Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
03.06. klo 14:00 400 m juoksupäivä Aikataulu (päivitetty: 11:46 03.06.2018)
Kilpailut alkavat klo 14:00. Varmistus mielellään 45 min ennen omaa erää. Eräjaot tehdään etukäteen joten ei tarvitse pelätä jos hieman myöhästyy varmistuksesta.

200 m hallikisan tavoin miesten ja naisten eriä juoksutetaan vuoron perään.
150 m ja 300 m juoksujen väliin on yritetty saada 45-60 min palautus juoksijoille.

Alustavat aikataulut (saattavat muuttua hieman peruutusten mukaan):


150 METRIÄ 

1 Klo 14:00 Naiset 1. erä: Koskela, Lounela, Jalas, Berg (radat 4-7) 
2 Klo 14:04 Miehet 1. erä: Tenitz, Lehtonen (4-5)
3 Klo 14:08 Naiset 2. erä: Djerf, Ainasoja, Gashi, Samberg, Kokkonen (4-8)
4 Klo 14:12 Miehet 2. erä: Junno, Heinonen, Nyman, Petäjäsaari, Koskinen (4-8)
5 Klo 14:16 Naiset 3. erä: Roos, Hanski, Heinonen, Rekonen, Jääskeläinen, Falck (3-8)
6 Klo 14:20 Miehet 3. erä: Hyytiäinen, Posti, Alenius, Klingstedt, Haikonen (4-8)
7 Klo 14:24 Naiset 4. erä: Nousiainen, Siltala, Jallow, Hannola, Nygård, Andberg (3-8) 
8 Klo 14:28 Miehet 4. erä: Paananen, Aalto, Saarinen, Ryyppö (5-8)

DNS: Back, Wedenberg


300 METRIÄ (noin 45 min palautus 150 metristä)

1 Klo 15:00 Miehet 1. erä: Koskinen, Komi, Sipilä, Tenitz (radat 3-6)
2 Klo 15:04 Naiset 1. erä: Koskela, Kokkonen, Djerf, Toivonen, Räty, Korkman (3-8)
3 Klo 15:08 Miehet 2. erä: Välimäki, Posti, Haikonen, Mustaf, Koivisto, Petäjäsaari (3-8)
4 Klo 15:12 Naiset 2. erä: Falck, Roos, Heinonen, Nygård, Jääskeläinen (4-8)
5 Klo 15:16 Miehet 3. erä: Vänttinen, Ryyppö, Back, Teijula, Aalto, Klingstedt (3-8) 

DNS: Andberg, Chokairy


400 METRIÄ

1 Klo 15:30 Miehet 1. erä: T.Aro, Aitolehti, E.Sundholm, U.Aro, Uittamo, D.Lee
2 Klo 15:34 Miehet 2. erä: Wesanko, J.Sundholm, Häyrynen, A.Hannikainen, Lehtonen, P.Koskiniemi 
3 Klo 15:38 Naiset 1. erä: M.Aro, Nevalainen, Perttula, M.Henttonen, Pennanen, Räisänen 
4 Klo 15:42 Miehet 3. erä: Takalo, Eero Sormunen, Vuorela, Eino Sormunen, L.Kylmäpuro, Imoro
5 Klo 15:46 Naiset 2. erä: Edelman, Koskiniemi, N.Korelin, T.Henttonen, Oila, Blomfelt, Hirvonen
5 Klo 15:50 Miehet 4. erä: Kaksonen, Mäkelä, Vanhanen, Vorselman, Niinikoski, V.Kylmäpuro 
6 Klo 15:54 Naiset 3. erä: Amini, Velasques, Repponen, Korvenpää, M.Korelin, Saarikoski
7 Klo 15:58 Miehet 5. erä: Jatsko, Luonela, B.Lee, Vuorikoski, Raunio, T.Laakso
8 Klo 16:02 Naiset 4. erä: Siltanen, Peter, Hale, A.Rajaniemi, Raunio, Pasanen, Räty, Jokinen
9 Klo 16:06 Miehet 6. erä: S.Laakso, A.Rajaniemi, Quednau, Sarasmaa, Kangasvieri, Syväranta
10 Klo 16:10 Naiset 5. erä: Takkula, Tulkki, Kilpi, S.Rajaniemi, Outinen, Jahkola, Salomaa
11 Klo 16:14 Miehet 7. erä: Tuominen, Alenius, Mäkinen, Keronen, Raitala, Stendahl 

DNS: Multanen, Salovaara, Särömaa; Andberg, Chokairy


600 METRIÄ

1 Klo 16:30 Miehet 1. erä: Heinonen, Lavikainen, Lehikoinen, Schröder
2 Klo 16:35 Naiset 1. erä: Andberg, Gauriloff, Hannikainen, Syrjälä, Latvala, Harala, Hanski, Rajaniemi, Lahtinen, Perälä, Julin, Kuivisto

DNS: Chokairy

Jälki-ilmoittautuneet sijoitetaan tilastoaikojen mukaisesti sopivaan erään tyhjälle radalle tai peruutuspaikalle. 

Peruutukset tekstarina tai whatsappina Tindelle numeroon 040-5391887.