Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.08. klo 17:30 NYU seurakisa / viikkokisa 5 Tulokset (päivitetty: 19:48 23.08.2018)
NYU seurakisa / viikkokisa 5
Nurmijärven Yleisurheilu
23.08.2018

P6 40m
1)   Peetu Toivonen                   NurmijYU                  8,13              
2)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  8,84              
3)   Väinö Lyytinen                   NurmijYU                  9,20              
4)   Leo Lumme                        NurmijYU                  9,56              
     Taneli Salminen                                            10,73             
     Vili-Petteri Lammi                                         10,01             
     Meelis Ridala                                              8,86              
     Max Tynkkynen                                              9,61              
     Aleksi Suojalehto                                          10,47             
     Sisu Bergman                                               9,22              
     Atte Suomi                                                 9,12              
     Justus Mourujärvi                                          12,31             
     Frans Kylä-Liuhala                                         10,13             
     Julius Wickman                                             9,14              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
     Aleksi Suojalehto                                          10,47             
     Atte Suomi                                                 9,12              
     Max Tynkkynen                                              9,61              
     Meelis Ridala                                              8,86              
     Sisu Bergman                                               9,22              
     Taneli Salminen                                            10,73             
     Vili-Petteri Lammi                                         10,01             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Peetu Toivonen                   NurmijYU                  8,13              
2)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  8,84              
3)   Väinö Lyytinen                   NurmijYU                  9,20              
4)   Leo Lumme                        NurmijYU                  9,56              
     Frans Kylä-Liuhala                                         10,13             
     Julius Wickman                                             9,14              
     Justus Mourujärvi                                          12,31             


T6 40m
1)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  8,31              
2)   Aada Hellman                     NurmijYU                  8,92              
3)   Aliisa Kemppainen                NurmijYU                  9,48              
4)   Minttu Harjukosi                                           11,90             
     Mila Nikkinen                                              DNS               
     Inka Pantsar                                               11,77             
     Vivian Niemi                                               8,77              
     Aino Jämbäck                                               9,43              
     Venla Ruotsala                                             10,57             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  8,31              
2)   Aada Hellman                     NurmijYU                  8,92              
3)   Aliisa Kemppainen                NurmijYU                  9,48              
     Aino Jämbäck                                               9,43              
     Inka Pantsar                                               11,77             
     Mila Nikkinen                                              DNS               
     Venla Ruotsala                                             10,57             
     Vivian Niemi                                               8,77              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Minttu Harjukosi                                           11,90             


P6 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  5,18              
     4,37   5,18   4,78   

2)   Leo Lumme                        NurmijYU                  3,58              
     3,58   2,94   2,61   

3)   Väinö Lyytinen                   NurmijYU                  3,26              
     3,14   x      3,26   

4)   Peetu Toivonen                   NurmijYU                  2,55              
     2,08   2,55   2,32   

     Aleksi Suojalehto                                          2,23              
     1,91   1,97   2,23   

     Atte Suomi                                                 3,64              
     3,64   2,95   3,39   

     Frans Kylä-Liuhala                                         2,31              
     2,31   2,22   2,27   

     Julius Wickman                                             4,10              
     3,89   4,10   4,03   

     Justus Mourujärvi                                          2,07              
     2,07   1,62   1,68   

     Max Tynkkynen                                              2,76              
     2,59   2,76   2,47   

     Meelis Ridala                                              2,92              
     2,92   2,80   2,78   

     Sisu Bergman                                               2,99              
     2,19   2,07   2,99   

     Taneli Salminen                                            2,75              
     2,02   2,75   2,55   

     Vili-Petteri Lammi                                         3,20              
     2,28   2,20   3,20   



T6 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  4,33              
     4,06   4,09   4,33   

2)   Aada Hellman                     NurmijYU                  3,57              
     2,59   3,08   3,57   

3)   Aliisa Kemppainen                NurmijYU                  2,70              
     2,27   2,59   2,70   

4)   Minttu Harjukosi                                           1,65              
     1,19   1,65   1,46   

     Aino Jämbäck                                               3,57              
     2,49   1,99   3,57   

     Emilia Toppila                                             2,24              
     2,24   2,12   1,47   

     Inka Pantsar                                               1,72              
     1,42   1,72   1,64   

     Mila Nikkinen                                                                
     Venla Ruotsala                                             2,59              
     2,27   2,48   2,59   

     Vivian Niemi                                               3,42              
     2,42   2,70   3,42   



P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Olli Auranen                     NurmijYU                  7,44              
2)   Eino Mäenpää                     NurmijYU                  8,38              
3)   Elias Saari                      NurmijYU                  8,62              
4)   Vilhelmi Vilponen                NurmijYU                  9,23              
5)   Eetu Lumme                       NurmijYU                  9,37              
     Aleksi Juutinen                                            8,67              
     Eetu Suojalehto                                            9,24              
     Lasse Mustonen                                             8,84              


T7 40m
1)   Sofia Vesterinen                 NurmijYU                  7,95              
2)   Mira Montonen                    NurmijYU                  8,68              
3)   Anna Ollikainen                  NurmijYU                  8,69              
3)   Ilona Roue                       NurmijYU                  8,69              
5)   Liisi Nyberg                     NurmijYU                  8,85              
6)   Regina Rekola                    NurmijYU                  9,05              
7)   Aino Siirtola                    NurmijYU                  9,26              
8)   Emma Paananen                    NurmijYU                  9,43              
     Emilia Toppila                                             11,79             
     Gloria Burakova                  NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Sofia Vesterinen                 NurmijYU                  7,95              
2)   Anna Ollikainen                  NurmijYU                  8,69              
3)   Liisi Nyberg                     NurmijYU                  8,85              
4)   Regina Rekola                    NurmijYU                  9,05              
     Emilia Toppila                                             11,79             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Mira Montonen                    NurmijYU                  8,68              
2)   Ilona Roue                       NurmijYU                  8,69              
3)   Aino Siirtola                    NurmijYU                  9,26              
4)   Emma Paananen                    NurmijYU                  9,43              
     Gloria Burakova                  NurmijYU                  DNS               


P7 Kuula
Alkuerät
1)   Olli Auranen                     NurmijYU                  7,73              
     6,76   7,28   7,73   

2)   Elias Saari                      NurmijYU                  5,01              
     4,70   5,01   4,52   

3)   Eino Mäenpää                     NurmijYU                  4,48              
     3,86   3,44   4,48   

4)   Eetu Lumme                       NurmijYU                  3,76              
     2,44   3,66   3,76   

5)   Vilhelmi Vilponen                NurmijYU                  3,56              
     3,13   3,56   3,37   

6)   Elias Nieminen                                             3,32              
     2,68   2,26   3,32   

     Aleksi Juutinen                                            4,10              
     4,10   3,64   3,70   

     Eetu Suojalehto                                            2,28              
     2,28   2,12   2,15   

     Lasse Mustonen                                             3,39              
     3,27   2,51   3,39   



T7 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sofia Vesterinen                 NurmijYU                  5,17              
     4,80   4,91   5,17   

2)   Emma Paananen                    NurmijYU                  4,17              
     3,54   4,17   3,04   

3)   Mira Montonen                    NurmijYU                  4,09              
     3,48   4,09   3,80   

4)   Regina Rekola                    NurmijYU                  3,80              
     3,76   3,80   3,57   

5)   Ilona Roue                       NurmijYU                  3,76              
     3,10   3,76   3,68   

6)   Aino Siirtola                    NurmijYU                  3,60              
     3,26   3,60   3,22   

7)   Anna Ollikainen                  NurmijYU                  3,20              
     3,20   2,49   2,39   

8)   Liisi Nyberg                     NurmijYU                  2,53              
     2,43   2,53   1,90   

     Gloria Burakova                  NurmijYU                                    


P8 40m
1)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  7,27              
2)   Elmeri Latvala                   NurmijYU                  7,54              
3)   Topi Toivonen                    NurmijYU                  7,70              
4)   Jesse Lehtinen                   NurmijYU                  7,82              
5)   Leevi Terho                      NurmijYU                  8,17              
     Viljami Manninen                 NurmijYU                  DNS               
     Lev Burakov                      NurmijYU                  DNS               
     Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,2
1)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  7,27              
2)   Elmeri Latvala                   NurmijYU                  7,54              
3)   Topi Toivonen                    NurmijYU                  7,70              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Jesse Lehtinen                   NurmijYU                  7,82              
2)   Leevi Terho                      NurmijYU                  8,17              
     Lev Burakov                      NurmijYU                  DNS               
     Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  DNS               
     Viljami Manninen                 NurmijYU                  DNS               


T8 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  7,09              
2)   Martta Mösö                      NurmijYU                  7,22              
3)   Sara Juutinen                    NurmijYU                  7,84              
4)   Ronja Pantsar                    NurmijYU                  8,58              


P8 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elmeri Latvala                   NurmijYU                  4,67              
     4,67   4,60   4,28   

2)   Topi Toivonen                    NurmijYU                  4,48              
     3,73   3,20   4,48   

3)   Jesse Lehtinen                   NurmijYU                  4,29              
     x      4,18   4,29   

4)   Leevi Terho                      NurmijYU                  3,93              
     3,93   3,27   3,36   

5)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  3,32              
     3,24   3,32   3,31   

     Lev Burakov                      NurmijYU                                    
     Paavo Jokitalo                   NurmijYU                                    
     Viljami Manninen                 NurmijYU                                    


T8 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Juutinen                    NurmijYU                  4,19              
     4,19   3,41   x      

2)   Martta Mösö                      NurmijYU                  3,89              
     3,89   3,36   x      

3)   Ronja Pantsar                    NurmijYU                  3,69              
     3,34   x      3,69   

4)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  3,49              
     3,49   3,36   x      



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,18              
2)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  7,20              
3)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,39              
4)   Eino Lahti                       NurmijYU                  7,43              
5)   Joel Moberg                      NurmijYU                  8,41              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Heta Mösö                        NurmijYU                  7,24              
2)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  7,28              
3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  7,38              
4)   Saima Mäenpää                    NurmijYU                  7,69              
5)   Milla Louhivuori                 NurmijYU                  7,92              
6)   Jessica Lehtinen                 NurmijYU                  8,47              
     Mila Louhivuori                                            DNS               
     Tuikku Korhonen                  NurmijYU                  DNS               


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tobias Isaksson                  BorgåAk                   113               
     80     85     90     95     100    105    108    111    113    115    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxo    o      xxo    xxx    

2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  108               
     85     90     95     100    105    108    111    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  95                
     85     90     95     100    
     o      o      xo     xxx    

4)   Eino Lahti                       NurmijYU                  90                
     85     90     95     
     xo     o      xxx    

     Joel Moberg                      NurmijYU                                    


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  105               
     85     90     95     100    105    108    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Heta Mösö                        NurmijYU                  105               
     75     80     85     90     95     100    105    108    
     o      o      xo     o      xo     o      o      xxx    

3)   Jessica Lehtinen                 NurmijYU                  80                
     75     80     85     
     o      o      xxx    

     Tuikku Korhonen                  NurmijYU                                    


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jere Paananen                    NurmijYU                  6,71              
     6,71   x      x      6,00   

2)   Joel Moberg                      NurmijYU                  4,69              
     4,54   3,40   x      4,69   

3)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  4,42              
     3,63   4,42   4,35   x      

4)   Eino Lahti                       NurmijYU                  4,27              
     x      3,69   3,53   4,27   

5)   Vesa Lyytinen                    NurmijYU                  3,76              
     3,76   3,73   3,52   3,72   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  6,19              
     5,34   4,82   4,78   6,19   

2)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  5,00              
     4,92   4,36   4,85   5,00   

3)   Heta Mösö                        NurmijYU                  4,66              
     4,24   4,66   x      3,62   

4)   Milla Louhivuori                 NurmijYU                  4,16              
     3,74   4,10   4,05   4,16   

5)   Saima Mäenpää                    NurmijYU                  3,69              
     3,60   x      3,69   x      

6)   Jessica Lehtinen                 NurmijYU                  3,33              
     3,30   3,33   2,98   3,31   

     Mila Louhivuori                                                              
     Tuikku Korhonen                  NurmijYU                                    


P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  10,26             
2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  10,44             
3)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  10,93             


T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  9,95              
2)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  10,05             
3)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  10,62             
4)   Kerttu Saari                     NurmijYU                  10,93             
5)   Siiri Kattelus                   NurmijYU                  11,08             


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  122               
     102    107    112    117    122    127    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  97                
     82     87     92     97     102    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  92                
     82     87     92     97     
     o      o      o      xx-    



T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  117               
     97     102    107    112    117    122    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  97                
     97     102    
     o      xxx    

3)   Siiri Kattelus                   NurmijYU                  92                
     72     77     82     87     92     97     
     xo     o      o      o      o      xxx    



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  22,55             
     21,86  22,55  -      -      

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  11,76             
     11,30  11,76  -      -      

3)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  5,06              
     5,06   4,97   4,09   5,06   



T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  18,22             
     18,22  16,47  17,37  17,28  

2)   Saana Pastinen                   NurmijYU                  16,84             
     12,22  10,85  12,86  16,84  

3)   Kerttu Saari                     NurmijYU                  10,40             
     10,40  8,44   8,66   6,91   

4)   Siiri Kattelus                   NurmijYU                  8,52              
     6,84   8,52   6,90   6,69   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  9,59              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  9,37              
2)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  9,60              
3)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  10,39             
4)   Minni Tuppura                    NurmijYU                  10,58             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  127               
     117    122    127    132    
     o      o      o      xxx    

2)   Albert Isaksson                  BorgåAk                   117               
     107    112    117    122    
     o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  117               
     77     82     87     92     97     102    107    112    117    122    
     o      o      o      o      -      o      o      xo     o      xxx    

2)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  117               
     77     82     87     92     97     102    107    112    117    122    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  112               
     107    112    117    
     o      xo     xxx    

4)   Minni Tuppura                    NurmijYU                  112               
     72     77     82     87     92     97     102    107    112    117    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  24,07             
     22,38  23,50  -      24,07  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  18,07             
     17,63  18,07  17,06  14,20  

2)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  16,97             
     13,90  14,80  16,97  13,44  

3)   Minni Tuppura                    NurmijYU                  15,22             
     12,81  12,52  12,75  15,22  

4)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  13,01             
     11,28  12,37  13,01  10,82  



P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  9,24              
2)   Juho Auranen                     NurmijYU                  10,12             
3)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  10,43             
4)   Antti Sillanpää                  NurmijYU                  10,57             
5)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  10,71             


T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  9,40              
2)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  10,01             
3)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  10,05             
4)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  10,10             
     Isabella Edelman                 NurmijYU                  DNS               


P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  4,51 +1,9          
     4,51   4,27   4,36   4,16   4,04   4,19   
     +1,9   +1,3   +2,0   +0,4   +0,3   +1,5   

2)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  3,82 +0,6          
     3,82   3,62   3,44   x      3,32   x      
     +0,6   +2,6   +0,2   +1,8   -0,1   +1,3   

3)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  3,57 +0,9          
     3,31   3,15   3,40   3,39   x      3,57   
     +2,1   +1,4   +1,8   +1,5   +0,2   +0,9   

4)   Juho Auranen                     NurmijYU                  3,45 +0,8          
     3,45   x      3,30   3,11   x      x      
     +0,8   +1,5   +2,2   +0,8   +0,9   +1,2   

5)   Antti Sillanpää                  NurmijYU                  3,39 +1,1          
     3,16   3,14   3,19   3,39   x      3,36   
     +1,8   +2,0   +1,3   +1,1   -0,2   +0,1   

6)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  3,35 +1,4          
     3,06   3,35   x      3,18   x      3,17   
     +1,4   +1,4   +1,2   +0,5   +1,6   +0,0   



T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  3,92 +2,3  3,86 +1,3
     3,78   3,80   3,86   3,92   
     +1,6   +1,6   +1,3   +2,3   

2)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  3,79 +3,0  3,71 +1,7
     3,71   3,79   3,59   2,60   
     +1,7   +3,0   +2,4   +1,4   

3)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  3,79 +1,1          
     3,57   3,79   3,65   3,60   
     +1,7   +1,1   +1,9   +2,4   

4)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  3,76 +1,8          
     x      3,76   3,62   3,74   
     +1,8   +1,8   +2,4   +2,5   

5)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  3,50 +2,4  3,41 +1,6
     3,41   3,50   3,18   x      
     +1,6   +2,4   +2,0   +2,5   

6)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3,38 +2,4  NM +1,0 
     x      x      3,38   x      
     +1,0   +1,5   +2,4   +0,1   

     Milla Pihlava                    NurmijYU                                    


P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Luukas Lahti                     NurmijYU                  33,28             
     -      31,59  -      33,28  

2)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  31,41             
     31,41  30,90  30,17  31,10  

3)   Juho Auranen                     NurmijYU                  18,15             
     17,20  17,25  18,15  16,50  

4)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  17,30             
     16,23  16,22  15,35  17,30  

5)   Antti Sillanpää                  NurmijYU                  16,48             
     11,70  16,48  14,58  13,78  



T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  18,93             
     17,12  18,93  17,19  -      

2)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  17,30             
     -      -      17,30  17,00  

3)   Isabella Edelman                 NurmijYU                  17,29             
     14,42  15,02  16,97  17,29  

4)   Elena Hämäläinen                 NurmijYU                  13,42             
     12,78  11,56  11,10  13,42  

5)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  11,36             
     11,21  10,40  11,36  10,77  



P13 60m

T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  9,04              
2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  9,30              
     Vaula Pispala                    NurmijYU                  DNS               


P13 Pituus

T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  4,16 +1,2          
     3,97   4,16   x      3,92   
     +2,0   +1,2   +1,8   +0,9   

2)   Greta Laukala                    NurmijYU                  3,50 +2,5  NM +1,3 
     3,50   x      x      x      
     +2,5   +1,3   +1,8   +1,4   

     Oona Ketomäki                    NurmijYU                                    
     Vaula Pispala                    NurmijYU                                    


P13 Keihäs

T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Greta Laukala                    NurmijYU                  16,68             
     11,04  12,55  13,56  16,68  

2)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  13,41             
     -      9,64   13,41  11,49  

     Oona Ketomäki                    NurmijYU                                    
     Vaula Pispala                    NurmijYU                                    


P15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  9,12              
2)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   9,43              
     Emil Hamström                    KU-58                     DNS               
     Samuel Shams                     KU-58                     DNS               


T15 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Katja Luukkola                   LeppSi                    8,15              
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  8,38              
3)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  9,07              
4)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  9,13              
5)   Ida Polvinen                     NurmijYU                  9,49              


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForssSa                   3,49 +0,0          
     x      x      3,33   2,92   3,49   -      
     +2,2   +1,2   +0,8   +1,9   +0,0          

     Samuel Shams                     KU-58                                       


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Katja Luukkola                   LeppSi                    4,85 +2,0          
     4,33   4,66   x      4,85   4,67   0,44   
     +1,0   +1,6   +0,0   +2,0   +0,2   +1,2   

2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  4,17 +2,4  3,52 +1,8
     3,52   2,38   x      4,17   x      x      
     +1,8   +1,1          +2,4   +0,4   +0,5   

3)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  3,97 +1,1          
     3,34   3,79   3,74   3,87   3,59   3,97   
     +2,3   +2,1   +0,6   +1,8   +0,5   +1,1   

4)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  3,92 +0,4          
     3,89   x      x      3,91   3,92   x      
     +1,5   +1,3   +1,7   +1,2   +0,4   +0,1   

5)   Emmi Kotamäki                    NurmijYU                  3,88 +0,3          
     3,74   3,70   3,62   3,85   3,88   x      
     +2,6   +1,5   +0,8   +0,8   +0,3   +1,1   

     Ida Polvinen                     NurmijYU                                    


P15 Keihäs

T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Kotamäki                    NurmijYU                  20,44             
     16,16  -      20,44  18,75  18,70  -      

2)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  18,75             
     18,75  17,73  17,58  18,42  -      18,75  

3)   Ida Polvinen                     NurmijYU                  15,36             
     -      12,23  13,77  13,93  14,28  15,36  

4)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  14,90             
     12,23  14,90  11,66  12,55  11,85  9,68   

5)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  10,17             
     8,34   8,80   10,17  9,90   8,88   10,07