Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.09. klo 10:00 Uudyn pm-moniottelut 9-13 v Tulokset (päivitetty: 18:01 16.09.2018)
Uudyn pm-moniottelut 9-13 v
Vihdin Viesti
15.09.2018

P9 4-ottelu  40m
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,81              
2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,98              
3)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  7,05              
4)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,07              
5)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,21              
6)   Joa Härmä                        LänsiUU                   7,26              
7)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  7,31              
8)   Samu Taskinen                    MäntsU                    7,34              
9)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   7,36              
10)  Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,45              
11)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,47              
12)  Timi Enström                     KarkkPo                   7,54              
13)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  7,58              
14)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,60              
15)  Alexander Reichardt              HyvsU                     7,61              
15)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,61              
17)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  7,62              
18)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   7,69              
19)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   7,70              
20)  Atte Miikkulainen                RiihimKi                  7,90              
21)  Tomi Ilomäki                     VihdVie                   8,24              
22)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   8,36              
23)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  9,15              
24)  Amos Gummerus                    MäntsU                    9,23              
25)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  9,30              
26)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  9,42              
     Mikko Koivisto                   HyvsU                     DNS               
     Vertti Salminen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  7,05              
2)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  7,21              
3)   Joa Härmä                        LänsiUU                   7,26              
4)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   7,36              
5)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  7,45              
6)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  7,60              
7)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  9,30              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  6,98              
2)   Samu Taskinen                    MäntsU                    7,34              
3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  7,62              
4)   Bennie Von Gerich                VihdVie                   7,69              
5)   Tomi Ilomäki                     VihdVie                   8,24              
6)   Tobias Wunsch                    RiihimKi                  9,15              
     Mikko Koivisto                   HyvsU                     DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  6,81              
2)   Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  7,58              
3)   Aatu Kantola                     LänsiUU                   7,70              
4)   Atte Miikkulainen                RiihimKi                  7,90              
5)   Samu Ilomäki                     VihdVie                   8,36              
6)   Amos Gummerus                    MäntsU                    9,23              
     Vertti Salminen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,07              
2)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  7,31              
3)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  7,47              
4)   Timi Enström                     KarkkPo                   7,54              
5)   Alexander Reichardt              HyvsU                     7,61              
5)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,61              
7)   Matthias Wunsch                  RiihimKi                  9,42              


T9 4-ottelu  40m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  6,65              
2)   Veera Keskinen                   VihdVie                   6,89              
3)   Elina Malinen                    RiihimKi                  7,08              
4)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   7,10              
5)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,14              
6)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     7,15              
7)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,31              
8)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   7,32              
9)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,33              
10)  Nelia Krantz                     HyvsU                     7,37              
11)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,38              
12)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,43              
13)  Oona Lemmola                     KarkkPo                   7,49              
14)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,62              
15)  Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   7,86              
15)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  7,86              
17)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  7,93              
18)  Lumi Teittinen                   VihdVie                   8,04              
19)  Hilla Teittinen                  VihdVie                   8,09              
20)  Inka Taipale                     RiihimKi                  8,53              
21)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,61              
22)  Essi Lopperi                     MäntsU                    9,02              
     Meea Kettunen                    LänsiUU                   DNS               
     Elina Virtanen                   KarkkPo                   DNS               
     Ella Sahila                      JanJa                     DNS               
     Heta Mösö                        NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  6,65              
2)   Veera Keskinen                   VihdVie                   6,89              
3)   Lumi Teittinen                   VihdVie                   8,04              
4)   Inka Taipale                     RiihimKi                  8,53              
5)   Essi Lopperi                     MäntsU                    9,02              
     Meea Kettunen                    LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elina Malinen                    RiihimKi                  7,08              
2)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,14              
3)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,31              
4)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  7,38              
5)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  7,43              
6)   Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   7,86              
7)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  7,93              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   7,10              
2)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   7,32              
3)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  7,33              
4)   Nelia Krantz                     HyvsU                     7,37              
5)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  7,86              
6)   Hilla Teittinen                  VihdVie                   8,09              
     Elina Virtanen                   KarkkPo                   DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     7,15              
2)   Oona Lemmola                     KarkkPo                   7,49              
3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,62              
4)   Seela Ruponen                    RiihimKi                  8,61              
     Ella Sahila                      JanJa                     DNS               
     Heta Mösö                        NurmijYU                  DNS               


P9 4-ottelu  800m
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   2.51,42           
2)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  2.57,40           
3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3.02,09           
4)   Samu Taskinen                    MäntsU                    3.02,28           
5)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  3.08,16           
6)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3.10,03           
7)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3.12,47           
8)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3.14,19           
9)   Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  3.14,85           
10)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  3.16,84           
11)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   3.17,28           
12)  Riku Korhonen                    NurmijYU                  3.18,75           
13)  Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3.18,85           
14)  Joa Härmä                        LänsiUU                   3.18,96           
15)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  3.21,19           
16)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3.26,07           
17)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   3.30,26           
18)  Timi Enström                     KarkkPo                   3.36,20           
19)  Alexander Reichardt              HyvsU                     3.45,79           
20)  Tomi Ilomäki                     VihdVie                   3.47,45           
21)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   3.53,44           
22)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  3.53,51           
23)  Atte Miikkulainen                RiihimKi                  3.58,95           
24)  Amos Gummerus                    MäntsU                    4.03,16           
25)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  4.14,00           
26)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  4.22,18           
     Mikko Koivisto                   HyvsU                     DNS               
     Vertti Salminen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  3.08,16           
2)   Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  3.14,85           
3)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  3.16,84           
4)   Aatu Kantola                     LänsiUU                   3.17,28           
5)   Joa Härmä                        LänsiUU                   3.18,96           
6)   Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  3.21,19           
7)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  3.26,07           
8)   Alexander Reichardt              HyvsU                     3.45,79           
9)   Tomi Ilomäki                     VihdVie                   3.47,45           
10)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   3.53,44           
11)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  3.53,51           
12)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  4.14,00           
13)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  4.22,18           
     Mikko Koivisto                   HyvsU                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   2.51,42           
2)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  2.57,40           
3)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  3.02,09           
4)   Samu Taskinen                    MäntsU                    3.02,28           
5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3.10,03           
6)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3.12,47           
7)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3.14,19           
8)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  3.18,75           
9)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  3.18,85           
10)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   3.30,26           
11)  Timi Enström                     KarkkPo                   3.36,20           
12)  Atte Miikkulainen                RiihimKi                  3.58,95           
13)  Amos Gummerus                    MäntsU                    4.03,16           
     Vertti Salminen                  RiihimKi                  DNS               


T9 4-ottelu  800m
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3.04,73           
2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  3.07,01           
3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.12,81           
4)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     3.15,99           
5)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   3.18,49           
6)   Nelia Krantz                     HyvsU                     3.19,67           
7)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  3.22,05           
8)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3.22,23           
9)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3.24,83           
10)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  3.25,86           
11)  Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  3.26,41           
12)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   3.28,30           
13)  Martta Mösö                      NurmijYU                  3.30,56           
14)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  3.38,45           
15)  Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   3.43,67           
16)  Veera Keskinen                   VihdVie                   3.44,94           
17)  Hilla Teittinen                  VihdVie                   3.50,15           
18)  Lumi Teittinen                   VihdVie                   3.52,85           
19)  Inka Taipale                     RiihimKi                  3.57,84           
20)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  4.18,18           
     Meea Kettunen                    LänsiUU                   DNS               
     Elina Virtanen                   KarkkPo                   DNS               
     Ella Sahila                      JanJa                     DNS               
     Heta Mösö                        NurmijYU                  DNS               
     Oona Lemmola                     KarkkPo                   DNF               
     Essi Lopperi                     MäntsU                    DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     3.15,99           
2)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   3.18,49           
3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  3.22,05           
4)   Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  3.24,83           
5)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   3.28,30           
6)   Martta Mösö                      NurmijYU                  3.30,56           
7)   Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   3.43,67           
8)   Hilla Teittinen                  VihdVie                   3.50,15           
9)   Lumi Teittinen                   VihdVie                   3.52,85           
10)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  4.18,18           
     Elina Virtanen                   KarkkPo                   DNS               
     Ella Sahila                      JanJa                     DNS               
     Heta Mösö                        NurmijYU                  DNS               
     Meea Kettunen                    LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  3.04,73           
2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  3.07,01           
3)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  3.12,81           
4)   Nelia Krantz                     HyvsU                     3.19,67           
5)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  3.22,23           
6)   Isabella Lindberg                RiihimKi                  3.25,86           
7)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  3.26,41           
8)   Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  3.38,45           
9)   Veera Keskinen                   VihdVie                   3.44,94           
10)  Inka Taipale                     RiihimKi                  3.57,84           
     Essi Lopperi                     MäntsU                    DNF               
     Oona Lemmola                     KarkkPo                   DNF               


P9 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  120               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xo     

2)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

3)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   110               
     65     70     75     80     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Samu Taskinen                    MäntsU                    105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      o      xo     xxx    

5)   Joa Härmä                        LänsiUU                   105               
     85     90     95     100    105    110    
     xo     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

7)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    

8)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      xo     o      xxx    

9)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

10)  Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      xxo    xo     xxx    

11)  Amos Gummerus                    MäntsU                    95                
     65     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

12)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

13)  Julius Laakso                    KeskiUYU                  90                
     85     90     95     
     o      o      xxx    

13)  Ville Vuorinen                   RiihimKi                  90                
     85     90     95     
     o      o      xxx    

15)  Alexander Reichardt              HyvsU                     90                
     65     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

15)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      xo     o      xxx    

17)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  90                
     90     95     
     xo     xxx    

18)  Timi Enström                     KarkkPo                   90                
     75     80     85     90     95     
     o      o      xo     xxo    xxx    

19)  Tomi Ilomäki                     VihdVie                   90                
     65     70     75     80     85     90     95     
     o      o      xxo    xo     xxo    xxo    xxx    

20)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   85                
     65     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      o      xxx    

21)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  85                
     65     70     75     80     85     90     
     o      o      xxo    xxo    xo     xxx    

22)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  80                
     65     70     75     80     85     
     o      o      o      o      xxx    

23)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  80                
     65     70     75     80     85     
     xxo    o      o      o      xxx    

24)  Atte Miikkulainen                RiihimKi                  80                
     65     70     75     80     85     
     o      xo     xxo    o      xxx    

25)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  75                
     65     70     75     80     
     o      o      o      xxx    

26)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   65                
     65     70     
     o      xxx    

26)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  65                
     65     70     
     o      xxx    

     Mikko Koivisto                   HyvsU                                       
     65     
     DNS    



T9 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      xo     o      xo     xxo    xo     xxx    

4)   Elina Malinen                    RiihimKi                  100               
     70     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     100               
     90     95     100    105    
     o      xxo    o      xxx    

7)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  100               
     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

9)   Nelia Krantz                     HyvsU                     95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

11)  Lumi Teittinen                   VihdVie                   95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      xxo    xx-    

11)  Veera Keskinen                   VihdVie                   95                
     65     70     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xx-    

13)  Oona Lemmola                     KarkkPo                   95                
     70     75     80     85     90     95     100    
     o      xo     xo     o      o      xxo    xxx    

14)  Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   90                
     70     75     80     85     90     95     
     o      o      o      o      o      xxx    

15)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  90                
     80     85     90     95     
     xo     xxo    xo     xxx    

16)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  85                
     70     75     80     85     90     
     o      o      o      o      xxx    

17)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  85                
     70     75     80     85     90     
     xo     xo     xxo    xo     xxx    

18)  Inka Taipale                     RiihimKi                  80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    

19)  Hilla Teittinen                  VihdVie                   80                
     70     75     80     85     
     o      o      xo     xxx    

20)  Essi Lopperi                     MäntsU                    75                
     70     75     80     
     o      o      xxx    

21)  Martta Mösö                      NurmijYU                  70                
     65     70     75     80     
     o      xo     xx     x      

22)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  70                
     65     70     75     
     xo     xo     xxx    

     Elina Virtanen                   KarkkPo                                     
     65     
     DNS    

     Ella Sahila                      JanJa                                       
     65     
     DNS    

     Heta Mösö                        NurmijYU                                    
     65     
     DNS    

     Meea Kettunen                    LänsiUU                                     
     65     
     DNS    



P9 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  21,06             
     18,62  21,06  x      

2)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  18,64             
     x      11,67  18,64  

3)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  17,67             
     16,96  17,67  x      

4)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  17,03             
     17,03  14,85  14,90  

5)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   15,89             
     15,89  12,64  13,03  

6)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  15,31             
     15,31  13,16  14,39  

7)   Vertti Salminen                  RiihimKi                  13,09             
     11,07  13,09  11,70  

8)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  12,88             
     12,88  10,50  7,97   

9)   Samu Taskinen                    MäntsU                    12,80             
     12,80  11,81  10,58  

10)  Jere Paananen                    NurmijYU                  12,28             
     9,46   12,28  10,71  

11)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  12,20             
     12,20  11,69  9,65   

12)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  11,79             
     11,09  11,79  11,68  

13)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  11,09             
     9,59   11,09  8,10   

14)  Atte Miikkulainen                RiihimKi                  10,79             
     10,00  3,79   10,79  

15)  Timi Enström                     KarkkPo                   10,63             
     10,12  10,60  10,63  

16)  Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  10,51             
     10,51  9,39   10,48  

17)  Joa Härmä                        LänsiUU                   9,86              
     8,53   5,99   9,86   

18)  Tomi Ilomäki                     VihdVie                   9,25              
     9,25   7,70   7,40   

19)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   8,85              
     6,33   8,83   8,85   

20)  Amos Gummerus                    MäntsU                    8,36              
     5,73   6,55   8,36   

21)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  8,24              
     8,24   7,20   7,48   

22)  Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  8,06              
     5,42   8,06   3,78   

23)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   7,04              
     7,04   6,78   5,94   

24)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  6,75              
     6,57   4,94   6,75   

25)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   6,26              
     x      6,26   5,26   

26)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  6,11              
     6,11   5,14   4,97   

     Alexander Reichardt              HyvsU                     NM                
     x      -      -      

     Mikko Koivisto                   HyvsU                     DNS               


T9 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  14,02             
     14,02  12,29  11,89  

2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  13,55             
     13,55  10,07  11,20  

3)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  12,62             
     12,62  10,83  11,23  

4)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  11,60             
     10,77  9,84   11,60  

5)   Nelia Krantz                     HyvsU                     10,86             
     9,49   10,86  10,42  

6)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  10,29             
     9,79   10,29  8,11   

7)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   9,86              
     8,62   9,86   x      

8)   Lumi Teittinen                   VihdVie                   9,64              
     8,69   5,75   9,64   

9)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     9,60              
     7,18   8,53   9,60   

10)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  9,55              
     9,55   8,52   7,67   

11)  Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   9,48              
     9,48   7,30   8,55   

12)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  9,16              
     6,02   x      9,16   

13)  Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  8,87              
     8,87   7,56   7,46   

14)  Oona Lemmola                     KarkkPo                   8,59              
     8,59   7,12   7,00   

15)  Hilla Teittinen                  VihdVie                   7,84              
     6,72   6,69   7,84   

16)  Helmi Paananen                   LänsiUU                   7,31              
     7,31   6,70   6,75   

17)  Martta Mösö                      NurmijYU                  6,98              
     6,98   6,70   6,56   

18)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  6,34              
     5,24   6,34   x      

19)  Inka Taipale                     RiihimKi                  6,16              
     6,16   5,43   4,62   

20)  Veera Keskinen                   VihdVie                   6,03              
     5,72   6,03   5,97   

21)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  5,86              
     5,86   4,96   4,77   

22)  Essi Lopperi                     MäntsU                    4,91              
     4,29   4,78   4,91   

     Elina Virtanen                   KarkkPo                   DNS               
     Ella Sahila                      JanJa                     DNS               
     Heta Mösö                        NurmijYU                  DNS               
     Meea Kettunen                    LänsiUU                   DNS               


P9 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  778               
2)   Ville Tanskanen                  VihdVie                   761               
3)   Jere Paananen                    NurmijYU                  732               
4)   Julius Laakso                    KeskiUYU                  719               
5)   Lauri Jäske                      RiihimKi                  693               
6)   Samu Taskinen                    MäntsU                    646               
7)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  620               
8)   Ville Vuorinen                   RiihimKi                  583               
9)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  563               
9)   Joa Härmä                        LänsiUU                   563               
11)  Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  528               
12)  Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  519               
13)  Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  500               
14)  Aatu Kantola                     LänsiUU                   461               
15)  Timi Enström                     KarkkPo                   437               
16)  Jyvä-Kasperi Koskela             RiihimKi                  411               
17)  Sampsa Grönberg                  RiihimKi                  408               
18)  Atte Miikkulainen                RiihimKi                  341               
19)  Tomi Ilomäki                     VihdVie                   340               
20)  Bennie Von Gerich                VihdVie                   328               
21)  Alexander Reichardt              HyvsU                     315               
22)  Amos Gummerus                    MäntsU                    281               
23)  Jyri Korhonen                    NurmijYU                  275               
24)  Samu Ilomäki                     VihdVie                   273               
25)  Matthias Wunsch                  RiihimKi                  243               
26)  Vertti Salminen                  RiihimKi                  222               
27)  Tobias Wunsch                    RiihimKi                  191               
28)  Mikko Koivisto                   HyvsU                     0                 


T9 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eevi Aarnio                      RiihimKi                  806               
2)   Elina Malinen                    RiihimKi                  654               
3)   Linnea Teivaanmäki               HyvsU                     563               
4)   Helmi Paananen                   LänsiUU                   561               
5)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  559               
6)   Maiju Miikkulainen               RiihimKi                  555               
7)   Kaisa Alastalo                   RiihimKi                  525               
8)   Nelia Krantz                     HyvsU                     515               
9)   Oivi Heikinaho                   VihdVie                   513               
10)  Emma Liikkanen                   NurmijYU                  493               
11)  Veera Keskinen                   VihdVie                   490               
12)  Jenni Vuorinen                   RiihimKi                  468               
13)  Martta Mösö                      NurmijYU                  407               
14)  Isabella Lindberg                RiihimKi                  391               
15)  Saana Kuosmanen                  KarkkPo                   378               
16)  Lumi Teittinen                   VihdVie                   370               
17)  Oona Lemmola                     KarkkPo                   349               
18)  Veera Kyyriäinen                 RiihimKi                  328               
19)  Hilla Teittinen                  VihdVie                   300               
20)  Inka Taipale                     RiihimKi                  244               
21)  Seela Ruponen                    RiihimKi                  194               
22)  Essi Lopperi                     MäntsU                    139               
23)  Elina Virtanen                   KarkkPo                   0                 
23)  Ella Sahila                      JanJa                     0                 
23)  Heta Mösö                        NurmijYU                  0                 
23)  Meea Kettunen                    LänsiUU                   0                 


P10 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     2.54,79           
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  2.59,08           
3)   Ville Mattila                    RiihimKi                  3.04,05           
4)   Lauri Saha                       KerU                      3.06,82           
5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3.10,93           
6)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     3.16,43           
7)   Elias Oksanen                    HyvsU                     3.32,29           


T10 4-ottelu  800m
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  2.54,33           
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  2.54,80           
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  3.06,32           
4)   Venla Hyvölä                     JanJa                     3.11,06           
5)   Kia Sairanen                     HyvsU                     3.11,97           
6)   Armida Suomi                     LänsiUU                   3.15,40           
7)   Aino Kanervala                   KerkkU                    3.19,75           
8)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  3.21,76           
9)   Maija Santanen                   JanJa                     3.21,95           
10)  Oona Korhonen                    NurmijYU                  3.24,57           
11)  Liia Liski                       NummKip                   3.26,67           
12)  Inka Hämäläinen                  JanJa                     3.27,73           
13)  Tiia Enström                     KarkkPo                   3.29,34           
14)  Anni Pakkanen                    MäntsU                    3.31,97           
15)  Saana Pastinen                   NurmijYU                  3.33,72           
16)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   3.35,37           
17)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3.48,73           
18)  Esme Lopperi                     MäntsU                    4.09,27           
     Sini Virtanen                    KarkkPo                   DNS               
     Siiri Kattelus                   NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Kia Sairanen                     HyvsU                     3.11,97           
2)   Armida Suomi                     LänsiUU                   3.15,40           
3)   Aino Kanervala                   KerkkU                    3.19,75           
4)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  3.21,76           
5)   Maija Santanen                   JanJa                     3.21,95           
6)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  3.33,72           
7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3.48,73           
8)   Esme Lopperi                     MäntsU                    4.09,27           
     Siiri Kattelus                   NurmijYU                  DNS               
     Sini Virtanen                    KarkkPo                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  2.54,33           
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  2.54,80           
3)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  3.06,32           
4)   Venla Hyvölä                     JanJa                     3.11,06           
5)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  3.24,57           
6)   Liia Liski                       NummKip                   3.26,67           
7)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     3.27,73           
8)   Tiia Enström                     KarkkPo                   3.29,34           
9)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    3.31,97           
10)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   3.35,37           


P10 4-ottelu  60m aidat
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  11,42             
2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  11,57             
3)   Elias Oksanen                    HyvsU                     11,63             
4)   Ville Mattila                    RiihimKi                  12,35             
5)   Anton Sokoff                     HyvsU                     12,99             
6)   Lauri Saha                       KerU                      13,09             
7)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     15,31             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  11,42             
2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  11,57             
3)   Anton Sokoff                     HyvsU                     12,99             
4)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     15,31             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elias Oksanen                    HyvsU                     11,63             
2)   Ville Mattila                    RiihimKi                  12,35             
3)   Lauri Saha                       KerU                      13,09             


T10 4-ottelu  60m aidat
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  10,85             
2)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  11,09             
3)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    11,14             
4)   Laura Mantila                    RiihimKi                  11,54             
5)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     12,09             
6)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  12,11             
7)   Kia Sairanen                     HyvsU                     12,67             
8)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  12,87             
9)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  12,91             
10)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   12,93             
11)  Armida Suomi                     LänsiUU                   12,97             
12)  Tiia Enström                     KarkkPo                   13,02             
13)  Aino Kanervala                   KerkkU                    13,54             
14)  Maija Santanen                   JanJa                     14,18             
15)  Venla Hyvölä                     JanJa                     14,36             
16)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   14,42             
17)  Esme Lopperi                     MäntsU                    15,21             
18)  Liia Liski                       NummKip                   15,26             
     Sini Virtanen                    KarkkPo                   DNS               
     Siiri Kattelus                   NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Kia Sairanen                     HyvsU                     12,67             
2)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  12,91             
3)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   12,93             
4)   Esme Lopperi                     MäntsU                    15,21             
     Sini Virtanen                    KarkkPo                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     12,09             
2)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  12,87             
3)   Venla Hyvölä                     JanJa                     14,36             
4)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   14,42             
     Siiri Kattelus                   NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  11,09             
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    11,14             
3)   Armida Suomi                     LänsiUU                   12,97             
4)   Aino Kanervala                   KerkkU                    13,54             
5)   Liia Liski                       NummKip                   15,26             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  10,85             
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  11,54             
3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  12,11             
4)   Tiia Enström                     KarkkPo                   13,02             
5)   Maija Santanen                   JanJa                     14,18             


P10 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elias Oksanen                    HyvsU                     125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Lauri Saha                       KerU                      115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Anton Sokoff                     HyvsU                     115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  110               
     100    105    110    115    
     o      xo     xo     xxx    

6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     80                
     80     85     
     o      x--    



T10 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Aino Kanervala                   KerkkU                    115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Venla Hyvölä                     JanJa                     115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

7)   Laura Mantila                    RiihimKi                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Liia Liski                       NummKip                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      xxo    xo     o      xxo    xxx    

9)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

11)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

12)  Saana Pastinen                   NurmijYU                  105               
     95     100    105    110    
     xo     xo     xo     xxx    

13)  Armida Suomi                     LänsiUU                   100               
     95     100    105    
     o      o      xxx    

14)  Kia Sairanen                     HyvsU                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      xo     x--    

14)  Maija Santanen                   JanJa                     100               
     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxx    

16)  Esme Lopperi                     MäntsU                    95                
     85     90     95     100    
     o      o      xxo    xxx    

17)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   90                
     85     90     95     
     o      o      xxx    

17)  Tiia Enström                     KarkkPo                   90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    

     Siiri Kattelus                   NurmijYU                                    
     120    
     DNS    

     Sini Virtanen                    KarkkPo                                     
     120    
     DNS    



P10 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     28,54             
     27,00  28,54  27,10  

2)   Lauri Saha                       KerU                      20,56             
     18,35  20,56  17,38  

3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  18,28             
     15,72  18,28  10,78  

4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     17,86             
     14,17  17,86  8,09   

5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  17,25             
     x      13,87  17,25  

6)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     13,94             
     13,94  13,13  11,55  

7)   Ville Mattila                    RiihimKi                  9,98              
     x      x      9,98   



T10 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  25,35             
     25,35  24,51  24,37  

2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  22,68             
     22,68  19,54  18,62  

3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  19,77             
     17,77  19,77  18,57  

4)   Veera Joutlahti                  LänsiUU                   19,40             
     17,69  18,01  19,40  

5)   Kia Sairanen                     HyvsU                     17,51             
     15,39  17,51  17,34  

6)   Armida Suomi                     LänsiUU                   16,34             
     16,13  15,46  16,34  

7)   Aino Kanervala                   KerkkU                    15,94             
     15,30  12,18  15,94  

8)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  15,75             
     15,75  12,34  11,94  

9)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  15,72             
     13,42  15,72  14,88  

10)  Henni Piirainen                  KeskiUYU                  15,12             
     15,12  11,80  14,00  

11)  Anni Pakkanen                    MäntsU                    11,01             
     8,44   10,64  11,01  

12)  Inka Hämäläinen                  JanJa                     10,79             
     10,79  10,39  10,44  

13)  Venla Hyvölä                     JanJa                     10,76             
     10,46  10,53  10,76  

14)  Esme Lopperi                     MäntsU                    10,66             
     10,66  10,25  10,63  

15)  Tiia Enström                     KarkkPo                   9,85              
     9,85   9,33   8,56   

16)  Liia Liski                       NummKip                   9,36              
     8,69   8,43   9,36   

17)  Maija Santanen                   JanJa                     8,79              
     8,51   8,79   7,33   

18)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   8,69              
     7,53   7,41   8,69   

     Siiri Kattelus                   NurmijYU                  DNS               
     Sini Virtanen                    KarkkPo                   DNS               


P10 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Anton Sokoff                     HyvsU                     1014              
2)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  962               
3)   Joona Paananen                   NurmijYU                  940               
4)   Elias Oksanen                    HyvsU                     916               
5)   Lauri Saha                       KerU                      842               
6)   Ville Mattila                    RiihimKi                  721               
7)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     481               


T10 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     RiihimKi                  1261              
2)   Laura Mantila                    RiihimKi                  1054              
3)   Henni Piirainen                  KeskiUYU                  1016              
4)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  852               
5)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    826               
6)   Kia Sairanen                     HyvsU                     740               
7)   Inka Hämäläinen                  JanJa                     732               
8)   Ellen Laukkanen                  RiihimKi                  721               
9)   Aino Kanervala                   KerkkU                    714               
10)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   711               
11)  Armida Suomi                     LänsiUU                   693               
12)  Saana Pastinen                   NurmijYU                  667               
13)  Venla Hyvölä                     JanJa                     636               
14)  Liia Liski                       NummKip                   543               
15)  Tiia Enström                     KarkkPo                   536               
16)  Maija Santanen                   JanJa                     516               
17)  Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   415               
18)  Esme Lopperi                     MäntsU                    403               
19)  Siiri Kattelus                   NurmijYU                  0                 
19)  Sini Virtanen                    KarkkPo                   0                 


P11 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  2.37,93           
2)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  2.51,08           
3)   Eetu Autio                       JanJa                     2.58,84           
4)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     3.01,57           
5)   Joonas Laine                     RiihimKi                  3.10,08           
6)   Miika Lipsanen                   JanJa                     3.12,49           
7)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  3.13,79           
     Aleksi Salminen                  RiihimKi                  DNS               
     Christian Lindberg               RiihimKi                  DNS               
     Nuutti Stark                     VihdVie                   DNS               


T11 4-ottelu  800m
1)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  2.44,89           
2)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   2.45,76           
3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    2.47,17           
4)   Elsa Pinola                      HyvsU                     2.57,83           
5)   Meeri Koliseva                   JanJa                     2.59,58           
6)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  3.00,34           
7)   Neea Taskinen                    MäntsU                    3.01,23           
8)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3.04,43           
9)   Neela Jakonen                    HyvsU                     3.04,94           
10)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  3.06,27           
11)  Helka Pelkonen                   KerkkU                    3.06,89           
12)  Liisi Halén                      LänsiUU                   3.07,49           
13)  Hanna Henttonen                  JanJa                     3.07,84           
14)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  3.07,94           
15)  Silja Niemi                      MäntsU                    3.08,35           
16)  Venla Liukkonen                  JanJa                     3.08,61           
17)  Anni Huttunen                    HyvsU                     3.09,26           
18)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  3.24,13           
19)  Elli Paananen                    LänsiUU                   3.33,17           
     Linnea Ruhala                    KerkkU                    DNS               
     Meri Kuivalainen                 NummKip                   DNS               
     Laura Karusalmi                  VihdVie                   DNS               
     Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    2.47,17           
2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     2.57,83           
3)   Neea Taskinen                    MäntsU                    3.01,23           
4)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    3.06,89           
5)   Liisi Halén                      LänsiUU                   3.07,49           
6)   Hanna Henttonen                  JanJa                     3.07,84           
7)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  3.07,94           
8)   Silja Niemi                      MäntsU                    3.08,35           
9)   Venla Liukkonen                  JanJa                     3.08,61           
     Laura Karusalmi                  VihdVie                   DNS               
     Linnea Ruhala                    KerkkU                    DNS               
     Meri Kuivalainen                 NummKip                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  2.44,89           
2)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   2.45,76           
3)   Meeri Koliseva                   JanJa                     2.59,58           
4)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  3.00,34           
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  3.04,43           
6)   Neela Jakonen                    HyvsU                     3.04,94           
7)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  3.06,27           
8)   Anni Huttunen                    HyvsU                     3.09,26           
9)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  3.24,13           
10)  Elli Paananen                    LänsiUU                   3.33,17           
     Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   DNF               


P11 4-ottelu  60m aidat
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  11,39             
2)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,56             
3)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     11,69             
4)   Eetu Autio                       JanJa                     11,99             
5)   Christian Lindberg               RiihimKi                  12,44             
6)   Joonas Laine                     RiihimKi                  12,57             
7)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  12,71             
8)   Nuutti Stark                     VihdVie                   13,07             
9)   Miika Lipsanen                   JanJa                     13,13             
     Aleksi Salminen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  11,39             
2)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  11,56             
3)   Nuutti Stark                     VihdVie                   13,07             
4)   Miika Lipsanen                   JanJa                     13,13             
     Aleksi Salminen                  RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     11,69             
2)   Eetu Autio                       JanJa                     11,99             
3)   Christian Lindberg               RiihimKi                  12,44             
4)   Joonas Laine                     RiihimKi                  12,57             
5)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  12,71             


T11 4-ottelu  60m aidat
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   10,69             
2)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  10,79             
3)   Neela Jakonen                    HyvsU                     10,85             
4)   Meeri Koliseva                   JanJa                     11,07             
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,08             
6)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  11,11             
7)   Elsa Pinola                      HyvsU                     11,21             
8)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  11,23             
9)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    11,28             
10)  Anni Huttunen                    HyvsU                     11,29             
11)  Silja Niemi                      MäntsU                    11,47             
12)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  11,65             
13)  Karoliina Krook                  LänsiUU                   11,66             
14)  Liisi Halén                      LänsiUU                   11,73             
15)  Elli Paananen                    LänsiUU                   11,77             
16)  Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,06             
17)  Neea Taskinen                    MäntsU                    12,29             
18)  Venla Liukkonen                  JanJa                     12,79             
19)  Helka Pelkonen                   KerkkU                    13,00             
20)  Laura Karusalmi                  VihdVie                   13,70             
21)  Meri Kuivalainen                 NummKip                   13,76             
22)  Hanna Henttonen                  JanJa                     13,85             
     Linnea Ruhala                    KerkkU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,08             
2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     11,21             
3)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    11,28             
4)   Anni Huttunen                    HyvsU                     11,29             
5)   Elli Paananen                    LänsiUU                   11,77             
     Linnea Ruhala                    KerkkU                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Neela Jakonen                    HyvsU                     10,85             
2)   Niia Hietala                     KeskiUYU                  11,23             
3)   Liisi Halén                      LänsiUU                   11,73             
4)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  12,06             
5)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    13,00             
6)   Hanna Henttonen                  JanJa                     13,85             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   10,69             
2)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  10,79             
3)   Neea Taskinen                    MäntsU                    12,29             
4)   Venla Liukkonen                  JanJa                     12,79             
5)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   13,70             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Meeri Koliseva                   JanJa                     11,07             
2)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  11,11             
3)   Silja Niemi                      MäntsU                    11,47             
4)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  11,65             
5)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   11,66             
6)   Meri Kuivalainen                 NummKip                   13,76             


P11 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  135               
     110    115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Miika Lipsanen                   JanJa                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

4)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

5)   Eetu Autio                       JanJa                     105               
     100    105    110    
     o      o      xxx    

5)   Joonas Laine                     RiihimKi                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

8)   Nuutti Stark                     VihdVie                   100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Aleksi Salminen                  RiihimKi                                    
     80     
     DNS    

     Christian Lindberg               RiihimKi                                    
     80     
     DNS    



T11 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

3)   Venla Liukkonen                  JanJa                     125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Anni Huttunen                    HyvsU                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

5)   Elli Paananen                    LänsiUU                   120               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o--    

7)   Helka Pelkonen                   KerkkU                    120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

8)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

8)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

10)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

11)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      xo     o      xxo    xxx    

12)  Saana Kajander                   KeskiUYU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xo     o      xxx    

13)  Neea Taskinen                    MäntsU                    110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

14)  Hanna Mustonen                   MäntsU                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

15)  Laura Karusalmi                  VihdVie                   105               
     100    105    110    
     xo     o      x--    

16)  Silja Niemi                      MäntsU                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

17)  Liisi Halén                      LänsiUU                   105               
     90     95     100    105    110    
     xo     xo     o      xo     xxx    

18)  Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   105               
     100    105    110    
     o      xxo    xxx    

19)  Neela Jakonen                    HyvsU                     105               
     100    105    110    
     xxo    xxo    xxx    

20)  Hanna Henttonen                  JanJa                     100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xx-    

20)  Meeri Koliseva                   JanJa                     100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

     Linnea Ruhala                    KerkkU                                      
     Meri Kuivalainen                 NummKip                                     


P11 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  24,74             
     24,74  22,56  21,90  

2)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     23,67             
     23,67  23,21  23,29  

3)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  23,09             
     19,12  x      23,09  

4)   Eetu Autio                       JanJa                     19,96             
     19,96  14,97  17,87  

5)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  19,80             
     13,89  18,87  19,80  

6)   Nuutti Stark                     VihdVie                   18,50             
     18,50  15,08  x      

7)   Joonas Laine                     RiihimKi                  15,00             
     13,23  11,62  15,00  

8)   Miika Lipsanen                   JanJa                     13,37             
     12,62  11,89  13,37  

     Aleksi Salminen                  RiihimKi                  DNS               
     Christian Lindberg               RiihimKi                  DNS               


T11 4-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   21,67             
     16,20  21,67  18,47  

2)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  17,84             
     17,84  15,55  17,65  

3)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   17,64             
     16,18  x      17,64  

4)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  16,87             
     11,43  16,87  9,80   

5)   Venla Liukkonen                  JanJa                     16,73             
     16,73  16,46  15,89  

6)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  16,66             
     14,10  15,80  16,66  

7)   Meeri Koliseva                   JanJa                     16,17             
     14,74  16,17  10,40  

8)   Elli Paananen                    LänsiUU                   14,71             
     14,12  14,71  12,64  

9)   Meri Kuivalainen                 NummKip                   14,69             
     14,69  14,48  13,58  

10)  Neea Taskinen                    MäntsU                    14,65             
     12,98  14,65  14,65  

11)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  14,29             
     13,12  14,29  13,47  

12)  Silja Niemi                      MäntsU                    13,95             
     8,95   7,94   13,95  

13)  Saana Kajander                   KeskiUYU                  13,94             
     x      x      13,94  

14)  Hanna Henttonen                  JanJa                     12,60             
     9,68   10,32  12,60  

15)  Neela Jakonen                    HyvsU                     12,54             
     12,54  12,04  7,91   

16)  Anni Huttunen                    HyvsU                     12,52             
     12,26  12,52  11,62  

17)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  12,50             
     11,54  11,24  12,50  

18)  Helka Pelkonen                   KerkkU                    12,27             
     12,27  x      7,93   

19)  Elsa Pinola                      HyvsU                     12,18             
     11,00  12,18  x      

20)  Hanna Mustonen                   MäntsU                    10,45             
     8,66   10,45  7,75   

21)  Karoliina Krook                  LänsiUU                   10,02             
     8,02   10,02  9,69   

22)  Liisi Halén                      LänsiUU                   7,59              
     6,75   7,12   7,59   

     Linnea Ruhala                    KerkkU                    DNS               


P11 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  1323              
2)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  1131              
3)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     995               
4)   Eetu Autio                       JanJa                     901               
5)   Aukusti Malinen                  RiihimKi                  783               
6)   Joonas Laine                     RiihimKi                  743               
7)   Miika Lipsanen                   JanJa                     727               
8)   Nuutti Stark                     VihdVie                   577               
9)   Christian Lindberg               RiihimKi                  293               
10)  Aleksi Salminen                  RiihimKi                  0                 


T11 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Saana Kajander                   KeskiUYU                  1068              
2)   Elsa Pinola                      HyvsU                     1034              
3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  1001              
4)   Karoliina Krook                  LänsiUU                   994               
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  985               
6)   Meeri Koliseva                   JanJa                     928               
7)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  925               
8)   Hanna Mustonen                   MäntsU                    920               
9)   Anni Huttunen                    HyvsU                     917               
10)  Neela Jakonen                    HyvsU                     910               
11)  Niia Hietala                     KeskiUYU                  905               
12)  Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   878               
13)  Nea Pyykkö                       NurmijYU                  875               
14)  Venla Liukkonen                  JanJa                     866               
15)  Silja Niemi                      MäntsU                    837               
16)  Elli Paananen                    LänsiUU                   828               
17)  Neea Taskinen                    MäntsU                    820               
18)  Helka Pelkonen                   KerkkU                    770               
19)  Liisi Halén                      LänsiUU                   736               
20)  Hanna Henttonen                  JanJa                     620               
21)  Laura Karusalmi                  VihdVie                   552               
22)  Meri Kuivalainen                 NummKip                   357               
23)  Linnea Ruhala                    KerkkU                    0                 


P12 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Kasper Borremans                 HyvsU                     2.45,67           
2)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  2.51,74           
3)   Olavi Halonen                    HyvsU                     2.54,28           
4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  3.01,14           
5)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  3.02,92           
6)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  3.16,35           
7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  3.22,47           


T12 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   2.54,95           
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     2.57,17           
3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  2.59,72           
4)   Nea Nummenpää                    JanJa                     3.11,17           
5)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  3.11,80           
6)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  3.11,93           
7)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  3.16,67           
7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  3.16,67           
9)   Anni Suominen                    MäntsU                    3.16,82           
10)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  3.22,15           
11)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  3.24,62           
12)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  3.30,32           
     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  DNS               
     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  DNS               
     Sara Parviainen                  NurmijYU                  DNS               


P12 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  10,72             
2)   Olavi Halonen                    HyvsU                     11,24             
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  11,98             
4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  13,26             
5)   Kasper Borremans                 HyvsU                     13,86             
6)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  14,02             
7)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  14,25             


T12 5-ottelu  60m aidat
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,57             
2)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  11,25             
3)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  11,36             
4)   Saara Eriksson                   PorvU                     11,39             
5)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  11,91             
6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,13             
7)   Nea Nummenpää                    JanJa                     12,22             
8)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,87             
9)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  13,57             
10)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   13,70             
11)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  14,59             
12)  Anni Suominen                    MäntsU                    14,96             
     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  DNS               
     Sara Parviainen                  NurmijYU                  DNS               
     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  11,25             
2)   Saara Eriksson                   PorvU                     11,39             
3)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  11,91             
4)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  12,13             
5)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   13,70             
6)   Anni Suominen                    MäntsU                    14,96             
     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  DNS               
     Sara Parviainen                  NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,57             
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  11,36             
3)   Nea Nummenpää                    JanJa                     12,22             
4)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  12,87             
5)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  13,57             
6)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  14,59             
     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  DNS               


T12 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  130               
     120    125    130    135    
     o      o      xxo    xxx    

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Nea Nummenpää                    JanJa                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     xxx    

7)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

8)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

9)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    

10)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      xxo    xxo    xo     xxx    

11)  Saara Eriksson                   PorvU                     110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    

12)  Anni Suominen                    MäntsU                    100               
     90     95     100    105    
     xo     xxo    o      xxx    

     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                                    
     90     
     DNS    

     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                                    
     90     
     DNS    

     Sara Parviainen                  NurmijYU                                    
     90     
     DNS    



P12 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     4,37 +0,5          
     4,20   x      4,37   
     +0,7          +0,5   

2)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  4,20 -0,1          
     4,15   4,20   3,88   
     +0,4   -0,1   +0,2   

3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  3,71 +0,0          
     3,44   3,71   x      
     +0,8   +0,0          

4)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  3,64 +0,0          
     3,02   3,49   3,64   
     +0,0   -0,1   +0,0   

5)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  3,62 +0,0          
     3,26   3,62   3,41   
     +0,0   +0,0   +0,0   

6)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  3,42 +0,3          
     3,02   3,34   3,42   
     +0,3   +0,1   +0,3   

7)   Kasper Borremans                 HyvsU                     3,21 +0,8          
     x      3,21   x      
            +0,8          



T12 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  4,31 +0,6          
     4,31   x      x      
     +0,6                 

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  4,16 +0,0          
     4,11   4,16   x      
     -0,3   +0,0          

3)   Nea Nummenpää                    JanJa                     4,10 +0,9          
     4,10   x      -      
     +0,9                 

4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  3,94 +1,0          
     3,64   3,88   3,94   
     +0,0   +0,0   +1,0   

5)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  3,93 +0,6          
     3,93   3,80   3,74   
     +0,6   +0,0   +0,1   

6)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  3,82 +0,9          
     x      x      3,82   
                   +0,9   

7)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  3,69 -0,2          
     3,69   3,67   3,65   
     -0,2   +0,2   +0,6   

8)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  3,59 -0,9          
     x      x      3,59   
                   -0,9   

9)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  3,45 +0,1          
     3,44   3,36   3,45   
     -0,4   -0,1   +0,1   

10)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   3,12 -0,1          
     3,12   x      x      
     -0,1                 

11)  Anni Suominen                    MäntsU                    2,51 +0,5          
     2,51   2,49   2,42   
     +0,5   -0,1   +0,4   

     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  DNS               
     Saara Eriksson                   PorvU                     NM                
     x      x      x      
                          

     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  DNS               
     Sara Parviainen                  NurmijYU                  DNS               


P12 5-ottelu  Kiekko
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     27,10             
     x      27,10  x      

2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  19,59             
     x      17,77  19,59  

3)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  16,96             
     x      13,53  16,96  

4)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  15,61             
     15,61  x      x      

5)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  15,19             
     x      15,19  14,57  

6)   Kasper Borremans                 HyvsU                     11,48             
     x      11,48  x      

7)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  9,85              
     9,85   9,48   x      



P12 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  32,15             
     26,87  32,15  28,88  

2)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  30,12             
     x      27,80  30,12  

3)   Olavi Halonen                    HyvsU                     26,26             
     x      26,26  24,61  

4)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  20,00             
     13,85  17,81  20,00  

5)   Kasper Borremans                 HyvsU                     17,87             
     17,87  16,32  16,50  

6)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  17,55             
     x      x      17,55  

7)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  13,06             
     11,49  9,25   13,06  



T12 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  26,73             
     26,73  26,19  25,55  

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  24,24             
     23,39  23,41  24,24  

3)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  22,10             
     18,57  x      22,10  

4)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  21,37             
     20,39  21,37  20,74  

5)   Nea Nummenpää                    JanJa                     19,31             
     18,03  16,62  19,31  

6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  16,93             
     15,76  16,93  16,70  

7)   Saara Eriksson                   PorvU                     15,90             
     9,15   11,73  15,90  

8)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  14,00             
     14,00  13,61  13,18  

9)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  13,82             
     11,32  13,82  13,34  

10)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  11,43             
     x      10,06  11,43  

11)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   11,15             
     11,15  11,15  10,11  

12)  Anni Suominen                    MäntsU                    7,31              
     7,31   6,59   6,64   

     Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  DNS               
     Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  DNS               
     Sara Parviainen                  NurmijYU                  DNS               


P12 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     1657              
2)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  1493              
3)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  1210              
4)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  1060              
5)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  969               
6)   Kasper Borremans                 HyvsU                     954               
7)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  929               


T12 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  1559              
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  1348              
3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  1291              
4)   Venla Martikainen                KeskiUYU                  1215              
5)   Nea Nummenpää                    JanJa                     1191              
6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  1140              
7)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  1058              
8)   Saara Eriksson                   PorvU                     943               
9)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  922               
10)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   882               
11)  Isabella Edelman                 NurmijYU                  800               
12)  Anni Suominen                    MäntsU                    560               
13)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  0                 
13)  Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  0                 
13)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  0                 


P13 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  2.39,86           
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  2.47,10           
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  2.58,67           
4)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   3.29,69           


T13 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Elsa Rönkkö                      KerU                      2.47,93           
2)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     2.48,92           
3)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   2.50,29           
4)   Amanda Rontu                     KerU                      2.50,45           
5)   Greta Laukala                    NurmijYU                  2.50,64           
6)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  2.54,78           
7)   Evita Santala                    KeskiUYU                  2.55,04           
8)   Julia Pitkänen                   JanJa                     3.04,35           
9)   Anniina Henttonen                JanJa                     3.38,49           
10)  Isla Sokoff                      HyvsU                     3.38,58           


P13 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,05             
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  10,21             
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  11,75             
4)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   14,45             


T13 5-ottelu  60m aidat
1)   Amanda Rontu                     KerU                      10,29             
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  10,30             
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,63             
4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,05             
5)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   11,13             
6)   Elsa Rönkkö                      KerU                      11,28             
7)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,66             
8)   Isla Sokoff                      HyvsU                     11,87             
9)   Julia Pitkänen                   JanJa                     13,21             
10)  Anniina Henttonen                JanJa                     14,23             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Amanda Rontu                     KerU                      10,29             
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  10,30             
3)   Evita Santala                    KeskiUYU                  11,05             
4)   Isla Sokoff                      HyvsU                     11,87             
5)   Anniina Henttonen                JanJa                     14,23             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     10,63             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   11,13             
3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      11,28             
4)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  11,66             
5)   Julia Pitkänen                   JanJa                     13,21             


T13 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Greta Laukala                    NurmijYU                  140               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxo    

2)   Amanda Rontu                     KerU                      135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      -      xo     o      o      xxx    

3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    

6)   Evita Santala                    KeskiUYU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      xo     xo     xxx    

7)   Isla Sokoff                      HyvsU                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

8)   Elsa Rönkkö                      KerU                      125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

9)   Julia Pitkänen                   JanJa                     120               
     120    125    
     o      xxx    

10)  Anniina Henttonen                JanJa                     100               
     100    105    
     o      xxx    



P13 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,48 +0,3          
     4,32   4,48   4,12   
     -0,2   +0,3   -0,1   

2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  4,33 +0,4          
     4,15   3,95   4,33   
     +0,0   +0,1   +0,4   

3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  3,90 +1,1          
     3,90   3,74   3,81   
     +1,1   +0,0   +0,5   

4)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   3,36 +0,0          
     3,29   x      3,36   
     +0,1          +0,0   



T13 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     4,60 +0,2          
     4,58   4,52   4,60   
     +0,8   -0,1   +0,2   

2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   4,60 +0,7          
     4,37   x      4,60   
     +0,6          +0,7   

3)   Elsa Rönkkö                      KerU                      4,25 +0,2          
     x      4,25   4,25   
            -0,4   +0,2   

4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  4,09 +1,0          
     3,59   4,09   4,02   
     +0,4   +1,0   +1,1   

5)   Greta Laukala                    NurmijYU                  4,01 +0,4          
     3,81   4,01   3,57   
            +0,4   +0,0   

6)   Amanda Rontu                     KerU                      3,93 +0,7          
     3,93   3,93   3,83   
     +0,6   +0,7   +0,0   

7)   Julia Pitkänen                   JanJa                     3,91 +0,1          
     3,91   3,88   3,83   
     +0,1   +0,5   +1,4   

8)   Isla Sokoff                      HyvsU                     3,91 +0,7          
     3,85   3,91   3,85   
     +1,0   +0,7   +0,3   

9)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  3,87 +0,3          
     3,87   x      3,74   
     +0,3          +0,0   

10)  Anniina Henttonen                JanJa                     3,21 +0,2          
     3,11   3,21   3,03   
     +0,7   +0,2   -0,9   



P13 5-ottelu  Kiekko
Loppukilpailu
1)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  20,08             
     20,08  18,85  16,53  

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  19,11             
     x      19,11  x      

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  16,94             
     16,44  x      16,94  

4)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   15,73             
     x      15,73  x      



P13 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   36,23             
     35,48  36,23  35,45  

2)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  31,41             
     31,41  31,28  29,93  

3)   Juho Mantila                     RiihimKi                  29,49             
     x      29,49  26,64  

4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  22,16             
     22,16  x      x      



T13 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   28,16             
     26,56  27,43  28,16  

2)   Amanda Rontu                     KerU                      25,87             
     22,17  23,45  25,87  

3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     23,91             
     23,91  22,33  21,86  

4)   Evita Santala                    KeskiUYU                  23,57             
     23,57  22,77  21,82  

5)   Isla Sokoff                      HyvsU                     19,90             
     17,59  18,84  19,90  

6)   Julia Pitkänen                   JanJa                     18,89             
     x      18,89  x      

7)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  18,29             
     18,29  18,03  x      

8)   Elsa Rönkkö                      KerU                      15,42             
     13,35  15,42  14,73  

9)   Greta Laukala                    NurmijYU                  14,14             
     13,26  14,14  13,05  

10)  Anniina Henttonen                JanJa                     5,75              
     2,48   5,75   3,25   



P13 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  1778              
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  1715              
3)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  1450              
4)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   1095              


T13 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     1737              
2)   Amanda Rontu                     KerU                      1684              
3)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   1683              
4)   Greta Laukala                    NurmijYU                  1578              
5)   Evita Santala                    KeskiUYU                  1502              
6)   Elsa Rönkkö                      KerU                      1403              
7)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  1361              
8)   Isla Sokoff                      HyvsU                     1163              
9)   Julia Pitkänen                   JanJa                     1107              
10)  Anniina Henttonen                JanJa                     597