Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.12. klo 09:30 Starttikisat Aikataulu (päivitetty: 23:53 13.12.2019)
ALUSTAVA AIKATAULU 
(tarkista aikataulu ja eräjako vielä kisa-aamuna ennen kisaa):

Juoksujen eräjako (ja juoksijoiden PB):

T6 60m (syntyneet 2013-)
klo 09:36 1. erä: Henni Ahrapalo(-15), P.Päivänen(-14) 16,45, S.Miljas(-14) 16,50, Helmi Ahrapalo(-14)
klo 09:40 2. erä: I.Uittamo(-14), E.Raitio(-13) 15,19, R.Ojanne(-13), S.Partanen(-13), I.Sorjonen(-14) 15,50 
klo 09:44 3. erä: D.Rajalin(-14) 14,82, A.Vaha(-14) 14,00, I.Kankainen(-14) 13,73, M.Hämäläinen(-14) 13,74, V.Pulkkanen(-13) 14,02, 
klo 09:48 4. erä: L.Gürler(-14) 12,86, I.Perttula(-14) 12,07, K.Kankare(-13) 11,55, A.Hoot 11,67(-13), M.Aro 12,44(-14)

P6 60m (syntyneet 2013-)
klo 09:54 1. erä: P.Pulkkanen(-15) 16,62, C.Peter(-15) 14,32, R.Frösén(-15) 16,28, J.Kuismin-Raerinne(-15) 19,31
klo 09:58 2. erä: S.Pakarinen(-13) 14,98, L.Sorri(-14), P.Könönen(-14), A.Makkonen(-14) 20,40
klo 10:02 2. erä: T.Sainio(-14), A.Björk(-14) 13,21, E.Sulander(-13) 12,30, E.Malin(-13) 13,02, L.Lehtinen(-14)

T8 60m (2011-2012)
klo 10:06 1. erä: A.Tuhkanen(-11), D.Rajalin(-12) 11,32, F.Myllyniemi(-12) 11,63, O.Viherjuuri(-11) 
klo 10:10 2. erä: R.Riikonen(-11) 11,03, E.Gürler(-11) 9,92, R.Sulander(-11) 10,82, R.Lietz(-11) 11,04

P8 60m (2011-2012)
klo 10:14 1. erä: T.Aro(-12) 13,08, A.Frösén (-12) 11,85, T.Repponen(-12) 12,29, M.Kurhila(-12)
klo 10:18 2. erä: J.Kujansivu(-11) 11,84, L.Aaltonen(-12) 11,16, A.Perttula(-11) 10,23, D.Kokko(-11) 10,49, O.Arhio(-11) 11,45, V.Mero(-11)
      
T10 60m (2009-2010)
klo 10:22 1. erä: A.Lappalainen(-10), E.Valkila(-09) 11,05, S.Peltola(-10) 10,78, E.Frösén(-10) 10,79, S.Kaitala(-10) 11,20, I.Murto(-10)
klo 10:26 2. erä: N.Björkstén(-09) 10,47, L.Lee (-09) 10,33, A.Kujansivu(-09) 10,29, S.Hyvärinen(-09) 10,32, E.Riutankoski(-10) 10,45, H.Ismail(-10) 10,59  
klo 10:30 3. erä: E.Hänninen(-09) 10,19, H.Laukia(-09) 9,83, M.Henttonen(-10) 9,73, T.Muhonen(-09) 9,78, M.Honkala(-09) 10,10, L.Suurjoki(-09) 10,20, A.Mero(-09)
klo 10:34 4. erä: P.Pennanen(-09) 9,64, A.Lovén(-09) 9,59, I.Perttula(-09) 9,18, O.Aaltonen(-09) 9,38, J.Järvinen(-09) 9,61, M.Krause(-09) 9,64

P10 60m (2009-2010)
klo 10:38 1. erä: H.Hirvikallio(-10) 11,05, E.Uittamo(-09) 9,99, O.Ojanne(-10) 9,94, E.Arhio(-09) 9,98, U.Aro(-09) 10,05, L.Lindroos(-09) 
klo 10:42 2. erä: S.Adun(-10) 9,65, C.Peter(-09) 9,39, A.Adun(-09) 8,81, S.Sivonen(-09) 9,25, A.Aitolehti(-10) 9,51 

T12 60m (2007-2008)
klo 10:46 1. erä: V.Nuopponen(-08) 10,11 , J.Ant-Wuorinen(-07) 10,07, I.Kosonen(-08) 10,07, O.Hämäläinen (-08) 10,20
klo 10:50 2. erä: B.Demir(-07) 9,86, E.Kariluoma(-08) 9,75, V.Seppälä(-08) 9,30, T.Henttonen (-08) 9,50, V.Salin(-07) 9,82, C.Peter(-07) 9,86
klo 10:54 3. erä: I.Riutankoski(-07) 9,28, M.Ruska(-07) 8,93, T.Vallinoja(-07) 8,73, N.Sainio(-08) 8,85, R.Koskela(-07) 8,95, N.Eiroma(-08) 9,29  
 
P12 60m (2007-2008)
klo 10:58 1. erä: A.Forsten(-08), J.Savolainen(-07) 9,59, T.Anttila(-08), D.Lee(-07) 9,96
klo 11:02 2. erä: O.Heiskanen(-07) 9,28, A.Hannikainen(-08) 9,19, L.Heinonen(-07) 8,90, T.Mero(-07) 8,93, A.Anttila(-07) 9,22, R.Jokinen(-08) 9,32 

T14 60m (2005-2006)
klo 11:06 1. erä: M.Vakkilainen(-06), K.Koskiniemi(-06) 9,35, L.Smith(-05)  
klo 11:10 2. erä: N.Korelin(-06) 9,35, S.Päiväniemi(-06) 9,24, M.Vilmi(-06) 9,27, K.Hemminki (-05), 
klo 11:14 3. erä: V.Virrantuomi(-06) 8,98, C.Peter(-06) 8,70, S.Siirtola(-05) 8,17, E.Gashi(-05) 8,31, I.Repponen(-05) 8,82, V.Auvinen(-05) 9,12

P14 60m (2005-2006)
klo 11:18 1. erä: M.Hammar(-05) 9,56, J.Sundholm(-06) 8,89, H.Lounela(-06) 8,54, K.Wesanko(-06) 8,67, L.Hirsto(-05) 9,38
klo 11:22 2. erä: Eino Sormunen(-06) 8,33, V.Heinonen(-05) 8,28, A.Thessler(-05), L.Kylmäpuro(-06) 8,27, Eero Sormunen(-06) 8,32

N16 60m (2003-2004)
klo 11:26 1. erä: A.Valo (-04), E.Voutilainen(-03) 8,51, K.Korhonen(-03) 8,84

M16 60m (2003-2004)
klo 11:30 1. erä: H.Aito (-03), J.Heinonen(-03) 8,04, A.Kauppinen (-04)

N 60m (-2002)
klo 11:34 1. erä: T.Lampén(-75) 10,85, J.Alaraasakka(-83), S.Hakala

M 60m (-2002)
klo 11:38 1. erä: P.Björklund(-61) 9,85, G.Dunkel(-45) 9,51
klo 11:42 2. erä: V.Kylmäpuro(-60) 8,71, J.Hannula(-66) 8,52, M.Tervo(-88) 7,80, T.Aaltonen(-70) 8,13, J.Hieta(-67) 8,67 

T12 60m aj (76,2cm, 6 aitaa; alkusileä 11,5m/aitaväli 7,5m) 
klo 11:56 1. erä: V.Nuopponen, N.Eiroma, E.Kariluoma
klo 12:00 2. erä: J.Ant-Wuorinen 12,14, M.Ruska 11,50, R.Koskela 11,94, I.Riutankoski 

P12 60m aj (76,2cm, 6 aitaa; 11,5m/7,5m)
klo 12:04 1. erä: A.Adun, A.Forsten, T.Anttila, R.Jokinen   
klo 12:08 2. erä: J.Savolainen, A.Anttila, O.Heiskanen, D.Lee

T14 60m aj (76,2cm, 6 aitaa; 12,0m/8,0m)
klo 12:14 1. erä: M.Vilmi, N.Korelin, S.Siirtola, E.Gashi, K.Koskiniemi  

P14 60m aj (83,8cm, 5 aitaa; 13,0m/8,5m)
klo 12:20 1. erä: L.Kylmäpuro, A.Reinikainen



Kenttälajit (4 hyppykierrosta):

T6 Pituus klo 10:00 (hyppypaikka 2, radan vieressä)
P6 Pituus klo 10:00 (hyppypaikka 2, radan vieressä)
T8 Pituus klo 10:30 (hyppypaikka 1, keskellä)
P8 Pituus klo 10:30 (hyppypaikka 1, keskellä)
T10 3-loikka klo 11:20 (hyppypaikka 2, radan vieressä)
P10 3-loikka klo 11:20 (hyppypaikka 2, radan vieressä)


Ennakkoilmoittautuneille ilmaiset kisat, eikä varmistusta ennen kisaa! Jälki-ilmoittautuneet 45 min ennen juoksua (10 eur). Eräjaot tehdään perjantaina ennen kilpailua. VIIME HETKEN PERUUTUKSISTA tekstari tai Whatsapp-viesti Tindelle 040-5391887 (jotta ei jää tyhjiä ratoja)!