Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
10.05. klo 11:00 HämSY:n pm-sisulisämaastot Tulokset (päivitetty: 22:11 13.05.2018)
Kilpailun tulokset löytyvät:
http://lekiyu.net/home/node/2927>

http://www.tilastopaja.eu/fi/db/tulokset.php?CID=44572

Joukkuekilpailun tulokset:
T9 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 1 Venla Mennala Hämeenlinnan Tarmo 3.56,70 25
3 Nelli Karevaara Hämeenlinnan Tarmo 4.05,88
21 Alma Peltotalo Hämeenlinnan Tarmo 4.42,23
2 8 Nia Kytäjä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4.18,32 30
10 Iiris Aho Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4.25,45
12 Nanna Salovaara Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4.26,93
3 6 Olivia Krestyannikova Tampereen Pyrintö 1 4.10,10 35
14 Emmi Kallio Tampereen Pyrintö 1 4.28,57
15 Veera Linna Tampereen Pyrintö 1 4.29,01
4 9 Reea Hiitelä Nokian Urheilijat 4.24,50 38
11 Tiia Koskinen Nokian Urheilijat 4.26,38
18 Eevi Antila Nokian Urheilijat 4.40,18
5 2 Fanni Paija Urjalan Urheilijat 4.05,44 54
24 Aino-Olivia Leino Urjalan Urheilijat 4.50,34
28 Viia Ojala Urjalan Urheilijat 5.01,36
6 19 Laine Jaanisoo Tampereen Pyrintö 2 4.41,34 67
22 Pihla Juutilainen Tampereen Pyrintö 2 4.44,19
26 Iida Harju Tampereen Pyrintö 2 4.57,04
7 16 Kerttu Kurra Vehmaisten Urheilijat 4.35,12 69
23 Moona Puolimatka Vehmaisten Urheilijat 4.48,34
30 Hertta Ikonen Vehmaisten Urheilijat 5.08,18
8 4 Julia Suolaniemi Toijalan Vauhti 4.06,42 69
32 Natalia Osowska Toijalan Vauhti 5.18,35
33 Milja Välläri Toijalan Vauhti 5.18,72
9 29 Sara Isique Tampereen Pyrintö 3 5.06,85 94
31 Lilia Järvinen Tampereen Pyrintö 3 5.17,98
34 Noora Moisio Tampereen Pyrintö 3 5.22,66
10 20 Oona Savolainen Ikaalisten Urheilijat 4.41,73 103
41 Elli Rautanen Ikaalisten Urheilijat 7.45,36
42 Tuulia Kellander Ikaalisten Urheilijat 7.47,36
11 35 Sofia Feodoroff Tampereen Pyrintö 4 5.24,62 108
36 Minttu Saarilahti Tampereen Pyrintö 4 5.26,42
37 Liina Lahtinen Tampereen Pyrintö 4 5.38,96
12 38 Siiri Lius Tampereen Pyrintö 5 5.39,36 117
39 Rafaela Paez Tampereen Pyrintö 5 5.46,76
40 Heli Kivikangas Tampereen Pyrintö 5 6.02,92
P9 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 1 Eelis Selin Nokian Urheilijat 3.48,51 12
5 Jyri Mäkelä Nokian Urheilijat 4.01,64 12
6 Eetu Kinnunen Nokian Urheilijat 4.07,96 12
12
2 2 Anssi Hoffrén Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.51,14 20
4 Joona Kivistö Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4.01,27 20
14 Akseli Kuusjärvi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4.42,46 20
20
3 7 Eino Korpela Tammelan Ryske 4.22,26 33
11 Joonas Nieminen Tammelan Ryske 4.29,80 33
15 Jonne Salminen Tammelan Ryske 4.43,50 33
33
4 10 Linus Kärkkäinen Ikaalisten Urheilijat 4.28,77 39
13 Elias Iltanen Ikaalisten Urheilijat 4.40,46 39
16 Aatu Smolander Ikaalisten Urheilijat 4.49,12 39
39
5 8 Isak Syrjä Tampereen Pyrintö 4.24,97 39
9 Jere Kinnunen Tampereen Pyrintö 4.27,40 39
22 Eelis Hartikainen Tampereen Pyrintö 5.07,56 39
39
6 12 Veikko Virtanen Viialan Valtti 4.30,87 47
17 Matias Viitanen Viialan Valtti 4.49,67 47
18 Olli Sivonen Viialan Valtti 4.50,18 47
T10 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 1 Teea Rajala Tampereen Pyrintö 1 3.48,15 10
4 Onerva Tauriainen Tampereen Pyrintö 1 4.05,56 10
5 Vilma Luontila Tampereen Pyrintö 1 4.10,19 10
10
2 11 Elli Riihimäki Tammelan Ryske 4.21,90 36
12 Alisa Rinne Tammelan Ryske 4.27,70 36
13 Elli Kurkikangas Tammelan Ryske 4.29,63 36
36
3 6 Janette Vähäoja Tampereen Pyrintö 2 4.10,68 37
15 Aura Kulmala Tampereen Pyrintö 2 4.36,41 37
16 Aino Heikkilä Tampereen Pyrintö 2 4.36,74 37
37
4 3 Kamilla Hillman Ikaalisten Urheilijat 3.59,84 41
18 Neea Alitalo Ikaalisten Urheilijat 4.37,61 41
20 Venla Smolander Ikaalisten Urheilijat 4.40,57 41
41
5 17 Nea Kokko Tampereen Pyrintö 3 4.37,24 58
19 Eevi Karhe Tampereen Pyrintö 3 4.39,54 58
22 Roosa Aulamo Tampereen Pyrintö 3 4.49,12 58
58
6 24 Veera Paavola Tampereen Pyrintö 4 4.50,05 83
29 Milja Loukonen Tampereen Pyrintö 4 5.25,67 83
30 Sini Seppänen Tampereen Pyrintö 4 5.27,21 83
P10 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 1 Eerik Ruuti Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.35,70 10
4 Noel Nikulainen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.54,73 10
5 Viljami Kuusjärvi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.56,38 10
10
2 3 Oskari Savolainen Ikaalisten Urheilijat 3.50,05 21
8 Eliel Kärkkäinen Ikaalisten Urheilijat 4.08,07 21
10 Toivo Kalli Ikaalisten Urheilijat 4.13,17 21
21
T11 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 3 Iina Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.39,90 18
7 Nella Mäkynen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.50,29 18
8 Niia Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.56,55 18
18
2 11 Emilia Aho Tampereen Pyrintö 1 4.01,84 40
12 Juuli Markkula Tampereen Pyrintö 1 4.03,79 40
17 Lotta Savilahti Tampereen Pyrintö 1 4.10,20 40
40
3 10 Saara Kuha Viialan Valtti 4.01,19 46
15 Elli Sivonen Viialan Valtti 4.08,58 46
21 Vilmiina Virtanen Viialan Valtti 4.19,82 46
4 19 Ella Mikkola Tampereen Pyrintö 2 4.14,71 61
20 Martta Nieminen Tampereen Pyrintö 2 4.15,13 61
22 Riina Närhi Tampereen Pyrintö 2 4.26,28 61
61
5 23 Helmi Koskela Ikaalisten Urheilijat 4.30,42 75
24 Meeri Niemenmaa Ikaalisten Urheilijat 4.34,74 75
28 Eerica Koskela Ikaalisten Urheilijat 4.44,46 75
75
6 25 Melinda Oloo Tampereen Pyrintö 3 4.39,64 82
27 Ranim Hamdi Tampereen Pyrintö 3 4.43,70 82
30 Sini Rantala Tampereen Pyrintö 3 5.02,42 82
P11 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 8 Otto Sipilä Tammelan Ryske 3.55,60 30
10 Jarre Sipilä Tammelan Ryske 3.59,08 30
12 Niilo Laukkanen Tammelan Ryske 4.01,74 30
30
2 1 Marius Riihimäki Tampereen Pyrintö 3.35,78 30
14 Tuomas Lampinen Tampereen Pyrintö 4.03,67 30
15 Leevi Ortju Tampereen Pyrintö 4.04,13 30
30
3 13 Ilmari Leino Urjalan Urheilijat 4.02,35 51
18 Rasmus Vankka Urjalan Urheilijat 4.28,56 51
20 Elias Eskola Urjalan Urheilijat 4.30,96 51
51
T12 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 2 Malla Tuomola Forssan Salama 7.42,79 12
4 Erika Pyykkö Forssan Salama 7.48,47 12
6 Miisa Tuomola Forssan Salama 7.59,42 12
12
2 5 Emmi Savenius Vehmaisten Urheilijat 7.57,39 28
10 Matilda Saltbacka Vehmaisten Urheilijat 8.11,37 28
13 Amanda Saltbacka Vehmaisten Urheilijat 8.14,06 28
28
3 1 Monamaria Pyhältö Tampereen Pyrintö 1 7.40,76 30
8 Anna Selin Tampereen Pyrintö 1 8.05,54 30
21 Bella Halme Tampereen Pyrintö 1 8.47,18 30
30
4 3 Linnea Salo Nokian Urheilijat 7.47,09 38
16 Helmi Haavisto Nokian Urheilijat 8.18,89 38
19 Peppi Seppänen Nokian Urheilijat 8.39,93 38
38
5 9 Viivi Välimäki Tammelan Ryske 8.09,58 41
12 Erica Syrjälä Tammelan Ryske 8.13,29 41
20 Lumia Reunanen Tammelan Ryske 8.44,72 41
41
6 22 Krista Lehti Tampereen Pyrintö 2 9.00,49 73
25 Unni Leinonen Tampereen Pyrintö 2 9.04,13 73
26 Oona Moisio Tampereen Pyrintö 2 9.05,64 73
73
7 11 Miina Mäki-Korte Ikaalisten Urheilijat 8.12,43 79
33 Jenniina Taivio Ikaalisten Urheilijat 9.25,57 79
35 Siiri Kalli Ikaalisten Urheilijat 9.30,84 79
79
8 28 Tessa Peltoniemi Tampereen Pyrintö 3 9.07,57 89
29 Milla Nuutinen Tampereen Pyrintö 3 9.09,63 89
32 Essi Ilomäki Tampereen Pyrintö 3 9.21,93 89
89
9 34 Helmi Salmela Tampereen Pyrintö 4 9.27,46 107
36 Iitu Rantalainen Tampereen Pyrintö 4 9.32,93 107
37 Pihla Lahtinen Tampereen Pyrintö 4 9.34,71 107
107
10 38 Seela Paavilainen Tampereen Pyrintö 5 9.38,59 117
39 Pihla Kurki Tampereen Pyrintö 5 9.39,66 117
40 Jenna Riipinen Tampereen Pyrintö 5 9.43,47 117
117
11 42 Milja Lehtinen Tampereen Pyrintö 6 9.47,66 129
43 Oona Kokko Tampereen Pyrintö 6 9.53,02 129
44 Tilda Tavi Tampereen Pyrintö 6 10.06,68 129
129
12 45 Pinja Kurki Tampereen Pyrintö 7 10.20,39 138
46 Tinsae Gröhn Tampereen Pyrintö 7 10.22,38 138
47 Elsa Lenihan Tampereen Pyrintö 7 10.32,80 138
138
13 48 Milla Lautala Tampereen Pyrintö 8 10.38,69 147
49 Hertta Lehto Tampereen Pyrintö 8 11.08,31 147
50 Emilia Nieminen Tampereen Pyrintö 8 11.16,45 147
147
P12 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 4 Paavo Mäntyvaara Teiskon Urheilijat 7.11,54 22
7 Johannes Alarotu Teiskon Urheilijat 7.22,34 22
11 Vikke-Valtteri Anttila Teiskon Urheilijat 7.44,22 22
22
2 2 Jesse Riissanen Tampereen Pyrintö 1 7.04,04 22
8 Jari Krestyannikov Tampereen Pyrintö 1 7.30,73 22
12 Tobias Syrjä Tampereen Pyrintö 1 7.47,14 22
3 5 Aleksi Jokela Tammelan Ryske 7.14,03 37
15 Ville Rekola Tammelan Ryske 8.15,11 37
17 Joona Salminen Tammelan Ryske 8.29,54 37
37
4 6 Eelis Kuusjärvi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 7.16,56 37
9 Eero Ranta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 7.33,95 37
22 Petteri Haapaniemi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 9.20,63 37
37
5 16 Konsta Kanto Tampereen Pyrintö 2 8.19,87 59
20 Vili Lahtinen Tampereen Pyrintö 2 8.51,14 59
23 Emil Törmälä Tampereen Pyrintö 2 9.44,17 59
59
T13 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 9 Roosa Myllymäki Tampereen Pyrintö 1 8.06,60 32
11 Sofia Lehtinen Tampereen Pyrintö 1 8.34,04 32
12 Reetta Vuorenmaa Tampereen Pyrintö 1 8.48,58 32
32
2 13 Oona Lento Tampereen Pyrintö 2 8.51,00 42
14 Aava Häyrynen Tampereen Pyrintö 2 8.53,47 42
15 Fanny Hormisto Tampereen Pyrintö 2 9.13,72 42
42
P13 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 1 Juho Talvitie Tampereen Pyrintö 1 7.07,62 10
3 Konsta Tynkkynen Tampereen Pyrintö 1 7.29,54 10
6 Santeri Haapamäki Tampereen Pyrintö 1 7.53,03 10
10
2 9 Eetu Komu Lempäälän Kisa Yleisurheilu 8.15,24 31
10 Miika Niemelä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 8.16,93 31
12 Luukas Lipponen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 8.38,33 31
31
3 11 Eelis Harjunmaa Tampereen Pyrintö 2 8.17,25 38
13 Petu Kiviniemi Tampereen Pyrintö 2 8.41,35 38
14 Aaron Halme Tampereen Pyrintö 2 8.50,68 38
38
4 16 Ville Väyrynen Tampereen Pyrintö 3 9.23,91 51
17 Mikael Lahdensuo Tampereen Pyrintö 3 9.42,81 51
18 Tarmo Takala Tampereen Pyrintö 3 9.46,28 51
51
T14 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 7 Lotta Mäkelä Tampereen Pyrintö 8.25,73 24
8 Jenna Saarilahti Tampereen Pyrintö 8.26,08 24
9 Sanni Lento Tampereen Pyrintö 8.39,72 24
24
P14 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 2 Veeti Saarinen Tammelan Ryske 1 10.35,97 18
4 Veikko Mäkilä Tammelan Ryske 1 11.14,78 18
12 Vili Välimäki Tammelan Ryske 1 13.36,27 18
18
2 3 Otto Ahonen Tampereen Pyrintö 10.46,01 19
7 Ville Väliharju Tampereen Pyrintö 11.58,11 19
9 Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö 12.37,69 19
19
3 13 Samu Kauppi Tammelan Ryske 2 14.01,85 42
14 Valtteri Yrjölä Tammelan Ryske 2 15.22,79 42
15 Jani Laakso Tammelan Ryske 2 15.38,41 42
42
T15 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 1 Aliisa Keskinen Tampereen Pyrintö 7.21,96 11
4 Hertta Vihreälehto Tampereen Pyrintö 7.40,95 11
6 Ida Kontkanen Tampereen Pyrintö 8.14,15 11
11
2 2 Pinja Kämi Tammelan Ryske 1 7.24,38 21
8 Tytti Nyrönen Tammelan Ryske 1 8.45,98 21
11 Siiri Mäkilä Tammelan Ryske 1 9.53,44 21
21
3 12 Emmi Nieminen Tammelan Ryske 2 10.00,99 39
13 Henna Salminen Tammelan Ryske 2 11.19,12 39
14 Siiri Laukkanen Tammelan Ryske 2 11.22,96 39
39
P15 joukkuekilpailu Sij. Nimi Seura Tulos Pisteet
1 2 Atte Urvanta Lempäälän Kisa Yleisurheilu 11.20,89 11
4 Manu Mäenpää Lempäälän Kisa Yleisurheilu 11.30,35 11
5 Leevi Lampén Lempäälän Kisa Yleisurheilu 11.49,02 11
11