Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
06.06. klo 14:00 400m metrin juoksupäivä Aikataulu (päivitetty: 16:05 06.06.2021)
Kilpailut alkavat klo 17:30. 

Lajien eräjaot löytyvät osoitteesta: live.tuloslista.com/9239

Alla alustavat eräkohtaiset aikataulut. Tarkista vielä sunnuntaina oman eräsi juoksuaika, sillä eräjakoihin voi tulla viilauksia ennen kisaan peruutumisten ja jälki-ilmoittautumisten takia. 

200 m hallikisan tavoin miesten ja naisten eriä juoksutetaan vuoron perään.
150 m ja 300 m juoksujen välissä on 45 min palautusaika juoksijoille.


ALUSTAVA AIKATAULU:

150 METRIÄ (ranking eräjakoon 100-200m ajoilla)

1 Klo 17:30 Naiset 1. erä: (radat 2-8)
2 Klo 17:34 Naiset 2. erä: (3-8)
3 Klo 17:38 Miehet 1. erä: (4-7) 
4 Klo 17:42 Naiset 3. erä: (3-8)
5 Klo 17:46 Miehet 2. erä: (3-8) 
6 Klo 17:50 Naiset 4. erä: (3-8)
7 Klo 17:54 Miehet 3. erä: (4-8) 
8 Klo 17:58 Naiset 5. erä: (3-8)

DNS miehet: K.Jaiteh.
DNS naiset: L.Andberg, S.Hakala, M.Hollo, A.Lajunen.
Kaikille ennakkoon ilmoittautuneille on juoksupaikka 150 metrillä.


300 METRIÄ (ranking eräjakoon 200-400m ajoilla; 45 min palautus 150 metristä)

1 Klo 18:40 Miehet 1. erä: (radat 1-8)
2 Klo 18:44 Naiset 1. erä: (2-8)

DNS miehet: K.Jaiteh, J.Särömaa.
DNS naiset: M.Hollo, N.Rozhnova.


400 METRIÄ (ranking eräjakoon viime vuosien 60-800m ajoilla)

1 Klo 19:04 Miehet 1. erä:  (1-8)
2 Klo 19:08 Naiset 1. erä:  (1-8)  
3 Klo 19:12 Miehet 2. erä:  (1-8)
4 Klo 19:16 Naiset 2. erä:  (2-8)
5 Klo 19:20 Miehet 3. erä:  (1-8)
6 Klo 19:24 Naiset 3. erä:  (1-8)
7 Klo 19:28 Miehet 4. erä:  (2-8)
8 Klo 19:32 Naiset 4. erä:  (2-8)

DNS miehet: Cr.Peter, R.Tenkanen.
DNS naiset: R.Buchwald, S.Hyvärinen, A.Lajunen, N.Nikula, S.Piispa, E.Piispanen.


600 METRIÄ (ranking eräjakoon 400-800m ajoilla, max 10 juoksijaa per erä)

1 Klo 19:50 Naiset 1. erä: (8) 
2 Klo 19:55 Miehet 1. erä: (9)
3 Klo 20:00 Naiset 2. erä: (9)

DNS miehet: E.Neuvonen, S.Heiskanen.
DNS naiset: S.Piispa, S.Rönkä.


Jälki-ilmoittautuneet sijoitetaan tilastoaikojen mukaisesti sopivaan erään tyhjälle radalle tai peruutuspaikalle. 

Peruutukset tekstarina tai whatsappina Tindelle numeroon 040-5391887.