Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.05. klo 13:00 Espoonlahden heittokisat Aikataulu (päivitetty: 15:18 21.05.2021)
22.5.2021 Espoonlahti Koulumäen kenttä

Kisapaikalla mahdollisuus hankkia välineitä Urheiluväline- ja jalkinekauppa Sportmixer monipuolisista valikoimista.

KIEKKO
Ryhmä 1  klo 13.00--
Sarja        Nimi           Seura     
T9	Aada Viinikainen   Heinolan Isku
T9	Olivia Kovaniemi   Espoon Tapiot
T9	Lotta Montonen	   Nurmijärven Yleisurheilu
T9	Juulia Hintsala	   Lahden Ahkera
T10	Mira Montonen	   Nurmijärven Yleisurheilu
T10	Oona Vanhanen	   Espoon Tapiot
T11	Vilma Viinikainen  Heinolan Isku
T12	Helmi Paananen	   Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T13	Veera Joutlahti	   Länsi-Uudenmaan Urheilijat
P9	Oskari Kovaniemi   Espoon Tapiot
P9	Matias Holopainen  Espoon Tapiot
P10	Tomas Mäkinen	   Lahden Ahkera
P11	Tapio Jallinoja	   Espoon Tapiot
P11	Rasmus Kalkas	   Helsingin Kisa-Veikot
		

Ryhmä 2 klo 14.00--
Sarja        Nimi           Seura     
P12	Jesse Hirvonen	    Esbo IF
P12	Paavo Jaakkola	    Nakkilan Vire
P12	Kevin Hildén	    IF Sibbo-Vargarna
P13	Elmer Keinänen	    Esbo IF
P13	Jesse Kaipiainen    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P14	Aarni Ikäheimo	    Espoon Tapiot
P14	Aarni Kivistö	    Tapanilan Erä
P14	Aapo Vanhanen	    Espoon Tapiot
P15	Mico Lampinen	    Someron Esa

Ryhmä 3 klo 14.45— 
Sarja        Nimi            Seura     
T14	Natalie Saarinen     Espoon Tapiot
T14	Emilia Liljendal     Borgå Akilles
T14	Leia Lommi	     Karhulan Urheilijat
T14	Jessica Björksten    Liljendal IK
T14	Iida Muukka	     Vantaan Salamat
T15	Aino Ikäheimo	     Espoon Tapiot
T15	Sanni-Veera Viertola Riihimäen Kisko

Ryhmä 4 klo 15.30---
Sarja        Nimi           Seura     
M17	Mikko Huhta	    Nurmijärven Yleisurheilu
M17	Joona Nieminen	    Espoon Tapiot	 
M19	Jonathan Lindroos   Espoon Tapiot	 
M19	Aaro Viitala	    Espoon Tapiot	 
M19	Kaius Kaleva	    Espoon Tapiot	 

Ryhmä 5 klo 16.00--
Sarja        Nimi           Seura     
N17	Julia Nystrand      Esbo IF	 
N17	Vilma Kerälä	    Hämeenlinnan Tarmo	 
N17	Iiris Veijola	    Hämeenlinnan Tarmo	 
N17	Marianna Utulahti   Vihdin Viesti	 
N19	Annukka Vainonen    Iitin Pyrintö
N19	Saskia Nahi	    Espoon Tapiot
N19	Iida Uosukainen     Esbo Idrottsförening
N19	Patricia Kellgren   Helsingfors IFK

Ryhmä 6 klo 16.50--
Sarja        Nimi           Seura     
N	Emilia Anttila	    Borgå Akilles	
N	Emma Uosukainen     Esbo Idrottsförening	
N	Pinja Karhunen	    Hämeenlinnan Tarmo	
N	Helena Leveelahti   Virtain Urheilijat	
N	Salla Sipponen	    Keuruun Kisailijat	

Ryhmä 7 klo 17.20--
Sarja        Nimi           Seura     
M	Petri Satto	    Janakkalan Jana	
M	Olli Juvonen	    Janakkalan Jana	
M	Petri Korander	    Vihdin Viesti	
M	Seppo Paavola	    Seinäjoen Seudun Urheilijat
M	Teemu Poikolainen   Joensuun Kataja	
M	Antti Lamminen	    Helsingin Kisa-Veikot	


KUULA
Ryhmä 1  klo 13.00—
Sarja     Nimi              Seura
P12	Jesse Hirvonen	    Esbo IF	
P12	Kevin Hildén	    IF Sibbo-Vargarna
P13	Elmer Keinänen	    Esbo IF	
P13	Jesse Kaipiainen    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P14	Aarni Ikäheimo	    Espoon Tapiot
P14	Aarni Kivistö	    Tapanilan Erä
P14	Aapo Vanhanen	    Espoon Tapiot
P15	Aatu Kangasniemi    Nurmijärven Yleisurheilu

Ryhmä 2  klo 14.00—
Sarja     Nimi              Seura
T9	Aada Viinikainen    Heinolan Isku
T9	Olivia Kovaniemi    Espoon Tapiot
T9	Lotta Montonen	    Nurmijärven Yleisurheilu
T9	Juulia Hintsala	    Lahden Ahkera
T10	Mira Montonen	    Nurmijärven Yleisurheilu
T10	Oona Vanhanen	    Espoon Tapiot
T11	Vilma Viinikainen   Heinolan Isku
T12	Helmi Paananen	    Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T13	Veera Joutlahti	    Länsi-Uudenmaan Urheilijat
P9	Oskari Kovaniemi    Espoon Tapiot
P9	Matias Holopainen   Espoon Tapiot
P10	Leevi Kaipiainen    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P10	Tomas Mäkinen	    Lahden Ahkera
P11	Tapio Jallinoja	    Espoon Tapiot
P11	Rasmus Kalkas	    Helsingin Kisa-Veikot

Ryhmä 3  klo 14.45—
Sarja     Nimi              Seura
M17	Robin Hildén	    IF Sibbo-Vargarna
M17	Aatu Kangasniemi    Nurmijärven Yleisurheilu
M19	Aaro Viitala	    Espoon Tapiot
M19	Kaius Kaleva	    Espoon Tapiot 

Ryhmä 4  klo 15.20—
Sarja     Nimi               Seura
T14	Elli Paananen	     Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T14	Natalie Saarinen     Espoon Tapiot
T14	Emilia Liljendal     Borgå Akilles
T14	Jessica Björksten    Liljendal IK
T15	Aino Ikäheimo	     Espoon Tapiot
T15	Sanni-Veera Viertola Riihimäen Kisko
N17	Julia Nystrand	     Esbo IF
N17	Vilma Kerälä	     Hämeenlinnan Tarmo
N17	Iiris Veijola	     Hämeenlinnan Tarmo
N17	Marianna Utulahti    Vihdin Viesti
N19	Annukka Vainonen     Iitin Pyrintö

Ryhmä 5  klo 16.20—
Sarja     Nimi               Seura
N	Kaisa Kuivalainen    Espoon Tapiot
M	Juha Vottonen	     Helsingfors IFK
M	Risto Harri	     Helsingfors IFK
M	Mika Parkkali	     Porin Yleisurheilu
M	Petri Satto	     Janakkalan Jana
M	Olli Juvonen	     Janakkalan Jana
M	Petri Korander	     Vihdin Viesti
M	Seppo Paavola	     Seinäjoen Seudun Urheilijat
M	Antti Lamminen	     Helsingin Kisa-Veikot