Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
06.08. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 15-9v Päivä 1 Tulokset (päivitetty: 20:27 06.08.2017)
P-P piirin Sisuhuipentuma 1. kisapäivä
Raatin Stadion
6.8.2017

TULOKSET

P9 40 m

  1. Onni Savolainen                         2008 KempKi               6,82
  2. Akseli Schmitt                          2008 LaitasVe             6,96
  3. Valtteri Raatikainen                    2010 KuivAu               6,99
  4. Tapio Kurikka                           2008 RantsRai             7,17
  5. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy                7,41
  6. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM                7,61
  7. Matias Tihinen                          2009 LaitasVe             7,90
  8. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy                7,93
  9. Roope Tuomaala                          2009 SalSa                7,95
 10. August Schmitt                          2010 LaitasVe             8,00
 11. Jesse Pesu                              2008 OulPy                8,05

Erä 1                Tuuli: +1.2

  1. Valtteri Raatikainen                    2010 KuivAu               6,99
  2. Tapio Kurikka                           2008 RantsRai             7,17
  3. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM                7,61
  4. Matias Tihinen                          2009 LaitasVe             7,90
  5. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy                7,93
  6. Roope Tuomaala                          2009 SalSa                7,95

Erä 2                Tuuli: +0.2

  1. Onni Savolainen                         2008 KempKi               6,82
  2. Akseli Schmitt                          2008 LaitasVe             6,96
  3. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy                7,41
  4. August Schmitt                          2010 LaitasVe             8,00
  5. Jesse Pesu                              2008 OulPy                8,05

P9 1000 m


  1. Onni Savolainen                         2008 KempKi            4.04,79
  2. Akseli Schmitt                          2008 LaitasVe          4.09,25
  3. Veeti Rahkolin                          2009 LimNM             4.09,92
  4. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM             4.10,16
  5. August Schmitt                          2010 LaitasVe          4.14,61
  6. Matias Tihinen                          2009 LaitasVe          4.28,29
  7. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy             4.29,89
  8. Väinö Kekkonen                          2008 OulPy             4.32,43

P9 Korkeus

  1. Onni Savolainen                         2008 KempKi                115
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Arttu Parkkinen                         2008 LimNM                 105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O  XO XXO XXO XXX
  2. Tapio Kurikka                           2008 RantsRai              105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O  XO XXO   O XXO XXX
  4. Akseli Schmitt                          2008 LaitasVe              100
         085 090 095 100 105
           O   O  XO   O XXX
  5. Valtteri Raatikainen                    2010 KuivAu                100
         075 080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXO XXX
  6. Veeti Rahkolin                          2009 LimNM                 095
         075 080 085 090 095 100
           O   O  XO   O  XO XXX
  7. Roope Tuomaala                          2009 SalSa                 085
         080 085 090
           O   O XXX
  8. August Schmitt                          2010 LaitasVe              085
         075 080 085 090
           O  XO  XO XXX
  9. Matias Tihinen                          2009 LaitasVe              080
         075 080 085
           O   O XXX
 10. Niilo Raudaskoski                       2008 OulPy                 080
         075 080 085
          XO   O XXX
     Jesse Pesu                              2008 OulPy                  NH
         075    
         XXX    

P10 60 m

  1. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM                9,14
  2. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu               9,24
  3. Otso Kylmänen                           2007 KuivAu               9,27
  4. Aarne Herva                             2007 KuivAu               9,47
  5. Tiitus Karjalainen                      2007 LimNM                9,58
  6. Jesse Niemimäki                         2007 HaapavU              9,73
  7. Antti Turunen                           2007 KuivAu               9,82
  8. Jaakko Parkkila                         2007 PudasjU             10,48
  9. Nikolas Leskinen                        2007 OulPy               11,15

Erä 1                Tuuli: +2.3

  1. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM                9,14
  2. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu               9,24
  3. Tiitus Karjalainen                      2007 LimNM                9,58
  4. Antti Turunen                           2007 KuivAu               9,82
  5. Nikolas Leskinen                        2007 OulPy               11,15

Erä 2                Tuuli: +1.2

  1. Otso Kylmänen                           2007 KuivAu               9,27
  2. Aarne Herva                             2007 KuivAu               9,47
  3. Jesse Niemimäki                         2007 HaapavU              9,73
  4. Jaakko Parkkila                         2007 PudasjU             10,48

P10 1000 m


  1. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM             3.23,46
  2. Antti Turunen                           2007 KuivAu            3.51,18
  3. Jaakko Parkkila                         2007 PudasjU           4.01,00

P10 Korkeus

  1. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu                120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXO XXX
  2. Otso Kylmänen                           2007 KuivAu                110
         100 105 110 115
           O   O   O XXX

P10 Kolmiloikka

  1. Otso Kylmänen                           2007 KuivAu               8,16                
          7,86  7,16  8,16     -
                                
  2. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM                7,94                
          7,94  7,88  7,90  7,89
                                

P10 Kiekko

  1. Onni Kukkonen                           2007 OulPy               27,82
          24,57  27,82  25,46  25,23
  2. Aapo Mäkiniemi                          2007 LimNM               23,66
          23,39  23,66      X      X
  3. Jaakko Parkkila                         2007 PudasjU             14,16
          14,16
  4. Roope Raatikainen                       2007 KuivAu              13,58
              X  12,89  13,58  11,38
  5. Antti Turunen                                                     9,68
           9,68      X      X   9,01

P10 Moukari

  1. Onni Kukkonen                           2007 OulPy               24,72
          22,10      X  24,72  23,36

P11 60 m


                     Tuuli: +1.3

  1. Topi Timonen                            2006 OulPy                8,80
  2. Armas Uusitalo                          2006 OulPy                8,98
  3. Arsi Lehtola                            2006 OulPy                9,12
  4. Ronni Mäntyranta                        2006 KuivAu               9,34
  5. Jesse Korhonen                          2006 KuivAu               9,39
  6. Jami Kellola                            2006 RaahVe               9,62
  7. Topias Kurikka                          2006 RantsRai             9,79
  8. Oskari Hyykoski                         2006 KuivAu              10,40

P11 1000 m


  1. Jesse Korhonen                          2006 KuivAu            3.23,24
  2. Armas Uusitalo                          2006 OulPy             3.31,61
  3. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy             3.44,38
  4. Otto Passoja                            2006 KuivAu            3.52,34
     Topi Timonen                            2006 OulPy                 DNF
     Ronni Mäntyranta                        2006 KuivAu                DNF

P11 Korkeus

  1. Kosti Elamaa                            2006 KuivAu                130
         115 120 125 130 135
           O  XO  XO  XO XXX
  2. Topias Kurikka                          2006 RantsRai              125
         090 095 100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O  XO   O   O   O   O XXX
  3. Ronni Mäntyranta                        2006 KuivAu                115
         105 110 115 120
           O  XO   O XXX
  4. Jami Kellola                            2006 RaahVe                115
         100 105 110 115 120
         XXO   O   O  XO XXX
     Armas Uusitalo                          2006 OulPy                  NH
        
        

P11 Kolmiloikka

  1. Topi Timonen                            2006 OulPy                9,34                
          9,17  9,00  9,34     X
                                
  2. Armas Uusitalo                          2006 OulPy                9,20                
          8,75  8,85  8,85  9,20
                                
  3. Jesse Korhonen                          2006 KuivAu               9,01                
          9,01  8,83  8,74  8,71
                                
  4. Kosti Elamaa                            2006 KuivAu               8,84                
          8,70  8,64  8,84  8,50
                                
  5. Arsi Lehtola                            2006 OulPy                8,04                
          7,52  7,60  7,65  8,04
                                
  6. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy                7,98                
             X  7,98  7,97  7,83
                                
  7. Oskari Hyykoski                         2006 KuivAu               7,39                
          7,39     X     X  7,14
                                

P11 Kiekko

  1. Kosti Elamaa                            2006 KuivAu              26,34
              X      X  26,34  24,15
  2. Topias Kurikka                          2006 RantsRai            21,31
              X  19,73      X  21,31
  3. Jussi Raudaskoski                       2006 OulPy               16,44
              X  16,44  15,96  16,43

P12 60 m


                     Tuuli: +1.6

  1. Konsta Rutanen                          2005 KuivAu               8,75
  2. Santeri Rousu                           2005 LimNM                9,11
  3. Noa Korhonen                            2005 OulPy                9,34
  4. Kalle Markuksela                        2005 KuivAu               9,36
  5. Esa Kylmänen                            2005 RantsRai             9,38
  6. Eeli Tohmola                            2005 OulPy                9,45
  7. Veeti Saarela                           2005 OulPy                9,65
  8. Antti Kinnunen                          2005 OulPy                9,67

P12 1000 m


  1. Antti Kinnunen                          2005 OulPy             3.55,73
  2. Noa Korhonen                            2005 OulPy             3.58,72
  3. Elmo Pöyskö                             2005 OulPy             4.03,68

P12 Korkeus

  1. Konsta Rutanen                          2005 KuivAu                125
         120 125 130
           O  XO XXX
  2. Veeti Saarela                           2005 OulPy                 125
         110 115 120 125 130
           O   O   O XXO XXX
  3. Noa Korhonen                            2005 OulPy                 120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX
  4. Janne Jernvall                          2005 KempKi                115
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
  5. Viljo Mäkikangas                        2005 OulHui                115
         100 105 110 115 120
           O   O  XO   O XXX

P12 Kolmiloikka

  1. Eeli Tohmola                            2005 OulPy                8,06 -1.5           
          7,37  7,44  7,38  8,06
          -0.1  -0.1  -0.7  -1.5

P12 Kuula

  1. Konsta Rutanen                          2005 KuivAu               8,42
           8,24   8,42   7,39   7,35
  2. Petteri Tuomaala                        2005 SalSa                7,17
           6,86   7,17   7,08   7,12
  3. Santtu Kangas                           2005 RantsRai             6,99
           6,42   6,99   6,44   6,31
  4. Janne Jernvall                          2005 KempKi               5,21
           5,08   4,93   5,21   4,96
  5. Antti Kinnunen                          2005 OulPy                5,20
           5,20   4,47   4,66   4,81

P12 Keihäs

  1. Eeli Tohmola                            2005 OulPy               30,69
          28,24  29,67      X  30,69
  2. Petteri Tuomaala                        2005 SalSa               29,67
          28,11  24,20  29,67  26,50
  3. Santeri Rousu                           2005 LimNM               19,61
          18,29  18,53  16,81  19,61
  4. Viljo Mäkikangas                        2005 OulHui              19,61
          17,44  16,45  18,19  19,61
  5. Veeti Saarela                           2005 OulPy               17,29
              X  14,58  17,29  16,07
  6. Janne Jernvall                          2005 KempKi              13,83
          11,09  12,19  13,83      X

P13 60 m

  1. Jaakko Honka                            2004 LimNM                8,29
  2. Anton Kahma                             2004 OulPy                8,50
  3. Lauri Niemi                             2004 OulPy                8,64
  4. Kasperi Lahdenkauppi                    2004 OulPy                8,98
  5. Mirko Valkola                           2004 PudasjU              8,98
  6. Onni Kylmänen                           2004 KuivAu               9,07
  7. Niilo Talala                            2004 PudasjU              9,13
  8. Aleksi Nättilä                          2004 OulHui               9,17
  9. Kalle Riihiaho                          2004 OulPy               10,07
 10. Juho Keskitalo                          2004 RaahVe              10,18

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Jaakko Honka                            2004 LimNM                8,29
  2. Lauri Niemi                             2004 OulPy                8,64
  3. Mirko Valkola                           2004 PudasjU              8,98
  4. Niilo Talala                            2004 PudasjU              9,13
  5. Aleksi Nättilä                          2004 OulHui               9,17

Erä 2                Tuuli: +2.2

  1. Anton Kahma                             2004 OulPy                8,50
  2. Kasperi Lahdenkauppi                    2004 OulPy                8,98
  3. Onni Kylmänen                           2004 KuivAu               9,07
  4. Kalle Riihiaho                          2004 OulPy               10,07
  5. Juho Keskitalo                          2004 RaahVe              10,18

P13 1000 m


  1. Aarre Paukkeri                          2004 LimNM             2.59,80
  2. Jonne Kovaniemi                         2004 OulPy             3.07,73
  3. Ville-Veikko Salmela                    2004 PudasjU           3.37,58

P13 Korkeus

  1. Oskari Anttila                          2004 KempKi                135
         115 120 125 130 135 138
           O   O   O   O   O XXX
  2. Niilo Talala                            2004 PudasjU               120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXX
     Anton Kahma                             2004 OulPy                 DNS
        
        

P13 Kolmiloikka

  1. Onni Kylmänen                           2004 KuivAu               8,81 -0.6           
          8,71  8,38  8,81  8,59  8,26  8,57
          -0.8  -0.8  -0.6  -1.1  -1.3  +0.1
     Jaakko Honka                            2004 LimNM                 DNS                
        
        

P13 Kuula

  1. Aleksi Nättilä                          2004 OulHui              10,66
          10,66      X      X   9,93      X   9,71
  2. Simo Laulumaa                           2004 OulHui               9,87
           9,66   9,26   9,62   9,51   9,51   9,87
  3. Niklas Päri                             2004 LimNM                9,22
              X   9,22   9,06   9,00      X      X
  4. Tommi Aho                               2004 PulkkPo              9,11
           8,50   9,03   8,88   8,91   9,11   8,80
  5. Joel Arvola                             2004 OulHui               7,95
           7,16   6,71   7,20   7,02   7,21   7,95
  6. Juho Keskitalo                          2004 RaahVe               6,74
           6,29   6,56   6,70   6,74   6,25   6,24
     Anton Kahma                             2004 OulPy                 DNS
        

P13 Keihäs

  1. Jaakko Honka                            2004 LimNM               40,82
          34,29  40,82      -      -      -      -
  2. Aleksi Nättilä                          2004 OulHui              39,67
          39,67  38,12  35,11      X      X  37,29
  3. Jyri Keränen                            2004 KuivAu              37,81
          36,47  36,00      X  35,97  37,81  35,00
  4. Simo Laulumaa                           2004 OulHui              35,02
          35,02      X      X      X  34,66  32,44
  5. Oskari Anttila                          2004 KempKi              31,72
          27,82  28,74  28,77  26,78  31,72  31,58
  6. Tommi Aho                               2004 PulkkPo             30,47
          27,43  28,33  28,85  26,75  30,47  26,09
  7. Ville-Veikko Salmela                    2004 PudasjU             27,22
              X  23,16  26,50      X  27,22      X
  8. Joel Arvola                             2004 OulHui              26,37
          24,02  20,62  16,57      X  26,37  25,36

P14 100 m


                     Tuuli: +1.3

  1. Antti Juvonen                           2003 OulPy               12,37
  2. Otto Turunen                            2003 KuivAu              13,08
  3. Joonas Rajaniemi                        2003 OulHui              13,10
Kilpailun ulkopuolella
     Elia Nevalainen                         2003 YlivKu              12,40

P14 800 m


  1. Antti Juvonen                           2003 OulPy             2.12,13
  2. Miko Kaartinen                          2003 OulPy             2.31,63
  3. Lauri Saarela                           2003 LimNM             2.39,36

P14 Korkeus

  1. Joonas Rajaniemi                        2003 OulHui                150
         130 138 144 147 150 153 156
           O  XO   O  XO   O XXX    

P14 Kolmiloikka

  1. Petri Nordström                         2003 RantsRai             7,00 -0.5           
             X     X     X     X     X  7,00
                                        -0.5

P15 100 m


                     Tuuli: +1.4

  1. Johannes Helander                       2002 LimNM               12,39
  2. Tuomas Horko                            2002 OulPy               12,97
  3. Kristian Kahma                          2002 OulPy               13,10

P15 800 m


  1. Johannes Helander                       2002 LimNM             2.07,03
  2. Ahti Saarela                            2002 LimNM             2.15,60
  3. Rasmus Knuutila                         2002 KuivAu            2.24,33

P15 Korkeus

  1. Rasmus Knuutila                         2002 KuivAu                162
         141 144 147 150 153 156 159 162 165
           O   O   O   O XXO XXO XXO  XO XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Rasmus Knuutila                         2002 KuivAu              10,26 -1.8           
          9,36  9,73  9,72  8,91 10,26  9,68
          -0.3  -0.2  -0.9  -0.5  -1.8  -1.5
     Kristian Kahma                          2002 OulPy                 DNS                
        
        

P15 Kuula

  1. Tuomas Horko                            2002 OulPy               10,06
          10,06   9,44   8,91   9,49   9,04   9,19
  2. Miika Nikkilä                                                     9,56
           9,10   9,20   9,49   8,58   9,40   9,56
  3. Teppo Aho                               2002 PulkkPo              9,53
           8,87   8,78   8,87   9,07   9,53   9,25
     Kristian Kahma                          2002 OulPy                 DNS
        

T9 40 m


                     Tuuli: +0.6

  1. Eeva Kotisaari                          2008 SiikalU              6,83
  2. Saana Oksanen                           2008 OulHui               7,06
  3. Kiia Kellola                            2008 RaahVe               7,17
  4. Seela Maaranto                          2008 LimNM                7,48
  5. Sylvi Komulainen                        2008 RaahVe               7,74
  6. Eevi Juka                               2010 LaitasVe             8,10
  7. Sofia Väisänen                          2009 OulPy                8,88
  8. Sirpa Parkkinen                         2010 LimNM                9,40

T9 1000 m


  1. Saana Oksanen                           2008 OulHui            4.12,83
  2. Seela Maaranto                          2008 LimNM             4.26,60
  3. Selma Mäkikangas                        2009 OulHui            5.09,06
  4. Sirpa Parkkinen                         2010 LimNM             5.23,96
     Pihla Lumijärvi                         2008 LimNM                 DNF
     Eevi Juka                               2010 LaitasVe              DNF

T9 Korkeus

  1. Eeva Kotisaari                          2008 SiikalU               100
         090 095 100 105
           O  XO   O XXX
  2. Sylvi Komulainen                        2008 RaahVe                095
         075 080 085 090 095 100
           O   O   O   O   O XXX
  3. Kiia Kellola                            2008 RaahVe                085
         075 080 085 090
           O   O XXO XXX
  4. Eevi Juka                               2010 LaitasVe              080
         075 080 085
           0 XXO XXX
  5. Selma Mäkikangas                        2009 OulHui                075
         075 080
          XO XXX
     Sofia Väisänen                          2009 OulPy                  NH
         075
         XXX

T10 60 m

  1. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi               9,32
  2. Saara Rahlan                            2007 PyhäjWi              9,33
  3. Anniina Jernvall                        2007 KempKi               9,51
  4. Fanni Hokkanen                          2007 YliINa               9,63
  5. Henna Saarenpää                         2007 SalSa                9,78
  6. Kaisa Keränen                           2007 OulPy               10,02
  7. Sofia Nättilä                           2007 OulHui              10,12
  8. Hilda Erholtz                           2007 OulPy               10,17
  9. Isla Mehtälä                            2007 KuivAu              10,49
 10. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM               10,51
 11. Miisa Päri                              2007 LimNM               10,53
 12. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi              11,18
Kilpailun ulkopuolella
     Ella-Sofia Kaiponen                     2007 SavonlRie            9,35
     Livia Kähtävä                           2008 AlavVi               9,90

Erä 1                Tuuli: +2.1

  1. Anniina Jernvall                        2007 KempKi               9,51
  2. Fanni Hokkanen                          2007 YliINa               9,63
  3. Henna Saarenpää                         2007 SalSa                9,78
  4. Kaisa Keränen                           2007 OulPy               10,02
  5. Hilda Erholtz                           2007 OulPy               10,17
  6. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM               10,51
  7. Miisa Päri                              2007 LimNM               10,53
Kilpailun ulkopuolella
     Ella-Sofia Kaiponen                     2007 SavonlRie            9,35

Erä 2                Tuuli: +1.7

  1. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi               9,32
  2. Saara Rahlan                            2007 PyhäjWi              9,33
  3. Sofia Nättilä                           2007 OulHui              10,12
  4. Isla Mehtälä                            2007 KuivAu              10,49
  5. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi              11,18
Kilpailun ulkopuolella
     Livia Kähtävä                           2008 AlavVi               9,90

T10 1000 m


  1. Iita Kimpimäki                          2007 YliINa            3.47,79
  2. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi            3.52,33
  3. Anniina Jernvall                        2007 KempKi            4.09,25
  4. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi            4.19,08
  5. Aava Näykki                             2007 KempKi            4.20,91
  6. Milja Lumijärvi                         2007 LimNM             4.23,86
  7. Sanni Tyyskä                            2007 OulHui            4.24,31

T10 Seiväs

  1. Kaisa Keränen                           2007 OulPy                 125
         115 125 135
          XO   O XXX

T10 Pituus

  1. Saara Rahlan                            2007 PyhäjWi              3,95                
          3,72  3,91  3,95  3,87
                                
  2. Alisa Lehmikangas                       2007 KempKi               3,89                
          3,80  3,89  3,78  3,75
                                
  3. Fanni Hokkanen                          2007 YliINa               3,60                
          2,82  2,97  3,42  3,60
                                
  4. Anniina Jernvall                        2007 KempKi               3,56                
          3,43  3,51  3,56  3,49
                                
  5. Aava Näykki                             2007 KempKi               3,43                
          3,43  3,35  3,17  3,06
                                
  6. Kaisa Keränen                           2007 OulPy                3,40                
          3,39  3,40  3,31  3,25
                                
  7. Henna Saarenpää                         2007 SalSa                3,39                
          3,03     X  3,26  3,39
                                
  8. Sanni Tyyskä                            2007 OulHui               3,23                
          3,11  3,23  3,05  2,87
                                
  9. Hilda Erholtz                           2007 OulPy                3,06                
          3,06  2,26  3,00  3,00
                                
 10. Saimi Mella-Aho                         2007 OulPy                3,06                
          3,06  3,00  2,97  2,98
                                
 11. Isla Mehtälä                            2007 KuivAu               3,02                
          2,94  3,02  2,80  3,01
                                
 12. Miisa Päri                              2007 LimNM                2,91                
          2,91  2,66  2,81  2,87
                                
 13. Sofianna Ohukainen                      2007 KempKi               2,91                
          2,91  2,81  2,70  2,75
                                
 14. Jenni Tolonen                           2007 RantsRai             2,88                
          2,75  2,66  2,69  2,88
                                
     Milja Lumijärvi                         2007 LimNM                 DNS                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Ella-Sofia Kaiponen                     2007 SavonlRie            3,78                
          3,50  3,50  3,78  3,53
                                

T10 Kuula

  1. Sofia Nättilä                           2007 OulHui               7,78
           7,78   7,40   7,39      X
  2. Iita Kimpimäki                          2007 YliINa               6,34
           6,17   6,34   6,22   4,79
  3. Jenni Tolonen                           2007 RantsRai             6,01
           5,14   5,68   5,56   6,01
  4. Henna Saarenpää                         2007 SalSa                5,59
           5,39   5,59   4,60   5,07
  5. Miisa Päri                              2007 LimNM                5,35
           4,98   5,35   4,78   5,06
  6. Hilda Erholtz                           2007 OulPy                3,63
           3,63   3,33   3,23   3,15
Kilpailun ulkopuolella
     Ella-Sofia Kaiponen                     2007 SavonlRie            6,75
           6,75   6,17   5,96   6,25

T10 Kiekko

  1. Iita Kimpimäki                          2007 YliINa              19,59
              X  13,44  19,59  16,05
  2. Sofia Nättilä                           2007 OulHui              14,04
          14,04  12,40      X  13,72

T11 60 m

  1. Milla Kangas                            2006 OulPy                9,20
  2. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                9,21
  3. Iida Ohukainen                          2006 KempKi               9,22
  4. Siiri Kylmänen                          2006 KuivAu               9,30
  5. Ines Jansson                            2006 OulPy                9,36
  6. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                9,38
  7. Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                9,39
  8. Venla Siltala                           2006 KuivAu               9,46
  9. Laura Raatikainen                       2006 KuivAu               9,49
 10. Sofie Schroderus                        2006 KuivAu               9,53
 11. Aino Keskitalo                          2006 RaahVe               9,74
 12. Katariina Rasinaho                      2006 OulTaru              9,74
 13. Aada Aarnio                             2006 KuivAu               9,82
 14. Alisa Okkonen                           2006 KuivAu              10,65
 15. Janna Möttönen                                                   12,59

Erä 1                Tuuli: -0.1

  1. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                9,21
  2. Iida Ohukainen                          2006 KempKi               9,22
  3. Ines Jansson                            2006 OulPy                9,36
  4. Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                9,39
  5. Venla Siltala                           2006 KuivAu               9,46
  6. Laura Raatikainen                       2006 KuivAu               9,49
  7. Aino Keskitalo                          2006 RaahVe               9,74
  8. Janna Möttönen                                                   12,59

Erä 2                Tuuli: -0.4

  1. Milla Kangas                            2006 OulPy                9,20
  2. Siiri Kylmänen                          2006 KuivAu               9,30
  3. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                9,38
  4. Sofie Schroderus                        2006 KuivAu               9,53
  5. Katariina Rasinaho                      2006 OulTaru              9,74
  6. Aada Aarnio                             2006 KuivAu               9,82
  7. Alisa Okkonen                           2006 KuivAu              10,65

T11 1000 m


  1. Iida Ohukainen                          2006 KempKi            3.46,19
  2. Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy             3.47,05
  3. Katariina Rasinaho                      2006 OulTaru           4.04,09

T11 Seiväs

  1. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                 185
         145 155 165 175 185 195
           O   O XXO   O  XO XXX
  2. Sara Savolainen                         2006 OulPy                 125
         115 125 135
           O XXO XXX

T11 Pituus

  1. Kiia Vanhatupa                          2006 OulPy                4,15                
          4,07  3,20  4,15  4,09
                                
  2. Iida Ohukainen                          2006 KempKi               4,07                
          3,96  3,81  3,85  4,07
                                
  3. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                4,04                
          3,85  4,04  3,99  3,90      
                                      
  4. Jutta Kovaniemi                         2006 OulPy                3,97                
          3,81  3,86  3,86  3,97
                                
  5. Milla Kangas                            2006 OulPy                3,88                
          3,77  3,80  3,88  3,84
                                
  6. Ines Jansson                            2006 OulPy                3,86                
          3,50  3,58  3,86  3,81
                                
  7. Siiri Kylmänen                          2006 KuivAu               3,81                
          3,81  3,75  3,75  3,72
                                
  8. Sofie Schroderus                        2006 KuivAu               3,73                
          3,73  3,65  3,57  3,62
                                
  9. Laura Raatikainen                       2006 KuivAu               3,69                
          3,56     X  3,69  3,48
                                
 10. Venla Siltala                           2006 KuivAu               3,63                
          3,62  3,57  3,63  3,48
                                
 11. Aada Aarnio                             2006 KuivAu               3,60                
          3,56  3,60  3,53  3,54
                                
 12. Alisa Okkonen                           2006 KuivAu               3,25                
          2,97  3,25  3,03  3,00
                                
 13. Sara Savolainen                         2006 OulPy                3,20                
          3,12  3,20  3,15  2,94
                                
     Aino Keskitalo                          2006 RaahVe                DNS                
        
        
     Katariina Rasinaho                      2006 OulTaru               DNS                
        
        

T11 Kuula

  1. Jenna Kamula                            2006 OulPy                7,43
           6,38   6,84   7,43   6,87
  2. Katariina Rasinaho                      2006 OulTaru              6,84
           6,84   6,13   6,47   6,18
  3. Hanna Kaikkonen                         2006 OulPy                6,63
           6,31   5,56   6,00   6,63
  4. Saija Nordström                         2006 RantsRai             6,38
           6,31   6,27   6,38   6,37
  5. Sara Savolainen                         2006 OulPy                6,26
           6,00   6,26   5,85   5,61
  6. Aino Keskitalo                          2006 RaahVe               5,89
           5,89   4,98      X   3,84
  7. Elli Heikkinen                          2006 KuivAu               5,79
           5,11   5,54   5,79   4,77
  8. Ines Jansson                            2006 OulPy                5,61
           5,33   5,61   5,35   5,31
  9. Milla Kangas                            2006 OulPy                5,34
           5,21   5,34   4,94   4,64
 10. Janna Möttönen                                                    4,20
           4,01   3,72   4,20   4,04

T11 Kiekko

  1. Siiri Kylmänen                          2006 KuivAu              17,99
          17,99      X      X  17,10
  2. Jenna Kamula                            2006 OulPy               17,11
          17,11      X  15,41      X
  3. Saija Nordström                         2006 RantsRai            13,00
          11,64  13,00      X      X

T12 60 m

  1. Aino Vuorjoki                           2005 KuivAu               8,34
  2. Essi Niskala                            2005 OulPy                8,74
  3. Emmi Rantala                            2005 KempKi               8,78
  4. Sofia Maaranto                          2005 LimNM                8,80
  5. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                9,00
  6. Saimi Lithovius                         2005 LimNM                9,17
  7. Sofia Mehtälä                           2005 KuivAu               9,26
  8. Jasmin Jäälinoja                        2005 KuivAu               9,36
  9. Ella Nissinaho                          2005 LimNM                9,40
 10. Venla Laukka                            2005 OulPy                9,43
 11. Pauliina Autti                          2005 KuivAu               9,44
 12. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                9,54
 13. Alina Junno                             2005 PulkkPo              9,61
 14. Eeva Nurkkala                           2005 OulPy                9,61
 15. Veera Piltonen                          2005 KempKi               9,70
 16. Alina Hummasti                          2005 SalSa               10,05
 17. Elina Turunen                           2005 KuivAu              10,06
     Sointu Purola                           2005 OulPy                 DNS

Erä 1                Tuuli: +2.3

  1. Essi Niskala                            2005 OulPy                8,74
  2. Sofia Maaranto                          2005 LimNM                8,80
  3. Ella Nissinaho                          2005 LimNM                9,40
  4. Eeva Nurkkala                           2005 OulPy                9,61
  5. Elina Turunen                           2005 KuivAu              10,06
     Sointu Purola                           2005 OulPy                 DNS

Erä 2                Tuuli: +0.8

  1. Aino Vuorjoki                           2005 KuivAu               8,34
  2. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                9,00
  3. Venla Laukka                            2005 OulPy                9,43
  4. Pauliina Autti                          2005 KuivAu               9,44
  5. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                9,54
  6. Alina Hummasti                          2005 SalSa               10,05

Erä 3                Tuuli: +1.0

  1. Emmi Rantala                            2005 KempKi               8,78
  2. Saimi Lithovius                         2005 LimNM                9,17
  3. Sofia Mehtälä                           2005 KuivAu               9,26
  4. Jasmin Jäälinoja                        2005 KuivAu               9,36
  5. Alina Junno                             2005 PulkkPo              9,61
  6. Veera Piltonen                          2005 KempKi               9,70

T12 1000 m


  1. Viivi Säntti                            2005 OulPy             3.22,63
  2. Elina Turunen                           2005 KuivAu            3.40,70
  3. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy             3.40,85
  4. Venla Laukka                            2005 OulPy             3.45,00
  5. Alina Junno                             2005 PulkkPo           4.10,90
  6. Eeva Nurkkala                           2005 OulPy             4.14,19
  7. Ellinoora Ojala                         2005 KuusEV            4.14,90
     Jasmin Jäälinoja                        2005 KuivAu                DNS
     Petra Parkkinen                         2005 LimNM                 DNS

T12 200 m aj


                     Tuuli: +1.0

  1. Essi Niskala                            2005 OulPy               33,69
  2. Saimi Lithovius                         2005 LimNM               34,00
  3. Emmi Rantala                            2005 KempKi              35,91
  4. Pauliina Autti                          2005 KuivAu              36,12
  5. Emilia Rauhala                          2005 OulPy               36,44
  6. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy               37,83
  7. Petra Parkkinen                         2005 LimNM               51,75
     Sofia Maaranto                          2005 LimNM                 DNF

T12 Seiväs

  1. Viivi Säntti                            2005 OulPy                 155
         115 125 135 145 155 165
           O   O   O   O   O XXX
  2. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                 155
         115 125 135 145 155 165
           O   O   O XXO  XO XXX

T12 Pituus

  1. Aino Vuorjoki                           2005 KuivAu               4,58 -2.7           
          4,48     -  4,52  4,58
          -0.8        +0.4  -2.7
  2. Saimi Lithovius                         2005 LimNM                4,37  0.0           
          4,23  4,37  4,24     -
          -1.2   0.0  -0.4  -0.1
  3. Emmi Rantala                            2005 KempKi               4,24 -0.2           
          4,21  4,07  4,15  4,24
          +0.2  -1.4  -1.0  -0.2
  4. Emilia Rauhala                          2005 OulPy                4,21 -0.6           
          4,12  4,18     -  4,21
          +1.3   0.0  -0.6  -0.6
  5. Olivia Veneskoski                       2005 OulPy                4,04 -0.7           
             -  3,97  3,63  4,04
          -0.5  +0.2   0.0  -0.7
  6. Pauliina Autti                          2005 KuivAu               3,98 -0.2           
          3,98  3,89  3,04
          -0.2  -0.9  +0.3
  7. Sofia Mehtälä                           2005 KuivAu               3,85 +0.3           
          3,85  3,58  3,45     -
          +0.3  -2.5  +1.5      
  8. Essi Parkkila                           2005 PudasjU              3,84 +0.8           
          3,80  3,74  3,84  3,78
          -0.1  -1.6  +0.8  -0.4
  9. Eeva Nurkkala                           2005 OulPy                3,84 -0.1           
          3,78  3,84  2,64     -
          -0.2  -0.1  +0.3      
 10. Emilia Martinsén                        2005 OulPy                3,79 -0.7           
          3,79     -  3,50  3,66
          -0.7        -0.4  +0.1
 11. Elina Turunen                           2005 KuivAu               3,74 -2.0           
          3,49  3,68  3,40  3,74
          -1.1  -1.3  +0.9  -2.0
 12. Veera Piltonen                          2005 KempKi               3,72 -0.1           
          3,26  3,41  3,72  3,48
          -1.4  +0.1  -0.1  -0.9
 13. Venla Laukka                            2005 OulPy                3,67 +0.2           
          3,67  3,18  3,61  3,59
          +0.2   0.0  -0.8  -0.5
 14. Jasmin Jäälinoja                        2005 KuivAu               3,58 -0.6           
          3,58  3,25  3,36  3,36
          -0.6  -0.3  -0.6  -1.3
 15. Sointu Purola                           2005 OulPy                3,53 +0.6           
          3,53  3,39  3,33     -
          +0.6  -0.4  +0.4      
 16. Alina Junno                             2005 PulkkPo              3,38 -1.7           
          3,27  3,24  3,38  2,70
          -0.6  -0.9  -1.7  +0.2
 17. Alina Hummasti                          2005 SalSa                2,79 -1.1           
          2,56     -  2,56  2,79
          -0.1        +1.2  -1.1
 18. Petra Parkkinen                         2005 LimNM                2,76 +0.6           
          2,72  2,63  2,76  2,67
          -0.8  -1.6  +0.6  -1.7
     Viivi Säntti                            2005 OulPy                  NM                
             -     -     -     -
                                
     Ella Nissinaho                          2005 LimNM                 DNS                
        
        

T12 Kiekko

  1. Ellinoora Ojala                         2005 KuusEV              20,15
              X  19,61  20,15      X
  2. Essi Parkkila                           2005 PudasjU             17,37
              X      X  17,37      X
  3. Veera Piltonen                          2005 KempKi              11,34
          11,34  10,36  10,98   9,86

T12 Moukari

  1. Ellinoora Ojala                         2005 KuusEV              24,93
          23,74  24,93  23,51  22,40
  2. Essi Parkkila                           2005 PudasjU             24,80
          24,80      X  23,77      X

T13 60 m

  1. Aino Korhonen                           2004 OulPy                8,72
  2. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               8,78
  3. Nella Karjalainen                       2004 LimNM                8,96
  4. Inka Elamaa                             2004 KuivAu               9,27
  5. Anna Kokko                              2004 KuivAu               9,50
  6. Anna Helander                           2004 LimNM                9,51
  7. Oona Havana                             2004 KuivAu               9,54
  8. Janette Malila                          2004 LimNM                9,55
  9. Iina Hyvärinen                          2004 SiikalU              9,59
     Julia Jäälinoja                         2004 KuivAu                DNS

Erä 1                Tuuli: +0.6

  1. Aino Korhonen                           2004 OulPy                8,72
  2. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               8,78
  3. Anna Kokko                              2004 KuivAu               9,50
  4. Oona Havana                             2004 KuivAu               9,54
  5. Iina Hyvärinen                          2004 SiikalU              9,59

Erä 2                Tuuli: +2.0

  1. Nella Karjalainen                       2004 LimNM                8,96
  2. Inka Elamaa                             2004 KuivAu               9,27
  3. Anna Helander                           2004 LimNM                9,51
  4. Janette Malila                          2004 LimNM                9,55
     Julia Jäälinoja                         2004 KuivAu                DNS

T13 1000 m


  1. Inka Elamaa                             2004 KuivAu            3.26,03
  2. Oona Havana                             2004 KuivAu            3.34,52
  3. Mei Lee                                 2004 OulPy             3.49,71
  4. Olivia Hämäläinen                       2004 KestKV            4.15,18
  5. Johanna Salmela                         2004 PudasjU           4.18,13

T13 200 m aj


                     Tuuli: +2.0

  1. Laura Markuksela                        2004 KuivAu              33,91
  2. Aino Korhonen                           2004 OulPy               35,17
  3. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu              35,44
  4. Anna Kokko                              2004 KuivAu              38,30
Kilpailun ulkopuolella
     Iida-Emilia Kaiponen                    2004 SavonlRie           35,89

T13 Pituus

  1. Nella Karjalainen                       2004 LimNM                4,65 +0.7           
          4,28  4,43  4,58  4,65  4,26  4,59
          +1.6  +0.6  +0.4  +0.7  +0.7  +1.0
  2. Jatta Nurmela                           2004 KuivAu               4,24 +0.9           
          4,24  4,16  4,02  4,07  3,82  4,22
          +0.9  +0.5  +0.8  +0.1  +0.6   0.0
  3. Inka Elamaa                             2004 KuivAu               4,16 +0.7           
          3,86  3,97  4,16  3,79  4,05  4,05
          -0.1  +0.1  +0.7  +0.7  +0.8  +0.9
  4. Anna Helander                           2004 LimNM                4,00 +0.8           
             X  3,92  3,13  3,87  4,00  3,97
          +0.4  +0.5  +0.6  +1.1  +0.8  +0.7
  5. Janette Malila                          2004 LimNM                3,82 +0.5           
          3,42  3,82     X  3,69  3,80     X
          +1.0  +0.5  +1.4  +1.5  -0.6  +0.3
  6. Oona Havana                             2004 KuivAu               3,70 -0.8           
          3,50  3,38  3,58  3,70  3,48  3,70
          +1.0  -0.2  +0.6  -0.8  +0.2  +1.1
  7. Olivia Hämäläinen                       2004 KestKV               3,48 +0.1           
          3,33     X  3,32  3,22  3,48     X
          +0.1  -0.5  +0.6  +0.4  +0.1  +0.6
Kilpailun ulkopuolella
     Iida-Emilia Kaiponen                    2004 SavonlRie            4,17 +0.6           
          3,89  3,92  4,15  4,17  4,09     X
          +0.9  +0.9  +1.1  +0.6  +1.1   0.0

T13 Kiekko

  1. Martta Koski-Vähälä                     2004 LimNM               26,23
          26,23      X      X      X      X      X
  2. Kira Autio                              2004 SiikalU             23,19
          21,68  22,23      X      X  22,67  23,19
     Anette Saalismaa                        2004 OulPy                  NM
        
     Johanna Salmela                         2004 PudasjU               DNS
        

T13 Moukari

  1. Martta Koski-Vähälä                     2004 LimNM               25,03
          25,03  24,28  21,27      X      X  23,40
  2. Olivia Hämäläinen                       2004 KestKV              16,03
          16,03      X  13,41      X  14,73  14,92

T14 100 m

  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy               13,03
  2. Iida Vuorjoki                           2003 KuivAu              13,14
  3. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe              13,71
  4. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy               13,76
  5. Sofia Härkönen                          2003 OulPy               13,83
  6. Salla Pekkala                           2003 OulPy               14,32
  7. Ninna Wallin                            2003 OulHui              14,38
  8. Emma Ranz                               2003 SalSa               14,40
  9. Ella Haataja                            2003 KuusEV              14,43
 10. Veera Raappana                          2003 KuivAu              14,57
 11. Lilja Keränen                           2003 KuivAu              15,24
 12. Nea Palokangas                          2003 KuivAu              16,14
Kilpailun ulkopuolella
     Oona Kiljala                            2003 YlivKu              13,33

Erä 1                Tuuli: +1.7

  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy               13,03
  2. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe              13,71
  3. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy               13,76
  4. Salla Pekkala                           2003 OulPy               14,32
  5. Ninna Wallin                            2003 OulHui              14,38
  6. Ella Haataja                            2003 KuusEV              14,43
  7. Veera Raappana                          2003 KuivAu              14,57

Erä 2                Tuuli: +0.2

  1. Iida Vuorjoki                           2003 KuivAu              13,14
  2. Sofia Härkönen                          2003 OulPy               13,83
  3. Emma Ranz                               2003 SalSa               14,40
  4. Lilja Keränen                           2003 KuivAu              15,24
  5. Nea Palokangas                          2003 KuivAu              16,14
Kilpailun ulkopuolella
     Oona Kiljala                            2003 YlivKu              13,33

T14 800 m


  1. Ella Haataja                            2003 KuusEV            2.34,36
  2. Katariina Pyörälä                       2003 IinY              2.38,22
  3. Siiri Hihnala                           2003 OulPy             2.40,24
  4. Sanni Tohmola                           2003 OulPy             2.47,89
  5. Iiris Mäkikangas                        2003 OulHui            2.55,20
  6. Elisa Myllyoja                          2003 KestKV            2.59,48
Kilpailun ulkopuolella
     Iida-Emilia Kaiponen                    2004 SavonlRie         2.41,64

T14 300 m aj


  1. Siiri Hihnala                           2003 OulPy               47,73

T14 Seiväs

  1. Emma Ranz                               2003 SalSa                 195
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Aino Suorsa                             2003 OrivPo                275
        
        

T14 Pituus

  1. Veera Paasovaara                        2003 OulPy                4,98 +0.7           
             X  4,73  4,92  4,98     X     X
          +1.9  +0.6  +1.0  +0.7            
  2. Sanna Mikkonen                          2003 RaahVe               4,65 +0.4           
          4,49  4,57  4,62  4,41     X  4,65
          +0.5  +0.7  +0.9  +0.6  +1.6  +0.4
  3. Iida Vuorjoki                           2003 KuivAu               4,65 +1.5           
          4,52  4,55     X  4,58  4,65     X
          +1.2  +0.7  +1.9  -0.9  +1.5  +1.5
  4. Siiri Hihnala                           2003 OulPy                4,52 +1.3           
          4,44  4,46  4,52     -     -     -
          +0.3  +0.6  +1.3                  
  5. Ella Haataja                            2003 KuusEV               4,37 +1.0           
          4,37  4,05  4,28     -     -     -
          +1.0   0.0  +0.8                  
  6. Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                4,25 +1.5           
             X  4,15  4,25  3,97  4,06  3,89
          +0.7  +0.6  +1.5  +0.5  +0.4  +2.0
  7. Salla Pekkala                           2003 OulPy                4,23 +0.1           
          4,06  4,23  4,04  3,92  4,04  4,06
          -0.1  +0.1  +0.8  +0.6  +1.2  +0.4
  8. Emma Ranz                               2003 SalSa                4,08 +2.0           
          3,83  3,88  4,08     -     -     -
          +1.2  +0.7  +2.0                  
  9. Veera Raappana                          2003 KuivAu               3,97 -0.4           
          3,56  3,63  3,97     -     -     -
          +1.0  +0.9  -0.4                  
 10. Lilja Keränen                           2003 KuivAu               3,94  0.0           
          3,94  3,83  3,62     -     -     -
           0.0  +0.4  +2.0                  
     Nea Palokangas                          2003 KuivAu                 NM                
             X     X     X     -     -     -
                                            
     Elisa Myllyoja                          2003 KestKV                 NM                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Oona Kiljala                            2003 YlivKu               4,87 +1.9           
             X  4,71  4,87  4,84     X  4,73
           0.0  +0.6  +1.9  +1.4  +0.9  +1.3

T14 Kiekko

  1. Viktoria Kätkä                          2003 OulTaru             26,53
          26,21      X      X  25,24  26,53  23,99
  2. Siiri Komulainen                        2003 RaahVe              25,02
          18,00  25,02  24,02  23,55  23,02      X
  3. Iiris Mäkikangas                        2003 OulHui              16,74
              X  16,35  15,38      X  16,74  15,45
     Elisa Myllyoja                          2003 KestKV                DNS
        

T14 Moukari

  1. Viktoria Kätkä                          2003 OulTaru             24,75
          23,47  24,75  22,06  24,21  24,29  24,68
     Eveliina Lehtola                        2003 OulPy                 DNS
        

T15 100 m

  1. Siiri Lithovius                         2002 LimNM               13,13
  2. Enni Lehtomäki                          2002 OulPy               13,53
  3. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe              13,78
  4. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy               13,98
  5. Elina Männikkö                          2002 KuivAu              14,01
  6. Riina Lindroos                          2002 KuivAu              14,14
  7. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu              14,23
  8. Anna Ranz                               2002 SalSa               14,37
  9. Soyoung Teatini                         2002 OulPy               14,46
 10. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa               14,51
 11. Laura Haataja                           2002 SalSa               15,32
     Sofia Lindholm                          2002 KuivAu                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Vilhelmiina Maaranto                    2001 LimNM               14,09
     Tiia-Noora Anttila                      2002 VeitsilKV           13,18

Erä 1                Tuuli: +0.8

  1. Enni Lehtomäki                          2002 OulPy               13,53
  2. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy               13,98
  3. Riina Lindroos                          2002 KuivAu              14,14
  4. Anna Ranz                               2002 SalSa               14,37
  5. Soyoung Teatini                         2002 OulPy               14,46
Kilpailun ulkopuolella
     Vilhelmiina Maaranto                    2001 LimNM               14,09
     Tiia-Noora Anttila                      2002 VeitsilKV           13,18

Erä 2                Tuuli: +1.0

  1. Siiri Lithovius                         2002 LimNM               13,13
  2. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe              13,78
  3. Elina Männikkö                          2002 KuivAu              14,01
  4. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu              14,23
  5. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa               14,51
  6. Laura Haataja                           2002 SalSa               15,32
     Sofia Lindholm                          2002 KuivAu                DNS

T15 300 m aj


  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu              46,18
  2. Soyoung Teatini                         2002 OulPy               53,83

T15 Seiväs

  1. Anna Ranz                               2002 SalSa                 225
        
        
     Emilia Tuomaala                         2002 SalSa                  NH
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Olivia Härkönen                         2002 VeitsilKV             315
        
        

T15 Pituus

  1. Siiri Lithovius                         2002 LimNM                5,00 +1.6           
          4,72  4,65     X  4,85  5,00     X
          +1.6  +0.6  +1.3  +1.7  +1.6  +3.1
  2. Elina Männikkö                          2002 KuivAu               4,84 -0.7           
          4,84     X     X  4,71     X  4,84
          -0.7  +0.3  +0.7  +0.2  +0.7  +2.6
  3. Milla Kivilompolo                       2002 RaahVe               4,65 +1.4           
          4,53     X  4,49  4,59     X  4,65
          +0.9  -0.2  +1.2  +1.3  +1.3  +1.4
  4. Eeva Kilpeläinen                        2002 OulPy                4,59 +0.4           
             X  4,45  4,21  4,59  4,49  4,30
          -0.7  -0.1  +0.3  +0.4  +0.3   0.0
  5. Emilia Tuomaala                         2002 SalSa                4,47 +1.0           
          4,28  4,42  4,24  4,37  4,47     -
          +1.9  +1.3  +1.0  -0.1  +1.0      
  6. Enni Lehtomäki                          2002 OulPy                4,40 +0.4           
             X  4,40     X     X  4,39     X
          +1.4  +0.4  -0.3  +2.3  +1.1  +0.9
  7. Iitu Heikkinen                          2002 KuivAu               4,39 -0.4           
          4,03  4,23  4,39     X  4,17     -
          +0.8  -0.7  -0.4  +0.5  +1.2      
  8. Anna Ranz                               2002 SalSa                4,01 +2.0           
          3,87  3,90  4,01
          -0.1  +1.0  +2.0
  9. Anni Liikanen                           2002 KuusEV               3,90 -0.4           
             X     X  3,90     -     -     -
          +0.1  +1.8  -0.4                  
Kilpailun ulkopuolella
     Tiia-Noora Anttila                      2002 VeitsilKV            5,05 +1.5           
          4,74  4,65  4,80  4,78  4,94  5,05
          +1.0  -0.5  +0.6  +0.8  +1.1  +1.5

T15 Kiekko

  1. Annukka Saalismaa                       2002 OulPy               34,61
              X      X  34,61      X      X      X
  2. Anni Liikanen                           2002 KuusEV              30,07
          29,25  28,42  28,41  30,07  29,50      X
  3. Mari Kahila                             2002 OulPy               26,18
              X      X      X  25,01  26,18      X

T15 Moukari

  1. Anni Liikanen                           2002 KuusEV              41,39
              X      X  41,12  41,39  41,39      X
  2. Mari Kahila                             2002 OulPy               26,65
          23,76  24,19  24,09  26,65  23,64      X