,4          
     3,99   4,12   4,13   4,15   
     +1,7   +0,2   +0,7   +0,4   

8)   Senni Ruuskanen                  MäntsU                    4,13 +1,2          
     4,05   4,13   3,69   4,09   
     -0,4   +1,2   -0,6   +0,4   

9)   Evita Santala                    KeskiUYU                  4,12 +1,0          
     x      4,12   3,68   3,83   
            +1,0   +1,3   +0,3   

10)  Laura Ylönen                     HyvsU                     4,00 +2,9  3,94 -0,4
     3,94   4,00   3,47   3,79   
     -0,4   +2,9   -0,9   +1,4   

11)  Suvi Knoop                       PorvU                     3,98 +1,2          
     3,94   x      3,98   x      
     -0,2          +1,2          

12)  Moona Virtanen                   HyvsU                     3,94 +0,7          
     3,72   3,94   3,88   3,71   
     +0,4   +0,7   +0,3   -1,7   

13)  Tiia Viramäki                    LänsiUU                   3,80 -0,5          
     3,80   3,54   3,53   3,64   
     -0,5   -0,6   +0,5   +0,3   

14)  Anniina Henttonen                JanJa                     2,94 +1,0          
     2,48   2,94   2,46   1,49   
     -0,2   +1,0   -0,2   +1,3   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   9,46              
     9,46   8,81   9,24   9,06   

2)   Eelis Aramo                      HyvsU                     8,67              
     8,67   7,93   8,36   6,86   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Salla Savikko                    RiihimKi                  11,57             
     10,83  11,57  x      11,02  

2)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     10,96             
     9,73   9,73   10,96  x      

3)   Marianna Utulahti                VihdVie                   10,05             
     9,10   9,85   9,99   10,05  

4)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   9,56              
     8,58   8,87   9,56   8,88   

5)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  9,49              
     9,31   9,37   9,49   9,17   

6)   Elsa Mattila                     HyvsU                     9,04              
     8,70   8,66   8,21   9,04   

7)   Amanda Rontu                     KerU                      8,93              
     8,85   8,93   8,90   8,70   

8)   Pihla Väisänen                   KerU                      8,74              
     x      8,74   8,32   x      

9)   Evita Santala                    KeskiUYU                  8,43              
     8,12   7,86   8,25   8,43   

10)  Lotta Lamminen                   HyvsU                     8,04              
     7,63   7,23   8,04   7,87   

11)  Senni Ruuskanen                  MäntsU                    7,45              
     6,68   7,45   7,36   7,16   

     Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                                    


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Eelis Aramo                      HyvsU                     27,21             
     x      26,61  26,84  27,21  

2)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   24,87             
     x      x      x      24,87  

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  22,30             
     22,30  20,97  22,09  x      

4)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  19,86             
     19,86  15,26  x      18,46  

5)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  15,01             
     x      x      15,01  x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     40,43             
     32,73  35,24  40,43  39,15  

2)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   27,16             
     27,16  x      24,18  27,04  

3)   Marianna Utulahti                VihdVie                   26,18             
     x      26,18  x      23,88  

4)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  25,72             
     x      x      20,87  25,72  

5)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   24,26             
     21,65  24,26  x      20,34  

6)   Salla Savikko                    RiihimKi                  24,01             
     x      x      24,01  x      

7)   Julia Pitkänen                   JanJa                     23,30             
     18,97  23,30  x      x      

8)   Selma Kojola                     NummKip                   23,28             
     21,89  22,40  21,10  23,28  

9)   Elsa Mattila                     HyvsU                     21,46             
     21,46  19,40  20,06  19,20  

10)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     20,34             
     19,44  20,34  19,82  19,03  

11)  Amanda Rontu                     KerU                      18,85             
     17,59  17,29  18,85  x      

12)  Anniina Henttonen                JanJa                     14,37             
     14,37  13,77  x      11,77  



P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eelis Aramo                      HyvsU                     24,17             
     x      24,17  19,69  22,67  

2)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   20,11             
     x      17,23  x      20,11  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  40,76             
     39,63  x      40,76  x      

2)   Salla Savikko                    RiihimKi                  37,13             
     33,04  36,63  33,75  37,13  

3)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   28,70             
     20,78  28,70  x      27,64  

4)   Elsa Mattila                     HyvsU                     27,14             
     22,02  23,78  23,34  27,14  

5)   Marianna Utulahti                VihdVie                   24,37             
     x      22,32  23,35  24,37  

6)   Anniina Henttonen                JanJa                     14,53             
     14,53  x      x      14,21  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   37,99             
     34,23  35,18  36,81  37,99  

2)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  29,59             
     28,14  x      29,59  x      

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  27,75             
     26,39  27,75  26,99  26,71  

4)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  20,44             
     20,44  18,26  x      18,55  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     35,61             
     x      35,61  33,55  31,99  

2)   Salla Savikko                    RiihimKi                  31,89             
     28,32  30,96  29,84  31,89  

3)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   29,87             
     29,87  x      29,55  x      

4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  25,76             
     x      25,76  21,12  20,43  

5)   Marianna Utulahti                VihdVie                   22,88             
     14,33  22,88  20,76  20,40  

6)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  21,47             
     20,35  21,47  17,79  20,11  

7)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  19,12             
     18,44  18,71  19,12  18,95  

8)   Pihla Väisänen                   KerU                      18,32             
     17,63  16,44  17,06  18,32  



P13 2000m kävely

T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Pinja Sundström                  KarkkPo                   12.04,91          
2)   Laura Ylönen                     HyvsU                     12.27,49          
3)   Julia Pitkänen                   JanJa                     12.49,76          


P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Andreas Kärkkäinen               LänsiUU                   12,64             
2)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  13,11             
3)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  13,65             
4)   Jaakko Salomäki                  KeskiUYU                  14,06             
5)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  14,66             
     Mikael Koivisto                  KerU                      DNS               
     Topias Talvitie                  HyvsU                     DNS               


T14 100m
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  13,36             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,62             
3)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      13,77             
4)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  14,22             
5)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  14,32             
6)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  14,44             
7)   Lotta Jalonen                    JanJa                     14,52             
8)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  14,71             
9)   Venla Ronni                      MäntsU                    15,09             
10)  Emmi Lampio                      KerU                      15,48             
11)  Taika Malvela                    VihdVie                   16,22             
     Liina Tervo                      KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  14,32             
2)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  14,71             
3)   Emmi Lampio                      KerU                      15,48             
4)   Taika Malvela                    VihdVie                   16,22             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,1
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  13,36             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  13,62             
3)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      13,77             
4)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  14,22             
5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  14,44             
6)   Lotta Jalonen                    JanJa                     14,52             
7)   Venla Ronni                      MäntsU                    15,09             
     Liina Tervo                      KeskiUYU                  DNS               


P14 300m
Loppukilpailu
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  41,00             
     Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  DNS               


T14 300m
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  44,35             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  45,13             
3)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      45,52             
4)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  45,96             
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  47,55             
6)   Carla Jalkanen                   PorvU                     48,20             
7)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  48,33             
     Liina Tervo                      KeskiUYU                  DNS               
     Venla Ronni                      MäntsU                    DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Carla Jalkanen                   PorvU                     48,20             
2)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  48,33             
     Liina Tervo                      KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  44,35             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  45,13             
3)   Sara-Julia Hellsten              KerU                      45,52             
4)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  45,96             
5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  47,55             
     Venla Ronni                      MäntsU                    DNF               


P14 800m
Loppukilpailu
1)   Mikael Koivisto                  KerU                      2.30,76           
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   2.36,79           
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  2.44,06           
     Leevi Leskelä                    NurmijYU                  DNS               
     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


T14 800m
Loppukilpailu
1)   Carla Jalkanen                   PorvU                     2.30,07           
2)   Nea Niemi                        PorvU                     2.33,19           
3)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  2.35,75           
4)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  2.44,27           
5)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  2.44,39           
6)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  2.46,61           
     Venla Ronni                      MäntsU                    DNS               


P14 2000m
Loppukilpailu
1)   Mikael Koivisto                  KerU                      7.12,97           
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   7.29,37           
3)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  7.35,94           


T14 2000m
Loppukilpailu
1)   Carla Jalkanen                   PorvU                     7.10,03           
2)   Nea Niemi                        PorvU                     7.18,99           
3)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  8.17,02           
4)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  8.30,23           
     Taika Malvela                    VihdVie                   DNS               


T14 80m aidat
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  12,83             
2)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,20             
3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  13,34             
4)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    13,47             
5)   Lotta Jalonen                    JanJa                     13,52             
6)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  13,70             
7)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,78             
8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,39             
9)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  14,50             
10)  Venla Lehtonen                   NurmijYU                  14,99             
11)  Emmi Lampio                      KerU                      15,18             
12)  Iida Haajanen                    KeskiUYU                  15,29             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  14,50             
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  14,99             
3)   Emmi Lampio                      KerU                      15,18             
4)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  15,29             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  12,83             
2)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  13,20             
3)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  13,34             
4)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    13,47             
5)   Lotta Jalonen                    JanJa                     13,52             
6)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  13,70             
7)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  13,78             
8)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,39             


P14 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  15,39             
2)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  16,47             
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  18,08             
4)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  18,46             


P14 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  44,36             
2)   Jaakko Salomäki                  KeskiUYU                  48,64             


T14 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  48,21             
2)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  51,42             
3)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  53,05             
4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  57,28             


P14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  150               
     130    135    140    145    150    153    
     o      o      o      o      xo     xxx    



T14 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  153               
     140    145    150    153    156    
     o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  145               
     125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  145               
     135    140    145    150    
     o      o      xxo    xxx    

4)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  130               
     125    130    135    
     o      o      xxx    

4)   Jenna Taskinen                   MäntsU                    130               
     120    125    130    135    
     o      o      o      xxx    

6)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

7)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xxo    xxx    

     Aini Heikinaho                   VihdVie                                     
     Ella Kauranen                    LänsiUU                                     
     Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  NH                
     135    
     xxx    

     Vilma Mikkola                    KeskiUYU                                    


P14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Otso Väyrynen                    KeskiUYU                  335               
     280    290    300    310    325    335    340    
     o      -      xo     o      xo     xo     xxx    

2)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  300               
     260    270    280    290    300    310    
     xo     o      xo     xxo    o      xxx    

3)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  210               
     180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      x--    



T14 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  330               
     290    300    310    320    330    340    
     xo     o      o      o      xo     xxx    

2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  290               
     260    270    280    290    300    
     xxo    o      o      o      xxx    

3)   Jutta Heino                      KarkkPo                   250               
     220    230    240    250    260    
     o      o      o      xo     xxx    



P14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  5,32 -0,1          
     5,32   5,19   5,21   4,85   4,80   4,79   
     -0,1   -0,1   +0,5   +0,2   +0,2   +0,2   

2)   Jaakko Salomäki                  KeskiUYU                  4,63 +0,3          
     4,33   4,63   4,42   4,60   4,47   4,33   
     +0,2   +0,3   +0,2   +0,5   -0,1   -0,1   

3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  4,52 +0,4          
     4,52   x      4,36   4,52   x      x      
     +0,2   +0,3   +0,3   +0,4   -0,1   +0,3   

4)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  4,33 +0,8          
     4,11   4,33   x      4,02   3,76   4,20   
     +0,2   +0,8   +0,6   +0,2   +1,0   +0,2   



T14 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  4,97 +0,4          
     4,64   4,46   4,86   4,58   4,97   4,97   
     +0,5   +1,4   +1,4   +0,5   +0,6   +0,4   

2)   Helmi Lievonen                   RiihimKi                  4,93 +1,1          
     4,53   4,72   4,76   4,76   4,91   4,93   
     +0,4   +0,5   +0,4   +1,9   +1,0   +1,1   

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  4,84 +0,4          
     x      x      4,84   x      x      x      
     +0,6   +0,7   +0,4   +1,3   +1,6   +0,3   

4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  4,71 +0,9          
     4,71   x      4,55   4,58   x      4,52   
     +0,9   +1,2   +0,8   +0,4   +1,0   +1,0   

5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  4,64 +2,0          
     4,24   4,12   4,15   4,51   4,64   4,34   
     +0,9   +0,4   +0,8   +1,1   +2,0   +1,1   

6)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  4,42 -0,3          
     4,42   4,38   4,27   x      x      4,42   
     +0,7   +0,8   +1,4   +0,6   +1,0   -0,3   

7)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  4,39 +1,0          
     x      x      4,36   x      x      4,39   
     +0,4   +0,8   +0,9   +0,5   +1,1   +1,0   

8)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  4,34 +0,8          
     4,07   4,25   4,34   4,23   4,31   x      
     +0,7   +0,4   +0,8   +0,9   +0,9   +0,5   

9)   Jutta Heino                      KarkkPo                   4,15 +1,3          
     3,91   3,90   4,15   
     +0,8   +1,2   +1,3   

10)  Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  4,01 +1,0          
     3,96   x      4,01   
     +0,8   +0,5   +1,0   

11)  Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  3,94 +0,5          
     3,94   3,78   3,92   
     +0,5   +0,3   +1,4   

12)  Venla Ronni                      MäntsU                    3,72 +0,6          
     3,64   3,72   3,45   
     +0,7   +0,6   +0,4   

13)  Taika Malvela                    VihdVie                   3,36 +0,8          
     3,20   3,36   3,01   
     +1,3   +0,8   +1,3   

     Liina Tervo                      KeskiUYU                  DNS               


P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  9,94 +0,6          
     9,79   9,60   9,77   9,94   9,66   9,78   
     +1,2   +0,7   +1,6   +0,6   +0,7   +0,5   



T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  9,96 +0,3          
     x      x      9,59   9,58   x      9,96   
                   +0,7   -0,2          +0,3   

2)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,81 +1,9          
     9,29   x      9,49   x      9,51   9,81   
     +0,6          +1,1          +1,9   +1,9   

3)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,47 +0,2          
     9,47   9,44   x      x      x      x      
     +0,2   +3,0                               

4)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  9,19 +1,3          
     x      8,90   9,09   8,45   9,18   9,19   
            +0,4   +1,7   +1,0   +1,1   +1,3   

5)   Taika Malvela                    VihdVie                   7,18 +2,0          
     6,92   7,18   6,88   6,93   6,90   7,15   
     +1,0   +2,0   +1,4   +0,3   +0,5   +1,6   

Kilpailun ulkopuolella

     Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,27 +2,8  10,15 +1,3
     10,02  10,15  10,10  10,27  9,87   9,79   
     +1,3   +1,3   +1,3   +2,8   +1,1   +0,4  

     Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  9,05 +2,5  8,92 +1,2
     8,80   8,63   9,05   8,92   8,69   x      
     +0,5   -0,3   +2,5   +1,2   +1,2     

     Tiia Viramäki                    LänsiUU                   8,54 +0,2          
     8,43   8,40   8,54   8,10   8,10   8,44   
     +1,6   -0,2   +0,2   -0,3   -0,3   +1,7   
   

     Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  DNS               
     Inkamari Letto                   HyvsU                     DNS               


P14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  12,33             
     12,33  12,09  12,03  11,96  x      12,23  

2)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   12,03             
     11,82  x      x      x      12,03  x      

3)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  10,95             
     10,21  10,55  10,95  10,83  x      x      

     Mikael Koivisto                  KerU                      DNS               


T14 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  9,43              
     9,42   9,00   9,17   x      9,43   8,97   

2)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  8,34              
     8,28   8,24   8,34   7,69   7,59   8,01   

3)   Jutta Heino                      KarkkPo                   8,32              
     8,32   8,06   7,93   7,89   x      x      

4)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,27              
     8,27   8,04   7,49   7,17   7,26   7,88   

5)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  6,67              
     6,51   x      x      x      5,70   6,67   

     Sigrit-Liis Kapp                 KeskiUYU                  DNS               


P14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  42,48             
     42,48  40,73  41,11  x      x      x      

2)   Anselmi Koskela                  RiihimKi                  40,01             
     x      x      x      x      40,01  x      

3)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   31,30             
     x      x      31,30  x      x      27,40  



T14 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emmi Malo                        LopU                      31,10             
     29,02  28,85  28,53  31,10  28,25  x      

2)   Emmi Kotamäki                    NurmijYU                  27,51             
     x      x      27,51  x      26,09  x      

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  26,99             
     26,99  22,95  x      23,61  24,10  x      

4)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  26,66             
     x      x      x      26,66  x      x      

5)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  21,05             
     21,05  20,79  20,41  x      x      x      

6)   Taika Malvela                    VihdVie                   20,02             
     19,99  x      15,23  20,02  16,36  16,29  

     Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  DNS               


P14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  50,15             
     50,15  47,97  48,83  48,72  x      x      

2)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  27,11             
     x      24,74  24,83  27,11  x      x      



T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emmi Malo                        LopU                      49,90             
     49,90  x      48,82  x      46,97  x      

2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  21,16             
     18,40  17,89  19,12  20,94  20,95  21,16  

3)   Taika Malvela                    VihdVie                   13,47             
     12,98  x      10,00  12,83  11,81  13,47  



P14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   46,77             
     46,77  41,30  46,29  41,93  44,09  43,87  

2)   Arno Toivola                     RiihimKi                  42,87             
     42,61  42,87  x      40,70  x      x      

3)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  36,80             
     36,80  34,24  34,43  32,57  32,62  33,50  

4)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  28,23             
     28,23  27,11  26,93  27,67  26,53  x      

5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  27,37             
     x      22,50  21,71  23,02  27,37  25,62  



T14 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  42,27             
     42,27  x      41,62  40,12  x      38,09  

2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  29,13             
     26,94  26,19  25,30  26,33  29,13  29,11  

3)   Carla Jalkanen                   PorvU                     28,12             
     28,01  26,42  27,15  23,23  28,12  27,04  

4)   Vilma Mikkola                    KeskiUYU                  26,40             
     22,84  26,40  x      x      x      x      



P14 3000m kävely

T14 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  20.28,82          
2)   Emmi Kotamäki                    NurmijYU                  22.37,86          


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  11,97             
2)   Aarre Uusitalo                   HyvsU                     14,35             
     Justus Talvitie                  HyvsU                     DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Jenni Natunen                    PorvU                     13,23             
2)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     13,30             
3)   Noora Hietala                    HyvsU                     13,59             
4)   Kiia Brandes                     HyvsU                     13,99             
5)   Annamari Asell                   LopU                      14,45             
6)   Noora Daavitsainen               KerkkU                    15,95             
     Aino Koskela                     RiihimKi                  DNS               


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Daniel Keane                     KeskiUYU                  39,61             
2)   Aleksi Hämäläinen                NurmijYU                  47,15             
3)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     51,20             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  45,62             
2)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  48,75             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     2.22,61           
2)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  2.57,10           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Aino Koskimäki                   KerU                      2.43,19           
2)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  2.48,01           


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     6.54,51           
2)   Markus Serenius                  LänsiUU                   6.54,59           
     Jaakko Nyholm                    KeskiUYU                  DNS               


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  8.23,07           


T15 80m aidat
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  12,49             
2)   Jenni Natunen                    PorvU                     12,76             
3)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     12,93             
4)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,23             
5)   Kiia Brandes                     HyvsU                     13,37             
6)   Noora Hietala                    HyvsU                     13,41             
7)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  15,51             
8)   Aava Sevonkari                   KerU                      17,27             
     Janna Vihtkari                   VihdVie                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  15,51             
2)   Aava Sevonkari                   KerU                      17,27             
     Janna Vihtkari                   VihdVie                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  12,49             
2)   Jenni Natunen                    PorvU                     12,76             
3)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     12,93             
4)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,23             
5)   Kiia Brandes                     HyvsU                     13,37             
6)   Noora Hietala                    HyvsU                     13,41             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     17,81             
2)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     18,60             
     Aleksi Hämäläinen                NurmijYU                  DNS               


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     48,80             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  47,58             
2)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  50,65             
3)   Aino Koskimäki                   KerU                      51,41             
4)   Noora Daavitsainen               KerkkU                    57,85             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aarre Uusitalo                   HyvsU                     153               
     130    135    140    145    150    153    156    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Joona Heikkerö                   PorvU                     140               
     125    130    135    140    145    
     o      xo     o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  156               
     140    145    150    153    156    
     o      xo     xo     xo     xo     

2)   Noora Hietala                    HyvsU                     145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Silja Seppänen                   MäntsU                    145               
     140    145    150    
     o      xo     xxx    

4)   Kiia Brandes                     HyvsU                     135               
     125    130    135    140    
     o      o      xo     xxx    



P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Justus Talvitie                  HyvsU                     270               
     250    260    270    280    
     o      o      o      xxx    

2)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     260               
     220    230    240    250    260    270    
     o      -      xo     o      o      xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     320               
     320    330    340    
     xxo    -      xxx    

2)   Janna Vihtkari                   VihdVie                   220               
     220    230    
     o      xxx    

     Kiia Brandes                     HyvsU                     NH                
     280    
     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     4,95 +0,5          
     4,60   4,94   4,95   4,73   4,63   4,93   
     +0,2   +0,8   +0,5   +0,3   +0,6   +0,3   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino Koskela                     RiihimKi                  5,20 +0,6          
     5,14   5,01   x      5,17   5,07   5,20   
     +0,9   +1,7   +0,6   +0,2   +1,3   +0,6   

2)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     5,14 +0,7          
     5,09   x      x      5,14   x      x      
     +0,2   +0,4   +1,2   +0,7   +1,0   -0,1   

3)   Noora Hietala                    HyvsU                     5,10 +1,1          
     x      5,10   4,92   4,90   4,93   5,07   
     +0,3   +1,1   +0,4   +0,3   +0,8   +0,6   

4)   Aino Koskimäki                   KerU                      4,76 +1,0          
     4,63   4,47   4,65   4,65   4,76   4,67   
     -0,6   +1,6   +0,2   +0,6   +1,0   -0,1   

5)   Kiia Brandes                     HyvsU                     4,56 +0,5          
     x      4,13   4,56   x      4,44   x      
     +0,4   +1,4   +0,5   +1,0   +1,2   +0,2   

6)   Annamari Asell                   LopU                      4,04 +0,5          
     x      x      x      x      4,04   4,04   
     -0,1   +0,5   +0,2   +1,3   +0,5   +0,5   

7)   Janna Vihtkari                   VihdVie                   3,94 +0,4          
     x      3,78   x      3,82   3,94   3,43   
     +1,1   +1,5   +0,4   +0,4   +0,4   +0,2   



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Aleksi Hämäläinen                NurmijYU                  DNS               


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     10,54 +1,2          
     10,07  10,54  10,39  x      x      10,42  
     +0,6   +1,2   +0,8                 +2,8   

2)   Noora Hietala                    HyvsU                     10,53 +1,6          
     10,53  10,43  x      x      9,88   10,16  
     +1,6   +0,5                 -0,1   +1,3   

3)   Aino Koskimäki                   KerU                      10,47 +0,5          
     10,06  10,27  10,47  10,36  x      10,32  
     -0,4   +0,9   +0,5   +0,9          +0,6   

4)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  9,88 +0,2          
     9,88   9,72   -      
     +0,2   +1,3          



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jukka Ylisoini                   KerU                      12,50             
     11,21  11,80  12,03  11,98  11,74  12,50  

2)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     9,28              
     8,65   8,39   9,28   8,96   8,64   9,06   

3)   Justus Talvitie                  HyvsU                     9,12              
     9,12   8,34   8,65   8,82   8,74   8,67   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  12,27             
     11,96  11,46  11,69  11,20  12,27  11,39  

2)   Sara Savikko                     RiihimKi                  10,96             
     9,89   x      10,55  10,46  10,84  10,96  

3)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  10,10             
     10,03  9,85   9,52   10,10  9,98   9,66   

4)   Laila Lehtinen                   HyvsU                     9,15              
     x      x      9,12   9,15   x      x      

5)   Julianna Moberg                  MäntsU                    8,35              
     8,00   8,14   8,35   8,20   x      x      

6)   Noora Hietala                    HyvsU                     8,20              
     7,56   7,95   7,76   8,20   7,92   8,20   

7)   Senja Laakso                     KerU                      6,46              
     6,18   6,46   6,00   5,73   5,95   6,09   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jukka Ylisoini                   KerU                      41,11             
     40,55  x      38,52  41,11  40,17  41,11  

2)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     30,82             
     29,71  30,82  x      23,74  28,43  29,45  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  38,14             
     x      34,72  x      37,15  38,14  x      

2)   Nea Hirvonen                     RiihimKi                  35,97             
     35,97  34,74  34,51  34,50  x      31,59  

3)   Laila Lehtinen                   HyvsU                     29,59             
     x      26,39  x      x      27,85  29,59  



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Jukka Ylisoini                   KerU                      26,27             
     x      22,72  x      x      26,27  x      



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  41,27             
     36,98  38,60  39,32  41,12  41,27  40,26  

2)   Nea Hirvonen                     RiihimKi                  40,64             
     31,44  x      40,64  x      x      x      

3)   Sara Savikko                     RiihimKi                  27,52             
     x      x      x      x      x      27,52  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Onni Ruokangas                   JanJa                     68,16             
     66,50  x      x      x      x      68,16  

2)   Jukka Ylisoini                   KerU                      37,06             
     31,50  x      32,19  36,68  37,06  33,04  

3)   Tatu Tuomi                       RiihimKi                  35,46             
     -      33,57  29,71  35,46  33,44  x      

4)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     32,23             
     31,44  30,96  29,04  32,23  30,78  x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Julianna Moberg                  MäntsU                    28,31             
     26,12  26,27  25,44  25,91  28,31  23,19  

2)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     28,07             
     x      28,07  26,67  27,51  x      x      

3)   Aino Koskela                     RiihimKi                  26,93             
     26,93  25,26  25,34  x      26,85  x      

4)   Kiia Brandes                     HyvsU                     20,45             
     x      x      18,25  20,45  x      x      



P15 3000m kävely

T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aava Sevonkari                   KerU                      18.28,81