Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
23.06. klo 17:30 Tilastopajacup 2 Aikataulu (päivitetty: 14:35 23.06.2021)
TPC 2 23.6.2021		Tarkennettu aikataulu (22.6. klo 11.19)

17.30	M		110 m aidat	106,7 cm sininen suorakaide
	M, M17, P15	Seiväs 	        A-kilpailu aloituskorkeus 350
	P13		Pituus	        paikka A
	T9		Pituus	        paikka C
	T11		Keihäs
	T13		3-loikka        paikka B
	P9		Kuula
17.34	M19		110 m aidat	99,1 cm	sininen suorakaide
17.38	M17		110 m aidat	91,4 cm	sininen suorakaide
17.40	N/T15		Kiekko
17.48	N		100 m aidat	83,8 cm	keltainen suorakaide
17.56	P15		100 m aidat	83,8 cm	keltainen suorakaide
18.00	N, N17		Korkeus
18.02	N17		100 m aidat	76,2 cm	keltainen suorakaide
18.10	T15		80 m aidat	76,2 cm	vihreä suorakaide, 8 aitaa
18.28	P13		60 m aidat	76,2 cm	valkoinen suorakaide, 6 aitaa
18.36	T13		60 m aidat	76,2 cm	valkoinen suorakaide, 6 aitaa
18.40	P15		Kuula
	T15		Pituus	        paikka A
18.48	P11		60 m aidat	60 cm	vihreä pallo, 7 aitaa
18.52	T11		60 m aidat	60 cm	vihreä pallo, 7 aitaa
19.00	M/M17		Keihäs
	N/N17		3-loikka	paikka B
19.06	P9		40 m
19.16	T9		40 m
19.20	M-P11		Seiväs 	        B-kilpailu
19.25	T9		Kuula
19.30	M/M17		100 m
	P9		Pituus	        paikka C
	P11		Kiekko
19.40	T13		Korkeus
19.50	N/N17		100 m
20.00	P13		Keihäs
20.20	P15		300 m
20.28	T15		300 m
20.35	T11		Pituus	        paikka A
        T13		Kuula 
20.40	P15/P14		2000 m	        pm-kilpailu
20.50	T15/T14		2000 m	        pm-kilpailu
21.00	M/M17		400 m
21.20	N/N17		400 m
21.40	N		5000 m
22.00	M		5000 m


Kokoontumisaikataulu	

Seiväshyppääjät kokoontuvat suorituspaikalle ennen lajin alkua ja pääsevät 
kentälle maratonportista.

kok. = kokoontumisaika, kent. = kentälle viennin aika, alkaa = kilpailu alkaa	
			
Kenttälajit
			kok.	kent.	alkaa
P13	Pituus		16.55	17.00	17.30
T9	Pituus		16.55	17.00	17.30
T13	3-loikka	16.55	17.00	17.30
T11	Keihäs		17.00	17.05	17.30
P9	Kuula		17.00	17.05	17.30
N/T15	Kiekko		17.05	17.10	17.40
N/N17	Korkeus		17.30	17.35	18.00
T15	Pituus		18.05	18.10	18.40
P15	Kuula		18.15	18.20	18.40
N/N17	3-loikka	18.25	18.30	19.00
M/M17	Keihäs		18.30	18.35	19.00
T9	Kuula		18.55	19.00	19.25
P9	Pituus		19.00	19.05	19.30
P11	Kiekko		19.05	19.10	19.30
T13	Korkeus		19.10	19.15	19.40
P13	Keihäs		19.30	19.35	20.00
T11	Pituus		20.00	20.05	20.35
T13	Kuula		20.05	20.10	20.35

Juoksut
		 	        kok.	kent.	alkaa

M	110 m aidat		17.15	17.20	17.30
M19	110 m aidat		17.19	17.24	17.34
M17	110 m aidat		17.23	17.28	17.38
N	100 m aidat 2 erää	17.33	17.38	17.48
P15	100 m aidat		17.41	17.46	17.56
N17	100 m aidat		17.47	17.52	18.02
T15	80 m aidat
	erät 1-2		17.55	18.00	18.10
	erä 3			18.03	18.08	18.18
P13	60 m aidat 2 erää	18.13	18.18	18.28
T13	60 m aidat 2 erää	18.21	18.26	18.36
P11	60 m aidat		18.33	18.38	18.48
T11	60 m aidat
	erät 1-2		18.37	18.42	18.52
	erä 3			18.43	18.48	18.58
P9	40 m
	erät 1-2		18.51	18.56	19.06
	erä 3			18.57	19.02	19.12
T9	40 m
	erät 1-2		19.01	19.06	19.16
	erä 3			19.09	19.14	19.24
M/M17	100 m
	erät 1-2		19.15	19.20	19.30
	erät 3-4		19.23	19.28	19.38
	erä 5			19.31	19.36	19.46
N/N17	100 m
	erät 1-2		19.35	19.40	19.50
	erät 3-4		19.43	19.48	19.58
	erät 5-6		19.51	19.56	20.06
	erä 7			19.59	20.04	20.14
P15	300 m 2 erää		20.05	20.10	20.20
T15	300 m 2 erää		20.13	20.18	20.28
P15/P14	2000 m			20.25	20.30	20.40
T15/T14	2000 m			20.35	20.40	20.50
M/M17	400 m
	erät 1-2		20.45	20.50	21.00
	erät 3-4		20.53	20.58	21.08
	erä 5			21.00	21.06	21.16
N/N17	400 m		
	erät 1-2		21.05	21.10	21.20
	erät 3-4		21.13	21.18	21.28
N	5000 m			21.25	21.30	21.40
M	5000 m			21.45	21.50	22.00


- Jälki-ilmoittautumismaksut tulee suorittaa kilpailukansliaan ilmoittautumisen yhteydessä
- Osanoton varmistus tulee tehdä kilpailukansliaan viimeistään 45 minuuttia ennen aikatauluun merkittyä lajin alkamisaikaa.
- Kilpailunumero on ainoastaan pitkillä juoksumatkoilla, jotka jaetaan kilpailukansliasta.