Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.04. klo 13:00 Espoonlahden heittokisat Aikataulu (päivitetty: 09:56 26.04.2019)
Tervetuloa Espoonlahden heittokisoihin tekemään omia ennätyksiä!

Kisapaikalla on mahdollisuus hankkia urheiluvälineitä Urheiluväline- ja jalkinekauppa Sportmixerin monipuolisista valikoimista.

KIEKONHEITTO
Kiekkoryhmä 1  klo 13.00-13.40		
T11	Charlotte Knape	IF Sibbo-Vargarna
T11	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T11	Helmi Paajanen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T13	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot
T13	Tara Hatakka	Vantaan Salamat
T13	Saara Honkanen	Vantaan Salamat
T13	Elli Paananen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
T13	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot
T13	Natalie Saarinen Espoon Tapiot
		
Kiekkoryhmä 2  klo 13.50-14.20		
P11	Nooa Merimaa	Vantaan Salamat
P13	William Forsten	Esbo IF
P13	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot
P13	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto
P13	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot
P13	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura
P13	Emil Fock	IF Femman
P13	Aatu Kangasniemi Nurmijärven Yleisurheilu
P15 	Juho Suominen	Piikkiön Kehitys
 	  	
Kiekkoryhmä 3  klo 14.30-15.00		
T15	Julia Nystrand	Esbo IF
N	Krista Alm	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
N17	Sonja Ferm	Rekolan Raikas
N19	Emilia Anttila	Borgå Akilles
N22	Salla Tanskanen	Asikkalan Raikas
N17	Nellinoora Maunula Helsingfors IFK
N17	Patricia Kellgren Helsingfors IFK
		
Kiekkoryhmä 4  klo 15.10-15.40		
M17	Aaro Viitala	Espoon Tapiot
M17	Ilmari Pehkonen	Rekolan Raikas
M17	Kaius Kaleva	Espoon Tapiot
M17	Jonathan Lindroos Espoon Tapiot
M17	Kalle Palola	Espoon Tapiot
M17	Joona Tuusjärvi	Helsingfors IFK
M17	Miika Lahtonen	Mynämäen Isku
		
Kiekkoryhmä 5  klo 15.50-16.10		
M	Marko Honkaharju Espoon Tapiot
M22	Aleksi Mutanen 	Helsingfors IFK
M55	Petri Korander	Vihdin Urheiluveteraanit
M65	Keijo Aaltonen	Kiimingin Urheilijat

KUULANTYÖNTÖ
Kuularyhmä 1  klo 13.00-13.25			
P9	Elmeri Härkönen	Espoon Tapiot	
P13	William Forsten	Esbo IF	 
P13	Aarni Ikäheimo	Espoon Tapiot	
P13	Aapo Vanhanen	Espoon Tapiot	
P13	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura	
P13	Emil Fock	IF Femman	
P13	Jasper Vilen	Esbo IF	
P13	Aatu Kangasniemi Nurmijärven Yleisurheilu	
 	 	 	
Kuularyhmä 2  klo 13.50-14.20			
T9	Emma Härkönen	Espoon Tapiot	
T11	Charlotte Knape	IF Sibbo-Vargarna	
T11	Veera Joutlahti	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	
T11	Helmi PaaNanen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	
T13 	Elmiina Siikala	Espoon Tapiot	
T13	Tara Hatakka	Vantaan Salamat	
T13	Saara Honkanen	Vantaan Salamat	
T13	Elli Paajanen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	
T13	Aino Ikäheimo	Espoon Tapiot	
T13	Natalie Saarinen Espoon Tapiot	
 	 	 	
Kuularyhmä 3  klo 14.30-15.00			
P15	Juho Suominen	Piikkiön Kehitys	
M17	Aaro Viitala	Espoon Tapiot	
M17	Ilmari Pehkonen	Rekolan Raikas	
M17	Kaius Kaleva	Espoon Tapiot	
M17	Jonathan Lindroos Espoon Tapiot	
M17	Miika Lahtonen	Mynämäen Isku	
 	 	 	
Kuularyhmä 4  klo 15.10-15.30			
N17	Sonja Ferm	Rekolan Raikas	
N22	Andrea Österman	Helsingfors IFK	
N17	Nellinoora Maunula Helsingfors IFK	
N17	Patricia Kellgren Helsingfors IFK	
M55	Juha Kuusinen	Esbo IF	
M65	Eino Lindholm	Kenttäurheilijat-58