Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 31.05. | ak | Tilastopajacup 1 | Turku | 28.05. | - |
ti 31.05. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 27.05. | - |
ke 01.06. | GP | Motonet GP Tampere | Tampere | 24.05. | - |
su 05.06. | ak | Parkano Games | Parkano | 02.06. | - |
su 05.06. | ak | 25. Kirkon Vaiheill -kisat | Nakkila | 03.06. | - |
su 05.06. | kans | Virkiä Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | kans | Marskin kisat | Lappeenranta | 31.05. | - |
ma 06.06. | ak | Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga, 1. osakilpailu | Kuortane | 04.06. | - |
ti 07.06. | ak | Tilastopajacup 2 | Turku | 04.06. | - |
ti 07.06. | ak | Hyvinkään aluekisat | Hyvinkää | 04.06. | - |
ke 08.06. | GP | Motonet GP Espoo | Espoo | 31.05. | - |
ke 08.06. | seuracup | Kainuun Seuracup 1. osakilpailu | Paltamo | 06.06. | - |
la-su 11.-12.06. | ak | Porin Yleisurheilu Games | Pori | 08.06. | - |
la-su 11.-12.06. | ak | Olli Teijonmaan muistokisa | Savonlinna | 06.06. | - |
la 11.06. | maantie | XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton | Orivesi | 07.06. | - |
la 11.06. | kans | Alavuden Urheilijoiden 90v. juhlakisat | Alavus | 09.06. | - |
su 12.06. | ak | KälviäGames | Kokkola | 08.06. | - |
ma 13.06. | ak | Harju Cup 2 | Jyväskylä | 09.06. | - |
ti 14.06. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | 31.05. | - |
ti 14.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I osakilpailu | Oulainen | 10.06. | - |
to 16.06. | kans | Tampereen yu mestaruuskilpailut | Tampere | 14.06. | - |
to 16.06. | ak | YAG (17-sarja) | Lahti | 09.06. | - |
pe-su 17.-19.06. | ak | Youth Athletics Games | Lahti | 31.05. | - |
la 18.06. | maantie | Forssan Suvi-ilta | Forssa | - | - |
la 18.06. | maantie | VieskaMaraton | Ylivieska | 16.06. | - |
la 18.06. | GP | Motonet GP Kuortane (EA) | Kuortane | 11.06. | - |
su 19.06. | kans | Saarijärven 86.Juhannuskisat | Saarijärvi | 16.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Piiricup 1, EKY, LaSY, KymY | Kouvola | 15.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup I osakilpailu | Rovaniemi | 17.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu | Joensuu | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola seuracup 1.osa - UUDY | Lohja | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Piirikisa 1. | Alavus | 20.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola seuracup piirikisa I | Kankaanpää | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup piirikisa 1. | Savonlinna | 18.06. | - |
ti 21.06. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 1 | Helsinki | 18.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | POHJOLA Föreningscup, deltävling 1 | Nedervetil / Alaveteli | 18.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup I-osakilpailu | Kalajoki | 19.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | Seuracup 1 KeSy | Jyväskylä | 20.06. | - |
ke 22.06. | ak | Tilastopajacup 3 | Turku | 19.06. | - |
ke 22.06. | ak | Seinäjoen aluekisat 2 | Seinäjoki | 19.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | Pohjola seuracup piirikisa 1 | Helsinki | 19.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu | Valkeakoski | 21.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu | Hämeenlinna | 20.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 19.06. | - |
ke 22.06. | kans | Orimattilan Tähtien Kisat | Orimattila | 18.06. | - |
to 23.06. | ak | Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa | Pudasjärvi | 19.06. | - |
pe 24.06. | ak | Someron juhannuskisat | Somero | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | Posion Pyrinnön juhannuskilpailut | Posio | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | 55. Keuruun Juhannuskisat | Keuruu | 20.06. | - |
pe 24.06. | ak | Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa | Ikaalinen | 21.06. | - |
la-su 25.-26.06. | kans | Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu | Oulu | 17.06. | - |
ma 27.06. | ak | Lival-Games | Sipoo/Sibbo | 25.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I Etelälohko | Salo | 24.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko | Laitila | 23.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I etelälohko 9v lajit | Salo | 24.06. | - |
ma 27.06. | ak | Kipinän kisat | Kajaani | 23.06. | - |
ma 27.06. | po | Ungdomsserien omgång 2 | Mariehamn | - | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko 9-sarjat | Laitila | 23.06. | - |
ti 28.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko. | Naantali | 23.06. | - |
ti 28.06. | seuracup | Seuracup 1 Ykköslohko. 9v lajit | Naantali | 23.06. | - |
ti 28.06. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 24.06. | - |
ke 29.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I | Kuopio | 26.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 25.06. | - |
to-la 30.06.-02.07. | karn | Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö | Lohja | 28.06. | - |
to-la 30.06.-02.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit | Lempäälä | 28.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 27.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | 43. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 27.06. | - |
to 30.06. | karn | Aitakarnevaalit | Jämsänkoski | 28.06. | - |
pe-la 01.-02.07. | karn | Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit | Jämsä | 27.06. | - |
su 03.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 30.06. | - |
ma 04.07. | po | Ungdomsserien omgång 3 | Mariehamn | - | - |