Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.04. klo 10:30 Palkintokeskuskisa Tulokset (päivitetty: 18:55 03.04.2018)
Palkintokeskuskisa
Kupittaan urheiluhalli
2.4.2018

TULOKSET

P9 40 m                             Loppukilpailu


  1. Jonatan Heikkilä                        ÅIFK                 6,74 PB
  2. Richard Lindqvist                       TuUL                 6,93 PB
  3. Nooa Asanti                             TuUL                 7,05 
  4. Niklas Ojanen                           TuUL                 7,13 
  5. Vincent Mattsson                        TuUL                 7,23 

P9 40 m                             Alkuerä

  1. Jonatan Heikkilä                        ÅIFK                 6,80 
  2. Richard Lindqvist                       TuUL                 7,04 
  3. Niklas Ojanen                           TuUL                 7,12 
  4. Vincent Mattsson                        TuUL                 7,24 
  5. Nooa Asanti                             TuUL                 7,24 
  6. Osku Mäkinen                            TuUL                 7,27 
  7. Antti Ristanen                          LoimLei              7,49 
  8. Leevi Skonbäck                          MaskKa               7,84 
  9. Patrik Rantala                          LittTU               8,01 
 10. Aaro Manner                             SalVil               8,20 
 11. Tuomas Suopajärvi                       MaskKa               8,21 
 12. Juho Männistö                           TuUL                 8,46 
 13. Aaron Petälä                            KaarUra              8,50 


P9 600 m                            Loppukilpailu


  1. Sisu Saarinen                           TuUL              2.05,45 
  2. Niklas Ojanen                           TuUL              2.08,31 PB
  3. Richard Lindqvist                       TuUL              2.08,94 PB
  4. Rasmus Fagerström                       TuUL              2.17,86 
  5. Osku Mäkinen                            TuUL              2.19,94 
  6. Tuomas Suopajärvi                       MaskKa            2.24,23 
  7. Aaro Manner                             SalVil            2.26,61 
  8. Lauri Niiranen                          TurWei            2.28,13 
  9. Antti Ristanen                          LoimLei           2.40,17 
 10. Miikka Berg                             MynämI            2.45,91 

P9 Pituus                           Loppukilpailu

  1. Jonatan Heikkilä                        ÅIFK                 3,70                   
          3,69  3,47  3,68  3,60  3,60  3,70
                                            
  2. Richard Lindqvist                       TuUL                 3,46                   
          3,45  3,44  3,40  3,31  3,25  3,46
                                            
  3. Vincent Mattsson                        TuUL                 3,45      PB             
          3,29  3,11  3,45  3,33  3,34  3,24
                                            
  4. Niklas Ojanen                           TuUL                 3,35                   
          2,83  3,25  3,25  3,08  3,31  3,35
                                            
  5. Robin Helenius                          TuUL                 3,08                   
          2,93  3,01  2,96        3,08  2,74
                                            
  6. Leevi Skonbäck                          MaskKa               2,87      PB             
          2,78  2,52  2,82  2,81  2,87  2,80
                                            
  7. Emil Hukic                              TurWei               2,87      PB             
          2,87  2,73  2,53  2,72  2,54  2,45
                                            
  8. Lauri Niiranen                          TurWei               2,70                   
          2,62  2,66  2,64  2,70  2,62      
                                            
  9. Patrik Rantala                          LittTU               2,61                   
          2,55  2,56  2,61
                          
 10. Kaapo Kivi                              KaarUra              2,48      PB             
          2,47  2,26  2,48
                          
 11. Miikka Berg                             MynämI               2,37                   
          2,37  2,32  2,37
                          
 12. Aaron Petälä                            KaarUra              2,36                   
          2,26  2,32  2,36
                          
 13. Juho Männistö                           TuUL                 2,32      PB             
          2,12  2,15  2,32
                          
 14. Antti Ristanen                          LoimLei              2,30                   
          2,19  2,27  2,30
                          

P11 60 m                            Loppukilpailu


  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU              8,92 
  2. Aku Nyyssönen                           TurWei               9,26 PB
  3. Luca Jämsen                             SalVil               9,28 PB
  4. Valtteri Hyyrynen                       TuUL                 9,37 PB
  5. Martti Wallenius                        KiukKi              10,05 

P11 60 m                            Alkuerä

  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU              8,95 
  2. Luca Jämsen                             SalVil               9,25 
  3. Martti Wallenius                        KiukKi               9,35 
  4. Aku Nyyssönen                           TurWei               9,44 
  5. Valtteri Hyyrynen                       TuUL                 9,45 
  6. Riku Naula                              TuUL                 9,50 
  7. Jonatan Sunila                          KaarUra              9,71 
  8. Jens-Aarne Kero                         IFRaseb              9,77 
  9. Louis Mertens                           RaisKu               9,91 
 10. Niklas Välilä                           LittTU              10,03 
 11. Mico Hjerp                              ForssSa             10,38 
 12. Mikael Merkkiniemi                      SalVil              11,29 


P11 600 m                           Loppukilpailu

  1. Lukas Brandt                            NaantLöy          1.52,40 
  2. Jens-Aarne Kero                         IFRaseb           1.54,60 
  3. Tatu Virtanen                           LiedPa            1.59,10 
  4. Jonne Aho                               SalVil            2.02,70 
  5. Luca Jämsen                             SalVil            2.04,60 
  6. Nikolas Lindén                          LoimLei           2.07,10 
  7. Valtteri Lammi                          TuUL              2.09,20 
  8. Valtteri Hyyrynen                       TuUL              2.09,40 
  9. Atte Virtanen                           LiedPa            2.15,30 
 10. Aapo Kanasuo                            KoskKai             21550 
 11. Carlos Mattsson                         TuUL              2.15,70 
 12. Selim Tifour                            TuUL              2.16,00 
 13. Vilppu Saarinen                         TurWei            2.27,50 
 

P11 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU             10,34 
  2. Oliver Pulkki                           TurTo               11,51 
  3. Jonne Aho                               SalVil              12,32 
  4. Niklas Välilä                           LittTU              12,86 
  5. Nikolas Lindén                          LoimLei             13,04 
  6. Roope Kirjavainen                       TuUL                13,09 
  7. Arttu Carne                             TuUL                13,19 


P11 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Luca Jämsen                             SalVil                128 
         102 107 112 117 120 123 128
           O   O   O   O   O   O XXO
  2. Arttu Carne                             TuUL                  120 PB
         097 102 107 112 117 120 123
           O   O   O  XO   O   O XXX
  3. Carlos Mattsson                         TuUL                  120 PB
         092 097 102 107 112 117 120 123
          XO   O  XO XXO  XO   O  XO XXX
  4. Oliver Pulkki                           TurTo                 112 PB
         097 102 107 112 117
           O   O   O  XO XXX
  5. Jonatan Sunila                          KaarUra               102 PB
         082 087 092 097 102 107
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Aapo Kanasuo                            KoskKai               092 PB
         077 082 087 092 097
           O   O   O   O X--
  7. Onni Viikari                            TurWei                082 
         077 082 087
           O   O XXX
     Martti Wallenius                        KiukKi                DNS 
        
        

P11 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Riku Naula                              TuUL                 9,96 PB
           9,23   9,96   9,64      X   9,80      X
  2. Jesse Kettunen                          LänsiUU              8,07 
           8,07   7,28      X   7,80   7,25   7,10
  3. Niklas Välilä                           LittTU               7,93 PB
           7,52   7,78   7,93      X      X   7,76
  4. Jens-Aarne Kero                         IFRaseb              6,67 
           6,50   6,58   6,27   6,67   6,62   6,47
  5. Martti Wallenius                        KiukKi               6,34 
           6,18   3,16   5,53   6,34   6,13   5,95
  6. Carlos Mattsson                         TuUL                 6,04 PB
           5,27   5,54   5,76   5,43   6,04   5,40
  7. Nikolas Lindén                          LoimLei              5,67 PB
           5,40   4,93   5,67   5,32   4,86   5,10
  8. Aapo Kanasuo                            KoskKa               5,36 
           4,88   5,36   4,43   3,96   4,75   5,25
  9. Roope Kirjavainen                       TuUL                 5,29 
           4,98   4,90   5,29       
 10. Onni Viikari                            TurWei               4,92 
           4,90   4,92   4,45
 11. Mikael Merkkiniemi                      SalVil               4,05 
              X   4,05      X
 12. Viljami Velling                         TurWei               2,77 
              X   2,77   2,52

P13 60 m                            Loppukilpailu


  1. Oskari Salmelainen                      MaskKa               8,32 
  2. Jimi Aho                                SalVil               8,40 
  3. Alvar Itämeri                           TuUL                 9,00 
  4. Otso Juvonen                            TuUL                 9,39 
  5. Rasmus Tenovuo                          TuUL                 9,61 

P13 60 m                            Alkuerä

  1. Jimi Aho                                SalVil               8,41 
  2. Oskari Salmelainen                      MaskKa               8,74 
  3. Alvar Itämeri                           TuUL                 8,92 
  4. Otso Juvonen                            TuUL                 9,41 
  5. Rasmus Tenovuo                          TuUL                 9,50 
  6. Tomi Kuusisto                           TuUL                 9,57 
  7. Joel Toivola                            LahdA                9,80 
  8. Leevi Stolt                             KoskKai              9,83 
  9. Martti Kanasuo                          KoskKai              9,89 


P13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Sami Porrasoja                          RaisKu            1.47,89 PB
  2. Ilkka Turunen                           KoskKai           1.53,55 
  3. René-Peter Vuorio                       MaarMa            1.54,97 PB
  4. Viljami Avoranta                        SalVil            1.55,15 PB
  5. Jere Santaluoto                         RaisKu            1.56,48 PB
  6. Miro Mattila                            LiedPa            1.57,20 
  7. Edwin Itämeri                           TuUL              2.04,13 SB
  8. Otto Altimir                            TurWei            2.09,92 
  9. Otto Syrjälä                            KoskKai           2.12,63 PB
 10. Kasper Vira                             KaarUra           2.12,82 PB

P13 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. René-Peter Vuorio                       MaarMa                142 PB
         117 122 127 132 135 138 142 144
           O   O   O  XO  XO   O  XO XXX
  2. Alvar Itämeri                           TuUL                  132 
         117 122 127 132 135
           O   O   O  XO XXX
  3. Matias Auremaa                          TuUL                  122 PB
         107 112 117 122 127
           O   O   O XXO XXX
  4. Edwin Itämeri                           TuUL                  112 SB
         107 112 117
           O   O XXX

P13 Pituus                          Loppukilpailu

  1. Sami Porrasoja                          RaisKu               4,49      PB             
          4,21  4,36  4,20  4,12  4,49  4,49
                                            
  2. Matias Auremaa                          TuUL                 4,46                   
          4,06  4,10  4,15  4,44        4,46
                                            
  3. Tomi Kuusisto                           TuUL                 4,42      PB             
          4,24              3,98        4,42
                                            
  4. Jimi Aho                                SalVil               4,25                   
          3,89  4,18  4,22  4,04  4,20  4,25
                                            
  5. René-Peter Vuorio                       MaarMa               3,91                   
                      3,91  3,82  3,91  3,70
                                            
  6. Otso Juvonen                            TuUL                 3,80                   
          3,80  2,57  2,70        2,53  2,64
                                            
  7. Jere Santaluoto                         RaisKu               3,76                   
          3,66  3,62  2,60  3,66  3,48  3,76
                                            
  8. Elias Loponen                           RaisKu               3,68                   
          3,68  3,57  3,39  3,38  3,49  3,55
                                            
  9. Martti Kanasuo                          KoskKai              3,65                   
          3,62  3,65      
                          
 10. Rasmus Tenovuo                          TuUL                 3,60                   
                3,60  3,54
                          
 11. Joel Toivola                            LahdA                3,45                   
          3,45  3,39  3,39
                          

P13 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Aapo Kalajoki                           RaisKu              10,56 
          10,56  10,41  10,30   9,64  10,29   9,83
  2. Tomi Kuusisto                           TuUL                 8,11 
           8,09   7,78      -      -      -   8,11
  3. Kalle Vahalahti                         KaarUra              7,64 
              X   6,90   6,92   7,17   6,90   7,64
  4. Artturi Gauffin                         KaarUra              6,86 
           6,44   6,52   5,57   6,69   6,86
  5. Martti Kanasuo                          KoskKai              6,76 
           6,60   6,29   5,91   6,00   6,76
     Niilo Virta                             ForssSa               DNS 
        

P15 60 m                            Loppukilpailu


  1. Roope Kivelä                            TuUL                 7,61 PB
  2. Juho Leppä                              SomE                 8,20 
  3. Aleksi Salminen                         TurTo                8,20 PB
  4. Jermu Vihmakoski                        TuUL                 8,23 
  5. Akseli Hyytiä                           LaitJy               8,40 PB

P15 60 m                            Alkuerä

  1. Roope Kivelä                            TuUL                 7,65 
  2. Jermu Vihmakoski                        TuUL                 8,12 
  3. Juho Leppä                              SomE                 8,13 
  4. Aleksi Salminen                         TurTo                8,23 
  5. Akseli Hyytiä                           LaitJy               8,35 
  6. Niko Mikkola                            PorinYU              8,46 
  7. Taneli Hemmilä                          SalVil               8,47 
  8. Mico Ekman                              PiikkKe              8,70 

P15 Pituus                          Loppukilpailu

  1. Jermu Vihmakoski                        TuUL                 5,51      PB             
          5,05  5,15  5,19              5,51
                                            
  2. Juho Leppä                              SomE                 5,25                   
          5,03  4,83  5,00  5,20  5,05  5,25
                                            
  3. Niko Mikkola                            PorinYU              4,93      PB             
          4,82  4,92  4,93  4,74
                                
  4. Taneli Hemmilä                          SalVil               3,62      PB             
          3,24  3,52  3,35  3,43  3,62  3,49
                                            

P15 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Miika Lahtonen                          MynämI              15,58 PB
          13,62  14,76  14,36  15,20  15,58  14,35
  2. Mico Ekman                              PiikkKe             14,27 PB
              X      X      X  13,26  13,69  14,27
  3. Markus Huhtala                          PiikkKe             10,95 PB
          10,33  10,65  10,95  10,55   9,98      X
  4. Juho Leppä                              SomE                 9,49 
           8,74   9,09   9,36   8,94   9,49   9,32

T9 40 m                             Loppukilpailu


  1. Ellen Taponen                           SalVil               6,88 PB
  2. Meea Kettunen                           LänsiUU              7,20 PB
  3. Emma Rauhala                            KuusjHu              7,25 
  4. Venla Aaltonen                          MynämI               7,33 
  5. Fairouz Youssufi                        TurWei               7,35 

T9 40 m                             Alkuerä

  1. Ellen Taponen                           SalVil               6,89 
  2. Meea Kettunen                           LänsiUU              7,19 
  3. Fairouz Youssufi                        TurWei               7,27 
  4. Emma Rauhala                            KuusjHu              7,34 
  5. Venla Aaltonen                          MynämI               7,35 
  6. Jade Terho                              TuUL                 7,36 
  7. Liisa Hämäläinen                        MynämI               7,38 
  8. Lumina Uschanow                         RaisKu               7,43 
  9. Tara Tulonen                            SalVil               7,49 
 10. Amira Moussa                            TurWei               7,54 
 11. Noora Altmir                            TurWei               7,59 
 12. Iina Kause                              PorinYU              7,62 
 13. Iina Jokinen                            LiedPa               7,85 
 14. Milja Karvonen                          TurWei               8,02 
 15. Ellen Merkkiniemi                       SalVil               8,53 


T9 600 m                            Loppukilpailu


  1. Iina Kause                              PorinYU           2.16,98 
  2. Meea Kettunen                           LänsiUU           2.24,22 
  3. Lumina Uschanow                         RaisKu            2.24,97 
  4. Greta Aarnio                            SalVil            2.26,23 
  5. Noora Altmir                            TurWei            2.26,98 
  6. Roosa Syrjälä                           KoskKai           2.30,08 
  7. Liisa Hämäläinen                        MynämI            2.34,67 
  8. Nella Lahtonen                          MynämI            2.38,71 
  9. Viivi Berg                              MynämI            2.43,01 

T9 Pituus                           Loppukilpailu

  1. Ellen Taponen                           SalVil               3,28                   
          3,28  3,18  3,28  3,11  3,25  3,17
                                            
  2. Emma Suovanen                           VahdTui              3,23      PB             
          3,23  3,00  3,22  3,21  3,23  3,09
                                            
  3. Iina Kause                              PorinYU              3,20      PB             
          3,19  3,19  2,98  3,17  3,20  3,14
                                            
  4. Liisa Hämäläinen                        MynämI               3,19                   
          2,89  3,04  2,92  2,94  3,11  3,19
                                            
  5. Meea Kettunen                           LänsiUU              3,18      PB             
          3,14  3,17  3,17  3,18  3,12  3,17
                                            
  6. Emma Rauhala                            KuusjHu              3,14                   
          3,10  3,14  3,01  2,83  2,85  3,10
                                            
  7. Lumina Uschanow                         RaisKu               3,10      PB             
          3,09  3,10  3,00  3,00  2,81  3,06
                                            
  8. Aada Jonckheer-Nurmi                    KaarUra              3,02      PB             
          3,02  2,95  2,77  2,91  2,92  2,89
                                            
  9. Iina Jokinen                            LiedPa               2,99                   
          2,95  2,99  2,95
                          
 10. Tara Tulonen                            SalVil               2,90                   
          2,90  2,74  2,65
                          
 11. Nella Lahtonen                          MynämI               2,85                   
          2,85  2,75  2,69
                          
 12. Jade Terho                              TuUL                 2,77      PB             
          2,67  2,59  2,77
                          
 13. Viivi Berg                              MynämI               2,72      PB             
          2,61  2,55  2,72
                          
 14. Fairouz Youssufi                        TurWei               2,66                   
          2,66  2,48  2,45
                          
 15. Ellen Merkkiniemi                       SalVil               1,65      PB             
          1,48  1,60  1,65      
                                

T11 60 m                            Loppukilpailu


  1. Ida Mäki                                VirttNou             9,21 PB
  2. Aada Kalliola                           RaisKu               9,43 
  3. Siiri Koskinen                          TurWei               9,56 
  4. Nessa Rannikko                          SalVil               9,86 
  5. Emma Ståhlberg                          KaarUra              9,96 

T11 60 m                            Alkuerä

  1. Ida Mäki                                VirttNou             9,34 
  2. Aada Kalliola                           RaisKu               9,45 
  3. Siiri Koskinen                          TurWei               9,57 
  4. Nessa Rannikko                          SalVil               9,79 
  5. Emma Ståhlberg                          KaarUra              9,86 
  6. Kaisla Manner                           SalVil              10,13 
  7. Sienna Hundeshagen                      ÅIFK                10,13 
  8. Ella Kause                              PorinYU             10,15 
  9. Josefiina Tenovuo                       TuUL                10,18 
 10. Ilona Rekola                            YlänKi              10,27 
 11. Vanessa Laulumaa                        LaitJy              10,33 
 12. Helmi Koivumäki                         TuUL                10,37 
 13. Venla Ruohola                           TuUL                10,42 
 14. Petra Engberg                           SalVil              10,50 
 15. Mette Ahonen                            TuUL                10,72 
 16. Kerttu Kanasuo                          KoskKa              10,75 
 17. Helka Heinonen                          LiedPa              10,87 
 18. Kiira Kilpinen                          LempKiYU            11,10 


T11 600 m                           Loppukilpailu

  1. Roosa Fagerström                        TuUL              2.01,51 
  2. Ida Mäki                                VirttNou          2.01,80 
  3. Ella Kause                              PorinYU           2.02,06 
  4. Vanessa Laulumaa                        LaitJy            2.04,60 
  5. Nanna Kukkula                           KalVa             2.07,94 
  6. Aada Kalliola                           RaisKu            2.08,75 
  7. Kaisla Manner                           SalVil            2.09,59 
  8. Ida Leppänen                            TuUL              2.10,66 
  9. Aurora Änäkkälä                         SalVil            2.13,49 
 10. Nessa Rannikko                          SalVil            2.15,69 
 11. Helmi Koivumäki                         TuUL              2.24,56 
 12. Helka Heinonen                          LiedPa            2.28,49 
 13. Anna Laine                              KoskKai           2.31,73 
 14. Josefiina Tenovuo                       TuUL              2.35,29 
 15. Kerttu Kanasuo                          KoskKai           2.46,22 


T11 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Ida Mäki                                VirttNou            11,52 
  2. Judith Miranda                          TuUL                11,57 
  3. Oona Lampinen                           LiedPa              11,91 
  4. Roosa Fagerström                        TuUL                11,95 
  5. Sienna Hundeshagen                      ÅIFK                12,51 
  6. Ida Leppänen                            TuUL                12,63 
  7. Niina Pettersson                        TuUL                12,99 
  8. Juliana Hartikainen                     NaantLöy            13,35 
  9. Maija Elovaara                          SalVil              13,81 
 10. Venla Ruohola                           TuUL                14,11 
 11. Kiira Kilpinen                          LempKiYU            14,39 
     Kerttu Kanasuo                          KoskKai               DNF 


T11 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Nessa Rannikko                          SalVil                128 PB
         096 101 106 111 116 119 122 125 128 130
           O   O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Linnea Sariola                          SomE                  125 PB
         106 111 116 119 122 125 128
           O   O   O   O   O XXO XXX
  3. Maija Elovaara                          SalVil                119 
         096 101 106 111 116 119 122
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  4. Ella Kause                              PorinYU               116 PB
         096 101 106 111 116 119
           O   O   O   O  XO XXX
  5. Jenna Hirvikorpi                        TuUL                  111 PB
         096 101 106 111 116
          XO   O   O  XO XXX
  6. Helmi Voutilainen                       KaarUra               106 PB
         091 096 101 106 111
           O   O   O   O XXX
  6. Josefiina Tenovuo                       TuUL                  106 
         091 096 101 106 111
           O   O   O   O XXX
  8. Helmi Koivumäki                         TuUL                  106 
         091 096 101 106 111
           O  XO   O   O XXX
  9. Niina Pettersson                        TuUL                  106 PB
         091 096 101 106 111
           O   O   O  XO XXX
 10. Ida Leppänen                            TuUL                  106 PB
         096 101 106 111
           O   O XXO XXX
 11. Venla Manner                            TuUL                  101 PB
         091 096 101 106
           O   O   O XXX
 12. Venla Ruohola                           TuUL                  096 
         091 096 101
           O   O XXX
     Juliana Hartikainen                     NaantLöy              DNS 
        
        
     Emma Helminen                           UudKK                 DNS 
        
        

T11 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Pinja Kärhä                             LoimJa              10,51 
           9,45  10,20  10,04  10,42  10,51  10,04
  2. Venla Kärhä                             LoimJa              10,12 
           9,75  10,09   9,57   9,67   9,50  10,12
  3. Nessa Rannikko                          SalVil               8,65 
           8,14   8,09   8,65   7,76   8,23   7,90
  4. Ella Kause                              PorinYU              8,52 PB
           7,77   8,06   7,58   8,52   8,03   8,08
  5. Oona Lampinen                           LiedPa               7,78 
           7,78   6,77   7,75   7,24   7,14   7,64
  6. Venla Manner                            TuUL                 7,58 
           7,15   6,87   7,35   7,00   7,58   7,37
  7. Helmi Voutilainen                       KaarUra              7,25 PB
           6,02   6,33   6,79   6,38   7,25   6,73
  8. Emma Ståhlberg                          KaarUra              7,08 PB
           5,63   7,08   6,83   6,86   6,94   6,73
  9. Linnea Sariola                          SomE                 6,52 
           6,05   6,52   6,38
 10. Helmi Koivumäki                         TuUL                 6,32 
           5,71   5,88   6,32
 11. Kiira Kilpinen                          LempKiYU             6,23 
           5,77   6,23   5,87
 12. Niina Pettersson                        TuUL                 6,20 
           5,62   6,20   5,34
 13. Josefiina Tenovuo                       TuUL                 6,09 PB
           6,09      X   5,72
 14. Saana Salmi                             YlänKi               5,22 
           4,96   5,03   5,22
 15. Mette Ahonen                            TuUL                 4,62 
              X   3,53   4,62
 16. Essi Lokisto                            SalVil               4,36 
           4,32   4,35   4,36
 17. Kaisla Manner                           SalVil               4,29 
           4,29      X   4,01
     Emma Helminen                           UudKK                 DNS 
        

T13 60 m                            Loppukilpailu

  1. Eveliina Laakso                         TurTo                8,55 
  2. Mea Toivonen                            UudKK                8,73 
  3. Mimosa Heikura                          TuUL                 8,85 
  4. Unnaveera Hämäläinen                    TurWei               8,91 
  5. Pinja Rintamaa                          LiedPa               8,97 
  6. Lili Jokela                             PernU                9,06 
  7. Helena Koivu                            TurTo                9,13 
  8. Elli Ajosenpää                          MaskKa               9,16 
  9. Rania Toivonen                          UudKK                9,19 
     Elinda Koivula                          HKV                   DNS 


T13 60 m                            Alkuerä

  1. Eveliina Laakso                         TurTo                8,53 
  2. Mea Toivonen                            UudKK                8,67 
  3. Mimosa Heikura                          TuUL                 8,85 
  4. Elinda Koivula                          HKV                  8,86 
  5. Helena Koivu                            TurTo                8,93 
  6. Unnaveera Hämäläinen                    TurWei               8,94 
  7. Pinja Rintamaa                          LiedPa               8,96 
  8. Rania Toivonen                          UudKK                9,04 
  9. Elli Ajosenpää                          MaskKa               9,06 
 10. Lili Jokela                             PernU                9,07 
 11. Jade Toivola                            LahdA                9,09 
 12. Venla Hämäläinen                        LiedPa               9,13 
 13. Inka Ekbom                              SalVil               9,15 
 14. Viola Hintikka                          UudKK                9,19 
 15. Salla Mäkipere                          LiedPa               9,22 
 16. Lotta Kirjavainen                       TuUL                 9,22 
 17. Minea Lindén                            LoimLei              9,26 
 18. Minttu Arola                            LiedPa               9,27 
 19. Camilla Silen                           TuUL                 9,28 
 20. Henriikka Heinonen                      TuUL                 9,30 
 21. Fatou Faal                              TurWei               9,32 
 22. Ella-Sofia Hyövelä                      LiedPa               9,33 
 23. Marianelle Gumolon                      TurWei               9,36 
 24. Aada Vuoriaho                           LaitJy               9,44 
 25. Hilma Karonen                           LiedPa               9,44 
 26. Wilma Onnela                            TuUL                 9,51 
 27. Sanelma Kantola                         TuUL                 9,83 
 28. Lotta Helkearo                          TuUL                 9,84 
 29. Heta Mäkinen                            TuUL                 9,87 
 30. Kiia Ihanmäki                           LaitJy               9,90 
 31. Mathilda Gustafsson                     TuUL                 9,94 
 32. Isabella Edelman                        NurmijYU            10,02 
 33. Nuppu Vuorela                           UudKK               10,08 
 34. Anila Niemelä                           TurWei              10,11 
 35. Anni Harilainen                         TurWei              10,26 
 36. Aada Haavisto                           TuUL                10,29 
 37. Elisa Suopajärvi                        MaskKa              11,15 
     Pamela Rantala                          LittTU                DNS 


T13 600 m                           Loppukilpailu

  1. Tinja Pirttikoski                       TuUL              1.50,17 
  2. Minea Lindén                            LoimLei           1.50,91 
  3. Alisa Emaldynova                        SalVil            1.51,47 
  4. Camilla Silen                           TuUL              1.55,92 
  5. Helmi Heinonen                          LiedPa            1.58,46 
  6. Lotta Kirjavainen                       TuUL              1.58,99 
  7. Henriikka Heinonen                      TuUL              1.59,79 
  8. Rania Toivonen                          UudKK             2.00,02 
  9. Ella-Sofia Hyövelä                      LiedPa            2.00,42 
 10. Eveliina Laakso                         TurTo             2.01,16 
 11. Wilma Onnela                            TuUL              2.02,39 
 12. Kiia Ihanmäki                           LaitJy            2.04,51 
 13. Inka Ekbom                              SalVil            2.04,62 
 14. Eveliina Virtanen                       TuUL              2.05,31 
 15. Laura Ahlqvist                          SalVil            2.07,51 
 16. Ella Jokioinen                          TuUL              2.11,69 
 17. Salla Mäkipere                          LiedPa            2.13,31 
 18. Aada Haavisto                           TuUL              2.13,86 
 19. Iina Lokisto                            SalVil            2.14,52 
 20. Sanelma Kantola                         TuUL              2.14,55 
 21. Heta Mäkinen                            TuUL              2.16,64 
 22. Nuppu Vuorela                           UudKK             2.23,14 
 23. Isabella Edelman                        NurmijYU          2.26,57 


T13 Korkeus                         Loppukilpailu

  1. Saima Kossa                             SauvU                 145 
         131 134 140 145 150
           O   O  XO   O XXX
  2. Ilona Laine                             KoskKai               131 PB
         103 108 113 118 123 128 131 134
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Annika Uusiperhe                        PiikkKe               131 PB
         108 113 118 123 128 131 134
           O   O   O  XO   O   O XXX
  3. Viola Hintikka                          UudKK                 131 SB
         108 113 118 123 128 131 134
           O   O   O  XO   O   O XXX
  5. Hilda Voutilainen                       KaarUra               131 PB
         118 123 128 131 134
           O   O   O XXO XXX
  5. Saara Virkki                            SomE                  131 
         113 118 123 128 131 134
           O   O   O   O XXO XXX
  7. Laura Ahlqvist                          SalVil                128 
         108 113 118 123 128 131
           O   O   O  XO   O XXX
  8. Ella-Sofia Hyövelä                      LiedPa                123 PB
         093 098 103 108 113 118 123 128
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  9. Unnaveera Hämäläinen                    TurWei                118 
         093 098 103 108 113 118 123
           O   O   O  XO  XO   O XXX
 10. Hilma Karonen                           LiedPa                118 
         108 113 118 123
           O   O  XO XXX
 11. Anila Niemelä                           TurWei                113 
         093 098 103 108 113 118
           O   O   O  XO   O XXX
 12. Salla Mäkipere                          LiedPa                113 PB
         093 098 103 108 113 118
           O   O   O   O XXO XXX

T13 Pituus                          Loppukilpailu

  1. Pinja Rintamaa                          LiedPa               4,90                   
          4,57  4,47  4,46  4,21  4,90
                                      
  2. Helena Koivu                            TurTo                4,59                   
          4,49  4,59  4,49  4,39  4,41
                                      
  3. Mariella Laakso                         TurTo                4,52                   
          4,52  4,34  4,47  4,40      
                                      
  4. Mimosa Heikura                          TuUL                 4,23                   
          4,06  3,88  3,87  4,23
                                
  5. Oona Kitula                             TuUL                 4,15      PB             
          4,15  4,05
                    
  6. Elli Ajosenpää                          MaskKa               4,11                   
          3,92  4,03  3,98  4,11  3,92
                                      
  7. Jade Toivola                            LahdA                4,03      PB             
          3,93  3,98  4,03  3,93  4,00
                                      
  8. Hilda Voutilainen                       KaarUra              3,95      PB             
          2,86  3,95  3,89  3,82  3,95  3,24
                                            
  9. Minttu Arola                            LiedPa               3,90                   
          3,90  3,68  3,85
                          
 10. Kiia Ihanmäki                           LaitJy               3,85      PB             
          3,85  3,80
                    
 11. Pamela Rantala                          LittTU               3,81                   
          3,75  3,81  3,75
                          
 12. Venla Hämäläinen                        LiedPa               3,81                   
          3,31  3,81
                    
 13. Aada Vuoriaho                           LaitJy               3,76                   
          3,76  3,66  3,63
                          
 14. Saara Virkki                            SomE                 3,62                   
          3,41  3,62  3,50
                          
 15. Lili Jokela                             PernU                3,59      PB             
          3,59  3,28                  
                                      
 16. Aada Haavisto                           TuUL                 3,48      PB             
          3,41  3,48
                    
 17. Vilma Jokinen                           LiedPa               3,48      PB             
          3,27  3,48
                    
 18. Isabella Edelman                        NurmijYU             3,41                   
          3,15  3,41  3,14
                          
 19. Ella Jokioinen                          TuUL                 3,38                   
          3,36  3,38  3,33
                          
 20. Anni Harilainen                         TurWei               3,25      PB             
          3,25  3,09  2,98
                          
 21. Elisa Suopajärvi                        MaskKa               2,88                   
          2,88  2,76
                    
                                                                   DNS                   
        
        

T13 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Mea Toivonen                            UudKK               10,13 
          10,00  10,13      X   9,79      -      -
  2. Pinja Rintamaa                          LiedPa               9,66 
           9,34   8,17   8,26   8,97   9,32   9,66
  3. Minttu Laurila                          TuUL                 9,55 
              X   9,35   9,41   9,53   9,55   9,30
  4. Pamela Rantala                          LittTU               9,44 PB
           8,74   9,28   8,39   9,44   9,10   9,12
  5. Saima Kossa                             SauvU                9,37 PB
           9,37   9,07   8,94   8,42   8,56   8,81
  6. Rania Toivonen                          UudKK                8,73 
           8,73   8,67   8,73   8,69      X   8,55
  7. Marianelle Gumolon                      TurWei               8,65 PB
           8,01   8,03   8,46   8,06   8,65   8,34
  8. Aada Vuoriaho                           LaitJy               8,06 
           7,91   7,52   7,98   7,97   8,06   7,72
  9. Minttu Arola                            LiedPa               7,78 
           7,62   7,78   7,29
 10. Hilda Voutilainen                       KaarUra              7,69 
           7,69   7,42   7,63
 11. Enni Haulisto                           TuUL                 7,29 
           6,95   7,11   7,29       
 12. Vilma Jokinen                           LiedPa               7,22 
              X   7,14   7,22
 13. Kiia Ihanmäki                           LaitJy               5,88 PB
           5,69   5,65   5,88

T15 60 m                            Loppukilpailu


  1. Viveka Loukola                          RaisKu               8,26 PB
  2. Christenvie Nzoko                       TurTo                8,43 PB
  3. Moona Mäkelä                            HämeenlTa            8,45 
  4. Ada-Sofia Söderlund                     LiedPa               8,64 
     Emilia Kilpinen                         LempKiYU              DNS 

T15 60 m                            Alkuerä

  1. Viveka Loukola                          RaisKu               8,27 
  2. Christenvie Nzoko                       TurTo                8,43 
  3. Moona Mäkelä                            HämeenlTa            8,48 
  4. Ada-Sofia Söderlund                     LiedPa               8,50 
  5. Emilia Kilpinen                         LempKiYU             8,69 
  6. Liisa Jalava                            TuUl                 8,81 
  7. Siiri Ojanen                            TuUL                 8,82 
  8. Lotta Sariola                           SomE                 8,92 
  9. Viivi Salmelainen                       LiedPa               9,07 
 10. Angielou Gumolon                        TurWei               9,36 
 11. Sara Syrjälä                            KoskKai              9,53 
 12. Petra Ojanen                            TuUL                 9,56 
 13. Anna Ekholm                             TuUL                11,52 
     Carla Liukkonen                         EspTa                  DQ 


T15 Pituus                          Loppukilpailu

  1. Emilia Kilpinen                         LempKiYU             4,90                   
          4,85  4,82  4,80  4,59  4,84  4,90
                                            
  2. Moona Mäkelä                            HämeenlTa            4,79                   
          4,64  4,66  4,40  4,79
                                
  3. Viveka Loukola                          RaisKu               4,71      PB             
          4,56  4,61  4,66  4,56  4,71
                                      
  4. Saimi Koskivainio                       MarttMu              4,63                   
          4,49  4,56  4,45  4,49  4,60  4,63
                                            
  5. Ada-Sofia Söderlund                     LiedPa               4,58                   
          4,40  4,53  4,58  4,46  4,25  4,47
                                            
  6. Viivi Salmelainen                       LiedPa               4,20                   
          4,20  4,06  4,17  4,07
                                
  7. Petra Ojanen                            TuUL                 3,91      PB             
          3,48  3,74  3,83  3,74  3,91  3,83
                                            
  8. Angielou Gumolon                        TurWei               3,81                   
          3,62  3,68  3,64  3,75  3,81
                                      
  9. Wilma Holmberg                          KaarUra              3,14                   
          2,79  3,14     X
                          

T15 Kuula                           Loppukilpailu

  1. Sanni Krapi                             LoimJa              11,24 PB
          10,24  10,40  11,24  10,86      X  10,28
  2. Moona Mäkelä                            HämeenlTa           11,15 
          10,23  10,50  11,03  10,88  11,02  11,15
  3. Viveka Loukola                          RaisKu              10,42 
          10,00   9,83  10,42  10,28   9,80  10,17
  4. Petra Ojanen                            TuUL                 9,03 
           8,85      X   9,03   8,98   8,53      X
  5. Milla Rantala                           LoimLei              8,78 
           8,74   8,09   8,28   8,78   8,39   8,19
  6. Lotta Sariola                           SomE                 8,25 PB
           8,12   7,87   8,25   7,89   6,94   8,20
  7. Liinu Jokela                            PernU                8,07 SB
           7,86   7,84   7,49   7,27   8,07   7,98
     Carla Liukkonen                         EspTa                 DNS 
        
Kilpailun ulkopuolella
     Anna Ekholm                             TuUL                 7,11
           6,68   6,83   7,11