Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
  Lokakuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39         1 2 3
40 4 5 6 7 8 9 10
41 11 12 13 14 15 16 17
42 18 19 20 21 22 23 24
43 25 26 27 28 29 30 31
  Marraskuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44 1 2 3 4 5 6 7
45 8 9 10 11 12 13 14
46 15 16 17 18 19 20 21
47 22 23 24 25 26 27 28
48 29 30          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 06.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.09.pkHIK klubbmästerskap 1/3hangö03.09.
ma 06.09.pkPitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.09.
ma 06.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo04.09.
ma 06.09.pkKeU:n mestaruusottelutSavonlinna, Kerimäki05.09.
ma 06.09.pkSyyskuun kilpailutYlivieska04.09.
ma 06.09.pmpm-sisulisämaastoviestiLieto01.09.
ma 06.09.pkKatin kuusikymppisetVantaa04.09.
ma 06.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo03.09.
ma 06.09.pkPääkaupunkiseudun keihäskoulun syyskisaEspoo04.09.
ti 07.09.pkSäästöpankkikisaSalo -
ti 07.09.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
ti 07.09.pkKultajousi kuukausikisat 4/4Kuopio05.09.
ti 07.09.pkVänärin syyskisaKuopio05.09.
ti 07.09.pkHeinäveden ToivekisatHeinävesi -
ti 07.09.pmUudyn pm junnuottelut 1. 9-11v Hyvinkää04.09.
ti 07.09.seuraSeurakisatKuopio05.09.
ti 07.09.pkKlubbmästerskap 2Sjundeå06.09.
ti-ke 07.-08.09.pkPyrinnön heittocupin osakilpailu, kiekkoTampere05.09.
ti 07.09.pkNiko Niklanderin juhlajuoksuVantaa05.09.
ti-ke 07.-08.09.pkEsbo IF klubbmästerskapEspoo06.09.
ti 07.09.pkKutsu keihäsHelsinki06.09.
ke 08.09.pkSyysheitot IJämsä05.09.
ke 08.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päiväHelsinki05.09.
ke 08.09.pkPituushypyn iltakisatPolvijärvi06.09.
ke 08.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
ke 08.09.pkIltakisaAlavieska07.09.
ke 08.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1Sipoo/Sibbo07.09.
ke 08.09.pkHeinäpään heittokisatOulu06.09.
ke 08.09.pm Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastot Mikkeli / Haukivuori04.09.
ke 08.09.pmLaitilan Syysseiväs ja pm-ratakävelytLaitila03.09.
to 09.09.pkHIK klubbmästerskap 2/3hangö07.09.
to 09.09.pkSeiväskisaJyväskylä08.09.
to 09.09.pkKuulakilpailuKeitele08.09.
to 09.09.pkBorgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukariBorgå - Porvoo05.09.
to 09.09.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut KILPAILU SIIRRETÄÄN TOISEEN AJANKOHTAAN SÄÄOLOSUHTEIDEN VUOKSI Savonlinna -
to 09.09.pkHyppykisatRovaniemi07.09.
to 09.09.pkAsikkalan heittokisaAsikkala08.09.
to 09.09.pkHSL Group moukari 3Nurmijärvi07.09.
to 09.09.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä08.09.
to 09.09.pkEläinpuistokisatÄhtäri05.09.
to 09.09.pkKlubbmästerskap 3Sjundeå08.09.
to 09.09.pkRegiontävlingKyrkslätt07.09.
to 09.09.pkMatin kymppiLieksa -
to 09.09.pkSisulisätOrivesi07.09.
to 09.09.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 4Pargas/Parainen08.09.
to 09.09.pkHeinäpään heittokisatOulu07.09.
pe 10.09.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki09.09.
pe 10.09.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti07.09.
la-su 11.-12.09.SMSM-viestitOulu03.09.
la 11.09.pkKiipFit Trail RunJanakkala07.09.
la 11.09.pkTriangeliottelut , seuraottelu KKV-Luja-VsVSastamala09.09.
la 11.09.pmMoukarin piirihuipentumaKaustinen09.09.
la 11.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestijuoksuKarttula06.09.
la 11.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki06.09.
la 11.09.pkVauhdittoman moukarin SM ja kiekkokisaLeppävirta -
la 11.09.pmpm-supersisuottelutSeinäjoki08.09.
la 11.09.pkTunkiotyönnötJalasjärvi09.09.
la 11.09.pkWikäritJoroinen09.09.
la 11.09.pkHuimat HeitotOulainen09.09.
la 11.09.pk100-kisatNoormarkku10.09.
la 11.09.pkKeihäskilpailu - SpjuttävlingRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis08.09.
la 11.09.pkAikuisurheilijoiden heitocup 4/5Kouvola / Inkeroinen04.09.
la 11.09.pkArctic HammerRovaniemi05.09.
la 11.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 12.09.pkMerkki-Mitalicup finaaliNaantali08.09.
su 12.09.pkArctic-heitot ja heitto 5-otteluRovaniemi11.09.
su 12.09.pkHyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki10.09.
su 12.09.pkLasse Viren HölkkäMyrskylä -
su 12.09.pkMynämäen Iskun heittokisat IIIMynämäki10.09.
su 12.09.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu11.09.
su 12.09.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)09.09.
su 12.09.pkRadiomäen kiekonheittokilpailuLahti09.09.