Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
19.01. klo 09:00 200 metrin halliksat Aikataulu (päivitetty: 03:28 19.01.2019)
Kilpailut alkavat klo 09:10. Mukaan on ilmoittautunut yli 300 juoksijaa.

Juoksutilastot 60-400 m matkoilta käytiin läpi yön aikana ja eräjaot tehtiin niiden perusteella. 

Varmistus 45 min ennen omaa erää. Ratoja tiivistetään jos on poissaoloja.

Jos tiedät ettet pääse paikalle, ilmoita peruutus mahdollisimman aikaisin tekstarilla tai whatsappilla Tindelle puh 040-5391887.

Miesten ja naisten eriä juoksutetaan vuoron perään. Lähes kaikkien erien lähtöväli on 3 min, joka juoksijoiden pitää ottaa huomioon lähtötelineiden asetuksessa ja juoksuun valmistautuessa.


Alustava aikataulu (TARKISTA oman eräsi aikataulu vielä varhain lauantaina):

Klo 09:10 #1 / Naiset 1. erä: I.Uittamo, Päivänen, E.Jaatinen, M.Holopainen, Raitio 
Klo 09:14 #2 / Naiset 2. erä: Kankare, K.Kurikka, Nevalainen, Aalto, Vartiainen
Klo 09:18 #3 / Miehet 1. erä: Makkonen, E.Sulander, E.Hänninen, Häikiö, Je.Holopainen 
Klo 09:21 #4 / Naiset 3. erä: Frösen, Kaitala, R.Sulander, Koivukoski, Arvas 
Klo 09:24 #5 / Miehet 2. erä: R.Asikainen, Kokko, E.Lastikka, Jo.Holopainen, E.Kurikka 
Klo 09:27 #6 / Naiset 4. erä: Giovanzana, E.Hänninen, Luht, L.Lee, Myllyniemi 

Klo 09:30 #7 / Naiset 5. erä: Krause, El.Kariluoma, M.Henttonen, Illaru 
Klo 09:33 #8 / Miehet 3. erä: Holmberg, S.Adun, Salovaara, Salmi, P.Kirjavainen
Klo 09:36 #9 / Naiset 6. erä: Vilmi, Njie, H.Nieminen, Pennanen, O.Aaltonen
Klo 09:40 #10 / Miehet 4. erä: Hirsto, D.Lee, Uittamo, Karasmaa
Klo 09:43 #11 / Naiset 7. erä: Mikkola, Ushakov, Aarnio, Oila, Pihjala 
Klo 09:46 #12 / Naiset 8. erä: Taskinen, Heino, L.Amini, Lampio, Liski
Klo 09:49 #13 / Miehet 5. erä: E.Sundholm, L.Lastikka, N.Kirjavainen, A.Adun 
Klo 09:52 #14 / Naiset 9. erä: Pyykkönen, Ruska, Olives, Hyrri, T.Henttonen
Klo 09:55 #15 / Miehet 6. erä: Tenitz, Reinikainen, Hottinen, Willberg, J.Koskinen
Klo 09:58 #16 / Naiset 10. erä: E.Lehtonen, S.Lehtonen, Korvenpää, Palmen, Jalas

Klo 10:01 #17 / Miehet 7. erä: J.Sundholm, Hieta, Veselinovic, Både, Jauhiainen
Klo 10:04 #18 / Naiset 11. erä: Flink, Shilov, Hekkala, Niininen
Klo 10:07 #19 / Miehet 8. erä: Kammarmäki, Pasanen, Jacobsson, R.Kokkonen, Raatikainen
Klo 10:10 #20 / Naiset 12. erä: K.Koskiniemi, Y.Amini, Kumpuoja, N.Korelin, Turakainen 
Klo 10:13 #21 / Miehet 9. erä: Mäkelä, Järvelin, Ee.Sormunen, L.Kylmäpuro, Pantzar
Klo 10:16 #22 / Naiset 13. erä: Kumpulainen, Tirkkonen, Lautala, Laitila, Oinonen 
Klo 10:19 #23 / Miehet 10. erä: Siranko, Siltala, Tammi, T.Aaltonen
Klo 10:22 #24 / Naiset 14. erä: Paloranta, Eisanen, R.Koskela, M.Valtonen, Oikarinen
Klo 10:25 #25 / Naiset 15. erä: Päiväniemi, Ify, Telen, Ehrnsten, Auvinen 
Klo 10:28 #26 / Miehet 11. erä: Ei.Sormunen, J.Hirsto, Lehtimäki, P.Koskiniemi, Antti Koskinen

Klo 10:31 #27 / Naiset 16. erä: Seppälä, S.Mäenpää, Tiilikainen, K.Salmi, Kivinen
Klo 10:34 #28 / Miehet 12. erä: Salminen, Serenius, Nikkola, Matikainen, Westerlund
Klo 10:37 #29 / Naiset 17. erä: Nygård-J, Lahti, Ashour, Tarvo, Saarela
Klo 10:40 #30 / Miehet 13. erä: Back, Sipilä, V.Kylmäpuro, Catania, L.Pihlavisto
Klo 10:43 #31 / Naiset 18. erä: Antila, Joenpolvi, Virrantuomi, Vaattovaara, I.Aaltonen 
Klo 10:46 #32 / Naiset 19. erä: Suhonen, M.Korelin, Koskimäki, Hollo, Doktar
Klo 10:49 #33 / Miehet 14. erä: Krause, Ryhänen, Lysmä, Lemetti, Tiilikainen 
Klo 10:52 #34 / Naiset 20. erä: Pälve, Sokolnicki, L.Koskela, Em.Kariluoma, V.Nieminen
Klo 10:55 #35 / Miehet 15. erä: Nissilä, Friberg, Kalske, Raunio, Niinikoski
Klo 10:58 #36 / Naiset 21. erä: Chandras, Viljanen, K.Korhonen, Veijalainen, Vähäkangas

Klo 11:01 #37 / Miehet 16. erä: Väyrynen, Björk, Hakala, Vorselman  K.Aaltonen
Klo 11:04 #38 / Naiset 22. erä: Paavola, Markkanen, Ahlfors, K.Valtonen, Kolu
Klo 11:07 #39 / Naiset 23. erä: Halmetoja, Äikää, M.Hänninen, Metsälä, Kajander
Klo 11:10 #40 / Miehet 17. erä: Korhonen, Sperryn, Katainen, Koponen 
Klo 11:13 #41 / Naiset 24. erä: Siurala, Piekkari, Rontu, Saukkonen, Kalymialaris
Klo 11:16 #42 / Miehet 18. erä: Jatsko, Laine, B.Lee, Salah
Klo 11:19 #43 / Naiset 25. erä: Berman, Siltanen, Peter, Rönkkö 
Klo 11:22 #44 / Miehet 19. erä: Lintula, Moalin, Bärlund, El Mrabt
Klo 11:25 #45 / Naiset 26. erä: Närhinen, Kyyrö, Voutilainen, Talsta 
Klo 11:28 #46 / Naiset 27. erä: Gashi, Siirtola, Siikala, V.Lehtonen

Klo 11:31 #47 / Miehet 20. erä: Enqvist, Kailo, Nurmela, T.Laakso 
Klo 11:34 #48 / Naiset 28. erä: Vasiljev, F.Jauhiainen, Vaha, Fogelholm 
Klo 11:37 #49 / Miehet 21. erä: Laakkonen, M.Laakso, Yli-Kivistö, Keane  
Klo 11:40 #50 / Naiset 29. erä: Nyström, A.Jauhiainen, I.Holopainen, Bützow
Klo 11:43 #51 / Miehet 22. erä: Anton Koskinen, Siltanen, Porkka, C.Hänninen
Klo 11:46 #52 / Naiset 30. erä: Rönkä, Konttinen, Torppa, Perttula
Klo 11:49 #53 / Naiset 31. erä: Ketolainen, Berden, Kaijanniemi, Laxen 
Klo 11:52 #54 / Miehet 23. erä: Limnell, Illman, Ta
Klo 11:55 #55 / Naiset 32. erä: Tran, V.Valtonen, Seppänen, Salomaa 
Klo 11:58 #56 / Miehet 24. erä: Elfving, D.Aaltonen, Telov

Klo 12:01 #57 / Naiset 33. erä: AS.Mäkelä, Falck, Hankimaa, Haikonen
Klo 12:04 #58 / Naiset 34. erä: Roos, Liukkonen, Ihantola, Takkula 
Klo 12:07 #59 / Miehet 25. erä: S.Laakso, Aleksandrov, Mustaf 
Klo 12:10 #60 / Naiset 35. erä: Tuomala, S.Jaatinen, Westling, Parikka
Klo 12:13 #61 / Miehet 26. erä: Spartiotis, Jrad, Losoi
Klo 12:16 #62 / Naiset 36. erä: Pursiainen, Hakala, Ojaniittu, Sätilä 
Klo 12:19 #63 / Miehet 27. erä: Antti Kokkonen, Klingstedt, Stendahl 
Klo 12:22 #64 / Naiset 37. erä: Pöyry, Laisi, Heikkonen, Mickos
Klo 12:26 #65 / Miehet 28. erä: Changala, Kuusinen, Ekoebve 

Klo 12:30 #66 / Naiset 38. erä: Eronen, Hujanen, Hannola, Jääskeläinen
Klo 12:34 #67 / Miehet 29. erä: Granqvist, Hyvärinen, Wedenberg
Klo 12:38 #68 / Naiset 39. erä: Isometsä, Pudas, Kruuti, A.Mäenpää
Klo 12:42 #69 / Miehet 30. erä: Tuononen, Linkoaho, Huuskola
Klo 12:46 #70 / Naiset 40. erä: Strömberg, Latvala, Baas, Thureson
Klo 12:56 #71 / Miehet 31. erä: Mäkinen, E.Aalto, Saarinen

DNS: Emil Alhopuro, Ohto Heiskanen, Veli-Matti Mannila, Rasmus Martin, Anton Tallbacka; Tuulia , Sara Parviainen


Lisälaji: Naisten seiväshyppy klo 11:30
Minna Nikkanen  PB 461 / SB 395
Saga Andersson  PB 442 / SB 430
Aino Siitonen   PB 430 / SB -
Anna Gordon GBR PB 400 / SB 385
Silja Andersson PB 380 / SB 380
Kiia Jullenmaa  PB 376 / SB 365