Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.12. klo 11:00 Jouluhallit Tulokset (päivitetty: 13:33 17.12.2017)
Pyrinnön Jouluhallit 2017
Ouluhalli
16.12.2017

TULOKSET

P8 60 m

  1. Valtteri Raatikainen                    2010 KuivAu               9,57 
  2. Filip Karjalainen                       2009 KuivAu              10,49 
  3. Tarmo Happonen                               OulPy               10,89 
  4. Justus Teppo                                 OulPy               11,02 
  5. Roope Tuomaala                          2009 SalSa               11,26 
  6. Roope Virkkunen                         2009 OulPy               11,28 
  7. Eetu Nikula                                  OulPy               11,36 
  8. Peetu Pulkkinen                              OulPy               11,90 
  9. Eemil Harju                             2009 SalSa               11,97 
 10. Samppa Virkkunen                        2009 OulPy               12,57 
     Otso Hyykoski                                OulPy                 DNS 
     Robbie Winberg                               OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Filip Karjalainen                       2009 KuivAu              10,49 
  2. Eetu Nikula                                  OulPy               11,36 
  3. Peetu Pulkkinen                              OulPy               11,90 
  4. Eemil Harju                             2009 SalSa               11,97 
  5. Samppa Virkkunen                        2009 OulPy               12,57 
     Robbie Winberg                               OulPy                 DNS 

Erä 2                

  1. Valtteri Raatikainen                    2010 KuivAu               9,57 
  2. Tarmo Happonen                               OulPy               10,89 
  3. Justus Teppo                                 OulPy               11,02 
  4. Roope Tuomaala                          2009 SalSa               11,26 
  5. Roope Virkkunen                         2009 OulPy               11,28 
     Otso Hyykoski                                OulPy                 DNS 

P8 Pituus

  1. Valtteri Raatikainen                    2010 KuivAu               3,39                 
          3,39  3,17  3,17
                          
  2. Kalle Hirsivaara                        2010 VeitsilKV            3,10                 
          3,05  3,10  3,05
                          
  3. Filip Karjalainen                       2009 KuivAu               3,07                 
          3,06  2,61  3,07
                          
  4. Roope Tuomaala                          2009 SalSa                3,01                 
          3,01  2,76  2,76
                          
  5. Tarmo Happonen                               OulPy                2,86                 
          2,86  2,59  2,59
                          
  6. Justus Teppo                                 OulPy                2,84                 
          2,84     X  2,81
                          
  7. Roope Virkkunen                         2009 OulPy                2,81                 
          2,15  2,81  2,69
                          
  8. Peetu Pulkkinen                              OulPy                2,59                 
          2,37  2,59  2,34
                          
  9. Eetu Nikula                                  OulPy                2,50                 
          2,50     X  2,44
                          
 10. Samppa Virkkunen                        2009 OulPy                2,50                 
          2,50  2,35     X
                          
 11. Eemil Harju                             2009 SalSa                2,28                 
             X  2,27  2,28
                          
     Otso Hyykoski                                OulPy                 DNS                 
        
        
     Robbie Winberg                               OulPy                 DNS                 
        
        

P10 60 m

  1. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu               9,10 
  2. Antti Turunen                           2007 KuivAu               9,26 
  3. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM                9,36 
  4. Veikka Parkkisenniemi                   2007 OulPy                9,46 
  5. Aarne Herva                             2007 KuivAu               9,53 
  6. Luka Saarela                                 OulPy                9,57 
  7. Jere Rautiainen                         2007 OulPy                9,60 
  8. Onni Savolainen                         2008 KempKi               9,81 
  9. Eerik Harju                             2007 SalSa                9,97 
 10. Onni Hirsivaara                         2008 VeitsilKV            9,98 
 11. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy               10,20 
 12. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM               10,51 
 13. Manuel Tuura                            2008 KalajJu             10,71 
 14. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy               11,43 
     Teemu Koskela                           2007 KempKi                DNS 

Erä 1                

  1. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu               9,10 
  2. Onni Savolainen                         2008 KempKi               9,81 
  3. Onni Hirsivaara                         2008 VeitsilKV            9,98 
  4. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy               10,20 
  5. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy               11,43 

Erä 2                

  1. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM                9,36 
  2. Veikka Parkkisenniemi                   2007 OulPy                9,46 
  3. Aarne Herva                             2007 KuivAu               9,53 
  4. Eerik Harju                             2007 SalSa                9,97 
     Teemu Koskela                           2007 KempKi                DNS 

Erä 3                

  1. Antti Turunen                           2007 KuivAu               9,26 
  2. Luka Saarela                                 OulPy                9,57 
  3. Jere Rautiainen                         2007 OulPy                9,60 
  4. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM               10,51 
  5. Manuel Tuura                            2008 KalajJu             10,71 

P10 1000 m


  1. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM             3.31,68 
  2. Antti Turunen                           2007 KuivAu            3.32,83 
  3. Veikka Parkkisenniemi                   2007 OulPy             3.38,30 
  4. Jere Rautiainen                         2007 OulPy             3.52,88 
  5. Onni Savolainen                         2008 KempKi            3.56,73 
  6. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu            3.58,59 
  7. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM             3.59,20 
  8. Lauri Korpela                           2008 SalSa             4.00,40 
  9. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy             4.27,92 

P10 Pituus

  1. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu               4,14                 
          4,14  4,00  4,12  3,88
                                
  2. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM                4,03                 
          3,78  3,84  4,03  3,71
                                
  3. Onni Hirsivaara                         2008 VeitsilKV            3,96                 
          3,80  3,91  3,96  3,87
                                
  4. Antti Turunen                           2007 KuivAu               3,89                 
          3,74  3,64  3,84  3,89
                                
  5. Onni Savolainen                         2008 KempKi               3,80                 
             -  3,80  3,63     -
                                
  6. Luka Saarela                                 OulPy                3,62                 
          3,62  3,47  2,93     -
                                
  7. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy                3,57                 
          3,43  3,39  3,17  3,57
                                
  8. Eerik Harju                             2007 SalSa                3,51                 
          3,21  3,11  3,51  3,46
                                
  9. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM                3,32                 
          3,23  3,19  3,32     -
                                
 10. Lauri Korpela                           2008 SalSa                3,11                 
          3,11  2,95  2,97  2,99
                                
 11. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy                2,89                 
          2,89  2,75  2,66  2,71
                                

P10 Kuula

  1. Onni Kukkonen                           2007 OulPy               10,33 
           9,36   9,25   9,64  10,33
  2. Luka Saarela                                 OulPy                7,17 
              X   7,17      X   6,75
  3. Joona Juuso                             2008 KiimU                6,92 
           6,64   6,33   6,92   6,46
  4. Onni Savolainen                         2008 KempKi               6,89 
           6,28   6,23   6,60   6,89
  5. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy                5,69 
           5,40   5,17      X   5,69
  6. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu               5,59 
           5,03   5,19   5,59   5,32
  7. Manuel Tuura                            2008 KalajJu              4,89 
           4,70   4,37   4,57   4,89
  8. Lauri Korpela                           2008 SalSa                4,65 
           4,39   4,45   4,65   4,46
  9. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy                3,96 
           3,87   3,96   3,41   3,28
     Teemu Koskela                           2007 KempKi                DNS 
        

P12 60 m

  1. Armas Uusitalo                          2006 OulPy                8,90 
  2. Konsta Rutanen                          2005 KuivAu               8,91 
  3. Topi Timonen                            2006 OulPy                8,93 
  4. Santeri Rousu                           2005 LimNM                9,00 
  5. Noa Korhonen                            2005 OulPy                9,07 
  6. Paavo Ahonen                            2005 KuivAu               9,21 
  7. Veeti Saarela                           2005 OulPy                9,36 
  8. Eeli Tohmola                            2005 OulPy                9,41 
  9. Viljo-Veikko Klemetti                   2006 OulPy                9,58 
 10. Juuso Mäkelä                            2006 OulPy                9,58 
 11. Antti Kinnunen                          2005 OulPy                9,73 
 12. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy               10,25 
     Arsi Lehtola                            2006 OulPy                 DNS 
     Oskari Hyykoski                              OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Veeti Saarela                           2005 OulPy                9,36 
  2. Viljo-Veikko Klemetti                   2006 OulPy                9,58 
  3. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy               10,25 
     Oskari Hyykoski                              OulPy                 DNS 

Erä 2                

  1. Noa Korhonen                            2005 OulPy                9,07 
  2. Eeli Tohmola                            2005 OulPy                9,41 
  3. Juuso Mäkelä                            2006 OulPy                9,58 
  4. Antti Kinnunen                          2005 OulPy                9,73 
     Arsi Lehtola                            2006 OulPy                 DNS 

Erä 3                

  1. Armas Uusitalo                          2006 OulPy                8,90 
  2. Konsta Rutanen                          2005 KuivAu               8,91 
  3. Topi Timonen                            2006 OulPy                8,93 
  4. Santeri Rousu                           2005 LimNM                9,00 
  5. Paavo Ahonen                            2005 KuivAu               9,21 

P12 1000 m


  1. Viljo-Veikko Klemetti                   2006 OulPy             3.24,70 
  2. Eeli Tohmola                            2005 OulPy             3.27,87 
  3. Armas Uusitalo                          2006 OulPy             3.29,87 
  4. Noa Korhonen                            2005 OulPy             3.29,89 
  5. Teemu Honkanen                          2006 HaukVei           3.35,14 
  6. Antti Kinnunen                          2005 OulPy             3.46,16 
  7. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy             3.47,30 
     Juuso Mäkelä                            2006 OulPy                 DNS 

P12 Korkeus

  1. Juuso Mäkelä                            2006 OulPy                 146 
         122 125 128 131 134 137 140 143 145 146 148
           O   O   O   O   O   O XXO   O XXO  XO XXX
  2. Armas Uusitalo                          2006 OulPy                 140 
         122 125 128 131 134 137 140 143
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Kosti Elamaa                            2006 KuivAu                131 
         114 118 122 125 128 131 134
           O   O   -   O   O  XO XXX
  4. Veeti Saarela                           2005 OulPy                 128 
         110 114 118 122 125 128 131
           O   O   O   O XXO   O XXX
  5. Noa Korhonen                            2005 OulPy                 125 
         105 110 114 118 122 125 128
           O   O   O   O   O   O XXX
  6. Eeli Tohmola                            2005 OulPy                 122 
         105 110 114 118 122 125
           O   O   O  XO   O XXX
  7. Antti Kinnunen                          2005 OulPy                 118 
         095 100 105 110 114 118 122
           O   O XXO XXO XXO  XO XXX
  8. Janne Jernvall                          2005 KempKi                110 
         105 110 114
          XO   O XXX
  9. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy                 105 
         095 100 105 110
           O   O  XO XXX
     Topi Timonen                            2006 OulPy                 DNS 
        
        
     Oskari Hyykoski                              OulPy                 DNS 
        
        

P12 Kuula

  1. Konsta Rutanen                          2005 KuivAu               9,11 
           8,07   7,78   8,60   9,11
  2. Kosti Elamaa                            2006 KuivAu               8,83 
           8,83   5,72   7,65   8,52
  3. Veeti Saarela                                OulPy                7,25 
           7,15   7,25   7,17   6,84
  4. Juuso Mäkelä                            2006 OulPy                6,87 
           6,72   6,51   6,49   6,87
  5. Eeli Tohmola                            2005 OulPy                6,84 
           6,30   6,84   6,37   6,38
  6. Topi Timonen                            2006 OulPy                6,42 
           6,42      X   6,10   5,89
  7. Armas Uusitalo                          2006 OulPy                5,57 
              X   5,37   5,44   5,57
  8. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy                5,55 
           5,28   5,55   5,29      X
  9. Janne Jernvall                          2005 KempKi               5,47 
           4,93   5,30   5,47   3,90
 10. Lauri Tornberg                          2006 RaahVe               5,30 
           5,20   5,16   4,77   5,30
 11. Antti Kinnunen                          2005 OulPy                4,95 
           4,32   4,95   4,49   4,40
     Oskari Hyykoski                              OulPy                 DNS 
        

P14 60 m                            Finaali


  1. Antti Juvonen                           2003 OulPy                7,72 
  2. Aukusti Jaskari                         2003 SeinäjSU             7,75 
  3. Joonas Rajaniemi                        2003 OulHui               7,89 
  4. Juri Trofimov                                RaVe                 8,87 
  5. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe               9,26 
  6. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe               9,62 

P14 60 m                            Alkuerä

  1. Aukusti Jaskari                         2003 SeinäjSU             7,78q
  2. Antti Juvonen                           2003 OulPy                7,84q
  3. Joonas Rajaniemi                        2003 OulHui               7,90q
  4. Juri Trofimov                                RaVe                 8,96q
  5. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe               9,26q
  6. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe               9,66q
     Vilho Mällinen                               OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Aukusti Jaskari                         2003 SeinäjSU             7,78q
  2. Juri Trofimov                                RaVe                 8,96q

Erä 2                

  1. Antti Juvonen                           2003 OulPy                7,84q
  2. Joonas Rajaniemi                        2003 OulHui               7,90q
  3. Juuso Tornberg                          2003 RaahVe               9,26q
  4. Eetu Tornberg                           2004 RaahVe               9,66q
     Vilho Mällinen                               OulPy                 DNS 

P14 800 m


  1. Joona Rissanen                          2003 LapLu             2.16,36 

P14 Pituus

  1. Aukusti Jaskari                         2003 SeinäjSU             5,54                 
          5,51     X  5,31  5,54  5,26     X
                                            
  2. Santeri Rousu                           2005 LimNM                4,27                 
          4,14  4,27     -     -     -     -
                                            
  3. Juri Trofimov                                RaVe                 3,95                 
          3,76     X  3,92  3,83  3,61  3,95
                                            
Kilpailun ulkopuolella
     Mikael Kangaskorte                      1999 KuivAu               5,35                 
          5,35  5,30  5,22  5,14  5,29  5,19
                                            

P14 Kuula

  1. Niklas Päri                             2004 LimNM                8,66 
           7,85   7,78   8,20   8,31   8,09   8,66
     Ossi Hyttinen                           2004 SiikalU               DNS 
        

M17 60 m                            Finaali


  1. Mikael Kangaskorte                      1999 KuivAu               7,88 
  2. Amr Abass                               2002 OulPy                8,38 
     Johannes Helander                       2002 LimNM                 DNS 

M17 60 m                            Alkuerä


  1. Mikael Kangaskorte                      1999 KuivAu               7,84q
  2. Johannes Helander                       2002 LimNM                7,96q
  3. Amr Abass                               2002 OulPy                8,36q
     Riko Posti                              2002 OulPy                 DNS 

M17 200 m


  1. Antti Juvonen                           2003 OulPy               24,92 
  2. Aukusti Jaskari                         2003 SeinäjSU            25,46 
  3. Amr Abass                               2002 OulPy               27,31 
  4. Jonne Kovaniemi                              OulPy               28,06 

M17 3000 m


  1. Jani Juntunen                           2001 SuomRa            9.27,91 
  2. Juho Keränen                            2002 OulPy             9.28,33 
  3. Johannes Helander                       2002 LimNM             9.34,78 
  4. Derow Husen                                  OulPy             9.40,84 
  5. Ahti Saarela                            2002 LimNM             9.41,65 
  6. Kalle Turunen                           2001 KuivAu            9.55,96 
  7. Veeti Soikkeli                          2001 OulPy             9.56,54 
  8. Juha Niemelä                            2002 OulPy            10.43,30 
  9. Miko Kaartinen                          2003 OulPy            10.57,36 
 10. Lauri Saarela                           2003 LimNM            12.01,44 
Kilpailun ulkopuolella
     Tuomas Aho                              1985 LimNM             9.29,52 

M17 Korkeus

  1. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu                151 
         147 151 155
           O   O XXX
     Joni Heikkinen                          1999 OulPy                 DNS 
        
        

M17 Seiväs

  1. Anton Purola                            2002 OulPy                 370 
         330 350 360 370 380
           O   O   O   O XXX
  2. Petteri Tuomaala                        2005 SalSa                 240 
         240 260
           O XXX
  3. Lauri Tornberg                          2006 RaahVe                220 
         180 200 220 240
          XO   O   O XXX
  4. Matias Tornberg                         2008 RaahVe                220 
         160 180 200 220 240
           O   O   O  XO XXX
     Juuso Tornberg                          2003 RaahVe                 NH 
         240
         XX-
     Eetu Tornberg                           2004 RaahVe                 NH 
         240
         XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Joni Heikkinen                          1999 OulPy                 360 
         320 330 350 360 370
          XO   O   O  XO XXX

M17 Kuula

  1. Joonas Karppinen                        2001 KuivAu              13,00 
          11,57  12,36  12,81  13,00      X  12,77
  2. Mikko Eskola                            2001 KiimU               12,96 
              X  12,47      X  12,93  12,96  12,72
  3. Valtteri Päätalo                        2001 LumijLU             12,46 
          12,46      X      X      X  11,99      X
  4. Ville Myllyaho                          2002 KuivAu              11,29 
          11,13      X  10,36  10,71  10,14  11,29
  5. Miika Nikkilä                           2002 KiimU                9,81 
           8,99      X   9,81   9,44   9,37   9,60

M19 Kuula

  1. Joni Heikkinen                          1999 OulPy               12,30 
          11,72  12,03  11,51      X  11,09  12,30

T8 60 m

  1. Inka Koivikko                           2009 KuivAu              10,53 
  2. Stella Tapalinen                        2009 KuivAu              10,74 
  3. Anni Mäkiniemi                          2009 LimNM               10,90 
  4. Milla Aho                                    KuivAu              10,98 
  5. Olivia Lehmikangas                           KempKi              11,03 
  6. Emmi Polvi                              2010 LaitasVe            11,18 
  7. Pinja Hämäläinen                             OulPy               11,24 
  8. Kerttu Mällinen                              OulPy               11,34 
  9. Vilma Mäyrä                             2009 SalSa               11,39 
 10. Essi Pöykiö                             2009 OulPy               11,48 
 11. Maria Gardemeister                           OulPy               11,64 
 12. Elisa Linnankangas                           LimNM               11,67 
 13. Julia Parkkila                          2010 KuivAu              11,74 
 14. Iida Mäkelä                             2009 OulPy               12,01 
 15. Isla Koivikko                           2010 KuivAu              12,08 
 16. Emma Kiviniemi                               LimNM               12,44 
 17. Ellen Issakainen                             OulPy               12,46 
 18. Sanni Komulainen                        2010 RaahVe              12,82 
 19. Laura Berg                                   OulPy               13,11 
 20. Fiia Paakki                                  OulPy               13,13 
 21. Sirpa Parkkinen                         2010 LimNM               13,52 
     Eevi Juka                               2010 LaitasVe              DNS 
     Nella Väkeväinen                             OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Stella Tapalinen                        2009 KuivAu              10,74 
  2. Vilma Mäyrä                             2009 SalSa               11,39 
  3. Julia Parkkila                          2010 KuivAu              11,74 
  4. Iida Mäkelä                             2009 OulPy               12,01 
  5. Ellen Issakainen                             OulPy               12,46 
  6. Sanni Komulainen                        2010 RaahVe              12,82 

Erä 2                

  1. Inka Koivikko                           2009 KuivAu              10,53 
  2. Milla Aho                                    KuivAu              10,98 
  3. Emmi Polvi                              2010 LaitasVe            11,18 
  4. Maria Gardemeister                           OulPy               11,64 
  5. Elisa Linnankangas                           LimNM               11,67 
  6. Fiia Paakki                                  OulPy               13,13 

Erä 3                

  1. Anni Mäkiniemi                          2009 LimNM               10,90 
  2. Olivia Lehmikangas                           KempKi              11,03 
  3. Pinja Hämäläinen                             OulPy               11,24 
  4. Kerttu Mällinen                              OulPy               11,34 
  5. Sirpa Parkkinen                         2010 LimNM               13,52 
     Nella Väkeväinen                             OulPy                 DNS 

Erä 4                

  1. Essi Pöykiö                             2009 OulPy               11,48 
  2. Isla Koivikko                           2010 KuivAu              12,08 
  3. Emma Kiviniemi                               LimNM               12,44 
  4. Laura Berg                                   OulPy               13,11 
     Eevi Juka                               2010 LaitasVe              DNS 

T8 Pituus

  1. Inka Koivikko                           2009 KuivAu               3,30                 
          3,30  3,30  3,19
                          
  2. Olivia Lehmikangas                           KempKi               3,10                 
          3,08  3,10  3,04
                          
  3. Milla Aho                                    KuivAu               2,94                 
          2,64  2,74  2,94
                          
  4. Anni Mäkiniemi                          2009 LimNM                2,93                 
          2,93  2,76  2,88
                          
  5. Essi Pöykiö                             2009 OulPy                2,89                 
          2,89  2,60  2,70
                          
  6. Emmi Polvi                              2010 LaitasVe             2,62                 
          2,62  2,57  2,46
                          
  7. Stella Tapalinen                        2009 KuivAu               2,61                 
          2,61     X  2,51
                          
  8. Julia Parkkila                          2010 KuivAu               2,61                 
          2,61  2,38  2,31
                          
  9. Vilma Mäyrä                             2009 SalSa                2,50                 
          2,50  2,29  2,42
                          
 10. Pinja Hämäläinen                             OulPy                2,49                 
          2,49  2,43  2,37
                          
 11. Emilia Salla                                 OulPy                2,49                 
          2,24  2,49  2,40
                          
 12. Maria Gardemeister                           OulPy                2,47                 
          2,47  2,14  2,03
                          
 13. Elisa Linnankangas                           LimNM                2,45                 
          2,44  2,45  2,21
                          
 14. Ellen Issakainen                             OulPy                2,42                 
          2,42  2,36  2,42
                          
 15. Emma Kiviniemi                               LimNM                2,34                 
          2,31  2,09  2,34
                          
 16. Isla Koivikko                           2010 KuivAu               2,29                 
          2,22  2,29  2,24
                          
 17. Fiia Paakki                                  OulPy                2,12                 
          2,05  2,10  2,12
                          
 18. Oona-Maria Schwartz                          OulPy                2,04                 
          2,00  2,04  2,00
                          
 19. Sirpa Parkkinen                         2010 LimNM                1,91                 
          1,91  1,85  1,89
                          
 20. Laura Berg                                   OulPy                1,85                 
          1,85     X     X
                          
     Eevi Juka                               2010 LaitasVe              DNS                 
        
        
     Nella Väkeväinen                             OulPy                 DNS                 
        
        

T10 60 m

  1. Moona Vakkuri                           2008 KuivAu               9,11 
  2. Emma Juntunen                           2008 SuomRa               9,37 
  3. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi               9,38 
  4. Emilia Pulkkinen                        2008 KempKi               9,50 
  5. Anniina Jernvall                        2007 KempKi               9,55 
  6. Jenniina Tuura                          2007 KalajJu              9,67 
  7. Eeva Kotisaari                          2008 SiikalU              9,72 
  8. Aino-Maisa Järvenpää                    2007 OulPy                9,95 
  9. Hilda Erholtz                           2007 OulPy               10,22 
 10. Isla Mehtälä                            2007 KuivAu              10,24 
 11. Miisa Päri                              2007 LimNM               10,25 
 12. Jutta Roine                             2008 OulPy               10,28 
 13. Sofia Joensuu                           2008 KuivAu              10,47 
 14. Kaisa Keränen                           2007 OulPy               10,49 
 15. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM               10,74 
 16. Siiri Kukkola                           2007 KuivAu              10,78 
 17. Sara Säkkinen                           2007 LimNM               11,06 
 18. Jenny Komula                                 OulPy               11,12 
 19. Sylvi Komulainen                        2008 RaahVe              11,14 
 20. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi              11,21 
 21. Oona Kiviniemi                          2008 LimNM               11,39 
 22. Kaisla Passlin                          2008 LimNM               11,40 
 23. Pihla Lumijärvi                         2008 LimNM               11,43 
 24. Kerttu Salmela                          2008 SalSa               11,69 
     Kira Piippo                             2007 SalSa                 DNS 
     Anna Niiranen                           2008 OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi               9,38 
  2. Hilda Erholtz                           2007 OulPy               10,22 
  3. Isla Mehtälä                            2007 KuivAu              10,24 
  4. Oona Kiviniemi                          2008 LimNM               11,39 
  5. Kerttu Salmela                          2008 SalSa               11,69 

Erä 2                

  1. Aino-Maisa Järvenpää                    2007 OulPy                9,95 
  2. Sofia Joensuu                           2008 KuivAu              10,47 
  3. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi              11,21 
  4. Kaisla Passlin                          2008 LimNM               11,40 
     Kira Piippo                             2007 SalSa                 DNS 

Erä 3                

  1. Moona Vakkuri                           2008 KuivAu               9,11 
  2. Emma Juntunen                           2008 SuomRa               9,37 
  3. Emilia Pulkkinen                        2008 KempKi               9,50 
  4. Eeva Kotisaari                          2008 SiikalU              9,72 
  5. Kaisa Keränen                           2007 OulPy               10,49 
  6. Sara Säkkinen                           2007 LimNM               11,06 

Erä 4                

  1. Jenniina Tuura                          2007 KalajJu              9,67 
  2. Jutta Roine                             2008 OulPy               10,28 
  3. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM               10,74 
  4. Jenny Komula                                 OulPy               11,12 
  5. Pihla Lumijärvi                         2008 LimNM               11,43 

Erä 5                

  1. Anniina Jernvall                        2007 KempKi               9,55 
  2. Miisa Päri                              2007 LimNM               10,25 
  3. Siiri Kukkola                           2007 KuivAu              10,78 
  4. Sylvi Komulainen                        2008 RaahVe              11,14 
     Anna Niiranen                           2008 OulPy                 DNS 

T10 1000 m


  1. Jonna Jäkkö                                  LUU               3.29,35 
  2. Sofia Joensuu                           2008 KuivAu            3.59,18 
  3. Anniina Jernvall                        2007 KempKi            4.02,98 
  4. Kaisa Keränen                           2007 OulPy             4.09,67 
  5. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi            4.20,40 
  6. Sara Säkkinen                           2007 LimNM             4.24,41 
  7. Kaisla Passlin                          2008 LimNM             4.24,68 
  8. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM             4.31,83 

T10 Pituus

  1. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi               3,94                 
          3,94  3,87  3,88  3,91
                                
  2. Moona Vakkuri                           2008 KuivAu               3,90                 
          3,85  3,90  3,85  3,62
                                
  3. Anniina Jernvall                        2007 KempKi               3,66                 
          3,66  3,66  3,53  3,59
                                
  4. Emma Juntunen                           2008 SuomRa               3,66                 
          3,56  3,63  3,56  3,66
                                
  5. Eeva Kotisaari                          2008 SiikalU              3,65                 
          3,56  3,44  3,62  3,65
                                
  6. Emilia Pulkkinen                        2008 KempKi               3,57                 
          3,57  3,34  2,87  2,73
                                
  7. Jutta Roine                             2008 OulPy                3,49                 
          3,49  2,92  3,24     X
                                
  8. Aino-Maisa Järvenpää                    2007 OulPy                3,46                 
          3,41  3,29  3,46  3,43
                                
  9. Sofia Joensuu                           2008 KuivAu               3,43                 
          3,38  3,39  3,43  3,38
                                
 10. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM                3,29                 
          3,29  3,01  3,25  3,17
                                
 11. Julia Roine                             2007 OulPy                3,25                 
          3,25  3,11  2,57  3,24
                                
 12. Kaisa Keränen                           2007 OulPy                3,24                 
          3,22  3,24  3,11  3,23
                                
 13. Hilda Erholtz                           2007 OulPy                3,22                 
          3,22  3,18  3,10  3,14
                                
 14. Isla Mehtälä                            2007 KuivAu               3,21                 
          3,21  3,21  3,10  3,08
                                
 15. Jenny Komula                                 OulPy                3,11                 
          2,76  2,67  2,97  3,11
                                
 16. Siiri Kukkola                           2007 KuivAu               3,09                 
          3,09  3,06  2,98  2,97
                                
 17. Pihla Lumijärvi                         2008 LimNM                2,98                 
          2,91  2,82  2,81  2,98
                                
 18. Kaisla Passlin                          2008 LimNM                2,97                 
          2,66  2,73  2,97  2,78
                                
 19. Sara Säkkinen                           2007 LimNM                2,92                 
          2,73  2,84  2,69  2,92
                                
 20. Kerttu Salmela                          2008 SalSa                2,89                 
          2,70  2,47  2,89  2,64
                                
 21. Sylvi Komulainen                        2008 RaahVe               2,87                 
          2,80  2,83  2,87     X
                                
 22. Oona Kiviniemi                          2008 LimNM                2,61                 
          2,61  2,48  2,59  2,50
                                
     Kira Piippo                             2007 SalSa                 DNS                 
        
        

T10 Kuula

  1. Antonina Shveykovskaya                  2007 KuivAu               7,67 
           7,45   7,48   7,67   7,15
  2. Emma Juntunen                           2008 SuomRa               6,54 
           6,17   6,00   6,12   6,54
  3. Kaisa Keränen                           2007 OulPy                6,21 
           6,21      X   5,72      X
  4. Miisa Päri                              2007 LimNM                5,62 
           5,23   5,09   5,56   5,62
  5. Jenniina Tuura                          2007 KalajJu              5,62 
           4,95   4,55   5,56   5,62
  6. Aino-Maisa Järvenpää                    2007 OulPy                5,45 
           5,20   5,16   5,13   5,45
  7. Hilda Erholtz                           2007 OulPy                5,40 
           4,96   4,79   5,21   5,40
  8. Siiri Kukkola                           2007 KuivAu               4,63 
           4,18   4,63   4,24   4,55
  9. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi               4,44 
           3,61   4,08   4,44   4,05
 10. Kerttu Salmela                          2008 SalSa                3,91 
           3,91   3,03   3,08      X
     Kira Piippo                             2007 SalSa                 DNS 
        
     Sylvi Komulainen                        2008 RaahVe                DNS 
        

T12 60 m                            Finaali


  1. Aino Vuorjoki                           2005 KuivAu               8,23 
  2. Emmi Heikkinen                          2005 SuomRa               8,75 
  3. Emmi Rantala                            2005 KempKi               8,83 
  4. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                8,88 
  5. Sointu Purola                           2005 OulPy                8,96 
  6. Bettina Siltala                         2005 OulPy                8,99 

T12 60 m                            Alkuerä

  1. Aino Vuorjoki                           2005 KuivAu               8,15q
  2. Emmi Heikkinen                          2005 SuomRa               8,65q
  3. Emmi Rantala                            2005 KempKi               8,79q
  4. Bettina Siltala                         2005 OulPy                8,90q
  5. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                8,91q
  6. Sointu Purola                           2005 OulPy                8,92q
  7. Milla Kangas                            2006 OulPy                9,02 
  8. Sofia Mehtälä                           2005 KuivAu               9,03 
  9. Venla Laukka                            2005 OulPy                9,13 
  9. Ella Nissinaho                          2005 LimNM                9,13 
 11. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                9,14 
 12. Saimi Lithovius                         2005 LimNM                9,15 
 13. Anna-Sofia Orajärvi                     2005 AlatPi               9,16 
 14. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy                9,16 
 15. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                9,19 
 16. Milla Kumpula                           2005 VeitsilKV            9,23 
 17. Ainasylvia Kari                         2005 SalSa                9,28 
 18. Pauliina Autti                          2005 KuivAu               9,35 
 19. Alisa Niemi                             2005 OulPy                9,44 
 20. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                9,44 
 21. Veera Eklund                                 OulPy                9,49 
 22. Iida Ohukainen                          2006 KempKi               9,53 
 23. Alina Hummasti                          2005 SalSa                9,56 
 24. Minja Kurtti                            2005 OulPy                9,57 
 25. Ines Jansson                            2006 OulPy                9,59 
 26. Veera Piltonen                          2005 KempKi               9,64 
 27. Anna Myllyniemi                         2006 KuivAu               9,89 
 28. Essi Mikkonen                           2005 SiikalU             10,07 
 29. Iida Uimonen                            2005 SiikalU             10,14 
 30. Jenna Kamula                            2006 OulPy               10,15 
 31. Varpu Ojutkangas                        2005 SalSa               10,42 
 32. Alisa Okkonen                           2006 KuivAu              10,44 
 33. Pinja Hämeenkorpi                       2006 SalSa               10,49 
 34. Meri Salmela                            2006 SalSa               10,49 
 35. Viivi Mäyrä                             2006 SalSa               11,04 
 36. Rina Malici                                  OulPy               11,09 
     Sofia Maaranto                          2005 LimNM                 DNS 
     Essi Niskala                            2005 OulPy                 DNS 
     Sofie Schroderus                        2006 KuivAu                DNS 
     Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                 DNS 
     Laura Gröhn                                  OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Sointu Purola                           2005 OulPy                8,92q
  2. Milla Kangas                            2006 OulPy                9,02 
  3. Anna-Sofia Orajärvi                     2005 AlatPi               9,16 
  4. Veera Eklund                                 OulPy                9,49 
  5. Jenna Kamula                            2006 OulPy               10,15 
     Laura Gröhn                                  OulPy                 DNS 

Erä 2                

  1. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                8,91q
  2. Ella Nissinaho                          2005 LimNM                9,13 
  3. Milla Kumpula                           2005 VeitsilKV            9,23 
  4. Ainasylvia Kari                         2005 SalSa                9,28 
  5. Iida Ohukainen                          2006 KempKi               9,53 
     Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                 DNS 

Erä 3                

  1. Bettina Siltala                         2005 OulPy                8,90q
  2. Ines Jansson                            2006 OulPy                9,59 
  3. Anna Myllyniemi                         2006 KuivAu               9,89 
  4. Iida Uimonen                            2005 SiikalU             10,14 
  5. Alisa Okkonen                           2006 KuivAu              10,44 
  6. Meri Salmela                            2006 SalSa               10,49 

Erä 4                

  1. Saimi Lithovius                         2005 LimNM                9,15 
  2. Alisa Niemi                             2005 OulPy                9,44 
  3. Veera Piltonen                          2005 KempKi               9,64 
  4. Pinja Hämeenkorpi                       2006 SalSa               10,49 
  5. Rina Malici                                  OulPy               11,09 
     Essi Niskala                            2005 OulPy                 DNS 

Erä 5                

  1. Emmi Heikkinen                          2005 SuomRa               8,65q
  2. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                9,19 
  3. Pauliina Autti                          2005 KuivAu               9,35 
  4. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                9,44 
  5. Viivi Mäyrä                             2006 SalSa               11,04 
     Sofie Schroderus                        2006 KuivAu                DNS 

Erä 6                

  1. Aino Vuorjoki                           2005 KuivAu               8,15q
  2. Sofia Mehtälä                           2005 KuivAu               9,03 
  3. Venla Laukka                            2005 OulPy                9,13 
  4. Minja Kurtti                            2005 OulPy                9,57 
  5. Essi Mikkonen                           2005 SiikalU             10,07 
  6. Varpu Ojutkangas                        2005 SalSa               10,42 

Erä 7                

  1. Emmi Rantala                            2005 KempKi               8,79q
  2. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                9,14 
  3. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy                9,16 
  4. Alina Hummasti                          2005 SalSa                9,56 
     Sofia Maaranto                          2005 LimNM                 DNS 

T12 1000 m

  1. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy             3.30,21 
  2. Emilia Reinikainen                      2006 KalajJu           3.38,34 
  3. Anessa Kisner                           2006 KempKi            3.38,61 
  4. Alisa Niemi                             2005 OulPy             3.41,05 
  5. Anna-Sofia Orajärvi                     2005 AlatPi            3.43,38 
  6. Venla Laukka                            2005 OulPy             3.51,98 
  7. Ines Jansson                            2006 OulPy             3.54,85 
  8. Emilia Rauhala                          2005 OulPy             3.55,22 
  9. Iida Ohukainen                          2006 KempKi            3.56,67 
 10. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy             3.57,99 
 11. Loviisa Kortessalo                      2005 RaahVe            4.00,41 
 12. Emilia Martinsén                        2005 OulPy             4.01,78 
 13. Sara Savolainen                         2006 OulPy             4.17,55 
 14. Emmi Rantala                            2005 KempKi            4.17,92 
 15. Meri Salmela                            2006 SalSa             4.19,28 
     Minja Kurtti                            2005 OulPy                 DNS 
     Essi Niskala                            2005 OulPy                 DNS 
     Bettina Siltala                         2005 OulPy                 DNS 
     Elina Turunen                           2005 KuivAu                DNS 
     Anna Myllyniemi                         2006 KuivAu                DNS 
     Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                 DNS 
     Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                 DNS 
     Laura Gröhn                                  OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy             3.30,21 
  2. Alisa Niemi                             2005 OulPy             3.41,05 
  3. Anna-Sofia Orajärvi                     2005 AlatPi            3.43,38 
  4. Ines Jansson                            2006 OulPy             3.54,85 
  5. Iida Ohukainen                          2006 KempKi            3.56,67 
  6. Emilia Martinsén                        2005 OulPy             4.01,78 
  7. Emmi Rantala                            2005 KempKi            4.17,92 
     Minja Kurtti                            2005 OulPy                 DNS 
     Essi Niskala                            2005 OulPy                 DNS 
     Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                 DNS 
     Laura Gröhn                                  OulPy                 DNS 

Erä 2                

  1. Emilia Reinikainen                      2006 KalajJu           3.38,34 
  2. Anessa Kisner                           2006 KempKi            3.38,61 
  3. Venla Laukka                            2005 OulPy             3.51,98 
  4. Emilia Rauhala                          2005 OulPy             3.55,22 
  5. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy             3.57,99 
  6. Loviisa Kortessalo                      2005 RaahVe            4.00,41 
  7. Sara Savolainen                         2006 OulPy             4.17,55 
  8. Meri Salmela                            2006 SalSa             4.19,28 
     Bettina Siltala                         2005 OulPy                 DNS 
     Elina Turunen                           2005 KuivAu                DNS 
     Anna Myllyniemi                         2006 KuivAu                DNS 
     Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                 DNS 

T12 Korkeus

  1. Saimi Lithovius                         2005 LimNM                 145 
         131 134 137 140 143 145 150
           O   O   O  XO   O   O XXX
  2. Emilia Reinikainen                      2006 KalajJu               143 
         118 122 125 128 131 134 137 140 143 145
           O   O   O   O   O   O XXO  XO  XO XXX
  3. Ella Nissinaho                          2005 LimNM                 143 
         122 123 128 131 134 137 140 143 145
           O   O   O XXO  XO   O XXO XXO XXX
  4. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                 134 
         100 105 110 114 118 122 125 128 131 134 137
           O   O   O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  5. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy                 134 
         110 114 118 122 125 128 131 134 137
           O   O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  6. Pauliina Autti                          2005 KuivAu                131 
         125 128 131 134
           O   O  XO XXX
  6. Minja Kurtti                            2005 OulPy                 131 
         105 110 114 118 122 125 128 131 134
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  8. Emmi Rantala                            2005 KempKi                131 
         114 118 122 125 128 131 134
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  9. Iida Ohukainen                          2006 KempKi                128 
         110 114 118 122 125 128 131
           O   O   O   O   O   O XXX
  9. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                 128 
         114 118 122 125 128 131
           O   O   O   O   O XXX
 11. Bettina Siltala                         2005 OulPy                 128 
         105 110 114 118 122 125 128 131
           O   O   O   O   O  XO XXO XXX
 12. Loviisa Kortessalo                      2005 RaahVe                125 
         105 110 114 118 122 125 128
           O   O   O   O  XO  XO XXX
 13. Venla Laukka                            2005 OulPy                 125 
         105 110 114 118 122 125 128
           O   O   O  XO  XO XXO XXX
 14. Veera Piltonen                          2005 KempKi                122 
         110 114 118 122 125
           O   O   O   O XX-
 14. Venni Lassila                                OulPy                 122 
         105 110 114 118 122 125
           O   O   O   O   O XXX
 16. Alisa Niemi                             2005 OulPy                 122 
         105 110 114 118 122 125
           O   O   O  XO  XO XXX
 17. Jenna Kamula                            2006 OulPy                 122 
         105 110 114 118 122 125
           O   O   O   O XXO XXX
 18. Ainasylvia Kari                         2005 SalSa                 122 
         100 105 110 114 118 122 125
           O   O   O   O  XO XXO XXX
 18. Milla Kangas                            2006 OulPy                 122 
         114 118 122 125
           O  XO XXO XXX
 20. Saija Nordström                         2006 RantsRai              114 
         100 105 110 114 118
           O   O   O XXO XXX
 21. Anessa Kisner                           2006 KempKi                114 
         100 105 110 114 118
           O   O  XO XXO XXX
 22. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                 110 
         105 110 114
           O   O XXX
 22. Pinja Hämeenkorpi                       2006 SalSa                 110 
         100 105 110 114
           O   O   O XXX
 24. Rina Malici                                  OulPy                 110 
         100 105 110 114
           O  XO   O XXX
 25. Varpu Ojutkangas                        2005 SalSa                 105 
         100 105 110
           O   O XXX
     Essi Niskala                            2005 OulPy                 DNS 
        
        
     Sofie Schroderus                        2006 KuivAu                DNS 
        
        
     Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                 DNS 
        
        
     Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                 DNS 
        
        

T12 Kuula

  1. Emmi Rantala                            2005 KempKi               8,09 
           7,43   7,38   6,34   8,09
  2. Alisa Niemi                             2005 OulPy                6,87 
           5,58   6,25   5,87   6,87
  3. Jenna Kamula                            2006 OulPy                6,76 
           6,31   6,76   6,61   5,85
  4. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                6,69 
           6,69   6,08   6,30   6,23
  5. Essi Mikkonen                           2005 SiikalU              6,68 
           6,02   6,59   6,43   6,68
  6. Iida Uimonen                            2005 SiikalU              6,68 
              X   6,68   6,36   5,93
  7. Safine Dzhavlieva                            KuivAu               6,67 
           6,53   6,08   6,51   6,67
  8. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                6,42 
           5,64   6,27   6,42   5,92
  9. Veera Piltonen                          2005 KempKi               6,24 
           6,24   6,09   5,44   5,79
 10. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                5,95 
           5,95   5,64   5,76   5,91
 11. Minja Kurtti                            2005 OulPy                5,90 
           4,68   5,42   5,90   5,62
 12. Milla Kumpula                           2005 VeitsilKV            5,89 
           5,83   5,51   5,86   5,89
 13. Bettina Siltala                         2005 OulPy                5,89 
           5,89   5,75   5,26   5,20
 14. Saija Nordström                         2006 RantsRai             5,89 
              X   5,68   5,89   5,53
 15. Viivi Mäyrä                             2006 SalSa                5,82 
           5,48   5,82   5,52   5,22
 16. Ainasylvia Kari                         2005 SalSa                5,71 
           5,71      X   4,41   5,62
 17. Venla Laukka                            2005 OulPy                5,69 
           5,69   4,83   5,31   5,61
 18. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy                5,64 
           5,43   5,64   5,53   5,35
 19. Sara Savolainen                         2006 OulPy                5,58 
              X   5,58   4,37   5,29
 20. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                5,50 
           5,35   5,50   4,86   5,22
 21. Ines Jansson                            2006 OulPy                5,18 
           5,01   5,18   5,05   4,82
 22. Varpu Ojutkangas                        2005 SalSa                5,02 
           5,02   4,00   4,08   3,83
 23. Inka Kiviniemi                          2005 LimNM                4,71 
              X   4,42   4,56   4,71
 24. Alisa Okkonen                           2006 KuivAu               4,60 
           4,08   4,46   4,23   4,60
 25. Meri Salmela                            2006 SalSa                4,27 
              X   3,02   3,87   4,27
     Essi Niskala                            2005 OulPy                 DNS 
        
     Sofie Schroderus                        2006 KuivAu                DNS 
        
     Milla Kangas                            2006 OulPy                 DNS 
        

T14 60 m                            Finaali


  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy                8,30 
  2. Iida Pahtaja                            2004 PohjKoi              8,38 
  3. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                8,44 
  4. Aino Korhonen                           2004 OulPy                8,53 
  5. Sofia Härkönen                          2003 OulPy                8,55 
  6. Milla Maaninen                          2003 RaahVe               8,58 

T14 60 m                            Alkuerä

  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy                8,23q
  2. Iida Pahtaja                            2004 PohjKoi              8,37q
  3. Sofia Härkönen                          2003 OulPy                8,48q
  4. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                8,49q
  5. Milla Maaninen                          2003 RaahVe               8,55q
  6. Aino Korhonen                           2004 OulPy                8,57q
  7. Emma Ranz                               2003 SalSa                8,61 
  8. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe               8,64 
  9. Saana Peura                             2003 TervTe               8,65 
 10. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               8,66 
 11. Siiri Hihnala                           2003 OulPy                8,68 
 12. Emilia Jurvelin                         2004 NivU                 8,75 
 13. Salla Pekkala                           2003 OulPy                8,75 
 14. Ronja Koskela                           2003 KuivAu               8,76 
 15. Sanni Iivari                            2003 PohjKoi              8,76 
 16. Nella Karjalainen                       2004 LimNM                8,92 
 17. Ella Niskala                                 OulPy                9,10 
 18. Lilja Keränen                           2003 KuivAu               9,14 
 19. Janette Malila                          2004 LimNM                9,22 
 20. Anna Kokko                              2004 KuivAu               9,25 
 21. Anna Pasma                                   OulPy                9,40 
 22. Anna Helander                           2004 LimNM                9,55 

Erä 1                

  1. Sofia Härkönen                          2003 OulPy                8,48q
  2. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe               8,64 
  3. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               8,66 
  4. Salla Pekkala                           2003 OulPy                8,75 
  5. Anna Pasma                                   OulPy                9,40 
  6. Anna Helander                           2004 LimNM                9,55 

Erä 2                

  1. Milla Maaninen                          2003 RaahVe               8,55q
  2. Siiri Hihnala                           2003 OulPy                8,68 
  3. Ella Niskala                                 OulPy                9,10 
  4. Lilja Keränen                           2003 KuivAu               9,14 
  5. Janette Malila                          2004 LimNM                9,22 

Erä 3                

  1. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                8,49q
  2. Aino Korhonen                           2004 OulPy                8,57q
  3. Emma Ranz                               2003 SalSa                8,61 
  4. Saana Peura                             2003 TervTe               8,65 
  5. Ronja Koskela                           2003 KuivAu               8,76 
  6. Nella Karjalainen                       2004 LimNM                8,92 

Erä 4                

  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy                8,23q
  2. Iida Pahtaja                            2004 PohjKoi              8,37q
  3. Emilia Jurvelin                         2004 NivU                 8,75 
  4. Sanni Iivari                            2003 PohjKoi              8,76 
  5. Anna Kokko                              2004 KuivAu               9,25 

T14 800 m


  1. Milla Maaninen                          2003 RaahVe            2.37,73 
  2. Riina Ilvesluoto                        2003 KuivAu            2.41,24 
  3. Anna Pasma                                   OulPy             2.52,22 
  4. Elisa Myllyoja                          2003 KestKV            3.01,26 
  5. Anni Taulavuori                         2003 AlatPi            3.08,15 
  6. Olivia Hämäläinen                       2004 KestKV            3.10,64 

T14 Pituus

  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy                5,08                 
          4,96  4,89  4,90     X  5,08     X
                                            
  2. Emilia Jurvelin                         2004 NivU                 4,69                 
          4,40  4,59  4,34  4,66     X  4,69
                                            
  3. Iida Pahtaja                            2004 PohjKoi              4,65                 
          4,65  4,63  4,50  4,53  4,10     X
                                            
  4. Siiri Hihnala                           2003 OulPy                4,59                 
             X  4,20  4,59     X     X     X
                                            
  5. Anni Liuska                             2005 SuomRa               4,52                 
             X  4,46  4,49  4,52     X     X
                                            
  6. Salla Pekkala                           2003 OulPy                4,45                 
          4,32  4,12  4,32  4,42  4,45     X
                                            
  7. Sanni Iivari                            2003 PohjKoi              4,45                 
          4,18  4,09  4,45  4,15  4,36  4,19
                                            
  8. Nella Karjalainen                       2004 LimNM                4,32                 
             X  4,29  4,32     X     X     X
                                            
  9. Ella Niskala                                 OulPy                4,32                 
          4,32  4,06  4,06
                          
 10. Emma Ranz                               2003 SalSa                4,18                 
          4,05  4,03  4,18
                          
 11. Nanna Kurvinen                          2004 KiimU                4,15                 
          3,89  4,07  4,15
                          
 12. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               4,12                 
          3,84  3,93  4,12
                          
 13. Aino Korhonen                           2004 OulPy                4,11                 
             X  4,11  3,83
                          
 14. Anna Kokko                              2004 KuivAu               4,08                 
          3,76  3,90  4,08
                          
 15. Inka Elamaa                             2004 KuivAu               3,87                 
          3,87  3,83  3,84
                          
 16. Anna Helander                           2004 LimNM                3,84                 
             X  3,84     X
                          
 17. Nea Palokangas                          2003 KuivAu               3,42                 
          3,38  3,21  3,42
                          
     Saana Peura                             2003 TervTe                DNS                 
        
        
     Olivia Hämäläinen                       2004 KestKV                DNS                 
        
        
     Emmi Heikkinen                          2005 SuomRa                DNS                 
        
        
     Elisa Myllyoja                          2003 KestKV                DNS                 
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Maria Peura                             2001 TervTe               5,28                 
             X     X     X  5,28  5,09     X
                                            

T14 Kuula

  1. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy               10,71 
          10,28  10,50  10,48  10,50   9,39  10,71
  2. Siiri Komulainen                        2003 RaahVe               9,79 
           9,79   9,09   9,76   9,53   9,14   9,53
  3. Laura Loponen                           2004 OulPy                9,07 
           8,52   8,72   8,12   8,56   8,76   9,07
  4. Viivi Myllyaho                          2003 KuivAu               8,87 
           8,58   8,30   8,79   8,28   8,69   8,87
  5. Saana Peura                             2003 TervTe               8,26 
           8,03   7,81   7,85   7,93   8,26      X
  6. Elisa Myllyoja                          2003 KestKV               5,95 
           5,95   5,35   5,69   5,67      -      -
  7. Olivia Hämäläinen                       2004 KestKV               5,06 
           4,91   4,70   4,12   5,06      -      -

N17 60 m                            Finaali


  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu               7,90 
  2. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi              7,91 
  3. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu               8,06 
  4. Suvi Heikkinen                          2002 SuomRa               8,15 
  5. Iida Vuorjoki                           2003 KuivAu               8,23 
  6. Ella Nisula                             2001 KuivAu               8,23 

N17 60 m                            Alkuerä

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu               7,98q
  2. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi              8,01q
  3. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu               8,02q
  4. Suvi Heikkinen                          2002 SuomRa               8,18q
  5. Iida Vuorjoki                           2003 KuivAu               8,29q
  6. Ella Nisula                             2001 KuivAu               8,34q
  7. Ilona Kamunen                           2001 KuivAu               8,35 
  8. Pihla Kinnunen                          2001 KuivAu               8,42 
  9. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                8,51 
 10. Pinja Kangas                            2001 LimNM                8,57 
 11. Inka Mehtola                            2001 RaahVe               8,58 
 12. Fanni Rousu                             2002 KuivAu               8,58 
 13. Vilhelmiina Maaranto                    2001 LimNM                8,63 
 14. Krista Sjögren                          2000 OulPy                8,67 
 15. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy                8,69 
 16. Elina Männikkö                          2002 KuivAu               8,69 
 17. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe               8,71 
 18. Milla Nevalainen                        2002 PohjKoi              8,74 
 19. Viivi Hanhineva                              OulPy                8,80 
 20. Soyoung Teatini                         2002 OulPy                8,86 
 21. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu               8,86 
 22. Pinja Kauppi                                 OulPy                9,04 
     Sini Annamaa                            2001 OulPy                 DNS 
     Anna Ranz                               2002 SalSa                 DNS 
     Emilia Paakkola                         2002 LimNM                 DNS 

Erä 1                

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu               7,98q
  2. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                8,51 
  3. Inka Mehtola                            2001 RaahVe               8,58 
  4. Krista Sjögren                          2000 OulPy                8,67 
     Emilia Paakkola                         2002 LimNM                 DNS 

Erä 2                

  1. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi              8,01q
  2. Ilona Kamunen                           2001 KuivAu               8,35 
  3. Fanni Rousu                             2002 KuivAu               8,58 
  4. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe               8,71 
  5. Pinja Kauppi                                 OulPy                9,04 

Erä 3                

  1. Suvi Heikkinen                          2002 SuomRa               8,18q
  2. Iida Vuorjoki                           2003 KuivAu               8,29q
  3. Elina Männikkö                          2002 KuivAu               8,69 
  4. Soyoung Teatini                         2002 OulPy                8,86 
     Sini Annamaa                            2001 OulPy                 DNS 

Erä 4                

  1. Pihla Kinnunen                          2001 KuivAu               8,42 
  2. Vilhelmiina Maaranto                    2001 LimNM                8,63 
  3. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy                8,69 
  4. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu               8,86 
     Anna Ranz                               2002 SalSa                 DNS 

Erä 5                

  1. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu               8,02q
  2. Ella Nisula                             2001 KuivAu               8,34q
  3. Pinja Kangas                            2001 LimNM                8,57 
  4. Milla Nevalainen                        2002 PohjKoi              8,74 
  5. Viivi Hanhineva                              OulPy                8,80 

N17 200 m

  1. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi             25,69 
  2. Sonja Stång                             2002 KuivAu              26,23 
  3. Ella Nisula                             2001 KuivAu              27,21 
  4. Pihla Kinnunen                          2001 KuivAu              27,88 
  5. Ilona Kamunen                           2001 KuivAu              27,89 
  6. Suvi Heikkinen                          2002 SuomRa              27,98 
  7. Fanni Rousu                             2002 KuivAu              28,28 
  8. Pinja Kangas                            2001 LimNM               28,44 
  9. Vilhelmiina Maaranto                    2001 LimNM               28,55 
 10. Marianna Liukkonen                      2001 OulPy               28,75 
 11. Soyoung Teatini                         2002 OulPy               29,70 
 12. Krista Sjögren                          2000 OulPy               29,84 
 13. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy               30,03 
 14. Viivi Hanhineva                              OulPy               30,05 
 15. Emmi Heikkinen                          2005 SuomRa              30,75 
 16. Nella Karjalainen                       2004 LimNM               30,87 
 17. Saimi Lithovius                         2005 LimNM               31,02 
 18. Ella Nissinaho                          2005 LimNM               31,10 
 19. Janette Malila                          2004 LimNM               31,49 
 20. Anna Helander                           2004 LimNM               31,98 
     Siiri Lithovius                         2002 LimNM                 DNS 
Kilpailun ulkopuolella
     Jemina Hummasti                         1998 SalSa               30,06 

Erä 1                

  1. Fanni Rousu                             2002 KuivAu              28,28 
  2. Ella Nissinaho                          2005 LimNM               31,10 
Kilpailun ulkopuolella
     Jemina Hummasti                         1998 SalSa               30,06 

Erä 2                

  1. Viivi Hanhineva                              OulPy               30,05 
  2. Saimi Lithovius                         2005 LimNM               31,02 
  3. Anna Helander                           2004 LimNM               31,98 

Erä 3                

  1. Soyoung Teatini                         2002 OulPy               29,70 
  2. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy               30,03 
  3. Emmi Heikkinen                          2005 SuomRa              30,75 
  4. Nella Karjalainen                       2004 LimNM               30,87 

Erä 4                

  1. Pihla Kinnunen                          2001 KuivAu              27,88 
  2. Pinja Kangas                            2001 LimNM               28,44 
  3. Marianna Liukkonen                      2001 OulPy               28,75 
  4. Janette Malila                          2004 LimNM               31,49 

Erä 5                

  1. Suvi Heikkinen                          2002 SuomRa              27,98 
  2. Vilhelmiina Maaranto                    2001 LimNM               28,55 
  3. Krista Sjögren                          2000 OulPy               29,84 
     Siiri Lithovius                         2002 LimNM                 DNS 

Erä 6                

  1. Emma Mäkikallio                         2002 PohjKoi             25,69 
  2. Sonja Stång                             2002 KuivAu              26,23 
  3. Ella Nisula                             2001 KuivAu              27,21 
  4. Ilona Kamunen                           2001 KuivAu              27,89 

N17 800 m


  1. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV            2.31,13 
  2. Jasmin Ahola                            2002 KuivAu            2.31,70 
  3. Marianna Liukkonen                      2001 OulPy             2.33,61 
  4. Pinja Kauppi                                 OulPy             2.41,74 
     Soyoung Teatini                         2002 OulPy                 DNS 

N17 3000 m


  1. Lumi Laitinen                           2001 OulPy            11.07,69 
  2. Marianne Myllylä                        2001 KuusEV           11.40,60 
  3. Olivia Koivuniemi                       2001 KuivAu           11.41,75 
  4. Venla Taulavuori                        2000 AlatPi           11.47,21 
  5. Helmi Peipinen                          2002 OulPy            11.59,73 
  6. Anni Jauhola                            2002 AlatPi           12.03,92 
     Erika Utriainen                         1986 VeitsilKV             DNS 
Kilpailun ulkopuolella
     Jenni Keränen                                OulPy            11.16,36 

N17 Korkeus

  1. Inka Mehtola                            2001 RaahVe                167 
         147 151 155 161 164 167 170
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Maria Peura                             2001 TervTe                161 
         147 151 155 158 161 164
           O  XO   O   O XXO XXX
  3. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                 155 
         135 139 143 147 151 155 158
           O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Sonja Stång                             2002 KuivAu                155 
         147 151 155 158
           O   O XXO XXX
  5. Janette Malila                          2004 LimNM                 147 
         130 135 139 143 147 151
           O   O   O   O   O XXX
  6. Inka Elamaa                             2004 KuivAu                139 
         120 125 130 135 139 143
           O   -   O   O   O XXX

N17 Seiväs

  1. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa                 310 
         290 310 320
           O XXO XXX
  2. Elina Mikkonen                          2000 RaahVe                240 
         240 260
          XO XXX
     Elviira Kortessalo                      2000 RaahVe                 NH 
         240
         XXX

N17 Kuula

  1. Elina Männikkö                          2002 KuivAu              11,92 
          11,41  11,92  11,36      X  11,43      X
  2. Krista Sjögren                          2000 OulPy               10,41 
           9,30   9,92  10,41   9,40  10,21  10,13
  3. Maria Peura                             2001 TervTe              10,06 
           9,09  10,06  10,05      X   9,60   9,33
     Inka Mehtola                            2001 RaahVe                DNS 
        
     Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe                DNS