Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Piirin myöntämä kilpailu
Pyrinnön kesäkirmaisut
la-su 27.-28.06.Tampere, Tampereen Stadion
Järjestävä seuraTampereen Pyrintö
Www 
Järjestäjän lisätiedot
Sarjat/Lajit 27.06. klo 10:00 alkaen:
    M: 110m aj, kuula
    N: 100m aj, kuula
    M19: 110m aj, 400m aj, kuula, keihäs
    N19: 100m aj, 400m aj, kuula, keihäs
    M17: 110m aj, 400m aj, kuula
    N17: 100m aj, 400m aj, kuula
    P15: 100m aj, pituus
    T15: 80m aj, pituus
    P14: 100m aj, 3-loikka
    T14: 80m aj, 3-loikka
    P13: 60m aj, keihäs
    T13: 60m aj, keihäs
    P12: 60m aj, pituus
    T12: 60m aj, pituus
    P11: 60m aj, kuula
    T11: 60m aj, kuula
    P10: 60m aj, pituus
    T10: 60m aj, pituus
28.06. klo 10:00 alkaen:
    M: 200m, 800m, 400m aj, seiväs, pituus
    N: 200m, 800m, 400m aj, seiväs, pituus
    M19: 200m, 800m, korkeus, pituus
    N19: 200m, 800m, korkeus, pituus
    M17: 200m, 800m, pituus, keihäs
    N17: 200m, 800m, pituus, keihäs
    P15: 800m, 3-loikka
    T15: 800m, 3-loikka
    P14: 800m, pituus
    T14: 800m, pituus
    P13: 600m, 3-loikka
    T13: 600m, 3-loikka
    P12: 600m, keihäs
    T12: 600m, keihäs
    P11: 600m, pituus
    T11: 600m, pituus
    P10: 600m, keihäs
    T10: 600m, keihäs
    P9: 600m, kuula
    T9: 600m, kuula
Lajien lisätiedot 
Ilmoittautuminen 24.06.2020 mennessä
Lisätiedot: Pyrinnön urheilijoille veloitukseton
Ilmoittautumismaksut 10€ / laji.
Tilille FI86 5730 0820 094320
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Elisa Hakanen
Sähköpostiosoite: [email protected]
Puhelin: 050 3520982
Tulospalvelu
Lisätietoja Kilpailunjohtaja Mika Vuori ja pääsihteeri Elisa Hakanen.

Ilmoittautumiset päivittyvät: http://live.tuloslista.com/7779

Suoritukset kenttälajeissa:
9-13 sarjoilla kaikilla neljä suoritusta
15-sarjasta ylöspäin suorituksia 3+3

Varmistukset:
9-13 sarjoissa osanoton varmistus ainoastaan pitkille matkoille: tunti ennen oman lajin alkua.

15-sarjoista ylöspäin osanoton varmistukset juoksuihin: tunti ennen oman lajin alkua.

Varmistukset tapahtuvat kisakansliassa: pääkatsomon alla.

Kahvio palvelee viikonlopun ajan. Kahvio sijaitsee pääkatsomon lipan alla.

Palkinnot jaetaan 9-15 sarjoissa kolmelle parhaalle.

Rimankorotukset:
Korkeus
N 19 140 - 145 - 150 - 155 - 160 +3 cm välein
M 19 160 - 165 - 170 - 175 - 180 +3 cm välein

Seiväs
N 270 - 280 - 290 - 300 - 310 - 320 +5 cm välein
M 350 - 360 - 370 - 380 - 390 - 400 - 410 - 420 +5 cm välein


800 metrin juoksut juostaan siten, että kaikki T14-N ja P14-M sarjat sekoitetaan keskenään ja eräjaot tehdään aikojen perusteella. Eräjaoissa on huomioitu ajat kesä 2019 ja 2020 sekä hallikausi 2020, paras aika ratkaisee. Kilpailun lopputulokset muodostetaan kuitenkin siten, että kukin juoksija on omassa oikeassa sarjassaan.
800m P14-M, 27 juoksijaa, 2 erää
Erä 1: (14 juoksijaa)
Akseli Aittoniemi Vehmaisten Urheilijat (P14)
Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmo (M)
Pyry Iltanen Tampereen Pyrintö (M17)
Konsta Tynkkynen Tampereen Pyrintö (P15)
Eelis Harjunmaa Tampereen Pyrintö (P15)
Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö (M17)
Niilo Mölsä Porvoon Urheilijat (P14)
Jami Pesonen Tampereen Pyrintö (P14)
Joel Seppälä Hämeenlinnan Tarmo (P14)
Joona Koskinen Viialan Valtti (P14)
Juho Wiljakka Ikaalisten Urheilijat (P14)
Eetu Koskinen Viialan Valtti (P15)
Tyko Suomi Forssan Salama (P15)
Emil Törmälä Tampereen Pyrintö (P14)

Erä 2: (13 juoksijaa)
Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö (M17)
Patrik Järvinen Tampereen Pyrintö (M17)
Konsta Uuttera Tampereen Pyrintö (P15)
Elias Marjamäki Tampereen Pyrintö (M17)
Kasper Lindeberg Lahden Ahkera (M17)
Nuutti Lintunen TP (M19)
Antti Sainio Tampereen Pyrintö (P15)
Juho Talvitie Tampereen Pyrintö (P15)
Tino Knuutila Kankaanpään Seudun Leisku (P14)
Eino Perämaa Tampereen Pyrintö (M17)
Samuli Mattila Hämeenlinnan Tarmo (M)
Jaakko Linnus Tampereen Pyrintö (M17)
Veli-Matti Keso Ikaalisten Urheilijat (M17)

800m T14-N, 49 kilpailijaa, 4 erää

Erä 1: (11 juoksijaa)
Vilma-Riina Valkola Saarijärven Pullistus (T15)
Miriam Puolimatka Vehmaisten urheilijat (T14)
Aada Borg Tampereen Pyrintö (T15)
Oona Moisio Tampereen Pyrintö (T14)
Unni Leinonen Tampereen Pyrintö (T14)
Iitu Rantalainen Tampereen Pyrintö (T14)
Oona Kokko Tampereen Pyrintö (T14)
Therese Peltoniemi Tampereen Pyrintö (T14)
Ida Huhtala Tampereen Pyrintö (T15)
Essi Ilomäki Tampereen Pyrintö (T14)
Ella Leino Tampereen Pyrintö (N17)

Erä 2: (12 juoksijaa)
Carita Kivimäki Ikaalisten Urheilijat (T15)
Iida Kujanpää Tampereen Pyrintö (T15)
Ella Noora Haapalehto Lempäälän Kisa Yu (T15)
Sofia Rinne Lahden Ahkera (T14)
Monamaria Pyhältö Tampereen Pyrintö (T14)
Venla Patrikainen Nokian Urheilijat (T14)
Mila Jokinen Vammalan Seudun Voima (T15)
Maija Oksa Viialan Valtti (T14)
Emmi Patrikainen Nakkilan Vire (T15)
Anna Selin Tampereen Pyrintö (T14)
Siiri Heiskanen TU-38 (N19)
Krista Lehti Tampereen Pyrintö (T14)

Erä 3: (13 juoksijaa)
Janette Vänttinen Porvoon Urheilijat (N19)
Viivi Patronen Espoon Tapiot (N19)
Ronja Haavisto Nokian Urheilijat (N17)
Vilma Patrikainen Nokian Urheilijat (N17)
Helmiina Saarikunnas Lahden Ahkera (T14)
Iiris Koski Lahden Ahkera (N17)
Ida-Sofia Simola Hämeenlinnan Tarmo (N17)
Celina Salonen Lahden Ahkera (T14)
Alisa Pennanen Forssan Salama (N19)
Petriina Niininen Nokian Urheilijat (N17)
Riia Hiitelä Nokian Urheilijat (N17)
Katariina Kärkkäinen Iisalmen Visa (N19)
Maria Peltoniemi Tampereen Pyrintö (N19)

Erä 4: (12 juoksijaa)
Kiia Keinonen TP (N)
Ella Koskiniemi Espoon Tapiot (N19)
Elma Hannikainen Helsingin Kisaveikot (T15)
Helmi Vuorimaa Lahden Ahkera (N)
Enni Jarvala KU-58 (N)
Inka Peltola Lahden Ahkera (T14)
Veera Mattila Vammalan Seudun Voima (N17)
Amanda Virtanen Turun Urheiluliitto (N)
Sini Tirri Toijalan Vauhti (N19)
Anne Rajaniemi Lahden Ahkera (N)
Veronika Virtapohja Tampereen Pyrintö (N)
Ida Kannisto TU-38 (N)