Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2023 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13           1 2
14 3 4 5 6 7 8 9
15 10 11 12 13 14 15 16
16 17 18 19 20 21 22 23
17 24 25 26 27 28 29 30
  Toukokuu 2023  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18 1 2 3 4 5 6 7
19 8 9 10 11 12 13 14
20 15 16 17 18 19 20 21
21 22 23 24 25 26 27 28
22 29 30 31        
  Kesäkuu 2023  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22       1 2 3 4
23 5 6 7 8 9 10 11
24 12 13 14 15 16 17 18
25 19 20 21 22 23 24 25
26 26 27 28 29 30    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 29.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 29.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi26.05.
F
ma 29.05.pkSibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisaKerava28.05.
-
ti 30.05.pkKymenlaakson lajipäivä korkeus, kiekko ja moukariKotka27.05.
-
ti 30.05.pkLajipäiväkisatImatra25.05.
-
ti 30.05.akIkaalisten AluekisaIkaalinen27.05.
-
ti 30.05.pkVeVe-kisat 1Veikkola, Kirkkonummi28.05.
-
ti 30.05.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ke 31.05.akHyvinkään aluekisatHyvinkää28.05.
F
ke 31.05.seuraSeurakisatTampere30.05.
-
ke 31.05.pkJunnut radalleTampere30.05.
-
ke 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 100m - 2000m ja kolmiloikkaKotka29.05.
-
ke 31.05.akTilastopajacup 1Turku28.05.
F
ke 31.05.pkPolvijärven kevätheitotPolvijärvi29.05.
-
ke 31.05.pkEste- ja nuorisokisatForssa29.05.
-
ke 31.05.pkSuomenselän KisatAlavus29.05.
-
ke 31.05.pkViispiikinen CupSaarijärvi29.05.
-
to 01.06.kansMarskin kisatLappeenranta26.05.
E
to 01.06.pkKesäkuun kisatYlivieska29.05.
-
to 01.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAULKajaani28.05.
-
to 01.06.pkKymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäsHamina30.05.
-
to 01.06.pmPm-sisukävelytNakkila30.05.
-
to 01.06.pkViikkokilpailu 1Lempäälä31.05.
-
pe 02.06.pkKiskon mestaruuskilpailut - JuoksutRiihimäki31.05.
-
su 04.06.pk17. Sarvilahden maratonLoviisa27.05.
-
su 04.06.akPKO GamesJoensuu30.05.
-
su 04.06.pkPKO Games lisälajiJoensuu30.05.
-
su 04.06.pkKangasalan Kisan kesäkisatKangasala01.06.
F
su 04.06.pkLaidunkauden avauskisatLiminka31.05.
-
su 04.06.pkRokuan maastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua31.05.
-
su 04.06.akParkano GamesParkano01.06.
-
su 04.06.pkEspoo kävelytEspoo31.05.
-
ma 05.06.pkLasten SeurakisatIisalmi01.06.
-
ma 05.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.06.
-
ma 05.06.pkSibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisaKerava04.06.
-
ti 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu, pika-aidat ja seiväsKouvola04.06.
-
ti 06.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio04.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatKuopio04.06.
-
ti 06.06.akTilastopajacup 2Turku03.06.
E
ti 06.06.pkKälviän aita- ja esteiltaKälviä04.06.
-
ti 06.06.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna04.06.
-
ti 06.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka05.06.
-
ti 06.06.seuraSeurakisatVieremä -
-
ti 06.06.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 06.06.pkLajipäiväkisa moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)04.06.
-
ke 07.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä30.05.
C
ke 07.06.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15Tampere04.06.
-
to 08.06.akPaimion Rata ja Kenttä 2023Paimio05.06.
-
to 08.06.akMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
-
to 08.06.kansTampereen yu mestaruuskilpailutTampere04.06.
-
to 08.06.pkSuomenselän kisat LehtimäkiAlajärvi06.06.
-
to 08.06.pmPm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15Akaa, Viiala -
-
to 08.06.pkTeuvan Rivakan yu-kilpailutTeuva07.06.
-
pe 09.06.pkPerjantai-illan kuula ja moukariKotka07.06.
-
la 10.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
-
la-su 10.-11.06.akPorin Yleisurheilu GamesPori07.06.
-
la 10.06.pkTammela 600v kisat ja Tour de Hammer Tammela03.06.
-
la-su 10.-11.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.06.
F
la 10.06.akIin kisatIi05.06.
-
la 10.06.maantieXL Västilän maraton ja puolimaratonOrivesi07.06.
-
la 10.06.pkKarhu/Jalas Heittocup 2.Jalasjärvi07.06.
-
la 10.06.pkPaavon kisatSaarijärvi07.06.
-
la 10.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa05.06.
-
la 10.06.akToholammin kentän avajaiskisatToholampi06.06.
-
la 10.06.pkVarkaus Puolikas ja HurushölkkäVarkaus -
-
su 11.06.pmUudy:n junnuottelut 1Riihimäki08.06.
-
su 11.06.pkPorin Yleisurheilu Games, lisälajitPori07.06.
-
su 11.06.pmLaSyn Pm-ottelut 1.osaHeinola -
-
su 11.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/5Kouvola / Inkeroinen04.06.
-
su 11.06.pkHelsyn pm-viestit 9-15 vKirkkonummi06.06.
-
su 11.06.kansAlavuden KansallisetAlavus09.06.
-
su 11.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytLempäälä09.06.
-
su 11.06.kansEspoo Liikkuu GamesEspoo07.06.
E
su 11.06.akKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
F
ma 12.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 12.06.pkPaunu Games IIJämsä09.06.
-
ma 12.06.pkSibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisaKerava11.06.
-
ma 12.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere10.06.
-
ma 12.06.pkPikajuoksu OlympialaisetVaasa11.06.
-
ti 13.06.pmSisuottelut 9-15vOulu10.06.
-
ti-ke 13.-14.06.pk12. Maken ottelutHelsinki09.06.
F
ti 13.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
-
ti 13.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki11.06.
-
ti 13.06.akGIF:n aluekilpailutKokkola09.06.
-
ti 13.06.pkHippokisatUrjala11.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatVieremä10.06.
-
ti 13.06.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ke 14.06.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 1 Hämeenlinna 12.06.
-
ke 14.06.pkVehUn KesäkisatTampere12.06.
-
ke 14.06.akLeppävaaran Sisun 100-v. juhlakilpailuEspoo09.06.
-
ke 14.06.pkKSAT-kisatVirrat12.06.
-
ke 14.06.pkUrheilukoulun viikkokisa 1Forssa12.06.
-
ke 14.06.pkHippokisa 2Valkeakoski12.06.
-
ke 14.06.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula12.06.
-
ke 14.06.pkUran pituus, korkeus ja kuulaKannus12.06.
-
ke 14.06.pkKesäkuun kisaNokia11.06.
-
ke 14.06.pkJunispelenOravais / Oravainen12.06.
-
to 15.06.akYAG Junior GPNurmijärvi11.06.
F
to 15.06.pkSuomenselän kisatÄhtäri12.06.
-
to 15.06.pkSisulisätOrivesi13.06.
-
to 15.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa12.06.
-
to 15.06.pkAktia Games 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa12.06.
-
to 15.06.pkViikkokilpailu 2Lempäälä14.06.
-
pe-su 16.-18.06.pkSAUL Yleisurheilun SM-kilpailutKuopio06.06.
-
pe-su 16.-18.06.akYouth Athletics GamesNurmijärvi31.05.
-
pe 16.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
-
la 17.06.maantieVieskamaratonYlivieska14.06.
-
la 17.06.pkForssan Suvi-iltaForssa -
-
la 17.06.EAWorld Athletics Continental Tour Silver - 84. Kuortane Games 2023Kuortane11.06.
-
su 18.06.akEeles GamesAkaa, Viiala16.06.
-
ti 20.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa - UUDYJanakkala18.06.
-
ti 20.06.akHyvän Tuulen Kisat 1Helsinki17.06.
-
ti 20.06.seuracupPohjola seuracup - piirikisa 1/2Lapua17.06.
-
ti 20.06.seuracupEtelä-Savon Seuracup piirin 1.osakilpailuSavonlinna17.06.
-
ti 20.06.pkPolvijärven juhannusheitotPolvijärvi18.06.
-
ti 20.06.seuracupPohjola seuracup I-osakilpailuKalajoki18.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatVieremä17.06.
-
ti 20.06.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ke 21.06.akHarju Cup 2Jyväskylä18.06.
F
ke 21.06.seuracupHämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailuValkeakoski19.06.
-
ke 21.06.seuracupPohjola Seuracupin Pohjois-Karjalan 1. osakilpailuJoensuu18.06.
-
ke 21.06.akTilastopajacup 3Turku -
F
ke 21.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa KymY/LaSY/EKYKotka19.06.
-
ke 21.06.seuracupHämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailuHämeenlinna19.06.
-
to 22.06.akPohjantähti Games, PP piirin GP - osakilpailuPUDASJÄRVI18.06.
-
to 22.06.pkKeuruun 56. Juhannuskisat -NUORETKeuruu18.06.
-
to 22.06.pkSeinäjoki Games 2 ja TonnikisaSeinäjoki20.06.
-
to 22.06.pkSisulisätOrivesi20.06.
-
pe 23.06.akPosion juhannuskilpailutPosio21.06.
-
pe 23.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen20.06.
-
pe 23.06.kansKeuruun 56. JuhannuskisatKeuruu18.06.
F
la 24.06.seuraSeurakisat, Kilpailukalenteri TESTI 2Eurajoki17.05.
-
su 25.06.kansSaarijärven 87. JuhannuskisatSaarijärvi19.06.
-
su 25.06.pkHippo-kisatAkaa, Toijala22.06.
-
ma 26.06.seuraSeurakisatJoutseno21.06.
-
ma 26.06.akLival-GamesKerava24.06.
-
ma 26.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osaHamina18.06.
-
ti 27.06.seuracupPohjola Seuracup I osakilpailuSaarijärvi22.06.
-
ti 27.06.pkReilu Cup 3, seiväskisaLahti25.06.
-
ti 27.06.pkSM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 vImatra23.06.
-
ti 27.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna24.06.
-
ti 27.06.seuracupPohjola seuracup piirikisa IKankaanpää25.06.
-
ti 27.06.pkSuomenselän alueen kilpailuAlajärvi23.06.
-
ti 27.06.pkAkaan Seudun NuorisokilpailutAkaa, Viiala24.06.
-
ti 27.06.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola, Kirkkonummi25.06.
-
ke 28.06.pkKeskisMikon MittelötTöysä25.06.
-
to 29.06.karnKeihäskarnevaalit, nuorten kisatPihtipudas25.06.
-
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seivaskarnevaalitSomero26.06.
-
to 29.06.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailutLempäälä27.06.
F
to 29.06.karnMoukarikarnevaalien leirikisaKaustinen26.06.
-
to-la 29.06.-01.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelutLohja26.06.
-
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seiväskarnevaalitSomero26.06.
-
to 29.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski27.06.
-
to-su 29.06.-02.07.karn44. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to 29.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli26.06.
-
pe 30.06.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä25.06.
-
la 01.07.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä25.06.
-
la 01.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailutLempäälä29.06.
F
la 01.07.karnMoukarikarnevaalien pääkilpailuKaustinen26.06.
-
su 02.07.karnKeihäskarnevaalit, pääkilpailutPihtipudas28.06.
-
su 02.07.karnMoukarikarnevaalien B-kilpailuKaustinen26.06.
-
su 02.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski29.06.
-
ma 03.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.07.pkUrheilukoulun viikkokisa 2Forssa01.07.
-
ma 03.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.07.
-