Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2022 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39           1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31            
  Marraskuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44   1 2 3 4 5 6
45 7 8 9 10 11 12 13
46 14 15 16 17 18 19 20
47 21 22 23 24 25 26 27
48 28 29 30        
  Joulukuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48       1 2 3 4
49 5 6 7 8 9 10 11
50 12 13 14 15 16 17 18
51 19 20 21 22 23 24 25
52 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la-ma 30.07.-01.08.pmpm sisulisähuipentumaRaisio25.07.
ma 01.08.pkElokuun heitotLappeenranta (Ylämaa)30.07.
ma 01.08.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia31.07.
ma 01.08.pkAntin Areenan SeiväskisaKalajoki30.07.
ma 01.08.seuracupHämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailuYlöjärvi29.07.
ma-ti 01.-02.08.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueHelsinki29.07.
ma 01.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 01.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.08.pkSeiväskisaSeinäjoki30.07.
ma 01.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisaNokia29.07.
ma 01.08.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ma 01.08.seuraSeurakisatSastamala -
ti 02.08.pkPohjois-Karjalan Seuracupin lisälajitOutokumpu30.07.
ti 02.08.seuracupPohjola Seuracup II.osakilpailuOulu31.07.
ti 02.08.seuracupSeuracup II-osaRistiina28.07.
ti 02.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuOutokumpu30.07.
ti 02.08.pkFinprofile seurakisatIitti01.08.
ti 02.08.akEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5Kauhava31.07.
ti 02.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 02.08.seuracupPohjola Seuracup 2Suomussalmi01.08.
ti 02.08.pkPiirikilpailuKokkola01.08.
ti 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.08.
ti 02.08.pkTarmon kisatPori31.07.
ti 02.08.seuraSeurakisatTuusula, Hyrylä -
ti 02.08.pkTarmon kisojen viestitPori02.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatJoroinen02.08.
ke 03.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo01.08.
ke 03.08.pkHaka juokseeValkeakoski01.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 03.08.pkBorgå släggtävling 2 / Porvoon moukari 2Borgå - Porvoo31.07.
ke 03.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.08.seuraSeurakisatPori01.08.
ke 03.08.akTilastopajacup 5Turku31.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.08.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 03.08.poUngdomsserien omgång 5Mariehamn -
ke 03.08.pkHeittokilpailutKajaani29.07.
ke 03.08.pkFyren gamesKorsnäs01.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatÄänekoski -
ke 03.08.seuraSeurakisatJämsä -
ke 03.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 03.08.pk100m tuloskisaVarkaus02.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 03.08.pkAikuisurheilijoiden heittojen ilta (SAUL)Kajaani28.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli02.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatSiilinjärvi31.07.
ke 03.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.08.pkSiiPon kuukausikisatSiilinjärvi31.07.
ke 03.08.pkKeihäsmafia cup osakilpailu 3Vaasa01.08.
ke 03.08.seuraSeurakisatKauhajoki02.08.
to 04.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 04.08.pmSisuviestitRovaniemi31.07.
to-su 04.-07.08.SMKalevan KisatJoensuu27.07.
to 04.08.pkLeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä03.08.
to 04.08.seuracupSeuracup 2, EKY, LaSY ja KymYLahti01.08.
to 04.08.pkAikuisurheilijoiden loikatHelsinki03.08.
to 04.08.pkElokuun kisatYlivieska03.08.
to 04.08.pkPeU:n Elokuun kilpailutPerniö01.08.
to 04.08.seuraSeurakisatTornio01.08.
to 04.08.pkElojuoksutAlahärmä01.08.
to 04.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 04.08.seuraSeurakisatNummi02.08.
to 04.08.pkMetalli Cup 3Tornio01.08.
to 04.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 04.08.pkSisulisätOrivesi02.08.
to 04.08.seuraSeurakisatJakobstad03.08.
to 04.08.seuraSeurakisatNivala -
to 04.08.seuraSeurakisatLempäälä03.08.
pe 05.08.seuraSeurakisatRauma -
la-su 06.-07.08.pmKainuun SisuhuipentumaPaltamo03.08.
la 06.08.pkHarjavallan Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisatHarjavalta01.08.
la 06.08.pkKempele MaratonKempele -
la 06.08.pkLeKi YU:n moukariLempäälä05.08.
la 06.08.pkToivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SMKangaslampi -
la 06.08.pkSäkylän 7. MansikkamaratonSäkylä -
la 06.08.pkKarhu-HölkkäRanua05.08.
la 06.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo03.08.
la 06.08.seuraSeurakisatOulu, Haukipudas05.08.
su 07.08.seuraSeurakisatOulu04.08.
su 07.08.pkAluekilpailutTarvasjoki/Lieto03.08.
su 07.08.pkHillamaastotRanua03.08.
su 07.08.pmSisuviestitOulu05.08.
su 07.08.seuraSeurakisatKorsholm -
ma 08.08.seuraSeurakisatLappeenranta05.08.
ma 08.08.seuraSeurakisatHamina -
ma 08.08.seuracupSeuraCup II-osakilpailuVeikkola05.08.
ma 08.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.08.seuraSeurakisatRaisio07.08.
ma 08.08.seuracupPohjola Seuracup II osakilpailuSastamala05.08.
ma 08.08.pkLuokittelukilpailut / KeU-cup 4Savonlinna, Kerimäki07.08.
ma 08.08.akSeinäjoen aluekisat 3Seinäjoki05.08.
ma 08.08.pkOsuuspankin HippokisatTampere06.08.
ma 08.08.pkViikkokisat ja aikuisten pmLeppävirta08.08.
ma 08.08.seuracupNÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2Sipoo/Sibbo05.08.
ma 08.08.seuracupFöreingscupen deltävling 2VASA05.08.
ma 08.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 08.08.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ma 08.08.pkTarmon pikajuoksuiltaHämeenlinna06.08.
ma 08.08.pkAvoimet Kaupungin mestaruuskilpailutPudasjärvi06.08.
ma 08.08.seuracupSeuracup 2, PohjoislohkoMynämäki04.08.
ma 08.08.seuracupSeuracup II Pohjoislohko, 9v lajitMynämäki04.08.
ma-ke 08.-10.08.pmÖppna Åländska MästerskapenMariehamn -
ma 08.08.pkForssan Salaman Holjat kisatForssa06.08.
ti 09.08.pkRaaseporin iltapäivätuuletRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 07.08.
ti 09.08.pkElokuun kisat 1Imatra -
ti 09.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailuHyvinkää06.08.
ti-ke 09.-10.08.pkPohjois-Karjalan 9-11-vuotiaiden pm-huipentumaJoensuu07.08.
ti 09.08.seuracupSeuraCup IISaarijärvi05.08.
ti 09.08.seuracupPohjola Seuracup IILapinlahti04.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup 2, ykköslohkoRaisio05.08.
ti 09.08.pkFinprofile seurakisatIitti08.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup 2, EtelälohkoKaarina05.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup II, ykköslohko 9v lajitRaisio05.08.
ti 09.08.seuracupPohjola Seuracup 2Ilmajoki08.08.
ti 09.08.seuracupSeuracup II Etelälohko, 9v lajitKaarina05.08.
ti 09.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 09.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ti 09.08.seuracupSeuracup piiirikisa II Veteli05.08.
ti 09.08.seuraSeurakisatIkaalinen08.08.
ti 09.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1Pargas/Parainen08.08.
ti 09.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala07.08.
ke 10.08.pkPaunu Games IVJämsä07.08.
ke 10.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.08.pkViikkokisa 3Virrat08.08.
ke 10.08.pkSeiväskisaTurku08.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatLaitila09.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 10.08.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 10.08.akKipinän aluekilpailutKajaani06.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 10.08.seuraSeurakisatVirrat -
ke 10.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 10.08.seuraSeurakisatHelsinki09.08.
ke 10.08.pkTuiskun moukari kisatRusko(Vahto)08.08.
ke 10.08.pkAv. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula08.08.
ke 10.08.seuraSeurakisatUurainen -
ke 10.08.seuraSeurakisatKauhajoki09.08.
to-su 11.-14.08.pkSAUL SM-yleisurheiluPedersöre -
to 11.08.seuraSeurakisatKEMI09.08.
to 11.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.08.pkHippokisatSalo08.08.
to 11.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 11.08.seuraSeurakisatEspoo -
to 11.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.08.pkPeukkukisaTöysä09.08.
to 11.08.seuraSeurakisatLapua -
to 11.08.seuraSeurakisatYlivieska -
to 11.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.08.pkKaavin Kaiun hyppykilpailutKaavi09.08.
to 11.08.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani09.08.
to 11.08.seuraSeurakisatNummi09.08.
pe-su 12.-14.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Lempäälä04.08.
pe-su 12.-14.08.SMSM-kilpailut P/T 15-14Nurmijärvi05.08.
pe 12.08.pkSomeron kaupunginmestaruuskisatSomero10.08.
pe 12.08.seuraSeurakisatRauma -
pe 12.08.seuraSeurakisatKokkola -
la 13.08.seuraSeurakisatLahti14.08.
la 13.08.pkRaatteen MaratonSuomussalmi13.08.
la 13.08.maantiePyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit)Pyhtää08.08.
la 13.08.pkLasyn pm-ottelut. Osa 2. 9-13v.Heinola11.08.
la 13.08.pk9 - 13 vuotiaiden moniottelutPUDASJÄRVI09.08.
la 13.08.pkHaaga RunHelsinki -
la 13.08.pkSäästöpankin eloheitotsomero10.08.
su 14.08.pkPaRaS-lenkkiParikkala12.08.
su 14.08.seuraSeurakisatKaarina -
ma 15.08.seuraSeurakisatAlavus -
ma 15.08.seuraSeurakisatVarkaus16.08.
ma 15.08.pkSeinäjoen Juniorikilpailut 2Seinäjoki13.08.
ma 15.08.pkBorgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo13.08.
ma 15.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 15.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 15.08.seuraSeurakisatVaasa -
ma 15.08.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta -
ti 16.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/4Kuopio14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.08.seuraSeurakisatKiiminki -
ti 16.08.seuraSeurakisatKuopio14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatEspoo -
ti 16.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa, Viiala14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa13.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 16.08.pkKlubbmästerskap, del 1Sjundeå15.08.
ti 16.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2 - kutsukilpailuHelsinki13.08.
ti 16.08.akHyvän Tuulen Kisat 2Helsinki13.08.
ti 16.08.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame15.08.
ti 16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11Lieto11.08.
ti 16.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2Pargas/Parainen15.08.
ti 16.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2 - lisälajiHelsinki13.08.
ti 16.08.pkTeuvan Rivakan Yu-kisatTeuva15.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
ti 16.08.seuraSeurakisatKaavi15.08.
ti 16.08.pkSiikalatvacupin kilpailuPyhäntä15.08.
ke 17.08.pkTyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailutTyrnävä16.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatJoroinen16.08.
ke 17.08.pkOsuuspankin HippokisatVarkaus12.08.
ke 17.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.08.pkSeiväskisaTurku15.08.
ke 17.08.pkPeukku-kisaVirrat15.08.
ke 17.08.pkValkeavesi GamesKalajoki15.08.
ke 17.08.pkJunnut RadalleTampere15.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatJuuka15.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatPunkaharju17.08.
ke 17.08.pk51. VasakisaPorvoo - Borgå14.08.
ke 17.08.pkBorgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ke 17.08.pkElosatasetNoormarkku16.08.
ke 17.08.pmHämSYn pm-viestitHämeenlinna15.08.
ke 17.08.seuraSeurakisatLapinlahti -
ke 17.08.pkViispiikkinen cup PylkönmäkiSaarijärvi -
ke 17.08.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 17.08.pkKEV-heittokisaKuusamo16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatHamina -
to 18.08.seuraSeurakisatRovaniemi15.08.
to 18.08.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 18.08.kansEltsun kansallisetHelsinki15.08.
to 18.08.pkLisälaji Vedon kisatLapinlahti17.08.
to 18.08.seuraSeurakisatLapinlahti16.08.
to 18.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu16.08.
to 18.08.pmpm-viestit T/P13-15Salo13.08.
to 18.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra14.08.
to 18.08.pkHippokisat Ulvila17.08.
to 18.08.pkVedon kisatLapinlahti16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 18.08.pkHippokisat ja lisälaji T/P13 pituusNAKKILA17.08.
to 18.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
to 18.08.pkDT i SmedsbyKorsholm16.08.
to 18.08.seuraSeurakisatTuusula, Jokela -
to 18.08.seuraSeurakisatNummi -
to 18.08.pk2.Luokittelukilpailut/seurakilpailutRistiina16.08.
to 18.08.pkSisulisätOrivesi16.08.
pe-su 19.-21.08.pkSFIM i friidrottMariehamn11.08.
pe 19.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki18.08.
pe-la 19.-20.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 20.08.pkHelsinki MarathonHelsinki -
la 20.08.pmLaSY:n pm-huipentumaIitti17.08.
la 20.08.SMSM-maratonTurku12.08.
la-su 20.-21.08.pmUudy:n pm 9-15vJanakkala17.08.
la 20.08.am13 v. Aluehuipentuma, lounainen alueKaarina17.08.
la-su 20.-21.08.pmPM-huipentuma 9-15v 20.-21.8.Kouvola16.08.
la 20.08.pkMatin MaastotViirinkylä -
la 20.08.pkVille Pörhölä GamesTornio15.08.
la 20.08.akIin kisatIi16.08.
la 20.08.pmPm-sisuviestitKauhajoki16.08.
la 20.08.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli18.08.
la 20.08.akKälviän KisatKokkola17.08.
la 20.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki18.08.
la 20.08.pkHeinäpään heittokisatOulu18.08.
su 21.08.pmPm-huipentuma 9-15-v. 2. osaOrimattila18.08.
su 21.08.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutSiilinjärvi16.08.
su 21.08.pkPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa15.08.
su 21.08.pkTuiskun moukari kisatNousiainen19.08.
su 21.08.pkHaka 90v / NuorisokisaValkeakoski19.08.
su 21.08.akAvoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15vJyväskylä17.08.
su 21.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
su 21.08.pmSatakunnan viestihuipentuma P/T9-15Rauma18.08.
su 21.08.pmHämsy:n N/M pm 10 000mTampere18.08.
su 21.08.pkHevannan XXX JuhlakisatTampere18.08.
su 21.08.akMikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisaMikkeli17.08.
su 21.08.pkEkin MuistokisatTöysä19.08.
su 21.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola/Inkeroinen15.08.
su 21.08.pkSadonkorjuukisatHimanka18.08.
su 21.08.pkArctic-heitotRovaniemi20.08.
su 21.08.pkImatran keihäskisaImatra20.08.
su 21.08.seuraSeurakisatKaarina -
ma 22.08.pkLUM Kesäkisa 4 JuoksuotteluLappeenranta21.08.
ma 22.08.pmEtelä-Savon pm-viestitSavonlinna19.08.
ma 22.08.pkHeittokisatTyrnävä20.08.
ma 22.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.08.pkVakka-Suomen mestaruuskisatUusikaupunki19.08.
ma 22.08.akSeinäjoen aluekisat 4Seinäjoki19.08.
ma 22.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ma 22.08.seuraSeurakisatKangasniemi -
ma 22.08.pkOsuuspankin HippokisatTampere20.08.
ma 22.08.pkTuisku keihäs kisatNousiainen -
ma 22.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 22.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 22.08.pkMoukaripörssin moukariPori20.08.
ti 23.08.pkSeiväskerhon kisaÄhtäri22.08.
ti 23.08.pkNaantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 2.kilpailupäiväNaantali18.08.
ti 23.08.pkSeuran mestaruuskilpailut osa 2Imatra21.08.
ti-to 23.-25.08.pkPyrinnön heittocup, moukariTampere21.08.
ti 23.08.pkTeemu Ollin JuhlakilpailuJoensuu21.08.
ti 23.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen20.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 23.08.pkLahden HippokisatLahti -
ti 23.08.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani21.08.
ti 23.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3Pargas/Parainen22.08.
ti 23.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu21.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatVIEREMÄ14.08.
ti 23.08.pkTiistaikisa VOulu21.08.
ti 23.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala21.08.
ti 23.08.pkkokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola23.08.
ti 23.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa20.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 23.08.pkVeikkolan Veikkojen 2. viikkokisaKirkkonummi21.08.
ti 23.08.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala22.08.
ti 23.08.pkSpotox Juoksucupin pikamatkat Kaarina20.08.
ti 23.08.seuraSeurakisatParkano -
ti 23.08.pkKlubbmästerskap, del 2Veikkola22.08.
ke 24.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo21.08.
ke 24.08.GPMotonet GP LappeenrantaLappeenranta18.08.
ke 24.08.pkMotonet gp lisälajiLappeenranta -
ke 24.08.pkLuokittelukilpailut / KeU-cup 5Savonlinna, Kerimäki23.08.
ke 24.08.pkSeuraottelu Salama-Ryske-EsaForssa23.08.
ke 24.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.08.seuraSeurakisatLaitila23.08.
ke 24.08.pkEläinpuistokisat 10 v.Ähtäri21.08.
ke 24.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila22.08.
ke 24.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå22.08.
ke 24.08.seuraSeurakisatTeuva -
to 25.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 25.08.pkKymenlaakson pm-viestit 9-15vKotka21.08.
to 25.08.pmT/P 12-13 pm-2-ottelut ja T/P 14-15 pm-ottelutNaantali 20.08.
to 25.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 25.08.pkPERUTTU - Avoimet kaupunginmestaruuskisatÄänekoski22.08.
to 25.08.pkElokuun Tuulisähkö-kisatNurmijärvi23.08.
to 25.08.pmLaSY:n pm- viestit, 9-15vLahti21.08.
to 25.08.seuraSeurakisatNurmijärvi24.08.
to 25.08.pkXXII Naumasen kisatJoensuu23.08.
to 25.08.seuraSeurakisatJärvenpää -
to 25.08.pkMetalli Cup4Tornio22.08.
to 25.08.seuraSeurakisatTornio22.08.
to 25.08.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori23.08.
to 25.08.pkHippo-kisatAkaa23.08.
to 25.08.seuraSeurakisatNummi23.08.
pe-su 26.-28.08.SMSM-kilpailut 22-19Vaasa Vasa18.08.
pe 26.08.pkAhkera vs. Pyrintö -seuraotteluLahti24.08.
pe 26.08.seuraSeurakisatJanakkala -
la 27.08.pkAikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailutLahti17.08.
la 27.08.pkVenetsialaismaratonKokkola -
la 27.08.pkPogostan polkujuoksuIlomantsi -
la 27.08.maantieKiiminki-maratonOulu -
la-su 27.-28.08.pmNÅID flick- och pojkdagar 9-13 årEsbo - Espoo23.08.
la 27.08.pmSisuottelut II 9-13vSaarijärvi22.08.
la 27.08.pkIisalmen Visan seuranmestaruusIisalmi25.08.
la-su 27.-28.08.pkPaltamon heitotPaltamo24.08.
la 27.08.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta (Ylämaa)24.08.
la-su 27.-28.08.pmHelsyn junnuhuipentuma 9-13vVantaa21.08.
su 28.08.pkAhkeran heitto-otteluLahti25.08.
su 28.08.pkTampere MaratonTampere -
su 28.08.pk55. Auliksen OlympialaisetJämsä25.08.
su 28.08.pmSatakunnan 9-15v. Pm-moniottelutParkano25.08.
su 28.08.pkVieremän Koitto 110v VIEREMÄ25.08.
su 28.08.pkPyhäntä-hölkkäPyhäntä26.08.
su 28.08.pmHämSYn pm-sisulisäviestit Nokia25.08.
su 28.08.pmMuurolan Piikki - maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 28.08.pkPM-moniottelut 9-15vLappeenranta23.08.
su 28.08.pkElokuun kisat / Piirihuipentuman moukariAlavieska26.08.
su 28.08.pkSalonjokilaaksojuoksuSalo26.08.
su 28.08.pkXXXVI Kuorevaarahölkkä ja Lasten VauhtijuoksuPolvijärvi28.08.
su 28.08.pkSeipään tuloskisaHimanka 27.08.
ma 29.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ma 29.08.pkOsuuspankin HippokisatTampere27.08.
ma 29.08.pkBorgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo27.08.
ma 29.08.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio26.08.
ma 29.08.pkAkilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5Borgå - Porvoo26.08.
ma 29.08.pkPk viikkokilpailuLeppävirta -
ma 29.08.pkMoukaripörssin keihäsPori27.08.
ma 29.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti 30.08.pkSeuran mestaruuskilpailut osa 3Imatra29.08.
ti 30.08.akTilastopajacup 6Turku27.08.
ti 30.08.pmavoimet pm-viestitTurku27.08.
ti 30.08.pkKeihäskisaRovaniemi29.08.
ti-to 30.08.-01.09.pkPyrinnön heittocup, kiekkoTampere28.08.
ti 30.08.akRiennon ABC-kisaSavonlinna26.08.
ti 30.08.pkSSU:n keihäskisaSeinäjoki29.08.
ti-ke 30.-31.08.amAluemestaruusviestit - Etelä ja KaakkoHelsinki26.08.
ti 30.08.pkAvoimet Liperin pitäjänmestaruuskisatLiperi (Ylämylly)29.08.
ti 30.08.pkAutumns Grief 1Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis28.08.
ti 30.08.seuraSeurakisatVähäkyrö, Vaasa -
ti 30.08.seuraSeurakisatParkano -
ke 31.08.akHarju Cup 3Jyväskylä28.08.
ke 31.08.pkHeittokisatTyrnävä29.08.
ke 31.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 31.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 31.08.pkPolvijärven kuukausikisatPolvijärvi29.08.
ke 31.08.pkBorgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo28.08.
ke 31.08.pkUran nelisataset ja keihäsKANNUS29.08.
ke 31.08.seuraSeurakisatLaitila30.08.
ke 31.08.pkKEV-heittokisaKuusamo30.08.
ke 31.08.pkPyrinnön sprintitOulu30.08.
ke 31.08.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli30.08.
ke 31.08.seuraSeurakisatKEMI -