Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
su 02.06.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2.Joensuu26.05.
-
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua27.05.
-
su 02.06.pkKoskenkylän kymppi ja vitonenRovaniemi25.05.
-
su 02.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa29.05.
-
su 02.06.pkSeuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSUSeinäjoki31.05.
-
su 02.06.akLaidunkauden avajaiskisatLiminka30.05.
F
su 02.06.akPKO GamesJoensuu26.05.
F
su 02.06.akParkano GamesParkano30.05.
F
su 02.06.pkPeeÄssä Cup I-osakilpailuLapinlahti30.05.
-
su 02.06.pkKesäkuun tuloskisaLapinlahti30.05.
-
ma 03.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.06.akKlaukkala Junior GPNurmijärvi30.05.
F
ma 03.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo31.05.
-
ma 03.06.pkLaitilan kesäkuun piirikunnallisetLaitila31.05.
-
ma 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituusPyhtää31.05.
-
ma 03.06.akEtelä-Pohjalaanen TimanttiliigaKurikka02.06.
-
ma 03.06.seuraMetsä-SeurakisatHimanka -
-
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisa 1.osakilpailuKuopio02.06.
-
ti 04.06.pkNaantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäiväNaantali31.05.
-
ti 04.06.pmPm-ottelut 9-15-v. 1. osaOrimattila04.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä-SeurakisatHuittinen -
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio -
-
ti 04.06.kansMarskin kisatLappeenranta30.05.
-
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo01.06.
-
ti 04.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, 300-400m, seiväs ja keihäsKouvola01.06.
-
ti 04.06.pmKymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17Kouvola01.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala02.06.
-
ti 04.06.pkYlöjärven juoksuiltaYlöjärvi02.06.
-
ti 04.06.pkTampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoretTampere28.05.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano03.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 04.06.akKesäkuun kisatYlivieska01.06.
-
ke 05.06.pkOtaniemi Junior GamesEspoo02.06.
-
ke 05.06.pmpm-ottelut 9-15v KeSYJyväskylä02.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
ke 05.06.akTilastopajacup 3Turku02.06.
F
ke 05.06.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4Sipoo / Sibbo04.06.
F
ke 05.06.pkNopsan piirikunnallisetNoormarkku04.06.
-
ke 05.06.pkNoU:n Kesäkuun kisaNokia02.06.
-
ke 05.06.pkNuorisokisatForssa02.06.
-
ke 05.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.06.
-
ke 05.06.akTomatspelenNärpes03.06.
-
to 06.06.pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu04.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio04.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki05.06.
-
to 06.06.akEltsu Junior GPHelsinki02.06.
F
to 06.06.akReilu Cup 2Lahti04.06.
F
to 06.06.pkKiskon mestaruus-hypyt ja moukariRiihimäki04.06.
-
to 06.06.pkViikkokilpailu 1Lempäälä05.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä05.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
to 06.06.akPaimion Rata ja Kenttä 2024Paimio04.06.
F
to 06.06.seuraMetsä-SeurakisatKiuruvesi -
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe 07.06.akKuy GPTuusula04.06.
F
pe 07.06.akGIF:n aluekilpailutKokkola03.06.
F
la-su 08.-09.06.pkKUY GamesTuusula05.06.
-
la-su 08.-09.06.akOlli Teijonmaan muistokisatSavonlinna03.06.
F
la 08.06.pkNastokisat 2024Lahti02.06.
-
la 08.06.pkStafett-DM ÖIDNärpes05.06.
-
la 08.06.pkPaavon kisatSaarijärvi05.06.
-
la 08.06.pmSisuottelut 9-15vOulu05.06.
-
la 08.06.ak II Kangasalan Kisan kesäkisatKangasala05.06.
F
la-su 08.-09.06.akAluemestaruusottelut - 15. Maken ottelutHelsinki06.06.
F
la 08.06.akAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku03.06.
-
la 08.06.kansAlavuden KansallisetAlavus06.06.
F
la 08.06.pkVesan juoksuTervola06.06.
-
la 08.06.pkOlli Teijonmaan muistokisan lisäjajiSavonlinna05.06.
-
la-su 08.-09.06.akPorin Yleisurheilu GamesPori04.06.
F
su 09.06.pkPeU:n avoimet ka AikuisurheilukilpailutPerniö05.06.
-
su 09.06.pkHeittokisatUusikaupunki06.06.
-
su 09.06.pkKiuruvesi Junior GamesKiuruvesi04.06.
-
su 09.06.akEeles GamesAkaa, Toijala07.06.
F
su 09.06.kansSeinäjoen Kansalliset KilpailutSeinäjoki07.06.
-
su 09.06.kansKiuruvesi GamesKiuruvesi04.06.
-
ma 10.06.pkPaunu Games IIJämsä07.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatLappeenranta -
-
ma 10.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 10.06.seuraMetsä-SeurakisatAlavus09.06.
-
ma 10.06.pkKesäkuun iltakilpailuAlavieska09.06.
-
ma 10.06.pkJopo 1Joutsa07.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä-SeurakisatHimanka -
-
ma 10.06.pkDT i NedervetilNedervetil / Alaveteli08.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä-SeurakisatHuittinen -
-
ti-ke 11.-12.06.akAluemestaruuskilpailut, Eteläinen alueNurmijärvi06.06.
F
ti 11.06.pkKesport kisatIisalmi05.06.
-
ti 11.06.pkAhkeran arkiheitotLahti08.06.
-
ti 11.06.pkVeve-kisa 2Veikkola09.06.
-
ti 11.06.pkRyskeen kesäkisa ITammela08.06.
-
ti 11.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapua08.06.
-
ti 11.06.akTilastopajacup 4Turku08.06.
F
ti 11.06.pkHippokisatUrjala09.06.
-
ti 11.06.pkDT JakobstadJakobstad09.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä-SeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa09.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano10.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 11.06.seuracupPohjola Seuracup piirikisaKÄLVIÄ09.06.
-
ti 11.06.akRT JakobstadJakobstad08.06.
-
ke 12.06.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa IHämeenlinna10.06.
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatTyrnävä -
-
ke 12.06.pkJITA-kisatVirrat09.06.
-
ke 12.06.pkHannun heitotParikkala09.06.
-
ke 12.06.pkHippokisa 2Valkeakoski10.06.
-
to 13.06.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi11.06.
-
to 13.06.akYAG Junior GPTampere09.06.
F
to 13.06.pkViikkokilpailu 2Lempäälä12.06.
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä12.06.
-
to 13.06.akLampin aluekilpailutToholampi09.06.
F
to 13.06.pkMetsolan heittokisa MikkeliMIKKELI10.06.
-
to 13.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa10.06.
-
to 13.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAULKajaani09.06.
-
to 13.06.seuraMetsä-SeurakisatKiuruvesi -
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala11.06.
-
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesTampere09.06.
-
la 15.06.maantieVieskamaratonYlivieska -
-
la 15.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/5Kouvola/Inkeroinen08.06.
-
la 15.06.pkKenttäkarhujen heitto- ja hyppykisatUusikaupunki13.06.
-
la 15.06.pkForssan Suvi-iltaForssa15.06.
-
su 16.06.pkIskun heittokisatMynämäki11.06.
-
su 16.06.pkApupapu Cup 1Orivesi13.06.
-
ma 17.06.akLival-GamesSipoo / Sibbo15.06.
F
ma 17.06.kävelyAluemestaruus ratakävelytVantaa14.06.
-
ma 17.06.seuracupSeuracup 1, YkköslohkoNaantali20.06.
-
ma 17.06.seuracupSeuracup 1, Ykköslohko 9v lajitNaantali20.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ma 17.06.seuracupPohjola Seuracup I osakilpailuSastamala14.06.
-
ma 17.06.pkJunispelenOravais / Oravainen15.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä-SeurakisatHimanka -
-
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden av, Kansalliset E-P:n piirinmestaruuskisatTöysä15.06.
-
ti 18.06.pkPohjola Seuracup 1-osakilpailuVihti, Nummela15.06.
-
ti 18.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuVantaa14.06.
-
ti 18.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
-
ti 18.06.seuracupEtelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailuSavonlinna15.06.
-
ti 18.06.pkSuomenselän kisat LehtimäkiAlajärvi16.06.
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatKellokoski17.06.
-
ti 18.06.pk200m kisatSavonlinna15.06.
-
ke 19.06.pkRimaralli 2Espoo16.06.
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailuJoensuu15.06.
-
ke 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä16.06.
-
ke 19.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKYHeinola -
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup I-osakilpailuLapinlahti15.06.
-
ke 19.06.akAvoimet mestaruuskilpailutEspoo14.06.
-
ke 19.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere15.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. OsakisaNokia16.06.
-
ke 19.06.seuracupHämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailuHämeenlinna17.06.
-
ke 19.06.seuracupNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå - Porvoo16.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 20.06.akReilu Cup seiväsLahti18.06.
F
to 20.06.kansPohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailutPudasjärvi16.06.
-
to 20.06.pkKunnon JuhannuskisatPunkalaidun18.06.
-
to 20.06.seuraMetsä-SeurakisatKiuruvesi -
-
pe 21.06.pkKeuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajitKeuruu16.06.
-
pe 21.06.kansKeuruun 57. JuhannuskisatKeuruu16.06.
F
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
F
la 22.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane13.06.
C
su 23.06.kansSaarijärven 88. JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajitPaimio21.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I EtelälohkoPaimio21.06.
-
ma 24.06.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna21.06.
-
ma 24.06.pkPohjola-seuracup I, Vakka-SuomiMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 24.06.seuracupPohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajitMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä-SeurakisatHimanka -
-
ti 25.06.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola23.06.
-
ti 25.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuOulu23.06.
-
ti 25.06.akReilu Cup 3Lahti23.06.
F
ti 25.06.pkKehityksen JunnukisaKaarina22.06.
-
ti 25.06.pkRiennon ABC-kisojen lisälajiSavonlinna22.06.
-
ti 25.06.akTilastopajacup 5Turku22.06.
-
ti 25.06.akABC-kilpailutSavonlinna22.06.
F
ti 25.06.pkKesäkuun kiskaisut ja kirmailutParkano18.06.
-
ti 25.06.pkV Jyrin pomppuLiperi (Ylämylly)23.06.
-
ti 25.06.pkPorvoon juniorikisa 2 - Borgå juniortävling 2Porvoo - Borgå21.06.
-
ti 25.06.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15Forssa22.06.
-
ti 25.06.pmViestihuipentumaKalajoki22.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano24.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 25.06.akAvoimet aluekilpailutKauhava23.06.
-
ke 26.06.pkKeskisMikon MittelötTöysä22.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä-SeurakisatSiilinjärvi24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke 26.06.seuracupPohjola Seuracup piirikisa IJyväskylä23.06.
-
ke 26.06.pkNummelan Tarmon aluekilpailutVihti23.06.
-
ke 26.06.pmSatakunnan 9-10 v pm-moniottelutNakkila24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
ke 26.06.pmPm-sisulisäottelut P/T9,T10,P14/15Akaa, Toijala24.06.
-
ke 26.06.akMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 27.06.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi25.06.
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ27.06.
-
to 27.06.pkAvoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 1Imatra24.06.
-
to 27.06.pkKaarinan Uran viikkokisat 2Kaarina24.06.
-
to 27.06.pmSatakunnan 11-13 v pm-moniottelutNakkila -
-
to 27.06.pkSuomenselän alueen kilpailuAlajärvi25.06.
-
to-su 27.-30.06.SMKalevan kisatVaasa19.06.
B
to 27.06.seuraMetsä-SeurakisatKiuruvesi -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala25.06.
-
pe 28.06.seuraMetsä-SeurakisatHimanka -
-
la 29.06.pk22. Kikan kisat, Marttilan peruskorjatun urheilukentän vihkiäiskilpailutMarttila24.06.
-
la 29.06.pkAlbin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa -
-
su 30.06.pkAluekilpailutVehmaa26.06.
-
su 30.06.pkVarstakisatUrjala28.06.
-
su 30.06.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali25.06.
-
ma 01.07.pkUrheilukoulun viikkokisa 2Forssa30.06.
-
ma 01.07.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 01.07.pkSomeron Säästöpankin Sp-kisatLieto28.06.
-
ma 01.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia29.07.
-
ma 01.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo29.06.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 01.07.seuraMetsä-SeurakisatHimanka -
-
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisa 2.osakilpailuKuopio30.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä-SeurakisatHuittinen -
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio30.06.
-
ti 02.07.akIlmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliigaIlmajoki01.07.
-
ti 02.07.pkAhkeran arkiheitotLahti29.06.
-
ti 02.07.pkKaarinan Junnukisa 2Kaarina30.06.
-
ti 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osKouvola -
-
ti 02.07.akUusimaa GP - 2. osakilpailuVihti, Nummela29.06.
F
ti 02.07.pkMetsolan heittokisa 2 MikkeliMIKKELI28.06.
-
ti 02.07.pmAvoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Taipalsaari30.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano01.07.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 03.07.pkKvarken GamesVörå / Vöyri01.07.
-
ke 03.07.pkSuomenselän kisatÄhtäri29.06.
-
ke 03.07.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
ke 03.07.pkPeeässä cup 2. osakilpailuSiilinjärvi30.06.
-
ke 03.07.pkJunnut radalle Tampere02.07.
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatKerava02.07.
-
to 04.07.karnKeihäskarnevaalit, nuorten kisatPihtipudas29.06.
-
to-la 04.-06.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024Lohja01.07.
-
to 04.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailutLempäälä02.07.
F
to 04.07.karnMoukarikarnevaalien nuorten kisatKaustinen01.07.
-
to-su 04.-07.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to-su 04.-07.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to 04.07.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski01.07.
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio02.07.
-
to 04.07.pkPaimion junnukisatPaimio01.07.
-
to 04.07.pkHippokisa 3Valkeakoski02.07.
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe-su 05.-07.07.pkSAUL Yleisurheilun SM-kilpailutOulu25.06.
-
pe-la 05.-06.07.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä02.07.
F
pe 05.07.pkVarpaisjärven yöjuoksu Varpaisjärvi30.06.
-
la 06.07.maantieMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
-
la 06.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailutLempäälä02.07.
F