Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 26.06.seuraSeurakisatJoutseno21.06.
-
ma 26.06.pkPyrinnön SeiväskisaOULU25.06.
-
ma 26.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osaHamina18.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatLapua -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatVarkaus25.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 26.06.akLival-GamesKerava24.06.
F
ma 26.06.pkSeuracup I EtelälohkoPaimio24.06.
-
ma 26.06.pkSeuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajitPaimio24.06.
-
ma 26.06.pkCha Cha Cha Mummon munkkisatLeppävirta -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari25.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ti 27.06.pkReilu Cup 3, seiväskisaLahti25.06.
F
ti 27.06.pmSisuottelut 9-15vOulu25.06.
-
ti 27.06.seuracupPohjola Seuracup I osakilpailuSaarijärvi22.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup 1, YkköslohkoNaantali22.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup 1, Ykköslohko 9v lajitNaantali22.06.
-
ti 27.06.pkKaarinan Uran viikkokisat 2Kaarina25.06.
-
ti 27.06.pkSM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 vImatra23.06.
-
ti 27.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna24.06.
F
ti 27.06.seuraSeurakisatIitti26.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatRovaniemi25.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatKauhava26.06.
-
ti 27.06.seuracupPohjola seuracup piirikisa IKankaanpää25.06.
-
ti 27.06.pkSuomenselän alueen kilpailuAlajärvi25.06.
-
ti 27.06.pkAkaan Seudun NuorisokilpailutAkaa, Viiala24.06.
-
ti 27.06.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola, Kirkkonummi25.06.
-
ti 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå23.06.
-
ti 27.06.pkKeski-Pohjanmaan piirin viestihuipentuma 9-15vKokkola23.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatJämsä -
-
ti 27.06.seuraSeurakisatIkaalinen27.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatPedersöre26.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup I, PohjoislohkoMynämäki22.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup I, Pohjoislohko 9-sarjatMynämäki22.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatKorsholm -
-
ke 28.06.pkKeskisMikon MittelötTöysä25.06.
-
ke 28.06.seuraSeurakisatTyrnävä -
-
ke 28.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 28.06.pkIsku-cupHeinola26.06.
-
ke 28.06.seuraSeurakisatValkeala -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatPunkaharju -
-
ke 28.06.pkKnattekarnevalenVasa26.06.
-
ke 28.06.pkEstejuoksukisaHelsinki25.06.
-
ke 28.06.pmSisulisäviestitSiilinjärvi23.06.
-
ke 28.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
to 29.06.karnKeihäskarnevaalit, nuorten kisatPihtipudas25.06.
F
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seivaskarnevaalitSomero26.06.
F
to 29.06.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailutLempäälä27.06.
F
to 29.06.karnMoukarikarnevaalien nuorten kisatKaustinen26.06.
F
to-la 29.06.-01.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelutLohja26.06.
F
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seiväskarnevaalitSomero26.06.
F
to 29.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski27.06.
F
to-su 29.06.-02.07.ak44. Someron seiväskarnevaalitSomero27.06.
F
to 29.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 29.06.pkLUM Kesäkisa 2Lappeenranta27.06.
-
to 29.06.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 29.06.seuraSeurakisatKarijoki -
-
to 29.06.seuraSeurakisatVaasa (Vähäkyrö) -
-
to 29.06.seuraSeurakisatKurikka -
-
to 29.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli26.06.
-
pe 30.06.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä26.06.
F
pe 30.06.seuraSeurakisatKokkola -
-
la 01.07.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä26.06.
F
la 01.07.pkKipinän pkKajaani29.06.
-
la 01.07.karnHervan LeiskauksetLempäälä29.06.
F
la 01.07.karnMoukarikarnevaalien pääkilpailuKaustinen26.06.
F
su 02.07.pkPara YU karnevaalikilpailuKilpailu peruttu -
-
su 02.07.seuraSeurakisatKaarina04.06.
-
su 02.07.karnKeihäskarnevaalit, pääkilpailutPihtipudas28.06.
D
su 02.07.karnMoukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisaKaustinen26.06.
F
su 02.07.pkKiekko- ja kuulakarnevaalien leirikisaLohja -
-
su 02.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski29.06.
F
su 02.07.pkTopintallin nuorten yu-kisatVesanto29.06.
-
su 02.07.pkHeinäpään heittokisaOulu30.06.
-
ma 03.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.07.seuraSeurakisatJoroinen02.07.
-
ma 03.07.pkUrheilukoulun viikkokisa 2Forssa01.07.
-
ma 03.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.07.
-
ma 03.07.pkVakka-Suomen rataviestitUusikaupunki30.06.
-
ma 03.07.pkPk. XVII Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki01.07.
-
ma 03.07.pkBorgå stavcup 1 / Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
-
ma 03.07.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatKurikka -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatPyhtää02.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatHämeenlinna02.07.
-
ti 04.07.akMondo myötätuuli kisatLappeenranta29.06.
-
ti 04.07.pkjunnu- ja aikuiskisa 1Keuruu03.07.
-
ti 04.07.pkRastin TiistaikisaSuomussalmi03.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatIitti03.07.
-
ti 04.07.pkPower Park GamesAlahärmä02.07.
-
ti 04.07.pkIII-lohkon kisatUrjala02.07.
-
ti 04.07.pkDT i JakobstadJakobstad02.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatEura -
-
ti 04.07.seuraSeurakisatParkano03.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatIkaalinen04.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
ti 04.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ke 05.07.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2Hämeenlinna03.07.
-
ke 05.07.pkReilu Cup 4Lahti02.07.
F
ke 05.07.pkVedon kolmiloikkaLapinlahti02.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKerava06.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatPori03.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatLapinlahti30.06.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
-
ke 05.07.pkNummelan Tarmon aluekilpailutVihti02.07.
F
ke 05.07.pkJita-kisatVirrat03.07.
-
ke 05.07.pk58-CupVantaa02.07.
-
ke 05.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 05.07.GPJoensuun Motonet GPJoensuu25.06.
C
ke 05.07.seuraSeurakisatValkeala -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatVantaa02.07.
-
ke 05.07.pkHeinäkuun KisaNokia02.07.
-
ke 05.07.pkVakka-ottelutLaitila02.07.
-
ke 05.07.poDistriktstävlingMariehamn -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatVirrat -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli04.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKauhajoki03.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
to 06.07.pkArctic-heitotRovaniemi05.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatJanakkala -
-
to 06.07.pkHippokisa 3Valkeakoski04.07.
-
to 06.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua04.07.
F
to 06.07.seuraSeurakisatLempäälä05.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatKaavi05.07.
-
to 06.07.pkMetalli CupTornio03.07.
-
to 06.07.pkPolVa KesäheittokilpailuPolvijärvi03.07.
-
to 06.07.pkPyhäselän heinäkisat 1Joensuu04.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatTornio03.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatSoini -
-
to 06.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
to 06.07.seuraSeurakisatJakobstad05.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatAsikkala05.07.
-
to 06.07.pkViikkokilpailu 3Lempäälä05.07.
-
pe 07.07.pkMehiläinen GamesKalajoki05.07.
-
pe 07.07.akKlaukkala GamesNurmijärvi05.07.
F
pe 07.07.pkNouste keihäsLieto05.07.
-
pe 07.07.pkYöjuoksuVarpaisjärvi30.06.
-
pe 07.07.pkHeinäkuun moukariKotka05.07.
-
la-su 08.-09.07.akHannes Junior GamesKuopio03.07.
F
la-su 08.-09.07.pkSeurayhtymän RajaheitotKaarina05.07.
F
la 08.07.pk30. Vetelin markkinahölkkäVeteli -
-
la 08.07.pkMuuruvesi kisatMuuruvesi -
-
la-su 08.-09.07.amAvoimet AluemestaruusottelutKauhava06.07.
F
la-su 08.-09.07.amSFIM i friidrott 2023Åbo/Turku30.06.
F
la-su 08.-09.07.akKouvola Junior GamesKouvola02.07.
-
la 08.07.maantieMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
-
la 08.07.pkHeinäseiväsVirrat06.07.
-
la 08.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
-
la 08.07.pkMotonet GP EsikisaOulu30.06.
-
la 08.07.pkMarkkinakisat Himanka 06.07.
-
la 08.07.GPMotonet GP OuluOulu30.06.
C
su 09.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala06.07.
-
su 09.07.pmSisuottelutKauhava06.07.
-
su 09.07.akKUY GamesTuusula06.07.
-
su 09.07.pkAluekilpailutVehmaa05.07.
-
su 09.07.pkHeinähypytNaantali07.07.
-
su 09.07.pkHiekkaharjun kymppitonniVantaa04.07.
F
su 09.07.pkKuohun TasoittavaJyväskylä / Vaajakoski -
-
su 09.07.pkHeittokisatIisalmi08.07.
-
su 09.07.akKoski-Vähälän KarijasutYlivieska08.07.
-
su 09.07.kansTimanttikisatSastamala06.07.
F
su 09.07.pkHeinäpään heittokisatOulu07.07.
-
su 09.07.pkApupapu Cup 2Orivesi06.07.
-
ma 10.07.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 10.07.pkKenttäkarhujen miniottelutUusikaupunki06.07.
-
ma 10.07.pkKEV-heittokisaKuusamo09.07.
-
ma 10.07.pmHämSYn pm- moukari M , NKangasala06.07.
-
ma 10.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 2/7Lieto09.07.
-
ma 10.07.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 10.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 10.07.seuraSeurakisatKurikka -
-
ti-ke 11.-12.07.pkEuroChallenge23Lahti -
F
ti 11.07.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelutKitee07.07.
-
ti-ke 11.-12.07.amAluemestaruuskilpailutLahti06.07.
F
ti 11.07.pkPeeÄssä Cup 2 osakilpailu / Mahdin kisatMaaninka09.07.
-
ti 11.07.pmAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäiväTurku07.07.
-
ti 11.07.seuraSeurakisatIitti10.07.
-
ti 11.07.pkValtin kisat 2Akaa / Viiala09.07.
-
ti-ke 11.-12.07.pmHämSY:n M/N pm-kilpailutIkaalinen07.07.
F
ti 11.07.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 11.07.seuraSeurakisatParkano10.07.
-
ti 11.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
ti 11.07.akEteläpohjalaanen TimanttiliigaKurikka10.07.
F
ti 11.07.pkjunnu- ja aikuiskisa 2Keuruu10.07.
-
ti 11.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ke 12.07.pkNuorten EM-kilpailut, testikilpailuEspoo10.07.
-
ke 12.07.pkJunnut radalleTampere11.07.
-
ke 12.07.pkIvar Wilskman heitotTöysä10.07.
-
ke 12.07.pkSuonenjoen Vasaman polkujuoksutSuonenjoki09.07.
-
ke 12.07.seuraSeurakisatTyrnävä -
-
ke 12.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 12.07.pkKankaanpää Games Kankaanpää09.07.
F
ke 12.07.akKankaanpää GamesKankaanpää09.07.
F
ke 12.07.pkTarmon nuorisokilpailutHämeenlinna10.07.
-
ke 12.07.pkHeinäkuun kisatÄänekoski09.07.
-
ke 12.07.pkYppU:n heitot IIPyhäjoki10.07.
-
ke 12.07.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
-
ke 12.07.seuraSeurakisatLaitila11.07.
-
ke 12.07.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 12.07.seuraSeurakisatMäntyharju10.07.
-
ke 12.07.seuraSeurakisatYlämaa -
-
ke 12.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 12.07.seuraSeurakisatJätkäsaari11.07.
-
ke 12.07.akUran aluekisatKannus10.07.
F
ke 12.07.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
to 13.07.pkNousten kuulaNousiainen10.07.
F
to 13.07.pkKuukausikilpailuJoensuu11.07.
-
to 13.07.seuraSeurakisatMerikarvia -
-
to 13.07.seuraSeurakisatLauttasaari 12.07.
-
to 13.07.pkKesportkisat IIIisalmi09.07.
-
to 13.07.pkRastin TonnitSUOMUSSALMI13.07.
-
to 13.07.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 13.07.seuraSeurakisatKarijoki -
-
to 13.07.akImatran InkerikisatImatra09.07.
F
to 13.07.pkRatakymppiForssa11.07.
-
to 13.07.pkFyrrypinkaasutVaasa (Vähäkyrö)12.07.
F
to 13.07.pkSisulisätOrivesi11.07.
-
to 13.07.pkPitkät aitamatkatMikkeli11.07.
-
to 13.07.pkDT i BennäsBennäs12.07.
F
to 13.07.pkItä-Suomen Seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertueen 3. osakilpailuJoensuu09.07.
-
to 13.07.pkKU-68 Viikkokisa IIKangasala12.07.
-
to 13.07.pkInkerikisat lisälajit Mkeihäs, N kiekko, P/T seiväs, P/T15 100m/80m aidatImatra09.07.
-
to 13.07.pkKEV-kisatKuusamo11.07.
-
to 13.07.seuraSeurakisatJuuka12.07.
-
to 13.07.pkSalaman seiväskisaRaahe12.07.
-
to 13.07.seuraSeurakisatMalax12.07.
-
pe 14.07.akJanakkala Games - perjantain lajitJanakkala11.07.
-
pe 14.07.seuraSeurakisatKokkola -
-
la 15.07.pkAluekisatLieto11.07.
F
la 15.07.pkOravikoski kisatLeppävirran Oravikoski -
-
la-su 15.-16.07.akJanakkala GamesJanakkala12.07.
-
la-su 15.-16.07.pkAvoimet Pohjois-pohjanmaan piirinmestaruuskilpailutPUDASJÄRVI12.07.
-
la 15.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä12.07.
-
la-su 15.-16.07.pmKeski-Pohjanmaan piirihuipentuma 9-15vYlivieska12.07.
-
la 15.07.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi10.07.
F
la 15.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola / Inkeroinen08.07.
-
la 15.07.pkSeppo Välimäki -aluekisatNoormarkku13.07.
F
la 15.07.pk49 Pentin olympialaisetSaarijärvi12.07.
-
la-su 15.-16.07.amAluemestaruuskilpailutSeinäjoki13.07.
-
la 15.07.pkKarhulan Urheilijoiden 90-vuotiskilpailutKotka11.07.
F
la 15.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila12.07.
-
la 15.07.pkRadiomäen heittokilpailuLahti13.07.
-
su 16.07.akAvoimet kisat ja Posion pitäjänmestaruuskisatPosio14.07.
-
su 16.07.pkYlä-Karjalan KymppiNurmes (Valtimo)11.07.
-
su 16.07.pmAvoimet piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Taipalsaari13.07.
-
su 16.07.pkVarstakisatUrjala14.07.
-
ma 17.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
E
ma 17.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 17.07.pkPyrinnön SeiväskisaOULU16.07.
-
ma 17.07.seuraSeurakisatLapua -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatPirkkola16.07.
-
ma 17.07.seuraSeurakisatJoroinen -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatJoroinen16.07.
-
ma 17.07.pkKolmikuntaotteluJämsä14.07.
-
ma 17.07.pkKenttäkarhujen heittokisatUusikaupunki14.07.
-
ma 17.07.pkKeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki16.07.
-
ma 17.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki16.07.
-
ma 17.07.pkSeurakisaJoensuu15.07.
-
ma 17.07.seuraSeurakisatAlavus -
-
ma 17.07.pkAikuisurheilijoiden moukarikisaLappeenranta16.07.
-
ma 17.07.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
-
ma 17.07.seuraSeurakisatKurikka -
-
ti 18.07.pmLasyn Pm-Huipentuma osa 1Iitti15.07.
-
ti 18.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio16.07.
-
ti 18.07.seuraSeurakisatKuopio16.07.
-
ti 18.07.seuraSeurakisatHerttoniemi17.07.
-
ti 18.07.pkHyppycupHelsinki16.07.
-
ti 18.07.akTilastopajacup 4Turku15.07.
F
ti 18.07.pkAulis Kupiaksen muistokisatLappeenranta (Ylämaa)15.07.
-
ti 18.07.pkTiistaikisa IIIOulu16.07.
-
ti 18.07.pkDT i NedervetilNedervetil / Alaveteli16.07.
F
ti 18.07.pkHeinäkuun heitot ja hölkätParkano16.07.
-
ti 18.07.pkMetsolan heittokisatMikkeli16.07.
-
ti 18.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N (Osa 1)Pori15.07.
-
ti 18.07.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 18.07.seuraSeurakisatParkano17.07.
-
ti 18.07.seuraSeurakisatJämsä -
-
ti 18.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
-
ti 18.07.pkKälviän kasitKälviä16.07.
-
ti 18.07.pkKeuruun heinäheitot Keuruu17.07.
-
ti 18.07.seuraSeurakisatKorsholm -
-
ti 18.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 18.07.pkSpring Cup 1500 mRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa17.07.
-
ke 19.07.pkLappeenranta Motonet GP - lisälajitLappeenranta12.07.
F
ke-to 19.-20.07.pkKiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidatRiihimäki17.07.
-
ke 19.07.pkKeihäskisaRovaniemi 18.07.
-
ke 19.07.GPLappeenranta Motonet GPLappeenranta12.07.
C
ke 19.07.seuraSeurakisatLiminka -
-
ke 19.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
-
ke 19.07.pkSeuranmestaruuskilpailutVirrat17.07.
-
ke 19.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 19.07.pmNÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 årBorgå - Porvoo15.07.
-
ke 19.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKauhajoki17.07.
-
ke 19.07.pkItä-Suomen Seiväspankin 10-vuotis juhlakiertue 4. osakilpailuKuopio16.07.
-
ke 19.07.pkSalokylän kiekkokisatLiperi16.07.
-
ke 19.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola 17.07.
-
ke 19.07.seuraSeurakisatVirrat -
-
ke 19.07.seuraSeurakisatLaitila18.07.
-
ke 19.07.seuraSeurakisatUurainen -
-
ke 19.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 19.07.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
to 20.07.pk47:e Jakob MarathonJakobstad16.07.
-
to 20.07.pkKarhKa junnukisatKotka17.07.
-
to 20.07.kansKarhulan kansallisetKotka17.07.
F
to 20.07.pkRyskeen mestaruuskisatTammela17.07.
-
to 20.07.pkIntersport Kymijoki-KymppiKouvola16.07.
-
to 20.07.pkHeinäpään heittokisatOulu18.07.
-
to 20.07.seuraSeurakisatHämeenlinna18.07.
-
to 20.07.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 20.07.pkRatakusiaisetLieto16.07.
-
to 20.07.pkViitasaaren iltakisatViitasaari16.07.
-
to 20.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu18.07.
-
to 20.07.pmHämSYn PM moukarit M 17, N17, P 14.15, T14,15 Kangasala18.07.
-
to 20.07.seuraSeurakisatValkeala -
-
to 20.07.seuraSeurakisatLempäälä19.07.
-
to 20.07.pkSisulisätOrivesi18.07.
-
to 20.07.pkSuomenselän kisatSoini18.07.
-
to 20.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N (Osa 2)Pori17.07.
-
to 20.07.seuraSeurakisatAsikkala19.07.
-
to 20.07.pkViikkokilpailu 4Lempäälä19.07.
-
to 20.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi19.07.
-
pe-su 21.-23.07.akLohja Junior Games 2023Lohja19.07.
-
pe 21.07.akLohja Junior Games 2023 - LisälajitLohja19.07.
F
pe 21.07.pkHeinäkuun kiekkoKotka19.07.
-
pe 21.07.akMikkeli Games Mikkeli17.07.
F
la-su 22.-23.07.pmSisuhuipentumat TP9-15Kurikka19.07.
-
la-su 22.-23.07.pmPM-Sisulisähuipentuma Saarijärvi17.07.
-
la 22.07.pmLaSyn Pm-huipentuma 9-15v. 2.osaHeinola19.07.
-
la-su 22.-23.07.pmSatakunnan piirin pm-huipentumaKankaanpää19.07.
-
la 22.07.pkHeinäkuun heittoseiväsLaitila19.07.
-
la-su 22.-23.07.pmPohjois-Pohjanmaan SisuhuipentumaKempele19.07.
-
la-su 22.-23.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere18.07.
-
la 22.07.akKiuruveden yleisurheilukentän vihkiäiskilpailutKiuruvesi17.07.
-
la 22.07.pkII Polvijärvi-päivien hyppykisatPolvijärvi19.07.
-
la 22.07.pkKansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen19.07.
-
la 22.07.pkAvoimet TUL perinnekentän mestaruuskilpailutKuopion Vehmersalmi -
-
la 22.07.pmSisulisähuipentuma ja viestitTornio17.07.
-
la 22.07.kansKiuruvesi Games/ Kiuruveden yleisurheilukentän vihkiäiskilpailutKiuruvesi17.07.
F
su 23.07.pkTour de Hammer / Junior Nousiainen19.07.
F
su 23.07.pkOtteluhuipentumaToholampi19.07.
-
su 23.07.pmKnattemångkampKorsholm21.07.
-
su 23.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi17.07.
-
su 23.07.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi19.07.
F
su 23.07.pkPiiriottelu Etelä-Karjala - Kymenlaakso - LahtiKouvola19.07.
-
ma 24.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma-ti 24.-25.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaSavonlinna20.07.
-
ma 24.07.seuraSeurakisatVarkaus23.07.
-
ma 24.07.seuraSeurakisatRaisio -
-
ma 24.07.pkHeinäkuun kisatYlivieska22.07.
-
ma 24.07.pkDistriktstävlingMalax22.07.
-
ma 24.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 3/7Lieto23.07.
-
ma 24.07.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 24.07.pmÖppna Åländska Mästerskapen, dag 1Mariehamn -
-
ma 24.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 24.07.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 24.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ti-ke 25.-26.07.pkMatalankynnyksen seiväskisaTampere23.07.
-
ti 25.07.pkRastin Päivä JuoksutSUOMUSSALMI24.07.
-
ti 25.07.pkIlmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga, lisälajit 9 ja 11v sarjoihinKurikka, yleisurheilukenttä24.07.
-
ti 25.07.akIlmajoki Games 3, Etelä-Pohjalainen timanttiliigaKurikka, yleisurheilukenttä24.07.
-
ti 25.07.akTilastopajacup 5Turku22.07.
F
ti 25.07.pkAvoimet piirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 3Parikkala21.07.
-
ti-ke 25.-26.07.pmPm M/N17, P/T15-14Tampere21.07.
-
ti-ke 25.-26.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14-v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueRiihimäki22.07.
-
ti 25.07.pkPorvoon moukarikisa- Borgå släggtävlingPorvoo - Borgå21.07.
-
ti 25.07.seuraSeurakisatIkaalinen25.07.
-
ti 25.07.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 25.07.seuraSeurakisatParkano24.07.
-
ti 25.07.pkjunnu- ja aikuiskisa 3Keuruu24.07.
-
ti 25.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ke 26.07.pkAntin Areenan kesäseiväsKalajoki24.07.
-
ke 26.07.seuraSeurakisatMunkkiniemi25.07.
-
ke 26.07.pkHeinäkuun Tuulisähkö-kisatNurmijärvi24.07.
-
ke 26.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 26.07.seuraSeurakisatPunkaharju -
-
ke 26.07.pkAlavuden nuorisokisatAlavus24.07.
-
ke 26.07.pkDT NykarlebyNykarleby23.07.
-
ke 26.07.pmÖppna Åländska Mästerskapen, dag 2Mariehamn -
-
ke 26.07.seuraSeurakisatLaitila25.07.
-
ke 26.07.seuraSeurakisatYlämaa -
-
ke 26.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 26.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
-
ke 26.07.seuraSeurakisatKauhajoki24.07.
-
ke 26.07.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
ke 26.07.poDT 1500m HinderMariehamn -
-
to-su 27.-30.07.SMKalevan kisatLahti19.07.
-
to 27.07.pkKiekkokisaHelsinki -
-
to 27.07.pkDT i LarsmoLuoto25.07.
-
to 27.07.pkAikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän korppukisatTöysä25.07.
-
to 27.07.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 27.07.seuraSeurakisatRovaniemi -
-
to 27.07.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa25.07.
-
to 27.07.pkAktia Games 2Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa25.07.
F
to 27.07.pkMetalli CupTornio24.07.
-
to 27.07.pkViispiikkinen Cup, Kyyjärven osakilpailuKyyjärvi -
-
to 27.07.pkEnnätyskisatJoroinen25.07.
-
to 27.07.seuraSeurakisatTornio24.07.
-
to 27.07.seuraSeurakisatLaajasuo, Helsinki26.07.
-
pe 28.07.seuraSeurakisatKokkola -
-
la 29.07.pkSäkylän 8. MansikkamaratonSäkylä -
-
la-su 29.-30.07.pm pm-kilpailutUudy:n pm 9-15vHyvinkää26.07.
-
la-su 29.-30.07.pmPohjois-Savon 9 -15 v. Sisulisa huipentumaIisalmi23.07.
-
la-su 29.-30.07.pmKnattefinalen 9-13 årPedersöre26.07.
-
la-su 29.-30.07.pmDM 14-15 årPedersöre26.07.
-
la 29.07.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslami -
-
la 29.07.pkKuohun juhlakisatJuankoski21.07.
-
la 29.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 kmHämeenlinna28.07.
-
la 29.07.maantieHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki -
-
su 30.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu -
-
ma 31.07.pkJunnujen seiväskisaHelsinki30.07.
-
ma 31.07.pkPaunu Games IIIJämsä28.07.
-
ma 31.07.pkM/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit)Outokumpu30.07.
-
ma 31.07.seuraSeurakisatJoroinen01.07.
-
ma 31.07.seuraSeurakisatJoroinen30.07.
-
ma 31.07.seuraSeurakisatLapua -
-
ma 31.07.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuOutokumpu28.07.
-
ma 31.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia29.07.
-
ma 31.07.pkKeU Cup 4Savonlinna, Kerimäki30.07.
-
ma 31.07.pkRastin pituusiltaSUOMUSSALMI30.07.
-
ma 31.07.seuracupPohjola Seuracup II osakilpailuSastamala28.07.
-
ma 31.07.pkJopo 2Joutsa28.07.
-
ma 31.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 4/7Lieto30.07.
-
ma 31.07.pkKeihäskisaPori30.07.
-
ma 31.07.pkHeinäkuun iltakilpailuAlavieska30.07.
-
ma 31.07.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 31.07.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 31.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 31.07.seuraSeurakisatKurikka -
-
ma 31.07.seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisaNokia28.07.
-
ma 31.07.seuracupPohjola Seuracupin HämSY:n 2. divisoonan toinen osakisaUrjala29.07.
-