Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ti-to 30.05.-01.06.pkPyrinnön heitto-cup, moukariTampere28.05.
-
to 01.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe28.05.
-
to 01.06.kansMarskin kisatLappeenranta26.05.
E
to 01.06.pkMarskin kisa - lisälajiLappeenranta26.05.
-
to 01.06.seuraSeurakisatLempäälä31.05.
-
to 01.06.seuraSeurakisatIitti31.05.
-
to 01.06.seuraSeurakisatRaisio -
-
to 01.06.seuraSeurakisatKarijoki -
-
to 01.06.pkKesäkuun kisatYlivieska29.05.
-
to 01.06.pkKymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäsHamina30.05.
-
to 01.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailutKajaani28.05.
-
to 01.06.pmPm-sisukävelytNakkila30.05.
-
to 01.06.pkViikkokilpailu 1Lempäälä31.05.
-
to 01.06.seuraSeurakisatKorsholm -
-
pe 02.06.seuraSeurakisatKokkola -
-
su 04.06.pk17. Sarvilahden maratonLoviisa27.05.
-
su 04.06.pkPKO Games lisälajiJoensuu30.05.
-
su 04.06.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta -
-
su 04.06.akPKO GamesJoensuu30.05.
F
su 04.06.pkKangasalan Kisan kesäkisatKangasala01.06.
F
su 04.06.pkBelakon Laidunkauden avauskisat - PP piirin GP osakilpailuLiminka31.05.
F
su 04.06.pkRokuan maastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua31.05.
-
su 04.06.pkHeittokisatIisalmi02.06.
-
su 04.06.pkKoskenkylän 10 km ja 5 kmRovaniemi01.06.
-
su 04.06.akParkano GamesParkano01.06.
F
su 04.06.pkAntin Areenan kevätseiväsKalajoki02.06.
-
su 04.06.pkEspoo kävelytEspoo31.05.
-
su 04.06.pkArctic-heitotRovaniemi03.06.
-
ma 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
-
ma 05.06.seuraSeurakisatJoroinen04.06.
-
ma 05.06.pkKesportkisat IIisalmi31.05.
-
ma 05.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.06.
-
ma 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo01.06.
-
ma 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad tilläggsgren - Lasten Olympialaiset lisälajiBorgå - Porvoo,01.06.
-
ma 05.06.seuraSeurakisatNurmijärvi -
-
ma 05.06.pkJopo 1joutsa02.06.
-
ma 05.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere03.06.
-
ma 05.06.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 05.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 05.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 05.06.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 05.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 05.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ti 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu, pika-aidat, seiväs ja korkeusKouvola04.06.
-
ti 06.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio04.06.
-
ti 06.06.pkHeinäpään heittokisatOulu04.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatKuopio04.06.
-
ti 06.06.pkKälviän aita- ja esteiltaKälviä04.06.
-
ti 06.06.pkRastin IltakisatSuomussalmi05.06.
-
ti 06.06.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna04.06.
-
ti 06.06.akTilastopajacup 2Turku03.06.
E
ti 06.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka05.06.
-
ti 06.06.pkLajipäiväkisa moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)04.06.
-
ti 06.06.pkTiistaikisa IIOulu04.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatVieremä04.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatEura -
-
ti 06.06.seuraSeurakisatParkano05.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatIkaalinen04.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatOULU05.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatViitasaari05.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatSoini -
-
ti 06.06.pkRatavitonen ja SAUL:n pm-kilpailuSalo03.06.
-
ke 07.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä30.05.
-
ke 07.06.pkPeeÄssä Cup I-osakilpailuLapinlahti01.06.
-
ke 07.06.pkHeinäpään heittokisatOulu04.06.
-
ke 07.06.seuraSeurakisatKankaanpää -
-
ke 07.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 07.06.pkNopsan piirikunnallisetkisatNoormarkku05.06.
-
ke 07.06.pkKeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki06.06.
-
ke 07.06.seuraSeurakisatValkeala -
-
ke 07.06.pkKeihäs 1Nousiainen05.06.
-
ke 07.06.pkHeittokisatKauhajoki06.06.
-
ke 07.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä30.05.
C
ke 07.06.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15Tampere04.06.
-
ke 07.06.seuraSeurakisatLaitila06.06.
-
ke 07.06.seuraSeurakisatMäntyharju05.06.
-
ke 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
ke 07.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ke 07.06.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 07.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
ke 07.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 07.06.pkTomatspelenNärpes05.06.
-
ke 07.06.pkAikuisurheilijoiden loikatHelsinki06.06.
-
ke 07.06.seuraSeurakisatKauhajoki05.06.
-
to 08.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe05.06.
-
to 08.06.pkPk-heittokisatMikkeli / Ristiina06.06.
-
to 08.06.pkPm-ratakävelytJoensuu06.06.
-
to 08.06.seuraSeurakisatJärvenpää07.06.
-
to 08.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 08.06.pkParman silppukisatLieto04.06.
-
to 08.06.pkDT i LarsmoLuoto06.06.
-
to 08.06.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 08.06.seuraSeurakisatRaisio -
-
to 08.06.seuraSeurakisatKaavi07.06.
-
to 08.06.akPaimion Rata ja Kenttä 2023Paimio05.06.
F
to 08.06.kansTampereen yu mestaruuskilpailutTampere04.06.
-
to 08.06.pkSuomenselän kisat LehtimäkiAlajärvi06.06.
-
to 08.06.pkTeuvan Rivakan yu-kilpailutTeuva07.06.
F
to 08.06.pkLuja 100-vuotis juhlakilpailuHuittinen05.06.
-
to 08.06.pkSisumaastotRovaniemi -
-
to 08.06.pkDistriktstävlingMalax06.06.
-
to 08.06.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15Akaa, Viiala06.06.
-
to 08.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
to 08.06.seuraSeurakisatAsikkala06.06.
-
to 08.06.akMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
-
to 08.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu06.06.
-
pe 09.06.pkJoensuun keihäskoulun Pajulahti CupJoensuu07.06.
-
pe 09.06.pkKiskon mestaruuskilpailut - Juoksut PERUTTURiihimäki07.06.
-
pe 09.06.pkVankan hyppyheitotUusikaupunki05.06.
-
pe 09.06.pkPerjantai-illan kuula ja moukariKotka07.06.
-
pe 09.06.seuraSeurakisatKokkola -
-
la 10.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
-
la 10.06.pkTammela 600v kisat ja Tour de Hammer Tammela05.06.
-
la-su 10.-11.06.akPorin Yleisurheilu GamesPori07.06.
F
la-su 10.-11.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.06.
F
la 10.06.maantieXL Västilän maraton ja puolimaratonOrivesi07.06.
-
la 10.06.pkKarhu/Jalas Heittocup 2.Jalasjärvi07.06.
-
la 10.06.pkPaavon kisatSaarijärvi07.06.
F
la 10.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa05.06.
-
la 10.06.pkRajakisatTornio06.06.
-
la 10.06.pmKnattestafett DMJakobstad07.06.
-
la 10.06.akIin kisatIi05.06.
-
la 10.06.pkVarkaus Puolikas ja HurushölkkäVarkaus -
-
la 10.06.pkJymy Summer GamesOrimattila07.06.
-
la 10.06.pkPääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2Espoo08.06.
-
la 10.06.akToholammin kentän avajaiskisatToholampi06.06.
F
la 10.06.pmStora stafett DMJakobstad07.06.
-
la 10.06.pkSuomi-JuoksuSalo -
-
su 11.06.pkPeU:n avoimet ka AikuisurheilukilpailutPerniö07.06.
-
su 11.06.pkPorin Yleisurheilu Games, lisälajitPori07.06.
F
su 11.06.pmUudy:n junnuottelut 1 Janakkala 08.06.
-
su 11.06.pmLaSyn Pm-ottelut 1.osaHeinola07.06.
-
su 11.06.pmNÅID stafetter F/P9-13Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa08.06.
-
su 11.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/5Kouvola / Inkeroinen04.06.
-
su 11.06.pkHelsyn pm-viestit 9-15 vKirkkonummi06.06.
-
su 11.06.pkVeteraanikansallisetJoensuu07.06.
-
su 11.06.pkMikkelin heittokisatMikkeli -
-
su 11.06.kansAlavuden KansallisetAlavus09.06.
F
su 11.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytLempäälä09.06.
-
su 11.06.kansEspoo Liikkuu GamesEspoo07.06.
E
su 11.06.pkApupapu Cup 1Orivesi08.06.
-
su 11.06.pkKeihäskisaTyrnävä09.06.
-
su 11.06.akKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
F
ma 12.06.pkRimaralli 2Espoo10.06.
-
ma 12.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 12.06.pkPaunu Games IIJämsä09.06.
-
ma 12.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatLapua11.06.
-
ma 12.06.seuraSeurakisatLapinlahti07.06.
-
ma 12.06.seuraSeurakisatLappeenranta -
-
ma 12.06.pkSibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisaKerava11.06.
F
ma 12.06.pkKeU Cup 2Savonlinna, Kerimäki11.06.
-
ma 12.06.pkLUM kesäkisa 1 -MetsäkisaLappeenranta11.06.
-
ma 12.06.seuraSeurakisatAlavus12.06.
-
ma 12.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere10.06.
-
ma 12.06.pkPikajuoksu OlympialaisetVaasa11.06.
-
ma 12.06.pkNousten moukariNousiainen10.06.
-
ma 12.06.pkKesäkuun iltakilpailuAlavieska11.06.
-
ma 12.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatHamina -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 12.06.seuraSeurakisatPietarsaari11.06.
-
ma 12.06.seuraSeurakisatKurikka -
-
ti-ke 13.-14.06.pk12. Maken ottelutHelsinki09.06.
F
ti 13.06.pkSaloisten Salaman seiväskisaRaahe12.06.
-
ti 13.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku31.05.
A
ti 13.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki11.06.
-
ti 13.06.pkRastin kisat aikuisurheilijoilleSuomussalmi12.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatIitti12.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatKauhava12.06.
-
ti 13.06.pkHippokisatUrjala11.06.
-
ti 13.06.pkValtin kisat 1Akaa / Viiala11.06.
-
ti 13.06.pkOulun Pyrinnön Kolmiloikka kisaOulu12.06.
-
ti 13.06.pkMetsolan heittokisatMikkeli11.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatVieremä10.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 13.06.seuraSeurakisatParkano12.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatIkaalinen13.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatKorsholm -
-
ti 13.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
-
ti 13.06.akGIF:n aluekilpailutKokkola11.06.
-
ke 14.06.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 1 Hämeenlinna 12.06.
-
ke 14.06.pkVehUn KesäkisatTampere12.06.
-
ke 14.06.pkAloittelevien seiväshyppääjien kilpailuVantaa12.06.
-
ke 14.06.seuraSeurakisatLiminka -
-
ke 14.06.pkKSAT-kisatVirrat12.06.
-
ke 14.06.pkUrheilukoulun viikkokisa 1Forssa12.06.
-
ke 14.06.pkHippokisa 2Valkeakoski12.06.
-
ke 14.06.poDistriktstävlingMariehamn -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
-
ke 14.06.akLeppävaaran Sisun 100-v. juhlakilpailuEspoo09.06.
-
ke 14.06.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula12.06.
-
ke 14.06.pkUran pituus, korkeus ja kuulaKannus12.06.
-
ke 14.06.pkKesäkuun kisaNokia11.06.
-
ke 14.06.pkSäästöpankin kilpailutPerniö10.06.
-
ke 14.06.pkJunispelenOravais / Oravainen12.06.
F
ke 14.06.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi11.06.
-
ke 14.06.pkHannun heitotParikkala11.06.
-
ke 14.06.pkJyväskylän keihäskoulun Pajulahti CupJyväskylä12.06.
-
ke 14.06.poUngdomsserien omgång 2Mariehamn -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatVirrat -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatSiilinjärvi11.06.
-
ke 14.06.seuraSeurakisatLaitila13.06.
-
ke 14.06.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatKiiminki -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatYlämaa -
-
ke 14.06.seuraSeurakisatKauhajoki12.06.
-
to 15.06.seuraSeurakisatKeuruu14.06.
-
to 15.06.seuraSeurakisatMerikarvia -
-
to 15.06.akYAG Junior GPNurmijärvi12.06.
F
to 15.06.seuraSeurakisatLempäälä14.06.
-
to 15.06.seuraSeurakisatKarijoki -
-
to 15.06.pkSuomenselän kisatÄhtäri12.06.
-
to 15.06.pkSisulisätOrivesi13.06.
-
to 15.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa12.06.
-
to 15.06.pkAktia Games 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa12.06.
F
to 15.06.pkKaarinan Uran viikkokisat 1Kaarina12.06.
-
to 15.06.pkIK Falkens löpkvällBennäs14.06.
F
to 15.06.pkMetalli CupTornio12.06.
-
to 15.06.pkPargas IF aluekisat regiontävlingPargas/Parainen12.06.
-
to 15.06.seuraSeurakisatTornio12.06.
-
to 15.06.seuraSeurakisatJuuka14.06.
-
to 15.06.seuraSeurakisatHamina -
-
to 15.06.pkViikkokilpailu 2Lempäälä14.06.
-
pe-su 16.-18.06.pkSAUL Yleisurheilun SM-kilpailutKuopio05.06.
-
pe 16.06.seuraSeurakisatKankaanpää16.06.
-
pe-su 16.-18.06.akYouth Athletics GamesNurmijärvi06.06.
-
pe 16.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
-
la 17.06.maantieVieskamaratonYlivieska14.06.
-
la 17.06.pkForssan Suvi-iltaForssa -
-
la 17.06.pk12. KORENTOKANGAS - juoksuPudasjärvi15.06.
-
la 17.06.EAWorld Athletics Continental Tour Silver - 84. Kuortane Games 2023Kuortane11.06.
B
la 17.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
su 18.06.pkIskun heittokisatMynämäki13.06.
-
su 18.06.akEeles GamesAkaa, Viiala16.06.
-
su 18.06.pkVarjokymppiHelsinki -
-
ma 19.06.seuraSeurakisatJoroinen18.06.
-
ma 19.06.pkKenttäkarhujen juoksu- ja hyppykisatUusikaupunki15.06.
-
ma 19.06.pkSibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisaKerava18.06.
F
ma 19.06.seuraSeurakisatRaisio -
-
ma 19.06.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 19.06.pkDT NykarlebyNykarleby16.06.
F
ma 19.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere17.06.
-
ma 19.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 19.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 19.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 19.06.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 19.06.seuraSeurakisatKurikka -
-
ma 19.06.seuraSeurakisatPyhtää18.06.
-
ma 19.06.seuraSeurakisatKarijoki -
-
ti 20.06.pkKehityksen JunnukisaKaarina17.06.
-
ti 20.06.pkVirkiän kesäkuun sprintit Lapua18.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
-
ti 20.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa - UUDYJanakkala18.06.
-
ti 20.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuOulu18.06.
-
ti 20.06.pkPolvijärven juhannusheitotPolvijärvi18.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatHamina -
-
ti 20.06.seuracupPohjola seuracup - piirikisa 1/2Lapua17.06.
-
ti 20.06.seuracupEtelä-Savon Seuracup piirin 1.osakilpailuSavonlinna17.06.
-
ti 20.06.akHyvän Tuulen Kisat 1Helsinki17.06.
F
ti 20.06.pkKesäkuun kiskaisut ja kirmailutParkano18.06.
-
ti 20.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala18.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatVieremä17.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 20.06.seuraSeurakisatParkano19.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatIkaalinen20.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatViitasaari19.06.
-
ti 20.06.seuracupPohjola seuracup I-osakilpailuKalajoki18.06.
-
ti 20.06.pk M/N 200m seuracupin yhteydessäSavonlinna17.06.
-
ke 21.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 21.06.pkHarju Cup 2 lisälajitJyväskylä18.06.
-
ke 21.06.pkPohjois-Karjalan Seuracupin lisälajitJoensuu18.06.
-
ke 21.06.seuraSeurakisatKankaanpää -
-
ke 21.06.seuracupHämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailuValkeakoski19.06.
-
ke 21.06.seuracupPohjola Seuracupin Pohjois-Karjalan 1. osakilpailuJoensuu18.06.
-
ke 21.06.seuracupPohjola seuracupin piirikisa 1Helsinki18.06.
-
ke 21.06.akHarju Cup 2Jyväskylä18.06.
F
ke 21.06.pkNopsan piirikunnalliset kisatNoormarkku19.06.
-
ke 21.06.pkHeittokisatKuusamo20.06.
-
ke 21.06.seuraSeurakisatNurmijärvi -
-
ke 21.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa KymY/LaSY/EKYKotka19.06.
-
ke 21.06.seuracupPohjola SeuraCup ILapinlahti15.06.
-
ke 21.06.akTilastopajacup 3Turku18.06.
F
ke 21.06.pkViispiikkinen cupKivijärvi19.06.
-
ke 21.06.pkSeuraottelu KaPo-NuKi-TarmoKarkkila19.06.
-
ke 21.06.pkYppU:n heitotPyhäjoki19.06.
-
ke 21.06.seuraSeurakisatLaitila20.06.
-
ke 21.06.seuraSeurakisatUurainen -
-
ke 21.06.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 21.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 21.06.seuracupHämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailuHämeenlinna19.06.
F
ke 21.06.seuracupNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå - Porvoo18.06.
-
ke 21.06.seuracupPOHJOLA Föreningscup, deltävling 1Nedervetil / Alaveteli18.06.
F
ke 21.06.seuraSeurakisatKauhajoki19.06.
-
to 22.06.pkHeinäpään heittokisaOulu21.06.
-
to 22.06.seuraSeurakisatMerikarvia -
-
to 22.06.pkKeuruun 56. Juhannuskisat -NUORETKeuruu18.06.
-
to 22.06.pkSeinäjoki Games 2 Seinäjoki20.06.
-
to 22.06.pkKunnon JuhannuskisatPunkalaidun20.06.
-
to 22.06.seuraSeurakisatKaavi21.06.
-
to 22.06.akPohjantähti Games, PP piirin GP - osakilpailuPUDASJÄRVI18.06.
-
to 22.06.pkSisulisätOrivesi20.06.
-
to 22.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu20.06.
-
to 22.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
to 22.06.seuraSeurakisatAsikkala21.06.
-
pe 23.06.pkKiteen JuhannuskilpailutKitee 22.06.
-
pe 23.06.akPosion juhannuskilpailutPosio21.06.
-
pe 23.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen20.06.
F
pe 23.06.kansKeuruun 56. JuhannuskisatKeuruu18.06.
F
la 24.06.seuraSeurakisat, Kilpailukalenteri TESTI 2Eurajoki17.05.
F
la 24.06.pkLeppävirran JuhannuskisatLeppävirta -
-
su 25.06.kansSaarijärven 87. JuhannuskisatSaarijärvi20.06.
F
su 25.06.pkItä-Suomen Seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertueen 2.osakilpailuKaavi21.06.
-
su 25.06.pkArcticA 10v -kisatRovaniemi24.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatJoutseno21.06.
-
ma 26.06.pkPyrinnön SeiväskisaOULU25.06.
-
ma 26.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osaHamina18.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatLapua -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatVarkaus25.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 26.06.akLival-GamesKerava24.06.
F
ma 26.06.pkSeuracup I EtelälohkoPaimio24.06.
-
ma 26.06.pkSeuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajitPaimio24.06.
-
ma 26.06.pkCha Cha Cha Mummon munkkisatLeppävirta -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari25.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 26.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ti 27.06.pkReilu Cup 3, seiväskisaLahti25.06.
F
ti 27.06.pmSisuottelut 9-15vOulu25.06.
-
ti 27.06.seuracupPohjola Seuracup I osakilpailuSaarijärvi22.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup 1, YkköslohkoNaantali22.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup 1, Ykköslohko 9v lajitNaantali22.06.
-
ti 27.06.pkKaarinan Uran viikkokisat 2Kaarina25.06.
-
ti 27.06.pkSM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 vImatra23.06.
-
ti 27.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna24.06.
F
ti 27.06.seuraSeurakisatIitti26.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatRovaniemi25.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatKauhava26.06.
-
ti 27.06.seuracupPohjola seuracup piirikisa IKankaanpää25.06.
-
ti 27.06.pkSuomenselän alueen kilpailuAlajärvi25.06.
-
ti 27.06.pkAkaan Seudun NuorisokilpailutAkaa, Viiala24.06.
-
ti 27.06.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola, Kirkkonummi25.06.
-
ti 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå23.06.
-
ti 27.06.pkKeski-Pohjanmaan piirin viestihuipentuma 9-15vKokkola23.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatJämsä -
-
ti 27.06.seuraSeurakisatIkaalinen27.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatPedersöre26.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup I, PohjoislohkoMynämäki22.06.
-
ti 27.06.seuracupSeuracup I, Pohjoislohko 9-sarjatMynämäki22.06.
-
ti 27.06.seuraSeurakisatKorsholm -
-
ke 28.06.pkKeskisMikon MittelötTöysä25.06.
-
ke 28.06.seuraSeurakisatTyrnävä -
-
ke 28.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 28.06.pkIsku-cupHeinola26.06.
-
ke 28.06.seuraSeurakisatValkeala -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatPunkaharju -
-
ke 28.06.pkKnattekarnevalenVasa26.06.
-
ke 28.06.pkEstejuoksukisaHelsinki25.06.
-
ke 28.06.pmSisulisäviestitSiilinjärvi23.06.
-
ke 28.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
ke 28.06.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
to 29.06.karnKeihäskarnevaalit, nuorten kisatPihtipudas25.06.
F
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seivaskarnevaalitSomero26.06.
F
to 29.06.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailutLempäälä27.06.
F
to 29.06.karnMoukarikarnevaalien nuorten kisatKaustinen26.06.
F
to-la 29.06.-01.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelutLohja26.06.
F
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seiväskarnevaalitSomero26.06.
F
to 29.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski27.06.
F
to-su 29.06.-02.07.ak44. Someron seiväskarnevaalitSomero27.06.
F
to 29.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 29.06.pkLUM Kesäkisa 2Lappeenranta27.06.
-
to 29.06.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 29.06.seuraSeurakisatKarijoki -
-
to 29.06.seuraSeurakisatVaasa (Vähäkyrö) -
-
to 29.06.seuraSeurakisatKurikka -
-
to 29.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli26.06.
-
pe 30.06.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä26.06.
F
pe 30.06.seuraSeurakisatKokkola -
-
la 01.07.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä26.06.
F
la 01.07.pkKipinän pkKajaani29.06.
-
la 01.07.karnHervan LeiskauksetLempäälä29.06.
F
la 01.07.karnMoukarikarnevaalien pääkilpailuKaustinen26.06.
F
su 02.07.pkPara YU karnevaalikilpailuKilpailu peruttu -
-
su 02.07.seuraSeurakisatKaarina04.06.
-
su 02.07.karnKeihäskarnevaalit, pääkilpailutPihtipudas28.06.
D
su 02.07.karnMoukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisaKaustinen26.06.
F
su 02.07.pkKiekko- ja kuulakarnevaalien leirikisaLohja -
-
su 02.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski29.06.
F
su 02.07.pkTopintallin nuorten yu-kisatVesanto29.06.
-
su 02.07.pkHeinäpään heittokisaOulu30.06.
-
ma 03.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.07.seuraSeurakisatJoroinen02.07.
-
ma 03.07.pkUrheilukoulun viikkokisa 2Forssa01.07.
-
ma 03.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.07.
-
ma 03.07.pkVakka-Suomen rataviestitUusikaupunki30.06.
-
ma 03.07.pkPk. XVII Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki01.07.
-
ma 03.07.pkBorgå stavcup 1 / Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
-
ma 03.07.pkMaanantai kilpailutLeppävirta -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatPerho -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatKurikka -
-
ma 03.07.seuraSeurakisatPyhtää02.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatHämeenlinna02.07.
-
ti 04.07.akMondo myötätuuli kisatLappeenranta29.06.
-
ti 04.07.pkjunnu- ja aikuiskisa 1Keuruu03.07.
-
ti 04.07.pkRastin TiistaikisaSuomussalmi03.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatIitti03.07.
-
ti 04.07.pkPower Park GamesAlahärmä02.07.
-
ti 04.07.pkIII-lohkon kisatUrjala02.07.
-
ti 04.07.pkDT i JakobstadJakobstad02.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatEura -
-
ti 04.07.seuraSeurakisatParkano03.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatIkaalinen04.07.
-
ti 04.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
ti 04.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ke 05.07.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2Hämeenlinna03.07.
-
ke 05.07.pkReilu Cup 4Lahti02.07.
F
ke 05.07.pkVedon kolmiloikkaLapinlahti02.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKerava06.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatPori03.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatLapinlahti30.06.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
-
ke 05.07.pkNummelan Tarmon aluekilpailutVihti02.07.
F
ke 05.07.pkJita-kisatVirrat03.07.
-
ke 05.07.pk58-CupVantaa02.07.
-
ke 05.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 05.07.GPJoensuun Motonet GPJoensuu25.06.
C
ke 05.07.seuraSeurakisatValkeala -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatVantaa02.07.
-
ke 05.07.pkHeinäkuun KisaNokia02.07.
-
ke 05.07.pkVakka-ottelutLaitila02.07.
-
ke 05.07.poDistriktstävlingMariehamn -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatVirrat -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli04.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
-
ke 05.07.seuraSeurakisatKauhajoki03.07.
-
ke 05.07.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
to 06.07.pkArctic-heitotRovaniemi05.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatJanakkala -
-
to 06.07.pkHippokisa 3Valkeakoski04.07.
-
to 06.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua04.07.
F
to 06.07.seuraSeurakisatLempäälä05.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatKaavi05.07.
-
to 06.07.pkMetalli CupTornio03.07.
-
to 06.07.pkPolVa KesäheittokilpailuPolvijärvi03.07.
-
to 06.07.pkPyhäselän heinäkisat 1Joensuu04.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatTornio03.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatSoini -
-
to 06.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
to 06.07.seuraSeurakisatJakobstad05.07.
-
to 06.07.seuraSeurakisatAsikkala05.07.
-
to 06.07.pkViikkokilpailu 3Lempäälä05.07.
-