Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2022 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31        
  Syyskuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35       1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30    
  Lokakuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39           1 2
40 3 4 5 6 7 8 9
41 10 11 12 13 14 15 16
42 17 18 19 20 21 22 23
43 24 25 26 27 28 29 30
44 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to-la 30.06.-02.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja28.06.
to-su 30.06.-03.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas25.06.
to-su 30.06.-03.07.karnMoukarikarnevaalitKaustinen27.06.
to-la 30.06.-02.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalitLempäälä28.06.
to-su 30.06.-03.07.karn43. Someron seiväskarnevaalitSomero 27.06.
pe 01.07.pkSuomi-Juoksu 100 km ja SM 100 kmSalo -
pe-la 01.-02.07.karnJämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalitJämsä27.06.
pe 01.07.seuraSeurakisatKokkola -
la 02.07.pkTapsan heitotHamina30.06.
la 02.07.seuraSeurakisatMäntsälä30.06.
la 02.07.pkVetelin 29. markkinahölkkäVeteli -
la-su 02.-03.07.pkParayleisurheilun Suomen mestaruuskilpailutSalo19.06.
la 02.07.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas02.07.
su 03.07.pkKuula- ja kiekkokarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 03.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski30.06.
ma 04.07.seuraSeurakisatLappeenranta01.07.
ma 04.07.seuraSeurakisatHamina -
ma 04.07.pkKenttäkarhujen heinäjuoksutUusikaupunki01.07.
ma 04.07.pkXVI Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki03.07.
ma 04.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.07.
ma 04.07.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ma 04.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 04.07.pkBorgå stavcup 1 / Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo02.07.
ma 04.07.pkHeinäkuun kisatYlivieska02.07.
ma 04.07.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
ma 04.07.seuraSeurakisatPyhtää -
ma 04.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 04.07.seuraSeurakisatKurikka -
ma 04.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.07.pkPK viikkokisatLeppävirta04.04.
ma 04.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 05.07.pkSeurakisatHämeenlinna02.07.
ti 05.07.pmEtelä-Savon 9-15v. pm-ottelutSavonlinna02.07.
ti 05.07.seuraSeurakisatHelsinki04.07.
ti 05.07.seuraSeurakisatParikkala -
ti 05.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 05.07.pkTiistaikisa IIIOulu03.07.
ti 05.07.seuraSeurakisatPori03.07.
ti 05.07.seuraSeurakisatNurmo -
ti 05.07.pkKorkeuskeihäsUusikaupunki01.07.
ti 05.07.pkFinprofile seurakisatIitti04.07.
ti 05.07.pkKuohun kisatJuankoski02.07.
ti 05.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen04.07.
ti 05.07.akEtelä-Pohjalaanen Timanttiliiga, 2-osakilpailuKurikka04.07.
ti 05.07.pkIII - lohkon kisatUrjala03.07.
ti 05.07.seuraSeurakisatParkano04.07.
ti 05.07.pkKesport-kilpailutIisalmi01.07.
ke 06.07.pkViikkokisatHämeenlinna03.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatHyvinkää05.07.
ke 06.07.pkSeurakisatPieksämäki -
ke 06.07.pmPohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osaOutokumpu03.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatJoroinen05.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatPunkaharju06.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatÄhtäri05.07.
ke 06.07.pkKeihäsMafia, Kauhajoen osakilpailuKauhajoki04.07.
ke 06.07.pkJITA-ViikkokisaVirrat04.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatValkeala -
ke 06.07.pkSM 2023 ESIKILPAILU, InkerikisatImatra03.07.
ke 06.07.pkKolmikuntaotteluSaarijärvi04.07.
ke 06.07.pkPomppu-Ukkojen kansainväliset Masters-kilpailutHelsinki -
ke 06.07.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 06.07.seuraSeurakisatVirrat -
ke 06.07.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 06.07.pkHSU kilpailutHyvinkää04.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatMäntyharju04.07.
ke 06.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani01.07.
ke 06.07.pkNokian Heinäkuun KisatNokia03.07.
ke 06.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 06.07.seuraSeurakisatKauhajoki05.07.
to 07.07.pkRyskeen Kesäcup IIITammela03.07.
to 07.07.pmNÅID mångkamp F/P 9-13Pargas/Parainen04.07.
to 07.07.pkSM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 vImatra03.07.
to 07.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki05.07.
to 07.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä06.07.
to 07.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
to 07.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 07.07.pkViispiikkinen cupKarstula05.07.
to 07.07.pkPowerPark GamesAlahärmä05.07.
to 07.07.pkVakka-ottelutMynämäki03.07.
to 07.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 07.07.pkJopokisat 2Joutsa05.07.
to 07.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
to 07.07.seuraSeurakisatVääksy, Asikkala06.07.
to 07.07.pkKEV-kisaKuusamo05.07.
to 07.07.pkValkealan Kajo 100v. juhlakilpailutKouvola04.07.
to 07.07.seuraSeurakisatLempaala06.07.
to 07.07.seuraSeurakisatNivala -
pe 08.07.pkRK Fysio Double 1Raasepori/Bromarv06.07.
la 09.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala06.07.
la-su 09.-10.07.akKUY GamesTuusula07.07.
la-su 09.-10.07.akHannes Junior GamesKuopio03.07.
la 09.07.pmpm-sisuottelutAlajärvi05.07.
la 09.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi03.07.
la 09.07.pkLapin Leiskautukset, lisälajitRovaniemi07.07.
la 09.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå05.07.
la-su 09.-10.07.amAvoimet AluemestaruusottelutAlajärvi05.07.
la 09.07.maantieMikkeli juoksu ( Maraton, Puolimaraton, Vartti )Mikkeli -
la 09.07.pkHeinäkuun heittoseiväsLaitila06.07.
la 09.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 09.07.pkHeinäseiväs PERUTTUVirrat07.07.
la 09.07.kansTimanttikisatSastamala07.07.
la 09.07.pkMarkkinakisatHimanka06.07.
su 10.07.pkOravikoski kisat ja lasten olympialaisetLeppävirran Oravikoski -
su 10.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu -
su 10.07.pkAluekilpailutVehmaa06.07.
su 10.07.pkYlä-Karjalan KymppiNurmes (Valtimo)05.07.
su 10.07.pkHeittokisatIisalmi09.07.
su 10.07.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala08.07.
su 10.07.pkSoinin Urheilukentän AvajaiskisatSoini08.07.
su 10.07.pkRK Fysio Double 2Raasepori/Bromarv08.07.
su 10.07.pkTOPGAMES SprintBorgå - Porvoo07.07.
ma 11.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 11.07.seuraSeurakisatLapua -
ma 11.07.pkKEV-heittokisaKuusamo10.07.
ma 11.07.pkPK viikkokisatLeppävirta -
ma 11.07.seuraSeurakisatKurikka -
ma 11.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 11.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ma 11.07.seuraSeurakisatJämsä -
ma 11.07.seuraSeurakisatYlivieska -
ma 11.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti-ke 12.-13.07.amAluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alueRiihimäki09.07.
ti 12.07.akKankaanpää GamesKankaanpää09.07.
ti 12.07.pkFinprofile seurakisatIitti11.07.
ti 12.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 12.07.seuraSeurakisatParkano11.07.
ti 12.07.pkPiirikunnallisetKurikka11.07.
ti-ke 12.-13.07.pmHämSY:n M/N pm-kilpailutIkaalinen08.07.
ke 13.07.pkPolvijärven kuukausikisatPolvijärvi11.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatHelsinki12.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatTyrnävä13.07.
ke 13.07.pkPaunu Games IIIJämsä10.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatTampere11.07.
ke 13.07.pkSuonenjoen Vasaman polkujuoksutSuonenjoki10.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
ke 13.07.pkArctic-heitotRovaniemi12.07.
ke 13.07.pkLUM Kesäkisa 3Lappeenranta12.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 13.07.pkJunnukisatLieksa12.07.
ke 13.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 13.07.seuraSeurakisatValkeala -
ke 13.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua11.07.
ke 13.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä)Laitila08.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 13.07.seuraSeurakisatKuivaniemi -
ke 13.07.pkTarmon nuorisokilpailutHämeenlinna11.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 13.07.pkDT i NedervetilNedervetil / Alaveteli11.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 13.07.pkElli-kisatJuuka11.07.
ke 13.07.pkPole Vault KalajokiKalajoki11.07.
ke 13.07.seuraSeurakisatUurainen -
ke 13.07.seuraSeurakisatTervo -
to 14.07.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 14.07.pk9-13 v. ottelutRistiina12.07.
to 14.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 14.07.pkPyhäjärvi GamesEura13.07.
to 14.07.seuraSeurakisatRovaniemi11.07.
to 14.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 14.07.pkMetalli Cup 2Tornio11.07.
to 14.07.seuraSeurakisatJakobstad13.07.
to 14.07.pkRatakymppiForssa12.07.
to 14.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
to 14.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani12.07.
to 14.07.seuraSeurakisatTornio -
to 14.07.seuraSeurakisatSulkava -
to 14.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö13.07.
to 14.07.pkMahdin kisatMaaninka11.07.
to 14.07.seuraSeurakisatNivala -
pe-la 15.-16.07.akKlaukkala GamesNurmijärvi13.07.
pe 15.07.seuraSeurakisatOulu13.07.
pe 15.07.pkHeittokisaIisalmi14.07.
pe 15.07.seuraSeurakisatKokkola -
pe 15.07.seuraSeurakisatJanakkala -
la-su 16.-17.07.akKouvola Junior GamesKouvola11.07.
la 16.07.pkAvoimet kisat ja Posion Pitäjänmestaruuskisat Posio14.07.
la 16.07.pkPerinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailutKuopion Muuruvesi -
la 16.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä14.07.
la 16.07.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi11.07.
la 16.07.maantieHamina TattoojuoksuHamina13.07.
la 16.07.pk48 Pentin olympialaisetSaarijärvi15.07.
la-su 16.-17.07.pmAvoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailutPudasjärvi13.07.
la 16.07.pkSeppo Välimäki -aluekisatNoormarkku14.07.
la 16.07.pkKnattestafett DM och stafett DM HD17Uusikaarlepyy13.07.
la 16.07.pkIvar Wilskman HeitotTöysä13.07.
la 16.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila13.07.
la 16.07.amAm-esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueNurmijärvi13.07.
su 17.07.pmAvoimet pm esteet Naantali13.07.
su 17.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi14.07.
su 17.07.pkAlavieska-viikon kilpailutAlavieska15.07.
su 17.07.pkNaantalin AurinkokisatNaantali13.07.
su 17.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, 3.osakilpailuKauhajoki15.07.
su 17.07.pkVarstakisatUrjala15.07.
su 17.07.pkYlöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatAlavus -
ma 18.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.07.pkKarhunmäen kisatJoensuu16.07.
ma-ti 18.-19.07.pkKiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväsRiihimäki16.07.
ma 18.07.pkHeittokisatTyrnävä16.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatPori16.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 18.07.seuraSeurakisatRaisio17.07.
ma 18.07.pkPk viikkokilpailuLeppävirta -
ma 18.07.seuraSeurakisatKurikka -
ma 18.07.seuraSeurakisatPyhtää18.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ma 18.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 18.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 18.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.07.pkPeukku-kisa LehtimäkiAlajärvi16.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ma 18.07.seuraSeurakisatPyhtää18.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.07.seuraSeurakisatPyhtää18.07.
ma 18.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti-ke 19.-20.07.pkMatalan kynnyksen seiväskisat 10-13-vuotiailleTampere17.07.
ti 19.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/4Kuopio17.07.
ti 19.07.seuraSeurakisatKuopio17.07.
ti 19.07.akIlmajoki Games, Etelä-Pohjalaanen timanttiliiga, 4. osakilpailuIlmajoki18.07.
ti 19.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 19.07.pkIlmajoki Games, 9. ja 11v. lajitIlmajoki18.07.
ti 19.07.seuraSeurakisatParikkala -
ti 19.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
ti 19.07.akRiennon ABC-kisaSavonlinna16.07.
ti 19.07.pkFinprofile seurakisatIitti18.07.
ti-ke 19.-20.07.pmHämSY:n M/N17, P/T15-14 pm-kisatTampere16.07.
ti 19.07.seuraSeurakisatParkano18.07.
ti 19.07.seuraSeurakisatNurmo -
ti 19.07.pkHeinäkuun heitot ja hölkätParkano17.07.
ti 19.07.pkAikuisurheilijoiden kisat ja 19-sarjan seiväsTurku17.07.
ti-ke 19.-20.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/NKankaanpää16.07.
ti 19.07.pkTiistaikisa IVOulu17.07.
ke 20.07.kansKarhulan kansallisetKotka17.07.
ke 20.07.pkMotonet-kuukausikisaJoensuu17.07.
ke 20.07.seuraSeurakisatJoroinen19.07.
ke 20.07.seuraSeurakisatJoensuu18.07.
ke 20.07.pkNummelan Tarmon aluekilpailutVihti, Nummela18.07.
ke 20.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki19.07.
ke 20.07.akTilastopajacup 4Turku17.07.
ke 20.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.07.pkLuokittelukilpailut / KeU-cup 3Savonlinna, Kerimäki19.07.
ke 20.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 20.07.seuraSeurakisatLaitila19.07.
ke 20.07.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 20.07.poUngdomsserien omgång 4Mariehamn -
ke 20.07.pkDT NykarlebyUusikaarlepyy18.07.
ke 20.07.pkAkilles mästerskap 1 - Akilleen mestaruuskisat 1Borgå - Porvoo16.07.
ke 20.07.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 20.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 20.07.pkKiekkokisa junnuilleÄhtäri19.07.
ke 20.07.pkChydeniuksen kymppiKokkola19.07.
to 21.07.pk46:e Jakob MarathonJakobstad17.07.
to 21.07.pkSeurakisatHämeenlinna18.07.
to 21.07.kansHäme GamesRiihimäki19.07.
to 21.07.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 21.07.pkHäme Games lisälaji M19 110m ajRiihimäki19.07.
to 21.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola / Kuusankoski18.07.
to 21.07.seuraSeurakisatRaisio20.07.
to 21.07.seuraSeurakisatLapinlahti18.07.
to 21.07.pkK-Marketin kisatJoensuu19.07.
to 21.07.seuraSeurakisatLapua -
to 21.07.pkVedon kisatLapinlahti19.07.
to 21.07.pkGhost Investor Double 1Raasepori/Karjaa 19.07.
to 21.07.seuraSeurakisatHelsinki20.07.
to 21.07.pkPeukku-kisatSoini19.07.
to 21.07.pkSisulisätOrivesi19.07.
to 21.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
to 21.07.seuraSeurakisatVähäkyrö, Vaasa -
to 21.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
to 21.07.pkViispiikkinen Cup IV-osakilpailuKyyjärvi20.07.
to 21.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
to 21.07.pkKaavin Kaiun seiväs- ja kiekkokilpailuKaavi19.07.
to 21.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 21.07.seuraSeurakisatTeuva -
to 21.07.seuraSeurakisatKorsholm -
to 21.07.pkPolvijärvi-päivien RatakymppiPolvijärvi20.07.
to 21.07.pkKymijoki-KymppiKouvola18.07.
pe-su 22.-24.07.akJanakkala GamesJanakkala20.07.
pe 22.07.pkTuisku keihäs kisatLieto20.07.
la 23.07.pkHeinäpään heittokisatOulu21.07.
la 23.07.pmKnattemångkampKorsholm21.07.
la 23.07.pmHämSY:n pm-kilpailut 14-17, häkkiheitotTampere19.07.
la 23.07.akPohjan KoitoksetROVANIEMI16.07.
la 23.07.pkPerinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailutVehmersalmi -
la 23.07.pkPolvijärvi-päivien hyppykisatPolvijärvi21.07.
la 23.07.pkKansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen20.07.
la 23.07.pkGhost Investor Double 2Raasepori/Karjaa 21.07.
la-su 23.-24.07.amAv. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY)Vaasa20.07.
su 24.07.pkKaupunginmestaruuskisatLieksa23.07.
su 24.07.pkPyrinnön seiväskisaOulu21.07.
su 24.07.pkSorsakosken kuularingin vihkiäiskilpailuLeppävirran Sorsakoski -
su 24.07.pkKatajan heittokisatJoensuu21.07.
su 24.07.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi20.07.
su 24.07.pkHeinäpään heittokisatOulu21.07.
su 24.07.pkSisulisähuipentuma ja sisulisäviestitKEMI20.07.
su 24.07.seuraSeurakisatKaarina -
ma 25.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän KorppukisatTöysä23.07.
ma 25.07.pkVarkKV tuloskisa 3Varkaus22.07.
ma 25.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 25.07.seuraSeurakisatKangasniemi -
ma 25.07.pkRatakusiaisetLieto22.07.
ma 25.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 25.07.pkViikkokilpailijat ja aukuisten om kilpailutLeppävirta -
ma 25.07.pkDT i MalaxMalax23.07.
ma 25.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 25.07.seuraSeurakisatYlivieska -
ma 25.07.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI -
ma 25.07.pkAlavuden nuorisokisatAlavus23.07.
ma 25.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.07.seuraSeurakisatKurikka01.08.
ma 25.07.pkKePY:n juoksu-cup Kokkola 800mKokkola23.07.
ma 25.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 25.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 26.07.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä20.07.
ti 26.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/5Kouvola/Inkeroinen19.07.
ti 26.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 26.07.pkSeiväskisaTurku24.07.
ti 26.07.pkUrheilukoulun viikkokisaJokioinen25.07.
ti 26.07.pk Avoimet pm-kilpailut osa 2 ParikkalaParikkala22.07.
ti 26.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå22.07.
ti 26.07.pkMetsolan heittokisatMikkeli25.07.
ti 26.07.seuraSeurakisatKauhava24.07.
ti 26.07.seuraSeurakisatParkano25.07.
ti 26.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä20.07.
ti 26.07.pkMoukarikisatAlavieska24.07.
ti 26.07.seuraSeurakisatIkaalinen24.07.
ti 26.07.pk Kesport-kilpailutIisalmi22.07.
ti 26.07.amSisu- ja aluemestaruuskävelytKauhava22.07.
ti 26.07.seuraSeurakisatKaavi25.07.
ti 26.07.pkUrjU:n mestaruuskisatUrjala24.07.
ti 26.07.pkSeiväskisaRaahe23.07.
ti 26.07.pkTuloskisatLiminka24.07.
ke 27.07.pkRastin päiväkisatSuomussalmi27.07.
ke 27.07.seuraSeurakisatLiminka -
ke-to 27.-28.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueHelsinki24.07.
ke 27.07.pkArctic-heitotRovaniemi26.07.
ke-to 27.-28.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15 piirihuipentumaMikkeli24.07.
ke-to 27.-28.07.pkPohjois-Karjalan 12-15-v.. pm-huipentumaJoensuu23.07.
ke 27.07.po17v PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Uusikaupunki24.07.
ke 27.07.pkIitti-hölkkäKausala25.07.
ke 27.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
ke 27.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.07.pkReilu Cup 4Lahti23.07.
ke 27.07.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 27.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.07.seuraSeurakisatLapinlahti25.07.
ke 27.07.pkPyrinnön sprintitOulu26.07.
ke 27.07.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 27.07.poSemestersprinten 1Mariehamn -
ke 27.07.seuraSeurakisatLaitila -
ke 27.07.pkKEV-heittokisaKuusamo26.07.
ke 27.07.pkMoukari-iltaKauhajoki25.07.
ke 27.07.seuraSeurakisatKauhajoki26.07.
to 28.07.pkKiskon seiväskoulun päätöskilpailuHyvinkää26.07.
to 28.07.seuraSeurakisatRovaniemi26.07.
to 28.07.pkVesan kisatRaahe25.07.
to 28.07.seuraSeurakisatHelsinki27.07.
to 28.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 28.07.pkRyskeen kesäcup IVTammela24.07.
to 28.07.seuraSeurakisatMerikarvia -
to 28.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä27.07.
to 28.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 28.07.seuraSeurakisatSulkava -
to 28.07.pkJopo tuloskisaJoutsa -
to 28.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.07.akSeurayhtymän Juhlakilpailu 2Kaarina24.07.
to 28.07.pkToijala Junior GamesAkaa, Toijala26.07.
to 28.07.seuraSeurakisatVääksy, Asikkala27.07.
to 28.07.pkSeiväskilpailutIlmajoki27.07.
to 28.07.akÄänekoski Games, PERUTTUÄänekoski24.07.
to 28.07.seuraSeurakisatKiukainen -
to 28.07.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa25.07.
to 28.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani26.07.
to 28.07.pkDT i LarsmoLarsmo26.07.
to 28.07.pkKutsukilpailu N seiväsJyväskylä -
to 28.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
to 28.07.seuraSeurakisatLempäälä27.07.
to 28.07.seuraSeurakisatNivala -
pe-su 29.-31.07.pkLohja Junior Games 2022Lohja27.07.
pe 29.07.pkRimaralli 3Espoo27.07.
pe 29.07.pkEeron pituushyppy kilpailuJalasjärvi28.07.
la-su 30.-31.07.pmpm-sisulisähuipentumaJämsä25.07.
la 30.07.seuraSeurakisatLahti -
la-ma 30.07.-01.08.pmpm sisulisähuipentumaRaisio25.07.
la-su 30.-31.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaVarkaus27.07.
la-su 30.-31.07.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatPori27.07.
la-su 30.-31.07.pmpm-kilpailut:Sisuhuipentuma TP9-15Kuortane27.07.
la-su 30.-31.07.pkDM 14-15 årNärpes26.07.
la-su 30.-31.07.pmPohjois-Pohjanmaan SisuhuipentumaKempele27.07.
la 30.07.seuraSeurakisatMäntsälä28.07.
la-su 30.-31.07.pmKePY piirihuipentumaKalajoki27.07.
la-su 30.-31.07.pmKnattefinalen 9-13 årNärpes26.07.
la 30.07.pkPiiriottelu Etelä-Karjala, Kymenlaakso ja LahtiLappeenranta26.07.
la 30.07.akHeinolan kaupunkipuistojuoksuHeinola -
la 30.07.akKoski-Vähälän KarjasutYlivieska29.07.
la 30.07.pkElokuun kisatKemi27.07.
la 30.07.pkIKE-hölkkä ja lasten Kids-juoksutLokalahti -
la 30.07.pkArvin Avoimet AikuisilleLAPPAJÄRVI30.07.
la 30.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppiHämeenlinna29.07.
la 30.07.pkHelsinki Twilight RunHelsinki -
su 31.07.akVuosaari GamesHelsinki26.07.
su 31.07.pkVuosaari Games LisälajiHelsinki26.07.
su 31.07.pkSAUL kansallinen tuloskisaVihti29.07.
su 31.07.pkKuohun TasoittavaVaajakoski -