Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13       1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30    
  Toukokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
  Kesäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.05.pkKarttulan katujuoksuKarttula27.04.
la 01.05.maantieAktia-maantiejuoksucup PERUTTUVantaa -
su 02.05.pkNikulan heittokisatKaustinen29.04.
su 02.05.pmLandsvägs DMJakobstad30.04.
su 02.05.pmPohjois-Savon piirin piirinmestaruus- ja sisulisämaastotLeppävirta27.04.
su 02.05.pmPiirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentumaKankaanpää28.04.
su 02.05.pmEtelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastotMikkeli / Haukivuori28.04.
su 02.05.maantieKansainvälinen 48. Pyynikki-juoksuTampere27.04.
su 02.05.seuraSeurakisatKaarina01.05.
ma 03.05.pmAvoimet Keski-Suomen PiirinmestaruusmaastotKeuruu30.04.
ma 03.05.pmVARSY:n pm-maastot PERUUTETTUMasku29.04.
ma 03.05.pkVakka-maastot SIIRTYYKalanti30.04.
ti 04.05.pmHelsyn pm-junnumaastotVantaa30.04.
ti 04.05.pkTuiskun moukarikisat SIIRTYYVahto (Rusko)01.05.
ti 04.05.seuraSeurakisatKiukainen04.05.
to 06.05.pkHSL Group moukari 1Nurmijärvi03.05.
la 08.05.pkTuiskun moukarikisat SIIRTYYNousiainen -
la 08.05.pkAhkeran kevätheitotLahti, Nastola -
la 08.05.pkOlympiapainonheiton SMLeppävirta03.05.
la 08.05.pkKieKuMo IVirrat06.05.
la 08.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo05.05.
su 09.05.SMSM-maastotJoensuu02.05.
su 09.05.pkLusikkajuoksuVantaa06.05.
ma 10.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit PERUUTETTUMasku06.05.
ma 10.05.pkTuiskun keihäs kisat SIIRTYYNousiainen -
ti 11.05.pkAikuisurheilijoiden heitocup 1/5Kouvola / Inkeroinen04.05.
ti 11.05.pkAvoimet Sotkan kevätmaastotKauhajoki10.05.
ti 11.05.seuraSeurakisatKiukainen11.05.
ke 12.05.pkKevätkisaHelsinki08.05.
ke 12.05.pkJuoksucupin maastosprintit SIIRTYYRaisio08.05.
to 13.05.pkHannun heitotParikkala08.05.
to 13.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Nokia10.05.
to 13.05.pkReilu Cup 1Lahti -
to 13.05.pkAlueelliset Helatorstain nuorisokisatÄänekoski10.05.
to 13.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi10.05.
la 15.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo - Borgå11.05.
la 15.05.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruusmaastotLappeenranta (Ylämaa)12.05.
la 15.05.pkXLV Maaninka-HölkkäMaaninka11.05.
la 15.05.pkTour de HammerKankaanpää12.05.
la 15.05.pkKevät moukarikisatTöysä13.05.
su 16.05.pmpm sisulisämaastotKaarina11.05.
su 16.05.seuraSeurakisatKaarina15.05.
ma 17.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.05.pkPaunu Games IJämsä14.05.
ma 17.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää14.05.
ti 18.05.pmPm-SisukävelytPori15.05.
ti 18.05.seuraSeurakisatKiukainen18.05.
ke 19.05.pkKymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka17.05.
ke 19.05.pmDM LandsvägsgångVasa16.05.
ke 19.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo18.05.
ke 19.05.pkPeukku kisatAlavus17.05.
to 20.05.pk1.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina18.05.
to 20.05.pkHippo viikkokisaValkeakoski18.05.
la-su 22.-23.05.amLounaisen alueen aluemestaruusottelutTampere18.05.
la 22.05.pmSisuottelut IJämsä18.05.
la 22.05.pmSisumaastohuipentuma ja Pm-maastotNIVALA19.05.
la 22.05.pkJarno Koivusen kutsukisaTurku -
la 22.05.pmSisu- ja pm-maastotÄhtäri15.05.
la 22.05.pkMaantiejuoksu HÄRKÄLÄN LENKKISomero -
la 22.05.pkKuohun kisatJuankoski19.05.
la 22.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo19.05.
la 22.05.pk49.kuulakisaHämeenkyrö20.05.
su 23.05.pkJyrin pomppuLiperi (Ylämylly)21.05.
su 23.05.pkRatakauden AvauskisaOulu20.05.
su 23.05.pkLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatHeinola20.05.
su 23.05.pkRyskeen Kesäcup ITammela19.05.
su 23.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo20.05.
su 23.05.pkKauden avauskilpailu Alavieska21.05.
ma 24.05.seuraSeurakisatPaimio23.05.
ma 24.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 24.05.pkKymenlaakson lajipäivätKouvola, Koria22.05.
ti 25.05.pkLantmännen Agro Laidunkauden avauskisatLiminka23.05.
ti 25.05.akHarju Cup 1Jyväskylä21.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatNurmijärvi24.05.
ti 25.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta20.05.
ti 25.05.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi22.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatKiukainen25.05.
ti 25.05.akIkaalisten aluekisaIkaalinen22.05.
ke 26.05.pkKymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka24.05.
ke 26.05.pkPolvijärven kiekko- ja kuulakisatPolvijärvi24.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatPori24.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi25.05.
ke 26.05.pkEsbo IF SprintitEspoo24.05.
ke 26.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo25.05.
ke 26.05.pkMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli24.05.
to 27.05.pkSäästöpankin kevätheitotSomero20.05.
to 27.05.pkReilu Cup 2Lahti -
to 27.05.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva26.05.
to 27.05.pkDT i NykarlebyNykarleby26.05.
pe 28.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki26.05.
la 29.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi23.05.
la 29.05.pkNikulan heittokisat 2Kaustinen27.05.
la 29.05.akJoutsan Pommin nuorisokansallisetJoutsa25.05.
la 29.05.akPKO GamesJoensuu25.05.
la 29.05.pkKauden avausKalajoki27.05.
la 29.05.pmSisumaastotTornio24.05.
la 29.05.pkKultainen KeihäsVantaa -
la 29.05.pkKieKuMo IIVirrat27.05.
la 29.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)26.05.
la 29.05.pkChydeniuksen kymppiKokkola25.05.
la 29.05.pkMikkelin Kilpa-Veikot ratakymppiMikkeli26.05.
su 30.05.pkPyrinnön kevätkirmaisutTampere26.05.
su 30.05.SMSM-maantiekävelytUrjala22.05.
su 30.05.pkpm-junnuottelut 1Hyvinkää27.05.
su 30.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 30.05.pkKesän avauskilpailutPori28.05.
su 30.05.amAluemestaruus 10 000 mHelsinki27.05.
su 30.05.kansToukokuun kisatHelsinki27.05.
su 30.05.pkPaavon KisaSaarijärvi27.05.
su 30.05.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala28.05.
su 30.05.pkKorona Bye Bye 1Seinäjoki29.05.
su 30.05.seuraSeurakisatKaarina29.05.
ma 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä, 150m-200m ja kävelyt 600m-3000mKouvola24.05.
ma 31.05.pk58-CupVantaa28.05.
ma 31.05.pkToukokuun KisatYlivieska30.05.