Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.12. klo 17:00 Torstaikisat Tulokset (päivitetty: 23:06 14.12.2017)
M 400 m


  1. Lauri Siltanen                          HIFK                52,19
  2. Jani Henriksson                         ViipU               55,06
     Gustav Klingstedt                       HIFK                  DNF

P15 60 m aj


  1. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             9,88

M17 60 m aj


  1. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                9,21

M17 60 m aj 2. juoksu


  1. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                9,19


N 400 m


  1. Nina Saanavuo                           ViipU             1.09,41
  2. Sara Ahlfors                            NurmijYU          1.09,45
  3. Yalda Amini                             HelsTa            1.13,21
  4. Nelli Tamminen                          HelsTa            1.15,73

N 60 m aj


  1. Neea Nurmi                              EspTa                9,96
  2. Susanna Kumpulainen                     EspTa               10,05


T13 60 m aj

Erä 1                

  1. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                 10,06
  2. Hilla Saarinen                          EspTa               10,15
  3. Jenna Vakkilainen                       VantSa              10,16
  4. Lumia Laakso                            EspTa               11,57

Erä 2                

  1. Ruusu Saarela                           EspTa               10,76
  2. Olivia Siitarinen                       EspTa               11,48
  3. Charlotte Kajander                      NurmijYU            11,96
  4. Sara Ahlfors                            NurmijYU            12,18

T13 60 m aj 2. juoksu

Erä 1                

  1. Hilla Saarinen                          EspTa                9,88
  2. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                 10,05
  3. Jenna Vakkilainen                       VantSa              10,70
  4. Lumia Laakso                            EspTa               11,36

Erä 2                

  1. Ruusu Saarela                           EspTa               11,09
  2. Charlotte Kajander                      NurmijYU            11,15
  3. Olivia Siitarinen                       EspTa               11,56
  4. Sara Ahlfors                            NurmijYU            12,16

T15 60 m aj


  1. Linda Leveelahti                        HKV                  9,03
  2. Liina Tervo                             KeskiUYU             9,60
  3. Laura Einamo                            EspTa                9,69
  4. Alisa Tikkanen                          EspTa                9,92
  5. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU            10,18
  6. Helmi Saukkonen                         HKV                 10,23

T15 60 m aj 2. juoksu


  1. Linda Leveelahti                        HKV                  9,01
  2. Liina Tervo                             KeskiUYU             9,45
  3. Alisa Tikkanen                          EspTa                9,68
  4. Laura Einamo                            EspTa                9,69
  5. Helmi Saukkonen                         HKV                 10,20
     Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU              DNF

N17 60 m aj


  1. Vappu Valtonen                          EspTa                9,27
  2. Merituuli Saarela                       EspTa                9,33
  3. Erin Karjalahti                         NurmijYU             9,41
  4. Ingrid Jalas                            HelsTa              12,92
     Cecilia Sinervo                         HIFK                  DNF

N17 60 m aj 2. juoksu


  1. Vappu Valtonen                          EspTa                9,25
  2. Erin Karjalahti                         NurmijYU             9,50