Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.07. klo 11:00 SFI mästerskap Tulokset (päivitetty: 09:21 11.07.2018)
SFI mästerskap
IF Drott
07.07-08.07.2018

M 100m 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Christoffer Envall               IKFalken                  10,75             
2)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  10,85             
3)   Aleksi Ala-Prinkkilä             IFKraft                   10,91             
4)   Jonathan Brace                   EsboIF                    10,92             
5)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   10,98             
6)   Emil Thölix                      IFÅland                   10,99             
7)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  11,03             
8)   Jonni Blomqvist                  BorgåAk                   11,29             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  10,81Q            
2)   Christoffer Envall               IKFalken                  10,85Q            
3)   Jonathan Brace                   EsboIF                    10,94Q            
4)   Emil Thölix                      IFÅland                   10,99q            
5)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   11,02q            
6)   Jeremias Haikonen                HIFK                      11,23             
7)   Victor Fagerholm                 BorgåAk                   11,43             
8)   David Bamm                       VasaIS                    11,44             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Aleksi Ala-Prinkkilä             IFKraft                   10,89Q            
2)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  10,96Q            
3)   Jonni Blomqvist                  BorgåAk                   11,27Q            
4)   Tha Ta                           LarsmoIF                  11,35             
5)   Eric Sjölund                     IFÅland                   11,36             
6)   Rasmus Envall                    IKFalken                  11,67             
7)   Willem Kajander                  BorgåAk                   11,76             
     Tommi Eerola                     EsboIF                    DNS               


N 100m 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Alina Strömberg                  LarsmoIF                  12,08             
2)   Anna Julin                       IFNykn                    12,25             
3)   Aino Tapio                       IFSibboV                  12,33             
4)   Linn Gustafsson                  IFÅland                   12,59             
5)   Tiia Tammisalo                   EsboIF                    12,69             
6)   Sofia Södergårdh                 IFÅland                   12,71             
7)   Maisa Laakso                     IFDrott                   12,72             
8)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    12,87             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,3
1)   Aino Tapio                       IFSibboV                  12,33Q            
2)   Tiia Tammisalo                   EsboIF                    12,50Q            
3)   Sofia Södergårdh                 IFÅland                   12,54Q            
4)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    12,76q            
5)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   13,02             
6)   Katarina Rönnqvist               IFFyren                   13,12             
7)   Emelie Österman                  HIFK                      13,34             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Alina Strömberg                  LarsmoIF                  12,13Q            
2)   Anna Julin                       IFNykn                    12,34Q            
3)   Linn Gustafsson                  IFÅland                   12,55Q            
4)   Maisa Laakso                     IFDrott                   12,66q            
5)   Malva Nylund                     VasaIS                    12,85             
6)   Sandra Liljendal                 BorgåAk                   12,91             
7)   Emma Källbacka                   IFVom                     14,17             


M 200m 7.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  21,37             
2)   Erik Back                        HIFK                      21,51             
3)   Willem Kajander                  BorgåAk                   21,62             
4)   Christoffer Envall               IKFalken                  21,78             
5)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  22,11             
6)   Emil Thölix                      IFÅland                   22,22             
7)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  22,28             
8)   Jonathan Brace                   EsboIF                    22,46             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  22,16Q            
2)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  22,36Q            
3)   Jonathan Brace                   EsboIF                    22,39q            
4)   Jeremias Haikonen                HIFK                      23,11             
5)   Rasmus Envall                    IKFalken                  23,50             
6)   Tuomas Puputti                   IFRaseb                   24,67             
7)   Sebastian Diaz Vargas            IFÅland                   24,86             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Erik Back                        HIFK                      21,70Q            
2)   Christoffer Envall               IKFalken                  22,04Q            
3)   Emil Thölix                      IFÅland                   22,13q            
4)   Benjamin Stendahl                EsboIF                    22,64             
5)   Edward Lindberg                  IFSibboV                  23,46             
6)   Levi Backholm                    VasaIS                    26,40             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,3
1)   Willem Kajander                  BorgåAk                   22,26Q            
2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  22,56Q            
3)   Eric Sjölund                     IFÅland                   22,73             
4)   Elias Ylöstalo                   IFSibboV                  22,90             
5)   Daniel Lundmark                  HIFK                      22,97             
6)   Maxim Backlund                   IFNykn                    24,29             


N 200m 7.7
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Jeanine Nygård                   IFDrott                   24,70             
2)   Alina Strömberg                  LarsmoIF                  24,77             
3)   Aino Tapio                       IFSibboV                  25,17             
4)   Anna Julin                       IFNykn                    25,38             
5)   Tiia Tammisalo                   EsboIF                    25,78             
6)   Simone Wiklund                   IFNykn                    25,86             
7)   Malva Nylund                     VasaIS                    26,07             
8)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   26,48             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,8
1)   Tiia Tammisalo                   EsboIF                    25,94Q            
2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   26,02Q            
3)   Maisa Laakso                     IFDrott                   26,41             
4)   Nathalie Nystrand                IFFyren                   27,10             
5)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   27,19             
6)   Pinja Konttinen                  HIFK                      27,34             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Aino Tapio                       IFSibboV                  25,13Q            
2)   Anna Julin                       IFNykn                    25,50Q            
3)   Malva Nylund                     VasaIS                    25,89q            
4)   Sandra Liljendal                 BorgåAk                   26,52             
5)   Emma Falck                       HIFK                      27,45             
     Cassandra Karjalainen            HIFK                      DNS               

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,2
1)   Jeanine Nygård                   IFDrott                   24,86Q            
2)   Alina Strömberg                  LarsmoIF                  24,99Q            
3)   Simone Wiklund                   IFNykn                    25,87q            
4)   Ida Otstavel                     PargIF                    26,42             
5)   Linnea Backholm                  VasaIS                    27,80             


M 400m 8.7
1)   Erik Back                        HIFK                      47,93             
2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  48,74             
3)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  48,99             
4)   Jonni Blomqvist                  BorgåAk                   49,46             
5)   Jaakko Lehtilä                   HIFK                      49,88             
6)   Benjamin Stendahl                EsboIF                    50,08             
7)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  50,09             
8)   Rickard Nylund                   LarsmoIF                  50,71             
9)   Daniel Lundmark                  HIFK                      50,99             
10)  Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      51,25             
11)  Alexander Rönnskär               IKFalken                  52,28             
12)  Edward Lindberg                  IFSibboV                  52,32             
13)  Lucas Mattsson                   IFÅland                   53,41             
14)  Maxim Backlund                   IFNykn                    53,67             
     Christoffer Envall               IKFalken                  DNF               

Alkuerät erä 1
1)   Erik Back                        HIFK                      47,93             
2)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  48,74             
3)   Eljas Aalto                      IFSibboV                  48,99             
4)   Jonni Blomqvist                  BorgåAk                   49,46             
5)   Jaakko Lehtilä                   HIFK                      49,88             
6)   Benjamin Stendahl                EsboIF                    50,08             
7)   Mikael Granqvist                 IFSibboV                  50,09             
     Christoffer Envall               IKFalken                  DNF               

Alkuerät erä 2
1)   Rickard Nylund                   LarsmoIF                  50,71             
2)   Daniel Lundmark                  HIFK                      50,99             
3)   Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      51,25             
4)   Alexander Rönnskär               IKFalken                  52,28             
5)   Edward Lindberg                  IFSibboV                  52,32             
6)   Lucas Mattsson                   IFÅland                   53,41             
7)   Maxim Backlund                   IFNykn                    53,67             


N 400m 8.7
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    56,36             
2)   Wilma Lassfolk                   IFKraft                   57,36             
3)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    57,60             
4)   Elin Mickos                      IFSibboV                  58,21             
5)   Krista Lindholm                  IFRaseb                   58,25             
6)   Jonna Skrifvars                  IFNykn                    58,97             
7)   Simone Wiklund                   IFNykn                    59,09             
8)   Emma Falck                       HIFK                      1.00,38           
9)   Felicia Åbacka                   IFFyren                   1.00,72           
10)  Hanna Frostdahl                  IFDrott                   1.00,87           
11)  Katariina Liipo                  EsboIF                    1.01,68           
12)  Saga Rekonen                     EsboIF                    1.01,71           
13)  Elin Björk                       IKFalken                  1.02,73           
14)  Pinja Konttinen                  HIFK                      1.03,12           
15)  Anna Dahlström                   IFRaseb                   1.04,72           
16)  Eveliina Karlsson                IKFalken                  1.07,90           
     Jeanine Nygård                   IFDrott                   DNF               
     Nea Seppälä                      EsboIF                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    56,36             
2)   Wilma Lassfolk                   IFKraft                   57,36             
3)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    57,60             
4)   Elin Mickos                      IFSibboV                  58,21             
5)   Krista Lindholm                  IFRaseb                   58,25             
6)   Simone Wiklund                   IFNykn                    59,09             
7)   Felicia Åbacka                   IFFyren                   1.00,72           
     Jeanine Nygård                   IFDrott                   DNF               

Loppukilpailu erä 2
1)   Jonna Skrifvars                  IFNykn                    58,97             
2)   Emma Falck                       HIFK                      1.00,38           
3)   Hanna Frostdahl                  IFDrott                   1.00,87           
4)   Saga Rekonen                     EsboIF                    1.01,71           
5)   Elin Björk                       IKFalken                  1.02,73           
6)   Pinja Konttinen                  HIFK                      1.03,12           

Loppukilpailu erä 3
1)   Katariina Liipo                  EsboIF                    1.01,68           
2)   Anna Dahlström                   IFRaseb                   1.04,72           
3)   Eveliina Karlsson                IKFalken                  1.07,90           
     Nea Seppälä                      EsboIF                    DNS               


M 800m 7.7
Loppukilpailu
1)   Simon Haglund                    IKFalken                  1.54,26           
2)   Alex Rauhala                     VasaIS                    1.54,90           
3)   Jaakko Lehtilä                   HIFK                      1.56,28           
4)   Tuomas Puputti                   IFRaseb                   1.56,80           
5)   Robert Hagström                  GamlakIF                  1.57,78           
6)   Alexander Rönnskär               IKFalken                  1.59,47           
7)   Robin Kronqvist                  IKFalken                  2.04,09           
8)   Jonas Härtull                    GamlakIF                  2.05,90           
9)   Hugo Åström                      HIFK                      2.06,37           


N 800m 7.7
Loppukilpailu
1)   Jonna Julin                      IFNykn                    2.10,52           
2)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    2.15,74           
3)   Krista Lindholm                  IFRaseb                   2.17,49           
4)   Hanna Frostdahl                  IFDrott                   2.20,62           
5)   Katariina Liipo                  EsboIF                    2.20,98           
6)   Lycke Karlsson                   VasaIS                    2.22,77           
7)   Elin Björk                       IKFalken                  2.26,54           
8)   Maria Söderlund                  IFÅland                   2.28,48           
9)   Reeta Fagerholm                  IFDrott                   2.36,62           
10)  Eveliina Karlsson                IKFalken                  2.45,25           
     Zenitha Eriksson                 IKFalken                  DNF               


M 1500m 8.7
Loppukilpailu
1)   Simon Haglund                    IKFalken                  4.01,49           
2)   Tuomas Puputti                   IFRaseb                   4.02,73           
3)   Alex Rauhala                     VasaIS                    4.07,61           
4)   Pauli Ruostetsaari               GamlakIF                  4.08,80           
5)   Kevin Sandell                    IKFalken                  4.14,22           
6)   Jonas Härtull                    GamlakIF                  4.15,59           
7)   Alex Svartsjö                    IFFemman                  4.16,55           
8)   Björn Sandler                    IKFalken                  4.21,78           
9)   Nico Dahlbacka                  GamlakIF                  4.24,66           
     Robert Hagström                 GamlakIF                                   
DNS

N 3000m 8.7
Loppukilpailu
1)   Natalia Nylund                   IFDrott                   10.34,62          
2)   Lycke Karlsson                   VasaIS                    10.36,58          
3)   Marie Sippus                     IFVom                     10.42,10          
4)   Andrea Lilja                     VasaIS                    11.38,48          
5)   Viola Mickos                     IFSibboV                  11.40,38          
6)   Marlene Joskitt                  IKFalken                  12.44,84          


M 5000m 7.7
Loppukilpailu
1)   Victor Lövdal                    VasaIS                    15.11,75          
2)   Pauli Ruostetsaari               GamlakIF                  15.17,94          
3)   Jan Kaas                         GamlakIF                  15.37,52          
4)   Kevin Sandell                    IKFalken                  15.47,60          
5)   Björn Sandler                    IKFalken                  15.52,20          
6)   Hugo Karlström                   IFÅsar                    15.57,64          
7)   Christian Grannas                IFVom                     16.07,78          
8)   Alex Svartsjö                    IFFemman                  16.11,71          


N 100m aidat Juoksu 1  8.7
Alkuerät, Tuuli: +2,2
1)   Kira Kytölä                      EsboIF                    13,96             
2)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    14,36             
3)   Elin Mickos                      IFSibboV                  14,72             
4)   Ida Otstavel                     PargIF                    14,81             
5)   Vilma Jaatinen                   KalajJu                   15,30             
6)   Malva Nylund                     VasaIS                    15,44             
7)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   15,64             


N 100m aidat 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Kira Kytölä                      EsboIF                    13,90             
2)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    14,53             
3)   Elin Mickos                      IFSibboV                  14,67             
4)   Ida Otstavel                     PargIF                    14,92             
5)   Malva Nylund                     VasaIS                    15,66             
6)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   15,67             
     Vilma Jaatinen                   KalajJu                   15,01             


M 110m aidat Juoksu 1 8.7
Alkuerät, Tuuli: +2,0
1)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   14,64             
     Ville Rajala                     AlajA                     14,80             


M 110m aidat 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   14,34             
2)   Elias Ylöstalo                   IFSibboV                  15,22             
3)   Edward Lindberg                  IFSibboV                  15,78             
     Ville Rajala                     AlajA
DNS                                       


M 400m aidat 7.7
Loppukilpailu
1)   Jonni Blomqvist                  BorgåAk                   53,36             
2)   Gustav Klingstedt                HIFK                      55,40             
3)   Edward Lindberg                  IFSibboV                  56,36             
4)   Jevgeni Aleksandrov              HIFK                      58,27             
5)   Lucas Mattsson                   IFÅland                   1.00,53           


N 400m aidat 7.7
Loppukilpailu
1)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    1.02,82           
2)   Nea Seppälä                      EsboIF                    1.07,67           
3)   Elin Mickos                      IFSibboV                  1.07,83           
4)   Anna Dahlström                   IFRaseb                   1.10,76           


N 3000m esteet 

M 3000m esteet 8.7
Loppukilpailu
1)   Jonas Ingo                       VasaIS                    9.50,83           
2)   Dennis Rehnström                 JyväskKU                  10.05,34          


M Korkeus 7.7
Loppukilpailu
1)   Jean Westman                     GamlakIF                  192               
     172    177    182    187    192    195    
     -      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Sebastian Widjeskog              IFÅsar                    187               
     172    177    182    187    192    
     -      o      o      o      xxx    

3)   Christoffer Westman              GamlakIF                  177               
     172    177    182    
     o      xo     xxx    



N Korkeus 8.7
Loppukilpailu
1)   Elin Pajunen                     IFÅsar                    173               
     167    170    173    176    
     o      o      o      xxx    

2)   Emma Nyman                       IFKraft                   170               
     152    157    162    167    170    173    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Jenny Skuthälla                  IFÅsar                    162               
     152    157    162    167    
     o      o      xo     xxx    

4)   Tiia Gustafsson                  IFRaseb                   152               
     152    157    
     o      xxx    



N Seiväs 7.7
Loppukilpailu
1)   Sofie Westerlund                 VasaIS                    388               
     310    320    330    340    350    365    383    388    393    
     -      -      -      xo     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Ellinor Kronholm                 IFFemman                  340               
     310    320    330    340    350    
     -      xo     o      xxo    xx-    

3)   Marielle Gustafsson              EsboIF                    330               
     310    320    330    340    
     xo     xxo    xxo    xxx    



M Seiväs 8.7
Loppukilpailu
1)   Anton Kunnas                     IFSibboV                  480               
     270    280    290    300    310    320    330    340    350    360    370    380    390    400    410    420    430    440    450    460    470  
 480    490    500    490    485    480    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      o      -      xo     -    
 o      -      xxx    x      x      o      segrare efter omhoppning

2)   Mikael Westö                     VasaIS                    480               
     270    280    290    300    310    320    330    340    350    360    370    380    390    400    410    420    430    440    450    460    470  
 480    490    500    490    485    480    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      xo     -      o      -    
 o      -      xxx    x      x      x     

3)   Christian Westö                  IFFemman                  420               
     270    280    290    300    310    320    330    340    350    360    370    380    390    400    410    420    430    440    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      xo     -      xxx    

4)   Sebastian Widjeskog              IFÅsar                    300               
     270    280    290    300    310    320    
     xo     -      -      xxo    -      xxx    

     Victor Fagerholm                 BorgåAk                   NH                
     270    280    290    300    
     -      -      -      x--    



M Pituus 7.7
Loppukilpailu
1)   Jimi Nukala                      VasaIS                    7,17 +1,8          
     x      x      6,71   7,06   7,17   x      
     +2,2   +2,4   +1,8   +2,6   +1,8   +1,4   

2)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  7,13 +2,9  6,99 +2,0
     x      x      6,85   6,99   6,53   7,13   
     +2,6   +1,8   +2,3   +2,0   +0,6   +2,9   

3)   Elias Ylöstalo                   IFSibboV                  6,81 +1,8          
     6,75   6,67   6,59   -      6,81   x      
     +2,2   +1,4   +2,0          +1,8   +1,8   

4)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,55 +3,6  6,45 +0,8
     6,42   6,55   6,45   6,39   6,55   6,45   
     +1,5   +3,7   +3,2   +2,6   +3,6   +0,8   

5)   Victor Fagerholm                 BorgåAk                   6,47 +1,4          
     6,29   6,47   x      x      4,89   6,38   
     +2,3   +1,4   +1,8   +2,3   +1,7   +1,7   

6)   Henri Puumalainen                BorgåAk                   5,91 +2,6  NM +1,7 
     x      3,78   5,54   x      5,91   x      
     +2,8   +4,5   +2,3   +1,7   +2,6   +1,7   

7)   Levi Backholm                    VasaIS                    5,42 +2,3  5,05 +1,5
     x      x      3,95   x      5,05   5,42   
     +1,7   +2,1   +2,0   +2,1   +1,5   +2,3   



N Pituus 7.7
Loppukilpailu
1)   Hanna Wiss                       IFÅland                   5,89 +1,6          
     x      5,81   x      5,89   5,87   x      
     +2,9   +2,5   +2,9   +1,6   +1,2   +1,4   

2)   Aino Tapio                       IFSibboV                  5,74 +3,8  5,66 +1,9
     5,33   5,74   5,66   5,55   -      -      
     +0,6   +3,8   +1,9   +2,1                 

3)   Ida Otstavel                     PargIF                    5,50 +2,2  5,33 +2,0
     5,46   5,50   5,33   5,29   4,93   5,07   
     +3,0   +2,2   +2,0   +2,3   +1,6   +1,7   

4)   Sofia Storbjörk                  IFÅsar                    5,28 +2,8  NM +1,6 
     x      5,28   x      4,98   x      4,99   
     +1,6   +2,8   +1,5   +2,5   +3,3   +2,6   

5)   Tiia Gustafsson                  IFRaseb                   5,20 +1,9          
     5,10   4,94   5,01   5,20   5,13   5,17   
     +2,1   +2,1   +2,3   +1,9   +3,0   +2,2   

6)   Maisa Laakso                     IFDrott                   5,03 +3,4  4,95 +1,5
     4,99   4,85   5,03   4,97   4,95   4,88   
     +2,6   +2,4   +3,4   +2,3   +1,5   +1,3   

7)   Emelie Österman                  HIFK                      5,02 +2,1  4,98 +1,6
     4,98   5,02   4,93   4,82   4,91   4,89   
     +1,6   +2,1   +2,3   +0,9   +2,2   +2,2   



M Kolmiloikka 8.7
Loppukilpailu
1)   Daniel Sjölind                   IFÅsar                    14,19 +2,0          
     13,04  x      14,02  x      x      14,19  
     +1,7          +1,9                 +2,0   

2)   Frans Häggblom                   IKFalken                  13,54 +2,5  13,42 +2,0
     12,73  13,42  13,03  x      13,41  13,54  
     +1,6   +2,0   +1,5          +1,1   +2,5   

3)   Antti Vornanen                   IFDrott                   13,08 +2,2  12,65 +1,8
     x      12,65  x      12,39  13,01  13,08  
            +1,8          +1,7   +3,2   +2,2   

     Emil Storlund                    IFVom                     NM                
     x      x      x      
                          



N Kolmiloikka 8.7
Loppukilpailu
1)   Kira Kytölä                      EsboIF                    13,33 +2,8  13,21 +1,0
     x      x      12,60  13,15  13,33  13,21  
                   +2,1   +1,5   +2,8   +1,0   

2)   Sofia Storbjörk                  IFÅsar                    11,41 +1,7          
     11,33  11,41  x      x      11,23  11,09  
     +3,5   +1,7                 +1,9   +3,1   

     Emma Pullola                     VaasVa                    13,39 +2,4  13,03 +1,2
     x      13,03  x      x      13,19  13,39  
            +1,2                 +2,3   +2,4   



M Kuula 7.7
Loppukilpailu
1)   Tomas Söderlund                  IFRaseb                   16,45             
     x      x      x      x      16,45  x      

2)   Robert Häggblom                  VasaIS                    15,04             
     14,08  15,04  x      14,21  14,65  x      

3)   Kasper Tunkkari                  IFÅsar                    14,09             
     x      x      13,62  13,63  14,09  13,62  

4)   Jonny Karlsson                   PargIF                    13,95             
     x      13,39  13,61  13,55  13,95  x      

5)   Jonas Solvin                     IKFalken                  13,63             
     x      13,63  x      x      13,62  x      

6)   Victor Högholm                   IFFemman                  10,76             
     10,66  x      9,81   x      x      10,76  

7)   Richard Nylund                   IKFalken                  10,71             
     10,16  x      10,49  10,31  10,71  x      



N Kuula 8.7
Loppukilpailu
1)   Susanna Törrönen                 EsboIF                    13,62             
     13,13  12,92  x      13,55  13,62  13,40  

2)   Jessica Meriheinä                LiljIK                    13,09             
     12,07  12,65  13,09  x      x      x      

3)   Ida Otstavel                     PargIF                    12,76             
     11,94  11,89  12,32  x      x      12,76  

4)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   12,68             
     12,68  x      12,01  12,21  12,18  12,03  

5)   Sara Oraheimo                    IFRaseb                   12,28             
     12,25  11,76  11,60  11,64  12,28  11,78  

6)   Andrea Österman                  HIFK                      12,08             
     11,09  11,45  11,65  11,89  12,08  11,86  

7)   Emma Sjölind                     IFDrott                   11,97             
     11,37  11,26  11,61  11,36  11,35  11,97  

8)   Mikaela Kengo                    IFNykn                    11,96             
     11,55  9,96   10,93  11,25  11,96  x      

9)   Linn Gustafsson                  IFÅland                   10,55             
     x      10,55  10,17  

10)  Anna Malinowska                  IKFalken                  10,32             
     10,32  x      9,89   

11)  Emilia Anttila                   BorgåAk                   10,16             
     10,16  9,69   9,12   

12)  Marielle Gustafsson              EsboIF                    9,74              
     9,44   9,74   x      

13)  Cecilia Österlund                IFNykn                    9,40              
     9,00   9,40   9,34   

14)  Emma Rintamäki                   IFFemman                  9,39              
     9,39   9,36   x      

15)  Henrika Österlund                IFÅland                   9,11              
     8,98   9,11   x      

16)  Johanna Isomäki                  IKFalken                  9,11              
     8,35   8,29   9,11   

17)  Nathalie Westman                 GamlakIF                  8,34              
     7,90   8,08   8,34   



N Kiekko 7.7
Loppukilpailu
1)   Jessica Meriheinä                LiljIK                    44,28             
     41,02  42,96  43,00  x      42,53  44,28  

2)   Susanna Törrönen                 EsboIF                    40,24             
     38,94  39,40  40,24  x      40,00  x      

3)   Emma Rintamäki                   IFFemman                  38,26             
     36,58  36,31  37,31  36,24  38,26  37,49  

4)   Mikaela Kengo                    IFNykn                    35,77             
     28,84  x      32,65  34,82  35,77  34,07  

5)   Emilia Anttila                   BorgåAk                   34,97             
     34,97  x      34,07  31,42  30,86  32,89  

6)   Andrea Österman                  HIFK                      33,78             
     32,95  32,36  31,01  31,99  33,78  33,27  

7)   Sarah Nygårds                    IFKraft                   32,70             
     x      29,98  32,66  32,25  31,79  32,70  

8)   Anna Malinowska                  IKFalken                  31,82             
     30,76  31,82  x      x      x      29,76  

9)   Johanna Isomäki                  IKFalken                  30,85             
     30,24  30,85  27,49  

10)  Sara Oraheimo                    IFRaseb                   30,71             
     27,52  30,71  x      

11)  Josefine Lundström               IFRaseb                   28,62             
     x      28,62  27,15  

12)  Henrika Österlund                IFÅland                   19,54             
     19,54  x      x      



M Kiekko 8.7
Loppukilpailu
1)   Frantz Kruger                    VasaIS                    55,81             
     54,68  53,54  53,66  53,02  55,62  55,81  

2)   Robin Karlsson                   VasaIS                    43,52             
     41,47  42,69  43,52  x      42,23  42,52  

3)   Jonas Solvin                     IKFalken                  43,35             
     40,34  40,96  43,35  x      42,55  x      

4)   Tomas Söderlund                  IFRaseb                   41,31             
     x      41,31  x      x      x      x      

5)   Tom Tommiska                     IFÅland                   40,56             
     39,85  40,56  39,53  39,11  x      38,64  

6)   Kasper Tunkkari                  IFÅsar                    39,41             
     x      36,74  38,29  39,41  x      39,33  

7)   Jonny Karlsson                   PargIF                    36,63             
     34,03  x      36,63  x      x      x      

8)   Victor Högholm                   IFFemman                  36,39             
     34,50  x      34,90  35,30  x      36,39  

9)   Jona Nylund                      IKFalken                  30,34             
     x      x      30,34  

     Sebastian Widjeskog              IFÅsar                    NM                
     x      x      x      



M Moukari 8.7
Loppukilpailu
1)   Roope Auvinen                    SjundeåIF                 65,53             
     x      65,53  65,52  x      62,55  61,85  

2)   Fredrik Fröberg                  SjundeåIF                 60,64             
     59,51  59,71  60,64  59,16  59,84  58,52  

3)   Simon Solvin                     IKFalken                  58,72             
     x      58,72  58,07  x      x      58,41  

4)   Markus Granö                     IKFalken                  56,22             
     55,53  55,37  56,22  x      x      55,45  

5)   Hongell Victor                   IFÅsar                    55,36             
     55,36  53,73  54,15  54,21  x      54,47  

6)   Jona Nylund                      IKFalken                  41,03             
     41,03  x      x      x      x      x      



N Moukari 8.7
Loppukilpailu
1)   Josefine Lundström               IFRaseb                   47,16             
     46,04  45,27  x      x      47,16  x      

2)   Andrea Österman                  HIFK                      46,87             
     x      43,28  46,87  x      45,61  46,03  

3)   Jessica Meriheinä                LiljIK                    45,20             
     42,19  41,26  45,04  45,20  x      43,79  

4)   Heidi Sandkulla                  IFÅsar                    43,87             
     40,92  x      42,25  43,87  x      42,70  

5)   Jennifer Söderlund               MalaxIF                   38,42             
     38,30  x      38,42  x      x      x      

6)   Emma Rintamäki                   IFFemman                  37,70             
     x      x      34,65  37,54  36,23  37,70  



M Keihäs 7.7
Loppukilpailu
1)   Oliver Helander                  IFRaseb                   88,02             
     88,02  -      -      -      -      -      

2)   Martin Grandell                  VasaIS                    68,04             
     63,85  x      61,88  59,63  68,04  63,85  

3)   Sebastian Lindstedt              SjundeåIF                 66,83             
     57,88  59,22  61,98  60,43  63,34  66,83  

4)   Antti Vornanen                   IFDrott                   62,04             
     55,89  62,04  58,26  58,80  60,40  57,00  

5)   Linus Ljung                                                51,81             
     47,40  48,94  50,70  x      51,81  -      

6)   Sebastian Diaz Vargas            IFÅland                   42,16             
     42,16  35,88  39,02  39,26  39,89  41,99  

7)   Henri Puumalainen                BorgåAk                   41,85             
     38,50  41,85  x      -      -      -      

     Benjamin Helander                IFRaseb                   64,29             
     57,63  61,78  64,29  x      -      -      



N Keihäs 7.7
Loppukilpailu
1)   Rebecca Ljung                    LarsmoIF                  42,68             
     42,68  x      x      41,74  x      x      

2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   41,87             
     34,67  34,78  35,89  40,07  41,87  38,72  

3)   Anna Malinowska                  IKFalken                  34,86             
     34,27  32,23  34,86  32,03  30,96  30,86  

4)   Andrea Österman                  HIFK                      31,97             
     x      31,97  31,08  31,52  x      x      



N 3000m kävely 8.7
Loppukilpailu
1)   Hanna Westerlund                 IFDrott                   14.55,62          


M 5000m kävely 8.7
Loppukilpailu
1)   Elmo Koivunen                    EsboIF                    21.37,02          


P15 100m 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  11,70             
2)   Sebastian Nordberg               IFKraft                   11,78             
3)   Benjamin Olli                    IFFemman                  12,06             
4)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   12,18             
5)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  12,38             
6)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   12,39             
7)   Sel Dway                         LarsmoIF                  12,56             
     Marius Wasström                  IFRaseb                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  11,74Q            
2)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   12,17Q            
3)   Sel Dway                         LarsmoIF                  12,41Q            
4)   Walter Törnwall                  EsboIF                    12,48             
5)   Isak Höglund                     IFDrott                   12,56             
5)   Matias Komi                      IFSibboV                  12,56             
7)   Edward Wikar                     IFDrott                   12,76             
8)   Väinö Lupala                     IFRaseb                   12,94             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +3,1
1)   Sebastian Nordberg               IFKraft                   11,83Q            
2)   Benjamin Olli                    IFFemman                  11,97Q            
3)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   12,11Q            
4)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  12,32q            
5)   Marius Wasström                  IFRaseb                   12,34q            
6)   Tommy Weckström                  IFSibboV                  12,40             
7)   Alvin Bergvall                   IFÅland                   12,51             
8)   Elias Rintanen                   IFVom                     12,52             


T15 100m 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  12,59             
2)   Nora Lindahl                     HIFK                      12,71             
3)   Emelie Sax                       IFKraft                   12,92             
4)   Ida-Maria Sjölund                IFÅland                   13,17             
5)   Celina Holmberg                  IFÅland                   13,21             
6)   Andrea Rönnskär                  IKFalken                  13,28             
7)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    13,29             
8)   Ida Vikström                     VasaIS                    14,89             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,0
1)   Emelie Sax                       IFKraft                   13,04Q            
2)   Celina Holmberg                  IFÅland                   13,12Q            
3)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   13,41             
4)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    13,71             
5)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    13,79             
6)   Linnea Wiik                      IFSibboV                  14,06             
7)   Laura Byström                    IKFalken                  14,60             
8)   Nicole Hultholm                  IFFyren                   14,86             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,6
1)   Ida-Maria Sjölund                IFÅland                   13,13Q            
2)   Ida Vikström                     VasaIS                    13,14Q            
3)   Andrea Rönnskär                  IKFalken                  13,22q            
4)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    13,24q            
5)   Ellen Mattsson                   IFÅland                   13,59             
6)   Carolina Sandström               IFSibboV                  13,88             
7)   Emma Vikman                      IFÅsar                    14,06             
8)   Nora Finholm                     LarsmoIF                  14,13             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +2,5
1)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  12,56Q            
2)   Nora Lindahl                     HIFK                      12,74Q            
3)   Moa Forslund                     VasaIS                    13,35             
4)   Engla Liewendahl                 IFÅland                   13,78             
5)   Ana Ciornei                      IFÅsar                    13,93             
6)   Laura Ström                      IFNykn                    14,24             
7)   Emma Fors                        IKFalken                  14,44             


P15 300m 7.7
1)   Sebastian Nordberg               IFKraft                   38,35             
2)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  39,25             
3)   Marius Wasström                  IFRaseb                   40,11             
4)   Benjamin Olli                    IFFemman                  40,52             
5)   Walter Törnwall                  EsboIF                    40,56             
6)   Elias Rintanen                   IFVom                     41,43             
7)   Alvin Bergvall                   IFÅland                   41,91             
8)   Isak Höglund                     IFDrott                   42,65             
9)   Oliver Heikkinen                 IFRaseb                   42,75             
10)  Elias Mulders                    VasaIS                    44,45             
11)  Robin Fransman                   IFSibboV                  48,56             
     Matias Tulokas                   IFSibboV                  DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Sebastian Nordberg               IFKraft                   38,35             
2)   Marius Wasström                  IFRaseb                   40,11             
3)   Benjamin Olli                    IFFemman                  40,52             
4)   Walter Törnwall                  EsboIF                    40,56             
5)   Oliver Heikkinen                 IFRaseb                   42,75             
     Matias Tulokas                   IFSibboV                  DQ                

Loppukilpailu erä 2
1)   Rasmus Martin                    IFSibboV                  39,25             
2)   Elias Rintanen                   IFVom                     41,43             
3)   Alvin Bergvall                   IFÅland                   41,91             
4)   Isak Höglund                     IFDrott                   42,65             
5)   Elias Mulders                    VasaIS                    44,45             
6)   Robin Fransman                   IFSibboV                  48,56             


T15 300m 7.7
1)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  41,56             
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    42,79             
3)   Nora Lindahl                     HIFK                      43,94             
4)   Ella Paukku                      EsboIF                    45,12             
5)   Ida-Maria Sjölund                IFÅland                   46,33             
6)   Laura Ström                      IFNykn                    47,54             
7)   Lisa Laaksonen                   IFÅland                   48,89             
8)   Laura Byström                    IKFalken                  49,17             
9)   Malva Karlsson                   IFÅland                   50,60             
10)  Julia Peltola                    EsboIF                    51,45             
     Lova Forsman                     IFDrott                   DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  41,56             
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    42,79             
3)   Nora Lindahl                     HIFK                      43,94             
4)   Ella Paukku                      EsboIF                    45,12             
5)   Laura Ström                      IFNykn                    47,54             
6)   Lisa Laaksonen                   IFÅland                   48,89             
7)   Laura Byström                    IKFalken                  49,17             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ida-Maria Sjölund                IFÅland                   46,33             
2)   Malva Karlsson                   IFÅland                   50,60             
3)   Julia Peltola                    EsboIF                    51,45             
     Lova Forsman                     IFDrott                   DNF               


P15 800m 8.7
Loppukilpailu
1)   Leonard Markén                   IFVom                     2.11,00           
2)   Marius Wasström                  IFRaseb                   2.25,94           
3)   Niklas Raappana                  IFSibboV                  2.28,75           
4)   Robin Fransman                   IFSibboV                  2.35,91           
5)   Jakob Ehrs                       IFVom                     2.44,41           


T15 800m 8.7
Loppukilpailu
1)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    2.21,47           
2)   Hanna Granbäck                   IFKraft                   2.35,91           
3)   Emma Loo                         PargIF                    2.36,19           
4)   Linnea Källbacka                 IFVom                     2.39,79           
5)   Cornelia Yttring                 IFÅland                   2.40,62           
6)   Julia Peltola                    EsboIF                    2.40,71           
7)   Lisa Laaksonen                   IFÅland                   2.47,82           
8)   Malva Karlsson                   IFÅland                   2.49,16           
     Chantelle Finne                  IKFalken                  DNF               


P15 2000m 7.7
Loppukilpailu
1)   Leonard Markén                   IFVom                     6.27,84           
2)   Jonathan Ekberg                  EsboIF                    6.45,80           
3)   Niklas Raappana                  IFSibboV                  6.48,34           
4)   Petrus Genas                     VasaIS                    6.53,29           
5)   Robin Fransman                   IFSibboV                  7.22,49           
6)   Jakob Ehrs                       IFVom                     7.27,37           


T15 2000m 7.7
Loppukilpailu
1)   Frida Häggkvist                  IFKraft                   7.07,84           
2)   Noomi Malmgren                   EsboIF                    7.08,40           
3)   Teodora Westerlund               IFDrott                   7.12,58           
4)   Julia Peltola                    EsboIF                    7.49,51           
     Cornelia Yttring                 IFÅland                   DNS               


T15 80m aidat 7.7
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Andrea Rönnskär                  IKFalken                  12,81             
2)   Alicia Björkvik                  IKFalken                  12,93             
3)   Lova Forsman                     IFDrott                   12,96             
4)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    13,52             
5)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    13,56             
6)   Emma Loo                         PargIF                    13,64             
7)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  13,96             
8)   Carolina Sandström               IFSibboV                  14,15             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Lova Forsman                     IFDrott                   12,90Q            
2)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    13,63Q            
3)   Emma Loo                         PargIF                    13,84Q            
4)   Carolina Sandström               IFSibboV                  13,93q            
5)   Hanna Back                       IFNykn                    14,30             
     Emma Fors                        IKFalken                  DNF               

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Andrea Rönnskär                  IKFalken                  12,69Q            
2)   Alicia Björkvik                  IKFalken                  13,40Q            
3)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  13,82Q            
4)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    13,92q            
5)   Vanessa Lindberg                 IFSibboV                  15,76             


P15 100m aidat 7.7
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Matias Komi                      IFSibboV                  14,50             
2)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  14,81             
3)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   14,83             
4)   Tommy Weckström                  IFSibboV                  15,98             
5)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  16,73             
6)   William Westerlund               IFDrott                   17,70             
     Oliver Forsman                   IFRaseb
DNS                                     


P15 300m aidat 8.7
Loppukilpailu
1)   Matias Komi                      IFSibboV                  43,32             
2)   Matias Tulokas                   IFSibboV                  43,51             
3)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  49,46             
4)   Oscar Nyholm                     BorgåAk                   53,14             


T15 300m aidat 8.7
Loppukilpailu
1)   Nora Lindahl                     HIFK                      48,19             
2)   Ella Paukku                      EsboIF                    49,76             
3)   Lova Forsman                     IFDrott                   53,21             
4)   Laura Byström                    IKFalken                  53,45             


P15 1500m esteet 8.7
Loppukilpailu
1)   Oscar Nyholm                     BorgåAk                   5.25,92           


T15 1500m esteet 8.7
Loppukilpailu
1)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   5.43,20           


T15 Korkeus 7.7
Loppukilpailu
1)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   159               
     147    151    155    159    162    
     o      o      xo     xo     xxx    

2)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  155               
     142    147    151    155    159    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Celina Holmberg                  IFÅland                   151               
     142    147    151    155    
     o      xo     o      xxx    

4)   Linnea Wiik                      IFSibboV                  147               
     137    142    147    151    
     o      o      o      xxx    

5)   Carolina Sandström               IFSibboV                  137               
     132    137    142    
     xo     xo     xxx    



P15 Korkeus 8.7
Loppukilpailu
1)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   170               
     147    152    157    162    167    170    172    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   William Westerlund               IFDrott                   157               
     142    147    152    157    162    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Jon Sundberg                     IFDrott                   147               
     142    147    152    
     o      xxo    xxx    

4)   Otto Junnila                     IFSibboV                  142               
     137    142    147    
     o      o      xxx    

5)   Isak Höglund                     IFDrott                   142               
     132    137    142    147    
     o      xo     o      xxx    

6)   Oliver Forsman                   IFRaseb                   142               
     132    137    142    147    127    
     o      xxo    o      xxx    o      

     Elmer Eriksson                   IFSibboV                  NH                
     142    
     xxx    



P15 Seiväs 7.7
Loppukilpailu
1)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   360               
     180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    300    310    320    330    340    350    360    400    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      xxo    -      xxo    xxx    

2)   Otto Junnila                     IFSibboV                  340               
     180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    300    310    320    330    340    350    
     -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      -      o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Nooa Kenttä                      IFRaseb                   290               
     180    190    200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    300    
     -      -      -      -      -      -      o      -      o      o      o      o      xxx    

4)   Jon Sundberg                     IFDrott                   230               
     180    190    200    210    220    230    240    
     -      -      -      o      o      o      xxx    

5)   William Westerlund               IFDrott                   180               
     180    190    200    
     o      -      xxx    



T15 Seiväs 8.7
Loppukilpailu
1)   Andrea Rönnskär                  IKFalken                  270               
     230    240    250    260    270    280    
     -      o      o      o      o      x--    

2)   Teodora Westerlund               IFDrott                   260               
     230    240    250    260    270    
     o      -      o      xo     xxx    

3)   Felicia Vikström                 LarsmoIF                  250               
     230    240    250    260    
     xo     o      o      xxx    



P15 Pituus 7.7
Loppukilpailu
1)   Adrian Björkgren                 IFDrott                   6,06 +1,7          
     5,29   5,59   5,61   5,38   5,83   6,06   
     +2,0   +3,6   +1,3   +1,0   +1,6   +1,7   

2)   Oliver Heikkinen                 IFRaseb                   5,68 +3,1  5,23 +1,9
     5,16   5,34   5,23   5,10   5,42   5,68   
     +1,5   +2,1   +1,9   +1,4   +2,9   +3,1   

3)   Benjamin Olli                    IFFemman                  5,68 +1,5          
     4,86   3,91   4,85   5,07   5,32   5,68   
     +0,8   +1,7   +1,7   +2,6   +2,2   +1,5   

4)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   5,64 +2,2  5,58 +0,2
     5,58   5,59   x      x      5,53   5,64   
     +0,2   +2,1   +2,2   +2,0   +0,9   +2,2   

5)   Marius Wasström                  IFRaseb                   5,59 +0,8          
     5,09   5,31   5,46   5,54   5,59   5,42   
     +1,8   +0,7   +2,1   +3,2   +0,8   +3,1   

6)   Rännar Michael                   IFVom                     5,30 +2,2  5,00 +0,9
     4,72   5,20   3,69   4,37   5,30   5,00   
     +1,6   +2,7   +1,3   +3,6   +2,2   +0,9   

7)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  4,92 +1,8          
     4,47   4,92   4,81   4,70   x      x      
     +1,2   +1,8   +1,4   +2,0   +2,6   +2,4   

8)   Elmer Eriksson                   IFSibboV                  4,83 +1,7          
     4,43   4,51   4,83   4,08   3,36   3,89   
     +1,6   +3,3   +1,7   +2,1   +3,6   +1,0   

9)   Emil Nylund                      IFSibboV                  4,82 +1,2          
     4,82   4,64   4,75   
     +1,2   +2,4   +1,4   

10)  Väinö Lupala                     IFRaseb                   4,70 +1,6          
     4,49   4,52   4,70   
     +2,3   +1,4   +1,6   

11)  Oliver Forsman                   IFRaseb                   4,63 +3,0          
     4,39   4,63   x      
     +2,5   +3,0   +2,4   



T15 Pituus 8.7
Loppukilpailu
1)   Celina Holmberg                  IFÅland                   5,26 +4,2  5,12 +1,3
     4,75   4,94   5,06   4,80   5,26   5,12   
     +2,6   +3,0   +3,6   +1,3   +4,2   +1,3   

2)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    5,13 +3,7  4,94 +1,5
     4,82   4,96   4,94   x      5,13   x      
     +1,3   +3,0   +1,5          +3,7          

3)   Lova Forsman                     IFDrott                   5,02 +1,2          
     4,87   4,86   4,83   4,63   x      5,02   
     +3,3   +2,2   +1,7   +2,7          +1,2   

4)   Alicia Björkvik                  IKFalken                  4,79 +3,1  4,58 +1,0
     4,59   4,71   4,79   4,73   x      4,58   
     +2,1   +3,7   +3,1   +4,2          +1,0   

5)   Ella Paukku                      EsboIF                    4,79 +3,6  4,33 +1,8
     4,73   4,79   4,51   4,33   4,69   4,57   
     +2,5   +3,6   +2,6   +1,8   +3,4   +2,9   

6)   Emma Loo                         PargIF                    4,72 +3,3  4,57 +1,8
     4,51   4,51   4,72   4,33   x      4,57   
     +2,0   +3,9   +3,3   +3,2          +1,8   

7)   Fanny Vikström                                             4,64 +2,6          
     x      x      4,64   3,95   x      4,63   
                   +2,6   +2,2          +3,0   

8)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   4,64 +2,5  4,50 +1,2
     x      4,64   4,50   4,49   x      x      
            +2,5   +1,2   +2,5                 

9)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  4,52 +1,8          
     4,17   x      4,52   
     +1,7          +1,8   

10)  Linnea Wiik                      IFSibboV                  4,49 +2,9          
     4,49   2,64   2,40   
     +2,9   +2,5   +2,5   

11)  Ana Ciornei                      IFÅsar                    4,41 +3,2          
     4,03   4,41   4,25   
     +3,4   +3,2   +3,5   

12)  Belinda Stenroos                 IFNykn                    4,29 +4,3          
     4,09   4,23   4,29   
     +2,6   +3,1   +4,3   

13)  Emma Vikman                      IFÅsar                    4,25 +3,1  4,20 +1,1
     4,20   4,25   3,96   
     +1,1   +3,1   +3,1   

14)  Carolina Sandström               IFSibboV                  4,22 +1,9          
     4,22   4,00   4,08   
     +1,9   +2,0   +2,2   

15)  Vanessa Lindberg                 IFSibboV                  4,20 +3,5          
     4,20   x      4,05   
     +3,5          +3,0   

16)  Hanna Back                       IFNykn                    4,06 +2,8          
     3,82   4,06   3,81   
     +2,6   +2,8   +2,3   

17)  Engla Liewendahl                 IFÅland                   3,91 +2,3          
     x      2,77   3,91   
            +2,9   +2,3   



T15 Kolmiloikka 7.7
Loppukilpailu
1)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  11,24 -1,1          
     11,24  10,39  10,48  10,26  10,17  10,78  
     -1,1   -2,6   -0,6   -1,4   -1,4   -2,2   

2)   Andrea Rönnskär                  IKFalken                  10,34 -1,4          
     10,06  10,34  10,29  10,24  10,27  10,18  
     -1,0   -1,4   -0,5   -1,1   -2,4   -1,9   

3)   Alicia Björkvik                  IKFalken                  10,17 -1,7          
     10,17  9,92   9,72   10,13  9,99   10,00  
     -1,7   -2,2   -1,7   -0,8   -1,2   -2,8   

4)   Emma Loo                         PargIF                    9,77 -2,3          
     9,70   9,71   9,65   9,52   9,77   9,56   
     -1,7   -1,5   -2,7   -1,5   -2,3   -2,3   

5)   Victoria Lindberg                IFSibboV                  9,58 -1,0          
     9,58   9,19   8,96   x      x      x      
     -1,0   -1,7   -2,5                        

6)   Hanna Back                       IFNykn                    9,12 -3,1          
     8,95   8,82   9,12   8,97   8,76   8,84   
     -1,1   -0,7   -3,1   -1,5   -0,2   -2,1   

7)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    8,82 -1,8          
     8,46   8,79   8,51   8,82   x      8,46   
     -2,3   -1,6   -1,4   -1,8   -1,3   -3,1   

8)   Vanessa Lindberg                 IFSibboV                  8,64 -1,7          
     8,59   8,49   8,39   8,59   8,51   8,64   
     -2,6   -1,0   -0,8   -0,7   -1,9   -1,7   



P15 Kolmiloikka 8.7
Loppukilpailu
1)   Niklas Tallqvist                 BorgåAk                   11,53 +2,5  11,20 +1,8
     11,26  x      11,20  x      11,12  11,53  
     +2,3   +3,8   +1,8          +3,8   +2,5   

2)   Rännar Michael                   IFVom                     11,27 +2,2  11,22 +1,7
     11,09  9,25   11,27  10,09  10,82  11,22  
     +2,9   +1,2   +2,2   +1,8   +1,6   +1,7   

3)   Emil Nylund                      IFSibboV                  10,55 +3,5  10,26 +2,0
     10,55  10,26  9,98   9,84   9,93   10,24  
     +3,5   +2,0   +1,6   +2,5   +3,1   +4,3   

4)   Oliver Heikkinen                 IFRaseb                   10,13 +2,6  10,11 +1,5
     9,98   10,13  10,11  9,88   x      9,37   
     +2,0   +2,6   +1,5   +2,8          +5,1   

5)   Daniel Wickström                 IFSibboV                  10,02 +2,1          
     9,82   10,02  x      9,57   x      9,50   
     +3,2   +2,1          +4,9          +2,9   

6)   Oliver Forsman                   IFRaseb                   9,53 +2,5  9,24 +1,3
     9,24   9,47   9,53   8,91   9,18   8,45   
     +1,3   +2,6   +2,5   +2,1   +2,5   +3,4   



T15 Kuula 7.7
Loppukilpailu
1)   Patricia Kellgren                HIFK                      13,18             
     x      13,18  x      x      x      x      

2)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   12,17             
     10,53  11,54  12,17  12,02  11,00  11,67  

3)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   10,75             
     9,34   10,45  10,75  10,12  10,31  10,75  

4)   Wilma Hautamäki                  IKFalken                  9,94              
     7,73   8,89   x      9,13   x      9,94   

5)   Jonna Virén                      LiljIK                    9,57              
     8,99   8,93   x      9,57   9,37   8,98   

6)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    9,56              
     8,94   9,34   8,85   8,94   9,18   9,56   

7)   Emmi Parhiala                    IKFalken                  9,27              
     9,27   8,96   9,17   x      9,12   x      

8)   Fanny Forsman                    VasaIS                    8,93              
     8,93   8,38   8,69   8,46   x      8,24   

9)   Nathalie Nyback                  IFNykn                    8,19              
     8,19   8,02   7,93   

10)  Michelle Nyback                  IFNykn                    7,72              
     7,32   7,68   7,72   



P15 Kuula 8.7
Loppukilpailu
1)   Lauri Wuorenrinne                IFRaseb                   12,73             
     11,74  11,80  12,07  12,20  12,73  x      

2)   Ahti Pokkinen                    IFSibboV                  12,50             
     12,50  x      x      x      x      x      

3)   Väinö Lupala                     IFRaseb                   11,22             
     10,03  9,88   10,37  11,22  10,65  10,75  

4)   Robin Hildén                     IFSibboV                  11,06             
     10,24  10,37  x      10,72  10,68  11,06  

5)   Viggo Hiltunen                   LarsmoIF                  10,16             
     10,16  8,94   8,73   9,22   8,48   8,91   

6)   Jon Sundberg                     IFDrott                   10,13             
     9,28   9,24   9,61   10,13  9,78   9,85   

7)   Ben Grönlund                     IFRaseb                   10,09             
     10,09  9,10   x      9,70   9,90   9,55   

8)   Lucas Nordgren                   IFKraft                   10,06             
     9,75   9,43   9,06   9,88   9,64   10,06  

9)   Aron Johansson                   BorgåAk                   9,28              
     8,77   9,17   9,28   



P15 Kiekko 7.7
Loppukilpailu
1)   Ahti Pokkinen                    IFSibboV                  47,58             
     x      47,58  x      x      x      x      

2)   Lauri Wuorenrinne                IFRaseb                   44,83             
     x      44,83  43,04  43,04  44,80  x      

3)   Ben Grönlund                     IFRaseb                   35,17             
     32,22  33,69  34,89  35,17  x      33,23  

4)   Lucas Nordgren                   IFKraft                   30,74             
     27,15  30,56  x      29,05  30,74  28,05  

5)   Jon Sundberg                     IFDrott                   29,77             
     x      29,77  x      20,96  x      x      

6)   Robin Hildén                     IFSibboV                  29,13             
     x      x      x      x      x      29,13  

7)   Aron Johansson                   BorgåAk                   24,08             
     24,08  22,26  x      x      23,99  x      

8)   Edward Wikar                     IFDrott                   17,24             
     x      x      x      x      17,24  -      



T15 Kiekko 8.7
Loppukilpailu
1)   Patricia Kellgren                HIFK                      51,84             
     51,61  47,48  x      49,50  51,34  51,84  

2)   Sofia Hagman                     IKFalken                  29,35             
     23,16  29,35  x      29,14  x      26,29  

3)   Felicia Lindström                IFFemman                  29,09             
     29,09  x      x      x      28,53  27,02  

4)   Michelle Karlsson                VasaIS                    27,60             
     25,84  23,94  x      27,60  x      27,24  

5)   Jonna Virén                      LiljIK                    26,16             
     25,47  26,16  x      23,44  25,60  x      

6)   Michelle Nyback                  IFNykn                    26,10             
     x      26,10  x      24,78  25,69  24,60  

7)   Wilma Hautamäki                  IKFalken                  25,96             
     x      24,18  25,96  x      23,43  x      

8)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   24,92             
     24,92  x      -      -      -      -      



P15 Moukari 7.7
Loppukilpailu
1)   Lauri Wuorenrinne                IFRaseb                   39,15             
     39,15  38,52  39,02  x      x      x      

2)   Aron Johansson                   BorgåAk                   35,88             
     32,88  35,88  35,63  32,09  x      34,80  

3)   Robin Hildén                     IFSibboV                  35,81             
     x      35,81  32,40  33,77  x      x      

4)   Ahti Pokkinen                    IFSibboV                  34,39             
     x      34,07  x      x      34,39  x      



T15 Moukari 8.7
Loppukilpailu
1)   Charlotta Sandkulla              IFÅsar                    46,93             
     45,70  x      x      45,00  41,35  46,93  

2)   Senja Pantti                     IFSibboV                  39,88             
     37,27  35,33  39,88  38,91  39,04  x      

3)   Sara Puustinen                   BorgåAk                   39,59             
     37,23  35,36  x      38,57  x      39,59  

4)   Jonna Virén                      LiljIK                    34,56             
     34,56  x      32,06  31,95  30,85  31,47  

5)   Sandra Hongell                   IFÅsar                    33,69             
     x      x      33,69  x      x      33,17  

6)   Sofia Hagman                     IKFalken                  30,17             
     x      x      26,76  30,17  x      x      

7)   Nathalie Nyback                  IFNykn                    29,77             
     x      26,32  29,77  28,89  x      29,42  

8)   Michelle Nyback                  IFNykn                    24,87             
     24,87  x      x      x      23,51  x      

     Emmanuela Koomson                IFLänken                  NM                
     x      x      x      



T15 Keihäs 7.7
Loppukilpailu
1)   Wilma Hautamäki                  IKFalken                  34,47             
     30,71  29,12  30,68  34,47  29,44  32,49  

2)   Michelle Karlsson                VasaIS                    30,87             
     27,91  30,87  30,86  28,27  30,62  28,58  

3)   Nathalie Nyback                  IFNykn                    26,44             
     20,99  x      24,96  22,82  22,44  26,44  

4)   Teodora Westerlund               IFDrott                   25,52             
     22,17  25,52  25,48  23,40  24,06  -      



P15 Keihäs 8.7
Loppukilpailu
1)   Lauri Wuorenrinne                IFRaseb                   48,66             
     47,18  48,66  x      45,04  x      46,94  

2)   Ben Grönlund                     IFRaseb                   42,27             
     x      36,93  37,17  38,98  38,57  42,27  

3)   Robin Hildén                     IFSibboV                  37,79             
     35,58  x      x      35,61  36,83  37,79  

4)   Ahti Pokkinen                    IFSibboV                  34,75             
     x      x      x      x      x      34,75  

5)   Viggo Hiltunen                   LarsmoIF                  34,35             
     33,83  33,37  34,35  31,35  32,73  32,57  



P15 3000m kävely 8.7
Loppukilpailu
1)   Jonathan Ekberg                  EsboIF                    15.44,54          


T15 3000m kävely 8.7
Loppukilpailu
1)   Teodora Westerlund               IFDrott                   19.58,04          


M17 100m 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Severi Mäntylä                   BorgåAk                   10,87             
2)   Alexander Björkgren              IFDrott                   11,10             
3)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 11,21             
4)   Steven Portin                    IKFalken                  11,32             
5)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    11,41             
6)   Daniel Niva                      BorgåAk                   11,44             
7)   Henrik Illman                    BorgåAk                   11,52             
8)   Toni Appelqvist                  EsboIF                    11,70             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Steven Portin                    IKFalken                  11,29Q            
2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    11,51Q            
3)   Sebastian Lundqvist              BorgåAk                   11,72             
4)   Anton Sandvik                    IFVom                     11,75             
5)   Christoffer Pått                 VasaIS                    11,91             
6)   Tommy Huynh                      IFDrott                   13,68             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,6
1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   11,28Q            
2)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 11,31Q            
3)   Daniel Niva                      BorgåAk                   11,58q            
4)   Mattias Asp                      VasaIS                    11,87             
5)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  12,06             
6)   Axel Norrbacka                   IKFalken                  12,54             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +2,3
1)   Severi Mäntylä                   BorgåAk                   10,99Q            
2)   Henrik Illman                    BorgåAk                   11,53Q            
3)   Toni Appelqvist                  EsboIF                    11,70q            
4)   Lucas Mulders                    VasaIS                    12,00             
5)   Johannes Åhman                   IFDrott                   12,18             


N17 100m 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    12,18             
2)   Fina Backholm                    VasaIS                    12,65             
3)   Jessica Laxen                    IFSibboV                  12,80             
4)   Adina Renlund                    IFÅland                   12,84             
5)   Rebecca Åkerholm                 IFDrott                   12,92             
6)   Venla Simolin                    EsboIF                          13,24             
7)   Catarina Korkman                 EsboIF                    13,29             
8)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    13,95             



Alkuerät erä 1, Tuuli: +3,5
1)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    12,39Q            
2)   Adina Renlund                    IFÅland                   12,78Q            
3)   Venla Simolin                    Esbo IF                          13,29Q            
4)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    13,98q            
     Emma Lipkin                      IFKraft                   DQ                

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,2
1)   Fina Backholm                    VasaIS                    12,81Q            
2)   Jessica Laxen                    IFSibboV                  12,84Q            
3)   Rebecca Åkerholm                 IFDrott                   13,04Q            
4)   Catarina Korkman                 EsboIF                    13,25q            


M17 200m 7.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 22,73             
2)   Alexander Björkgren              IFDrott                   23,11             
3)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    23,15             
4)   Matvei Telov                     HIFK                      23,35             
5)   Daniel Niva                      BorgåAk                   23,55             
6)   Henrik Illman                    BorgåAk                   23,86             
7)   Mattias Asp                      VasaIS                    24,13             
     Akseli Salin                     HIFK                      DNF               


Alkuerät erä 1, Tuuli: +3,2
1)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 22,73Q            
2)   Alexander Björkgren              IFDrott                   22,79Q            
3)   Matvei Telov                     HIFK                      23,44Q            
4)   Anton Sandvik                    IFVom                     24,03             
5)   Lucas Mulders                    VasaIS                    24,22             
6)   Johannes Åhman                   IFDrott                   24,46             
7)   Alfons Söderman                  IFDrott                   24,57             
8)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  26,29             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    23,53Q            
2)   Daniel Niva                      BorgåAk                   23,58Q            
3)   Henrik Illman                    BorgåAk                   23,75Q            
4)   Akseli Salin                     HIFK                      23,78q            
5)   Mattias Asp                      VasaIS                    23,93q            
6)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  24,41             
7)   Sebastian Lundqvist              BorgåAk                   24,45             
8)   Tommy Huynh                      IFDrott                   29,70             


N17 200m 7.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    25,38             
2)   Anni Nylund                      IFÅland                   26,28             
3)   Adina Renlund                    IFÅland                   26,55             
4)   Michelle Österblad               MalaxIF                   26,62             
5)   Catarina Korkman                 EsboIF                    27,29             
6)   Jessica Laxen                    IFSibboV                  27,31             
7)   Rebecca Åkerholm                 IFDrott                   27,47             
8)   Cecilia Ek                       BorgåAk                   27,83             


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Anni Nylund                      IFÅland                   26,55Q            
2)   Michelle Österblad               MalaxIF                   26,78Q            
3)   Catarina Korkman                 EsboIF                    27,36Q            
4)   Rebecca Åkerholm                 IFDrott                   27,43q            
5)   Eleonora Von Wetter-Rosenthal    IFÅland                   29,58             
6)   Eveliina Suvanto                 IKFalken                  30,24             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,6
1)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    26,21Q            
2)   Adina Renlund                    IFÅland                   26,70Q            
3)   Jessica Laxen                    IFSibboV                  27,03Q            
4)   Cecilia Ek                       BorgåAk                   27,81q            
5)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    29,28             


M17 400m 8.7
1)   Akseli Salin                     HIFK                      52,67             
2)   Josef Höglund                    IKFalken                  55,05             
3)   Matvei Telov                     HIFK                      55,60             
4)   Ali Cheraghi                     IKFalken                  55,72             
5)   Lucas Mulders                    VasaIS                    56,47             
6)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  56,49             
7)   Johannes Åhman                   IFDrott                   57,02             
8)   Robin Dahlström                  IFRaseb                   57,06             
9)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  1.00,23           
10)  Nico Mäenpää                     GamlakIF                  1.05,11           

Loppukilpailu erä 1
1)   Akseli Salin                     HIFK                      52,67             
2)   Josef Höglund                    IKFalken                  55,05             
3)   Ali Cheraghi                     IKFalken                  55,72             
4)   Lucas Mulders                    VasaIS                    56,47             
5)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  56,49             

Loppukilpailu erä 2
1)   Matvei Telov                     HIFK                      55,60             
2)   Johannes Åhman                   IFDrott                   57,02             
3)   Robin Dahlström                  IFRaseb                   57,06             
4)   Carl-Ivar Back                   IFSibboV                  1.00,23           
5)   Nico Mäenpää                     GamlakIF                  1.05,11           


N17 400m 8.7
Loppukilpailu
1)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    58,97             
2)   Anni Nylund                      IFÅland                   59,26             
3)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    59,56             
4)   Catarina Korkman                 EsboIF                    1.04,92           
     Eleonora Von Wetter-Rosenthal    IFÅland                   DNS               


M17 800m 7.7
Loppukilpailu
1)   Josef Höglund                    IKFalken                  2.05,65           
2)   Ali Cheraghi                     IKFalken                  2.11,09           
3)   Viktor Björkell                  VasaIS                    2.13,18           
4)   Robin Dahlström                  IFRaseb                   2.16,13           
5)   Axel Norrbacka                   IKFalken                  2.21,36           


N17 800m 7.7
Loppukilpailu
1)   Suzette Finne                    IKFalken                  2.25,21           
2)   Sofia Fogström                   VasaIS                    2.25,74           
3)   Fanny Rintanen                   IFVom                     2.32,22           


M17 1500m 8.7
Loppukilpailu
1)   Johannes Ehrs                    IFVom                     4.43,33           
2)   Viktor Björkell                  VasaIS                    4.53,26           


N17 1500m 8.7

M17 3000m 7.7
Loppukilpailu
1)   Johannes Ehrs                    IFVom                     10.09,85          
2)   Johan Friman                     VasaIS                    10.46,45          


N17 3000m 7.7
Loppukilpailu
1)   Eveliina Suvanto                 IKFalken                  12.51,24          


N17 100m aidat 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1)   Wilma Jungar                     EsboIF                    15,04             
2)   Ida Backman                      IFDrott                   17,00             


M17 110m aidat 8.7
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   14,77             
2)   Fredrik Björkqvist               IFÅsar                    15,04             


M17 400m aidat 7.7
Loppukilpailu
1)   Ali Cheraghi                     IKFalken                  1.04,40           


N17 400m aidat 7.7

M17 2000m esteet 8.7
Loppukilpailu
1)   Johan Friman                     VasaIS                    7.29,41           


N17 2000m esteet 8.7
Loppukilpailu
1)   Sofia Fogström                   VasaIS                    7.53,79           
2)   Suzette Finne                    IKFalken                  8.17,64           
3)   Eveliina Suvanto                 IKFalken                  
9.01,82
     Kaisla Keiski                    KälvTa
8.36,02           


N17 Korkeus 7.7
Loppukilpailu
1)   Meeri Salomaa                    EsboIF                    158               
     155    158    161    
     o      xo     xxx    

2)   Rebecca Åkerholm                 IFDrott                   152               
     142    147    152    155    
     o      o      o      xxx    

3)   Victoria Myntti                  IFDrott                   147               
     142    147    152    
     o      o      xxx    

     Moa Pesonen                    IFÅland                                     
DNS

M17 Korkeus 7.7
Loppukilpailu
1)   Toni Appelqvist                 EsboIF                    162               
     157    162    167    
     xo     o      xxx    



M17 Seiväs 7.7
Loppukilpailu
1)   Albin Lundberg                   VasaIS                    400               
     280    290    300    310    320    330    340    350    360    370    380    390    400    415    
     -      -      -      -      -      -      -      -      xo     -      o      -      xxo    xxx    

2)   Simon Stjärnfelt                 IFÅland                   290               
     280    290    300    
     xxo    o      xxx    



N17 Seiväs 8.7
Loppukilpailu
1)   Tilda Borgmästars                IKFalken                  290               
     200    210    220    230    240    250    260    270    280    290    302    
     -      -      -      -      -      -      -      xxo    o      xo     xxx    

2)   Moa Parkkinen                    IFDrott                   260               
     200    210    220    230    240    250    260    270    
     o      -      o      o      o      o      xo     xxx    



M17 Pituus 7.7
Loppukilpailu
1)   Alexander Björkgren              IFDrott                   6,40 +1,6          
     5,97   5,99   6,25   6,40   5,86   6,14   
     +2,5   +0,6   +1,9   +1,6   +1,6   +1,5   

2)   Toni Appelqvist                  EsboIF                    5,88 +0,6          
     5,69   5,73   5,74   5,88   5,78   x      
     +0,7   +2,7   +1,8   +0,6   +0,9   +2,3   

3)   Enfors Jonatan                   IFÅsar                    5,77 +3,1  5,76 +1,4
     5,76   5,66   5,77   5,63   x      5,58   
     +1,4   +0,8   +3,1   +4,2   +2,4   +1,2   

4)   Oliver Enqvist                   IFSibboV                  5,61 +2,2  5,57 +1,7
     5,19   5,18   5,20   5,22   5,61   5,57   
     +1,3   +1,6   +0,9   +3,2   +2,2   +1,7   

5)   Daniel Niva                      BorgåAk                   4,79 +3,4  3,36 +2,0
     3,36   4,79   4,03   -      -      -      
     +2,0   +3,4   +2,2                        



N17 Pituus 7.7
Loppukilpailu
1)   Wilma Jungar                     EsboIF                    5,20 +3,3  5,06 +1,9
     4,82   5,05   5,04   5,06   5,07   5,20   
     +2,3   +1,4   +1,4   +1,9   +2,2   +3,3   

2)   Matilda Nyman                    IFDrott                   4,93 +1,4          
     4,68   4,65   4,93   4,64   4,75   4,81   
     +1,7   +1,5   +1,4   +2,4   +1,4   +1,0   

3)   Ina Pajunen                      IFÅsar                    4,92 +1,7          
     4,92   4,48   x      4,80   4,72   x      
     +1,7   +1,7   +1,5   +1,5   +2,6   +1,8   

4)   Victoria Myntti                  IFDrott                   4,83 +0,9          
     x      4,83   x      4,55   4,40   4,75   
     +1,2   +0,9   +1,1   +1,1   +1,6   +1,7   

5)   Ida Backman                      IFDrott                   4,78 +2,1  4,69 +0,8
     4,66   4,48   x      4,69   4,69   4,78   
     +1,8   +1,8   +1,9   +0,8   +1,3   +2,1   

6)   Alva Åkerholm                    IFDrott                   4,77 +1,4          
     4,36   4,72   4,77   4,63   4,57   4,71   
     +2,0   +1,9   +1,4   +2,1   +1,2   +0,7   

7)   Venla Simolin                    EsboIF                    4,29 +1,0          
     3,48   4,05   4,13   3,81   4,29   4,20   
     +2,2   +2,8   +1,7   +2,5   +1,0   +1,4   



M17 Kolmiloikka 8.7
Loppukilpailu
1)   Christoffer Pått                 VasaIS                    12,17 +4,0  11,30 +1,0
     11,30  11,52  x      11,83  x      12,17  
     +1,0   +2,3          +2,1          +4,0   

2)   Enfors Jonatan                   IFÅsar                    11,81 +3,3  11,22 +1,4
     11,27  x      x      11,81  x      11,22  
     +4,5                 +3,3          +1,4   

3)   Rasmus Lahti                     IFDrott                   11,80 +3,5          
     11,61  11,77  11,70  x      10,48  11,80  
     +3,9   +2,8   +2,3          +4,1   +3,5   

4)   Sebastian Lundqvist              BorgåAk                   11,57 +1,3          
     10,61  10,84  10,92  11,03  11,27  11,57  
     +1,3   +1,1   +2,8   +1,1   +1,5   +1,3   



N17 Kolmiloikka 8.7
Loppukilpailu
1)   Ina Pajunen                      IFÅsar                    10,95 +2,3          
     x      10,79  10,51  x      10,95  10,82  
            +3,2   +2,5          +2,3   +4,1   

2)   Victoria Myntti                  IFDrott                   10,47 +1,3          
     9,95   x      x      10,36  x      10,47  
     +2,5                 +1,1          +1,3   

3)   Matilda Nyman                    IFDrott                   10,39 +2,7  10,37 +1,9
     9,83   9,93   10,20  10,37  10,19  10,39  
     +1,8   +2,4   +2,4   +1,9   +2,5   +2,7   

4)   Wilma Sundqvist                  IFKraft                   10,26 +1,6          
     10,26  9,96   9,80   x      9,80   10,04  
     +1,6   +1,7   +3,7          +0,9   +1,2   

5)   Siiri Metsälä                    EsboIF                    10,11 +1,9          
     10,00  10,11  10,05  -      9,84   10,05  
     +2,2   +1,9   +1,6          +2,4   +1,3   

6)   Ida Backman                      IFDrott                   10,10 +1,5          
     10,10  9,76   9,96   10,01  -      -      
     +1,5   +2,3   +2,6   +1,4                 



N17 Kuula 7.7
Loppukilpailu
1)   Linn Sund                        VasaIS                    14,65             
     14,28  14,65  13,97  x      13,00  x      

2)   Elin Källberg                    VasaIS                    12,16             
     x      12,16  9,61   -      -      -      

3)   Felicia Meriheinä                LiljIK                    11,72             
     x      11,42  11,28  x      11,17  11,72  

4)   Tilda Borgmästars                IKFalken                  10,06             
     10,06  9,62   9,52   9,63   10,03  9,47   

5)   Christina Dahl                   IFDrott                   9,21              
     8,63   8,87   8,83   8,61   9,21   8,96   



M17 Kuula 8.7
Loppukilpailu
1)   Tobias Söderholm                 SjundeåIF                 13,06             
     12,77  12,86  12,82  12,63  x      13,06  

2)   Alfons Söderman                  IFDrott                   12,78             
     12,32  11,72  12,23  12,37  12,78  12,39  

3)   Jesse Sorvari                    BorgåAk                   12,51             
     11,26  11,14  10,73  11,34  12,13  12,51  

4)   Enfors Jonatan                   IFÅsar                    10,25             
     9,70   10,25  10,21  -      -      -      



M17 Kiekko 7.7
Loppukilpailu
1)   Tobias Söderholm                 SjundeåIF                 31,23             
     27,63  28,74  31,23  x      x      x      

2)   Lucas Stjärnfelt                 IFÅland                   27,96             
     27,96  x      x      x      x      x      

3)   Simon Stjärnfelt                 IFÅland                   27,27             
     25,93  26,70  x      27,27  x      x      



N17 Kiekko 8.7
Loppukilpailu
1)   Linn Sund                        VasaIS                    38,57             
     36,25  x      37,19  38,57  -      -      

2)   Elin Källberg                    VasaIS                    34,11             
     34,11  31,53  x      x      31,36  33,11  

3)   Felicia Meriheinä                LiljIK                    31,27             
     31,27  30,60  30,26  x      x      30,81  

4)   Olivia Sabel                     IFFemman                  27,67             
     24,15  x      27,65  26,47  26,52  27,67  

5)   Lina Olenius                     BorgåAk                   23,33             
     x      23,00  x      x      x      23,33  

6)   Maria Holmberg                   IFÅland                   22,50             
     21,32  19,56  x      22,50  x      21,29  

7)   Moa Pesonen                      IFÅland                   19,43             
     x      x      x      x      x      19,43  

     Christina Dahl                   IFDrott                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



M17 Moukari 7.7
Loppukilpailu
1)   Tobias Söderholm                 SjundeåIF                 50,27             
     x      x      50,27  49,46  -      -      

2)   Lucas Stjärnfelt                 IFÅland                   34,82             
     34,82  x      x      x      x      33,57  



N17 Moukari 8.7
Loppukilpailu
1)   Felicia Meriheinä                LiljIK                    46,21             
     44,67  x      x      46,21  x      x      

2)   Wilma Sundqvist                  IFKraft                   39,34             
     35,68  35,05  33,71  35,25  x      39,34  

3)   Ellen Bos                        VasaIS                    37,32             
     32,93  34,95  x      33,82  37,32  36,22  

4)   Lina Olenius                     BorgåAk                   35,63             
     35,63  34,87  35,60  x      x      34,06  

5)   Maria Holmberg                   IFÅland                   33,73             
     30,73  30,21  33,73  32,49  30,12  31,20  

6)   Christina Dahl                   IFDrott                   32,38             
     32,38  30,90  x      x      31,28  x      



N17 Keihäs 7.7
Loppukilpailu
1)   Elin Källberg                    VasaIS                    48,90             
     39,20  46,56  48,90  46,97  46,07  x      

2)   Wilma Sundqvist                  IFKraft                   43,34             
     37,66  43,34  39,45  40,06  x      42,05  

3)   Fina Backholm                    VasaIS                    35,16             
     x      29,98  35,16  33,08  34,81  x      



M17 Keihäs 8.7
Loppukilpailu
1)   Joar Söderholm                   HIFK                      46,68             
     x      x      46,68  x      x      x      

2)   Akseli Salin                     HIFK                      35,01             
     30,51  x      x      35,01  -      x      



N17 3000m kävely 8.7

M17 5000m kävely 8.7
Loppukilpailu
1)   Rasmus Lerstrand                 VasaIS                    26.29,29          


M17 4x100m viesti 7.7
Loppukilpailu
1)   Borgå Akilles                                             
44,22
    1)Henrik Illman, 2)Daniel Niva
    3)Severi Mäntylä 4)Sebastian Lundqvist
             
2)   Vasa IS                                                                   46,13
    1)Albin Lundberg, 2)Matias Asp
    3)Christoffer Pott,4)Lucas Mahlers
             
3)   IF Drott I                  
46,56
    1) Adrian Björkgren,2)Rasmus Lahti
    3) Johannes Åhman,4)Alexander Björkgren
             
4)   IK Falken            
47,30
     1)Josef Höglund,2)Steven Portin
     3)Axel Norrbacka 4)Ali Cheragi        
5)   IF Drott II                                                             49,99
    1)Tommy Huynh 2)Isak Höglund,
    3)Edward Wikar 4) William Westerlund         
6)   IF Raseborg I                    IFRaseb                   51,05             
   1) Marius Wasström 2) Oliver Heikkinen, 
   3) Oliver Forsman, 4) Väinö Lupala


N17 4x100m viesti
1)   Vasa IS I                                             
50,36
   1)Moa Forslund, 2)Fina Backholm,
   3)Janna Siegfrids, 4)Madeleine Glasberg
2)   IF Åland I                       IFÅland                   51,56             
   1) Ida-Maria Sjölund, 2) Celina Holmberg, 
   3) Ellen Mattsson, 4) Cornelia Yttring
3)   IF Åland II                      IFÅland                   51,89             
   1) Adina Renlund, 2) Anni Nylund, 
   3) Eleonora von Wetter-Rosenthal, 4) Moa Pesonen
4)   IF Drott I                                                 
52,37
   1)Lova Forsman, 2)Rebecca Åkerholm,
   3)Mathilda Nyman, 4)Alva Åkerholm
5)   IK Falken                                                 
54,55
   1)Tilda Borgmästars,2)Andrea Rönnskär,
   3)Eveliina Suvanto,4)Alcia Björkvik
6)   IF Drott II                                                
54,60
    1)Teodora Westerlund, 2)Tilda Höglund,
    3)Tilda Gripenberg 4)Victoria Myntti         
7)   Vasa IS II                                                 
55,87
    1)Ellen Källberg, 2)Ellen Boss,
    3)Anna-Karin Engstrand, Sofia Fogström
8)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    56,36             
   1) Belinda Stenroos, 2) Hanna Back, 
   3) Laura Ström, 4) Michelle Nyback
9)   IK Falken 2                                                
56,60
   1)Laura Byström, 2)Suzette Finne,
   3)Emma Fors,4)Fanny Vikström  
             

Loppukilpailu erä 1
1)   Vasa IS I                                                  
50,36
   1)Moa Forslund, 2)Fina Backholm,
   3)Janna Siegfrids,4)Madeleine Glasberg
2)   IF Åland I                       IFÅland                   51,56             
   1) Ida-Maria Sjölund, 2) Celina Holmberg, 
   3) Ellen Mattsson, 4) Cornelia Yttring
3)   IF Drott I                                                 
52,37
   1)Lova Forsman, 2)Rebecca Åkerholm,
   3)Mathilda Nyman,3)Alva Åkerrholm
4)   IK Falken                                                  
54,55
     1)Tilda Borgmästars,2)Andrea Rönnskär,
     3)Eveliina Suvanto,4)Alicia Björkvik
5)   IF Nykarlebynejden               IFNykn                    56,36             
   1) Belinda Stenroos, 2) Hanna Back, 
   3) Laura Ström, 4) Michelle Nyback

Loppukilpailu erä 2
1)   IF Åland II                      IFÅland                   51,89             
   1) Adina Renlund, 2) Anni Nylund, 
   3) Eleonora von Wetter-Rosenthal, 4) Moa Pesonen
2)   IF Drott II                                                
54,60
    1)Teodora Westerlund, 2)Tilda Höglund,
    3)Tilda Gripenberg, 4)Victoria Myntti
3)   Vasa IS II                                                
55,87
     1)Elin Källberg, 2)Ellen Boss,
     3)Anna-Karin Engstrand, 4)Sofia Fogström
4)   IK Falken 2                                                
56,60
     1)Laura Byström, 2)Suzette Finne,
     3)Emma Fors, 4)Fanny vikström
             







© 2018 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.2.42 - 09.07.2018 08.37.26