Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 19.08.pkUrheilukoulun viikkokisa 3Forssa18.08.
-
ma 19.08.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio16.08.
-
ma 19.08.pkRaision Kuulan mestaruuskilpailutRaisio16.08.
-
ma 19.08.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ma 19.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere17.08.
-
ma 19.08.seuraMetsä Group SeurakisatVieremä17.08.
-
ti 20.08.pkIU avoimet seuranmestaruuskisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 4Imatra18.08.
-
ti 20.08.pkSeuraottelu Esa-Salama-RyskeSomero18.08.
-
ti 20.08.pmSisulisäviestitLAPINLAHTI15.08.
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatIitti19.08.
-
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat 2Helsinki17.08.
F
ti 20.08.akEtelä-Pohojalaanen Timattiliiga, osakilpailu 5Kauhava18.08.
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatSoini -
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatHIRVENSALMI -
-
ti 20.08.akNouste kuulaNousiainen 17.08.
F
ke 21.08.kansEltsun kansallisetHelsinki17.08.
E
ke 21.08.pkPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu18.08.
-
ke 21.08.pkKiskon mestaruus- Heitot ja Pitkät aidatRiihimäki 19.08.
-
ke 21.08.pmEtelä-Savon 9-15 OtteluhuipentumaMIKKELI18.08.
-
ke 21.08.pmpm-viestit 9-15v KeSYJyväskylä18.08.
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki20.08.
-
ke 21.08.pkVakka-Suomen MestaruuskilpailutLaitila18.08.
-
ke 21.08.pkElmonet/ SeuranmestaruuskilpailutVirrat18.08.
-
ke 21.08.akTarmon pikajuoksuiltaHämeenlinna -
F
ke 21.08.akSpace Games 2Seinäjoki20.08.
-
ke 21.08.pkPeeÄssä Lasten ottelukilpailut 4.Varpaisjärvi -
-
ke 21.08.pkPorvoon juniorikisa 4 - Borgå juniortävling 4Porvoo - Borgå19.08.
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatMarttila -
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatVirrat -
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatKarkkila -
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki20.08.
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatKerava02.07.
-
to 22.08.pmKymenlaakson pm-viestit 9-15vHamina18.08.
-
to 22.08.pkXXIV Naumasen kisatJoensuu20.08.
-
to 22.08.pkViikkokilpailu 5, LeKin mestaruusLempaala21.08.
-
to 22.08.pkRyskeen kesäkisa IIITammela19.08.
-
to 22.08.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä21.08.
-
to 22.08.pkDT i SmedsbyKorsholm20.08.
-
to 22.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa19.08.
-
to 22.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa, Viiala19.08.
-
to 22.08.seuraMetsä Group SeurakisatVieremä20.08.
-
to 22.08.akElokuun kisatYlivieska18.08.
-
pe 23.08.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
pe 23.08.pkNouste Keihäs Lieto20.08.
-
la 24.08.pkBMW Helsinki MarathonHelsinki -
-
la-su 24.-25.08.SMSM-moniottelut M/N 22-19-17Laitila16.08.
-
la-su 24.-25.08.SMSM-moniottelut T/P14-15Uusikaupunki16.08.
-
la-su 24.-25.08.akBarents Summer GamesKemi -
F
la-su 24.-25.08.pmNÅID flick- och pojkdagar 9-13 årPargas/Parainen -
-
la-su 24.-25.08.pmHelsyn junnuhuipentuma 9-13vHelsinki21.08.
-
la 24.08.pmHämSYn N/M pm 10 000 mTampere21.08.
-
la 24.08.pkPeeAssä Cup 3-osakilpailuVarkaus20.08.
-
la 24.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra20.08.
-
la 24.08.pkHervannan XXXII JuhlakisatTampere21.08.
-
la 24.08.akAhkeran heitto-otteluLahti21.08.
F
la 24.08.pkKälviä Games IIKÄLVIÄ21.08.
-
la 24.08.pkNiilon kymppi (Niilo 90-vuotta)Suonenjoki22.08.
-
su 25.08.pmpm-ottelut osa 2 (9-13v)Joutsa21.08.
-
su 25.08.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta (Ylämaa)22.08.
-
su 25.08.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski23.08.
-
su 25.08.pmMuurolan Piikki - maantiejuoksutapahtumaMuurola, Rovaniemi -
-
su 25.08.GPMotonet GPTampere18.08.
C
ma 26.08.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 26.08.pkAkilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5Borgå - Porvoo24.08.
-
ma 26.08.pkTarvasjoen Kesäkisat 8/10Lieto/Tarvasjoki25.08.
-
ma 26.08.pkUrjalan kunnamestaruuskisatUrjala24.08.
-
ma 26.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio18.08.
-
ti 27.08.pkNaantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 2.kilpailupäiväNaantali23.08.
-
ti 27.08.pmEtelä.Savon pm-viestitSavonlinna24.08.
-
ti-ke 27.-28.08.amAluemestaruusviestit, Eteläinen alueEspoo21.08.
-
ti 27.08.pkKokkolan työväen urheilijoiden piirikilpailutKokkola -
-
ti 27.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala25.08.
-
ti 27.08.seuraMetsä Group SeurakisatViitasaari -
-
ti 27.08.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 27.08.seuraMetsä Group SeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa25.08.
-
ke 28.08.pkPrimaTimber syyshypytPolvijärvi26.08.
-
ke 28.08.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 28.08.pkPiirikunnalisetKurikka27.08.
-
ke 28.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus26.08.
-
ke 28.08.seuraMetsä Group SeurakisatPolvijärvi -
-
ke 28.08.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 28.08.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila27.08.
-
ke 28.08.seuraMetsä Group SeurakisatNedervetil / Alaveteli26.08.
-
to 29.08.pkVesan Kisat osa 3Raahe26.08.
-
to 29.08.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi27.08.
-
to 29.08.pkMynämäen kunnanmestaruuskilpailutMynämäki24.08.
-
la 31.08.maantieRuotsi-ottelu 10Helsinki -
-
la-su 31.08.-01.09.pkSAUL SM-moniottelutKeuruu21.08.
-
la 31.08.seuracupSeuracupin superfinaaliHämeenlinna28.08.
-
la 31.08.seuracupPohjola Seuracup C-finaaliVantaa27.08.
-
la 31.08.seuracupPohjola Seuracupin A-sarjan finaaliJanakkala27.08.
-
la 31.08.maantieKiiminki-maratonOulu -
-
la 31.08.seuracupPohjola Seuracupin B-sarjan finaaliRiihimäki29.08.
-
su 01.09.pkTampere MaratonTampere -
-
ma 02.09.pkKeU:n avoimet mestaruusottelutSavonlinna, Kerimäki31.08.
-
ma 02.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo30.08.
-
ti 03.09.pkKultajousi kuukausikisa 4.osakilpailuKuopio30.08.
-
ti 03.09.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio01.09.
-
ti 03.09.pkAktia Junior Games del 4Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.09.
-
ti 03.09.pkSyyskisaSalo31.08.
-
ti 03.09.pkLempäälän mestaruuskilpailutLempaala02.09.
-
ti 03.09.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen31.08.
F
ke 04.09.pk Tuulisähkö-kisat 2Klaukkala02.09.
-
ke 04.09.pkAkilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6Borgå - Porvoo02.09.
-
ke 04.09.pkSuomenselän kisatKUORTANE02.09.
-
ke 04.09.poUngdomsserien omgång 4Mariehamn -
-
ke 04.09.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila03.09.
-
to 05.09.pk9-13-vuotiaiden moniottelutMikkeli / Ristiina02.09.
-
to 05.09.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio03.09.
-
to 05.09.pkRegiontävlingKyrkslätt03.09.
-
to 05.09.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila03.09.
-
pe 06.09.pkBorgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukariBorgå - Porvoo04.09.
-
pe 06.09.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
la 07.09.maantieRauhalahti-Kuopio MaratonKuopio -
-
la 07.09.pk38. Vaasa MaratonVaasa04.09.
-
la-su 07.-08.09.SMSM-viestitEspoo30.08.
-
la 07.09.pkKirkkonummen kunnan Avoimet mestaruukilpailutVeikkola04.09.
-
la 07.09.pmSisulisäottelut II 9-13vÄänekoski04.09.
-
la 07.09.pkSAUL Heitto-5-ottelun SM-kilpailutKauhajoki31.08.
-
la 07.09.pkKesän Ennätysten murskajaisetTöysä04.09.
-
la 07.09.pk52. KuulakarnevaalitHämeenkyrö -
-
su 08.09.pkHöstkastMalax06.09.
-
su 08.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki03.09.
-
su 08.09.pkHyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki06.09.
-
su 08.09.pkKieKuMo 3Virrat05.09.
-
ma 09.09.pkSyysheitot IJämsä06.09.
-
ma 09.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo06.09.
-
ma 09.09.pkPitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.09.
-
ma 09.09.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
ma 09.09.pkTarvasjoen Kesäkisat 9/10Lieto/Tarvasjoki08.09.
-
ma 09.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere08.09.
-
ti 10.09.pmAvoimet pm-ratakävelytLaitila05.09.
-
ke 11.09.seuraMetsä Group SeurakisatJärvenpää10.09.
-
to 12.09.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ12.09.
-
to 12.09.pkRegiontävlingKyrkslätt10.09.
-
to 12.09.pkSpotox JuoksuCupin pikamatkat Kaarina09.09.
-
pe-la 13.-14.09.maantieFinlandia MarathonJyväskylä -
-
pe 13.09.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
la 14.09.pkSeniorien kansalliset heitotturku11.09.
-
la 14.09.pkHSL Group moukari 3Nurmijärvi -
-
la 14.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut 2Tampere10.09.
-
la 14.09.pkKiuaskallion heitotJalasjärvi11.09.
-
la 14.09.pmPohjois-Savon 9-13v. pm-moniottelutSiilinjärvi10.09.
-
la 14.09.pmSupersisuottelutIlmajoki12.09.
-
la 14.09.pmSatakunnan 9-15-v piirinmestaruusmoniottelutKankaanpää11.09.
-
la-su 14.-15.09.pkPyhäselän XXIII heittohyppypäivätJoensuu11.09.
-
la 14.09.pk94. Kaisaniemen JuoksuHelsinki -
-
la-su 14.-15.09.pk42. SyysmoniottelutLaitila11.09.
-
la 14.09.pkAikuisurheilijoiden heittocup 5/5Kouvola/Inkeroinen07.09.
-
la 14.09.SMSM-maratonJyväskylä06.09.
B
la 14.09.pkPääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 2/2Espoo12.09.
-
la 14.09.seuraMetsä Group SeurakisatHelsinki13.09.
-
su 15.09.pmUUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13vHyvinkää12.09.
-
su 15.09.pkPk-heittokisatMikkeli / Ristiina13.09.
-
su 15.09.pkLasse Viren hölkkäMyrskylä -
-
su 15.09.pmEtelä-Savon pm-maastot KILPAILUN TIEDOT PÄIVITETÄÄN MYÖHEMMIN, KUN NE SAADAAN KERIMÄEN URHEILIJOILTA.Savonlinna / Kerimäki -
-
su 15.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T9-13Laitila11.09.
-
ma 16.09.pkSyysheitot IIJämsä13.09.
-
ma 16.09.pkTarvasjoen Kesäkisat 10/10. Avoimet TarU:n ja KylänmestaruuskisatLieto /Tarvasjoki15.09.
-
to 19.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiIkaalinen16.09.
-
la 21.09.maantie58. Oulun JuoksuOulu -
-
la 21.09.pkKansalliset kävelykisatPori14.09.
-
la-su 21.-22.09.pkSeuraottelu Kaarina17.09.
-
la 21.09.pmHelsyn Junnuottelut 2 9-11 v.Helsinki16.09.
-
la 21.09.maantieEspoo RantamaratonEspoo21.09.
-
la 21.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestijuoksuKarttula16.09.
-
la 21.09.pkMyllymäki Trail RunJoutseno15.09.
-
la 21.09.pkMaastohuipentumaToholampi -
-
la 21.09.pkHSL Group moukari 4Nurmijärvi -
-
la 21.09.SMSM-maantiekävelytPori13.09.
B
la 21.09.akNuoret mailerit syyskymppiLahti19.09.
F
la 21.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
-
su 22.09.pmHelsyn pm-ottelut II 12-13vVantaa18.09.
-