Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2022 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26         1 2 3
27 4 5 6 7 8 9 10
28 11 12 13 14 15 16 17
29 18 19 20 21 22 23 24
30 25 26 27 28 29 30 31
  Elokuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31 1 2 3 4 5 6 7
32 8 9 10 11 12 13 14
33 15 16 17 18 19 20 21
34 22 23 24 25 26 27 28
35 29 30 31        
  Syyskuu 2022  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35       1 2 3 4
36 5 6 7 8 9 10 11
37 12 13 14 15 16 17 18
38 19 20 21 22 23 24 25
39 26 27 28 29 30    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
su 01.05.pk46. VappuhölkkäLohijärvi, Ylitornio29.04.
su 01.05.pkVieterinpuistojuoksuKausala29.04.
ma 02.05.seuraSeurakisatHimanka -
ma 02.05.pkTelkkälän Lenkki 2022Taipalsaari01.05.
ma 02.05.seuraSeurakisatJämsä -
ma 02.05.pkVakka-maastotKalanti28.04.
ti 03.05.seuraSeurakisatSomero -
ti 03.05.pmUudyn pm-maastotPorvoo30.04.
ti 03.05.pkLajikoulukisaJyväskylä02.05.
ti 03.05.seuraSeurakisatKankaanpään liikuntakeskus03.05.
ke 04.05.seuraSeurakisatPori02.05.
ke 04.05.pmHelsyn 13-9 v. pm-maastojuoksutEspoo01.05.
ke 04.05.seuraSeurakisatRauma -
ke 04.05.seuraSeurakisatLapua -
ke 04.05.seuraSeurakisatValkeala -
ke 04.05.seuraSeurakisatHamina -
ke 04.05.seuraSeurakisatKiukainen -
to 05.05.pkHSL Group moukari 1Nurmijärvi03.05.
to 05.05.pkkutsukilpailuHelsinki -
pe 06.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori05.05.
pe 06.05.kävelyEspoo Ranking kävelytEspoo03.05.
la 07.05.pkELMO-päiväTurku02.05.
la 07.05.pkAhkeran kevätheitotLahti04.05.
la 07.05.pkTuisku kisatNousiainen04.05.
la 07.05.pkLajikoulukisaJyväskylä05.05.
la 07.05.pkNikulan kevätheitotKaustinen05.05.
la 07.05.maantie49. Pyynikki-juoksuTampere03.05.
la 07.05.pkUusi Lahti -juoksutLahti07.05.
la 07.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta07.05.
la 07.05.pkXLV Maaninka-HölkkäMaaninka05.05.
la 07.05.pmF/P terräng 9-13 år Inhiberad -PeruuttuLovisa04.05.
la 07.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo04.05.
la 07.05.pkJunnumaastot Nakkila01.05.
su 08.05.pkLusikkajuoksuVantaa06.05.
su 08.05.SMSM-maastotNakkila01.05.
su 08.05.seuraSeurakisatVantaa01.05.
ma 09.05.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/5Kouvola / Inkeroinen02.05.
ma 09.05.pkSeuran maastokisatLappeenranta08.05.
ma 09.05.seuraSeurakisatHimanka -
ti 10.05.pkHeittokisatJyväskylä08.05.
ti 10.05.seuraSeurakisatPori08.05.
ti 10.05.seuraSeurakisatSomero -
ti 10.05.seuraSeurakisatNurmijärvi09.05.
ti 10.05.seuraSeurakisatVantaa10.05.
ti 10.05.pkItä-Vantaan maastot 3/3Vantaa10.05.
ti 10.05.seuraSeurakisatHamina -
ti 10.05.pkMyrskyn maastotMyrskylä03.05.
ke 11.05.seuraSeurakisatRauma -
ke 11.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 11.05.seuraSeurakisatHeinola10.05.
ke 11.05.seuraSeurakisatYlivieska -
ke 11.05.seuraSeurakisatKauhajoki10.05.
to 12.05.pkSimasprintitJoensuu -
to 12.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi10.05.
to 12.05.pkPyhäselän kevätkisatJoensuu11.05.
to 12.05.seuraSeurakisatKaarina -
to 12.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku09.05.
to 12.05.seuraSeurakisatNivala -
pe 13.05.pkPyrinnön SeiväskisaOulu12.05.
pe 13.05.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.05.
la 14.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela -
la 14.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
la 14.05.pkJoensuu Run 2022Joensuu -
la 14.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo - Borgå10.05.
la 14.05.pkEero Hosion 80v-JuhlajuoksuVantaa -
la 14.05.pkHeittokisatKeitele11.05.
la 14.05.pmPiirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentumaSastamala12.05.
la 14.05.pkPalkintokeskuksen heittokisatturku10.05.
la 14.05.pmPm-maastotTeuva10.05.
la 14.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastot Virrat10.05.
la 14.05.pmKesyn pm-maastotKeuruu06.05.
la 14.05.pmSisulisä PM-maastotKempele08.05.
la 14.05.pmKymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuottaPyhtää08.05.
la 14.05.amPiirin- ja aluemestaruusmaastotKempele08.05.
la 14.05.pkRDS talvisarja - Toukokuun osakilpailuRovaniemi -
la 14.05.pkANMJ-leirikilpailuKuortane -
su 15.05.pkTour de HammerKankaanpää10.05.
su 15.05.pkVilpas Track GamesSalo12.05.
su 15.05.pkKeihään lajipäiväLuumäki12.05.
su 15.05.pkSeuraottelu Tapiot-HIFK-JKU-SSUEspoo10.05.
su 15.05.pkKevät Moukari kisatTöysä13.05.
su 15.05.pkKieKuMo 1Virrat12.05.
su 15.05.pkSeiväskauden avauskisaKuortane13.05.
ma 16.05.pkLepU:n viikkokisatLeppävirta -
ma 16.05.seuraSeurakisatHimanka -
ma 16.05.pkLilla stafettkarnevalenJakobstad13.05.
ti 17.05.seuraSeurakisatKuopio15.05.
ti 17.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio15.05.
ti 17.05.pmKainuun maastojuoksun mestaruuskilpailutPuolanka15.05.
ti 17.05.seuraSeurakisatSomero -
ti 17.05.pkSeurakisat, Lyöttilän maastojuoksuIitti16.05.
ti 17.05.seuraSeurakisatJämsänkoski -
ti 17.05.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ti 17.05.pkVeikkolan Veikkojen 1. viikkokisaKirkkonummi15.05.
ti 17.05.pkToukokuun kiekkokisaPori15.05.
ti 17.05.pmSisulisä pm-maastotRaisio12.05.
ke 18.05.akHarju Cup 1Jyväskylä15.05.
ke 18.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 18.05.seuraSeurakisatNurmijärvi14.05.
ke 18.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 18.05.seuraSeurakisatKorsnäs16.05.
ke 18.05.seuraSeurakisatLaitila17.05.
ke 18.05.pkMoukarikisatForssa17.05.
ke 18.05.pkMajkastetKorsnäs16.05.
ke 18.05.seuraSeurakisatYlivieska -
ke 18.05.pkMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli17.05.
ke 18.05.pkKUYn mestaruuskilpailutTuusula15.05.
ke 18.05.pkTuisku keihäs kisatNousiainen16.05.
ke 18.05.seuraSeurakisatKauhajoki17.05.
to 19.05.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.05.pkSeiväskauden avauskisaSeinäjoki18.05.
to 19.05.pkSäästöpankkikisatLieto15.05.
to 19.05.pkHanikan kevätmaastotEspoo16.05.
to 19.05.pkNuorten pituus kevätkisaPolvijärvi16.05.
to 19.05.pk1.Luokittelukilpailut/seurakilpailutRistiina17.05.
to 19.05.seuraSeurakisatNivala -
pe 20.05.seuraSeurakisatJanakkala -
la 21.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la-su 21.-22.05.amLounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelutTampere17.05.
la 21.05.pkJB Street Run 2nd editionPietarsaari -
la 21.05.seuraSeurakisatMäntsälä19.05.
la 21.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi17.05.
la 21.05.pmSisulisämaastohuipentumaLohtaja17.05.
la 21.05.pmPm-maastojuoksutJoutsa18.05.
la 21.05.pkTunkiotyönnöt 2.0Jalasjärvi19.05.
la 21.05.pmEtelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastojuoksut Savonlinna / Kerimäki19.05.
la-su 21.-22.05.pkAvoimet TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi-Suomen N/Myl, 17v mestaruuskilpailutLeppävirta12.05.
la 21.05.SMSM-maantiekävelytLaitila13.05.
la 21.05.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruusmaastotLappeenranta (Ylämaa)18.05.
la 21.05.pkHaka 90 -vuotta - seiväskilpailuValkeakoski19.05.
la 21.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo18.05.
la 21.05.pkSäästöpankin kevätheitotSomero16.05.
su 22.05.pkKansalliset yu-kilpailutSalo19.05.
su 22.05.pkELMO-päiväTurku17.05.
su 22.05.seuraSeurakisatROVANIEMI20.05.
su 22.05.pmpm-junnuviestit (9-15v.)Nurmijärvi19.05.
su 22.05.pkPolVa HeitotPolvijärvi19.05.
su 22.05.pkAikuisurheilijoiden kansalliset kilpailutKUORTANE15.05.
su 22.05.pkRatakauden AvauskisaOulu19.05.
su 22.05.pkLajipäiväkisat kiekko ja kuulaTaipalsaari18.05.
su 22.05.pkAluemestaruusotteluiden lisälajitTampere17.05.
su 22.05.pkKauden avauskisatAlavieska19.05.
su 22.05.pkReilu Cup 1Lahti19.05.
su 22.05.pkKieKuMo 2Virrat19.05.
su 22.05.pkLajikoulukisaJyväskylä20.05.
su 22.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo19.05.
ma 23.05.pkVarkKV tuloskisa 1Varkaus21.05.
ma 23.05.seuraSeurakisatLapua -
ma 23.05.pkKeihäskisaPori21.05.
ma 23.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.05.pkPaunu Games IJämsä20.05.
ma-ti 23.-24.05.pkHelsyn 15-9 v. pm-moniottelutHelsinki19.05.
ma 23.05.seuraSeurakisatRaisio -
ma 23.05.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä22.05.
ma 23.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo22.05.
ma 23.05.pkTurun keihäskoulun kisaTurku21.05.
ma 23.05.pk2000 m esteetHelsinki21.05.
ti 24.05.pkPiirikunnallisetHeinola21.05.
ti 24.05.pkTiistaikisa IOulu22.05.
ti 24.05.seuraSeurakisatSomero -
ti 24.05.akIkaalisten aluekisaIkaalinen21.05.
ti 24.05.seuraSeurakisatHamina -
ti 24.05.pkpm-sisulisämaastoviestiLieto19.05.
ti 24.05.pkTuiskun moukari kisatRusko(Vahto)22.05.
ti 24.05.pkLeiskun toukokuun kisaKankaanpää22.05.
ti 24.05.seuraSeurakisatParkano23.05.
ti 24.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi23.05.
ti 24.05.seuraSeurakisatLarsmo23.05.
ti 24.05.seuraSeurakisatNivala -
ke 25.05.seuraSeurakisatRaahe -
ke 25.05.seuraSeurakisatPaimio22.05.
ke 25.05.GPMotonet GP LahtiLahti15.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatTampere23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatHyvinkää24.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatMikkeli24.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatKempele23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatKankaanpää25.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatJoroinen -
ke 25.05.seuraSeurakisatLiminka -
ke 25.05.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 25.05.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 25.05.seuraSeurakisatPori23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatPyhäntä -
ke 25.05.pkHippokisa 1Valkeakoski23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatNurmijärvi25.05.
ke 25.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 25.05.seuraSeurakisatValkeala -
ke 25.05.pkLahden Motonet GP-kisan nuorten kutsukilpailulajitLahti -
ke 25.05.pkHSU kilpailutHyvinkää23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatKaarina -
ke 25.05.seuraSeurakisatHimanka -
ke 25.05.seuraSeurakisatLaitila24.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatPihtipudas -
ke 25.05.seuraSeurakisatSiilinjärvi23.05.
ke 25.05.pkSiiPon kuukausikisatSiilinjärvi23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatKemi -
ke 25.05.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli24.05.
ke 25.05.pkII APK-hallikymppiPori -
ke 25.05.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ke 25.05.pkKeskiviikko-kisatSaarijärvi -
ke 25.05.seuraSeurakisatHelsinki24.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ke 25.05.seuraSeurakisatYlivieska -
ke 25.05.seuraSeurakisatLapinlahti23.05.
ke 25.05.seuraSeurakisatEvijärvi -
ke 25.05.seuraSeurakisatKorsholm -
ke 25.05.seuraSeurakisatMäntsälä23.05.
to 26.05.akKultainen KeihäsVantaa -
to 26.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi20.05.
to 26.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä22.05.
to 26.05.pkVauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastotLeppävirta -
to 26.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-Kataja-Kilpa-VeikotSavonlinna23.05.
to 26.05.pkHiirenkorvakisat lisälajitRovaniemi24.05.
to 26.05.pmVARSY:n pm sisulisämoniottelutTurku21.05.
to 26.05.pkKalliojärvi-juoksuNurmes (Valtimo)22.05.
to 26.05.seuraSeurakisatKokkola24.05.
to 26.05.seuraSeurakisatJoutsa25.05.
to 26.05.pmPohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot Kiuruvesi22.05.
to 26.05.pkIII Jyrin pomppuLiperi (Ylämylly)23.05.
to 26.05.pkEPU Eliittifinaali 2022Kurikka24.05.
to 26.05.pkRyskeen Kesäcup ITammela22.05.
to 26.05.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala24.05.
to 26.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)22.05.
to 26.05.pkKymenlaakson lajipäivä, 150-200m ja korkeusKouvola23.05.
to 26.05.seuraSeurakisatRovaniemi24.05.
to 26.05.amAluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueHelsinki23.05.
to 26.05.kansToukokuun KisatHelsinki23.05.
to 26.05.pmKymenlaakson pm-kävelyt P/T9-15Kouvola19.05.
to 26.05.pkHeinäpään heittokisatOulu24.05.
to 26.05.seuraSeurakisatNakkila -
to 26.05.pkSisulisätOrivesi24.05.
to 26.05.seuraSeurakisatHamina -
to 26.05.pmDM i landsvägsgång FRAMFLYTTAD TILL HÖSTENVasa22.05.
pe 27.05.pk50. KuulakarnevaalitHämeenkyrö25.05.
pe 27.05.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Nastola -
pe 27.05.pkAikuisurheilijoiden leirikilpailuInkeroinen/Kouvola10.05.
pe 27.05.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero26.05.
pe 27.05.seuraSeurakisatHelsinki25.05.
la 28.05.pkPyrinnön Heittocup, moukariTampere26.05.
la 28.05.pmPM-junnuottelut 1Vihti, Nummela25.05.
la 28.05.pkSAUL SM-viestitHelsinki18.05.
la 28.05.pkJunnuheittokisatVehmaa24.05.
la 28.05.pkPKO Games lisälajitJoensuu23.05.
la-su 28.-29.05.pkKoululiikuntaliiton mestaruuskilpailutVantaa20.05.
la 28.05.akPKO GamesJoensuu23.05.
la 28.05.pmPm-SisukävelytNoormarkku26.05.
la 28.05.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku23.05.
la-su 28.-29.05.kansMondo myötätuuli kisatLappeenranta24.05.
la 28.05.pmJompen RataraastoKempele24.05.
su 29.05.pkTuiskun heitto kisatRusko(Vahto)27.05.
su 29.05.akSeinäjoen aluekisat 1Seinäjoki27.05.
su 29.05.pkNuorison kirmaisutTampere26.05.
su 29.05.pkSAUL kansallinen KevätkisaVihti27.05.
su 29.05.pmSisu maastot Peruttu Tornio24.05.
su 29.05.pkPajulahden keihäskoulun keihäskisaLahti27.05.
su 29.05.pkKaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTUKaavi28.05.
su 29.05.pkReilu Cup 2Lahti27.05.
su 29.05.pkKieKuMo 3Virrat26.05.
su 29.05.pkHammaslahden kentän vihkiäiskisatJoensuu27.05.
su 29.05.pkSeinäjoen Juniorikilpailut 1Seinäjoki27.05.
su 29.05.pkHallasentien hiekkakentän 100-vuotismoukariKouvola / Inkeroinen -
ma 30.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 30.05.seuraSeurakisatRistiina -
ma 30.05.seuraSeurakisatVarkaus29.05.
ma 30.05.pkKymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka28.05.
ma 30.05.pkSäästöpankkikisaSalo27.05.
ma 30.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi28.05.
ma 30.05.seuraSeurakisatKangasniemi -
ma 30.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo29.05.
ma 30.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.05.pkToukokuun kisatYlivieska29.05.
ma 30.05.pkDT Nykarleby Nykarleby / Uusikaarlepyy27.05.
ti 31.05.pmSisumaastotRovaniemi29.05.
ti 31.05.seuraSeurakisatEspoo -
ti 31.05.akRiennon ABC-kisaSavonlinna27.05.
ti 31.05.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 1500m, 2000m, 1000m ja kiekkoKotka29.05.
ti 31.05.akTilastopajacup 1Turku28.05.
ti 31.05.seuraSeurakisatHamina -
ti 31.05.pkKePY:n juoksu-cup KokkolaKokkola29.05.
ti 31.05.pkUrjU:n juoksukisatUrjala29.05.
ti 31.05.pkTeuvan Rivakan Yu-kisatTeuva30.05.
ti 31.05.pkHeittokilpailu - KasttävlingRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis29.05.