Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
06.08. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 15-9v Päivä 1 Aikataulu (päivitetty: 12:25 03.08.2017)
Lopullinen aikataulu, päivitetty 3.8.2017

Juoksujen varmistus päättyy 30 min ennen aikatauluun merkittyä lajin alkamista.
Varmistus tehdään kisa-kansliaan katsomon sisällä 2 kerroksessa.

Kenttälajien varmistus 15 min ennen lajin alkamista suorituspaikalla!

Kenttälajeissa 15-13v 3+3 lajisuoritusta, 12-10v 4 lajisuoritusta ja 9v miniotteluissa 3 lajisuoritusta!



KLO 		
11:00		             T13 Pituus (Hyppypaikka 1)
11:05		             P15, P14, P13, P12, P11, P10 Korkeus
11:10	T15/T14 300m aj      T11, T10 Kuula
11:15		
11:20		             P11, P10 3-loikka (Hyppypaikka 2)
11:25		
11:30	T12 200m aj	
11:35	P12 200m aj	
11:40	T13 200m aj	
11:45		
11:50		
11:55	T9 40m 	
12:00	P9 40m 1.erä	     P15, P14, P13, P12 Kuula
12:05	P9 40m 2.erä	     T15/T14/T13/T12/P10 Moukari 
12:10		PALKINNONJAKOJA
12:15	T 10 60m 1.erä	
12:20	T 10 60m 2.erä	
12:25	P 10 60m 1.erä	     P15, P14, P13, P12 3-loikka (Hyppypaikka 2)
12:30	T 11 60m 1.erä	     T9, P9 Korkeus
12:35	T 11 60m 2.erä	
12:40	P 11 60m 1.erä	
12:45	T 12 60m 1.erä	
12:50	T 12 60m 2.erä	
12:55	T 12 60m 3.erä	
13:00	P 12 60m 1.erä	     T10 Pituus (Hyppypaikka 1)
13:05	T 13 60m 1.erä	
13:10	T 13 60m 2.erä	
13:15	P 13 60m 1.erä	
13:20	P 13 60m 2.erä	
13:25	 	             P13, P12 Keihäs 
13:30		             T11 Pituus (Hyppypaikka 2)
13:35	T 14 100m 1.erä	
13:40	T 14 100m 2.erä	
13:45	P 14 100m 1.erä	
13:50	T 15 100m 1.erä	
13:55	T 15 100m 2.erä	
14:00	P 15 100m 1.erä      T15/T14/ T12/T11/T10 Seiväs
14:05		
14:10	 	
14:15	 	PALKINNONJAKOJA
14:20	 	
14:25		
14:30		
14:35		
14:40		
14:45		              T15, T14 Pituus (Hyppypaikka 1)
14:50		              T12 Pituus (Hyppypaikka 2)
14:55		
15:00	T9 / P9 1000m	      P11, P10, T12, T11, T10 Kiekko
15:05		
15:10	 	
15:15	P10, P11, P12 ja P13 1000m 	
15:20		
15:25		
15:30	T13 ja T12 1000m	
15:35	 	
15:40	T10 ja T11 1000m	
15:45	 	
15:50		
15:55		              T15, T14 , T13 Kiekko
16:00	P14/P15 800m  	
16:05		
16:10	T14/T15  800m	
16:15		
16:20		PALKINNONJAKOJA
16:25		
16:30		
16:35		
16:40		
16:45