Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.09. klo 18:00 Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset Tulokset (päivitetty: 00:08 13.09.2018)
Pitkät ratamatkat + LaihLu pk 12.9. -18 Laihia

M 10000 m (pm-kisa)
1) Mikko Kärkkäinen			KauhWi	        42.23,65

M pituus
1) Oskari Melender			VaasVa	        4,77  1,0
4,39 1,2   X  4,56 0,2   4,54 1,4   4,77 1,0   X

M kuula
1) Tommy Lahti			        IFFemman        7,48
7,08  7,42  X  7,02  7,48  X

M kiekko
1) Pyry Niskala			        SeinäjsU	56,53
56,53  X  53,82  54,99  56,07  56,08

2) Raine Munukka			KuortKu	        55,00
51,20  X  X  X  52,88  55,00

3) Timo Kööpikkä			SeinäjsU	45,81
45,81  X  X  X  X  43,94

4) Tommy Lahti			        IFFemman	18,22
X  X  16,57  16,11  X  18,22

M keihäs
1) Petri Lätti				SeinäjsU	52,47
50,55  50,37  52,47  X  50,37  X

2) Tommy Lahti			        IFFemman	24,74
21,31  21,40  23,59  23,84  24,74  23,86

P 15 seiväs
1) Matias Onnenlehto			KyrVoi		2,00
1,30 /1  1,40 /1  160 /1  170/1  180/1  190/2  2,00 /2  2,10/xxx

Juho Alasaari				LaihLu		NM
4,00 /xxx

Roy Nukala				VaasVa		NM
2,60 /xxx

P 15 kuula
1) Mika Ketola			        AlahKi		10,40
10,40  10,24  10,20  10,07  10,02  9,92

P 15 kiekko
1) Mika Ketola			        AlahKi		31,93
X  29,82  22,00  23,00  31,93  X

P 13 2000 m
1) Vikki Ylihärsilä			JalasjJa	7.33,55
2) Eeli Keckman			        KyrVoi		7.43,90

P 13 kuula
1) Eeli Keckman			        KyrVoi		9,90
9,50  9,80  9,83  X  X  9,90

P 13 kiekko
1) Matias Koskiniemi			LaihLu		29,90
28,20  29,90  25,60  27,72  X  29,20

2) Eeli Keckman			        KyrVoi		26,11
24,04  23,42  24,11  26,11  25,72  X

P 13 keihäs
1) Eeli Keckman			        KyrVoi		39,92
39,92  34,23  34,15  35,89  35,43  X

2) Robin Liljeqvist			IFNykn	        28,20
26,96  28,20  25,13  25,79  27,00  25,06

P 12 2000 m
1) Veikka Ylihärsilä			JalasjJa	7.30,05
2) Miiko Lampinen			TeuvRi		8.31,11

P 11 2000 m
1) Joni Haapamäki			SeinäjsU	7.35,05

P 11 kuula
1) Aapo Mäntylä			        VähänkVie	8,22
8,19  7,59  8,22  8,14  X  X

2) Jonas Braxén			        VasaIS		4,55
4,85  4,28  4,44  X  X  X

P 10 2000 m
1) Juuso Koski			        SeinäjsU	8.51,88
2) Jonas Braxén			        VasaIS		9.23,04

P 9 2000 m
1) Leevi Kiukkonen			KauhajKa	8.28,29
2) Aaro Lakso				LaihLu		8.46,38
3) Jatu Niemelä			        IlmajKi	        9.03,13
4) Julius Mäkiranta			VähänkVie	9.10,17

P 9 kuula
1) Eetu Ylinen				KauhajKa	7,59
6,95  7,07  6,96  6,65  7,59  6,92

2) Vilho Suutala			LapVi		6,75
6,75  6,44  X  6,18  6,48  6,02

3) Arttu Ylinen			        KauhajKa	6,43
5,99  6,43  X  5,98  6,28  5,89

4) Leevi Kiukkonen			KauhajKa	4,90
4,76  4,89  4,90  p  p  p

N 10000 m (pm-kisa)
1) Pia Siltala				LaihLu		45.28,34

N kuula
1) Ella Mäntylä			        VähänkVie	10,95
10,55  10,95  10,72  X  X  X

2) Milla Koski-Vähälä		        LimNM	        10,88
10,72  X  X  X  X 10,88

3) Alisa Luukkainen			SavonlRie	10,01
9,62  10,01  9,77  X  X  X

N kiekko
1) Heli Kortesmäki			TeuvRi		40,87
38,04  40,36  X  40,87  X  38,93

2) Emilia Kangas			SeinäjsU	40,28
39,96  40,28  39,23  X  X  X

3) Milla Koski-Vähälä		        LimNM	        33,73
X  X  31,33  32,84  33,73  X

N 17 seiväs
1) Essi Melender			VaasVa		3,50
3,00 /1  3,20 /1  3,25 /2  3,50 /1  3,66 /xxx

N 17 kuula
1) Emilia Kangas			SeinäjsU	15,70
X  X  X  X  15,70  X

N 17 keihäs
1) Anni-Linnea Alanen		        VaasVa		52,54
50,98  49,54  50,48  47,84  52,54  X

2) Wilma Sundqvist			IFKraft	        40,05
38,60  38,52  37,56  40,05  X  39,22

T 15 kuula
1) Anna Villför			        IFFemman	8,10
7,03  8,10  7,66  6,84  7,94  7,85

T 15 kiekko
1) Anna Villför			        IFFemman	16,30
X  X  16,30  13,69  X  X

T 15 keihäs
1) Noora Haapaniemi			TeuvRi		39,00
34,70  39,00  34,43  34,62  X  35,41

T 13 2000 m
1) Emma Korhonen			IFFemman	7.41,39
Anni Takamaa				LapVi		dnf

T 13 kuula
1) Minttu Koskinen			LaihLu		9,56
X  8,19  8,70  8,91  8,79  9,56

2) Kira Koivisto			LaihLu		8,04
7,93  7,71  7,71  7,71  7,85  8,04

3) Emilia Liljeqvist			IFNykn	        7,70
7,70  X  6,36  6,14  X  X

4) Emma Korhonen			IFFemman	7,31
6,63  7,28  7,24  7,02  6,62  7,31

5) Hertta Turja			        LaihLu		6,90
6,90  6,22  6,11  6,53  6,24  6,66	

T 13 kiekko
1) Cecilia Österberg			IFFemman	23,36
X  23,36  18,37  19,74  X  X

2) Emilia Liljeqvist			IFNykn	        22,78
X  X  20,21  X  19,27  22,78

3) Ida Stoor				IFFemman	17,42
X  X  17,42  X  14,68  X

T 13 keihäs
1) Kira Koivisto			LaihLu		36,94
35,70  36,33  36,06  33,48  36,94  36,29

2) Hertta Turja			        LaihLu		33,72
32,36  33,10  33,72  28,72  31,74  28,91

3) Cecilia Österberg			IFFemman	32,67
31,24  29,12  31,95  31,73  28,14  32,67

4) Emilia Liljeqvist			IFNykn	        27,73
21,13  18,91  27,73  25,73  20,12  X

5) Ida Stoor				IFFemman	26,04
26,04  25,38  X  23,76  24,23  X

T 12 2000 m
1) Milja Mäkiranta			VähänkVie	9.07,31
2) Sorella Kärki			SeinäjsU	9.59,49
3) Milla Ketomäki			LaihLu		10.08,65

T 11 2000 m
1) Mirva Näykki			        LapVi		8.14,65
2) Jiina Niemelä			IlmajKi	8.16,26

T 11 kuula
1) Sara Ylinen				KauhajKa	8,89
8,77  8,89  8,22  8,55  8,24  8,33

2) Mirella Kärki			SeinäjsU	7,45
X  7,10  6,96  7,36  7,45  7,05

3) Sanni Korhonen			IFFemman	6,89
6,71  5,95  6,28  6,89  X  5,91

4) Ilona Koskinen			LaihLu		5,96
5,96  5,52  5,23  5,29  5,50  4,89

T 10 2000 m
1) Mirella Kärki			SeinäjsU	8.52,21
2) Salla Koskela			LaihLu		9.00,36

T 9 2000 m
1) Anni Yli-Peltola			JalasjJa	8.56,79
2) Anna-Milja Laulaja		        LaihLu		9.39,91
3) Saranna Kärki			SeinäjsU	9.41,86

T 9 kuula
1) Milja Lemponen			LaihLu		4,58
3,60  2,58  3,32  3,76  4,39  4,58

2) Saranna Kärki			SeinäjsU	4,03
3,85  3,89  4,03  3,65  3,87  3,88