Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.07. klo 17:30 Fazer Reilu Cup IV Aikataulu (päivitetty: 22:08 28.07.2019)
FAZER REILU-CUP 4. OSAKILPAILU 30.7.2019

Lahti, Radiomäen kenttä tiistai 30.7.2019 klo 17.30.

Osanoton varmistukset:
-	juoksulajit vähintään 45 min ennen lajin alkua kisatoimistoon
-	kenttälajit suorituspaikoilla vähintään 15 min ennen lajin alkua
-	6-7 sarjat pallonheiton suorituspaikalla klo 17.00 molempien lajien osalta

Jälki-ilmoittautumiset ja kentällä tapahtuva ilmoittautumismaksujen suoritus kisatoimistossa klo 16.30 – 19.00, vähintään 45min ennen lajin alkua. Moukarinheiton jälki-ilmoittautuminen Rakokiven kentällä 15min ennen lajin alkua. 

Ilmoittautumismaksut:
-	8 €/laji (ei maksua Ahkeran urheilijoilta)
-	jälki-ilmoittautuminen 12 €/laji (Ahkeran urheilijoilta 5 €/laji)

Kenttälajien suoritusmäärät:
-	6-7 sarjoissa kolme suoritusta, kierroksittain ensin pojat, sitten tytöt
-	8-13 sarjoissa neljä suoritusta, kierroksittain ensin pojat, sitten tytöt 
-	14+ sarjoissa kuusi kierrosta

Aikataulu on ohjeellinen, sillä sitä laadittaessa eivät lopulliset osanottajamäärät ole selvillä.  Käytännössä aikataulusta voidaan hieman poiketa suuntaan tai toiseen. Mahdolliset muutokset kuulutetaan kilpailujen aikana. 

Hyvät nuoret urheilijat, olkaa aina ajoissa valmiina suorituspaikoilla ja jouduttakaa muutenkin kilpailujen kulkua nopealla toiminnalla.
  
TERVETULOA REILU-CUPIIN!  ILOISTA JA REILUA URHEILUMIELTÄ KAIKILLE!


LAJIT JA KILPAILUAIKATAULU:

16:30	P/T 15 moukari (Rakokiven hiekkakenttä Nastolassa)
	M/N keihäs (Radiomäki, lajijohtaja valitsee heittosuunnan kilpailupäivänä) 
---------------------------------------------------------------------------------
	HUOM klo 16:30 alkavat lajit eivät kuulu Reilucup-kilpailusarjaan.
---------------------------------------------------------------------------------
17:30	P/T 6-7 pallo (nurmikentän korkeushyppypään heittopaikka)
	P/T 8-9 korkeus
	P/T 10 kiekko (hiekkakentän heittopaikka)	
	M/N 17+ kuula
17:40	P/T 12 kiekko (nurmikentän heittopaikka)
	P/T 13 pituus (takasuora, lajijohtaja valitsee hyppysuunnan kilpailupäivänä)
18:00	M  200 m
18:05	N  200 m
18:15	P/T 14-15 kuula 
18:20	M 17 ja M 19 200 m
18:25	N 17 ja N 19 200 m
18:40	P 6  400 m
	P/T 8-9 keihäs (nurmikentän korkeushyppypään heittopaikka)
	P/T 10 korkeus
	P/T 11 kiekko (hiekkakentän heittopaikka)
18:45	T 6  400 m
18:50	P 7  400 m
18:55	T 7  400 m 
	P/T 12 pituus (takasuora, lajijohtaja valitsee hyppysuunnan kilpailupäivänä)
	P/T 13 kiekko (nurmikentän heittopaikka)
19:10	P/T 14-15 ja M/N17+ 3-loikka (etusuora, lajijohtaja valitsee hyppysuunnan kilpailupäivänä)
19:30	P 10  600 m
19:35	P/T 11 korkeus
19:37	T 10  600 m
19:45	P 8-9  600 m
19:52	T 8-9  600 m
20:00	P 12-13  600 m
20:07	T 12  600 m
20:15	T 13  600 m
20:22	P 11  600 m
20:30	T 11  600 m
20:40   T 14-15 ja N17+  800 m D-erä rankingtulosten pohjalta 
20:47	T 14-15 ja N17+  800 m C-erä rankingtulosten pohjalta 
20:55	P 14-15 ja M17+  800 m C-erä rankingtulosten pohjalta
21:02	T 14-15 ja N17+  800 m B-erä rankingtulosten pohjalta 
21:10	P 14-15 ja M17+  800 m B-erä rankingtulosten pohjalta
21:17	T 14-15 ja N17+  800 m A-erä rankingtulosten pohjalta 
21:25	P 14-15 ja M17+  800 m A-erä rankingtulosten pohjalta