Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
  Kesäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
ti 01.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRYNYT 26.05 Kymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatRaahe -
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaavi31.05.
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
ke 02.06.pkPeukku kisatAlavus31.05.
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola31.05.
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
to 03.06.pkSäästöpankkikisaSalo -
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempaala02.06.
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina31.05.
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
to 03.06.pkSerietäving i LarsmoLuoto02.06.
la 05.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen02.06.
la 05.06.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka04.06.
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.
su 06.06.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja T/P13,15,N/M17,19Perniö03.06.
su 06.06.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi04.06.
su 06.06.pk400m metrin juoksupäiväHelsinki03.06.
su 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
su 06.06.pkKieKuMo IIIVirrat04.06.
su 06.06.pkKorona Bye Bye 2Seinäjoki05.06.
ma 07.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 07.-08.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku26.05.
ma 07.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere05.06.
ma 07.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.06.
ma 07.06.pkEste- ja nuorisokisatForssa05.06.
ti 08.06.pkKymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukariKouvola / Inkeroinen05.06.
ti 08.06.pkLaSY:n pm- viestit, 9-15vLahti -
ti 08.06.pkHIFK avoimet junnuottelut ja keihäsHelsinki04.06.
ti 08.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki06.06.
ti 08.06.pkHippokisatUrjala06.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatKiukainen08.06.
ke 09.06.pkKieKuMo IVirrat06.06.
ke 09.06.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutKuopio06.06.
ke 09.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere06.06.
ke 09.06.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 09.06.pkPaunu Games IIJämsä06.06.
ke 09.06.seuracupSeuraCup ISaarijärvi07.06.
ke 09.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 4Ilmajoki08.06.
ke 09.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA07.06.
ke 09.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo08.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatMäntyharju07.06.
ke 09.06.pkKymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväsKouvola06.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 09.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere07.06.
ke 09.06.pkMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli07.06.
ke 09.06.pkPorin aitakarnevaalitPori07.06.
ke 09.06.pkTomatspelenNärpiö07.06.
to 10.06.GPMotonet GP EspooEspoo01.06.
to 10.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRTYNYT 19.05 Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka06.06.
to 10.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatLempäälä09.06.
to 10.06.pkRyskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailuTammela06.06.
to 10.06.pk2.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina08.06.
to 10.06.pkDT i LarsmoLuoto09.06.
to 10.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski08.06.
to 10.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa07.06.
to 10.06.pkSisulisätOrivesi08.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNummi09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 10.06.pkPeukku-kisaÄhtäri07.06.
to 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 11.06.pkKaudenaloituskisatHIMANKA09.06.
la-su 12.-13.06.akPyrinnön kesäkirmaisutTampere08.06.
la-su 12.-13.06.akLahti Junior MeetingLahti07.06.
la-su 12.-13.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna07.06.
la 12.06.pkLajipäiväkisatImatra09.06.
la 12.06.pkRajakisatTornio06.06.
la 12.06.pkMetalli Cup 1Tornio07.06.
la 12.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu09.06.
la 12.06.seuraSeurakisatTornio07.06.
la 12.06.kansAlavuden KisatAlavus10.06.
la 12.06.kansKipinän 110-vuotisjuhlakilpailutKajaani07.06.
su 13.06.pkTuiskun keihäs kisatNousiainen09.06.
su 13.06.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.)Nurmijärvi10.06.
su 13.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää09.06.
su 13.06.pkPohjola Junior GPHelsinki09.06.
su 13.06.akKälviäGamesKokkola09.06.
su 13.06.akKankaanpää GamesKankaanpää09.06.
su 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
su 13.06.seuraSeurakisatKaarina12.06.
ma 14.06.pkAlueelliset nuorisokisatÄänekoski11.06.
ma 14.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 14.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
ma 14.06.pkKesäkuun kisatPaimio12.06.
ma 14.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo13.06.
ma 14.06.pkNoU:n kesäkuun kisatNokia12.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup IRovaniemi10.06.
ti 15.06.pkVihdin Viestin 70v kilpailutVihti, Nummela12.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup piirikisa IKauhajoki14.06.
ti 15.06.pkJunnukisat, pikajuoksuLieksa14.06.
ti 15.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi10.06.
ti 15.06.pkSäästöpankkikisatLieto11.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup - 1. osakilpailuVantaa13.06.
ti 15.06.pkTuiskun moukarikisatVahto (Rusko)11.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatKiukainen15.06.
ti 15.06.kansYleisurheilun Tähtien KisatOrimattila12.06.
ti 15.06.pkPiirikilpailutKokkola12.06.
ti 15.06.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki12.06.
ke 16.06.pkSeuracupLappeenranta11.06.
ke 16.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuHuittinen14.06.
ke 16.06.pkArctic-heitotRovaniemi15.06.
ke 16.06.pkTUL:n avoimet mestaruuskilpailutEspoo11.06.
ke 16.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TUPOSTUPOS -
ke 16.06.kansErkki Pajumäen muistokilpailutVirrat13.06.
ke 16.06.pkPolvijärven moukari- ja kuulakisatPolvijärvi14.06.
ke 16.06.seuracup HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailuValkeakoski14.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 16.06.pkHSU kilpailutHyvinkää14.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 16.06.pkNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå14.06.
ke 16.06.pkJunispelenOravainen14.06.
ke 16.06.seuracupHämsyn seuracup 1div 1osakilpailuHämeenlinna14.06.
to 17.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 17.06.akEltsu 111v juhlakilpailuHelsinki13.06.
to 17.06.pkKymenlaakson lajipäivä, kuula, korkeusKouvola, Koria15.06.
to 17.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 17.06.seuracupSeuracup I-osakilpailuKalajoki14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatNummi16.06.
to 17.06.pkSisulisätOrivesi15.06.
to 17.06.pkVirkiä GamesLapua15.06.
pe-su 18.-20.06.akKUY GamesTuusula15.06.
pe 18.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen15.06.
pe 18.06.pkAurajoen YöjuoksuTurku -
la 19.06.pkForssan Suvi-iltaForssa -
la-su 19.-20.06.pkSiirin ja Inton heittokisatTampere17.06.
la-su 19.-20.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuhuipentumaOulu15.06.
la 19.06.pmLasyn pm-ottelut 9-13v, 1. osaOrimattila15.06.
la 19.06.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi14.06.
la 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä15.06.
la 19.06.pkJunnukisatRusko15.06.
la 19.06.pkPikajuoksucupHämeenlinna17.06.
la 19.06.pmKnattestafett DM i JakobstadJakobstad14.06.
la 19.06.pkXXXVIII Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi15.06.
la 19.06.maantieVieskaMaraton2021Ylivieska16.06.
la 19.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala17.06.
la 19.06.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali15.06.
la 19.06.pkKeskis- Mikon MittelötTöysä16.06.
la 19.06.akKirkon vaiheillNakkila17.06.
su 20.06.pkSisuviestitRovaniemi/S14.06.
su 20.06.pkTaimen 110-v. juhlakilpailutLiperi18.06.
su 20.06.pkAktia-AikuisurheilukisatVantaa15.06.
su 20.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala17.06.
su 20.06.pkIskun heittokisat IIMynämäki16.06.
su 20.06.akParkano GamesParkano17.06.
su 20.06.pkKorona Bye Bye 3Seinäjoki19.06.
su 20.06.seuraSeurakisatKaarina19.06.
su 20.06.pkReilu Cup tonnit ja kesäillan juoksutLahti15.06.
ma 21.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osaHamina15.06.
ma 21.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 21.06.pkKenttäkarhujen juoksukisatUusikaupunki16.06.
ma 21.06.pkKesäkuun kisat II ja RatatonnitPaimio19.06.
ma 21.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere19.06.
ma 21.06.pkKV/IFÅsarna nuorisokisatKokkola19.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatValkeala -
ma 21.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka20.06.
ti 22.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ20.07.
ti 22.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu18.06.
ti 22.06.pkKansalliset aik urh Töysän korppukisatTöysä20.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiiminki21.06.
ti 22.06.tähtiMarskin kisatLappeenranta17.06.
ti 22.06.pkIitti GamesIitti17.06.
ti 22.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina15.06.
ti 22.06.pkKesäkisat 1Lieto18.06.
ti 22.06.pkSinettikisatVantaa21.06.
ti 22.06.seuracupSeuracup piirikisa1.Savonlinna19.06.
ti 22.06.seuracupUudy:n Seuracup IRiihimäki -
ti 22.06.pkEtelä-Pohojalaanen TimattiliigaKauhava19.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiukainen22.06.
ti 22.06.pkIII-lohkon kisatUrjala20.06.
ke 23.06.pkPaunu Games IIIJämsä20.06.
ke 23.06.pkJunnut RadalleTampere21.06.
ke 23.06.akTilastopajacup 2Turku20.06.
ke 23.06.pkJunnukisatLieksa22.06.
ke 23.06.pkVirtUn Viikkokisat IVirrat21.06.
ke 23.06.pkViispiikkinen cupKivijärvi22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 23.06.pkForssan Salaman viikkokisa 1Forssa22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi22.06.
ke 23.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo22.06.
ke 23.06.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli21.06.
ke 23.06.pkSeurakilpailuEspoo21.06.
to 24.06.kansPohjantähti - GamesPudasjärvi20.06.
to 24.06.pkSisulisätOrivesi22.06.
to 24.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski22.06.
pe 25.06.pmAvoin pm-moukari M ja M17Somero23.06.
pe 25.06.kans54. Keuruun JuhannuskisatKeuruu13.06.
pe 25.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen22.06.
pe 25.06.akSomeron juhannuskisatSomero23.06.
la 26.06.GPMotonet GP Kuortane (EA)Kuortane19.06.
su 27.06.pkNuorten juhannuskisaSaarijärvi -
su 27.06.kansKansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisatSaarijärvi21.06.
su 27.06.pkArctic-heitotRovaniemi26.06.
su 27.06.pkKorona Bye Bye 4Seinäjoki26.06.
ma 28.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo26.06.
ma-ti 28.-29.06.kansOlympiarankingVaasa23.06.
ti 29.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu26.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali24.06.
ti 29.06.pkReilu Cup seiväsLahti26.06.
ti 29.06.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 1. osaParikkala24.06.
ti 29.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna26.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohkoSalo26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatTornio -
ti 29.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå -
ti 29.06.seuracupSeuracup I PohjoislohkoMynämäki25.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKiukainen29.06.
ti 29.06.pkPeukku-kisaAlajärvi27.06.
ti 29.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS25.06.
ti 29.06.pkMetalli Cup 2Tornio25.06.
ke 30.06.pkYrin KesäkisatHumppila28.06.
ke 30.06.pkViiisPiikkinen CupSaarijärvi08.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 30.06.seuraSeurakisatMäntyharju28.06.