Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
  Elokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to-su 01.-04.07.karnLohjan kuula- ja kiekkokarnevaalitLohja28.06.
to-la 01.-03.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalitLempäälä29.06.
to-su 01.-04.07.karnMoukarikarnevaalitKaustinen29.06.
to 01.07.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe30.06.
to-la 01.-03.07.karnJämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalitJämsä28.06.
to-su 01.-04.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas25.06.
to-su 01.-04.07.karn42. Someron seiväskarnevaalitSomero28.06.
to 01.07.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski29.06.
to 01.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 01.07.pkPolVa nuortenkisatPolvijärvi29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 01.07.pkPorin aitakarnevaalit osa 2Pori29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatKaavi30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatLapinlahti29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 01.07.pkKev kisaKuusamo29.06.
to 01.07.pkDT i SmedsbyKorsholm29.06.
to 01.07.pkOk Maakunnan lasten kisailut IIKajaani30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatAsikkala30.06.
to 01.07.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari28.06.
to 01.07.seuraSeurakisatYlitornio30.06.
to 01.07.pkKiihtelysvaaran kesäkisat 2Joensuu29.06.
pe 02.07.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari29.06.
la 03.07.pkVetelin 28. markkinahölkkäVeteli -
la 03.07.pkAikuisurheilijoiden Kansalliset kilpailutKuortane29.06.
la 03.07.pkSisulisä-ottelutYlitornio01.07.
la-su 03.-04.07.pkAvoimet TUL.n aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailutLeppävirta24.06.
la 03.07.pkMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
la 03.07.pkVaasa RunVasa -
la 03.07.pkKestilä-päivien nuorisokisatSiikalatva03.07.
la 03.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka01.07.
la 03.07.pkJoutohölkkäJoutsa01.07.
su 04.07.maantie48. Pyynikki-juoksuTampere27.06.
su 04.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski02.07.
su 04.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi01.07.
ma 05.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 05.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 05.07.pkXV Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki03.07.
ma 05.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 05.07.pkMaler KisatYlivieska04.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 05.07.pkUrjU:n viikkokisatUrjala03.07.
ma 05.07.pkNoU:n Heinäkuun kisatNokia03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 05.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 06.07.pkMansen matalankynnyksen seiväs, 10-11- ja 14-15-vuotiaiden sarjatTampere04.07.
ti 06.07.pkTuomaksen juhlajuoksuVantaa -
ti 06.07.pkJunnukisatLieksa05.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
ti 06.07.akVeikkojen ja Åsarnan nuorisokansallisetKokkola04.07.
ti 06.07.akTilastopajacup 3Turku03.07.
ti 06.07.pmAvoimet pm esteet Turku03.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatIitti05.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 06.07.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna04.07.
ti 06.07.pkKuohun kisatJuankoski02.07.
ti 06.07.pkDistriktstävlingPedersöre05.07.
ti 06.07.pmPm-SisukävelytPori04.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatParkano05.07.
ti 06.07.pkPowerPark GamesAlahärmä04.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatKiukainen06.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 07.07.pkRimaralli 2Espoo05.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatKankaanpää06.07.
ke 07.07.pmPohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osaOutokumpu04.07.
ke 07.07.pk58-CupVantaa04.07.
ke 07.07.amAluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVantaa04.07.
ke 07.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKALIMINKA05.07.
ke 07.07.pkPiirikunnallisetHeinola05.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatVantaa04.07.
ke 07.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 07.07.pkViikkokisatLappeenranta06.07.
ke 07.07.pkVakka-ottelutUusikaupunki03.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi04.07.
ke 07.07.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
ke 07.07.pmKainuun piirin sisumoniottelut 1Kajaani03.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 07.07.seuraSeurakisatUurainen -
ke 07.07.kans125v. Pyrinnön kansallisetTampere04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatPunkaharju -
ke 07.07.pkSiiPon kuukausikisatSiilinjärvi04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatKauhajoki06.07.
to 08.07.pkMansen matalankynnyksen seiväs, 12-13-vuotiaiden sarjatTampere06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatValkeala -
to 08.07.seuraSeurakisatMerikarvia08.07.
to 08.07.pk9-13-vuotiaiden ottelut osa 1Mikkeli / Ristiina06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatJärvenpää -
to 08.07.pkKesäkisa 2Lieto05.07.
to 08.07.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki06.07.
to 08.07.pkImatran INKERI kisatImatra04.07.
to 08.07.seuraSeurakisatPori06.07.
to 08.07.pmHämSY:n Sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Kangasala04.07.
to 08.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 08.07.seuraSeurakisatHamina -
to 08.07.pkViispiikkinen cupKarstula06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
to 08.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 Akaa, Toijala06.07.
to 08.07.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 08.07.pkPorin viestitPori06.07.
pe-la 09.-10.07.akKlaukkala GamesNurmijärvi06.07.
pe-la 09.-10.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14 moukari ja kiekko., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueNurmijärvi06.07.
pe 09.07.pmAvoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-kilpailut ( kiekko ja moukari)Oulu07.07.
pe 09.07.pkMarkkinakisat HIMANKA07.07.
la 10.07.pkMuuruvesi kisatKuopion Muuruvesi -
la 10.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala06.07.
la 10.07.akVääksy GamesAsikkala07.07.
la-su 10.-11.07.akHannes Junior GamesKuopio05.07.
la 10.07.pmSisuottelutKauhava05.07.
la-su 10.-11.07.amAvoimet AluemestaruusottelutKauhava05.07.
la 10.07.poOtteluhuipentumaKalajoki07.07.
la 10.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi04.07.
la-su 10.-11.07.amSFI Mästerskapen 2021Närpes02.07.
la 10.07.pkHeinäheitotLaitila07.07.
la 10.07.pkRyskeen Kesäcup III /Ryskeen mestaruuskilpailutTammela06.07.
la-su 10.-11.07.amAM-moniottelut eteläinen ja kaakkoinen alueKotka05.07.
la 10.07.pkSavitaipaleen uuden yleisurheilukentän avajaiskilpailutSavitaipale06.07.
la 10.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la-su 10.-11.07.pmAvoimet P-Pohjanmaan pm-kilpailut yleinen -17-19vKempele06.07.
la 10.07.kansTimanttikisatSastamala07.07.
su 11.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa07.07.
su 11.07.pmSisukävelyt ja aluemestaruuskävelytKauhava -
su 11.07.pkPk heittokisat Mikkeli / Ristiina09.07.
su 11.07.pkRyskeen kesäcup IVTammela06.07.
su 11.07.pkPikajuoksucupHämeenlinna09.07.
su 11.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo08.07.
su 11.07.pkNaantalin Löylyn 100-vuotis juhlakisatNaantali06.07.
su 11.07.pkHeinäkuun kilpailutAlavieska09.07.
su 11.07.pkVarstakisatUrjala09.07.
ma 12.07.pkIvar Wilksman heitotTöysä10.07.
ma-ti 12.-13.07.seuraSeurakisatPori10.07.
ma 12.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela09.07.
ma 12.07.pkLuokittelukilpailut / KeUcup3Savonlinna, Kerimäki11.07.
ma 12.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia10.07.
ma 12.07.pkTuUL aikuisurheilukisatTurku10.07.
ma 12.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ti 13.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 13.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
ti 13.07.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 13.07.pkHIFK avoimet junnuaidat ja keihäsHelsinki10.07.
ti 13.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Salo08.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatIitti12.07.
ti 13.07.pkAikuisurheilijoiden heitocup 2/5Kouvola / Inkeroinen06.07.
ti 13.07.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo10.07.
ti 13.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame13.07.
ti 13.07.pmKainuun sisuviestitKajaani09.07.
ti 13.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa12.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatParkano12.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatKiukainen13.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatTeuva -
ke 14.07.akJoensuu Junior GamesJoensuu10.07.
ke 14.07.pkPaunu Games IVJämsä11.07.
ke 14.07.pkPeukkukisaVirrat12.07.
ke 14.07.pkHämeenlinnan Tarmon NuorisokisatHämeenlinna12.07.
ke 14.07.GPJoensuun Motonet GPJoensuu04.07.
ke 14.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TUPOSTUPOS12.07.
ke 14.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 14.07.pkLappajärven Veikot 110v. nuorisokansallisetLAPPAJÄRVI09.07.
ke 14.07.pkMikkeli avoin ABC4 kilpailuMikkeli12.07.
ke 14.07.seuraSeurakisatKauhajoki13.07.
to 15.07.akVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatMerikarvia15.07.
to 15.07.pmPm-sisulisäottelut, Pojat 9-15Naantali10.07.
to 15.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 15.07.poPiiriottelu Kymenlaakso Lahti Etelä-KarjalaIitti08.07.
to 15.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 15.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 15.07.pkPyhäjärvi GamesEura13.07.
to 15.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä14.07.
to 15.07.seuraSeurakisatSavonlinna -
to 15.07.seuraSeurakisatLempäälä14.07.
to 15.07.pkMahdin kisatMaaninka12.07.
to 15.07.pkRatakymppiForssa13.07.
to 15.07.pkSisulisätOrivesi13.07.
to 15.07.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatAsikkala14.07.
pe-su 16.-18.07.pmPM-SisulisähuipentumaSaarijärvi11.07.
pe-la 16.-17.07.pkLaitilan ottelukisatLaitila12.07.
pe-su 16.-18.07.akJanakkala GamesJanakkala13.07.
la 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti12.07.
la 17.07.pkKansallinen aikuisurheilukisaHarjavalta09.07.
la-su 17.-18.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere13.07.
la-su 17.-18.07.akKouvola Junior GamesKouvola12.07.
la-su 17.-18.07.pmKainuun sisuhuipentumaKajaani13.07.
la 17.07.pmPm SeiväskilpailuNoormarkku15.07.
la 17.07.pkNopsan 80v. JuhlakilpailuNoormarkku15.07.
la 17.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjanmaan TimanttiliigaKauhajoki15.07.
la 17.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila14.07.
la 17.07.pkNuorten tuloskisatLiminka15.07.
su 18.07.seuraSeurakisatOulu16.07.
su 18.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå13.07.
su 18.07.pkSisuhuipentuma ja viestit Länsi-PohjaKemi14.07.
su 18.07.pkAvoimet TUL:n perinnekentän mestaruuskilpailutKuopion Vehmersalmi12.07.
su 18.07.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska16.07.
su 18.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka17.07.
ma-ti 19.-20.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaSavonlinna15.07.
ma 19.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 19.07.seuraSeurakisatAlavus -
ma 19.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 19.07.pkForssan Salaman viikkokisa 2Forssa18.07.
ma 19.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 19.07.seuraSeurakisatHamina -
ma 19.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 19.07.pkTuiskun keihäskisatNousiainen16.07.
ma 19.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 19.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti-ke 20.-21.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVihti17.07.
ti 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä)Raisio15.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatKuopio18.07.
ti-ke 20.-21.07.pmHämSY:n N/M17 pm-kilpailutTampere18.07.
ti 20.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio18.07.
ti 20.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ18.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatLapinlahti -
ti 20.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 20.07.pkIlmajoki Games, Kiailijoiden 100v. juhlakilpailu, Etelä-Pohjalainen TimanttiliigaIlmajoki19.07.
ti 20.07.pkMetalli Cup 3Tornio16.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatParkano19.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatTornio16.07.
ti 20.07.pkKolmikuntaotteluOrivesi15.07.
ti 20.07.pkDT i SmedsbyKorsholm18.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 20.07.akUran aluekisatKannus18.07.
ti-ke 20.-21.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskisat 17v, 19v ja N/M Rauma18.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatKiukainen20.07.
ke 21.07.pkNikulan heittokisat 3Kaustinen18.07.
ke 21.07.kansKarhulan kansallisetKotka16.07.
ke 21.07.seuraSeurakisatLiperi -
ke 21.07.pkKenttäkarhujen heittokisatUusikaupunki16.07.
ke 21.07.pk3-loikan iltakisatPolvijärvi19.07.
ke 21.07.pkJunnut RadalleTampere19.07.
ke 21.07.pkJunnukisatLieksa20.07.
ke 21.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 21.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 21.07.amAluemestaruus viestitOulu18.07.
ke 21.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 21.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi20.07.
ke 21.07.seuraSeurakisatKauhajoki20.07.
to 22.07.pk45.e Jakob MarathonJakobstad17.07.
to 22.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 22.07.pkRatakusiaisetLieto19.07.
to 22.07.pkTOPGAMES Sprint, lisälajiPorvoo - Borgå19.07.
to 22.07.pkTOPGAMES SprintBorgå - Porvoo19.07.
to 22.07.pkOk Maakunnan lasten kisailut IIIKajaani20.07.
to 22.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki18.07.
to 22.07.pk3.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina20.07.
pe-su 23.-25.07.akYouth Athletics GamesLappeenranta08.07.
pe 23.07.pkAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm kilTöysä21.07.
pe 23.07.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
la 24.07.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja M/N19Perniö21.07.
la 24.07.pkSäkylän 6. MansikkamaratonSäkylä -
la 24.07.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi18.07.
la 24.07.maantieHeinolan KaupunkipuistojuoksuHeinola19.07.
la 24.07.pkHeittokisatTyrnävä22.07.
ma 26.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 26.07.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 26.07.pkDT i PixneMalax24.07.
ma 26.07.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää26.07.
ma 26.07.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere24.07.
ma 26.07.akTilastopajacup 4Turku23.07.
ma 26.07.pkLappajärven Veikot 110v. aikuisurheiluLappajärvi23.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatSavonlinna -
ma 26.07.pmP/T14-15 pm aidat ja esteetTurku23.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 26.07.pkPosion pitäjänmestaruuskisat ja avoimet kisat Posio23.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 26.07.pkHSU kilpailutHyvinkää24.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 26.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 26.07.pkAlavuden nuorisokisatAlavus24.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 27.07.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
ti 27.07.kansHäme GamesRiihimäki24.07.
ti 27.07.pkPiiricup 2, EKY, LaSY ja KymYKouvola22.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 27.07.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuOutokumpu25.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatPori25.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 27.07.pkVetelin piirikunnallisetVeteli25.07.
ti 27.07.pkVirkiän MyötätuulisprintitLapua24.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatKiukainen27.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatIkaalinen25.07.
ti 27.07.pkLasten kisatIisalmi21.07.
ti 27.07.pkSeuranmestaruuskisatUrjala25.07.
ti 27.07.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna24.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 27.07.pkDT i BennäsPedersöre25.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatTeuva -
ke 28.07.poPiiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY)Kuortane26.07.
ke-to 28.-29.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueTuusula25.07.
ke 28.07.pkIitti-hölkkäIitti26.07.
ke 28.07.pkVirtUn Viikkokisat IIIVirrat26.07.
ke 28.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 28.07.seuraSeurakisatEnonkoski -
ke 28.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski24.07.
ke 28.07.pkForssan Salaman Holjat kisatForssa26.07.
ke 28.07.akAluekilpailutKajaani26.07.
ke 28.07.seuraSeurakisatJämsä -
to-su 29.07.-01.08.pkSuomen aikuisurheiluliiton SM-kilpailutMikkeli19.07.
to 29.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 29.07.seuraSeurakisatMerikarvia29.07.
to 29.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 29.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatKaavi28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatPori27.07.
to 29.07.seuraSeurakisatLempäälä28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatAsikkala28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 29.07.pmKaiun seiväskisaKaavi27.07.
to 29.07.pkDT i LarsmoLuoto28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe-su 30.07.-01.08.akLohja Junior GamesLohja26.07.
pe-su 30.07.-01.08.pmPm-sisuhuipentumaKauhajoki27.07.
la-su 31.07.-01.08.pkLaSY:n pm-huipentumaLahti28.07.
la-su 31.07.-01.08.pmpm sisulisähuipentumaTurku26.07.
la-su 31.07.-01.08.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatSastamala28.07.
la-su 31.07.-01.08.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaSiilinjärvi26.07.
la-su 31.07.-01.08.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaJoensuu26.07.
la 31.07.pkPNM TrailNousiainen -
la-su 31.07.-01.08.pmKnattefinalen 9-13Nykarleby27.07.
la 31.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi25.07.
la-su 31.07.-01.08.pmKePY:n piirihuipentuma 9-15vKokkola27.07.
la-su 31.07.-01.08.pmDm 14-15Nykarleby27.07.
la 31.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi15.07.
la 31.07.pkKarhu-HölkkäRanua30.07.
la 31.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 kmHämeenlinna30.07.