Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
18.09. klo 10:00 Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskisat Tulokset (päivitetty: 08:28 20.09.2016)
M 100 m


                     Tuuli: +2,4

  1. Tuukka Heinonen                         HelsTa              11,51
  2. Abhijit Shirshikar                      HelsTa              12,44
  3. Veli-Matti Mannila                      HelsTa              13,19
  4. Seppo Teniz                             ViipU               15,00
  5. Pekka Björklund                         HKV                 15,27

M 800 m


  1. Pyry Pusa                               HKV               2.06,91
  2. Juha Lehto                              RunClub           2.27,30

M Pituus

  1. Abhijit Shirshikar                      HelsTa               5,63 +1,3           
          5,34     X  5,39  5,12     X  5,63
          +1,6        +0,5  +2,4        +1,3
  2. Mauri Merikanto                         HKV                  4,35 +1,8           
             X     X     X  4,35  4,24     X
                            +1,8  +2,5      

M Keihäs

  1. Tommi Huotilainen                       ParikkU             61,96
          57,75  61,96      -      -      -      -
  2. Tuukka Heinonen                         HelsTa              55,43
          49,87  53,07      X  55,43      X      X
  3. Wesley Smith                            ViipU               52,92
          50,88  50,00  51,20  49,85  52,92  51,47
  4. Toni Rahunen                            TapE                47,61
          48,16      X      X  45,33  48,61  48,19
  5. Vesa Mäkilä                             NakkVi              37,25
              X  37,04  37,16  37,25      X  35,21
  6. Pekka Björklund                         HKV                 26,10
              X  25,38  26,10  25,88  24,55      X

P7 40 m


Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Richard Lindqvist                       TuUL                 7,49
  2. Lukas Tamminen                          TapE                 9,05
  3. Mikael Valta                            TapE                 9,23
  4. Elmo Laiho                              TapE                 9,84
  5. Akseli Laiho                            TapE                 9,88

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Rafael Sandberg                         TapE                 8,04
  2. Matias Dyster                           HelsJy               8,84
  3. Rasmus Vallenius                        TapE                 8,99
  4. Rony Lindberg                           TapE                 9,10

P7 Pituus

  1. Richard Lindqvist                       TuUL                 2,93                
          2,86  2,87  2,74  2,93
                                
  2. Rafael Sandberg                         TapE                 2,51                
          2,46  2,51  2,41  2,45
                                
  3. Rasmus Vallenius                        TapE                 2,03                
          1,91     X  1,90  2,03
                                
  4. Lukas Tamminen                          TapE                 1,96                
          1,92  1,72  1,52  1,96
                                
  5. Mikael Valta                            TapE                 1,85                
          1,85  1,71  1,44     X
                                
  6. Akseli Laiho                            TapE                 1,77                
          1,42  1,77  1,66  1,48
                                
  7. Rony Lindberg                           TapE                 1,72                
          1,72  1,45  1,60     X
                                
  8. Elmo Laiho                              TapE                 1,57                
          1,57  1,39  1,21  1,43
                                

P9 60 m


Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Oliver Sandberg                         TapE                 9,87
  2. Eelis Kauppila                          EsboIF               9,93
  3. Aarni Kivistö                           TapE                10,31
  4. Felix Kuha                              TapE                11,23

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  9,69
  2. Eemeli Holopainen                       TapE                11,03
  3. Kimi Raevuori                           HelsJy              11,19
  4. Milan Happo                             HelsJy              11,72
  5. Eelis Tuulenmäki                        TapE                12,78

P9 400 m


  1. Oliver Sandberg                         TapE              1.20,44
  2. Severi Sakkara                          ElimVau           1.20,94
  3. Eelis Kauppila                          EsboIF            1.21,42
  4. Samuli Saarikoski                       KerU              1.21,70
  5. Richard Lindqvist                       TuUL              1.26,98
  6. Santeri Saarikoski                      KerU              1.36,49

P9 Pituus

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  3,90                
          3,68  3,90  3,68  3,55
                                
  2. Felix Kallio                            HKV                  3,61                
          3,61  3,42     X     -
                                
  3. Oliver Sandberg                         TapE                 3,21                
          3,21  3,01  3,06     X
                                
  4. Otso Sieppi                             TapE                 3,08                
          3,07  2,85  2,60  3,08
                                
  5. Severi Sakkara                          ElimVau              3,02                
          3,02  2,85  2,95  2,90
                                
  6. Eelis Kauppila                          EsboIF               3,02                
          2,76  2,69  3,02  2,95
                                
  7. Aarni Kivistö                           TapE                 3,01                
          3,01  2,87  2,87  2,86
                                
  8. Eemeli Holopainen                       TapE                 2,78                
          2,72  1,76     X  2,78
                                
  9. Eelis Tuulenmäki                        TapE                 2,53                
          2,33  2,40  2,39  2,53
                                

P9 Kuula

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  6,79
           6,79   5,49   6,42   6,42
  2. Severi Sakkara                          ElimVau              5,50
           5,35   5,33   5,50      X
  3. Oliver Sandberg                         TapE                 5,17
           4,90   4,93   4,99   5,17
  4. Eelis Tuulenmäki                        TapE                 4,26
           3,63      X   3,70   4,26

P11 60 m


                     Tuuli: +1,7

  1. Joel Hautala                            TapE                 8,79
  2. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  9,47
  3. René-Peter Vuorio                       MaarMa               9,76
  4. Niko Raevuori                           HelsJy              10,26

P11 400 m


  1. Viljami Heinonen                        HKV               1.05,37
  2. Joel Hautala                            TapE              1.09,02
  3. Karl Sorsa                              VeikkVei          1.11,21
  4. Lauri Kylmäpuro                         HKV               1.12,87
  5. René-Peter Vuorio                       MaarMa            1.16,56
  6. Felix Kallio                            HKV               1.18,57

P11 1000 m kävely


  1. Miika Tuusjärvi                         HIFK               6.45,8

P11 Korkeus

  1. Felix Kallio                            HKV                   131
         107 110 113 116 119 122 125 128 131 134
           O   O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
  2. Karl Sorsa                              VeikkVei              122
         110 113 116 119 122 125
           O   O   O   O   O XXX
  3. René-Peter Vuorio                       MaarMa                116
         110 113 116 119
           O   O  XO XXX

P11 Kuula

  1. Miika Tuusjärvi                         HIFK                 8,03
           7,82   7,11      X   8,03
  2. Roope Sakkara                           ElimVau              7,36
           7,04   7,36   7,09      X
  3. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  5,89
           5,81   5,89   5,76   5,51

P13 60 m


Erä 1                Tuuli: +2,1

  1. Daniel Nieminen                         TapE                 8,75
  2. Ville Kylmäpuro                         HKV                  8,85
  3. Joona Rasi                              MaskKa               9,09
  4. Lauri Linnossuo                         HelsJy               9,65

Erä 2                Tuuli: +2,3

  1. Sami Bärlund                            TapE                 8,70
  2. Samuel Shams                            KU-58                8,78
  3. Pyry Koskiniemi                         HKV                 10,28

P13 800 m


  1. Benjamin Lee                            HKV               2.22,71
  2. Jere Raunio                             ViipU             2.22,92
  3. Joona Rasi                              MaskKa            2.32,04
  4. Henri Matikainen                        EspTa             2.42,37
  5. Joona Koskinen                          EspTa             2.44,88
  6. Pyry Koskiniemi                         HKV               2.52,82
  7. Lauri Linnossuo                         HelsJy            3.02,69

P13 2000 m kävely


  1. Jonathan Ekberg                         EsboIF            13.33,1
  2. William Forstén                         EsboIF            14.47,0

P13 Korkeus

  1. Jonathan Ekberg                         EsboIF                134
         113 116 119 122 125 128 131 134 137    
           O   O   O   O   O   O XXO XXO XXX    
  2. Joona Koskinen                          EspTa                 128
         107 110 113 116 119 122 125 128 131
           O  XO   O  XO   O   O   O   O XXX
  3. Pyry Koskiniemi                         HKV                   122
         110 113 116 119 122 125
           O   O  XO   O   O XXX

P13 Keihäs

  1. Jere Raunio                             ViipU               36,55
              X      X  36,55  32,66      -      -
  2. Jonathan Ekberg                         EsboIF              32,80
          28,40  27,82  28,86  28,39  31,98  32,80
  3. Joona Koskinen                          EspTa               27,38
          20,73  25,70  18,65  22,47  26,83  27,38
  4. Elias Hietanen                          RiihimKi            25,17
          25,17  24,75  24,17      X      X  24,11
  5. Ville Kylmäpuro                         HKV                 18,41
              X      X  16,49      X      X  18,41
  6. Pyry Koskiniemi                         HKV                  9,95
           9,95   8,90   9,34   9,11   6,64   8,56

P15 100 m


                     Tuuli: +2,7

  1. Max Koskinen                            EspTa               11,69
  2. Tomi Laakso                             TapE                12,37
  3. Atte Nevala                             KU-58               12,45
  4. Ibrahim El Mrabt                        EspTa               13,13
  5. Samuel Shams                            KU-58               13,98

P15 800 m


  1. Atte Nevala                             KU-58             2.07,34
  2. Aleksi Rajaniemi                        LahdA             2.08,63
  3. Iiro Virrankoski                        EspTa             2.11,11
  4. Tomi Laakso                             TapE              2.24,56
     Mikko Rajaniemi                         LahdA                 DNF

P15 Pituus

  1. Max Koskinen                            EspTa                5,90 +3,3  5,81 +1,8
          5,90  5,81  5,64     X     X     X
          +3,3  +1,8  +1,0                  
  2. Tomi Laakso                             TapE                 5,81  0,0           
             X     X  5,60     X  5,68  5,81
                      +2,4        +1,4   0,0
  3. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                5,06 +1,6           
             X     X  3,83  3,69  5,00  5,06
                      +2,4  +0,2  +1,4  +1,6
  4. Samuel Shams                            KU-58                4,67 +2,1  4,54 +0,7
             X  4,67     X     X  4,54     X
                +2,1              +0,7      

P15 Keihäs

  1. Tomi Laakso                             TapE                31,26
          26,32  25,52  27,82  30,62  31,26  31,24

M17 100 m


                     Tuuli: +2,0

  1. Samu Laakso                             TapE                11,99
  2. Markus Sivula                           TapE                12,21
  3. Kaapo Kerve                             TapE                12,48

M17 800 m


  1. Samu Laakso                             TapE              2.15,82
  2. Markus Sivula                           TapE              2.40,65

M17 Pituus

  1. Samu Laakso                             TapE                 5,53 +2,1  5,32 +1,2
          5,00  5,53  4,91     X  5,38  5,32
          +2,0  +2,1  +1,5        +2,4  +1,2
  2. Lauri Siljander                         TapE                 5,45 +0,5           
          5,32     X  5,45  5,37  4,08  4,12
          +3,6        +0,5  +1,3  +1,4  +0,4
  3. Akim Rauf                               HKV                  5,29 +2,0           
          3,34  5,29  5,15  2,16  1,91  5,00
          +2,6  +2,0  +0,6  +2,3  +2,6  +0,5
  4. Markus Sivula                           TapE                 5,26 +0,2           
             X     X     X     X     X  5,26
                                        +0,2
  5. Kaapo Kerve                             TapE                 5,02 +2,2           
             X  5,02     X  4,55     X     X
                +2,2        +2,8            

M17 Kuula

  1. Kaapo Kerve                             TapE                 9,35
              X   8,05   8,34   8,38   8,38   9,35
  2. Samu Laakso                             TapE                 9,04
           8,77   9,04   9,01      X   8,26   8,28
  3. Markus Sivula                           TapE                 8,50
           8,20   8,48   8,01   8,50   8,23   7,64

M19 800 m


  1. Eemil Ferrand                           HelsTa            2.15,46

N Pituus

  1. Matleena Helander                       TapE                 4,57 +1,9           
          4,46  4,50  4,51  4,57  4,28     X
          +1,2  +2,1  +1,7  +1,9  +1,4      

N Kiekko

  1. Milla Kelo                              KeskiUYU            39,50
              X  36,99  38,82      X      X  39,50
  2. Matleena Helander                       TapE                30,38
          29,00  29,83  30,38  28,33  29,79      X
  3. Tuula Ruosteenoja                       LeppSi              24,81
          24,81  20,77  21,18      X  21,01  23,78

T7 40 m


Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Iida Perttula                           TapE                 7,60
  2. Siiri Lehti                             TapE                 7,73
  3. Aava Tuulenmäki                         TapE                 8,78
  4. Elsi Kauppila                           EsboIF               9,92

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Meri Henttonen                          HKV                  7,89
  2. Verna Kivistö                           TapE                 8,19
  3. Veera Tuominen                          TapE                 8,73

T7 Pituus

  1. Iida Perttula                           TapE                 2,82                
          2,82  2,67  2,66  2,49
                                
  2. Meri Henttonen                          HKV                  2,58                
          2,48  2,37  2,41  2,58
                                
  3. Siiri Lehti                             TapE                 2,44                
          2,13  2,44  1,88  2,17
                                
  4. Verna Kivistö                           TapE                 2,31                
          2,31  2,20  2,23  2,26
                                
  5. Aava Tuulenmäki                         TapE                 2,11                
          1,42  1,48  2,11  1,98
                                
  6. Elsi Kauppila                           EsboIF               2,08                
          2,08  2,08  2,00  1,48
                                
  7. Ilona Holopainen                        TapE                 2,03                
          2,03  1,84  1,90  1,82
                                
  8. Veera Tuominen                          TapE                 2,01                
          2,01  1,55  1,49  1,71
                                
  9. Katariina Laiho                         TapE                 1,94                
          1,94     X  1,83     X
                                

T9 60 m


Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Natalie Saarinen                        EspTa                9,74
  2. Wiona Nokio                             KarkkPo             10,01
  3. Sofia Lehtinen                          TapE                10,30
  4. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU            10,58

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Neelia Siikala                          EspTa               10,02
  2. Fanny-Amanda Seppälä                    KeskiUYU            10,41
  3. Jenna Lindberg                          TapE                10,78
  4. Elina Rastas                            TapE                11,51

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Adriana Kalymialaris                    HIFK                 9,44
  2. Sarla Kakkola                           NurmijYU            10,05
  3. Taika Henttonen                         HKV                 11,04
  4. Tuulia Kiuru                            TapE                11,14
  5. Venla Kiviniemi                         TapE                11,56

T9 400 m


Erä 1                

  1. Wiona Nokio                             KarkkPo           1.23,60
  2. Sarla Kakkola                           NurmijYU          1.23,73
  3. Tuulia Kiuru                            TapE              1.25,98
  4. Taika Henttonen                         HKV               1.35,80

Erä 2                

  1. Adriana Kalymialaris                    HIFK              1.14,27
  2. Neelia Siikala                          EspTa             1.22,62
  3. Iiris Koivusalo                         EspTa             1.23,94
  4. Fanny-Amanda Seppälä                    KeskiUYU          1.24,24
  5. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU          1.27,31

T9 Pituus

  1. Adriana Kalymialaris                    HIFK                 3,94                
          3,84     X  3,94  3,77
                                
  2. Sarla Kakkola                           NurmijYU             3,33                
          3,22  3,10  3,08  3,33
                                
  3. Fanny-Amanda Seppälä                    KeskiUYU             3,27                
          3,16  3,24  3,19  3,27
                                
  4. Wiona Nokio                             KarkkPo              3,23                
          3,12  3,15     X  3,23
                                
  5. Sofia Lehtinen                          TapE                 3,21                
          3,10  3,11  3,06  3,21
                                
  6. Jenna Lindberg                          TapE                 3,07                
          2,93  2,87  3,07  2,91
                                
  7. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU             3,01                
          2,97  2,98  3,01  2,87
                                
  8. Venla Kiviniemi                         TapE                 2,70                
          2,70  2,67  2,49  2,45
                                
  9. Elina Rastas                            TapE                 2,46                
          2,46  2,26  2,35  2,02
                                
 10. Ella Kataja                             TapE                 2,39                
          2,14  1,81  2,39  2,19
                                

T9 Kuula

  1. Viiviliina Nurminen                     NurmijYU             5,44
           4,58   5,12   4,69   5,44
  2. Sarla Kakkola                           NurmijYU             5,31
           4,83   5,31   4,86   4,98
  3. Wiona Nokio                             KarkkPo              4,53
           4,53   4,35   3,86   4,24
  4. Jenna Lindberg                          TapE                 3,61
           3,61   3,39   2,91   3,43

T11 60 m


Erä 1                Tuuli: +2,9

  1. Sanja Siurala                           EspTa                9,35
  2. Sara Hekkala                            HelsTa               9,74
  3. Emma Koskinen                           EspTa                9,86
  4. Iiris Ojala                             EspTa               10,03

Erä 2                Tuuli: +1,9

  1. Venla Virrantuomi                       HKV                  9,67
  2. Eeva Eisanen                            HelsTa               9,82
  3. Selma Lupala                            IFRaseb              9,93
  4. Jenniina Eronen                         EspTa               10,38

Erä 3                Tuuli: +0,6

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                9,37
  2. Sini-Minea Saarikoski                   KerU                 9,81
  3. Kira Koskiniemi                         HKV                 10,61
  4. Eeva Forsman                            TapE                10,98
     Aino Salo                               TapE                  DNS

T11 400 m


Erä 1                

  1. Sini-Minea Saarikoski                   KerU              1.12,09
  2. Jenniina Eronen                         EspTa             1.20,80
  3. Selma Lupala                            IFRaseb           1.23,68
  4. Emma Koskinen                           EspTa             1.26,60
  5. Aino Salo                               TapE              1.28,80

Erä 2                

  1. Sanja Siurala                           EspTa             1.07,66
  2. Venla Virrantuomi                       HKV               1.09,33
  3. Miina Kilpeläinen                       HelsJy            1.12,54
  4. Elmiina Siikala                         EspTa             1.14,32
  5. Iiris Ojala                             EspTa             1.19,06
  6. Kira Koskiniemi                         HKV               1.24,96

T11 Korkeus

  1. Sini-Minea Saarikoski                   KerU                  117
        
        
  1. Selma Lupala                            IFRaseb               117
            
            
  3. Sara Hekkala                            HelsTa                117
        
        
  4. Elmiina Siikala                         EspTa                 114
        
        
  5. Emma Koskinen                           EspTa                 114
        
        
  6. Jenniina Eronen                         EspTa                 108
        
        
  7. Kaisa Kivinen                           EspTa                 108
        
        
     Kira Koskiniemi                         HKV                    NH
        
        

T11 Kuula

  1. Emilia Kapulainen                       LopU                 7,45
           6,83   7,25   7,21   7,45
  2. Iiris Ojala                             EspTa                6,67
           6,30   6,15   6,46   6,67
  3. Aino Salo                               TapE                 6,63
           6,63   6,44   6,32   6,15
  4. Sanja Siurala                           EspTa                6,39
           6,39   6,17   5,90   5,97
  5. Eeva Eisanen                            Helsta               6,23
           6,23   5,76   5,80   6,09
  6. Eeva Forsman                            TapE                 5,24
           5,23   5,13   5,24   5,08
  7. Kira Koskiniemi                         HKV                  5,13
           4,90   5,13   5,13   4,54
  8. Jenniina Eronen                         EspTa                4,34
           3,79   4,34   4,06      X

T13 60 m


Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Essi Halonen                            NurmijYU             8,90
  2. Saimi Lupala                            IFRaseb              8,90
  3. Vivian Suominen                         HIFK                 9,10
  4. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU             9,42

Erä 2                Tuuli: +0,9

  1. Carla Liukkonen                         SjundeåIF            8,53
  2. Alisa Hollmen                           TapE                 8,98
  3. Laura Nissinen                          EspTa                9,25
  4. Sini Laiho                              HIFK                 9,35
  5. Veera Spartiotis                        EspTa                9,60

T13 800 m


  1. Saimi Lupala                            IFRaseb           2.35,22
  2. Laura Nissinen                          EspTa             2.51,97
  3. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU          2.54,66
  4. Essi Hietula                            TapE              3.01,39
  5. Ada Kero                                HelsJy            3.14,28

T13 2000 m kävely


  1. Essi Hietula                            TapE             11.42,56
  2. Liisa Tuusjärvi                         HIFK             12.03,15

T13 Korkeus

  1. Saimi Lupala                            IFRaseb               147
        
        
  2. Laura Nissinen                          EspTa                 128
        
        
  3. Alisa Hollmen                           TapE                  128
        
        
  4. Sini Laiho                              HIFK                  125
        
        
  5. Inkaliina Nurminen                      NurmijYU              125
        
        
  6. Vilma Mikkola                           KeskiUYU              122
        
        

T13 Keihäs

  1. Liisa Tuusjärvi                         HIFK                34,40
          27,68  29,90  32,75  31,66  32,85  34,40
  2. Carla Liukkonen                         SjundeåIF           33,89
          32,70      X      X      X  31,83  33,89
  3. Vilma Mikkola                           KeskiUYU            25,67
          13,75      X  25,67  23,72      X  24,87
  4. Alisa Hollmen                           TapE                25,30
          23,47  22,38  21,95  22,17  24,39  25,30
     Iita Räisänen                           KeskiUYU              DNS
        

T15 100 m


                     Tuuli: +2,8

  1. Marianna Halmetoja                      TapE                13,48
  2. Carla Liukkonen                         SjundeåIF           13,55
  3. Iina Halttunen                          TapE                14,13
  4. Aurora Ijäs                             TapE                14,36
  5. Vivian Suominen                         HIFK                14,59
  6. Meea Meronen                            KU-58               14,95

T15 800 m


  1. Elma Hannikainen                        ViipU             2.32,85
  2. Sini Rajaniemi                          LahdA             2.32,95
  3. Emmi Hietanen                           RiihimKi          2.43,65
  4. Noora Haavisto                          HKV               2.50,82
  5. Isabel Fearnley                         HKV               2.55,73
  6. Miia Lindvall                           TapE              3.01,03
     Julia Raunio                            ViipU                 DNF

T15 3000 m kävely


  1. Inka Sakkara                            ElimVau          18.14,59

T15 Pituus

  1. Marianna Halmetoja                      TapE                 4,83 +2,3  4,62 +2,0
          4,61  4,60  4,60  4,83  4,73  4,62
          +1,7  +3,1  +0,4  +2,3  +2,2  +2,0
  2. Edith Berden                            HKV                  4,78 +2,6  4,70 +1,1
             X  4,70  4,67  4,78  4,64  4,50
                +1,1  +2,9  +2,6  +1,1  +0,4
  3. Essi Eriksson                           HKV                  4,67 +2,3  4,65 +0,6
          4,52  4,67  4,58  4,65     X  4,36
          +1,9  +2,3  +1,9  +0,6        +0,8
  4. Noora Savola                            TapE                 4,58 +3,3  4,33 +1,3
             X  4,58     X  4,33  4,21     X
                +3,3        +1,3  +2,7      
  5. Meea Meronen                            KU-58                4,12 +1,8           
          4,12  4,10     X  4,05  3,96     X
          +1,8  +1,4        +2,3  +1,2      
  6. Aurora Ijäs                             TapE                 4,05 +1,0           
             X     X  3,66  4,00  4,03  4,05
                      +0,8  +0,6  +0,3  +1,0
  7. Emmy Sundén                             HIFK                 4,04 +0,8           
          3,71  3,90  3,99     X  3,91  4,04
          +1,0  +1,7  +0,6        +1,6  +0,8
  8. Emma Juntunen                           TapE                 2,54 +3,1           
             X     X     X  2,54     X     X
                            +3,1            

T15 Keihäs

  1. Vivian Suominen                         HIFK                39,67
          39,29      X  39,67  37,82      X  37,04
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi            34,63
          30,53  32,63  34,63      X      X  32,29
  3. Marianna Halmetoja                      TapE                21,66
          17,00  19,44  18,86  21,66  19,72      X

N17 100 m


                     Tuuli: +1,6

  1. Jenni Kokkonen                          ViipU               13,98

N17 Pituus

  1. Sanna Heinonen                          HelsTa               4,81 +2,6  4,69 +0,8
          3,85     X  4,69  4,81     X     -
          +0,4        +0,8  +2,6            
  2. Jenni Kokkonen                          ViipU                3,70 +4,7  3,64 +0,8
             X  3,64  2,97     X  3,70     X
                +0,8  +0,1        +4,7      
  3. Tuula Ruosteenoja                       LeppSi               3,64 +0,8           
          3,61  3,54  3,64  2,05  3,46     X
          +1,8  +1,4  +0,8  +2,2  +1,7      

N17 Kuula

  1. Sanna Heinonen                          HelsTa              10,30
           8,76   8,82  10,30  10,01  10,05   9,94
  2. Noora Savola                            TapE                 9,37
           8,91   8,54   8,25   8,73   9,37   9,04
  3. Tuula Ruosteenoja                       LeppSi               8,16
           7,64   7,40   7,87      X   8,16      X
  4. Emma Juntunen                           TapE                 7,54
           6,92   7,08   7,24   7,49   7,41   7,54

N19 100 m


                     Tuuli: +1,6

  1. Tuuli Jalanne                           TapE                13,66
  2. Alisa Huttunen                          TapE                16,18

N19 Pituus

  1. Tuuli Jalanne                           TapE                 4,70 +2,6  4,63 +0,3
          4,65  4,48  4,55  4,50  4,70  4,63
          +2,4  +2,4  +0,7  +4,4  +2,6  +0,3
  2. Alisa Huttunen                          TapE                 3,50 +1,2           
             X  3,50     X     X  2,86     X
                +1,2              +2,2      

N19 Kuula

  1. Sofia Rantanen                          HIFK                 9,85
           9,54   8,98   9,18   9,56   9,82   9,85