Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
28.07. klo 11:00 Nuorisokansalliset Kouvola Junior Games Tulokset (päivitetty: 21:09 31.07.2018)
Kouvola Junior Games 2018
Kouvolan Keskusurheilukenttä
28.7.2018


Lisätty 31.7.2018 T9 pituuden ja T11 keihään tulokset.

TULOKSET

P9 Kuula

  1. Pyry Ingers                             2009 IitPy                7,16 PB
           6,78   6,63   6,28   7,16
  2. Elmeri Kinnunen                         2009 YlämPy               6,39 PB
           6,02   6,39   6,12   6,15
  3. Jesse Hirvonen                          2009 EsboIF               6,23 
           6,23   5,97   6,15   5,71
  4. Tuomas Rikka                            2009 KarhKa               6,06 
           6,06   5,64   5,42   5,82
  5. Aslan Aitolehti                         2010 HKV                  5,76 
           5,76   5,51      X   5,25
  6. Niilo Kemppainen                        2009 NastNa               5,32 
           4,97   5,32   5,15   4,41
  7. Sisu Kalliomäki                         2009 ValkKa               5,10 
           4,95   3,96   4,32   5,10
  8. Lukas Hyypiä                            2011 IitPy                3,73 
           3,40   3,34   3,46   3,73
  9. Tiitus Rytkölä                          2011 IitPy                3,72 
           3,28   3,72      X   2,55


P11 Korkeus

  1. Kasper Pulkkinen                        2007 ValkKa                126 PB
         105 110 114 118 122 126 130
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  2. Olavi Kiiski                                 KarhKa                126 
         095 100 105 110 114 118 122 126 130
           O   O  XO   O   O   O  XO XXO XXX
  2. Mikael Salminen                              LahdA                 126 
         095 100 105 110 114 118 122 126 130
           O   O  XO   O   O   O  XO XXO XXX
  4. Elias Kemppainen                        2008 NastNa                122 
         110 114 118 122 126
           O   O  XO   O XXX
  5. Visa Liikka                             2007 KuusKi                118 
         100 105 110 114 118 122
           O   O XXO  XO   O XXX
  6. Mikko Purola                            2007 PyhtKi                110 
         100 105 110 114
           O   O   O XXX
  7. Leevi Hyypiä                            2008 IitPy                 105 
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  8. Vilppu Pirinen                          2008 IitPy                 105 PB
         090 095 100 105 110
          XO   O   O   O XXX
  8. Taavi Rytkölä                           2008 IitPy                 105 
         095 100 105 110
           O  XO   O XXX
 10. Niklas Järvinen                         2008 IitPy                 090 
         085 090 095
           O   O XXX

P11 Pituus

  1. Juho Soikkeli                           2007 ValkKa               4,06                   
          3,86  4,01  4,06  3,96                                
  2. Olavi Kiiski                                 KarhKa               4,02                   
          3,95  3,76  3,93  4,02                            
  3. Visa Liikka                             2007 KuusKi               3,99                   
          3,66  3,92  3,91  3,99                               
  4. Aron Häyrynen                           2008 HKV                  3,90                   
          3,90     X  3,65  3,41                            
  5. Mikko Purola                            2007 PyhtKi               3,80      PB             
          3,71  3,80  3,68  3,48                              
  6. Jimi Pirttimäki                         2008 LahdA                3,78      SB             
          3,67  3,56  3,78  3,62                             
  7. Karri Kuusinen                          2007 HKV                  3,68                   
          3,61  3,62  3,66  3,68                            
  8. Oliver Sandberg                              PorvU                3,54                   
          3,54  2,64  3,54     X                           
  9. Joona Puukka                            2008 IitPy                3,52                   
          3,30  3,47  3,52  3,45                          
 10. Taavi Rytkölä                           2008 IitPy                3,46                   
          3,05  3,46  3,28  3,41                
 11. Veikka Porkka                           2007 KarhKa               3,42                   
          3,42  3,18  3,36  3,35                             
 12. Leevi Hyypiä                            2008 IitPy                3,36      PB             
          3,25  3,25  3,21  3,36                            
 13. Niklas Järvinen                         2008 IitPy                3,07                   
          3,07  2,78  2,71  2,86                          
 14. Vilppu Pirinen                          2008 IitPy                3,00                   
          3,00     X  2,91  2,35
                                

P13 Pituus

  1. Matias Salminen                              LahdA                4,69 -1,9              
          4,30     X  4,31  4,30  4,69  4,68
          -1,0        -1,7  -1,9  -1,9  -0,9
  2. Ville Häkämies                          2005 YlämPy               4,37 -1,9 PB             
          4,27  4,23  4,23  4,28  4,34  4,37
          -1,6  -1,5  -1,4  -0,5  -2,1  -1,9
  3. Onni Rustholkarhu                       2005 LahdA                4,34 -3,4              
          4,05  3,54     X  4,34  4,32  4,18
          -0,4  -2,4        -3,4  -1,2  -3,5
  4. Milo Haapaniemi                         2006 ElimVau              4,14 -0,1 PB             
          3,76  3,63  3,98  4,09  4,14  4,00
          -0,2  -1,5  -3,2  -1,1  -0,1  -0,6
  5. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             3,95 -0,5 PB             
          3,60  3,95  3,72     X  3,44     X
          -0,8  -0,5  -1,2        +0,1      


P13 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU               15,51 PB
          14,23      X      X  14,61      X  15,51
  2. Onni Rustholkarhu                       2005 LahdA               10,27 
           9,57      X  10,27      X      X      X
  3. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             8,92 PB
           7,88   7,84   8,21   8,92   8,41   8,40
  4. Akseli Kinnunen                         2006 YlämPy               8,34 PB
           7,66   8,21   7,82   8,34   8,18      X


P13 Kiekko

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU               42,67 
              X  42,67      X  39,23  38,70      X
  2. Onni Rustholkarhu                       2005 LahdA               37,57 PB
          35,47  35,31      X  36,66  36,20  37,57
  3. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU            20,80 
          19,20  18,70      X      X  20,80  18,87
  4. Valtteri Kinnunen                       2005 YlämPy              19,26 
          18,67      X      X  19,26      X  17,11
  5. Jesse Tuomainen                         2006 IitPy               16,96 PB
          15,18  16,59  10,79  16,96  14,60  11,93


P15 Pituus

  1. Edwin Livak                                  Bromma IF            6,02 +0,9              
          6,02  5,92  5,70  5,60  5,60  5,29
          +0,9  -0,7  -0,1  -1,9  -0,7  -3,1
  2. Eelis Snåre                                  LahdA                5,72 -0,5              
             X     X  5,72     X     X     -
           0,0   0,0  -0,5   0,0   0,0   0,0
  3. Ville Vihertö                           2004 IitPy                5,36 +2,2 w   5,24 +1,1 
          4,38  5,20  5,16  5,24  5,10  5,36
          -1,1  -0,7  +0,3  +1,1  -1,2  +2,2
  4. Tuukka Ingers                           2003 IitPy                5,34 +1,1              
             X     X  5,34  5,18     X     X
                      +1,1  -3,2            
  5. Markus Lindeman                         2003 SotkJy               4,89 -0,7 PB             
          4,59  4,02  4,84  4,76  4,76  4,89
          -2,3  -2,2  +1,8  -2,2  +1,5  -0,7
  6. Luka Mattila                            2004 VehkVei              4,82 +1,2 PB             
             X  4,01  4,50  4,40  4,82  4,28
                -0,7  +1,2  -2,0  +1,2  -3,1
  7. Joonas Palmu                            2004 ValkKa               3,82 -2,2              
             X  3,82     X  3,18     X     X
                -2,2        -3,4            

P15 Kiekko

  1. Jonathan Lindroos                       2003 EspTa               44,20 
          44,20  42,99  41,14  37,63      X      X
  2. Benjamin Tasa                           2003 VehkVei             40,01 
          38,51      X  40,01  34,96  39,24      X
  3. Juho Suvanto                            2004 ImU                 32,13 
          31,31  32,13  29,27  28,24  31,27      X
  4. Aron Johanson                                BorgåA              21,59 
              X  21,59      X      X      X       
  5. Luka Mattila                            2004 VehkVei             19,66 
          19,04  19,66      X      X      X      X
  6. Petrus Tasa                             2004 VehkVei             11,10 
              X      X      X  11,10      X      X


M17 Pituus

  1. Matias Taavitsainen                     2001 RistU                5,47 +1,1 PB             
          5,08     X     X     X     X  5,47
          -1,4                          +1.1

M19 Kuula

  1. Ville Halonen                           2000 PyhäsU              15,84 
              X      X      X      X      X  15,84


T9 Kuula

  1. Charlotte Knape                         2009 IFSibboV             5,87 PB
           5,57   5,40   5,49   5,87
  2. Petra Pennanen                          2009 HKV                  4,94 
           4,73   3,83   4,94   4,37
  3. Laura Jyrkiäinen                        2009 KouvU                4,50 
           4,06   3,98   3,85   4,50
  4. Vilma Karhu                             2009 ValkKa               4,26 
           4,09   4,26   4,10      X
  5. Sofia Pirttimäki                        2009 LahdA                3,81 PB
           3,36   3,57   3,81   3,34


T11 Korkeus

  1. Emmi Piispanen                          2007 NastNa                126 
         100 105 110 115 120 123 126 129
           O   -   -  XO XXO   O  XO XXX
  2. Irem Köksal                             2007 KarhU                 123 PB
         105 110 115 012 123 126
           O   O   O   O   O XXX
  3. Piitu Tourunen                          2008 LahdA                 110 PB
         095 100 105 110 115
           O   O   O   O XXX


T11 Pituus

  1. Irem Köksal                             2007 KarhU                4,20      PB             
          4,12  4,20  3,97  3,86                             
  2. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               4,15      PB             
          4,15  3,99  3,93                      
  3. Celina Salonen                          2007 NastNa               4,03                   
          4,00  3,92  4,00  4,03                              
  4. Hilla Tuominen                          2008 LahdA                3,75      PB             
          3,65  3,75  3,70  3,60                            
  5. Matilda Karhu                           2008 ValkKa               3,75                   
          3,67  3,67  3,40  3,75                                         
  6. Piitu Tourunen                          2008 LahdA                3,73      PB             
          3,72  3,54  3,61  3,73                            
  7. Iida Suvanto                            2007 ImU                  3,73                   
          3,67  3,58  3,52  3,73                            
  8. Erin Kellola                            2007 KarhKa               3,69                   
          3,60  3,65  3,69  3,64                            
  9. Helmi Kalliomäki                        2008 ValkKa               3,44      PB             
          3,44  3,12  3,35  3,40                          
 10. Selma Lindén                            2007 AnjLi                3,27      PB             
          3,27  3,06     X  3,20                            
 11. Aino Koskela                            2008 AnjLi                3,27      PB             
          3,14  3,27  3,12  2,86                              
 12. Elina Niinikangas                       2007 ValkKa               3,25                   
          3,25  3,10  3,09  2,98                          
 13. Helmi Nieminen                          2008 HelsTa               3,19      PB             
          3,19  2,93  2,68  3,14                            
 14. Anna Luht                               2008 HelsTa               3,16      PB             
          3,13  3,12  3,15  3,16                              
 15. Sara Suhonen                            2007 ValkKa               3,03      PB             
          3,00  2,72  3,03  2,88                            
 16. Milka Koivukoski                        2008 HelsTa               2,99      PB             
          2,99  2,60  2,74  2,67                             
 17. Eveliina Friman                         2008 HelsTa               2,50      PB             
          2,45  2,42  2,50  2,42
                                

T13 Korkeus

  1. Helmiina Saarikunnas                    2006 LahdA                 137 
         1251296 133 137 141
           O   O   O   O XXX
  2. Krista Kantola                          2005 ElimVau               137 SB
         120 125 129 133 137 141
           O   O  XO   O   O XXX
  3. Alisa Rauhamaa                          2006 LahdA                 133 
         120 125 129 133 137
           O   O   O XXO XXX
  4. Sara Hekkala                            2006 HelsTa                129 
         115 120 125 129 133
           O   O   O  XO XXX
  5. Silja Häkämies                          2005 YlämPy                120 
         105 110 115 120 125
           O   O   O  XO XXX
  6. Aino Sipiläinen                         2006 OrimJy                120 
         110 115 120 125
           O   O XXO XXX
  6. Nelli Niemi                             2006 AnjLi                 120 PB
         105 110 115 120 125
           O   O   O XXO XXX
  8. Hilda Taylor                            2006 HelsTa                105 
         100 105 110
           O   O XXX

T13 Kuula

  1. Amalia Lindén                           2005 AnjLi               10,03 PB
           9,69   9,38   9,64  10,03
  2. Elsa Mattila                            2005 HyvsU               10,02 
           8,48      X  10,02   9,48
  3. Viivi Kupiainen                         2005 HartVoi              9,99 
           9,41   9,99      X      X
  4. Krista Kantola                          2005 ElimVau              8,90 
           8,66   8,90   8,55   8,23
  5. Essi Laapas                             2006 AnjLi                8,57 
              X      X   8,57      X
  6. Vanessa Värilä                          2006 HeinI                7,67 PB
           7,20   7,34   7,45   7,67
  7. Eeva Eisanen                            2005 HelsTa               7,59 PB
           6,96   7,59   7,50   7,24
  8. Sara Hekkala                            2006 HelsTa               7,51 PB
           6,85   7,08   7,35   7,51
  9. Aino Sipiläinen                         2006 OrimJy               6,53 
           6,15   5,88   6,19   6,53
 10. Nelli Niemi                             2006 AnjLi                6,01 
           5,18   4,91   5,32   6,01


T13 Kiekko

  1. Amalia Lindén                           2005 AnjLi               32,74 
          30,45      X  29,98  32,74  30,09  29,20
  2. Viivi Kupiainen                         2005 HartVoi             30,52 SB
          30,52      X      X      X      X  29,98
  3. Siiri Petäjäsaari                       2005 ValkKa              23,89 PB
          18,77  20,15      X  21,41  22,45  23,89
  4. Alisa Rauhamaa                          2006 LahdA               23,45 
              X  23,04      X  23,45      X      X
  5. Essi Laapas                             2006 AnjLi               23,20 
              X      X  22,21      X      X  23,20
  6. Vanessa Värilä                          2006 HeinI               17,23 PB
              X      X  17,23  16,18  15,67  16,13
  7. Aino Sipiläinen                         2006 OrimJy              12,55 
              X  12,46  11,94  12,24  12,55      X


T15 Kiekko

  1. Nea Luukkonen                           2003 PuumVi              38,86 
          38,86  36,80      X      X      X  36,67
  2. Emmi Malo                                    LopenUrh            32,90 
          32,90      X      X  29,61      X      X
  3. Pinja Muotka                            2004 OrimJy              30,55 
              X  24,95  30,55      X      X  29,18
  4. Aada Sipiläinen                         2004 OrimJy              28,67 PB
          26,85      X      X  28,67      X  27,57
  5. Jenna Tuomainen                         2004 IitPy               23,28 PB
          20,27  22,16  22,78      X  20,26  23,28
  6. Amalia Lindén                           2005 AnjLi               22,59 
              X      X      X  22,59      X  21,57


N17 Pituus

  1. Milla Pirkkalainen                      2002 SavonlRie            5,37 +3,1 w   5,23 +1,6 PB
          5,19  5,17  5,37  5,23  5,17     X
          +3,1  +2,1  +3,1  +1,6  -1,4      
  2. Riina Heikkonen                         2001 LappUM               5,37 +2,6 w   5,23 +0,4 
             X  5,14  5,23  5,11  5,12  5,37
                +0,3  +0,4  +0,5  -0,2  +2,6
  3. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie            5,18 +0,7              
          5,02  3,34  5,10     X  4,75  5,18
          +2,3  +0,3  +2,1        +0,9  +0,7
  4. Pinja Ruoho                             2003 LahdA                5,16 +2,4 w   4,92 +1,2 
          5,16  4,92  4,79  4,91  4,63  4,78
          +2,4  +1,2  +1,2  -0,5  -1,2  +0,4
  5. Ilona Saarikunnas                            LahdA                5,01 -0,1              
          4,82     X     X  4,96  5,01  4,87
          -0,1              +1,1  -0,1  +1,4
  6. Hanna Lammassaari                       2001 LahdA                4,87 -1,2 PB             
          4,53  4,87     X     X     X     X
          -0,3  -1,2                        
  7. Emilia Tapionlinna                      2002 LahdA                4,84 +0,2 PB             
          4,26  4,57  4,68  4,59  4,55  4,84
          -0,9  +0,8  +0,2  +1,8  +1,9  +0,2
  8. Venla Laine                             2002 LahdA                4,70 +1,1              
          4,56  4,39     X  4,70  3,20     X
          +0,6  +1,1        +1,1  +2,5      
  9. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa               3,46 +1,3              
             X  3,40     X  3,10  3,46     X
                +1,0        +1,3  +1,3      


N17 Kuula

  1. Veera Laamanen                          2002 HeinI               13,32 
          13,32  12,82  13,17  13,09  12,76  13,27
  2. Milla Pirkkalainen                      2002 SavonlRie           11,67 
              X  11,67  11,37  11,27  11,59      X
  3. Neea Käyhkö                             2002 SavonlRie           10,07 
           9,89      X  10,07      X   9,98      X


N17 Kiekko

  1. Veera Laamanen                          2002 HeinI               35,26 
              X      X  33,18  35,06      X  35,26
  2. Emmy Ollas                              2002 BorgåAk             31,77 PB
              X      X  29,13  29,66  31,77  31,28


N19 Pituus

  1. Janette Hanski                          2000 KarhU                5,55 +0,8 SB             
          5,04  5,24  5,33     X  5,28  5,55
          +2,0  -0,2  +1,2        -1,4  +0,8
  2. Noora Hautamäki                         2000 PyhtY                5,14 +2,0              
          5,14  4,73     X     X     X  5,03
          +2,0  +1,2                    -0.1


N19 Kuula

  1. Janette Hanski                          2000 KarhU               12,36 
              X  12,36      X      X      X      X
  2. Riikka Purho                            1999 KouvU               11,98 SB
          11,60  11,45  11,91  11,98  11,75      X


N19 Kiekko

  1. Maria Olkkonen                               HartVo              40,25 
          40,25  39,36      X      X      X      X
  2. Riikka Purho                            1999 KouvU               38,89 
          38,72  37,49      X  38,29  37,17  38,89
  3. Iida Pulkkanen                               LahdA               35,79 
              X  35,22  35,54  35,54      X  35,79
  4. Emilia Anttila                               Borgå Akilles       35,67 
          33,82  34,10  35,63  35,67  33,74  35,65



M 100 m
                     Tuuli: +1,6
  1. Markus Kiuru                            KouvU               10,93 SB
  2. Antti Raskinen                          KouvU               11,87 
     Santeri Vauhkonen                       JoutsKu               DNS 
     Oskari Lakka                            LappUM                DNS 


P9 40 m                             Loppukilpailu
                     Tuuli: +2,6
  1. Tuomas Rikka                            KarhKa               6,66 
  2. Simeon Sivonen                          HelsTa               6,85 
  3. Joona Niinikangas                       ValkKa               6,89 
  4. Ukko Lehto                              PyhtY                6,94 
  5. Niilo Kemppainen                        NastNa               7,03 
  6. Wilmer Kiviniemi                        KouvU                7,05 
  7. Sisu Kalliomäki                         ValkKa               7,19 
  8. juho Suonsaari                          JyväskKU             7,21 


P9 40 m                             Alkuerät
Erä 1                Tuuli: -0,7
  1. Simeon Sivonen                          HelsTa               6,76 PB
  2. Ukko Lehto                              PyhtY                6,86 
  3. Sisu Kalliomäki                         ValkKa               7,19 PB
  4. juho Suonsaari                          JyväskKU             7,29 
  5. Aslan Aitolehti                         HKV                  7,39 
  6. Rafael Sandberg                         PorvU                7,73 
  7. Pyry Ingers                             IitPy                8,00 PB
  8. Arttu Järvinen                          IitPy                8,05 

Erä 2                Tuuli: +1,6
  1. Tuomas Rikka                            KarhKa               6,56 PB
  2. Joona Niinikangas                       ValkKa               6,81 PB
  3. Wilmer Kiviniemi                        KouvU                7,04 
  4. Niilo Kemppainen                        NastNa               7,07 
  5. Tiitus Rytkölä                          IitPy                7,47 
  6. Jesse Hirvonen                          EsboIF               7,55 
  7. Tomas Kiri                              VehkVei              7,82 


P9 1000 m

  1. Niilo Kemppainen                        NastNa            3.38,39 
  2. Arttu Järvinen                          IitPy             3.45,16 PB
  3. Elmeri Kinnunen                         YlämPy            3.48,83 
  4. Rafael Sandberg                         PorvU             3.57,26 
  5. Ukko Lehto                              PyhtY             4.05,29 
  6. Joona Niinikangas                       ValkKa            4.08,88 
  7. Nici Salonen                            PadasjY           4.11,89 PB
  8. Tiitus Rytkölä                          IitPy             4.25,10 
  9. Jesse Hirvonen                          EsboIF            4.27,15 PB
 10. Jaakko Kauppinen                        VehkVei           4.28,56 
 11. Aslan Aitolehti                         HKV               4.31,42 
 12. Lukas Hyypiä                            IitPy             4.48,89 


P11 60 m                            Loppukilpailu
                     Tuuli: -2,6
  1. Juho Soikkeli                           ValkKa               9,24 
  2. Visa Liikka                             KuusKi               9,47 
  3. Kasper Pulkkinen                        ValkKa               9,56 PB
  4. Aron Häyrynen                           HKV                  9,70 
  4. Oliver Sandberg                         PorvU                9,70 
  6. Elias Kemppainen                        NastNa               9,82 
  7. Jimi Pirttimäki                         LahdA                9,89 
  8. Mikko Purola                            PyhtKi              10,22 


P11 60 m                            Alkuerät
Erä 1                Tuuli: -0,8
  1. Visa Liikka                             KuusKi               9,36 
  2. Kasper Pulkkinen                        ValkKa               9,47 PB
  3. Oliver Sandberg                         PorvU                9,71 
  4. Mikko Purola                            PyhtKi               9,75 PB
  5. Joona Puukka                            IitPy                9,80 
  6. Vilppu Pirinen                          IitPy               10,50 
  7. Kimi Raevuori                           HelsTa              11,69 
     Tobias Moreno                           LahdA                 DNS 


Erä 2                Tuuli: +2,1
  1. Juho Soikkeli                           ValkKa               9,19 
  2. Aron Häyrynen                           HKV                  9,38 
  3. Elias Kemppainen                        NastNa               9,47 
  4. Jimi Pirttimäki                         LahdA                9,54 
  5. Taavi Rytkölä                           IitPy                9,84 
  6. Veikka Porkka                           KarhKa               9,91 
  7. Agostino Mura                           HelsTa              10,77 
     Veeti Hartikka                          PyhtKi                DNS 


P11 1000 m

  1. Karri Kuusinen                          HKV               3.23,93 
  2. Eetu Autio                              KarhKa            3.30,09 PB
  3. Veikka Porkka                           KarhKa            3.38,31 
  4. Olavi Kiiski                            JyväskKU          3.40,69 
  5. Oliver Sandberg                         PorvU             3.54,24 
  6. Leevi Hyypiä                            IitPy             4.04,66 
     Tuomas Kuusinen                         HKV                   DNF 
     Niklas Järvinen                         IitPy                 DNF 


P13 60 m                            Loppukilpailu
                     Tuuli: +0,8
  1. Ville Häkämies                          YlämPy               8,63 PB
  2. Nuutti Virtanen                         ValkKa               8,67 PB
  3. Onni Rustholkarhu                       LahdA                9,03 PB
  4. Valtteri Kinnunen                       YlämPy               9,05 PB
  4. Milo Haapaniemi                         ElimVau              9,05 
  6. Johannes Kauppinen                      VehkVei              9,46 PB
  7. Akseli Kinnunen                         YlämPy               9,62 PB
  8. Valtteri Vasama                         NurmijYU             9,90 


P13 60 m                            Alkuerät
Erä 1                Tuuli: -0,1
  1. Ville Häkämies                          YlämPy               8,76 PB
  2. Milo Haapaniemi                         ElimVau              9,04 
  3. Onni Rustholkarhu                       LahdA                9,18 
  4. Johannes Kauppinen                      VehkVei              9,48 PB
  5. Akseli Kinnunen                         YlämPy               9,58 PB

Erä 2                Tuuli: +1,1
  1. Nuutti Virtanen                         ValkKa               8,80 PB
  2. Valtteri Kinnunen                       YlämPy               9,09 PB
  3. Valtteri Vasama                         NurmijYU             9,67 
  4. Jesse Tuomainen                         IitPy                9,83 PB


P15 100 m                           Loppukilpailu
                     Tuuli: +5,0
  1. Edwin Livak                             Bromma IF           11,69 
  2. Tuukka Ingers                           IitPy               11,76 
  3. Eelis Snåre                             LahdA               11,88 
  4. Patrick Haga                            ValkKa              11,93 
  5. Benjamin Tasa                           VehkVei             12,74 
  6. Jonathan Lindroos                       EspTa               12,94 
  7. Johannes Kiri                           VehkVei             13,11 
  8. Ville Vihertö                           IitPy               13,29 


P15 100 m                           Alkuerät
Erä 1                Tuuli: +2,6
  1. Edwin Livak                             Bromma IF           12,01 
  2. Tuukka Ingers                           IitPy               12,61 
  3. Benjamin Tasa                           VehkVei             13,01 
  4. Jonathan Lindroos                       EspTa               13,14 
  5. Eeli Jauhiainen                         KuusKi              13,89 
     Markus Lindeman                         SotkJy                DNS 

Erä 2                Tuuli: +0,7
  1. Patrick Haga                            ValkKa              12,01 PB
  2. Eelis Snåre                             LahdA               12,25 
  3. Johannes Kiri                           VehkVei             13,15 PB
  4. Ville Vihertö                           IitPy               13,62 
  5. Juho Suvanto                            ImU                 14,75 PB
     Akseli Eskelinen                        LappUM                DNS 


P15 800 m

  1. Eeli Jauhiainen                         KuusKi            2.29,30 PB
  2. Topias Zerni                            KuusKi            2.34,54 
  3. Petrus Tasa                             VehkVei           2.37,66 


M17 100 m                           Loppukilpailu
                     Tuuli: +0,2
  1. Sakke Petäjäsaari                       ValkKa              11,69 
  2. Kristian Peltola                        JyväskKU            11,87 PB
  3. Eemeli Keinänen                         ValkKa              12,00 
  4. Aatu Haimi                              ValkKa              12,07 
  5. Lucas Mulders                           VIS                 12,09 
  6. Olli Palmumaa                           ValkKa              12,42 
     Matias Taavitsainen                     RistU                 DNS 
     Eero Peltola                            LahdA                 DNS 

M17 100 m                           Alkuerät
Erä 1                Tuuli: +0,4

  1. Eero Peltola                            LahdA               11,91 
  2. Eemeli Keinänen                         ValkKa              11,99 
  3. Lucas Mulders                           VIS                 12,10 
  4. Olli Palmumaa                           ValkKa              12,36 
  4. Juuso Outinen                           ValkKa              12,36 PB

Erä 2                Tuuli: +0,8

  1. Sakke Petäjäsaari                       ValkKa              11,41 
  2. Kristian Peltola                        JyväskKU            11,75 PB
  3. Aatu Haimi                              ValkKa              11,90 PB
  4. Matias Taavitsainen                     RistU               12,03 PB
     Eero Soikkeli                           VehkVei               DNS 


M19 100 m
                     Tuuli: +1,6

  1. Eetu Hietanen                           KuusKi              11,62 PB


N 100 m
                     Tuuli: +1,1
  1. Merituuli Jääskeläinen                  LappUM              12,45 
  2. Tanja Kokkonen                          LappUM              12,56 
  3. Iina Lehtimäki                          TampPy              12,79 
  4. Anna Pursiainen                         EspTa               12,84 
  5. Viivi Hellman                           TampPy              12,99 


T9 40 m                             Loppukilpailu
                     Tuuli: -2,3
  1. Laura Jyrkiäinen                        KouvU                7,01 PB
  2. Petra Pennanen                          HKV                  7,20 
  3. Nella Virta                             VehkVei              7,41 
  4. Hilla Kalliomäki                        ValkKa               7,43 
  5. Vilma Karhu                             ValkKa               7,69 
  6. Tilda Jauhiainen                        KuusKi               7,85 
  7. Sofia Pirttimäki                        LahdA                8,65 
     Viviana Mura                            HelsTa                DNS 

T9 40 m                             Alkuerät
Erä 1                Tuuli: +2,8

  1. Laura Jyrkiäinen                        KouvU                6,80 
  2. Nella Virta                             VehkVei              7,11 
  3. Vilma Karhu                             ValkKa               7,30 
  4. Tilda Jauhiainen                        KuusKi               7,49 
  5. Viviana Mura                            HelsTa               9,19 

Erä 2                Tuuli: -0,2

  1. Hilla Kalliomäki                        ValkKa               7,01 PB
  2. Petra Pennanen                          HKV                  7,07 
  3. Sofia Pirttimäki                        LahdA                8,20 PB
     Sofia Sopanen                           MäntsU                DNS 
     Ada Puhakka                             KarhKa                DNS 


T9 1000 m

  1. Sonja Lahti                             KarhKa            3.50,63 PB
  2. Petra Pennanen                          HKV               3.52,35 
  3. Elsa Kemppainen                         NastNa            4.14,72 PB
  4. Tilda Jauhiainen                        KuusKi            4.21,29 
     Sofia Sopanen                           MäntsU                DNS 
     Oona Pasanen                            LahdA                 DNS 
     Ada Puhakka                             KarhKa                DNS 


T11 60 m                            Loppukilpailu
                     Tuuli: -0,3
  1. Emmi Piispanen                          NastNa               9,21 
  2. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,28 
  3. Celina Salonen                          NastNa               9,46 
  4. Erin Kellola                            KarhKa               9,61 
  5. Irem Köksal                             KarhU                9,77 
  6. Iida Suvanto                            ImU                  9,99 
  7. Hilla Tuominen                          LahdA               10,07 SB
  8. Piitu Tourunen                          LahdA               10,10 


T11 60 m                            Alkuerät
Erä 1                Tuuli: +2,1
  1. Emmi Piispanen                          NastNa               9,14 
  2. Irem Köksal                             KarhU                9,48 
  3. Erin Kellola                            KarhKa               9,51 
  4. Hilla Tuominen                          LahdA                9,71 
  5. Elina Niinikangas                       ValkKa               9,91 
  6. Helmi Nieminen                          HelsTa               9,96 
  7. Aino Koskela                            AnjLi               10,30 
  8. Helmi Kalliomäki                        ValkKa              10,47 

Erä 2                Tuuli: +6,7

  1. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,23 
  2. Celina Salonen                          NastNa               9,25 
  3. Piitu Tourunen                          LahdA                9,79 
  4. Iida Suvanto                            ImU                  9,84 
  5. Fiona Puolakanaho                       OrimJy              10,09 
  6. Milka Koivukoski                        HelsTa              10,85 
  7. Anna Luht                               HelsTa              10,87 
     Sanni Sopanen                           MäntsU                DNS 


T11 1000 m

  1. Hilla Tuominen                          LahdA             3.41,10 PB
  2. Jenni Hirvonen                          EsboIF            3.41,17 PB
  3. Enni Räisänen                           AnjLi             3.49,48 PB
  4. Elsa Stadig                             ValkKa            3.52,63 PB
  5. Sara Suhonen                            ValkKa            4.21,78 
  6. Milka Koivukoski                        HelsTa            4.31,72 PB
  7. Anna Luht                               HelsTa            4.38,25 
     Sanni Sopanen                           MäntsU                DNS 
     Mona Pasanen                            LahdA                 DNS 


T13 60 m                            Loppukilpailu

                     Tuuli: -0,3
  1. Sofia Puolakanaho                       OrimJy               8,61 
  2. Ella Peltola                            AnjLi                8,68 
  3. Krista Kantola                          ElimVau              8,88 SB
  4. Sara Hekkala                            HelsTa               9,00 PB
  5. Elsa Mattila                            HyvsU                9,04 PB
  6. Silja Häkämies                          YlämPy               9,27 
  7. Viivi Kupiainen                         HartVoi              9,36 SB
     Essi Laapas                             AnjLi                 DNS 

T13 60 m                            Alkuerät
Erä 1                Tuuli: +1,3
  1. Sofia Puolakanaho                       OrimJy               8,51 PB
  2. Elsa Mattila                            HyvsU                9,00 PB
  2. Essi Laapas                             AnjLi                9,00 
  4. Sara Hekkala                            HelsTa               9,06 PB
  5. Viivi Kupiainen                         HartVoi              9,20 PB
  6. Eeva Eisanen                            HelsTa               9,81 PB
     Vanessa Värilä                          HeinI                 DNS 

Erä 2                Tuuli: +0,6
  1. Ella Peltola                            AnjLi                8,80 
  2. Krista Kantola                          ElimVau              8,85 SB
  3. Silja Häkämies                          YlämPy               9,15 PB
  4. Crista Ingers                           IitPy                9,66 
  5. Siiri Petäjäsaari                       ValkKa               9,75 
  6. Alisa Rauhamaa                          LahdA                9,88 
  7. Hilda Taylor                            HelsTa               9,95 PB


T15 100 m                           Loppukilpailu
                     Tuuli: -1,1
  1. Milka Ukkonen                           LahdA               13,15 
  2. Wilma Viksten                           LahdA               13,41 
  3. Pinja Ruoho                             LahdA               13,50 
  4. Ilona Saarikunnas                       LahdA               13,71 
  5. Wilma Taavitsainen                      RistU               13,89 
  6. Juulia Inkinen                          LahdA               14,06 
  7. Nea Nakari                              VehkVei             14,40 
     Marlena Nieminen                        KarhKa                DNS 


T15 100 m                           Alkuerät

Erä 1                Tuuli: -1,6

  1. Milka Ukkonen                           LahdA               13,27 
  2. Ilona Saarikunnas                       LahdA               13,56 PB
  3. Marlena Nieminen                        KarhKa              13,57 
  4. Pinja Ruoho                             LahdA               13,61 
  5. Juulia Inkinen                          LahdA               13,92 PB
  6. Nea Nakari                              VehkVei             14,05 
  7. Sofia Shashkina                         KarhU               14,14 
     Joanna Puukka                           IitPy                 DNS 

Erä 2                Tuuli: +0,5

  1. Wilma Viksten                           LahdA               13,33 
  2. Wilma Taavitsainen                      RistU               13,77 
  3. Sohvi Laine                             LahdA               14,06 
  4. Nina Suonamo                            KarhKa              14,24 
  5. Jenna Tuomainen                         IitPy               14,84 
  6. Aliisa Lautala                          ValkKa              15,06 
     Leni Mantila                            LahdA                 DNS 


T15 800 m

  1. Suvi Satama                             VehkVei           2.29,95 
  2. Lilli Hakkarainen                       KarhKa            2.29,96 PB
  3. Sanni Koivisto                          LahdA             2.48,16 
  4. Viivi Värilä                            HeinI             2.59,63 PB
     Henna Eineluoto                         LappUM                DNS 


N17 100 m
                     Tuuli: -2,2
  1. Venla Laine                             LahdA               13,54 
  2. Emmi Pennanen                           JyväskKU            13,65 
  3. Emilia Tapionlinna                      LahdA               13,74 
  4. Aada Jauhiainen                         KuusKi              13,77 
  5. Ingrid Jalas                            HelsTa              16,28 
     Hanna Lammassaari                       LahdA                 DNS 
     Wilhelmiina Harju                       JKU                   DNS 
     Venla Pulkkanen                         LahdA                 DNS 


N19 100 m
                     Tuuli: +1,1
  1. Janette Hanski                          KarhU               12,93 
  2. Petra Mannonen                          KarhKa              13,92 


Kouvola Junior Games 2018
Kouvolan Keskusurheilukenttä
29.7.2018

TULOKSET

Down keihäs

  1. Jani Töyrylä                            IitPy               30,36 
          29,20  26,55  27,85  28,81  28,39  30,36

P9 Pituus

  1. Tuomas Rikka                            KarhKa               3,80      PB             
          3,59  3,80  3,77  3,76                            
  2. Ukko Lehto                              PyhtY                3,76                   
          3,40  3,56  3,76  3,24                               
  3. Niilo Kemppainen                        NastNa               3,63      PB             
          3,60  3,55  3,63  3,51                              
  4. Joona Niinikangas                       ValkKa               3,50                   
          3,41  3,20  3,37  3,50                              
  5. Wilmer Kiviniemi                        KouvU                3,47                   
          3,30  3,22  3,45  3,47                                
  6. Oliver Mikkola                          NakkVire             3,47                   
          3,35  3,47  3,39  2,97                              
  7. Joel Räsänen                            EspTa                3,42                   
          3,42     X  3,21  1,53                                
  8. Joel Laurinmaa                          JyväskKU             3,40      PB             
          3,19  3,28  3,40  3,29                               
  9. Sisu Kalliomäki                         ValkKa               3,30                   
          3,14  3,14  3,30  3,12                            
 10. Juho Suonisaari                         JKU                  3,25                   
          2,90  1,90  3,03  3,25                              
 11. Romeo Uotila                            ValkKa               3,04                   
          3,02  2,90     X  3,04                               
 12. Jesse Hirvonen                          EsboIF               2,99      PB             
          2,95     X  2,99     X                              
 13. Tiitus Rytkölä                          IitPy                2,98                   
          2,86  2,73  2,98  2,80                               
 14. Aslan Aitolehti                         HKV                  2,89                   
          2,89     X     X  2,89
                                

P11 Kolmiloikka

  1. Max Laurinmaa                           JyväskKU             8,65      PB             
          8,48  8,55  8,50  8,65                            
  2. Visa Liikka                             KuusKi               8,53                   
          7,96  8,48  8,07  8,53                             
  3. Jimi Pirttimäki                         LahdA                8,49                   
          7,97     X  8,49  8,20                            
  4. Aron Häyrynen                           HKV                  8,47                   
             X     X  8,47  8,42                             
  5. Elias Kemppainen                        NastNa               8,38                   
          8,32  8,10  8,38     X                              
  6. Mikko Purola                            PyhtKi               7,94                   
             X  7,94  7,94     X                            
  7. Taavi Rytkölä                           IitPy                7,63      PB             
          7,56  7,08  6,63  7,63                               
  8. Leevi Hyypiä                            IitPy                7,26      PB             
          7,26  7,26  7,10  6,84                            
  9. Vilppu Pirinen                          IitPy                6,80      PB             
          6,45  6,46     X  6,80
                                

P11 Kuula

  1. Aapo Vanhanen                           EspTa                8,86 
           8,73      X   8,86      X
  2. Mikko Purola                            PyhtKi               7,99 PB
           7,48   6,63   7,20   7,99
  3. Aron Häyrynen                           HKV                  7,88 
           7,65   7,51   7,88   7,59
  4. Tobias Moreno                           LahdA                7,39 
           7,16   6,75   7,39   7,09
  5. Jimi Pirttimäki                         LahdA                7,23 PB
              X   7,15   7,23   6,88
  6. Juho Soikkeli                           ValkKa               7,06 
           6,80   6,87   6,93   7,06
  7. Elias Kemppainen                        NastNa               6,92 PB
           6,74      X   6,58   6,92
  8. Visa Liikka                             KuusKi               6,80 
           5,97      X   6,80      X
  9. Leevi Hyypiä                            IitPy                6,21 
           6,21   5,86   5,79   5,98
 10. Tuomas Pyökkilehto                      KerU                 5,37 
           5,37      X   4,86   5,26
 11. Daniel Wennerstrand                     KarhU                5,18 PB
           5,11   5,18   5,00   4,95


P11 Keihäs

  1. Juho Soikkeli                           ValkKa              30,65 
          25,39  27,30  27,50  30,65
  2. Aapo Vanhanen                           EspTa               29,14 PB
              X  28,15  28,17  29,14
  3. Tuomas Pyökkilehto                      KerU                24,18 
          24,18  22,30  21,67  21,81
  4. Visa Liikka                             KuusKi              23,67 
          21,88  16,19  23,67  17,52
  5. Aron Häyrynen                           HKV                 23,64 
          21,53  21,27  23,14  23,64
  6. Tobias Moreno                           LahdA               23,05 
          21,58  22,16  23,05  21,64
  7. Elias Kemppainen                        NastNa              21,80 PB
          19,43  19,15  20,53  21,80
  8. Jimi Pirttimäki                         LahdA               21,40 PB
          19,54  18,42  20,20  21,40
  9. Joona Puukka                            IitPy               18,97 
          16,55  17,06  18,97  18,90
 10. Taavi Rytkölä                           IitPy               15,45 PB
          11,30   9,87  15,45  12,81
 11. Leevi Hyypiä                            IitPy               12,39 
          12,39  10,88  10,33   9,13


P13 Korkeus

  1. Jesse Tuomainen                         IitPy                 122 
         110 114 118 122 126
           O   O   O   O XXX

P15 Korkeus

  1. Edwin Livak                             Bromma IF             170 
         158 162 166 170 174
           O   O XXO  XO XXX
  2. Jonathan Lindroos                       EspTa                 162 PB
         150 154 158 162 166 170
           O   O   O   O XXX    
  3. Markus Lindeman                         SotkJy                150 PB
         134 138 142 146 150 154
           O   O   O   O   O XXX
  4. Eliel Mulari                            KarhKa                146 
         146 150
           O XXX


P15 Kuula

  1. Benjamin Tasa                           VehkVei             12,94 
              X  12,40  12,94  12,51  12,18      X
  2. Tuukka Ingers                           IitPy               12,41 PB
          11,39      X      X  11,74  12,41  11,88
  3. Eliel Mulari                            KarhKa              10,04 
          10,03   8,96  10,04      X      X   9,80
  4. Edwin Livak                             Bromma IF            9,95 
           9,76   9,63   9,95   9,74   9,37   9,75
  5. Jonathan Lindroos                       EspTa                9,40 
           8,86   9,11      X   9,40   9,00      X
  6. Markus Lindeman                         SotkJy               8,50 
           7,92   8,06   8,27   8,50      X   8,29
  7. Petrus Tasa                             VehkVei              8,31 PB
           7,80   7,76   8,02      X   8,23   8,31


M17 Keihäs

     Juho Varkoi                             KuopRei                 - 
   
           X      X      X      -      -      X

M19 Keihäs

  1. Tino Mäkelä                             PyhäsU              62,10 
              X      X  61,28      X  62,10      X


T9 Pituus

  1. Laura Jyrkiäinen                        KouvU                3,51                   
          3,38  3,49  3,51  3,40                              
  2. Fianna Myllyniemi                       HKV                  3,50      PB             
          3,43  3,40  3,50  3,19                               
  3. Petra Pennanen                          HKV                  3,44                   
          3,42  3,33  3,28  3,44                             
  4. Nella Virta                             VehkalVe             3,18                   
          2,91  3,18  2,99  3,16                               
  5. Hilla Kalliomäki                        ValkKa               3,02                   
          2,96  2,51  3,02     X                               
  6. Vilma Karhu                             ValkKa               3,00                   
          2,97  3,00  2,54  2,97                             
  7. Elsa Kemppainen                         NastNa               2,95      PB             
          2,87  2,95     X  2,75                             
  8. Tilda Jauhiainen                        KuusKi               2,83                   
          2,72  2,55  2,80  2,83                               
  9. Veera Hermunen                          KouvU                2,74                   
          2,66  2,74  2,72  2,70


T11 Keihäs

  1. Nelli Åström                            KarhU               21,73 PB
          19,10      X  21,35  21,73
  2. Arianna Kortelainen                     ValkKa              18,66 PB
          17,55  17,90  18,66  17,95
  3. Neea Lanki                              VehkVei             18,13 PB
          17,33  17,12  18,13  16,33
  4. Emmi Piispanen                          NastNa              18,11 PB
          18,11  15,29      X  15,90
  5. Alisa Häyrynen                          IitPy               18,00 PB
          16,63  18,00  16,79  15,88
  6. Sara Suhonen                            ValkKa              16,86 
          14,68  16,86  15,45  13,33
  7. Celina Salonen                          NastNa              15,88 
          13,39  15,40  15,67  15,88
  8. Piitu Tourunen                          LahdA               15,12 PB
          15,12  13,31  13,44  13,55
  9. Helmi Huopalainen                       ValkKa              13,96 PB
          13,03  13,96  12,57  13,06
 10. Milka Koivukoski                        HelsTa              10,56 
          10,20   9,71  10,12  10,56
 11. Helmi Kalliomäki                        ValkKa               7,55 PB
              X   7,11   7,55   5,34


T11 Kolmiloikka

  1. Celina Salonen                          NastNa               9,01      PB             
          8,53  8,64  8,77  9,01                             
  2. Emmi Piispanen                          NastNa               9,00      PB             
          8,40  8,57  8,83  9,00                              
  3. Jenni Hirvonen                          EsboIF               8,99      PB             
          8,62  8,61  8,95  8,99                                
  4. Irem Köksal                             KarhU                8,40      PB             
          8,13  8,18  8,40  8,09                             
  5. Piitu Tourunen                          LahdA                7,85      PB             
          7,67  7,82  7,85  7,83                             
  6. Matilda Karhu                           ValkKa               7,71      PB             
          7,50     X  7,71  7,56                                
  7. Neea Lanki                              VehkVei              7,23                   
          7,18  7,06  7,23  6,73
                                

T11 Kuula

  1. Nelli Åström                            KarhU                8,50 
           8,42   8,33   7,93   8,50
  2. Alisa Häyrynen                          IitPy                7,99 
           7,32   7,20   7,99   7,49
  3. Emmi Piispanen                          NastNa               7,05 SB
           7,05   6,72   6,64   6,55
  4. Arianna Kortelainen                     ValkKa               6,47 PB
              X   6,12      X   6,47
  5. Jenni Hirvonen                          EsboIF               6,42 
           6,42   6,09      X      X
  6. Celina Salonen                          NastNa               6,40 PB
           6,21   6,40   6,20   6,40
  7. Neea Lanki                              VehkVei              6,32 PB
           5,42   5,59   6,27   6,32
  8. Irem Köksal                             KarhU                6,28 
           6,28   6,25   6,22   6,08
  9. Elina Niinikangas                       ValkKa               6,09 
           4,92   5,80   5,63   6,09
 10. Piitu Tourunen                          LahdA                5,89 PB
           5,89   5,78   5,53   5,46
 11. Kerttu Ren                              ValkKa               5,74 
           5,74   5,02   5,65   5,66
 12. Helmi Nieminen                          HelsTa               5,44 
           5,01   5,44   4,96   5,31
 13. Helmi Huopalainen                       ValkKa               5,23 
           5,12   4,99   5,23   5,12
 14. Eveliina Friman                         HelsTa               5,12 PB
           4,98   4,85   4,75   5,12
 15. Matilda Karhu                           ValkKa               4,91 
           4,79   4,67   4,64   4,91
 16. Anna Luht                               HelsTa               4,78 PB
           4,35   4,12   4,03   4,78
 17. Milka Koivukoski                        HelsTa               4,52 PB
           4,49   4,27   4,36   4,52


T13 Pituus

  1. Ella Peltola                            AnjLi                4,63 +0,2              
          4,49  4,56     X  4,48  4,36  4,63
          -0,4  +0,2        +0,8  -1,1  +0,2
  2. Krista Kantola                          ElimVau              4,42 -0,8 PB             
          3,94  4,42  4,09     X  4,10  3,97
          -0,1  -0,8  -1,3        +1,7  -2,3
  3. Heidi Nieminen                          KarhKa               4,15 -1,0              
          3,63  3,64  2,92  3,88     X  4,15
          -2,3  -1,9  -0,6  -3,0        -1,0
  4. Nelli Niemi                             AnjLi                3,93 +0,4 PB             
          3,53  3,88  3,85  3,71     X  3,93
          -2,3  -2,2  -1,1  -2,0        +0,4
  5. Maria Wennerstrand                      KarhU                3,89 +1,9 PB             
          3,89     X  3,85  3,85     X  3,86
          +1,9        +0,3  +0,1  +0,1  -1,2
  6. Eeva Eisanen                            HelsTa               3,87 -1,4 SB             
          3,78  3,73  3,87  3,86  3,87     X
          +0,6  +0,8  +2,6  +1,2  -1,4      
  7. Sara Hekkala                            HelsTa               3,79 +1,8              
          3,78  2,85     X  3,70  3,65  3,79
          -2,2  +0,4        +0,9  +1,2  +1,8
  8. Hilda Taylor                            HelsTa               3,28 -2,0              
          3,28     X     X  2,80  2,94  3,21
          -2,0         0,0  +0,8  -2,6  +0.4


T15 Korkeus

  1. Joanna Puukka                           IitPy                 150 
         142 146 150 154
           O   O  XO XXX
  2. Jenna Tuomainen                         IitPy                 138 
         130 134 138 142
           O   O  XO XXX
  3. Maria Suntio                            KarhKa                134 
         130 134 138
           O XXO XXX


T15 Kuula

  1. Joanna Puukka                           IitPy               11,17 
          10,53  10,26      X      X      X  11,17
  2. Aada Sipiläinen                         OrimJy              10,39 PB
           9,73  10,04  10,39   9,38   9,71   9,55
  3. Henna Pirinen                           ParikkU              9,27 
              X   8,67   8,72   8,91   9,01   9,27
  4. Jenna Tuomainen                         IitPy                8,15 PB
           8,15      X   7,80   7,62   7,83   7,99


T15 Keihäs

  1. Pauliina Puhakka                        VehkVei             43,87 
          40,34  43,87  42,82  41,43  40,23  41,22
  2. Joanna Puukka                           IitPy               37,46 
          37,46  36,25  32,06      X  36,31  34,05
  3. Henna Pirinen                           ParikkU             34,14 SB
          32,52  31,00  28,71  33,03  34,14  33,76
  4. Sini Tiussa                             ImU                 33,40 
          33,40      X  28,57  31,37  30,83  26,06
  5. Tuuli Summanen                          LappUM              33,29 
          29,85  33,29  31,50      X  31,37  31,00
  6. Aada Sipiläinen                         OrimJy              29,14 
          27,87  24,05  27,86      X  29,14  24,84
  7. Sohvi Laine                             LahdA               28,81 
          26,02  23,98  28,81  24,44      X      X
  8. Jenna Tuomainen                         IitPy               27,33 PB
          26,85  27,33  23,10  24,50  21,32  23,30
  9. Leni Mantila                            LahdA               24,16 
              X      X  24,16      -      -      -


N19 Keihäs

  1. Muusa Makkonen                          KerimU              37,91 SB
          37,91  34,59  34,98  36,54      X      X
  2. Tuuli Kattilamäki                       KU-58               37,57 
          37,00  35,32  35,17      X  37,57  35,48
  3. Taru Haimi                              ValkKa              27,28 
          23,33  25,21  25,48  27,28  26,81  26,90

M 200 m
                     Tuuli: -0,8
  1. Juho Kaihlajärvi                        JyväskKU            22,76 
  2. Oskari Lakka                            LappUM              24,11 SB
  3. Aatu Mäkelä                             PyhäsU              24,29 
     Santeri Vauhkonen                       JoutsKu               DNS 


P9 150 m
Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Joel Räsänen                            EspTa               23,66 PB
  2. Ukko Lehto                              PyhtY               24,01 PB
  3. Oliver Mikkola                          NakkVire            24,33 PB
  4. Sisu Kalliomäki                         ValkKa              26,38 
  5. Romeo Uotila                            ValkKa              27,59 
  6. Tiitus Rytkölä                          IitPy               28,54 
  7. Lukas Hyypiä                            IitPy               31,78 

Erä 2                Tuuli: -0,9
  1. Tuomas Rikka                            KarhKa              23,54 
  2. Joel Laurinmaa                          JyväskKU            24,39 
  3. Joona Niinikangas                       ValkKa              24,96 
  4. Niilo Kemppainen                        NastNa              25,26 
  5. juho Suonsaari                          JyväskKU            26,05 
  6. Aslan Aitolehti                         HKV                 27,73 
  7. Jesse Hirvonen                          EsboIF              28,90 


P11 60 m aj                         Loppukilpailu
                     Tuuli: -0,4

  1. Visa Liikka                             KuusKi              10,85 PB
  2. Max Laurinmaa                           JyväskKU            11,24 PB
  3. Elias Kemppainen                        NastNa              11,50 PB
  4. Joona Puukka                            IitPy               11,70 
  5. Jimi Pirttimäki                         LahdA               11,74 PB
  6. Taavi Rytkölä                           IitPy               12,76 PB
  7. Daniel Wennerstrand                     KarhU               13,37 
     Aron Häyrynen                           HKV                   DNS 

P11 60 m aj                         Alkuerät
Erä 1                Tuuli: -1,3
  1. Max Laurinmaa                           JyväskKU            11,18 PB
  2. Elias Kemppainen                        NastNa              11,80 PB
  3. Joona Puukka                            IitPy               12,05 
  4. Aron Häyrynen                           HKV                 12,66 
     Kasper Pulkkinen                        ValkKa                DNS 

Erä 2                Tuuli: -5,3
  1. Visa Liikka                             KuusKi              11,10 
  2. Jimi Pirttimäki                         LahdA               12,48 
  3. Taavi Rytkölä                           IitPy               12,98 
  4. Daniel Wennerstrand                     KarhU               13,33 


P13 1000 m

  1. Lauri Nokkala                           LappUM            3.33,83 
  2. Tuomas Stadig                           ValkKa            3.37,84 
  3. Lauri Räsänen                           EspTa             3.48,16 
  4. Nuutti Virtanen                         ValkKa            3.52,88 
  5. Väinö Työppönen                         ValkKa            3.53,70 PB
     Samuel Pasanen                          LahdA                 DNS 


P13 60 m aj
                     Tuuli: -1,3

  1. Onni Rustholkarhu                       LahdA               10,33 
  2. Jesse Tuomainen                         IitPy               12,98 PB


P15 2000 m

  1. Benjamin Tasa                           VehkVei           6.43,64 
  2. Aleksi Ahola                            KarhKa            7.15,75 PB
  3. Petrus Tasa                             VehkVei           7.17,30 
  4. Eeli Jauhiainen                         KuusKi            7.19,04 
  5. Topias Zerni                            KuusKi            7.22,54 
  6. Joonas Palmu                            ValkKa            7.59,59 
     Jyri Säyriö                             ValkKa                DNS 


M19 200 m
                     Tuuli: -0,8
  1. Sakke Petäjäsaari                       ValkKa              23,52 
  2. Patrick Haga                            ValkKa              24,72 PB
  3. Akseli Eskelinen                        LappUM              27,68 PB


M19 110 m aj
                     Tuuli: +0,9
  1. Eetu Hietanen                           KuusKi              15,59 


N 200 m
                     Tuuli: -2,1
  1. Aada Jauhiainen                         KuusKi              28,16 
  2. Suvi-Tuuli Saarnio                      HKV                 28,65 PB
  3. Veera Kaalimaa                          ValkKa              32,27 


T9 150 m

                     Tuuli: -1,4

  1. Laura Jyrkiäinen                        KouvU               24,73 
  2. Petra Pennanen                          HKV                 25,15 PB
  3. Hilla Kalliomäki                        ValkKa              25,68 
  4. Fianna Myllyniemi                       HKV                 26,44 
  5. Vilma Karhu                             ValkKa              27,81 PB
  6. Tilda Jauhiainen                        KuusKi              28,21 PB


T11 60 m aj                         Loppukilpailu
                     Tuuli: -1,7
  1. Celina Salonen                          NastNa              11,20 PB
  2. Kerttu Ren                              ValkKa              11,47 PB
  3. Emmi Piispanen                          NastNa              11,50 
  4. Irem Köksal                             KarhU               11,76 PB
  5. Jenni Hirvonen                          EsboIF              12,22 
  6. Sara Suhonen                            ValkKa              13,65 PB
  7. Helmi Kalliomäki                        ValkKa              13,75 PB
  8. Milka Koivukoski                        HelsTa              14,06 PB

T11 60 m aj                         Alkuerät
Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Kerttu Ren                              ValkKa              11,47 PB
  2. Irem Köksal                             KarhU               11,63 PB
  3. Emmi Piispanen                          NastNa              11,81 
  4. Milka Koivukoski                        HelsTa              14,13 PB
     Anna Luht                               HelsTa                DNF 

Erä 2                Tuuli: -0,8
  1. Celina Salonen                          NastNa              11,31 PB
  2. Jenni Hirvonen                          EsboIF              11,64 
  3. Helmi Kalliomäki                        ValkKa              13,35 PB
  4. Sara Suhonen                            ValkKa              13,81 PB
     Helmi Nieminen                          HelsTa                DNF 
     Iida Heino                              PyhtY                 DNS 


T13 1000 m

  1. Venla Virrantuomi                       HKV               3.18,38 
  2. Taimi Vallinoja                         HKV               3.27,10 
  3. Maria Wennerstrand                      KarhU             3.32,73 PB
  4. Pihla Kallio                            KarhKa            3.39,05 
  5. Noora Gustafsson                        NastNa            3.40,57 
  6. Hilda Taylor                            HelsTa            3.59,28 PB
  7. Lea Olives                              EspTa             3.59,36 
     Tiitu Hjerppe                           LappUM                DNS 


T13 60 m aj
                     Tuuli: +0,5
  1. Heidi Nieminen                          KarhKa              11,15 
  2. Tuuli Summanen                          LappUM              11,19 
  3. Hilda Taylor                            HelsTa              12,94 


T15 100 m                           Loppukilpailu
                     Tuuli: -1,1
  1. Milka Ukkonen                           LahdA               13,15 
  2. Wilma Viksten                           LahdA               13,41 
  3. Pinja Ruoho                             LahdA               13,50 
  4. Ilona Saarikunnas                       LahdA               13,71 
  5. Wilma Taavitsainen                      RistU               13,89 
  6. Juulia Inkinen                          LahdA               14,06 
  7. Nea Nakari                              VehkVei             14,40 
     Marlena Nieminen                        KarhKa                DNS 


T15 2000 m

  1. Henna Eineluoto                         LappUM            7.23,88 PB
  2. Aliisa Kiiski                           KarhKa            7.45,84 
     Carla Jalkanen                          PorvU                 DNS 

T15 80 m aj
                     Tuuli: -0,4
  1. Joanna Puukka                           IitPy               13,29 
  2. Maria Suntio                            KarhKa              14,00 PB
  3. Jenna Tuomainen                         IitPy               16,26 


N17 800 m

  1. Ada Koskelainen                         KarhU             2.36,70 
  2. Minttu Kaukonen                         LahdA             2.38,16 
  3. Emma Liikkanen                          LappUM            2.58,62 
  4. Ingrid Jalas                            HelsTa            3.09,00 PB


N17 100 m aj
                     Tuuli: +0,4
  1. Niina Karttunen                         SavonlRie           14,22 
  2. Venla Pulkkanen                         LahdA               15,09 
  3. Milla Pirkkalainen                      SavonlRie           15,20 
  4. Ada Koskelainen                         KarhU               18,80 
  5. Ingrid Jalas                            HelsTa              22,53 
     Emilia Kiiski                           JoensKa               DNF 
     Anna Ekholm                             TuUL                  DNS 


N19 200 m
                     Tuuli: -4,3

  1. Milla Pirkkalainen                      SavonlRie           26,57 
  2. Niina Karttunen                         SavonlRie           26,62 
  3. Emilia Kiiski                           JoensKa             26,67 PB
  4. Neea Käyhkö                             SavonlRie           27,03 PB
  5. Venla Pulkkanen                         LahdA               27,14 
  6. Emmi Pennanen                           JyväskKU            28,28 
     Hanna Lammassaari                       LahdA                 DNS