Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
17.06. klo 13:00 Akaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3. Tulokset (päivitetty: 17:11 17.06.2018)
Akaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.
Toijalan Vauhti
17.06.2018

P3 40m
Loppukilpailu
1)   Teppo Takaniemi                  Haka                      13,47             
2)   Aito Määttä                                                15,33             
3)   Sasu Kari                                                  16,97             


T3 40m
Loppukilpailu
1)   Virella Ojala                    Urju                      13,49             
2)   Venla Paija                                                14,46             
3)   Vilma Keski-Jyrä                 Akaa                      18,83             
4)   Iida Vilpas                      Akaa                      21,12             
5)   Fiona Järnström                  LempKiYU                  22,21             
6)   Aino Järvinen                                              39,24             
7)   Pihla Majamäki                   Viiala                    52,84             


P5 40m
Loppukilpailu
1)   Eppu Repo                        ToijVau                   8,90              
2)   Lauri Tarhonen                   LempKiYU                  9,41              
3)   Vinski Virtanen                  ViialVa                   9,43              
4)   Oiva Heino                       ToijVau                   9,80              
5)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  10,06             
6)   Ulias Määttä                                               10,29             
7)   Kristian Järnström               LempKiYU                  11,77             
8)   Jare Paasikangas                 Viiala                    12,25             


T5 40m
1)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      9,02              
2)   Minea Kaukojärvi                 ToijVau                   9,16              
3)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   9,97              
4)   Ruut Lisko                       ViiVa                     10,03             
5)   Peppi Ristimäki                  ViiVa                     10,15             
6)   Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  10,23             
7)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   11,06             
8)   Kiira Lamppu                     ToijVau                   11,33             
9)   Pihla Virtala                                              11,34             
10)  Sofia Viitanen                   Akaa                      11,72             
11)  Tytti Pohjola                    LempKiYU                  12,04             
12)  Olivia Helminen                  ToijVau                   12,48             
13)  Elvi Alila                       ViialVa                   12,69             
14)  Malla Savinainen                 Akaa                      13,43             
     Minea Hiltunen                   Valkeakoski               DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ruut Lisko                       ViiVa                     10,03             
2)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   11,06             
3)   Kiira Lamppu                     ToijVau                   11,33             
4)   Sofia Viitanen                   Akaa                      11,72             
5)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  12,04             
6)   Olivia Helminen                  ToijVau                   12,48             
7)   Malla Savinainen                 Akaa                      13,43             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      9,02              
2)   Minea Kaukojärvi                 ToijVau                   9,16              
3)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   9,97              
4)   Peppi Ristimäki                  ViiVa                     10,15             
5)   Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  10,23             
6)   Pihla Virtala                                              11,34             
7)   Elvi Alila                       ViialVa                   12,69             
     Minea Hiltunen                   Valkeakoski               DNS               


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eppu Repo                        ToijVau                   11,29             
     8,20   11,29  

2)   Oiva Heino                       ToijVau                   7,79              
     6,77   7,79   

3)   Kristian Järnström               LempKiYU                  6,52              
     6,52   6,13   

4)   Vinski Virtanen                  ViialVa                   4,72              
     4,72   4,27   

5)   Niklas Karislahti                LempKiYU                  4,58              
     4,58   2,95   

6)   Jare Paasikangas                 Viiala                    4,00              
     4,00   3,70   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      6,25              
     5,64   6,25   

2)   Minea Kaukojärvi                 ToijVau                   5,59              
     5,59   5,58   

3)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   5,39              
     5,39   4,76   

4)   Tytti Pohjola                    LempKiYU                  5,17              
     3,89   5,17   

5)   Karoliina Boyacioglu             ToijVau                   4,87              
     4,87   3,79   

6)   Kiira Lamppu                     ToijVau                   4,48              
     4,48   2,25   

7)   Pihla Virtala                                              4,36              
     4,27   4,36   

8)   Sofia Viitanen                   Akaa                      4,05              
     4,05   3,08   

9)   Ruut Lisko                       ViiVa                     3,69              
     3,54   3,69   

10)  Olivia Helminen                  ToijVau                   3,29              
     3,29   -      

11)  Hanna Hiltunen                   LempKiYU                  3,16              
     3,16   2,93   

12)  Elvi Alila                       ViialVa                   2,84              
     2,43   2,84   

13)  Malla Savinainen                 Akaa                      2,35              
     2,35   1,94   

14)  Peppi Ristimäki                  ViiVa                     1,87              
     1,40   1,87   

15)  Fiona Järnström                  LempKiYU                  1,77              
     1,63   1,77   

     Minea Hiltunen                   Valkeakoski               NM                
     -      -      



P7 40m
1)   Atte Hukkanen                    VehmU                     7,91              
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     7,98              
3)   Veikko Virtanen                  ViialVa                   8,14              
4)   Niklas Hukka                     ToijVau                   8,28              
5)   Oiva Lepo                        ViialVa                   8,43              
6)   Rasmus Takaniemi                 Haka                      8,90              
7)   Veikko Rantanen                  ViiVa                     9,12              
8)   Nooa Määttä                                                9,72              
9)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,04             
10)  Urho Rajala                      LempKiYU                  11,11             

Alkuerät erä 1
1)   Niklas Hukka                     ToijVau                   8,28              
2)   Rasmus Takaniemi                 Haka                      8,90              
3)   Veikko Rantanen                  ViiVa                     9,12              
4)   Nooa Määttä                                                9,72              
5)   Urho Rajala                      LempKiYU                  11,11             

Alkuerät erä 2
1)   Atte Hukkanen                    VehmU                     7,91              
2)   Samuel Kulmala                   VehmU                     7,98              
3)   Veikko Virtanen                  ViialVa                   8,14              
4)   Oiva Lepo                        ViialVa                   8,43              
5)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  11,04             


T7 40m
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,85              
2)   Silja Takaniemi                                            8,07              
3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,34              
4)   Fanni Alila                      ViialVa                   8,35              
5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,67              
6)   Veera Haanpää                    ViialVa                   8,89              
7)   Hilma Heino                      ToijVau                   8,99              
8)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   9,01              
9)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,07              
10)  Enni Ridanpää                    LempKiYU                  9,30              
11)  Nella Veikkola                                             9,59              
12)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   9,80              
13)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   10,06             
14)  Saara Paasikangas                ViiVa                     10,45             
15)  Nelli Peltonen                   ToijVau                   11,65             
16)  Lilja Ratilainen                 ToijVau                   13,05             
     Sohvi Sorvali                    Akaa                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,67              
2)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   9,01              
3)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   10,06             
4)   Saara Paasikangas                ViiVa                     10,45             
5)   Nelli Peltonen                   ToijVau                   11,65             

Loppukilpailu erä 2
1)   Fanni Alila                      ViialVa                   8,35              
2)   Veera Haanpää                    ViialVa                   8,89              
3)   Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  9,07              
4)   Enni Ridanpää                    LempKiYU                  9,30              
5)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   9,80              
6)   Lilja Ratilainen                 ToijVau                   13,05             

Loppukilpailu erä 3
1)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  7,85              
2)   Silja Takaniemi                                            8,07              
3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  8,34              
4)   Hilma Heino                      ToijVau                   8,99              
5)   Nella Veikkola                                             9,59              
     Sohvi Sorvali                    Akaa                      DNS               


P7 Pituus
Alkuerät
1)   Oiva Lepo                        ViialVa                   2,71              
     2,36   2,59   2,57   2,71   
                                 

2)   Atte Hukkanen                    VehmU                     2,71              
     2,71   2,47   2,53   2,54   
                                 

3)   Veikko Virtanen                  ViialVa                   2,65              
     2,53   2,47   2,57   2,65   
                                 

4)   Samuel Kulmala                   VehmU                     2,47              
     2,47   2,37   2,38   2,41   
                                 

5)   Veikko Rantanen                  ViiVa                     2,26              
     2,26   1,72   2,01   1,70   
                                 

6)   Niklas Hukka                     ToijVau                   2,22              
     2,21   1,83   2,13   2,22   
                                 

7)   Rasmus Takaniemi                 Haka                      2,16              
     1,88   2,16   2,16   2,08   
                                 

8)   Niklas Järnström                 LempKiYU                  1,92              
     1,92   1,73   1,86   1,91   
                                 

9)   Urho Rajala                      LempKiYU                  1,63              
     1,63   1,47   1,17   1,17   
                                 



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Silja Takaniemi                                            2,49              
     2,47   2,39   2,49   2,30   
                                 

2)   Lilli Pohjola                    LempKiYU                  2,49              
     2,40   2,49   2,31   2,45   
                                 

3)   Noora Nieminen                   LempKiYU                  2,46              
     2,33   2,46   2,27   2,16   
                                 

4)   Minea Järnström                  LempKiYU                  2,39              
     2,14   2,20   2,33   2,39   
                                 

5)   Veera Haanpää                    ViialVa                   2,33              
     2,27   2,33   2,25   2,29   
                                 

6)   Hilma Heino                      ToijVau                   2,21              
     1,96   2,21   2,14   2,12   
                                 

7)   Fanni Alila                      ViialVa                   2,19              
     x      2,19   2,14   2,16   
                                 

8)   Nuppu Pölkki                     ToijVau                   2,08              
     2,08   2,06   1,95   x      
                                 

9)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   1,97              
     1,83   1,86   1,76   1,97   
                                 

10)  Saara Paasikangas                ViiVa                     1,89              
     1,09   1,89   x      1,71   
                                 

11)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   1,87              
     1,87   x      x      1,44   
                                 

12)  Enni Ridanpää                    LempKiYU                  1,78              
     1,75   1,78   1,74   x      
                                 

13)  Hertta Rajamäki                  LempKiYU                  1,77              
     1,76   1,64   1,64   1,77   
                                 

14)  Nelli Peltonen                   ToijVau                   1,60              
     0,94   1,60   1,46   1,46   
                                 

15)  Lilja Ratilainen                 ToijVau                   1,15              
     x      1,15   0,95   x      
                                 

     Sohvi Sorvali                    Akaa                                        


P9 40m
1)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   7,24              
2)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  7,41              
3)   Tomas Vasylenko                  TampU                     7,47              
4)   Valtteri Vigren                  TampU                     7,53              
5)   Matias Viitanen                  ViialVa                   7,59              
6)   Peetu Repo                       ToijVau                   7,71              
7)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  8,05              
8)   Joona Ratilainen                 ToijVau                   8,09              
9)   Juho Hukkanen                    VehmU                     8,10              
10)  Niilo Takaniemi                  Haka                      8,16              
11)  Alpi Lilvanen                    ToijVau                   8,35              
12)  Miska Mänty                      LempKiYU                  8,73              

Loppukilpailu erä 1
1)   Valtteri Vigren                  TampU                     7,53              
2)   Peetu Repo                       ToijVau                   7,71              
3)   Joona Ratilainen                 ToijVau                   8,09              
4)   Niilo Takaniemi                  Haka                      8,16              
5)   Alpi Lilvanen                    ToijVau                   8,35              
6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,73              

Loppukilpailu erä 2
1)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   7,24              
2)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  7,41              
3)   Tomas Vasylenko                  TampU                     7,47              
4)   Matias Viitanen                  ViialVa                   7,59              
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  8,05              
6)   Juho Hukkanen                    VehmU                     8,10              


T9 40m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   7,12              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,13              
3)   Fanni Paija                      UrjU                      7,14              
4)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,29              
5)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,31              
6)   Jade Hukka                       ToijVau                   7,51              
7)   Natalia Osowska                  ToijVau                   7,63              
8)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,72              
9)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,73              
10)  Jenna Minkkinen                  KangU                     7,74              
11)  Senni Rantala                    LempKiYU                  7,81              
12)  Minja Kautto                     LempKiYU                  7,87              
13)  Ella Rajala                      LempKiYU                  7,99              
14)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  8,09              
15)  Siri Ridanpää                    LempKiYU                  8,15              
16)  Helmi Numminen                   ToijVau                   8,19              
16)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,19              
18)  Silja Malmsten                   HämeenlTa                 8,33              
19)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,48              
20)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   8,62              

Loppukilpailu erä 1
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   7,12              
2)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,13              
3)   Fanni Paija                      UrjU                      7,14              
4)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,29              
5)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,31              
6)   Jade Hukka                       ToijVau                   7,51              
7)   Jenna Minkkinen                  KangU                     7,74              

Loppukilpailu erä 2
1)   Natalia Osowska                  ToijVau                   7,63              
2)   Sara Majamäki                    ViialVa                   7,72              
3)   Minja Kautto                     LempKiYU                  7,87              
4)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,99              
5)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  8,09              
6)   Siri Ridanpää                    LempKiYU                  8,15              
7)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,48              

Loppukilpailu erä 3
1)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   7,73              
2)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,81              
3)   Elli Rantasalo                   ToijVau                   8,19              
3)   Helmi Numminen                   ToijVau                   8,19              
5)   Silja Malmsten                   HämeenlTa                 8,33              
6)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   8,62              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     2.20,68           
2)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  2.27,32           
3)   Miska Mänty                      LempKiYU                  2.32,69           
4)   Alpi Lilvanen                    ToijVau                   2.37,05           
5)   Matias Viitanen                  ViialVa                   2.37,31           
6)   Valtteri Vigren                  TampU                     2.54,87           
     Joona Ratilainen                 ToijVau                   DNS               
     Samu Pentinniemi                 ViialVa                   DNF               


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   2.11,38           
2)   Iina Kause                       PorinYU                   2.15,72           
3)   Jenna Minkkinen                  KangU                     2.23,34           
4)   Sohvi Rantanen                   ViialVa                   2.25,82           
5)   Ella Rajala                      LempKiYU                  2.29,74           
6)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  2.30,80           
7)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  2.32,24           
8)   Viia Ojala                       UrjU                      2.33,86           
9)   Sara Majamäki                    ViialVa                   2.34,31           
10)  Minja Kautto                     LempKiYU                  2.35,76           
11)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2.40,38           
12)  Senni Rantala                    LempKiYU                  2.40,45           
13)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   2.41,62           
14)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2.41,82           
15)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  2.41,88           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomas Vasylenko                  TampU                     3,29              
     3,29   3,24   3,26   3,18   
                                 

2)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   3,21              
     x      2,81   2,89   3,21   
                                 

3)   Juho Hukkanen                    VehmU                     3,00              
     3,00   2,80   2,84   2,77   
                                 

4)   Matias Viitanen                  ViialVa                   2,96              
     2,83   x      2,96   2,83   
                                 

5)   Niilo Takaniemi                  Haka                      2,85              
     2,85   2,70   2,83   x      
                                 

6)   Jussi Patronen                   LempKiYU                  2,81              
     x      2,81   2,67   2,76   
                                 

7)   Valtteri Vigren                  TampU                     2,80              
     2,80   x      2,70   2,78   
                                 

8)   Alpi Lilvanen                    ToijVau                   2,75              
     2,66   2,55   2,75   2,71   
                                 

9)   Peetu Repo                       ToijVau                   2,72              
     2,70   2,72   2,61   2,55   
                                 

10)  Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  2,60              
     2,54   2,31   2,60   2,53   
                                 

11)  Miska Mänty                      LempKiYU                  2,54              
     2,35   2,54   2,28   2,29   
                                 

12)  Joona Ratilainen                 ToijVau                   2,19              
     2,07   2,00   2,19   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  3,44              
     3,44   3,14   x      x      
                                 

2)   Fanni Paija                      UrjU                      3,31              
     3,23   3,31   3,02   2,91   
                                 

3)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   3,18              
     x      3,18   3,18   2,96   
                                 

4)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,10              
     2,92   3,02   2,93   3,10   
                                 

5)   Iina Kause                       PorinYU                   3,04              
     2,98   2,94   3,04   3,04   
                                 

6)   Jade Hukka                       ToijVau                   2,98              
     2,96   2,85   2,98   x      
                                 

7)   Jenna Minkkinen                  KangU                     2,97              
     x      x      2,69   2,97   
                                 

8)   Natalia Osowska                  ToijVau                   2,95              
     2,91   2,95   2,76   2,83   
                                 

9)   Ella Rajala                      LempKiYU                  2,90              
     2,90   2,82   2,65   2,75   
                                 

10)  Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  2,89              
     2,75   2,89   2,77   2,89   
                                 

11)  Sohvi Rantanen                   ViialVa                   2,82              
     2,67   2,71   2,59   2,82   
                                 

12)  Aada Viskari                     LempKiYU                  2,78              
     2,78   2,66   2,43   2,65   
                                 

13)  Siri Ridanpää                    LempKiYU                  2,66              
     2,30   2,50   2,57   2,66   
                                 

14)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,62              
     x      2,62   2,61   2,50   
                                 

15)  Minja Kautto                     LempKiYU                  2,59              
     2,37   2,59   x      2,48   
                                 

16)  Sara Majamäki                    ViialVa                   2,57              
     2,55   2,53   2,57   2,57   
                                 

17)  Viia Ojala                       UrjU                      2,55              
     2,45   2,29   2,37   2,55   
                                 

18)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  2,54              
     2,39   2,54   2,46   2,51   
                                 

19)  Senni Rantala                    LempKiYU                  2,40              
     2,40   2,23   2,22   2,21   
                                 

20)  Aino Patronen                    LempKiYU                  2,35              
     2,18   2,17   2,23   2,35   
                                 

21)  Elli Rantasalo                   ToijVau                   2,34              
     2,23   x      1,97   2,34   
                                 

22)  Helmi Numminen                   ToijVau                   2,24              
     2,18   2,10   2,24   2,11   
                                 

23)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   2,14              
     1,69   2,08   2,14   x      
                                 

     Silja Malmsten                   HämeenlTa                 DNS               


P11 60m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  9,82              
2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  9,89              
3)   Eelis Numminen                   ToijVau                   10,01             
4)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   10,16             
5)   Juho Valkama                     ValkHa                    10,24             
6)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  10,30             
7)   Milo Lilvanen                    ToijVau                   12,34             


T11 60m
1)   Laura Ratilainen                 ToijVau                   9,56              
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,63              
3)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   9,81              
4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  9,82              
5)   Julia Viitanen                   ViialVa                   9,85              
6)   Miina Paija                      UrjU                      10,01             
7)   Saara Kuha                       ViialVa                   10,05             
8)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     10,19             
9)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   10,23             
10)  Eeva Ukkonen                     KangU                     10,26             
11)  Peppi Vehmaa                     UrjU                      10,32             
12)  Silja Kariniemi                  HämeenlTa                 10,33             
13)  Elli Särkinen                    LempKiYU                  10,38             
14)  Seela Turunen                    ToijVau                   10,56             
15)  Iina Turunen                     ToijVau                   10,82             
16)  Isla Molin                       ViialVa                   12,08             

Loppukilpailu erä 1
1)   Laura Ratilainen                 ToijVau                   9,56              
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,63              
3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  9,82              
4)   Miina Paija                      UrjU                      10,01             
5)   Saara Kuha                       ViialVa                   10,05             
6)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     10,19             
7)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   10,23             
8)   Eeva Ukkonen                     KangU                     10,26             

Loppukilpailu erä 2
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   9,81              
2)   Julia Viitanen                   ViialVa                   9,85              
3)   Peppi Vehmaa                     UrjU                      10,32             
4)   Silja Kariniemi                  HämeenlTa                 10,33             
5)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  10,38             
6)   Seela Turunen                    ToijVau                   10,56             
7)   Iina Turunen                     ToijVau                   10,82             
8)   Isla Molin                       ViialVa                   12,08             


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  1.58,13           
2)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   2.02,75           
3)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  2.06,66           
4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  2.09,81           
5)   Eelis Numminen                   ToijVau                   2.22,73           
6)   Milo Lilvanen                    ToijVau                   2.29,73           


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   1.55,17           
2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  2.01,99           
3)   Camilla Uschanov                 HämeenlTa                 2.04,26           
4)   Laura Ratilainen                 ToijVau                   2.07,26           
5)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  2.09,71           
6)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     2.10,07           
7)   Saara Kuha                       ViialVa                   2.12,18           
8)   Vilja Hujanen                    ViialVa                   2.16,03           
9)   Eeva Ukkonen                     KangU                     2.17,66           
10)  Elli Särkinen                    LempKiYU                  2.18,41           
11)  Silja Kariniemi                  HämeenlTa                 2.19,60           
12)  Vilmiina Virtanen                ViialVa                   2.22,36           
13)  Isla Molin                       ViialVa                   3.01,26           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  4,00              
     3,94   x      3,87   4,00   
                                 

2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  3,90              
     3,90   3,90   3,83   3,89   
                                 

3)   Juho Valkama                     ValkHa                    3,85              
     3,85   3,54   3,75   3,84   
                                 

4)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  3,78              
     3,71   3,78   3,73   3,65   
                                 

5)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   3,58              
     3,58   3,57   3,43   3,15   
                                 

6)   Eelis Numminen                   ToijVau                   3,57              
     3,49   3,57   2,89   3,53   
                                 

7)   Milo Lilvanen                    ToijVau                   3,06              
     2,69   3,05   3,06   2,67   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  4,24              
     4,05   3,97   4,07   4,24   
                                 

2)   Laura Ratilainen                 ToijVau                   4,08              
     x      x      4,08   4,05   
                                 

3)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  4,08              
     4,02   3,96   3,99   4,08   
                                 

4)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  3,94              
     3,93   3,85   3,83   3,94   
                                 

5)   Cecilia Hirvelä                  KangU                     3,94              
     3,94   3,90   3,66   3,71   
                                 

6)   Miina Paija                      UrjU                      3,83              
     3,83   3,79   3,82   3,79   
                                 

7)   Saara Kuha                       ViialVa                   3,73              
     3,73   3,55   3,51   3,26   
                                 

8)   Eeva Ukkonen                     KangU                     3,64              
     3,53   3,58   3,64   3,57   
                                 

9)   Julia Viitanen                   ViialVa                   3,61              
     x      3,60   3,61   x      
                                 

10)  Julia Vuori                      ForssSa                   3,57              
     3,56   3,56   3,57   3,57   
                                 

11)  Vilja Hujanen                    ViialVa                   3,53              
     3,53   3,41   3,50   3,21   
                                 

12)  Roosa Haanpää                    ViialVa                   3,47              
     3,47   3,24   3,42   -      
                                 

13)  Seela Turunen                    ToijVau                   3,46              
     3,45   3,46   3,33   3,29   
                                 

14)  Iina Turunen                     ToijVau                   3,29              
     3,23   3,29   3,16   2,71   
                                 

15)  Eevi Vatka                       ToijVau                   3,19              
     3,19   3,09   2,99   3,07   
                                 

16)  Silja Kariniemi                  HämeenlTa                 3,09              
     2,97   3,09   3,07   3,08   
                                 

17)  Vilja Välimäki                   TammRy                    2,90              
     2,90   2,85   2,77   2,66   
                                 

18)  Isla Molin                       ViialVa                   2,81              
     2,80   2,74   2,81   2,72   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  8,78              
     7,83   8,20   8,78   8,20   

2)   Viljami Kuusjärvi                LempKiYU                  6,81              
     6,81   6,48   6,22   6,80   

3)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   5,70              
     5,70   5,18   5,69   5,51   

4)   Eelis Numminen                   ToijVau                   5,60              
     5,14   5,44   5,60   5,22   

5)   Juho Valkama                     ValkHa                    5,21              
     4,90   4,83   4,54   5,21   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   8,39              
     8,39   x      7,64   8,13   

2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  8,31              
     8,16   8,11   8,31   8,18   

3)   Julia Vuori                      ForssSa                   7,55              
     6,25   7,13   7,55   7,49   

4)   Alisa Syrjälä                    TammRy                    7,50              
     6,98   7,36   x      7,50   

5)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  7,40              
     x      7,02   7,40   6,68   

6)   Peppi Vehmaa                     UrjU                      7,37              
     5,60   6,98   7,37   7,21   

7)   Vilja Välimäki                   TammRy                    7,18              
     7,18   7,12   6,79   x      

8)   Eevi Vatka                       ToijVau                   7,10              
     6,90   6,82   7,10   6,68   

9)   Laura Ratilainen                 ToijVau                   7,03              
     7,03   6,72   6,40   6,53   

10)  Miina Paija                      UrjU                      7,02              
     6,61   6,34   7,02   6,72   

11)  Iina Turunen                     ToijVau                   6,51              
     6,51   5,53   5,25   5,58   

12)  Vilja Hujanen                    ViialVa                   6,33              
     6,20   5,78   6,33   4,77   

13)  Iina Niemelä                     LempKiYU                  5,99              
     x      5,99   5,60   x      

14)  Eeva Ukkonen                     KangU                     5,81              
     5,81   5,42   5,70   5,68   

15)  Isla Molin                       ViialVa                   5,78              
     5,34   5,78   5,42   4,91   

16)  Vilmiina Virtanen                ViialVa                   5,66              
     5,50   5,66   5,43   5,26   

17)  Seela Turunen                    ToijVau                   5,65              
     5,35   4,91   5,13   5,65   

18)  Cecilia Hirvelä                  KangU                     5,59              
     5,15   5,59   5,46   5,56   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  8,46              
2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  8,81              
3)   Aleksi Jokela                    TammRy                    8,83              
4)   Mikael Viitanen                  ViialVa                   8,95              
5)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  9,12              
6)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 9,29              
7)   Luukas Janatuinen                                          9,55              
8)   Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  10,51             


T13 60m
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 8,54              
2)   Lotta Paija                      KuopRei                   8,97              
3)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 9,12              
4)   Melissa Myllymäki                KangU                     9,13              
5)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,20              
6)   Aada Mantere                     KangU                     9,26              
7)   Kiia Alenius                     TampU                     9,28              
8)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 9,32              
9)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   9,33              
9)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    9,33              
11)  Jonna Uolamo                     ToijVau                   9,40              
12)  Viivi Välimäki                   TammRy                    9,46              
13)  Maija Oksa                       ViialVa                   9,64              
14)  Sanni Niskanen                   ViialVa                   9,75              
15)  Tyyne Sihvonen                   ToijVau                   10,03             
     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Lotta Paija                      KuopRei                   8,97              
2)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,20              
3)   Kiia Alenius                     TampU                     9,28              
4)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   9,40              
5)   Maija Oksa                       ViialVa                   9,64              
6)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   9,75              
7)   Tyyne Sihvonen                   ToijVau                   10,03             
     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,6
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 8,54              
2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 9,12              
3)   Melissa Myllymäki                KangU                     9,13              
4)   Aada Mantere                     KangU                     9,26              
5)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 9,32              
6)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    9,33              
6)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   9,33              
8)   Viivi Välimäki                   TammRy                    9,46              


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Mikael Viitanen                  ViialVa                   2.39,63           
2)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  2.54,93           
3)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 3.15,72           


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.39,95           
2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 2.47,80           
3)   Erica Syrjälä                    TammRy                    2.51,51           
4)   Melissa Myllymäki                KangU                     2.52,47           
5)   Sanni Niskanen                   ViialVa                   2.53,59           
6)   Maija Oksa                       ViialVa                   2.57,96           
7)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 3.03,94           
8)   Zlata Vasylenko                  TampU                     3.05,44           
9)   Aura Kurkimaa                    ToijVau                   3.06,92           
10)  Aada Mantere                     KangU                     3.15,19           
11)  Tyyne Sihvonen                   ToijVau                   3.16,49           
     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               
     Birgit Tuomola                   KestjNS                   DNS               
     Jenna Pentinniemi                ViialVa                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  150               
     132    135    138    141    144    147    150    152    
     o      xxo    o      xo     o      xo     xo     xxx    

2)   Mikael Viitanen                  ViialVa                   141               
     132    135    138    141    144    
     o      xo     xo     xo     xxx    

3)   Eemil Kulmala                    VehmU                     135               
     120    124    128    132    135    138    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Aleksi Jokela                    TammRy                    128               
     115    120    124    128    132    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  128               
     110    115    120    124    128    132    
     o      xo     o      xo     o      xxx    

     Tuomas Rättö                     HämeenlTa                                   


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 4,75 +1,0          
     4,75   4,66   4,59   4,63   
     +1,0   +0,9   +0,6   +0,8   

2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 4,22 +1,1          
     4,22   3,94   3,89   x      
     +1,1   +0,0   +0,0   +0,9   

3)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   4,09 +1,4          
     x      3,92   3,95   4,09   
     +2,4   -0,9   +0,6   +1,4   

4)   Viivi Välimäki                   TammRy                    3,95 +2,7  3,90 +1,0
     3,95   3,83   3,90   3,86   
     +2,7   -0,5   +1,0   +0,8   

5)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  3,92 +2,0          
     x      3,92   3,85   3,81   
     -0,2   +2,0   +0,5   +0,7   

6)   Lotta Paija                      KuopRei                   3,86 +0,0          
     3,19   3,86   3,55   3,38   
     +1,2   +0,0   +0,3   +0,9   

7)   Emilia Rättö                     HämeenlTa                 3,83 +0,7          
     3,52   1,52   3,83   3,82   
     +0,6   +0,9   +0,7   +0,0   

8)   Zlata Vasylenko                  TampU                     3,73 +1,1          
     3,73   3,65   3,67   3,42   
     +1,1   +0,6   +1,1   +1,2   

9)   Maija Oksa                       ViialVa                   3,66 +1,2          
     3,66   x      3,45   3,43   
     +1,2   -0,2   +0,0   +1,1   

10)  Elisabet Kujanpää                ValkHa                    3,66 +0,5          
     x      x      x      3,66   
     +1,9   +0,9   +0,0   +0,5   

11)  Melissa Myllymäki                KangU                     3,65 +0,8          
     x      x      3,65   x      
     +0,8   +0,5   +0,8   +1,0   

12)  Tyyne Sihvonen                   ToijVau                   3,57 +1,4          
     3,57   3,32   3,33   3,36   
     +1,4   +0,0   +0,0   +0,0   

13)  Jenna Pentinniemi                ViialVa                   3,54 +0,5          
     3,54   x      3,14   x      
     +0,5   +1,1   +0,9   +0,7   

14)  Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   3,15 +1,1          
     3,02   3,15   3,08   3,00   
     +1,0   +1,1   +1,6   +0,8   

15)  Aura Kurkimaa                    ToijVau                   3,02 +0,1          
     x      2,96   3,02   2,98   
     +2,6   +0,8   +0,1   +1,2   

     Anni Viljanen                    ToijVau                   DNS               


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    32,89             
     32,67  32,89  32,74  x      

2)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  32,55             
     30,69  32,55  29,62  31,05  

3)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  30,13             
     30,13  27,20  30,05  25,00  

4)   Jesse Mäenpää                    LempKiYU                  26,53             
     25,12  25,16  26,53  23,94  

5)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 25,07             
     25,07  -      -      -      

6)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  23,79             
     22,61  23,79  23,65  x      

7)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  22,97             
     21,90  x      x      22,97  

8)   Eelis Numminen                   ToijVau                   20,85             
     19,26  19,60  17,31  20,85  

9)   Mikael Viitanen                  ViialVa                   18,78             
     18,78  18,02  17,50  17,48  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 32,29             
     32,29  28,17  x      x      

2)   Erica Syrjälä                    TammRy                    31,47             
     31,21  28,03  31,03  31,47  

3)   Viivi Välimäki                   TammRy                    31,02             
     29,33  31,02  30,65  28,24  

4)   Elisabet Kujanpää                ValkHa                    27,53             
     26,16  26,10  27,53  x      

5)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 25,61             
     23,26  25,61  22,00  22,69  

6)   Jonna Uolamo                     ToijVau                   24,86             
     24,86  24,45  23,71  x      

7)   Helmi Hujanen                    ViialVa                   21,94             
     21,94  18,14  20,99  19,82  

8)   Melissa Myllymäki                KangU                     21,55             
     16,44  14,08  21,55  18,35  

9)   Tyyne Sihvonen                   ToijVau                   18,17             
     18,17  17,05  14,90  13,82  

10)  Emilia Kuusenaho                 ViialVa                   17,07             
     14,20  15,71  13,13  17,07  

11)  Emilia Rättö                     HämeenlTa                 16,42             
     9,67   9,65   13,24  16,42  

     Anni Viljanen                    ToijVau                   NM                
     -      -      -      -      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  12,69             
2)   Vili Välimäki                    TammRy                    13,60             
3)   Jani Laakso                      TammRy                    15,04             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  13,99             
2)   Serafina Salmi                   TampU                     14,22             
3)   Ella Leino                       TampU                     14,76             
4)   Lumi Vahteristo                  ToijVau                   14,84             
5)   Neea Suhonen                     ViialVa                   15,37             
6)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 15,52             


P15 300m

T15 300m
Loppukilpailu
1)   Serafina Salmi                   TampU                     46,24             
2)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  46,41             
3)   Nadija Vasylenko                 TampU                     46,62             
4)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 47,62             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 131               
     110    115    120    124    128    131    
     o      o      o      o      xxo    xxo    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vili Välimäki                    TammRy                    4,53 -1,8          
     4,53   x      x      x      4,27   x      
     -1,8   -2,2   -0,7   -2,3   -0,9   -1,1   

2)   Tuomas Rättö                     HämeenlTa                 4,18 -1,5          
     3,71   3,91   4,18   3,91   4,18   3,97   
     -0,7   -2,2   -0,7   -2,3   -1,5   -1,1   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tiina Järvinen                   LahdA                     12,14             
     11,87  11,06  11,62  11,67  12,14  12,00  

2)   Sanni Krapi                      LoimJa                    11,29             
     10,88  x      10,60  11,03  10,01  11,29  

3)   Lumi Vahteristo                  ToijVau                   10,21             
     9,03   8,72   x      10,21  9,08   9,44   

4)   Neea Suhonen                     ViialVa                   8,78              
     8,53   8,75   8,78   8,35   8,65   8,32   

5)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 6,62              
     x      6,62   6,54   6,29   6,52   6,04   



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Arno Toivola                     RiihimKi                  39,96             
     39,87  39,96  x      37,58  -      -      

2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  38,74             
     34,48  32,85  37,69  37,28  38,74  36,97  

3)   Vili Välimäki                    TammRy                    37,83             
     37,15  37,39  37,83  35,64  x      x      

4)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  36,20             
     32,59  36,01  32,65  35,20  36,20  31,60  

5)   Jani Laakso                      TammRy                    27,71             
     26,46  26,57  x      27,68  27,71  x