Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
31.07. klo 17:00 Espoonlahden heittokisat Aikataulu (päivitetty: 00:51 31.07.2019)
31.7.2019 Espoonlahti Koulumäen kenttä 

Kisapaikalla on buffet ja kuumana käyvä makkaragrilli sekä 
Urheiluväline- ja jalkinekauppa Sportmixer monipuolisine tuotteineen.
	 	
KIEKKO
Ryhmä 1   klo 17.00−17.45
T9	Vilmiina Mattila  Nakkilan Vire
T9	Mira Montonen	  Nurmijärven Yleisurheilu
T11	Emma Kangasniemi  Nurmijärven Yleisurheilu
T11	Oona Korhonen	  Nurmijärven Yleisurheilu
T11	Charlotte Knape	  IF Sibbo-Vargarna
T11	Minja Mäkelä	  Noormarkun Nopsa
T13	Tara Hatakka	  Vantaan Salamat
T13	Saara Hokkanen	  Espoon Tapiot
T13	Elmiina Siikala	  Espoon Tapiot
T13	Jessica Björksten Borgå Akilles
T13	Aino Ikäheimo	  Espoon Tapiot
T13	Sara Muukka	  Vantaan Salamat
T13	Iida Muukka	  Vantaan Salamat

Ryhma 2  klo 18.00−18.35
P9	Riku Korhonen	  Nurmijärven Yleisurheilu
P13	Aapo Vanhanen	  Espoon Tapiot
P13	Aarni Ikäheimo	  Espoon Tapiot
P15	Onni Rustholkarhu  Lahden Ahkera
P15	Joona Nieminen	  Espoon Tapiot
P15	Petrus Jakonen	  Nakkilan Vire
P13	Aatu Kangasniemi  Nurmijärven Yleisurheilu
P13	Mico Lampinen	  Someron Esa
P15	Max Lampinen	  Someron Esa

Ryhma 3  klo 18.45−19.15
T15	Bianca Kanerva	  Esbo IF
T15	Olivia Siitarinen Espoon Tapiot
T15	Kiia Korander	  Vihdin Viesti
T15	Noora Niininen	  Espoon Tapiot
T15	Marianna Utulahti Vihdin Viesti
T15	Aino Ikäheimo	  Espoon Tapiot
T15	Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa
T15	Vilma Kerälä	  Hämeenlinnan Tarmo
T15	Iiris Veijola	  Hämeenlinnan Tarmo

Ryhma 4  klo 19.30−20.10
M17	Aaron Utulahti	  Vihdin Viesti
M17	Ilmari Pehkonen	  Rekolan Raikas
M17	Aaro Viitala	  Espoon Tapiot
M17	Max Lampinen	  Someron Esa
M17	Kaius Kaleva	  Espoon Tapiot
M17	Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
M17	Kalle Palola	  Espoon Tapiot
M17	Lauri Wuorenrinne IF Raseborg
P15	Mico Lampinen 	  Someron Esa

Ryhma 5  klo 20.15−20.35
N17	Ida Uosukainen	  Esbo IF
N17	Emmy Ollas 	  Borgå Akilles
N19	Emilia Anttila	  Borgå Akilles
N19	Emma Uosukainen	  Esbo IF
N17	Nellinoora Maunula Helsingfors IFK

Ryhma 6  klo 20.45−21.10
M	Antti Pitkänen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
M55	Petri Korander	Vihdin Urheiluveteraanit
M	Jouni Hytti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
M	Jani Seppälä	Espoon Tapiot
M65	Keijo Aaltonen	Kiimingin Urheilijat
M19	Antti Pränni	Track and Field Espoo

KUULA	 	
Ryhma 1  klo 17.00--	
P09	Riku Korhonen 	 Nurmijärven Yleisurheilu
P13	Aarni Ikäheimo	 Espoon Tapiot
P13	Aapo Vanhanen	 Espoon Tapiot
P13	Aatu Kangasniemi Nurmijärven Yleisurheilu
P15	Petrus Jakonen	 Nakkilan Vire
		
Ryhma 2  klo 18.00--	 	
T09	Mira Montonen 	 Nurmijärven Yleisurheilu
T09	Vilmiina Mattila Nakkilan Vire
T11	Emma Kangasniemi Nurmijärven Yleisurheilu
T11	Charlotte Knape	 IF Sibbo-Vargarna
T11	Oona Korhonen	 Nurmijärven Yleisurheilu
T13	Tara Hatakka	 Vantaan Salamat
T13	Saara Hokkanen	 Espoon Tapiot
T13	Iida Muukka	 Vantaan Salamat
T13	Elmiina Siikala	 Espoon Tapiot
T13	Sara Muukka	 Vantaan Salamat
T13	Jessica Björksten Borgå Akilles
		
Ryhma 3  klo 18.45--	 	
M17	Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
M17	Ilmari Pehkonen	 Rekolan Raikas
M17	Aaro Viitala 	 Espoon Tapiot
M17	Kaius Kaleva	 Espoon Tapiot
M17	Aaron Utulahti	 Vihdin Viesti
M	Teemu Virolainen Pornainen Heavy Team
		
Ryhma 4  klo 19.30--	 	
T15	Kiia Korander	 Vihdin Viesti
T15	Noora Niininen	 Espoon Tapiot
T15	Olivia Siitarinen Espoon Tapiot
T15	Bianca Kanerva	 Esbo IF
T15	Marianna Utulahti Vihdin Viesti
T15	Vilma Toivonen	 Hämeenlinnan Tarmo
T15	Vilma Kerälä	 Hämeenlinnan Tarmo
T15	Iiris Veijola	 Hämeenlinnan Tarmo
				
Ryhma 5  klo 20.15--	 	
M55	Juha Kuusinen	 Esbo IF
M55	Petri Korander	 Vihdin Urheiluveteraanit
M	Eino Lindholm 	 Kenttäurheilijat -58
M65	Keijo Aaltonen	 Kiimingin Urheilijat
M	Jani Seppälä	 Espoon Tapiot
M	Jouni Hytti	 Lappeenrannan Urheilu-Miehet
M35	Teemu Virolainen Pornainen Heavy Team
		
Ryhma 6  klo 20.45--	 	
N17	Ida Uosukainen	  Esbo IF
N19	Emma Uosukainen	  Esbo IF
N17	Nellinoora Maunula Helsingfors IFK