Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.05. klo 11:00 Ahkeran kevätheitot Aikataulu (päivitetty: 23:36 06.05.2021)
Ahkeran kevätheitot			
Rakokiven kenttä 8.5.2021			
			
PITKÄT HEITOT / Heittoryhmät ja aikataulu			
			
Kiekonheitto heittoryhmä 1 (hiekkakenttä) - klo 10:20			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
N17 (1kg)	Anniina Henttonen / Janakkalan Jana   20,59	-
N19 (1kg)	Emmy Ollas / Borgå Akilles	      33,53	-
N19 (1kg)	Annukka Vainonen / Iitin Pyrintö      45,05	-
M17 (1,5kg)	Pyry Selin / LahdA	              34,85	34,85
M17 (1,5kg)	Onni Rustholkarhu / LahdA	      41,00	41,00
M17 (1,5kg)	Eliel Mulari / Karhulan Katajaiset    42,72	-
P15 (1kg)	Aatu Kangasniemi / Nurmijärven Yu     60,74	-
			
Moukarinheitto heittoryhmä 1 (hiekkakenttä) - klo 11:10			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T13 (2,5kg)	Emma Kangasniemi / Nurmijärven Yu     31,41	-
M17 (5kg)	Pyry Selin / LahdA	              44,54	44,54
M17 (5kg)	Onni Rustholkarhu / LahdA	      46,49	46,49
T15 (3kg)	Vilma Härkönen / Savonlinnan Riento   53,71	50,51
N  (4kg)	Anni Sinelampi / LahdA	              51,84	51,52
M19 (6kg)	Arttu Härkönen / Savonlinnan Riento   62,32	62,32
P15 (4kg)	Aatu Kangasniemi / Nurmijärven Yu     74,76	72,09
			
Kiekonheitto heittoryhmä 2 (hiekkakenttä) - klo 12:10			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T11 (0,6kg)	Sonja Muotka / LahdA	              15,12	-
T13 (0,6kg)	Tanja Muotka / LahdA	              37,24	-
P15 (1kg)	Sakari Mäkelä / LahdA	              -	        -
P15 (1kg)	Oliver Koskelainen / LahdA	      32,70	-
P15 (1kg)	Tobias Moreno / LahdA	              -	        -
N17 (1kg)	Alice Koskelainen / Lahden Ahkera     30,71	-
N17 (1kg)	Pinja Muotka / LahdA	              31,18	-
			
Moukarinheitto heittoryhmät 2&3 (hiekkakenttä) - klo 13			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T11 (2,5kg)	Eevi Hautaniemi / LahdA	              12,53	-
T15 (3kg)	Silja Niemi / LahdA	              -	        -
T15 (3kg)	Vilja Hautaniemi / LahdA	      23,49	-
T15 (3kg)	Jenni Väänänen / LahdA	              -	        -
T15 (3kg)	Alisa Rauhamaa / LahdA	              37,94	-
P15 (4kg)	Sakari Mäkelä / LahdA	              29,18	-
N17 (3kg)	Alice Koskelainen / LahdA	      36,24	-
			
Kiekonheitto heittoryhmä 3 (hiekkakenttä) - klo 13:50			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T11 (0,6kg)	Eevi Hautaniemi / LahdA	              12,76	-
T15 (0,75kg)	Silja Niemi / LahdA	              -	        -
T15 (0,75kg)	Vilja Hautaniemi / LahdA	      24,66	-
T15 (0,75kg)	Jenni Väänänen / LahdA	              -	        -
T15 (0,75kg)	Leia Lommi / Karhulan Urheilijat      34,24	-
T15 (0,75kg)	Alisa Rauhamaa / LahdA	              36,90	-
			
Kiekonheitto heittoryhmä 4 (hiekkakkenttä) - klo 14:40			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T10 (0,6kg)	Elsa Kemppainen / Nastolan Naseva     12,84	-
P11 (0,6kg)	Tomas Mäkinen / LahdA	              24,70	-
P13 (0,75kg)	Niilo Kemppainen / LahdA	      -	        -
P13 (0,75kg)	Elias Kemppainen / LahdA	      27,03	-
P13 (0,75kg)	Markus Vainio / LahdA	              27,75	-
P13 (0,75kg)	Juho Taavila / LahdA	              39,84	-
			
Kiekonheitto heittoryhmä 5 (nurmikenttä) - klo 14:40			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T9 (0,6kg)	Tilda Palo / LahdA	              7,00	-
T9 (0,6kg)	Aada Viinikainen / Heinolan Isku      8,33	-
T9 (0,6kg)	Lotta Montonen / NurmYU	              10,97	-
T11 (0,6kg)	Tinja Palo / LahdA	              13,64	-
T11 (0,6kg)	Vilma Viinikainen / Heinolan Isku     19,56	-
T10 (0,6kg)	Mira Montonen / NurmYU	              20,36	-
T13 (0,6kg)     Piitu Tourunen / LahdA                26,50     -
			
Moukarinheitto heittoryhmä 4 (hiekkakenttä) - klo 15:30			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T10 (2,5kg)	Elsa Kemppainen / Nastolan Naseva     13,14	-
P11 (2,5kg)	Tomas Mäkinen / LahdA	              17,37	-
P13 (3kg)	Niilo Kemppainen / LahdA	      -	        -
P13 (3kg)	Markus Vainio / LahdA	              24,54	-
P13 (3kg)	Elias Kemppainen / LahdA	      26,59	-
P13 (3kg)	Juho Taavila / LahdA	              28,72	-
			
Kiekonheitto heittoryhmä 6 (nurmikenttä) - klo 15:30			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T9 (0,6kg)	Lumi Terviö / LahdA	              6,36	-
T9 (0,6kg)	Peppi Pakkanen / LahdA	              8,77	-
T9 (0,6kg)	Juulia Hintsala / LahdA	              15,78	-
T10 (0,6kg)	Jasmiina Kärkkäinen / Nastolan Naseva 11,97	-
T11 (0,6kg)	Veera Eskelinen / LahdA	              13,36	-
T11 (0,6kg)	Senja-Sofia Moilanen / LahdA	      16,40	-
T11 (0,6kg)	Meiju Alhola / Orimattilan Jymy	      16,97	-
			
Moukarinheitto heittoryhmä 5 (hiekkakenttä) - klo 16:20			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T9 (2,5kg)	Tilda Palo / LahdA	              5,06	-
T9 (2,5kg)	Lotta Montonen / NurmYU	              8,69	-
T11 (2,5kg)	Tinja Palo / LahdA	              10,95	-
T11 (2,5kg)	Vilma Viinikainen / Heinolan Isku     13,91	-
T10 (2,5kg)	Mira Montonen / NurmYU	              21,06	-
T13 (2,5kg)     Piitu Tourunen / LahdA                18,97     -
			
Moukarinheitto heittoryhmä 6 (hiekkakenttä) - klo 17:10			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T9 (2,5kg)	Lumi Terviö / LahdA	              -	        -
T9 (2,5kg)	Peppi Pakkanen / LahdA	              9,07	-
T9 (2,5kg)	Juulia Hintsala / LahdA	              10,12	-
T11 (2,5kg)	Meiju Alhola / Orimattilan Jymy	      12,41	-
T11 (2,5kg)	Veera Eskelinen / LahdA	              12,69	-
T10 (2,5kg)	Jasmiina Kärkkäinen / Nastolan Naseva 14,51	-
			
Kiekonheitto heittoryhmä 7 (hiekkakenttä) - klo 18:00			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T12 (0,6kg)	Viivi Viikilä / LahdA	              16,50	-
T12 (0,6kg)	Piitu Jokela / LahdA	              19,45	-
T13 (0,6kg)	Veera Pöyry / LahdA	              21,16	-
T13 (0,6kg)	Vilma Ryytty / LahdA	              24,38	-
T12 (0,6kg)	Charlotte Knape / IF Sibbo Vargarna   30,43	-
T11 (0,6kg)	Mila Mäkinen / Kiukaisten Urheilijat  33,42	-
T13 (0,6kg)	Kiia Mäkinen / Kiukaisten Urheilijat  36,02	-
			
Moukarinheitto heittoryhmä 7 (hiekkakenttä) - klo 18:50			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T12 (2,5kg)	Viivi Viikilä / LahdA	              19,54	-
T12 (2,5kg)	Piitu Jokela / LahdA	              24,42	-
T13 (2,5kg)	Veera Pöyry / LahdA	              30,21	-
T12 (2,5kg)	Charlotte Knape / IF Sibbo Vargarna   31,54	-
T11 (2,5kg)	Mila Mäkinen / Kiukaisten Urheilijat  33,62	-
T13 (2,5kg)	Kiia Mäkinen / Kiukaisten Urheilijat  35,71	-
			
KUULANTYÖNTÖ / työntöryhmät ja aikataulu
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 2 - klo 11:20			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
N17 (3kg)	Pinja Muotka / LahdA	              9,32	-
P15 (4kg)	Oliver Koskelainen / LahdA	      10,97	-
P15 (1kg)	Tobias Moreno / LahdA	              12,67	-
N17 (3kg)	Tiina Järvinen / LahdA	              15,04	-
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 1 - klo 12:20			
SARJA	        NIMI / SEURA	PB	SB
M17 (5kg)	Pyry Selin / Lahden Ahkera	      11,54	11,54
M17 (5kg)	Onni Rustholkarhu / Lahden Ahkera     12,96	12,00
N19 (4kg)	Annukka Vainonen / Iitin Pyrintö      14,09	-
P15 (4kg)	Aatu Kangasniemi / Nurmijärven Yu     20,00	-
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 4 - klo 13:50			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB        SB
T10 (2kg)	Elsa Kemppainen / Nastolan Naseva     5,69	-
P11 (2,5kg)	Tomas Mäkinen / LahdA	              7,21	-
P13 (3kg)	Niilo Kemppainen / LahdA	      -	        -
P13 (3kg)	Elias Kemppainen / LahdA	      8,92	-
P13 (3kg)	Markus Vainio / LahdA	              10,63	-
P13 (3kg)	Juho Taavila / LahdA	              11,54	-
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 3 - klo 14:50			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T11 (2kg)	Eevi Hautaniemi / LahdA	              6,83	-
T15 (3kg)	Silja Niemi / LahdA	              8,77	-
T15 (3kg)	Helmiina Saarikunnas / LahdA	      9,13	-
T15 (3kg)	Alisa Rauhamaa / LahdA	              9,29	-
T15 (3kg)	Vilja Hautaniemi / LahdA	      10,19	-
T15 (3kg)	Jenni Väänänen / LahdA	              10,43	-
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 5 - klo 15:30			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T9 (2kg)	Tilda Palo / LahdA	              3,90	-
T9 (2kg)	Lotta Montonen / NurmYU	              4,35	-
T9 (2kg)	Aada Viinikainen / Heinolan Isku      4,59	-
T11 (2kg)	Tinja Palo / LahdA	              4,92	-
T11 (2kg)	Vilma Viinikainen / Heinolan Isku     6,32	-
T10 (2kg)	Mira Montonen / NurmYU	              6,69	-
T13 (2,5kg)     Piitu Tourunen / LahdA                9,26      -
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 6 - klo 16:20			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T9 (2kg)	Peppi Pakkanen / LahdA	              -	        -
T9 (2kg)	Lumi Terviö / LahdA	              3,13	-
T9 (2kg)	Juulia Hintsala / LahdA	              4,43	-
T11 (2kg)	Veera Eskelinen / LahdA	              5,87	-
T11 (2kg)	Meiju Alhola / Orimattilan Jymy	      5,99	-
T11 (2kg)	Senja-Sofia Moilanen / LahdA	      6,35	-
T10 (2kg)	Jasmiina Kärkkäinen / Nastolan Naseva 6,53	-
			
Kuulantyöntö työntöryhmä 7 - klo 17:00			
SARJA	        NIMI / SEURA	                      PB	SB
T11 (2kg)	Mila Mäkinen / Kiukaisten Urheilijat  8,35	-
T12 (2,5kg)	Viivi Viikilä / LahdA	              -	        -
T12 (2,5kg)	Piitu Jokela / LahdA	              -	        -
T12 (2,5kg)	Charlotte Knape / IF Sibbo Vargarna   9,03	-
T13 (2,5kg)	Vilma Ryytty / LahdA	              9,43	-
T13 (2,5kg)	Kiia Mäkinen / Kiukaisten Urheilijat  10,22	-
T13 (2,5kg)	Veera Pöyry / LahdA	              10,41	-