Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
28.08. klo 18:00 DM för 14/15/17/19 år Aikataulu (päivitetty: 10:29 25.08.2019)
Tidsschema DM 14/15/17/19 år 28-29.8 2019
Onsdag 28.8
18.30           100m               F14
18:30           Diskus             D17, H17, D19, H19
18:30           Kula               P14, P15
18.30           Höjd               D17, D19, H17, H19
18.30           Stav               F14, F15
18.30           3-steg             P14, P15
18.40           100m               F15
18.45           100m               P14
18.50           100m               P15
18.55           100m               D17
19.00           Kula               F14, F15
19.00           100m               H17
19.05           100m               H19
19.10           100m               D19 
19.15           Längd              F14, F15 
19.15           Spjut              F14, F15, P14, P15
19.15           Höjd               P14,P15 
19.25           800m               F14, F15
19.35           800m               P14, P15
19.45           400m               D17, D19
19.50           400m               H17, H19 
19.50           Slägga             D17, D19, H17, H19 Sandplanen                       
20.00           1500m              D17, D19, H17, H19 
20.00           Längd              D17, D19, H17, H19
20.15           300mh              F14, F15, P14,P15
20.25           110mh              H17, H19
20.35           100mh              D17, D19

Torsdag 29.8
18.00          80mh               F14
18.00          Diskus             F14, F15, P14, P15
18.00          Kula               H19, D19, H17, D17
18.00          Höjd               F14, F15
18.00          3-steg             H19, D19, H17, D17, F15, F14
18.00          Stav               H17
18.05          80m-h              F15
18.15          100mh              P14, P15
18.30          200m               H19
18.35          200m               H17
18.45          200m               D17, D19
19.05          300m               F14
19.10          300m               F15
19.15          300m               P14
19.20          300m               P15 
19.30          800m               H17, H19
19.30          Slägga             F14, F15, P14, P15  Sandpl.                         
19.30          Längd              P15, P14 
19.30          Spjut              H19, D19, H17, D17
19.35          800m               D17, D19
19.50          2000m              F14, F15, P14,P15
20.10          400mh              D17. H17
20.20          3000m              D17, D19, H17
20.35          3000m gång     F14, F15, P15, P14

Deltagarna får anmäla sig till högst 3 grenar per dag. Klasserna är slutna.