Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.07. klo 17:00 Team Sportia Junior Games Aikataulu (päivitetty: 10:12 10.07.2018)
Team Sportia Junior Games 12.7.2018 TIDSCHEMA - AIKATAULU

17.00	P15	spjut / keihäs
        F/T13	diskus / kiekko (sandplan/hiekkakenttä)
	P13	diskus / kiekko (sandplan/hiekkakenttä)
        F/T15	80 m h / aj
	P11	höjd / korkeus
	F/T11	höjd / korkeus
	P9	kula / kuula 
	F/T9	kula / kuula
17.20	F/T13	60 m h / aj
17.25	F/T15	längd / pituus 
	P15	längd / pituus
	P13	60 m h / aj
17.40	F/T9	40 m
17.50	P15	kula / kuula 
	F/T15	kula / kuula 
        P9	40 m
18.05	F11	diskus / kiekko (sandplan/hiekkakenttä)
	P11	diskus / kiekko (sandplan/hiekkakenttä)
	F/T13	60 m
18.10	P13	60m
18.15	P15	höjd / korkeus
	F/T15	höjd / korkeus
18.20	F/T13	längd / pituus 
	F/T11	60 m
18.30	P11	60m
18.40	P9	spjut / keihäs
	F/T9	spjut / keihäs
19.00	F/T11	kula / kuula 
	P11	kula / kuula
	P15	100 m
19.05	F15	100m
19.10	P13	höjd / korkeus
	P9	längd / pituus  (plats/paikka 2)
	F/T9	längd / pituus 
19.30	P15	diskus / kiekko (sandplan/hiekkakenttä)
	P13	spjut / keihäs
	F/T13	spjut / keihäs
	F/T15	spjut / keihäs
19.50	F/T9	1000m
20.00	P9	1000m
	F/T11	längd / pituus               
	P11	längd / pituus (plats/paikka 2)
20.05	P13	kula / kuula 
	F/T13	kula / kuula 
20.30	F/T11	1000 m
20.35	P11	1000m
20.45	F/T13	800m
	F/T15	800m	
20.50	P13	800m
	P15	800m


OBSERVERA:

-alla idrottare använder tävlingsnummer. Idrottaren har samma nummer i samtliga grenar som han/hon deltar i.
-bekräftelse av deltagande sker på anslagstavlan 45 min innan respektive grens början
-i F/P9-11 har alla deltagare fyra utföranden i längd och kast
-längd 2 hoppas mot 100m starten (P9 och P11)
-höjningarna i höjd:

	F/P15  -5 cm-115-120-125-130-135-140-144-148-152-156-159-162 + 3 cm
	P13      -5 cm-110-115-120-124-128-132-135-138 +3 cm
	F/P 11  -5 cm-90-95-100-105-110-115-119-123-126-129 + 3cm

-pris delas till de tre bästa i varje gren

HUOMIOITAVAA:

-kaikki urheilijat käyttävät kilpailunumeroa. Urheilijalla on sama numero kaikissa lajissa johon hän osallistuu.
-osanoton varmistus tehdään ilmoitustaululle 45 min ennen kunkin lajin alkua
-sarjoissa T/P9-11 kaikilla osanottajilla on neljä suoritusta pituudessa ja heitoissa
-pituus 2 hypätään kohti 100m lähtöpaikka (P9 ja P11)
-korkeuden korotukset:

	T/P15   -5 cm-115-120-125-130-135-140-144-148-152-156-159-162 + 3 cm
	P13       -5 cm-110-115-120-124-128-132-135-138 +3 cm
	T/P11    -5 cm-90-95-100-105-110-115-119-123-126-129 + 3 cm

-palkinnot jaetaan kunkin lajin kolmelle parhaalle


Tidschema grenvis / aikataulu lajeitain
Längd 1/Pituus 1	Längd 2/Pituus 2 		
17.25	F/T15, P15	19.10	P9
18.20	F/T13		20.00	P11
19.10	F/T9		
20.00	F/T11		

Höjd/Korkeus 		Kula/Kuula			
17.00	F/T11, P11	17.00	F/T9, P9		
18.15	F/T15, P15	17.50	F/T15, P15		
19.10	P13		19.00	F/T11, P11		
20.05	F/T13, P13	

Diskus/Kiekko           Spjut/Keihäs
17.00	F/T13, P13	17.00	P15
18.05	F/T11, P11	18.40	F/T9, P9
19.30	P15		19.30	F/T13, P13, F/T15

Löpningar/Juoksut
17.00	80m häck/aj F/T15
17.20	60m häck/aj F/T13
17.25	60m häck/aj P13
17.40	40m F9
17.50	40m P9
18.05	60m F/T13
18.10	60m P13
18.20	60m F/T11
18.30	60m P11
19.00	100m P15
19.05	100m F/T15
19.50	1000m F9
20.00	1000m P9
20.30	1000m F/T11
20.35	1000m P11
20.45	800m F/T13, F/T15
20.50	800m P13, P15




Tidschema klassvis / aikataulu sarjoittain
F/T15			P15
17.00	80m häck / aj	17.00	Spjut / keihäs
17.25	Längd / pituus	17.25	Längd / pituus
17.50	Kula / kuula	17.50	Kula / kuula
18.15	Höjd / korkeus	18.15	Höjd / korkeus
19.05	100m		19.00	100m
19.30	Spjut / keihäs	19.30	Diskus / kiekko
20.45	800m		20.50	800m

F/T13			P13
17.00	Diskus/ kiekko	17.00	Diskus / kiekko
17.20	60m häck / aj	17.25	60m häck / aj
18.05	60m		18.10	60m
18.20	Längd / pituus	19.10	Höjd / korkeus
19.30	Spjut / keihäs	19.30	Spjut / keihäs
20.05	Kula / kuula	20.05	Kula / kuula
20.45	800m		20.50	800m


F/T11			P11
17.00	Höjd / korkeus	17.00	Höjd / korkeus
18.05	Diskus / kiekko	18.05	Diskus / kiekko
18.20	60m		18.30	60m
19.00	Kula / kuula	19.00	Kula / kuula
20.00	Längd / pituus	20.00	Längd 2 / pituus 2
20.30	1000m		20.35	1000m


F/9			P9
17.00	Kula / kuula	17.00	Kula / kuula
17.40	40m		17.50	40m
18.40	Spjut / keihäs	18.40	Spjut / keihäs
19.10	Längd / pituus	19.10	Längd 2 / pituus 2
19.50	1000m		20.00	1000m