Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
02.02. klo 12:00 Hipposhallit Aikataulu (päivitetty: 21:42 31.01.2019)
Aikataulu (päivitetty to 30.1., siirretty N17 kuula klo 14:15 ja T15 kuula klo 15:00)

KISASSA MUKANA LAUANTAINA URHEILU-SHOP ALA-KORPI

Lauantai 2.2.2019
				
JUOKSUT:			                HYPYT:	
12:00	M19/M40 60MAJ(13.72/99,1/9.14)   	13:00	N,N19,N17 SEIVÄS            
12:06	M17 60MAJ(13.72/91,4/9.14)		
12:12	M 60MAJ(13.72/106,7/9.14) 2AE	        12:00	P15,13 KORKEUS
12:24	N 60MAJ(13/83,8/8.50) 2AE	        13:30	P11 KORKEUS
12:36	N19 60MAJ(13/83,8/8.50)  	        15:00	M,M19,M17 KORKEUS
12:42	P15 60MAJ(13/83,8/8.50)    		
12:48	N17 60MAJ(13/76,2/8.50) 3E  	        12:00	T15 3-LOIKKA (I)
13:06	N40,45 60MAJ(12/76,2/8.00)      	13:10	P13,15 3-LOIKKA (I)
13:06	N50,60/M70 60MAJ(12/76,2/68,6/7.00)    	14:15	T13 3-LOIKKA (I)
13:12	T15 60MAJ(12/76,2/8.00/6A) 3E     	15:40	M 3-LOIKKA (I)
13:30	T13 60 MAJ(11.50/76,2/7,50/6A) 2E     	16:30	M19,17 3-LOIKKA (I)
13:42	P13 60MAJ(11.50/76,2/7,50/6A) 2E   		
13:54	M 60MAJ(13.72/106,7/9.14) LK     	12:00	T/P11 3-LOIKKA (II) 
14:00	N 60MAJ (13/8.50/83,8) LK       	13:15	N19 PITUUS (II) 
                        	                14:15	N PITUUS (II)
Maalipään vaihto- kaarteen nosto	        15:40	N17 PITUUS (II)
			
14:10	N 3000M                  	        TP15 ja nuoremmat neljä kierrosta
14:24	M 3000M	                                I  =  katsomon vieressä II=radan vieressä
14:38	M 200M (9E) /3juoksijaa/erä		
15:14	M30+ 200M (2E) /4juoksijaa/erä	        HEITOT:	
15:20	N30+ 200M (2E) /4juoksijaa/erä		
15:27	N 200M (12E) /3juoksijaa/erä	        12:00	T13 KUULA P1
                      	                        13:00	T11 KUULA P1
16:20	N17,19 300M (2E)	                14:15	N17 KUULA P2
16:28	M17,19 300M (1E)	                15:00	T15 KUULA P2
16:34	N/N19/N17 800M (4E)		        16:20	N,N19 KUULA P2
16:54	M/M19/M17 800M (3E)        	        
17:09	M30+ 800M	                        T11,13 neljä kierrosta  	
17:14	N30+ 800M                  	 	P1=lähempänä katsomoa, P2=kauempana katsomoa				
				
 HUOM ! Huom ! HUOM !				
				
- Osanoton varmistus 60 min ennen lajin alkua MN30+/MN17-MN19-MN 60mA-800 metrillä.			
- Mitalit sarjojen kolmelle parhaalle. MN30+ sarjoissa mitalit jaetaan WMA-ikäpisteiden perusteella.
- Palkintojenjaot suoritetaan mahdollisimman nopeasti. Kuuntele kuulutuksia

- HUOM! Jos kilpailet myös sunnuntaina, käytössä on sama numerolappu.



Aikataulu (päivitetty to 31.1. siirretty N19 3-loikka alkamaan klo 15)

Sunnuntai 3.2.2019

JUOKSUT:		                HYPYT:	
12:00	M 60M ae (3E) 	                12:30	M,M19,M17 SEIVÄS
12:12	N 60M ae (4E)                   14:00   N SEIVÄS (kutsukisa)
12:28	M19 60M ae
12:32	N17 60M ae (3E)		        12:00	T11 KORKEUS P2
12:44	M17 60M ae (2E)	                14:15	T15 KORKEUS P2
12:53	N19 60M lk	                
12:58	M19 60M lk	                12:00	T13 KORKEUS P1
13:03	M 60M lk (B+A) 	                14:45	N,N19,N17 KORKEUS P1 
13:13	N 60M lk (B+A)  		P1=lähempänä katsomoa, P2=kauempana katsomoa
13:23	N17 60M lk		   
13:28	M17 60M lk		        12:00	N17 3-LOIKKA (I)
13:32	M30+ 60M (2E)            	15:00	N19 3-LOIKKA (I)
13:40	N30+ 60M (2E)	                15:00	N 3-LOIKKA (I) 
13:48	T15 60M	(4E)                        
14:04	P15 60M 		        13:30	M17 PITUUS (II) 
14:08	T13 60M (3E) 	                14:45	M PITUUS (II)
14:20	P13 60M (2E)	                15:50	M19 PITUUS (II) 
14:28	T11 60M (2E)	                
14:36	P11 60M (2E) 		        I  =  katsomon vieressä II=radan vieressä
14:44	T9 40M  		         
14:48	P9 40M (2E)                     HEITOT:
	                                14:00	P11 KUULA P1
Maalipään vaihto/kaarteen nosto	        15:00	P13,15 KUULA P2
                                 	16:00	M,M19,M17 KUULA P2		
15:00	T13 1000M		        * Kaikilla kuusi työntökierrosta 
15:07	T11 1000M		        P1=lähempänä katsomoa, P2=kauempana katsomoa
15:14	P/T9 1000M
15:21	PT15 1000M		        	         
15:28	P11,13 1000M		
15:35	M30+ 400M (2E)		
15:43	N30+ 400M (2E)		
15:51	M 400M (3E)		
16:03	N 400M (3E)		
16:18	N/N19/N17 1500M (2E) 		
16:34	M/M19/M17 1500M 		
16:42	M/N30+ 3000M	
	
 HUOM ! Huom ! HUOM !	
		
- Osanoton varmistus 60 min ennen lajin alkua kaikilla juoksumatkoilla MN30+/MN17-MN19-MN 60m-1500m!			
- Mitalit sarjojen kolmelle parhaalle. MN30+ sarjoissa mitalit jaetaan WMA-ikäpisteiden perusteella.
- Palkintojenjaot suoritetaan mahdollisimman nopeasti. Kuuntele kuulutuksia
			
* Palauta numero kilpailukansliaan kisan jälkeen!