Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.09. klo 17:30 Klaukkalan syysmoukari 1 ja NUY:n mestaruustonnit Tulokset (päivitetty: 21:57 04.09.2018)
Klaukkalan syysmoukari 1 ja NUY:n mestaruustonnit
Nurmijärven Yleisurheilu
04.09.2018

N Moukari
Loppukilpailu
1)   Heli Rinnekari                   NurmijYU                  57,43             
     x      x      x      x      57,43  x      

P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Topias Leinonen                  NurmijYU                  3.44,74           
2)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  3.58,08           
3)   Jere Paananen                    NurmijYU                  3.58,58           
4)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  4.01,40           
5)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  4.13,98           
6)   Olli Auranen                     NurmijYU                  4.18,82           
7)   Elias Saari                      NurmijYU                  4.44,31           
8)   Jyri Korhonen                    NurmijYU                  4.46,91           
     Aleksi Juutinen                  NurmijYU                  DNS               
     Eino Lahti                       NurmijYU                  DNS               
     Jesse Lehtinen                   NurmijYU                  DNS               
     Romeo Lindfors                   NurmijYU                  DNS               
     Viljami Mellanen                 NurmijYU                  DNS               

T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  4.18,78           
2)   Onerva Pennonen                  NurmijYU                  4.21,30           
3)   Heta Mösö                        NurmijYU                  4.29,45           
4)   Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  4.31,71           
5)   Milla Louhivuori                 NurmijYU                  4.36,34           
6)   Lotta Parviainen                 NurmijYU                  4.42,17           
7)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  4.46,00           
8)   Martta Mösö                      NurmijYU                  4.51,75           
9)   Sara Juutinen                    NurmijYU                  5.00,47           
10)  Regina Rekola                    NurmijYU                  5.09,47           
11)  Pinja Hellsten                   NYU                       5.10,14           
12)  Salla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  5.10,74           
13)  Anna Ollikainen                  NurmijYU                  5.18,70           
14)  Mira Montonen                    NurmijYU                  5.24,21           
15)  Aino Siirtola                    NurmijYU                  5.35,95           
     Emma Paananen                    NurmijYU                  DNS               

P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Riku Korhonen                    NurmijYU                  14,59             
     x      x      x      14,59  x      -      

2)   Paavo Jokitalo                   NurmijYU                  6,58              
     x      x      x      5,64   6,58   -      

     Eino Lahti                       NurmijYU                  DNS               
     Jere Paananen                    NurmijYU                  DNS               
     Jesse Lehtinen                   NurmijYU                  DNS               

T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Heta Mösö                        NurmijYU                  12,01             
     12,01  9,11   10,39  x      10,49  -      

2)   Jenna Pyykkö                     NurmijYU                  11,43             
     x      x      x      10,53  11,43  -      

3)   Emma Liikkanen                   NurmijYU                  10,72             
     x      8,43   9,89   10,02  10,72  -      

4)   Martta Mösö                      NurmijYU                  9,77              
     9,52   x      x      x      9,77   -      

5)   Kaisla Jaakola-Siimes            NurmijYU                  6,55              
     6,04   x      x      4,05   6,55   -      

6)   Regina Rekola                    NurmijYU                  3,43              
     -      x      2,31   3,43   x      -      

7)   Mira Montonen                    NurmijYU                  3,31              
     x      2,76   2,47   3,31   3,07   -      

8)   Aino Siirtola                    NurmijYU                  3,21              
     x      x      3,21   1,59   2,44   -      

P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  4.12,06           
2)   Aarne Ryynänen                   NurmijYU                  4.37,79           
3)   Severi Heikkola                  NurmijYU                  4.44,36           

T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  4.04,17           
2)   Daniela Perklén                  NurmijYU                  4.14,55           
3)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  4.26,01           
4)   Siiri Kattelus                   NurmijYU                  4.31,09           
     Maija Santanen                   JanJa                     DNS               

P10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  13,31             
     x      13,31  12,85  x      -      -      

2)   Severi Heikkola                  NurmijYU                  12,90             
     12,24  12,57  12,90  12,23  x      -      

T10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Oona Korhonen                    NurmijYU                  19,37             
     17,67  19,37  x      x      -      -      

2)   Maija Santanen                   JanJa                     16,22             
     15,77  15,39  16,22  11,21  13,13  -      

P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  3.20,57           

T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  4.03,15           
2)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  4.14,07           
3)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  4.19,29           

T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Nea Pyykkö                       NurmijYU                  16,20             
     16,20  x      x      14,72  16,20  -      

2)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  12,46             
     11,65  12,18  12,46  11,92  x      -      

3)   Milla Pihlava                    NurmijYU                  10,52             
     x      10,07  9,26   10,52  x      -      

P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  3.54,92           
2)   Juho Auranen                     NurmijYU                  4.07,55           
     Luukas Lahti                     NurmijYU                  DNS               

T12 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.46,10           
2)   Ella Räisänen                    EspTa                     3.55,08           
3)   Ella Råstedt                     EsboIF                    4.06,08           
4)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  4.11,50           
5)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  4.29,15           
     Sarla Kakkola                    NurmijYU                  DNS               

P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Juho Auranen                     NurmijYU                  15,44             
     x      10,70  14,68  15,44  x      -      

2)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  14,17             
     11,64  14,17  x      12,66  13,60  -      

     Luukas Lahti                     NurmijYU                  DNS               

T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Ella Råstedt                     EsboIF                    21,65             
     20,40  21,65  19,75  x      21,55  21,51  

P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     55,68             
     x      x      x      x      53,38  55,68  

2)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   33,41             
     x      x      x      33,41  33,23  x      

T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  38,97             
     38,06  x      x      x      x      38,97  

P14 1000m
Loppukilpailu
1)   Leevi Leskelä                    NurmijYU                  4.02,57           


T14 1000m
Loppukilpailu
1)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  3.42,55           
2)   Venla Lehtonen                   NurmijYU                  3.55,42           


P14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  48,42             
     x      47,34  48,42  x      x      x      

2)   Aron Johansson                   BorgåAk                   34,92             
     33,82  33,87  x      34,36  34,92  34,89  

3)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  26,49             
     26,36  x      x      x      26,49  x      

T14 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emmi Malo                        LopU                      49,46             
     49,46  48,75  x      x      x      x      

2)   Sara Puustinen                   BorgåAk                   39,65             
     x      x      x      36,94  37,11  39,65  

3)   Sofia Wahlstedt                  BorgåAk                   29,70             
     29,70  28,90  x      27,78  27,80  x      

P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hämäläinen                NurmijYU                  3.47,97           
2)   Veeti Valli                      KeskiUYU                  3.48,43           
3)   Sauli Mokkila                    NurmijYU                  3.48,84           


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  3.43,45           


T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Senja Pantti                     IFSibboV                  43,76             
     x      42,84  41,12  43,76  39,65  39,64  

2)   Nea Hirvonen                     RiihimKi                  43,49             
     41,05  x      x      43,49  x      x      

3)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  42,25             
     x      42,25  40,98  42,01  x      42,20  

     Emma Backlund                    BorgåAk                                     

M17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Kimi Rinnekari                   NurmijYU                  60,28             
     x      x      x      x      56,88  60,28  

     Matias Ketomäki                  NurmijYU                  NM                
     x      x      x      x      x      x      

N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emilia Rapinoja                  VeikkVei                  42,88             
     42,14  42,78  x      42,88  41,25  41,37  

2)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  37,80             
     x      x      36,87  37,80  x      x      

3)   Ida Kurikka                      HIFK                      27,66             
     25,74  27,66  x      x      25,10  x      

     Elisa Huhta                      NurmijYU                                    

M19 Moukari
Loppukilpailu
1)   Santtu Kotamäki                  NurmijYU                  56,80             
     52,90  56,80  x      56,32  x      x      

2)   Oskari Kaarila                   NurmijYU                  53,14             
     51,50  51,38  53,14  x      x      x      

     Ville Vihersalo                  EspTa