Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Karnevaalit
29.06. klo 15:00 Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppy Aikataulu (päivitetty: 13:35 28.06.2019)
klo 10.00

M Korkeus, B-kilpailu

Kari Pohjola, Länsi-Uudenmaan Urheilijat	- / -

N Korkeus, B-kilpailu

Gerli Kumar, Viipurin Urheilijat		1.59 / 1.59
Minna Koivuniemi, Vihdin Urheiluveteraanit	- / -

N Kiekko, B-kilpailu

Krista Alm, Länsi-Uudenmaan Urheilijat		33.66 / 33.28
Emilia Anttila, Borgå Akilles			37.98 / 37.98
Camilla Forsberg, Jyväskylän Kenttäurheilijat	41.00 / 41.00
Milla Kelonurmi, Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	49.15 / 38.90
Nellinoora Maunula, Helsingfors IFK		41.52 / 41.52
Roosa Naula, Turun Urheiluliitto		45.98 / 42.80
Vilma Räsänen, Viitasaaren Viesti		43.63 / 43.63
Taija Tirkkonen, Keiteleen Kunto		45.85 / 45.62


klo 11.30

M Kuula, B-kilpailu

Petri Korander, Vihdin Viesti			9.03 / 8.60
Vesa Leveelahti, Virtain Urheilijat		14.70 / 14.70
Petteri Peitso, Seinäjoen Seudun Urheilijat	11.67 / 11.39
Jani Seppälä, Espoon Tapiot			12.31 / 12.19
Sami Siren, Vantaan Salamat			14.78 / -

M Kiekko, B-kilpailu (heti miesten kuulan jälkeen)

Jouni Hytti, Lappeenrannan Urheilu-Miehet	44.38 / 43.72
Petri Korander, Vihdin Viesti			30.26 / 25.11
Aleksi Mutanen, Helsingfors IFK			40.10 / 39.54
Timo Mustikkamaa				- / - 
Petteri Peitso, Seinäjoen Seudun Urheilijat	40.45 / 35.42
Jani Seppälä, Espoon Tapiot			42.86 / 39.90
Sami Siren, Vantaan Salamat			48.46 / - 
Mika Loikkanen, Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	- / -

N Kuula, B-kilpailu (heti miesten kuulan jälkeen)

Vilma Räsänen, Viitasaaren Viesti		12.30 / 12.30
Vera Räsänen, Iitin Pyrintö                     12.69 / 11.70
Tiia Tirkkonen, Keiteleen Kunto			12.59 / 12.59


klo 15.00

M Kuula, A-kilpailu

Eero Ahola, Porin Yleisurheilu			18.11 / 17.94
Arttu Kangas, Kankaanpään Seudun Leisku		20.30 / 19.50
Timo Kööpikkä, Seinäjoen Seudun Urheilijat	19.13 / 19.09
Samuli Kyrönviita, Ikaalisten Urheilijat	18.02 / 17.70
Lauri Lindqvist, Siilinjärven Ponnistus		16.26 / 16.26
Nico Oksanen, Loimaan Voima			17.76 / 17.76
Tomas Söderlund, IF Raseborg			19.12 / 18.51
Panu Tirkkonen, Keiteleen Kunto			18.27 / 17.68
Mikko Toiviainen, Loimaan Jankko		17.80 / 17.80

N Kiekko, A-kilpailu

Silja Ahonen, Parkanon Urheilijat		48.58 / 48.58
Pinja Karhunen, Hämeenlinnan Tarmo		48.56 / 48.56
Johanna Lehtiö, Kenttäurheilijat -58		51.53 / 51.53
Helena Leveelahti, Virtain Urheilijat		56.80 / 51.72
Elina Mattila, Turun Urheiluliitto		52.89 / 49.30
Vilma Paakkala, Espoon Tapiot			53.82 / 53.82
Tuula Penttinen, Puumalan Viri			50.77 / 47.71
Salla Sipponen, Keuruun Kisailijat		58.36 / 57.05
Tiia Tirkkonen, Keiteleen Kunto			47.89 / 45.13
Kätlin Töllasson, EST                           58.12 / 58.12
Krista Uusi-Kinnala, Laitilan Jyske		53.48 / 51.69

N Korkeus, A-kilpailu

Aino Aalto, Hämeenlinnan Tarmo			1.73 / 1.73
Jenni Komulainen, Kuopion Reipas		1.66 / 1.66
Gabriela Kosonen, Jyväskylän Kenttäurheilijat	1.81 / 1.72
Inka Mehtola, Raahen Vesa			1.70 / 1.70
Emma Nyman, IF Kraft				1.71 / 1.71
Elin Pajunen, IF Åsarna				1.80 / 1.76
Linda Sandblom, HIK Friidrott			1.93 / 1.84
Viivi Voutilainen, Turun Urheiluliitto		1.82 / 1.79


klo 17.00

M Kiekko, A-kilpailu

Sami Aartolahti, Lahden Ahkera			56.56 / 50.16
Ville Kivioja, Nokian Urheilijat		58.43 / 50.25
Juha Lahdenranta, Porin Yleisurheilu		60.90 / 53.82
Topi Laitila, Teuvan Rivakka			50.94 / 46,04
Veikko Laitinen, Keuruun Kisailijat		52.61 / 46.07 
Oskari Perälampi, Espoon Tapiot			57.75 / 56.53
Olli Takala, Lahden Ahkera			56.55 / 53.39

M Korkeus, A-kilpailu

Ville Eikkula, Tampereen Pyrintö		1.95 / 1.95
Samuli Eriksson, Salon Vilpas			2.20 / 2.11
Daniel Kosonen, Tampereen Pyrintö		2.12 / 2.12
Julius Kuusela, Länsi-Uudenmaan Urheilijat	2.08 / 2.03
Valtteri Mattila, Äänekosken Urheilijat		2.09 / 2.03
Matias Mustonen, Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.11 / 2.05
Valtteri Välimäki, Uudenkaupungin Kenttäkarhut	2.11 / 2.09
Ville Waher, Turun Urheiluliitto		2.04 / - 

N kuula, A-kilpailu

Suvi Arvela, Vehmaan Kiisto			13.41 / 12.96
Kaisu Eskelinen, Maaningan Mahti		14.91 / 14.91
Suvi Helin, Tampereen Pyrintö			15.96 / 15.11
Kaisa Kymäläinen, Oriveden Ponnistus		16.11 / 15.89
Senja Mäkitörmä, Varpaisjärven Vire		16.95 / 15.92
Jessica Meriheinä, Liljendal IK			14.22 / 14.22
Eveliina Rouvali, Kuopion Reipas		16.50 / 16.50
Henna Sallinen, Savonlinnan Riento		14.44 / 13.84