Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
10.08. klo 13:00 SM-kilpailut P/T14,15 Aikataulu (päivitetty: 11:00 11.08.2018)
    AIKATAULU  14-15V SM-KISAT  10-12.8 2018  Päivitetty 11.8. klo:6:00	

 T14/15 pituus ja 3-loikka  jaettu eriin,2 ja 1, erät hyppäävät 3 kierrosta
 1 erän jatkoksi 8 parasta hyppäävät loput 3 kierrosta.
 HUOM: molempien erien kilpailijat,osanoton varmistus 2erien aikataulun 
 mukaan.

 Eräjaot näkyy aikataulun lopussa			


PERJANTAI 10.8	               Osanoton	        CALL IN      CALL OUT  
			      varmistaminen
13:00   P 15   moukari   	11:30		12:00		12:15

13:00  T 14    seiväs		11:30		11:45		12:00

14:00  T15    3000m kävely	12:30		13:30		13:40

14:25   Ensinmäisen päivän avaus

14:40  P14/15  3000m kävely13:10 		14:10		14:20

15:10   T14    3000m kävely	13:40		14:40		14:50

15:10   P 14   moukari	        13:40		14:10		14:25

16:30  T 14    1500m esteet	15:00		16:00		16:10

16:50  P 15    1500m esteet	15:20		16:20		16:30	

17:00  T 14    keihäs		15:30		16:05		16:20

17:10  P 14    1500m esteet	15:40		16:40		16:50

17:10  T 15    seiväs		15:40		15:30		15:45

17:30  T 15    1500m esteet	16:00		17:00		17:10	

18:30  T 14    300m aj lk 3er	17:00		18:00		18:10

18:50  T 15    300m aj lk 2er	17:20  		18:20		18:30

19:00  T 15    keihäs		17:30		18:05		18:20

19:10  P 14    300m aj lk 2er   17:40		18:40		18:50

19:30  P 15    300m aj lk 4er   18:00		19:00		19:10



LAUANTAI 11.8	              Osanoton         CALL IN	     CALL OUT
			  varmistaminen
9:30 P 14   pituus		8:00		8:30		8:45			

9:30 T 14    80m aj ae	3er     8:00		9:00		9:10

9:30 T 14    moukari		8:00		8:25		8:40

9:45  T 15   80m aj ae  3er	8:15		9:15		9:25

9:55  T 14   pituus ryhmä 2	8:25		9:05		9:20

10:00 P 14   kuula		8:30		9:00		9:15			

10:15 P 15  100m aj  ae 3er	8:45		9:45		9:55

10:15 P 15   korkeus		8:45		9:20		9:35

10:25 P 14  100m aj ae  2er	8:55		9:55		10:05

11:00 T 15  100m  ae  4er	9:30		10:30		10:40

11:20 P 14  100m  ae  2e	9:50		10:50		11:00

11:30 P 15   kuula		10:00		10:45		11:00

11:30 T14  pituus  ryhmä 1       8:25	        10:40		10:55 

11:35 P  15  100m  ae 3er	10:05		11:05		11:15

12:00 T 14   100m ae  3er	10:30		11:30		11:40

12:50 T 15   moukari		11:20		11:25		11:40
  
12:50  T15   100m ve	 			12:20		12:30

12:55  P 15   pituus		11:25		11:45		12:00

13:00  Toisen kilpailupävän avaus
 
13:30 T14   kuula		12:00		12:25		12:40

13:40  P 15   100m aj lk			13:10		13:20	

13:50 P 14   100m aj lk	       		        13:20		13:30	

14:00 P14    korkeus		12:30		13:05		13:20	

14:10 T 15   80m aj  lk	        		13:40		13:50

14:20 T 14   80m aj  lk	        		13:50		14:00

14:40 P 15   100m lk    			14:10		14:20

14:50 P 14   100m lk				14:20		14:30

15:00 T 15   100m lk				14:30		14:40

15:10 T 14   100m lk				14:40		14:50

15:30 T 15   pituus ryhmä 2	14:00		14:40		14:55

15:55 P 15   keihäs		14:25		15:05		15:20

16:25 P 15    800m 3er  	14:55		15:55		16:05		

16:55 P 14    800m		15:25		16:25		16:35

17:00 T 15   pituus ryhmä 1     14:00	        16:10		16:25

17:25 P 14   keihäs		15:55		16:25		16:40	

17:25 T 15   kuula		15:55		16:20		16:35

17:25 T 15   800m  3er		15:55		16:55		17:05

17:50 T 14   800m  3er		16:20		17:20		17:30



                                               CALL IN         CALL OUT
SUNNUNTAI 12.8                 Osanoton
			     varmistaminen
9:00  T 14    kiekko		 7:30		7:45		8:00				

9:30  T 15   3-loikka ryhmä 2    8:00		8:35		8:50

10:00 P 15    seiväs		 8:30		8:50		9:05

10:00 T 14   korkeus		 8:30		8:55		9:10
	       (2 paikkaa)
10:35 P 15    300m ae 4er	 9:05		10:05		10:15		

11:00 P 14    300m ae 4er 	 9:30		10:30		10:40

11:00 T 15 3-loikka ryhmä 1      8:00	        10:10		10:25

11:25 T 15    300m ae  3er     	9:55	 	10:55		11:05

11:30 P 14    kiekko		10:00		10:35		10:50

11:40 P 14    3-loikka		10:10		10:40		10:55

11:50 T 14    300m ae 4er	10:20		11:20		11:30	

12:00  Kolmannen päivän avaus

13:00 P 15    2000m		11:30		12:30		12:40	

13:30 T 14 3-loikka  ryhmä 2	12:00		12:40		12:55	

13:30 P 15     kiekko		12:00		12:35		12:50

13:35 P 14     2000m		12:05		13:05		13:15

13:45 P 14     seiväs		12:15		12:30		12:45

14:15 T 15    2000m 2er 	12:45		13:45		13:55

14:15  T 15    korkeus		12:45 		13:10		13:25

14:50 P 15    3-loikka		13:20		13:35		13:50

14:55 T 14     2000m		13:25		14:25		14:35

15:10 T 14 3-loikka ryhmä 1     12:00	        14:20           14:35

15:50 P 15     300m lk				15:20		15:30

15:50 T 15     kiekko		14:20		14:35		14:50

16:05 P 14     300m lk				15:35		15:45

16:20 T 15     300m lk	        		15:50		16:00

16:35 T 14     300m lk	        		16:05		16:15


T15 Pituus
er1
 707 Saga Vanninen                       Tampereen Pyrintö                         5,72            5,72
 571 Ilona Ruohola                       Turun Urheiluliitto                       5,39            5,39
 411 Aada Mikkilä                        Seinäjoen Seudun Urheilijat               5,32            5,32
 570 Pinja Ruoho                         Lahden Ahkera                             5,31            5,31
 489 Veera Paasovaara                    Oulun Pyrintö                             5,27            5,27
 198 Piia Kalliomäki                     Äänekosken Urheilijat                     5,26            5,26
 110 Siiri Hihnala                       Oulun Pyrintö                             5,17            5,17
 625 Janna Siegfrids                     Vasa IS                                   5,15            5,23
 416 Tessa Moisio                        Kaipolan Vire                             5,14            5,14
 541 Anna Pyykkö                         Oriveden Ponnistus                        5,14            5,14
 765 Sofia Ylinen                        Seinäjoen Seudun Urheilijat               5,14            5,26
 187 Maria Jääskä                        Kaustisen Pohjan-Veikot                   5,13            5,13
  41 Meeri Elomaa                        Seinäjoen Seudun Urheilijat               5,12            5,12
 655 Saana Takala                        Seinäjoen Seudun Urheilijat               5,11            5,11
 233 Oona Kiljala                        Ylivieskan Kuula                          5,10            5,17
 104 Noora Hietala                       Hyvinkään seudun Urheilijat               5,08            5,18
 340 Eveliina Lehtola                    Oulun Pyrintö                             5,08            5,08
 520 Saana Peura                         Tervolan Terävä                           5,05            5,05
  53 Lova Forsman                        IF Drott                                  5,02            5,08

erä2
 217 Vera Karttunen                      Porin Yleisurheilu                        5,00            5,00
 697 Milla Uitti                         Imatran Urheilijat                        4,96            4,96
 653 Emma Tainio                         Paimion Urheilijat                        4,95            5,12
 507 Salla Pekkala                       Oulun Pyrintö                             4,82            4,82
 621 Nina Seppälä                        Porin Yleisurheilu                        4,81            4,81
 736 Emilia Voutilainen                  Helsingin Kisa-Veikot                     4,80            4,98
 446 Johanna Nieminen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat               4,78            4,78
  38 Amina El Mrabt                      Espoon Tapiot                             4,68            4,68
 616 Riikka Savolainen                   Jyväskylän Kenttäurheilijat               4,65            4,91
  12 Iiris Alakärppä                     Lahden Ahkera                             4,59            4,59
 726 Aleksandra Viljanen                 Helsingin Kisa-Veikot                     4,54            4,76
 210 Liinu Karjala                       Porin Yleisurheilu                        4,51            4,52
 706 Kerttu Valtonen                     Espoon Tapiot                             4,42            4,42
 537 Fiinu Puustinen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat               4,42            4,42
  29 Ellen Brusila                       Turun Urheiluliitto                       4,36            4,36
 362 Alina Loikas                        Turun Urheiluliitto                       4,31            4,31
 398 Olivia Marttila                     Vantaan Salamat                           4,29            4,62
  83 Millamaria Haveri                   Vantaan Salamat                           4,13            4,29

T15 Kolmiloikka
erä1
 655 Saana Takala                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              11,28           11,28
 571 Ilona Ruohola                       Turun Urheiluliitto                      11,15           11,15
 266 Aino Koskela                        Riihimäen Kisko                          11,05           11,05
  41 Meeri Elomaa                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              11,05           11,20
 411 Aada Mikkilä                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              10,91           10,91
 520 Saana Peura                         Tervolan Terävä                          10,83           10,83
 765 Sofia Ylinen                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              10,69           10,88
  75 Heljä Halonen                       Mikkelin Kilpa-Veikot                    10,68           10,68
 616 Riikka Savolainen                   Jyväskylän Kenttäurheilijat              10,63           11,01
 198 Piia Kalliomäki                     Äänekosken Urheilijat                    10,61           10,61
 153 Maryana Ishanova                    Hämeenlinnan Tarmo                       10,60           10,60
 100 Nenna Helppolainen                  Pielaveden Sampo                         10,55           10,55
 272 Aino Koskimäki                      Keravan Urheilijat                       10,54           10,54
 419 Ella-Maria Multala                  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             10,48           10,48
 217 Vera Karttunen                      Porin Yleisurheilu                       10,37           10,37
 697 Milla Uitti                         Imatran Urheilijat                       10,36           10,36
 120 Alisa Hollmen                       Tapanilan Erä                            10,35           10,35
erä2
 380 Oona Majoinen                       Joensuun Kataja                          10,29           10,69
 736 Emilia Voutilainen                  Helsingin Kisa-Veikot                    10,27           10,27
 149 Eevi Immonen                        Mikkelin Kilpa-Veikot                    10,26           10,26
 164 Sandra Johansson                    Borgå Akilles                            10,21           10,30
 507 Salla Pekkala                       Oulun Pyrintö                            10,14           10,14
 621 Nina Seppälä                        Porin Yleisurheilu                       10,06           10,06
  91 Varpu-Sofia Heinonen                Jyväskylän Kenttäurheilijat                              10,35
 726 Aleksandra Viljanen                 Helsingin Kisa-Veikot                     9,94            9,94
 259 Krista Korhonen                     Helsingin Kisa-Veikot                     9,81            9,81
 362 Alina Loikas                        Turun Urheiluliitto                       9,77            9,77
 605 Heini Salonen                       Tampereen Pyrintö                         9,66            9,66
 708 Lilli Varila                        Jyväskylän Kenttäurheilijat               9,65            9,65
 426 Heini Mäenpää                       Tampereen Pyrintö                         9,60            9,60
 432 Ines Mäki-Kuutti                    Turun Urheiluliitto                       9,50            9,50
 676 Sanni Tohmola                       Oulun Pyrintö                             9,12            9,12
 612 Helmi Saukkonen                     Helsingin Kisa-Veikot                     9,05            9,28



T14 Pituus
erä1
  50 Minea Fogelholm                     Espoon Tapiot                             5,59            5,59
 585 Ilona Saarikunnas                   Lahden Ahkera                             5,30            5,30
 121 Celina Holmberg                     IF Åland                                  5,27            5,27
  31 Ida Cardona                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              5,26            5,26
 245 Eerika Koivuniemi                   Kauhavan Wisa                             5,18            5,18
 350 Helmi Lievonen                      Riihimäen Kisko                           5,17            5,17
 438 Sofia Määttä                        Eurajoen Veikot                           5,10            5,10
 479 Siiri Nyyssönen                     Savonlinnan Riento                        5,10            5,10
 466 Anni Nurminen                       Tampereen Pyrintö                         5,09            5,09
 431 Moona Mäkelä                        Hämeenlinnan Tarmo                        5,07            5,07
 746 Vilma Väliharju                     Tampereen Pyrintö                         5,03            5,03
 673 Alisa Tikkanen                      Espoon Tapiot                             4,98            4,98
 517 Väkeväinen Petra                    Lappajärven Veikot                        4,98            4,98
 343 Sanni Lento                         Tampereen Pyrintö                         4,95            4,95
 698 Milka Ukkonen                       Lahden Ahkera                             4,93            4,93
 278 Saimi Koskivainio                   Marttilan Murto                           4,93            4,93
  14 Elisa Alastalo                      Riihimäen Kisko                           4,93            4,93
 586 Jenna Saarilahti                    Tampereen Pyrintö                         4,86            4,86

 erä 2
 493 Iida Pahtaja                        Pohjan Koitto                             4,86            4,86
 212 Nella Karjalainen                   Limingan Niittomiehet                     4,85            4,85
 177 Emilia Jurvelin                     Nivalan Urheilijat                        4,85            4,85
  25 Alicia Björkvik                     IK Falken                                 4,83            4,83
  92 Eerika Heiskala                     Tampereen Pyrintö                         4,75            4,75
 464 Anna Nummikoski                     Espoon Tapiot                             4,71            4,71
 414 Vilma Mikkola                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              4,70            4,70
 137 Anniina Huura                       Tampereen Pyrintö                         4,70            4,72
 627 Mimmi Sihvonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat               4,66            4,66
 459 Sara Niukkanen                      Pohjan Koitto                             4,55            4,55
 711 Sara Veijalainen                    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              4,46            4,48
 429 Lotta Mäkelä                        Tampereen Pyrintö                         4,37            4,37
  63 Iida Haajanen                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              4,35            4,35
 395 Laura Markuksela                    Kuivasjärven Aura                         4,35            4,80
 134 Elli Huovinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat               4,31            4,35
 205 Hille Kankaanpää                    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              4,30            4,30
  95 Anna Helander                       Limingan Niittomiehet                     4,29            4,29
  18 Olivia Asikainen                    Kaipolan Vire                             3,49            5,37

T14 Kolmiloikka
erä1
  31 Ida Cardona                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             11,35           11,35
  18 Olivia Asikainen                    Kaipolan Vire                            10,99           11,01
 618 Alisa Seilonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              10,93           10,93
 479 Siiri Nyyssönen                     Savonlinnan Riento                       10,85           10,85
  45 Minttu Eskelinen                    Iisalmen Visa                            10,78           10,78
 378 Milja Mahlavuori                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet             10,78           10,78
 665 Mimosa Teerijoki                    Jyväskylän Kenttäurheilijat              10,73           10,73
 191 Erin Kainulainen                    Savonlinnan Riento                       10,51           10,51
 343 Sanni Lento                         Tampereen Pyrintö                        10,45           10,45
 702 Anniina Vaittinen                   Espoon Tapiot                            10,44           10,44
 278 Saimi Koskivainio                   Marttilan Murto                          10,40           10,40
 586 Jenna Saarilahti                    Tampereen Pyrintö                        10,38           10,38
  25 Alicia Björkvik                     IK Falken                                10,36           10,36
  60 Carolina Grönroos                   Laitilan Jyske                           10,35           10,35
 703 Rosa Valkendorff                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet             10,34           10,34
 650 Oona Syyri                          Forssan Salama                           10,27           10,27
 121 Celina Holmberg                     IF Åland                                 10,26           10,26
 316 Helmi Laine                         Savonlinnan Riento                       10,26           10,26
 517 Väkeväinen Petra                    Lappajärven Veikot                       10,22           10,22
 628 Noora Sihvonen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             10,20           10,20
 496 Riina Palonen                       Viitasaaren Viesti                       10,14           10,14
erä2
  49 Daniela Fernandez Furu              Turun Urheiluliitto                      10,12           10,40
 257 Aino Korhonen                       Oulun Pyrintö                            10,07           10,07
 429 Lotta Mäkelä                        Tampereen Pyrintö                        10,05           10,05
 459 Sara Niukkanen                      Pohjan Koitto                            10,02           10,02
 329 Peppi Laurila                       Kuopion Reipas                            9,95            9,95
 524 Linnea Pikkarainen                  Pyhäselän Urheilijat                      9,94            9,94
   8 Anniina Ahvenharju                  Hämeenlinnan Tarmo                        9,93            9,93
 516 Stina Pesonen                       Kuopion Reipas                            9,92            9,92
  92 Eerika Heiskala                     Tampereen Pyrintö                         9,90            9,90
 661 Helmi Tarkiainen                    Tampereen Pyrintö                         9,88            9,88
  95 Anna Helander                       Limingan Niittomiehet                     9,83            9,83
 643 Meri Sundström                      Oulun Pyrintö                             9,82            9,82
 134 Elli Huovinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat               9,63            9,63
 566 Emmi Ronkainen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              9,56            9,56
 212 Nella Karjalainen                   Limingan Niittomiehet                     9,39            9,39
 627 Mimmi Sihvonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat               9,37            9,84
 369 Jenina Luotonen                     Laitilan Jyske                            9,37            9,37
 326 Alisa Laukkarinen                   Espoon Tapiot                             9,33            9,33
 186 Sonja Jääskeläinen                  Karstulan Kiva                            9,23            9,94
 711 Sara Veijalainen                    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              9,19            9,19
 368 Heta Luoto                          Tampereen Pyrintö                                         8,48