Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.05. klo 17:00 Espoonlahden heittokisat Aikataulu (päivitetty: 21:01 19.05.2019)
20.5.2019 Espoonlahti Koulumäen kenttä 

Kisapaikalla on buffet ja kuumana käyvä makkaragrilli sekä 
Urheiluväline- ja jalkinekauppa Sportmixer monipuolisine tuotteineen.

KIEKKORYHMÄ 1 klo 17.00-17.30
Sarja	Nimi	Seura 
T11	Isabella Tuulari Espoon Tapiot
T11	Olivia Rautiainen Espoon Tapiot
T11	Charlotte Knape	IF Sibbo-Vargarna
T11	Elle Saari	Espoon Tapiot
T13	Tara Hatakka	Vantaan Salamat
T13	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot
T13	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot
T13	Natalie Saarinen Espoon Tapiot

KIEKKORYHMÄ 2 klo 17.40-18:00
Sarja	Nimi	Seura 
P11	Jesse Hirvonen	Esbo IF
P11	Teodor Veselinovic Espoon Tapiot
P11	Jesse Kaipiainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P13	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot
P13	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot

KIEKKORYHMÄ 3 klo 18:10-18:40
Sarja	Nimi	Seura 
T15	Kiia Korander 	Vihdin Viesti
T15	Julia Nystrand 	Esbo IF
T17	Saskia Nahi	Espoon Tapiot
T19	Henna Hiltunen	Vantaan Salamat
T19	Salla Tanskanen	Asikkalan Raikas
N	Krista Alm	Länsi-Uudenmaa Yleisurheilu
N17	Patricia Kellgren Helsingfors IFK
N	Vilma Paakkala	Espoon Tapiot

KIEKKORYHMÄ 4 klo 18:50-19:10
P15	Joona Nieminen	Espoon Tapiot
M17	Aaro Viitala	Espoon Tapiot
M17	Lauri Wuorenrinne IF Raseborg
M17	Kaius Kaleva	Espoon Tapiot
M17	Jonathan Lindroos Espoon Tapiot

KIEKKORYHMÄ 5 klo 19:20-19:45
M	Jouni Hytti	Lappeenrannan Urheilu- Miehet
M	Jani Seppälä	Espoon Tapiot
M19	Aaro Leinonen	Rymättylän Soihtu
M22	Aleksanteri Sonninen	Veikkolan Veikot
M55	Petri Korander 	Vihdin Urheiluveteraanit 

KUULARYHMÄ 1 klo 17.00-	
Sarja	Nimi	Seura 
P9	Leevi Kaipiainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P11	Jesse Hirvonen	Esbo IF
P11	Teodor Veselinovic Espoon Tapiot
P11	Jesse Kaipiainen Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
P13	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot
P13	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot

KUULARYHMÄ 2 klo 17:40-	
Sarja	Nimi	Seura 
T11	Isabella Tuulari Espoon Tapiot
T11	Olivia Rautiainen Espoon Tapiot
T11	Charlotte Knape	Sibbo-Vargarna
T11	Elle Saari	Espoon Tapiot
T13	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot
T13	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot
T13	Natalie Saarinen Espoon Tapiot
T13	Tara Hatakka	Vantaan Salamat

KUULARYHMÄ 3 klo 18:10-	
Sarja	Nimi	Seura 
M17	Aaro Viitala	Espoon Tapiot
M17	Kaius Kaleva	Espoon Tapiot
M17	Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
M55	Petri Korander 	Vihdin Urheiluveteraanit 

KUULARYHMÄ 4 klo 18.55-	
T15	Kiia Korander	Vihdin Viesti
T15	Julia Nystrand	Esbo IF
T15	Salla Savikko	Riihimäen Kisko
N17	Sara Savikko	Riihimäen Kisko
N17	Saskia Nahi	Espoon Tapiot
N22	Andrea Österman	Helsingfors IFK