Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2022 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39           1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31            
  Marraskuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44   1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30        
  Joulukuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48       1 2 3 4
49 5 6 7 8 9 10 11
50 12 13 14 15 16 17 18
51 19 20 21 22 23 24 25
52 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 15.08.seuraSeurakisatVarkaus16.08.
ma 15.08.seuraSeurakisatAlavus -
ma 15.08.pkSeinäjoen Juniorikilpailut 2Seinäjoki13.08.
ma 15.08.pkBorgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo13.08.
ma 15.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 15.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 15.08.seuraSeurakisatVaasa -
ma 15.08.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta -
ti 16.08.seuraSeurakisatKuopio14.08.
ti 16.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/4Kuopio14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.08.seuraSeurakisatKiiminki -
ti 16.08.seuraSeurakisatEspoo -
ti 16.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 16.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa, Viiala14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa13.08.
ti 16.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2Pargas/Parainen15.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatKaavi15.08.
ti 16.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2 - lisälajiHelsinki13.08.
ti 16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11Lieto11.08.
ti 16.08.pkKlubbmästerskap, del 1Sjundeå15.08.
ti 16.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2 - kutsukilpailuHelsinki13.08.
ti 16.08.akHyvän Tuulen Kisat 2Helsinki13.08.
ti 16.08.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame15.08.
ti 16.08.pkTeuvan Rivakan Yu-kisatTeuva15.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
ti 16.08.pkSiikalatvacupin kilpailuPyhäntä15.08.
ke 17.08.pkOsuuspankin HippokisatVarkaus12.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatJoroinen16.08.
ke 17.08.pkTyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailutTyrnävä16.08.
ke 17.08.pk51. VasakisaPorvoo - Borgå14.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatPunkaharju17.08.
ke 17.08.pkJunnut RadalleTampere15.08.
ke 17.08.pkPeukku-kisaVirrat15.08.
ke 17.08.pkSeiväskisaTurku15.08.
ke 17.08.pmHämSYn pm-viestitHämeenlinna15.08.
ke 17.08.pkElosatasetNoormarkku16.08.
ke 17.08.pkValkeavesi GamesKalajoki15.08.
ke 17.08.pkBorgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ke 17.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.08.seuraSeurakisatJuuka15.08.
ke 17.08.pkKEV-heittokisaKuusamo16.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 17.08.pkViispiikkinen cup PylkönmäkiSaarijärvi -
ke 17.08.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.08.seuraSeurakisatKarkkila -
to 18.08.seuraSeurakisatHamina -
to 18.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 18.08.seuraSeurakisatRovaniemi15.08.
to 18.08.seuraSeurakisatLapinlahti16.08.
to 18.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra14.08.
to 18.08.pkHippokisat Ulvila17.08.
to 18.08.kansEltsun kansallisetHelsinki15.08.
to 18.08.pkLisälaji Vedon kisatLapinlahti17.08.
to 18.08.pmpm-viestit T/P13-15Salo13.08.
to 18.08.pkVedon kisatLapinlahti16.08.
to 18.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 18.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
to 18.08.pkSisulisätOrivesi16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatTuusula, Jokela -
to 18.08.pk2.Luokittelukilpailut/seurakilpailutRistiina16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatNummi -
to 18.08.pkHippokisat ja lisälaji T/P13 pituusNAKKILA17.08.
to 18.08.pkDT i SmedsbyKorsholm16.08.
pe-su 19.-21.08.pkSFIM i friidrottMariehamn11.08.
pe 19.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki18.08.
pe-la 19.-20.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 20.08.pkHelsinki MarathonHelsinki -
la 20.08.pmLaSY:n pm-huipentumaIitti17.08.
la 20.08.SMSM-maratonTurku12.08.
la-su 20.-21.08.pmUudy:n pm 9-15vJanakkala17.08.
la 20.08.am13 v. Aluehuipentuma, lounainen alueKaarina17.08.
la-su 20.-21.08.pmPM-huipentuma 9-15v 20.-21.8.Kouvola16.08.
la 20.08.akIin kisatIi16.08.
la 20.08.akKälviän KisatKokkola17.08.
la 20.08.pmPm-sisuviestitKauhajoki16.08.
la 20.08.pkVille Pörhölä GamesTornio15.08.
la 20.08.pkMatin MaastotViirinkylä -
la 20.08.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli18.08.
la 20.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki18.08.
la 20.08.pkHeinäpään heittokisatOulu18.08.
su 21.08.pmPm-huipentuma 9-15-v. 2. osaOrimattila18.08.
su 21.08.pkPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa15.08.
su 21.08.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutSiilinjärvi16.08.
su 21.08.pkTuiskun moukari kisatNousiainen19.08.
su 21.08.pkHaka 90v / NuorisokisaValkeakoski19.08.
su 21.08.akAvoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15vJyväskylä17.08.
su 21.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
su 21.08.pmSatakunnan viestihuipentuma P/T9-15Rauma18.08.
su 21.08.pmHämsy:n N/M pm 10 000mTampere18.08.
su 21.08.pkEkin MuistokisatTöysä19.08.
su 21.08.pkHevannan XXX JuhlakisatTampere18.08.
su 21.08.akMikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisaMikkeli17.08.
su 21.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola/Inkeroinen15.08.
su 21.08.pkArctic-heitotRovaniemi20.08.
su 21.08.pkSadonkorjuukisatHimanka18.08.
su 21.08.pkImatran keihäskisaImatra20.08.
su 21.08.seuraSeurakisatKaarina -