Areenan lajipäivä juoksut |
la 23.01. | Joensuu, Areena | Järjestävä seura | Joensuun Kataja | WA-luokka | - |
WWW | |
Järjestäjän lisätiedot |
|
Sarjat/Lajit |
23.01. klo 10:00 alkaen:
|
Lajien lisätiedot | |
Ilmoittautuminen |
18.01.2021 mennessä Lisätiedot: Katajan urheilijat ilmaiseksi. Max 18 urheilijaa per laji per sarja ilmoittautumisjärjestyksessä |
Ilmoittautumismaksut |
8€ / laji, jälki-ilmoittautuminen 10 € / laji. Tilille FI6120163800019368 |
Tiedustelut |
Henkilö/Toimisto: Tuomo Lehtinen Sähköpostiosoite: [email protected] Puhelin: 040 7740403
|
Tulospalvelu |
|
Lisätietoja |
Ilmoitathan meille, jos joudut peruuttamaan osallistumisesi. Näin voimme antaa paikan jollekin muulle.
Osanoton varmistukset juoksujen sihteerille. Kilpailunumerot vain 1500 ja 3000 metrin juoksuissa. Numerot voi hakea Areenan yläkäytävältä pöydältä (kahvion vieressä).
Yleisiä veryttelyohjeita: Lähtöpaikalla ovat vain vuorossa olevan lajin urheilijat. Seuraava sarja voi aloittaa veryttelyn etukaaarteessa ja takasuoralla 75 minuuttia ennen alkueriä, mistä siirrytään noin 15 minuuttia ennen oman lajin alkua korkeuspäätyyn. Edellisen sarjan finaalin jälkeen voi siirtyä lähtötelineiden luokse. Finaaliin päässeet juoksijat pysyttelevät etusuoralla. Koko etusuora ja korkeuspääty on silloin käytettävissä veryttelyyn.
200m: Olemme varautuneet yhteen tai kahteen 200 metrin erään alkaen klo 15.20 ja 15.25. Eriin voi ilmoittautua juoksujen sihteerille 60 metrin finaalien jälkeen. Erät on tarkoitettu yleisille sarjoille.
60m: Sarjoissa joissa on yli 6 osallistujaa, juostaan ae + finaali.
Alkuerät laaditaan rankingin mukaan. Rankingin pohjana käytetään viime hallikauden ja kesän tuloksia. Rankingin parhaat juoksevat viimeisessä alkuerässä. Finaaliin etenee alkuerien kuusi nopeinta juoksijaa. Ilmoitathan juoksujen sihteerille, jollet halua juosta finaalissa. Näin voimme antaa paikan seuraavalle.
M 3000m: jänis Arttu Vattulainen JoensKa
Paikka varattu myös: Hannu Granberg LahdA
N 1500m: jänis Reetta Joronen SavonlRie
paikka varattu myös:
Karina Kovaleva RUS (up).
- Kaikki paikat täynnä. Yksi erä, rankingin parhaat lähtevät eturivistä, loput takarivistä.
Katsomossa ei saa olla yleisöä. Radan alueella ainoastaan urheilijat ja toimitsijat. Toimitsijoilla kaikissa tilanteissa maskit. Areenan ohjeiden mukaisesti urheilijoita suositellaan käyttämään maskia kenttätasolle tullessa ja sieltä lähtiessä (tunneli + pukukoppikäytävä + aula). Kaupungin ohjeiden mukaisesti suosittelemme ettei pukuhuoneita käytetä. WC-tilat löytyvät aulasta ja Areenan kenttätasolta etusuoran alusta.
Pyydämme urheilijoita poistumaan Areenalta heti oman lajisuorituksen jälkeen. Loppuverryttelyt kannattaa tehdä ulkona.
Ei palkintoja.
Kilpailupäivä saattaa venyä pitkäksi, koska 60 metrillä juostaan yksi sarja kerrallaan. Aikataulu julkaistaan 20.1. |
|