Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Aluekisat
Tampereen teemakisa
ke-to 22.-23.07.Tampere, Tampereen Stadion
Järjestävä seuraTampereen Pyrintö
Wwwhttp://www.tampereenpyrinto.fi/yleisurheilu/teemakisat-22-23-7-2020/ 
Järjestäjän lisätiedot
Sarjat/Lajit 22.07. klo 18:00 alkaen:
    M: 800m, 110m aj, 400m aj, korkeus, seiväs
    N: 100m aj, 400m aj, pituus
23.07. klo 18:00 alkaen:
    M: 100m, 400m, 1500m, kuula
    N: 100m, 400m, 800m, korkeus, kuula, keihäs
Lajien lisätiedot 
Ilmoittautuminen 17.07.2020 mennessä
Lisätiedot: Ilmoittautumiseen tulee erillinen lomake Pyrinnön sivuille
Ilmoittautumismaksut 15€ / laji.
Tilille FI86 5730 0820 094320
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Elisa Hakanen
Sähköpostiosoite: [email protected]
Puhelin: 050 3520982
Tulospalvelu
Lisätietoja Kilpailunjohtajana Jukka Hosio.

Osallistujat on vahvistettu. Peruuttamattomasta osanotosta on kisajärjestäjällä oikeus periä kuusinkertainen osanottomaksu.

Jokaisen urheilijan kuoresta löytyy yksi kpl valmentajakortteja. Osanoton varmistukset 90 min ennen oman lajin alkua. Omat heittovälineet 90 min ennen lajin alkua kilpailukansliaan.

Kisojen sivut:
https://tampereenpyrinto.fi/yleisurheilu/teemakisat-22-23-7-2020/

Eräjaot

M 400m
A-erä:
Rata 1: Niko Viljola
Rata 2: Jaakko Lehtilä
Rata 3: Ville Lampinen
Rata 4: Filip Johansson
Rata 5: Ilari Ryyppö
Rata 6: Juho Pirskanen
Rata 7: Eemeli Välimäki
Rata 8: Benjamin Lee

B-erä:
Rata 2: Markus Erkkilä
Rata 3: Kalle Raitala
Rata 4: Joel Turkka
Rata 5: Nuutti Kokko
Rata 6: Heikki Äijälä
Rata 7: Aleksi Sairanen
Rata 8: Mikke Paajanen


M 400m aj:
Rata 2: Jere Haapalainen
Rata 3: Aleksi Heimonen
Rata 4: Jonni Blomqvist
Rata 5: Joni Vainio-Kalla
Rata 6: Iiro Surkka
Rata 7: Tomi Laakso
Rata 8: Pyry Suutarinen

M 800m
A-erä:
Markus Teijula PACE 400m 52,5 + 600m 1.20
Joonas Rinne
Ville Lampinen
Samu Mikkonen
Benjamin Lee
Niko Viljola
Mohamed Abouettahery
Santtu Heikkinen
Elias Tuominen
Olli Ahlgren
Konsta Hämäläinen
Alex Rauhala
Mikko Rahkola
Lauri Hassi
Julius Uutela
Daniel Lundmark

B-erä:
Aleksi Savolainen PACE 400m 54,5-55
Väinö Venetjoki
Tuomas Puputti
Atte Nevala
Joni Virkkala
Antton Launto
Tuure Haapanen
Julius Mäkinen
Jussi Raittinen
Ossi Kekki
Wilho Hautala
Roope Kangasvieri
Walte Hautala
Joona Sointu
Samuel Auvinen
Leevi Tähtinen
Wäinö Hautala

M 1500m
Mohamed Abouettahery PACE 1000m 2.35
Wilho Hautala
Santtu Heikkinen
Robin Kronqvist
Tuure Haapanen
Ossi Kekki
Aleksi Niemi
Julius Mäkinen
Samu Heikkonen
Johannes Brunila
Oskari Kangasniemi
Jussi Huuskonen
Aleksi Nokkanen
Walte Hautala
Severi Kymäläinen
Teppo Syrjälä
Lassi Hopeasalo

N 400m

Rata 1: Helmi Vuorimaa
Rata 2: Jeanine Nygård
Rata 3 Alisa Aalto
Rata 4: Mette Baas
Rata 5: Amira Chokairy
Rata 6: Inka Pöyry
Rata 7: Veera Mattila
Rata 8: Eerika Koivuniemi

400m aj
Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö
Helmi Vuorimaa Lahden Ahkera
Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö
Heidi Salminen Jyväskylän Kenttäurheilijat
Viivi Lehikoinen HIFK
Meeri Salomaa Esbo IF
Martta Rautala Viipurin Urheilijat
Pinja Pikkupeura HIFK

Odotuslista:
Pihla Aro Tampereen Pyrintö


N 800m
Roosa Lahtinen PACE 400m 62
Viola Westling
Moona Latvala
Alisa Virtanen
Kaisa Honkaharju
Erika Utriainen
Siiri Rainio
Riina Heikkonen
Vilma Pere
Saana Lappalainen
Jemina Forss
Katja Blunden
Kiia Keinonen
Veera Perälä
Emilia Jousimaa
Pihla Hokkanen