Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 24.06.pkSeuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajitPaimio21.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I EtelälohkoPaimio21.06.
-
ma 24.06.pkPohjola-seuracup I, Vakka-SuomiMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 24.06.seuracupPohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajitMynämäki20.06.
-
ti 25.06.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola23.06.
-
ti 25.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuOulu23.06.
-
ti 25.06.akReilu Cup 3Lahti23.06.
F
ti 25.06.pkFinprofile-kisatIitti24.06.
-
ti 25.06.pkKehityksen JunnukisaKaarina22.06.
-
ti 25.06.pkRiennon ABC-kisojen lisälajiSavonlinna22.06.
-
ti 25.06.akTilastopajacup 5Turku22.06.
-
ti 25.06.akABC-kilpailutSavonlinna22.06.
F
ti 25.06.pkKesäkuun kiskaisut ja kirmailutParkano18.06.
-
ti 25.06.pkV Jyrin pomppuLiperi (Ylämylly)23.06.
-
ti 25.06.pkPorvoon juniorikisa 2 - Borgå juniortävling 2Porvoo - Borgå21.06.
-
ti 25.06.pmViestihuipentumaKalajoki22.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano24.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 25.06.akAvoimet aluekilpailutKauhava23.06.
-
ke 26.06.pkKeskisMikon MittelötTöysä22.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke 26.06.seuracupPohjola Seuracup piirikisa IJyväskylä23.06.
-
ke 26.06.pkNummelan Tarmon aluekilpailutVihti23.06.
-
ke 26.06.pmSatakunnan 9-10 v pm-moniottelutNakkila24.06.
-
ke 26.06.akMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 27.06.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi25.06.
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ27.06.
-
to 27.06.pkAvoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 1Imatra24.06.
-
to 27.06.pkKaarinan Uran viikkokisat 2Kaarina24.06.
-
to 27.06.pmSatakunnan 11-13 v pm-moniottelutNakkila -
-
to 27.06.pkSuomenselän alueen kilpailuAlajärvi25.06.
-
to-su 27.-30.06.SMKalevan kisatVaasa19.06.
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala25.06.
-
la 29.06.pk22. Kikan kisat, Marttilan peruskorjatun urheilukentän vihkiäiskilpailutMarttila24.06.
-
la 29.06.pkAlbin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa -
-
su 30.06.pkAluekilpailutVehmaa26.06.
-
su 30.06.pkVarstakisatUrjala28.06.
-
su 30.06.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali25.06.
-
ma 01.07.pkUrheilukoulun viikkokisa 2Forssa30.06.
-
ma 01.07.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 01.07.pkSomeron Säästöpankin Sp-kisatLieto28.06.
-
ma 01.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia29.07.
-
ma 01.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo29.06.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisa 2.osakilpailuKuopio30.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio30.06.
-
ti 02.07.akIlmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliigaIlmajoki01.07.
-
ti 02.07.pkFinprofile-kisatIitti01.07.
-
ti 02.07.pkAhkeran arkiheitotLahti29.06.
-
ti 02.07.pkKaarinan Junnukisa 2Kaarina30.06.
-
ti 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osKouvola -
-
ti 02.07.akUusimaa GP - 2. osakilpailuVihti, Nummela29.06.
-
ti 02.07.pkMetsolan heittokisa 2 MikkeliMIKKELI28.06.
-
ti 02.07.pmAvoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Taipalsaari30.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano01.07.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 03.07.pkKvarken GamesVörå / Vöyri01.07.
-
ke 03.07.pkSuomenselän kisatÄhtäri29.06.
-
ke 03.07.pkPeeässä cup 2. osakilpailuSiilinjärvi30.06.
-
ke 03.07.pkJunnut radalle Tampere02.07.
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatKerava02.07.
-
to 04.07.karnKeihäskarnevaalit, nuorten kisatPihtipudas29.06.
-
to-la 04.-06.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024Lohja01.07.
-
to 04.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailutLempäälä02.07.
F
to 04.07.karnMoukarikarnevaalien nuorten kisatKaustinen01.07.
-
to-su 04.-07.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to-su 04.-07.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to 04.07.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski01.07.
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio02.07.
-
to 04.07.pkPaimion junnukisatPaimio01.07.
-
to 04.07.pkHippokisa 3Valkeakoski02.07.
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe-su 05.-07.07.pkSAUL Yleisurheilun SM-kilpailutOulu25.06.
-
pe-la 05.-06.07.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä02.07.
F
la 06.07.maantieMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
-
la 06.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailutLempäälä02.07.
F
su 07.07.karnMoukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisaKaustinen01.07.
-
su 07.07.karnKeihäskarnevaalit, pääkilpailutPihtipudas01.07.
-
su-ke 07.-10.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
su 07.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski04.07.
-
su 07.07.karnMoukarikarnevaalien pääkilpailuKaustinen01.07.
-
ti 09.07.akEEKOO- myötätuulikisatLappeenranta05.07.
-
ti 09.07.pkKesport kisat Iisalmi03.07.
-
ti 09.07.pkFinprofile-kisatIitti08.07.
-
ti 09.07.pkKolmikuntaotteluOrivesi07.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala07.07.
-
ti 09.07.akVirkiän myötätuulisprintitLapua06.07.
-
ti 09.07.pkIII-lohkon kisatUrjala09.07.
-
ti 09.07.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki29.06.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano08.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke-to 10.-11.07.pkKiskon mestaruus seiväs aidat kävelyRiihimäki08.07.
-
ke 10.07.pkIvar Wilskman heitotTöysä07.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatTyrnävä -
-
ke 10.07.pkKSAT-kisatVirrat07.07.
-
ke 10.07.akKankaanpää GamesKankaanpää07.07.
-
ke 10.07.pkNoU:n Heinäkuun kisaNokia07.07.
-
ke 10.07.pkTarmon nuorisokilpailutHämeenlinna08.07.
-
ke 10.07.pkHeinäkuun kisatÄänekoski08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatMäntyharju08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
to 11.07.pkNaantalin heinäseiväsNaantali -
-
to 11.07.pkMoukari -iltaPaimio07.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatHämeenlinna -
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki10.07.
-
to 11.07.pkRyskeen kesäkisa IITammela08.07.
-
to 11.07.pkViikkokilpailu 3Lempäälä10.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä10.07.
-
to 11.07.akImatran InkerikisatImatra06.07.
F
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala09.07.
-
to 11.07.akUran aluekisatKannus09.07.
F
pe 12.07.akJanakkala Games - perjantain lajitJanakkala09.07.
-
pe 12.07.akMikkeli GamesMikkeli05.07.
-
la 13.07.pkSeniorien kansalliset heitotturku10.07.
-
la-su 13.-14.07.pkJanakkala GamesJanakkala09.07.
-
la 13.07.pmSisuottelutKauhava10.07.
-
la-su 13.-14.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
-
la-su 13.-14.07.akSFIM i friidrott 2024Nedervetil / Alaveteli05.07.
F
la-su 13.-14.07.akAvoimet AluemestaruusottelutKauhava10.07.
-
la 13.07.pkKarhulan keskuskentän kesäkisaKotka09.07.
-
la 13.07.pkOriGamesOrivesi10.07.
-
la 13.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola/Inkeroinen06.07.
-
la 13.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila10.07.
-
su 14.07.pkAluekisatLieto11.07.
-
su 14.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala11.07.
-
su 14.07.pkKenttäkarhujen miniottelutUusikaupunki10.07.
-
su 14.07.pkAlavieska-viikon kilpailutAlavieska12.07.
-
su 14.07.pkHeinäseiväsVirrat11.07.
-
su 14.07.kansTimanttikisatSastamala11.07.
F
ma 15.07.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 15.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia13.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti 16.07.pkFinprofile-kisatIitti15.07.
-
ti-ke 16.-17.07.akPm M/N17, P/T15-14Tampere12.07.
-
ti 16.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKauhajoki14.07.
-
ti 16.07.pkSalokylän kiekkokisatLiperi14.07.
-
ti 16.07.pkRatakusiaisetLieto12.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano15.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 17.07.GPLappeenranta Motonet GPLappeenranta10.07.
-
ke 17.07.pkAhkeran arkiheitotLahti14.07.
-
ke 17.07.pkItä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertueLapinlahti14.07.
-
ke 17.07.pkSuomenselän kisatSoini15.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
to 18.07.pkFyrrypinkaasutVaasa (Vähäkyrö)17.07.
-
to 18.07.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala16.07.
-
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
-
to 18.07.akKoski-Vähälän karijasutYlivieska14.07.
-
pe 19.07.amam-kilpailut M/N, M/N17, 1.pväSeinäjoki15.04.
-
la-su 20.-21.07.pmPSY 9-15v SisulisähuipentumaVarkaus16.07.
-
la-su 20.-21.07.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatPori15.07.
-
la 20.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå -
-
la-su 20.-21.07.pmPohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentumaKempele17.07.
-
la 20.07.pmNousiainen pm-moukariNousiainen16.07.
-
la-su 20.-21.07.akKouvola Junior GamesKouvola15.07.
-
la 20.07.pkIII Polvijärvi-päivien hyppykisatPolvijärvi17.07.
-
la 20.07.pkKansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen -
-
la 20.07.pkSpace junior gamesSeinäjoki18.07.
-
la 20.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppiHämeenlinna19.07.
-
la 20.07.GPJoensuun Motonet GP 2024Joensuu10.07.
-
su 21.07.akPohjan koitoksetRovaniemi14.07.
-
su 21.07.pkYlä-Karjalan KymppiNurmes (Valtimo)16.07.
-
su 21.07.pkKipinän KisatLohja18.07.
-
su 21.07.amAm-kilpailut MN, MN17 (2.pvä)Seinäjoki19.07.
-
su 21.07.akAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäiväLaitila15.07.
-
su 21.07.pkApupapu Cup 2Orivesi19.07.
-
ma-ti 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alueOrimattila19.07.
-
ma 22.07.pkSalaman Holjat kisatForssa19.07.
-
ma 22.07.pkPk. kilpailutYlistaro19.07.
-
ti 23.07.kansHäme GamesRiihimäki21.07.
E
ti 23.07.pkAikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän KorppukisatTöysä22.07.
-
ti-ke 23.-24.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v piirihuipentumaMIKKELI20.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatHämeenlinna -
-
ti 23.07.kävelySisu- ja aluemestaruuskävelytKauhava21.07.
-
ti 23.07.pkHeinäkuun heitot ja hölkätParkano21.07.
-
ti 23.07.pkNouste keihäs,kuulaNousiainen 21.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano22.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatHIRVENSALMI -
-
ke-to 24.-25.07.akEuroChallenge24Lahti21.07.
F
ke 24.07.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2Hämeenlinna22.07.
-
ke 24.07.pkAlavuden nuorisokisatALAVUS22.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke-to 24.-25.07.akAluemestaruuskilpailut 17-19v., Eteläinen alueSipoo / Sibbo21.07.
F
ke 24.07.kansPyrinnön kansallisetTampere20.07.
E
ke 24.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 3Parikkala21.07.
-
ke 24.07.akÄänekoski GamesÄänekoski21.07.
-
to 25.07.pkKarjalainen seiväsgaalaJoensuu21.07.
-
to 25.07.pk48:e Jakob MarathonJakobstad21.07.
-
to 25.07.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi23.07.
-
to 25.07.pk Tuulisähkö-kisat 1Klaukkala23.07.
-
to 25.07.pkViikkokilpailu 4Lempaala24.07.
-
to 25.07.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä24.07.
-
to 25.07.akABC-kilpailutSavonlinna22.07.
F
to 25.07.akSpace Games 1Seinäjoki24.07.
-
to 25.07.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 25.07.akKaarinan HeittokisatKaarina23.07.
-
pe 26.07.akLohja Games 2024Lohja23.07.
-
pe 26.07.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
pe 26.07.akKälviä GamesKälviä22.07.
-
la 27.07.pkUnikeon aamuhölkkäNaantali25.07.
-
la-su 27.-28.07.pkLohja Junior Games 2024Lohja22.07.
-
la-su 27.-28.07.pmpm-sisulisähuipentumaKaarina22.07.
-
la 27.07.pkLasyn Pm-huipentuma osa 2Iitti24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmSisuhuipentumaT/P9-15Alajärvi21.07.
-
la-su 27.-28.07.pkPm-sisulisähuipentumaJämsä22.07.
-
la-su 27.-28.07.pmKnattefinalen 9-13 årPedersöre24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmDM 14-15 årPedersöre24.07.
-
la 27.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi21.07.
-
la 27.07.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi22.07.
-
la 27.07.akTopgames SprintPorvoo - Borgå24.07.
-
su 28.07.pkLasy pm-huipentumaLahti -
-
su 28.07.pkHarri Mannermaan 65v-juhlajuoksuVantaa25.07.
-
ma 29.07.pkRimaralli 3Espoo26.07.
-
ma 29.07.po17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Parkano26.07.
-
ma 29.07.akEspoonlahden heittokisatEspoo27.07.
-